» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
6 / 25
»»

BlackLight ::

https://www.kickstarter.com/projects/aw... tale zadeva me malce mika :) Je že kdo backal?

dottor ::

cebelar123 če se ne motim.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

tako jaz sem backal 8-)

dottor ::

Sem še jaz skoču na ta vlak (za zdej sicer 1GBP ker imam 100€ za Rallyman GT) :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Sem še jaz skoču na ta vlak (za zdej sicer 1GBP ker imam 100EUR za Rallyman GT) :)


Jaz sem dal kr kings pledge. Čeprav mislim, da so dodatne figurice za brezveze.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Še ena zanimiva stvar, od kar so napovedali še digitalno različico in pa App.
Zmeraj problem ko igra več ljudi podobno igro kdo bo bral tekst na glas, oziroma ali naj vsak za sebe prebere.

Thanks to the production of the digital version, we will be able to also provide an awesome app for Tainted Grail Board Game with tons of amazing content such as full professional OST or the voice-over narration!

Upam da bo vredu izpadlo.

dottor ::

Za figurce morme vprašat če se da dodat .stl datoteke da si jih sam sprintam :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Še ena zanimiva stvar se je pojavila:

Mage Knight: Ultimate Edition


Mogoče se bo pojavila tudi pri nas.

dottor ::

Piši na igraj.si če lahko nabavi ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Pocasi da se denarnica malo k sebi spravi:)

dottor ::

Zato jaz za dražje KSje podprem z 1$/€/GBP in pol počasi zberem denar v PMju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor ::

Ni straha da bo ostalo kej denarja viška :)) Pa kje so še vsi KSji...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

In še The Dice Tower je dodal:
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

In še The Dice Tower je dodal:


Heh atlantis rising je na drugem mestu. Mislim da je zee garcia, promoviral reprint in update Atlantis risinga.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth
https://www.fantasyflightgames.com/en/n...


Nekaj novega od fantasyflightgames

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz čakam na New Frontiers in Underwater City da bosta na voljo :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Jaz čakam na New Frontiers in Underwater City da bosta na voljo :)


Meni je New Frontires tudi zelo všečna ampak nima solo opcije.
Poglej še SpaceCorp (2018) če ti bo všeč.



https://boardgamegeek.com/boardgame/214...

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Nova pridobitev
 Spirit island

Spirit island

cebelar123 ::

cebelar123 je izjavil:

Nova pridobitev
 Spirit island

Spirit island



Po štirih zaporednih totalnih porazih, sem se vendarle odločil za tutorial mode z enim spiritom in tako doživel svojo prvo zmago. Zdaj sem tako daleč, da komaj čakam da grem skozi vse spirite in jih tako spoznam, ker so zelo različni.
Potem pa solo z dvema spiritoma, da vidim če sem se kaj naučil. Za na konec pa si pustim še scenerije in kolonialna kraljestva, katere nisem še niti odpakiral.

Ugotovil sem še, da so pravila zelo enostavna se za naučit in pa rule book je napisan vrhunsko. Kako pa potem uporabit ta pravila za zmago je pa nekaj čisto drugega.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

To igraš sam, v dvoje, pvp?

cebelar123 ::

111111111111 je izjavil:

To igraš sam, v dvoje, pvp?

Za 1x sam, v dvoje imam tudi planirano ampak najprej bi rad v nulo vedel kako igrati preden sploh koga začnem učiti. Pa igra je co-op ne PvP.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Nekaj novega na KSju:

Champions of Nexum

tsatthoggua ::

@cebelar123 - kje si to dobil oz. kje narocas? Sam ze nekaj casa pridno cakam da se pojavi na igraj.si vendar je se vedno v preorder statusu.

cebelar123 ::

tsatthoggua je izjavil:

@cebelar123 - kje si to dobil oz. kje narocas? Sam ze nekaj casa pridno cakam da se pojavi na igraj.si vendar je se vedno v preorder statusu.


Na igraj.si sem kupil :) izgleda so dobili ravno 1 kopijo, ker je potem takoj šel status nazaj v prednaročila.
Si kontaktiral igraj.si? Če lahko ti bodo zrihtali.
Drugače pa so jo imeli še v Tojeto.si in pa meeple.si
In pa zanimiva stran na BGGju:Slovenia
Slovenia» https://boardgamegeek.com/guild/1884

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Pri meni je pa dilema prodat Machi Koro Deluxe in anabavit Space Base...

