» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
8 / 25
»»

cebelar123 ::

tsatthoggua je izjavil:

Ja za prvo silo bi bilo tudi tole vredu - kje si pa dobil take g33kbox? ebay najde samo enega iz amerike pa te potem postnina pride ulala.


igraj.si jih ima ampak nevem v čem je fora, vsakih toliko zginejo iz strani. Torej niti ne piše kao prednaročila.
Jaz sem jih recimo naročil v začetku februarja cena 2.59EUR za 3 kose. Spremljaj malo igraj.si ali pa napiši email v čem je fora.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Malo sem v dilemi če natisnit al ne tole:
https://cults3d.com/en/users/Rayjunx/cr...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor ti imaš zombicide black plague. Nekaj študiram v tej smeri ampak me zanima kako se igra odnese v praksi z več igralci in pa ali je nujno imeti dodatek za lažjo igro?

dottor ::

Da, imam. Mi igramo v 6ih, vsak quest posebej za povrstjo. Dodatek di doda le več questov in volke katere so v questih, tako da nismo še vseh questov iz base game-a narili, tako da nevem kako se odnese dodatek ampak ne doda nič k lažjosti igre le več igranja. Imaš pa na uradni strani še ene 15-20 dodatnih questov, tako da če s ene motim pride vse skupaj na cca. 40 questov. Pa ne verjet času ki piše, ker boste igrali več. Je pa v 6ih super, saj se igra kar tekoče in se da lepo taktike sproti delat med igro.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Kako dolgo traja v povprečju igra? Ker najbrž ni kratka.

dottor ::

Odvisno, ponavadi 60+ minut vštet setup.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Sem mislil da boš bolj napisal 3h +

dottor ::

V 3h urah lahko komot odigraš 2 questa ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::



26. in 28. marec bo zanimivo :)

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Mah niti ne :)) Keyforge lahko kadarkoli s kolegom ob pivu igram, ne rabim streamanja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Sem mislil bolj na to, da bojo pokazali kako igri delujeta. Saj do zdaj ni blo nič pametnega še pokazanega.

erkgheoruugh ::

Ajd, da mal presečemo to debato.

Katero igro za dva predlagate, da ima naslednje karakteristike:
- osnova niso karte
- ultra prenosna (npr zložena škatla 10x20x1 cm in teža par sto g)
- ni klasična, ki smo jo že preigrali (šah, dama, človek ne jezi se, štiri v vrsto...)

cebelar123 ::

erkgheoruugh je izjavil:

Ajd, da mal presečemo to debato.

Katero igro za dva predlagate, da ima naslednje karakteristike:
- osnova niso karte
- ultra prenosna (npr zložena škatla 10x20x1 cm in teža par sto g)
- ni klasična, ki smo jo že preigrali (šah, dama, človek ne jezi se, štiri v vrsto...)


So prenosne ampak malo večje, kot tvoje dimenzije:

dottor ::

Onitama je menda super igra za 2.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Tole sem še se spomnil. Nisem pa še igral.

erkgheoruugh ::

cebelar123 je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

Ajd, da mal presečemo to debato.
)


So prenosne ampak malo večje, kot tvoje dimenzije:


Hvala za predloge, bom malo pogledal. Ja tale prenosnost mi je kar pomembna.
Z drago večkrat na leto kam potujeva s pomočjo lastnega pogona (kolo), kjer je pač vsaka dodatna teža in volumen pomembna.

SmeskoSnezak ::

cebelar123 je izjavil:

FFG še naprej preseneča:


Star Wars: Outer Rim (2019) competitive 1-4 Players

https://www.fantasyflightgames.com/en/n...
Mali opis:

A je kje datum izzida?
@ Pusti soncu v srce... @

cebelar123 ::

Samo Q2 2019 omenjajo.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

dottor ::

Mi v pivnici kjer igramo smo ugotovili da nimamo kapacitet za jo postavit na mizo, tako da sem malo fouš ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Mi v pivnici kjer igramo smo ugotovili da nimamo kapacitet za jo postavit na mizo, tako da sem malo fouš ;)


Dajte dve mizi skpupaj če gre.

Malo bom testiral na mizi naslednji teden potem pa bom poizkusil najti vredi kombinacijo s tabletopsimulatorjem. Neka kombinacija s pravimi komponentami mora biti, da ne rabiš mize v simulatorju rotirati z miško in če ti časa zamnja posneti igro.
Namreč že dolgo časa nazaj sem kupil DLC Scythe za par eurov.

dottor ::

Imajo ta male mize in bi rabli 4 komade, kar zasede polovico prostora kjer smo ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Haderach79 ::

Uf ... Scythe! Zakon! :D
Meni gre ravno lepo na mizo. Sem pa nedavno dokupil še boardgame extension, hehe. Teoretično bo šlo, ampak probali pa še nismo ...:P

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Včeraj sem prvič igral s scythe automo. Igra je bila tekoča, karte katere so napisane za pomoč so zelo dobre in zaradi njih igra steče še hitreje saj ne rabiš listati po navodilih. Še par iger, da se navadim, potem pa poizkusim še z dvema automama.
Igral sem na easy in seveda zgubil, bolj zaradi tega ker pač nevem nič okoli strategije kako je pametno igrati.
Za tiste, ki igrate večino na 2 igralca sem zasledil igro Freedom!, danes bi naj prišla na KS.
Mogoče bo koga zanimala.



