» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
2 / 25
»»

St235 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Zna kdo kaj povedati o kvaliteti namiznih iger ta večjih franšiz npr. GoT?

GoT je kar nekaj iger. Ena prvih, ki je prisla ven GoT the board game je vrhunska, samo ne smes merljivih igralcev.

Fransizne igre so kot po navadi lahko hit and miss, tako da pac pogledas posamezno igro.

[D]emon je izjavil:

Tale "board game caffe" ni vreden tvojega casa.

O cem ti to?
Edini board game caffe, ki ga poznam v Lj je v zupancicevi jami in je vec kot vreden casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

[D]emon ::

Ocitno nisi v zivljenju slisal za Crno Luknjo. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Kenpachi ::

Dobra poteza je top! Sploh izbor piva zmaga.
Zaraki Kenpachi.

St235 ::

[D]emon je izjavil:

Ocitno nisi v zivljenju slisal za Crno Luknjo. ;)

Ocitno pojma nimas kaj je to board game caffe, pol pa neumnosti govoris.

[D]emon ::

Vem kaj je, ordinary wankery. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dottor ::

Kolegi so mi za rojstni dan vzeli zombicide black plague ter wulfsburg :) L4D v srednjem veku board game :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

iwch ::

V sparu jo imajo, mogoče v kakšnem večjem.

jusv je izjavil:

iwch, kje si jo kupil?

dottor ::

Konec septembra (30.) bo na razstavišču sejem Na meji nevidnega (FB), kjer bo kotiček namenjen igranju namiznih iger ter stojnice za nakup le teh (+vsega ostalega). Vsekakor priporočam vsem ki bi radi sprovali nove igre ali bi se radi podali v svet namiznih iger :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Aero01 ::

dottor je izjavil:

Konec septembra (30.) bo na razstavišču sejem Na meji nevidnega (FB), kjer bo kotiček namenjen igranju namiznih iger ter stojnice za nakup le teh (+vsega ostalega). Vsekakor priporočam vsem ki bi radi sprovali nove igre ali bi se radi podali v svet namiznih iger :)


Hvala za tale info! Drugače verjetno ne bi sam nikoli izvedel :D
Pogrešam več dogodkov v zvezi z družabnimi igrami. Edino enkrat vem, da je bil dokaj velik sejem, a sem ga takrat zamudil =/

Sgathan ::

Aero01 je izjavil:


Hvala za tale info! Drugače verjetno ne bi sam nikoli izvedel :D
Pogrešam več dogodkov v zvezi z družabnimi igrami. Edino enkrat vem, da je bil dokaj velik sejem, a sem ga takrat zamudil =/


V sloveniji imamo kar nekaj dogodkov tekom leta, ki so namenjeni igranju družabnih iger (International Tabletop day v Ljubljani, Goblicon v Mariboru, sejem stripov in družabnih iger v Izoli). Prav tako pa se tedensko/mesečno dobivajo skupine igralcev namiznih in družabnih iger po celi Sloveniji. Nekaj jih najdete na blogu o družabnih igrah. Hobi iz leta v leto raste in je tudi vse več dogodkov na to temo.

Ko bo še več ljudi spoznalo, da družabne igre niso le Monopoly, človek ne jezi se in podobno, bo tudi dogodkov v Sloveniji več!

dottor ::

16.12. imaš na FRIju Makkon ki se je letos povezal z Dobro Potezo in bojo imeli kotiček namenjen namiznim igram. Lahko pa sam priporočam spletno trgovino igraj.si, ker ima res super ponudbo in super cene. Zanje leto večina kupujem le še pri njih (kar ne jemljem na KSju in pač Munchkini ki jih imam v italijanščini).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Monique ::

Pozdrav vsem skupaj!
Sem nova na tem portalu in upam, da z odpiranjem stare teme ne bom zbudila kakšnega tečnega zmaja! :P

Šalo na stran, tu sem z razlogom. Iščem oz. kupujem namreč slov. verzijo namizne igre GOSPODAR PRSTANOV ali HOBIT (lahko tudi obe), če se je kdo za dober (in ne previsok) znesek pripravljen ločiti od katere izmed njiju.
Nobene od iger namreč ni mogoče kupiti, saj sta že davno razprodani.