Oz. nabavit Valeria Card Kingdoms + dodatek.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

cebelar123 ::


Spirit Island: Branch & Claw

Ko prvič zmagam z dvema spiritoma ga odprem. Upam da se bo to sploh kdaj zgodilo :|

dottor ::

Pri meni so pa začeli počasi KSji kapljat, pa sem naročil Starter Set za Keyforge. Kot "nekdanji" MTG igralec, da vidim kaj za en hudič je zdej to :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Pri meni so pa začeli počasi KSji kapljat, pa sem naročil Starter Set za Keyforge. Kot "nekdanji" MTG igralec, da vidim kaj za en hudič je zdej to :))

hehe javi v čem je fora.
Mene tudi zanima , sem sam tudi nekdanji MTG igralec.

dottor ::

Bova jutri s kolegom sprovala. Ob sobotah organiziram namizne igre v eni od pivnic tako da kandidatov bo dovolj. Sicer deck-i gredo kot vroče žemljice, cena Starter seta pa spet ni tako huda. Pa še tokenov ne bom rabu 3D tiskat :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

St235 ::

cebelar123 je izjavil:

dottor je izjavil:

Pri meni so pa začeli počasi KSji kapljat, pa sem naročil Starter Set za Keyforge. Kot "nekdanji" MTG igralec, da vidim kaj za en hudič je zdej to :))

hehe javi v čem je fora.
Mene tudi zanima , sem sam tudi nekdanji MTG igralec.


Lušna zadeva, kjer je glavni štos v tem, da je vsak deck unikaten in ni deck buildinga ampak je vsak deck zaključena celota. Mehanika temelji na tem, da ima vsak deck tri različne rase in vsak krog aktiviraš samo eno. In uporabljaš ter igraš lahko samo karte tiste rase. Cilj igre pa ni uničiti nasprotnika ampak nabrat dovolj etra, da narediš tri kristale. Ta del je še kar mind fuck, če si vajen mtg, ker ni nič nenavadnega da ima nasprotnik celo falango kreatur, pa vseeno zmaguješ.

cebelar123 ::

St235 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

dottor je izjavil:

Pri meni so pa začeli počasi KSji kapljat, pa sem naročil Starter Set za Keyforge. Kot "nekdanji" MTG igralec, da vidim kaj za en hudič je zdej to :))

hehe javi v čem je fora.
Mene tudi zanima , sem sam tudi nekdanji MTG igralec.


Lušna zadeva, kjer je glavni štos v tem, da je vsak deck unikaten in ni deck buildinga ampak je vsak deck zaključena celota. Mehanika temelji na tem, da ima vsak deck tri različne rase in vsak krog aktiviraš samo eno. In uporabljaš ter igraš lahko samo karte tiste rase. Cilj igre pa ni uničiti nasprotnika ampak nabrat dovolj etra, da narediš tri kristale. Ta del je še kar mind fuck, če si vajen mtg, ker ni nič nenavadnega da ima nasprotnik celo falango kreatur, pa vseeno zmaguješ.


Sem si včeraj malo bolj podrobno pogledal na youtubu v čem je fora in je kr zanimivo.
Tukaj pa sem naletel na en dober video kjer se primerja MTG vs Keyforge

Zgodovina sprememb…

NorK ::

Dizajniram zelo enostavno namizno igro. Če koga zanima in bi bil pripravljen (konstruktivno) komentirati, mi lahko pošlje ZS pa mu posredujem kratek opis. Prototip še čaka na izdelavo.

Igra bi bila bolj za sprostitev možganov. Neprimerna za tiste, ki bi od nje želeli kakšne hude taktične odločitve. Se bolj zanaša na srečo igralca.

Glavna mehanika: metanje kock (6d6).

tsatthoggua ::

In...cebelar123 - kaksno je kaj mnenje o Spirit Island?

cebelar123 ::

tsatthoggua je izjavil:

In...cebelar123 - kaksno je kaj mnenje o Spirit Island?


Lahko samo napišem s stališča solo igranja z dvema spiritoma. Igra je super napeta do konca, čas kr beži mimo in ko končaš ter igubiš, še celi dan študiraš kaj bi lahko naredil bolje. Igral sem s 4imi spiriti od 6tih in lahko rečem, da so vsi različni. Torej čakata me še dva zahtevna spirita za obvladat.
Ko vse to daš skozi "nekje 12 iger sem odigral" in doživiš prvo zamgo "katero sem :)" imaš še scenarije in pa kraljestva katera dodajo še dodatne stvari in težavnost v igro.

Po moje komot lahko igra več igralcev in dvomim, da lahko nastane problem alpha igralca. Saj ni turnov ampak vsi na 1x odigrajo karte + stvari na katere moreš biti pozoren je ogromno. Čeprav morajo vsi biti vztrajni saj bote doživljali poraz za porazom na začetku.

Postavitev igre je super hitra, dolžina igre, če prej ne izgubiš je nekje 1h:30h z dvema spiritoma, to vključuje postavitev in pospravljanje igre. Z enim spiritm je dosti krajše.
Karte če jih sleevaš moreš inserte iz škatle odstranit.

cebelar123 ::

No še tole bom napisal.
Potem je pa tu še Branch & Claw dodatek, brez katerega pravijo, da ko ga enkrat odpreš ne igraš več brez njega. Jaz ga še nisem odprl ker se hočem najprej naučiti vse kaj ponuja osnovna igra.