Odkril sem tudi ta video, ki kaže igro: The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Za še hitrejše solo igranje Scytha sem nabavil app :) ,kateri ti pokaže kam se mora katera enota premakniti. Danes testiram, da vidim kako bo tole pohitrilo igro. Zraven pa ugotovim kaj sem ga včeraj pri premikanju autome delal narobe in zakaj.





Ima kdo izkušnje z APPom?

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz si pa tole zdej tiskam:



Bo pa 6 "okroglih" in 6 "kvadratnih", na vseh 4ih stranicah bodo magneti tako da se jih bo dalo povezat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Kje boš uporabljal okrogle? Kakšna je prednost pred kvadratnimi?

Drugače pa sem včeraj odigral drugo igro Scytha s Scythekick-appom. Igra je bila tekoča in hitra, zraven sem se še ugotovil napake, ki sem jih prvič delal, ko sem igral brez appa. Tako da super, če malo zraven razmišljaš zakaj se katera enota premakne oziroma ostane na mestu.
Edino kar me za 1x še moti pri appu je, da ko postavljaš figure na mapo ne moreš več enakih postavit.

Je pa igra potekala zelo zanimivo, nekje do 3/4 igre delaš svojo stvar in te je strah kdaj boš napaden. Potem pa kr na 1x igra prestavi v višjo prestavo in začneš gledati kje bi lahko dobil kakšne dodatne pike "kovance".:)

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Uporaba bo odvisna od količine in oblike zadeve ki bo not. Manjši tokeni in taki čudnih oblik bodo večina v okroglih da jih bo lažje ven jemat, pa tisti mi jih bo manjša količina. Kvadratni pa za večje zadeve.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor že par dni si glavo razbijam kako najbolje shraniti vse v eno škatlo.
Za 1x imam testno takole, če nebo boljše ideje bom dal peno vse okoli in spodaj pod figuricami in skupaj zalepil. Sicer še nevem s čem ampak nekaj v tem smislu.

+
Nevem zakaj slike ne zarotira, v winsih sem jo zarotiral.
Kako si ti kaj rešil ta problem?

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Ugh, zakaj sem sele zdaj opazil tole temo? :/

Torej, a igra kdo kaksne pen&paper RPGs? Jaz se zadnje case precej spogledujem z GMjanjem Shadowruna, z nekaj kolegi smo se ze parkrat dobili in odigrali nekaj hitrih misij, da se malo spoznamo s samo igro in osnovnimi pravili. A bi koga zanimalo, ce ne v zivo pa lahko kar preko Roll20 portala.

dottor ::

@cebelar123: sej stoji vse lepo not:



@BigWhale: kar se RPGjev tiče sem bil sam najbolj zadovoljen z DnD 3.5 tako da sem prešel na Pathfinder. Sen kupu Begginers Box ki je res super kljub malo višji ceni. Dobiš 2 stransko igralno ploščo (na eni strani je dungeon iz priložene knjige) na drugi je prazna (za nadaljnjo uporabo), dobiš kartonaste "figurce", kar lušen dungeon ter playerbook do 5 lvl + pred-pripravljene like. Vem da ni pen&paper RPG ampak za začetek je super (res a DnD 5e starter set stane manj ampak proti Pathfinderju en dobiš nič noter). Sam bi pa sproval še D6 sistem.

Drugače smo včeraj igrali Arhitekte v treh in je tempo iger kar konkretno hitrejši. Posledično se spremeni tudi taktika, kjer prvi na katedrali + surovine za točke odpadejo in zmaga granja stavb, tako da sem zgubu na polni črti.

Pa še torni graf igranja skupine ki jo vodim:


Pa skupaj imamo 183 iger od tega cca. 160 različnih.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Uspešno THX za ideje.

BigWhale ::

dottor je izjavil:

@BigWhale: kar se RPGjev tiče sem bil sam najbolj zadovoljen z DnD 3.5 tako da sem prešel na Pathfinder. Sen kupu Begginers Box ki je res super kljub malo višji ceni. Dobiš 2 stransko igralno ploščo (na eni strani je dungeon iz priložene knjige) na drugi je prazna (za nadaljnjo uporabo), dobiš kartonaste "figurce", kar lušen dungeon ter playerbook do 5 lvl + pred-pripravljene like. Vem da ni pen&paper RPG ampak za začetek je super (res a DnD 5e starter set stane manj ampak proti Pathfinderju en dobiš nič noter). Sam bi pa sproval še D6 sistem.


Ma jaz imam Pathfinder v elektronski obliki, vkljucno z beginner boxom, kakih 30 knjig vsega skupaj. Tega je ogromno. Ampak sem se tako najedel medieval okolja, da ga nisem se nikoli probal in me bolj mika nekaj kar je mal manj hack and slash in bolj v SciFi okolju. Zato Shadowrun. Sem pa na Kickstarterju backnil tudi The Expanse, PDFji so ze izsli, cakam pa se hard cover printe.

