» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
7 / 25
»»

cebelar123 ::

cebelar123 je izjavil:

Kot zanimivost, ko sem hotel igrati Robinson Crusoe igro sem ugotovil.Da kocke ne štimajo, vse bi morale biti po tri.
Zdaj sem pisal na portalovo stran in me zanima kakšna bo rešitev.



Iz portala so že odpisali, da bodo poslali manjkajočo kocko.

dottor ::

Jaz upam na nov dodatek za 7th continent, da vzamem osnovno igro.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Se še spomnim kako sem se lani odločal ali vzeti ali ne. Na koncu nisem vzel.
So pa že večkrat rekli da nebo ničesar več, tudi reprinta ne.
Upanje umre zadnje.

dottor ::

Ja sej, upam vsaj še na en expantion, ker cene na ebayu so katastrofa :S
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Ja sej, upam vsaj še na en expantion, ker cene na ebayu so katastrofa :S

Mogoče bodo cene padle, ko bo kickstarter začel dobavljati drugo rundo.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island



Sem še v fazi učenja ampak ni tako hudo kot pišejo.
Igra se pripravi in pospravi v manj kot 3 min, če imaš popredalčkane stvari v škatli.

dottor ::

Jaz verjetno v soboto nesem Arhitects of the West Kingdom v svojo skupino, da sprobamo zadevo :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Jaz verjetno v soboto nesem Arhitects of the West Kingdom v svojo skupino, da sprobamo zadevo :)

Jaz jo imam na listi za naslednji nakup :).
Sem pa gledal včeraj malo bolj podrobno Paladins of the West Kingdom, je tudi kr zanimiv. Pride marca na KS.

dottor ::

Sem tudi jaz včeraj to gledal, bo treba komplet trilogijo nabavit :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Da se še malo pohvalim s svojo "zbirko":





Je pa vse skupaj skoraj 40 iger že :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Lepa zbirka!
Ne pozbi napisat kako je šel Arhitects of the West Kingdom, če ga bote zaigrali :)

dottor ::

Bom. Danes nam sicer odpade, tako da naslednjo soboto. Se ga bom pa mogoče lotu SOLO med tednom :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Bom. Danes nam sicer odpade, tako da naslednjo soboto. Se ga bom pa mogoče lotu SOLO med tednom :)

Imaš mogče karte sleevane? Če imaš lahko daš kako sliko kako to izgleda v škatli?

dottor ::




Vse stoji brez težav, tista siva plastična stvar je 3D tiskan tax collector. Škatla se brez težav zapre in nima nobenih gub na vrhu al česarkoli.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Lepo vedet, komaj včeraj sem ugotovil da je škatla bolj mala.
Mogoče bi morali slike od škatel kako znotraj zgedajo malo lepit :), ker je tudi zanimiva tema.

dottor ::

Jaz sem tudi pričakoval večjo škatlo, je pa vseeno vredu, ker vse lepo stoji not. Ker dosti krat imaš tiste ekstreme kjer imaš 3/4 škatle prazne (Carcassonne) alpa komaj vse zbašeš not (Agricola (Z-MAN)). Najslabše so pa tiste brez inserta ki bi ga nujno rable (Terraforming Mars).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

cebelar123 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Kot zanimivost, ko sem hotel igrati Robinson Crusoe igro sem ugotovil.Da kocke ne štimajo, vse bi morale biti po tri.
Zdaj sem pisal na portalovo stran in me zanima kakšna bo rešitev.



Iz portala so že odpisali, da bodo poslali manjkajočo kocko.

Danes sem dobil po pošti manjkajočo kocko. Preden sem odprl sem si rekel to pa je bilo hitro. Potem pa tole.
To sliko skupaj z obrazložitvijo sem jim zdaj poslal, upam da bodo zdaj vedli kaj mi manjka.


WTF

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz sem za The Grimm Forest dobil 2 enaka boarda in en mi je manjkal. Sem jim pisal da imam 2 ista boarda in en manjka in so mi poslali manjkajoč board + tistega ki sem že imel dvojnega :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Bomo vidli kako bodo odreagirali, lahko bi kaki promo material poslali :) ker so se že drugič zmotli.
Čeprav nevem kak jim je to uspelo, dejansko sem rahlo impresioniran nad tem duble failom. Saj je bilo praktično vse opisano v sliki.

Hvala bogu lahko sivo kocko s vrašaji uporabljam namesto zelene s srci. Imata enako število simbolov.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

cebelar123 je izjavil:

Bomo vidli kako bodo odreagirali, lahko bi kaki promo material poslali :) ker so se že drugič zmotli.
Čeprav nevem kak jim je to uspelo, dejansko sem rahlo impresioniran nad tem duble failom. Saj je bilo praktično vse opisano v sliki.

