» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
2 / 60
»»

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

In zakaj nemorejo naredit naročnine za vse njihove programe v stilu HBO... In če dejansko gledaš program, pač plačaš tisto naročnino in imaš potem dostop do vseh kanalov na katerikoli platformi. Ampak ne, dajmo zaračunat vsem, ki imajo elektriko.

HBO ima program za rajo.

RTV ima program za 'intelektualne sladokusce'.

Računice ni.
Life is as complicated as we make it...

Assass1n ::

Intelektualne sladokusce, zato pa noben ne gleda njihovih bedarij, včasih jo bli vsaj kakšni fajn dokumentarci zdej pa še teh nisem zasledil. Tudi radio je bolj apn, kdaj se zalotim da poslušam ars in njihove sinfonije ko drugega ne ujamem :) vsekakor vrednih 12.75€ mesecnega prispevka
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

hojnikb ::

za tak denar dobiš že netflix in en VPN zram... Lahko sam ugibaš, kaj je bolši value :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Pithlit je izjavil:

mcgeek je izjavil:

Sicer pa ne moreš primerjati RTV z npr. BBC, ki dejansko nima oglasov.. ima pa zato milijone uporabnikov, ki plačujejo prispevek. Smo premajhni.

Mhm. Stroški so tudi enaki, kajne? Ne glede na to da ima BBC neprimerno večje omrežje?

Če imaš majhno število uporabnikov imaš, načeloma, tudi manjše omrežje, manj zaposlenih in manjše stroške. Za našo RTV to nekako ne velja (tko kot za večino javnih služb).

m0LN4r je izjavil:

RTV moraš plačevat, če imaš napravo s katero je možno sprejemati RTV.
- To je bilo še logično, ko si mel samo TV in radio na voljo. Danes pa so to:
TV, Radio po želji, že kaka navadna budilka ima radio, avtoradio itn.
Monitor s tv tunerjem,
MOBITEL (lahko spremljaš radio s slušalko oz. gledaš TV na pametnem),
Prenosnik; tv kartica ali internet
Računalnik; tv kartica ali internet

V glavnem tudi če nimaš elektrike in maš samo stanovanje pa iphone (si ga polniš na sonce), moraš plačat. Taki zakon mamo.

Mi razložiš kako naj jaz gledam nacionalko prek interneta? Na 'pametnem' telefonu, recimo? Z RTV 4D aplikacijo? Tisto ki mi pri 3/4 programa izpiše da ne more predvajat ker je nek problem s pravicami? A to naj mi zaračunajo?

Se bom strinjala ko bom lahko zadevo vklopila in gledala. Ne pa da večino časa buljim v črn ekran z opozorilom. Ostalim nekako uspeva predvajat _vse_ vsebine.

To je glih fora. Njih to ne zanima.
Ti plačuješ tudi dnevnik, greme, kroniko, tednik, šport itd. Pa tist pun k. neki slovenski oddaj.
Njih ne zanima, za tiste stvari, ki jih nemoreš predvajat. Tisto je zaradi tujcev. Ti tut nemoreš gledat filme na ORF preko spleta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Spc ::

 

medenko ::

8 mio € aka 100 mio € letno....bolje bi bilo dati ta denar za socialne transferje pa naj se rtv financira sama z donacijami in reklamami.

hojnikb ::

Spc je izjavil:

Zanimivo:
http://val202.rtvslo.si/2014/05/zatemni...

boš zrihtu uplink in nebo panike >:D
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Njih ne zanima, za tiste stvari, ki jih nemoreš predvajat. Tisto je zaradi tujcev. Ti tut nemoreš gledat filme na ORF preko spleta.

Saj lahko omejijo na slovenske IPje in je.

Problematicno pa je da zaracunavajo ze samo moznost dostopa do vsebine, ne pa ce dejansko ti to uporabljas. Vcasih je mogoce res tako bilo, ker je bila omejena kolicina TV in radio kanalov, sedaj pa so RTV 1-3 TV kanali samo eni izmed ostalih 200, precej ljudi pa ima televizorje priklopljene samo na racunalnik in sploh ne gleda TV kanalov.

m0LN4r ::

Pa dobro, če že ne mislijo ukint RTV prispevka, ga naj zmanjšajo na 5€ in bo plačal vsak.

- Največ denarja jim pa itak potegne nepotreben kader, nepotrebne in negledane oddaje
in razni regionalni in narodnosti studioji in njihovi zaposleni, zato pa majo take stroške.

Recimo RTV Lendava imajo ene par oddaj, ki jih gleda sigurno ne več kot 1000 ljudi. Dnarja pa gre bistveno več, kot pa od teh 1000 ljudi poberejo.
Torej zaposlenih je več kot 30, nekaterih še nimajo navedenih na spletni strani:http://www.rtvslo.si/mmr/munkatarsak. Pol miljona gre tja samo za plače najmanj.

Sicer pa:
http://www.reporter.si/slovenija/razko%...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

murmur ::

Assass1n je izjavil:

Intelektualne sladokusce, zato pa noben ne gleda njihovih bedarij, včasih jo bli vsaj kakšni fajn dokumentarci zdej pa še teh nisem zasledil. Tudi radio je bolj apn, kdaj se zalotim da poslušam ars in njihove sinfonije ko drugega ne ujamem :) vsekakor vrednih 12.75€ mesecnega prispevka


Ne gledam kaj dosti tv-ja, pa vseeno, na Slo2 je kar precej zanimivih dokumentarcev + debatnih miz + filmov brez reklam. Kar pomeni, da gre dejansko za "dokumentarec" in ne za "reklame z vmesnim dokumentarnim filmom". A lahko kje drugje gledam kaj podobnega Panoptikumu?

m0LN4r ::

Če imajo jajca naj naredijo anketo in z njo dokažejo zakaj že moramo plačevat "vsi" prispevek,
naj grejo od hiše do hiše pa vprašajo koliko ur na dan, teden, spremljajo SLO - TV.

vprašanje 1: Ali razen dnevnika, vreme, sport in tednika spremljate oddaje, če ja katere?
vprašanje 2: Ali bi odjavili RTV, če to pomeni za vas da več ne boste spremljali SLO RTV?
vprašanje 3: Koliko se vam zdi primern znesek za prispevek, če plačujejo vsi?
vprašanje 4: Koliko se vam zdi primern znesek za prispevek, če plačujejo le tisti, ki ga spremljajo?