Ponudbe sprejemam na ZS. Hvala!

dottor ::

Povpraši na igraj.si, tojeto in črno luknjo če imajo kakšne stare zaloge. Preglej še bolho se zna kej najdet.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Monique ::

dottor je izjavil:

Povpraši na igraj.si, tojeto in črno luknjo če imajo kakšne stare zaloge. Preglej še bolho se zna kej najdet.


Hvala za nasvet. Bolha ziher nima, glede starih zalog pa je tako -- če bi jih imeli, verjetno ni bi napisali, da je razprodano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Monique ()

[D]emon ::

Vseeno vprasaj pri Crni Luknji, vcasih se tudi cudezi dogajajo, glede na to kako zmesan je lastnik. :)) (totalna faca model drugace, da ne bo narobe izpadlo)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dottor ::

Pa tudi pri igraj.si bi se znal malo potrudit in pogledat. Drugače pa obišči kakšen bolšji sejem se najde dosti krat kej. Sam sem dobil CATAN (sicer to novejšo) za 2€ :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

[D]emon ::

Za Catan bi kdo drug moral meni placati, da ga vzamem. Razumem pa, da ljudem, katerih skrajni domet je bil vcasih tisti stari jugoslovanski monopoli in pa kak clovek ne jezi se, igra Catan lezi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dottor ::

Meni osebno je kar vredu igra, pa si lastim že skoraj 30 iger... pač ko nam ni za igrat kak heavy euro se znajde tudi Catan kakšen krat na mizi (čeprav ga je nadomestil Ticket to Ride Europe).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Monique ::

[D]emon je izjavil:

Vseeno vprasaj pri Crni Luknji, vcasih se tudi cudezi dogajajo, glede na to kako zmesan je lastnik. :)) (totalna faca model drugace, da ne bo narobe izpadlo)


Preverjeno, nimajo.

Sicer pa sem uspela najti obe igri - rabljeni, preko oglasa na Bolhi. :)

Smurf ::

[D]emon je izjavil:

Za Catan bi kdo drug moral meni placati, da ga vzamem. Razumem pa, da ljudem, katerih skrajni domet je bil vcasih tisti stari jugoslovanski monopoli in pa kak clovek ne jezi se, igra Catan lezi.

Za kaksen nivo boljsi je pa vseeno no :). Tudi jaz imam kar precej iger, pa je otok katan med njimi, ni glih top, je pa soliden.

cebelar123 ::

Je mogoče kdo igral war of the ring?

dottor ::

Če je kdo zainteresiran prodam ali menjam Bears vs Babies.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Poldi112 ::

Summoner Wars
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dottor ::

Nah... Sem upal na kakšen Pandemic alpa Sheriff of Nottingham.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

UganiKdo ::

jaz sem ravno dobil pandemic legacy in se moramo zoorganizirat da preigramo celotno kampanijo.

dottor ::

Enko al dvojko? Menda je prva precej boljša od tadruge.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Heh jaz pa sem se na koncu odločil za Pandemic in XenoShyft: Dreadmire. Za naprej pa bom še videl.



dottor ::

Pandemic je super zadeva ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Ma dolgo sem kolebal kaj naj vzamem, da nebo samo meni vsec in pa da igra ne traja predolgo. Na koncu sem se odlocil za co op igre. Tako bo mogoce bolj zanimivo in bo igra za vse bolj dolgo zanimiva saj poraz pomeni poraz za vse.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Kot predlog, sploh če vas je dosti sprovajte Resistence.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Vecino casa sma dva ali pa sem sam. Tu pa tam pa smo max 4.

dottor ::