Hvala bogu lahko sivo kocko s vrašaji uporabljam namesto zelene s srci. Imata enako število simbolov.

Tako danes so mi spet odpisali:
Hello,
The complaint was considered. I am sending the shipment number:

Bomo vidli ali jim bo uspelo :)

PARTyZAN ::

Mimogrede: eni kocki se reče die. Več kockam rečeš dice.

cebelar123 ::

PARTyZAN je izjavil:

Mimogrede: eni kocki se reče die. Več kockam rečeš dice.

Nisem nikoli preverjal, ampak očitno imaš prav.

cebelar123 ::

Spirit Island imajo na zalogi v tojeto , če še koga zanima.
https://www.tojeto.info/artikel/spirit-...

dottor ::

Mene spet muči Gloomhaven, ga imajo na zalogi pri igraj.si. Na srečo nimam dovolj velike mize kjer igramo ter dvomim da bi nam uspelo vedno bit isti folk :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

Sam sem ga ravno dobil v ponedeljek :D Tako da upam da ta teden probamo :)

dottor ::

Fouš, precej :)) No upam da boste uživali ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Jaz sem prvo in drugo sobo naredil na tabletopusimulatorju, meni se je sama igra zdela zelo vredu. Ampak ne znam si predstavlajti vse to na mizo postavit in pospravit. To me malo muči ampak to nam bo BlackLight povedal kako je :)

dottor ::

Tam kjer mi igramo niti nimamo tako velike mize. Smo hoteli 1x Scythe igrat pa ni šlo :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::


Kaj sem dobil na mizo. Nekaj kaj sem rekel, da nebom nikoli :D

dottor ::

Uh moja kopija ima ziher že ene 50 odigranih iger :D

Drugače včeraj smo odigrali arhitekte, in zadeva je super. V 5ih smo igrali dobi 2 uri, in lahko zmagaš tudi brez gradnje kartic. Sam sem še na taktiko: prvi do vrha katedrale + nabiranje zlata in marmorja ter denarja za končne točke, ter prilest do vrha Virtue lestvice in na koncu je blo 49-42-42-39-32, tako da sem brez težav nesu zmago domov :))
Se nam je pa kar nekaj krat zgodilo da ostaneš brez workerja in ga je treba iz mize pobirat, tudi zaplemba workerjev je kar zabavna in se je hitro razširla med igralci.



Upam pa da za paladine bodo spet kovinski kovanci ker bo treba še en set nabavit za arhitekte, ker v nekem trenutku jih je zmanjkalo ker smo vsi hordali za točke oz. smo vsi prodajali v zapor talce :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Shem Phillips Designer je napisal na bgg forumu za paladine
The Architects promos will be available as an add-on.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Vem ja :) Se pa prične KS v petek al soboto če se ne motim. Tako da paladine sigurno vzamem pa še en dodaten set kovancev za arhitekte. Me pa še vedno muči uzet Riders of the Nord Sea + oba dodatka, ostali 2 igri iz trilogije me pa ne privlačita preveč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Kako pa kaj vpliva to, da do konca praktično ne veš koliko točk ima kdo?

dottor ::

Odvisno od osebe do osebe. Mene ni motlo nič, ker sem imel svoj plan in se je nekako obrestoval, verjetno z več igrami bo mogoče prišlo bolj do izraza ker do konca igre ne veš kako ti dejansko gre, ampak pomoje je tako igra boljša, ker nisi fokusiran na to da nardiš neko prednost v točkah in pol to prednost vzdržuješ do konca kot lahko to nardiš pri marsikateri igri, sploh če igraš z nekom manj izkušenim alpa igra prvič lahko hitro nardiš nedosegljivo prednost in do konca igre lahko bolj v easy igraš.
Je pa mehanika zajetja tujih workerjev super, sploh ko folk pogrunta zadevo in pride do zamer (ti si meni jaz bom tebi), alpa ko čakaš do konca igre da vrneš vse workerje v zapor in tako nekomu zbiješ točke (1 točka na 2 workerja v zaporu), alpa jih prisiliš v drag odkup workerjev (5 kovancev alpa vzameš dolg in če ga ne odplačaš je to -2 točki na koncu igre).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

Sem še kar pri Rule Book za Gloomhaven :D Upam da ta teden prvič zaigramo :)

cebelar123 ::

BlackLight je izjavil:

Sem še kar pri Rule Book za Gloomhaven :D Upam da ta teden prvič zaigramo :)

Poglej rajši kaki video.

cebelar123 ::

cebelar123 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Kot zanimivost, ko sem hotel igrati Robinson Crusoe igro sem ugotovil.Da kocke ne štimajo, vse bi morale biti po tri.
Zdaj sem pisal na portalovo stran in me zanima kakšna bo rešitev.



Iz portala so že odpisali, da bodo poslali manjkajočo kocko.