In pa naročiš lahko že drugi dodatek Spirit Island: Jagged Earth (2020):
New Scenarios
8 New Spirits
2 New Adversaries
2 New Island Boards
30+ New Event Cards
New Fear and Blight Cards
50+ New Major and Minor Power Cards
Optional aspects (innate powers) for the 4 core game spirits
Badland tokens, a new way to fight invaders!
More plastic, wooden, and cardboard tokens play up to 6 players)

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Keyforge je kar lušna zadeva, sploh ker moreš vsak turn dobro razmislit katero skupino kart igrat in kako. Predvsem velik plus so artifacti ki ti omogočajo uporabo po eno pošast neizbrane skupine. Started Deck-a sta super zbalansirana in je vsak turn napet in praktično do konca ni bil nihče v prednosti. Ko sva s kolegom odprla ločene deck-e se je pa zgodba ponovila, je bil en deck precej boljši od drugega (še ime je bilo zabavno: Veteran Beater). Je pa za MTG igralce problem ta, da untap in draw se zgodi na konvu turna in ne začetku :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

Tudi mi imamo Spirit Island, in zaenkrat smo ga igrali samo 1x in zgubili kar konkretno. Nekako smo novi v CO-OP igrah in še nismo najbolj notri, sploh pa prvič 4 igralci je bila kar zmešnjava :D

cebelar123 ::

BlackLight je izjavil:

Tudi mi imamo Spirit Island, in zaenkrat smo ga igrali samo 1x in zgubili kar konkretno. Nekako smo novi v CO-OP igrah in še nismo najbolj notri, sploh pa prvič 4 igralci je bila kar zmešnjava :D


Jaz sem zmagal ko sem konkretno začel igrat na innate powerse. Torej odigral sem karto katero sem moral zaradi situacije na boardu. Potem pa sem samo gledal, da sem dobil čim več simbolov za innate powerse.
Recimo z


sem zmeraj podvojil eno karto katera pride eno energijo in proizvede 2 fear-a. Tako sem jih na turn delal po štiri + če sem še kaj uničil ali pa kakšno drugo karto z fear-om uporabil, proizvedel 8 fear-a, kar je že bilo dovolj da sem dobil karto. Na koncu sem zdekal fear deck.

BlackLight ::

Pri nam se je blight širil kot plevel :) Sploh potem ko se prične duplicirate če je že na enem polju gor gre avtomatsko zraven polja še en :D

cebelar123 ::

BlackLight je izjavil:

Pri nam se je blight širil kot plevel :) Sploh potem ko se prične duplicirate če je že na enem polju gor gre avtomatsko zraven polja še en :D

Pri meni se je dogajalo enako, ampak sem potem uporabljal karti


Sploh Guard the healing land, katera je hitra in si lepo blight umaknil nazaj na invader board, potem so invaderji napadli in ga postavili nazaj.
Torej si ni zgodilo nič. Dobil pa si sivo in zeleno ikono katera je potem pripomogla innate powerju "sploh če si odigral obe karti, ki sta na sliki"

cebelar123 ::

Končno sem najdel 8-)

bojany ::

Bi koga zanimal Mage Knight - osnovna različica? Naj se oglasi na bojany@yahoo.com da se dogovoriva za ceno/dostavo etc. Vse odlično ohranjeno.

Zadeva mi je super, ampak težko najdem 4 - 5 ur za eno partijo ;((

dottor ::

Jaz razmišljam se rešit Machi Koro Deluxe (sleevan), če je kdo zainteresiran.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

FFG še naprej preseneča:


Star Wars: Outer Rim (2019) competitive 1-4 Players

https://www.fantasyflightgames.com/en/n...
Mali opis:

Zgodovina sprememb…

GrX ::

bojany je izjavil:

Bi koga zanimal Mage Knight - osnovna različica? Naj se oglasi na bojany@yahoo.com da se dogovoriva za ceno/dostavo etc. Vse odlično ohranjeno.

Zadeva mi je super, ampak težko najdem 4 - 5 ur za eno partijo ;((


Koliko playerjev je potrebnih?

cebelar123 ::

GrX je izjavil:

bojany je izjavil:

Bi koga zanimal Mage Knight - osnovna različica? Naj se oglasi na bojany@yahoo.com da se dogovoriva za ceno/dostavo etc. Vse odlično ohranjeno.

Zadeva mi je super, ampak težko najdem 4 - 5 ur za eno partijo ;((


Koliko playerjev je potrebnih?


1–4 Players

cebelar123 ::

Končno sem dobil vse knjige of Arkham horrorja.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Kot zanimivost, ko sem hotel igrati Robinson Crusoe igro sem ugotovil.Da kocke ne štimajo, vse bi morale biti po tri.
Zdaj sem pisal na portalovo stran in me zanima kakšna bo rešitev.

BlackLight ::

Gloomhaven bi naj bil naslednji teden :P
««
6 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10019746 (1070) Blinder
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957767 (4273) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292199 (1387) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293755 (2440) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827613 (23330) Maximus

Več podobnih tem