Osebno solo največ igram Terraforming Mars, imam pa namen uzet Arkham Horror: The Card Game. Drugače iz lastne zbirke lahko sam igram še Zombicide: Black Plague, Agricola (first edition), Dark Souls: The Card Game ter Flash Point. Vse se da seveda da igrat tudi z več igralci brez problema. Je pa zadnje čase na Kickstarterju kar nekaj solo only iger.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

In kako je potem s temi igrami ko 1x gres skozi kampanjo? Se se da igrat?

dottor ::

Kot primer: Terraforming Mars poskusiš vsakič z drugo korporacijo, Arkham Horror TCG ima cel kup dodatnega materiala oz. provaš z drugim likom, Zombicide ima cel kup questov, ... Pač odvisno od igre do igre. Recimo kakšne bolj legacy varjante ko jo preigraš je to to.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Rabim nasvet za vojaško igro katera se lahko igra tudi solo in pa, če ima kdo kakšne predloge kateri so dobri ovitki za karte? Torej da ovitki niso kot, da bi karto dal v vrečko.

Drmr ::

cebelar123 je izjavil:

In kako je potem s temi igrami ko 1x gres skozi kampanjo? Se se da igrat?

Klasicen Pandemic smo igrali kar dostikrat je lusten spil.
Smo pa igrali tudi Legacy. Hud. Si ga pa na koncu ze kar sit, mislim da smo ga igrali cca. 10x da smo ga koncali, se ga toliko naigras da nimas vec zelje da bi ga igral se kdaj, vsaj meni se je kar malo zagabil.
Ga pa ne mores igrat se enkrat. V skatli je vse pripravljeno v naprej, stvari se unicuje, board se polepi itd. Mogoce bi ga lahko uporabil za igrat klasicen Pandemic.

cebelar123 ::

Včeraj sem igral malo sam Pandemica z dvema ludekoma :=). Zelo zanimiva igra, celo razmišljal sem kako lahko vsi pišejo, da je zajebana. Nato sem po pol ure ugotovil, da namesto dveh kart vlečem samo eno "karte katere okužijo mesta" lol danes bom zaigral še 1x pravilno. Mislim, da bo to nekaj čisto drugega kar se težavnosti tiče :)

Kar se tiče pa Legacy iger pa sem že ugotovil, da to ni za mene.

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Ja, iz legacy nacelma dobis lahko na koncu klasicen pandemic, same kampanije pa ni mozno preigrat 2x.

Idealno je ce kampanijo z isto ekipo razdelis na vec seans. Da bi celoten legacy preigral v enem veceru se mi pandemik do smrti zagrauza.

Drugace pa je Mechs vs. Minions vrhunska coop zadeva.

Odlicne coop igro so tudi Legendary encounters, so pa zelo tematske kar je lahko velik plus ali minus, ter pa Battle of Hogwards.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

dottor ::

Kar se tiče ovitkov za standard size ti priporočam KMC Perfect Size, za ostale velikosti pa Arcane Tinmen. Osebno coop mi je super Zombicide Black Plague.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Študiram še o nakupu hero realms, nekaj kar lahko na morje vzameš in ne zasede dosti prostora. Je kdo igral tole in ima kakšno mnenje o tej igri? Ali res character pack-i zelo izboljšajo igro?

Malo sem igral digitalno verzijo Star realms katera se mi dopade. V starih časih pa MTGja.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jo imam, ampak nisem še igral. Tudi sam nabijam Star Realms v digitalni obliki (kljub temu da imam tudi fizično kopijo ter čakam na KS dodatka). Osebno eden bolj simpatičnih deck buldingov. Kar se tiče character packa pa doda več raznolikosti in je igra bolj asimetrična, saj vsak lik ima svoje posebnosti. Priporočajo nakup vseh likov, kar te pride še dodatnih 20€. Osebno bom pustu igro brez dodatnih likov, bom pa verjetno vzel dodatek. Je pa zadeda super sploh za na dopust, saj je škatla majhna in je dovolj za 4 igralce (to je recimo minus Star Realmsa, da z enim base game-om lahko le 2 igrata in rabiš dodatek za 4).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Tako po tehtnem premisleku sem si rajši za začetek nabavil tabletop simulator :) Zdaj pa se učim na kampanji
Arkham horror the card game. Pa bo šel kakšen tedn da se naučim osnove.