Shadowrun je kar kompliciran in ima steep learning curve ampak mi je cel setting zlo vsec in probavam najti ljudi, ki bi ga igrali. :)

dottor ::

Pol pa imaš Starfinder :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PARTyZAN ::

Starfinder, Shadowrun in podobne igre so mi off putting, ker so "FanFi". Orki in dwarfi na spaceshipih, magic v distopičnem cyberpunk okolju ... zakaj? Škoda, da ni nobenega popularnega proper scifi/cyberpunk pen&paper špila.

BigWhale ::

PARTyZAN je izjavil:

Starfinder, Shadowrun in podobne igre so mi off putting, ker so "FanFi". Orki in dwarfi na spaceshipih, magic v distopičnem cyberpunk okolju ... zakaj?
Škoda, da ni nobenega popularnega proper scifi/cyberpunk pen&paper špila.


Magic je tudi mene malenkost zmotil v Shadowrunu ampak na koncu je pa vse skupaj precej dobro izpeljano, hkrati pa lahko te stvari DM vedno izpusti in se da veliko kampanj prirediti in igrati brez magica.

Drugace sta pa tukaj se Cyberpunk 2020 in povsem svez The Expanse.

dottor ::

Tale Expanse zgleda zanimiv, mogoče vzamem če kje najdem PDF za 15-20$.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

Dodatek za Sctyhe ki ti doda zraven še 2 factiona je worth buying :) Ker dobita zraven Trape itd :)

cebelar123 ::

Po dolgem času sem spet malo zaigral in zakuro abomination 8-)

dottor ::

Zadeva je v šestih precej boljša :) Sploh ko se ljudje zakalkulirajo in se vržejo v smrt da rešijo quest in ostale en turn prehitro in pol jih še en turn za*ebavaš da se počutijo še slabše :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Danes so bli pri pa pri kurirji pridni :)

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Jaz pa spet zapravljam :))
https://www.kickstarter.com/projects/ea...

To igro sem jaz odpisal ker ni bila navedena kot solo igra. Zdaj pa na KS ju je na BGGju pa še zmeraj piše 2-4 igralci, dobro da si dal link.
Bom moral spet malo preverit to igro. Drugače pa imam zdaj fazo, ko ne kupujem novih iger ampak nadgrajujem obstoječe. Tako potem večkrat igram isto igro.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Kolkr vem bo imela solo, ker smo odprli Strech Goal :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Kolkr vem bo imela solo, ker smo odprli Strech Goal :)


Zdaj sem pogledal del videa, kateri razlaga pravila. Izgleda zelo zanimivo, zdaj še pogledam gameplay.
Sicer pa ko sem izvedel, da so ti ljudje naredili Lisboa igro ne dvomim več, da bo igra dobra.

cebelar123 ::

Geekbox je nazaj na Igraj.si če še koga zanima.
http://www.igraj.si/druzabne-igre-geekb...

dottor ::

Včeraj smo odigrali še eno partijo Arhitectov. Tokrat ponovno v 5ih (kar je nekako vsaj zame idealno število za to igro, pa se ne zavleče tako da je blo konec v dobri uri pa pol), nekako sem poskušal gradit katedralo do predzadnjega stadija in kasneje gradit stavbe kar se je skoraj obrestovalo (je zmanjkal en turn), je pa zmagal na koncu kolega ki se je posvetil le zgradbam. Tokrat se igralci niso tako pogosto odločali zasežt meeple drugih in jih prodat v zapor, tako da na koncu ni blo minus točk. Igra je potekala tekoče kljub št. igralcev (čeprav so vsi že vsaj enkrat poprej že igrali).

Tako da igro zelo priporočam, in komaj čakam Paladins-e (naslednji del trilogije) :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Jaz pa na koncu nisem backal paladinov, ker če bi jih, bi jih skupaj z Arhitecti. Celo ovitke sem že kupil vnaprej :).
Ampak potem mi Paladini niso bili nevem kaj in sem odstopil. Mogoče bom kdaj Arhitecte kupil posebej.
Sem pa gledal kaj bi lahko letos še prišlo zanimivga da malo prišara človek denarja za te posebne reči:
Tukaj je par iger za katere mislim da dobo zanimive mi:

Etherfields od awaken realms - avtor bi naj bil enak kot je naredil This War of mine
Black Angel - tole vsi omenjajo
Deep madness prequel - ampak ne najdem več naslova

Tole sem se na brzino spomnil.

dottor ::

Jaz od KS čakam načeloma le še Dice Throne Season 3, od retail releasov pa Namiji. Je pa hudič ker vedno najdeš kej novega na KSju :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Sem izbrskal link do Black Angel igre. Nisem pa ga še pogledal.



https://www.facebook.com/manvsmeeple/vi...

Zgodovina sprememb…

««
8 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10220138 (248) gort
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957854 (4360) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292215 (1403) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293777 (2462) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827828 (23545) Maximus

Več podobnih tem