Danes sem dobil po pošti manjkajočo kocko. Preden sem odprl sem si rekel to pa je bilo hitro. Potem pa tole.
To sliko skupaj z obrazložitvijo sem jim zdaj poslal, upam da bodo zdaj vedli kaj mi manjka.


WTF

No poštar je danes prinesel pravo kocko.

cebelar123 ::

Ze dalj časa si želim hex-strategijo zato sem se danes odločil na KSju podpreti World At War 85. Zadnji SG je bil solo mode, deck karte. Bomo vidli, če bo vredu.

dottor ::

Še en reprint klasike:
https://www.kickstarter.com/projects/ea...

Čakam katere mape vse se bodo odprle, pol pa grem na top tier z lesenimi vlakci :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Še en reprint klasike:
https://www.kickstarter.com/projects/ea...

Čakam katere mape vse se bodo odprle, pol pa grem na top tier z lesenimi vlakci :))


Zdaj mi je bolj jasno zakaj so Heavy Cardboard imeli to:

Bom mogo zgleda gor kliknit in si malo pogledat.

Sem pa pred kratkim na tem kanalu začel gledati Lisboa in sem zelo navdušen. Bom moral še pogledati kako je kaj solo play.

dottor ::

Mene so stali že kar nekaj denarja :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bojany ::

cebelar123 je izjavil:

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island



Sem še v fazi učenja ampak ni tako hudo kot pišejo.
Igra se pripravi in pospravi v manj kot 3 min, če imaš popredalčkane stvari v škatli.


Živjo. Koliko pa v povprečju traja ena igra?

cebelar123 ::

bojany je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island



Sem še v fazi učenja ampak ni tako hudo kot pišejo.
Igra se pripravi in pospravi v manj kot 3 min, če imaš popredalčkane stvari v škatli.


Živjo. Koliko pa v povprečju traja ena igra?

Jaz igram sam z dvema likoma in ko poznaš scenarij nekje 60min +- 10min. Seveda na začetku več.
Govorim o prvem scenariju. Drugega sem komaj začel igrati. Ampak ne izgldea kaj bolj zakompliciran.

cebelar123 ::

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island
Danes sem zaradi časa probal za foro kombinacijo tabletop simulatorja in uporabo pravih kock iz škatle.
Tako sem na času pridobil, saj v bodoče ne bom rabil znova postavljati mape. Občutek je pa skoraj enak.
Mislim da zdaj nekaj časa nebom igral namizne verzije.

dottor ::

Jaz imam glede Tabletop Simulatiorja malo mešane občutke, zgubiš osnovni princip "družabne" igre :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Jaz sem včeraj ugotovil kaj se solo igranja tice, če mesas prave komponente z simulatorjem je ful vredu stvar. Celo posnamem lahko in nadaljujem drugič. Je pa res da za vsako igro to ne deluje.

tsatthoggua ::

Spirit Island vceraj igral solo - omfg... 3x tako izgubil da se je kar kadilo. Igral sem z 1 spiritom. Probal sem 2 razlicna easy spirita in priporocene karte (tako da ne dvigujes 4 in si izberes 1) ampak si ze prej deck naredis z izbranimi kartami. Najvecje probleme mi pomoje dela push in gather ki jih ocitno ne razumem dovolj dobro da bi znal izkoristit. Bo treba se kak video pogledat...

Original insert je crap - ne vem kako ne dajo tistih 2 centa vec in naredijo debelejsega in predvsem vecje luknje. Mislil sem tudi sleavat karte za kar zaenkrat ni teorije, ker je prostor za karte na mikrometre tocen. Sedaj glede tega cakam na foldedspace insert ki bo no voljo maja.

Drugace pa super igra - ceprav izgubljam komaj cakam na novo priloznost da jo se enkrat odigram (in po moznosti ne izgubim hehe).

cebelar123 ::

Setup Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island :)



Za spirit island sem jaz zmeraj zmagal tako da sem fear deck zdeckal. Drugače mi še ni uspelo. Igral sem z dvema spiritoma in zmeraj uporabljal


Pa seveda obezno igral na innate powerse.
Push in gather je simpl, enkrat potisneš sovraga ven iz polja drugič pa ga potegneš v polje.
Jaz sem dobil igro z raztreščenim insertom v prafaktorje, ampak ni panike ker tak ne gre vse not ko enkrat popredalčkaš. Zdaj imam vse geekbox-ish in je super fajn.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Ko bom odprl dodatek bo vse šlo lepo noter.

tsatthoggua ::

Ja za prvo silo bi bilo tudi tole vredu - kje si pa dobil take g33kbox? ebay najde samo enega iz amerike pa te potem postnina pride ulala.
««
7 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10019744 (1068) Blinder
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957765 (4271) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292199 (1387) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293755 (2440) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827608 (23325) Maximus

Več podobnih tem