PARTyZAN ::

Navaden Arkham Horror je moja najljubša coop igra, ker ima dober replay value za razliko od novejših, ki izhajajo trenutno. Mansions of Madness je res kul, ampak ko enkrat preigraš vse scenarije postane dolgočasno. Pri Arkham Horrorju po par desetih igrah dobiš občutek, da poznaš vse encounterje, ampak takoj ko dodaš kak expansion problem izgine, tukaj bi izpostavil Dunwich Horror - je moj najljubši. Nekateri sicer pravijo, da je igra prekompleksna, zato obstaja tudi Eldritch Horror, ki je praktično poenostavljena verzija Arkham Horrorja.

Zadnji čas pa je v naši družbi popularen tudi 7 Wonders, ki sicer ni co-op. Igra ima enostavna pravila in je precej zabavna.

cebelar123 ::

Saj zato pa sem se odločil za tabletop simulator lepo stestiraš igro in se naučiš pravil. In če je OK kupiš za družbo. Potem pa so tu igre kot je Arkham Horror katero igraš bolj za sebe. Pa še prednost simulatorja lepo shraniš in ne rabiš še 1x vse postavljati :) in pa seveda igre so zastojn.

PARTyZAN ::

No poleg vprašljivih dovoljenj kar se tiče avtorskih pravic znotraj Tabletop Simulatorja bi rekel, da je čar namiznih iger ravno v tem, da se jih igra v živo, in the flesh. Izkušnja je lahko precej drugačna. Če bi pa rad preizkusil igre imaš pa po Sloveniji cel kup meet-upov in ostalih prostorov (Dobra poteza, Črna Luknja), kjer imaš na voljo večino popularnih iger in pa ljudi, ki ti z veseljem razložijo pravila igre.

Aja, da ne bo pomote, v mojem prejšnjem prispevku sem govoril o Arkham Horror in ne Arkham Horror the Card Game.

[D]emon ::

Dobra Poteza smrdi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dottor ::

Sam sem tudi mnenja da čar namiznih iger je v tem da se ljudje dobijo na lokaciji in se družijo ter imajo neko interakcijo med sabo med samo igro in preklopijo iz digitalnega sveta.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

St235 ::

[D]emon je izjavil:

Dobra Poteza smrdi.


Imaš glede tega kako konkretno argumentacijo? Al si pač bedak, ki rad pljuva po stvareh v tri dni?

PARTyZAN ::

No, jaz sem od punce slišal, da so v dobri potezi od njihove D&D oz. Pathfinder ekipe zahtevali, da na sessionih vsak naroči vsaj eno reč (pijača) na uro, tako da so bili potem primorani poiskati drug plac. Do neke mere mi je jasno, ker so sessioni dolgi okrog 5 ur, iger v njihovi kolekciji pa ne rabijo, se mi je pa vseeno zdelo, da so prestrogi.

Če pa hočeš z družbo preizkusit kako namizno igro, ki si je ne lastiš pa je čisto OK. Trgovina TojeTo ima tudi izposojevalnico iger. Najceneje oz. brezplačno pa je seveda na že omenjenih dogodkih, ki jih pripravlja skupnost na različnih lokacijah.

[D]emon ::

St235 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Dobra Poteza smrdi.


Imaš glede tega kako konkretno argumentacijo? Al si pač bedak, ki rad pljuva po stvareh v tri dni?


Ja, posiljujejo te z nakupom pijace, in za izposojo iger zahtevajo idiotsko visoke cene. Pa se lokacija je nagnusna.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
««
2 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10019748 (1072) Blinder
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957768 (4274) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292200 (1388) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293755 (2440) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827621 (23338) Maximus

Več podobnih tem