Bonus question: Ali ste pripravljeni plačati večji znesek, če spremljate, da lahko potem tisti, ki ne spremljajo mirne duše odjavijo in RTV nebo jamral za pomanjkanje sredstev?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

m0LN4r je izjavil:

vprašanje 1: Ali razen dnevnika, vreme, sport in tednika spremljate oddaje, če ja katere?

Ne. Tudi dnevnika, vremena, športa in tednika ne. V bistvu, nacionalnih programov ne pipam.

m0LN4r je izjavil:

vprašanje 2: Ali bi odjavili RTV, če to pomeni za vas da več ne boste spremljali SLO RTV?

'U trenu oka!'

m0LN4r je izjavil:

vprašanje 3: Koliko se vam zdi primern znesek za prispevek, če plačujejo vsi?

Pavšal je nedvomno neprimeren način. Zakaj morajo storitev plačevati ljudje ki te storitve sploh ne koristijo?

m0LN4r je izjavil:

vprašanje 4: Koliko se vam zdi primern znesek za prispevek, če plačujejo le tisti, ki ga spremljajo?

Kolikor so ljudje pač pripravljeni plačat. Naj se kanale zakodira pa plačnikom izda CI module. Enostavna in poceni rešitev.

m0LN4r je izjavil:

Bonus question: Ali ste pripravljeni plačati večji znesek, če spremljate, da lahko potem tisti, ki ne spremljajo mirne duše odjavijo in RTV nebo jamral za pomanjkanje sredstev?

LOL

No, anketa rešena.
Life is as complicated as we make it...

aerie ::

Sej nikogar ne briga kaj v trenutnem življenjskem obdobju gledaš. Recmo, ko boš bakica boš gledala Maria ver. 2.0 al pa Pod kozoucem ver. 6.0.

van3sa ::

Helou, spustil bi se v tehnikalije, pa če mi zna kdo odgovorit, po možnosti iz izkušenj ali
pa preko interpretacije pravilnika o RTV prispevku:

Doma imam PC z internetom + monitor brez TV tunerja, nimam ne radia, ne TVja, ne avtoradia.
Ali se to dvoje smatra kot naprava, ki omogoča sprejem RTV programa? Ali se da to argumentirati
kot naprava, ki sprejema kot takega ne omogoča, omogoča le predvajanje digitalnega medija, ki je
not speljan?
Se je pri komu že izkazalo, da je imel le internet, pa je vseeno moral začeti plačevati RTV prispevek?

Tnx, v

m0LN4r ::

PC z internetom +

To je dovolj za spremljanje nacionalnih RTV vsebin. Tudi če bi imel smartphone in internet je dovolj za spremljanje.

Že 100x predebatirano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr_Twister ::

In če pogledamo na obrazec za odjavo:

nimam svojega in tudi ne uporabljam tujega (ustrezno označite):
a)radijskega
b)avtoradijskega
c)televizijskega
sprejemnika ter da sem seznanjen(a) z zakonskimi posledicami neresnične izjave...


Pod katero točko naj bi spadal PC z internetom?

LeQuack ::

Dokler bodo ljudje hodili na volitve kot ovce bo ta davek ostajal.
Quack !

m0LN4r ::

Nimaš kaj tisto odjavo gledat dokler:
31. člen

(1) Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik oziroma drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov (v nadaljnjem besedilu: sprejemnik) na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija, mora RTV Sloveniji plačevati prispevek za opravljanje radijske in televizijske dejavnosti.

Pod sprejemanje spada tudi sprejemanje preko SPLETA na RTV 4D naprimer, ni važno sčim.
Konc konec tudi mp3 predvajalnik z FM anteno.

Je dovolj jasno?

Že če imaš samo telefon, imaš avtomatiš napravo za spremljanje Radia.

Luknje iskati nima smisla. Odjavi pa boš videl. Veliko ljudi tega ne plačuje in se niti ne preverja.

Vprašanje je, kdaj se bo zakon prilagodil. Mogoče pa samo ST-jevci ne gledajo RTV, ostalih 98% slovencev pa dnevno po par ur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DrSergioDJ ::

Pod kaj pa spada projektor? Pod tv sprejemnik pač ne more? Radia tudi nimam doma, avtoradio pa tudi lahko vrzem iz avta hahaha.
...

m0LN4r ::

DrSergioDJ je izjavil:

Pod kaj pa spada projektor? Pod tv sprejemnik pač ne more? Radia tudi nimam doma, avtoradio pa tudi lahko vrzem iz avta hahaha.

Lej, pokliči jih pa vprašaj, če ti kaj ni jasno. (to, da če maš štrom morš plačat)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

konspirator ::

Pri sosedih se dogaja:
Korak po korak: Evo što trebate učiniti kako biste odjavili pretplatu
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kora...

Sjajna odluka suda: Sada možete odjaviti HTV i ne smiju vam ući u kuću
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sjaj...
--

Kaj ::

Tudi sam resno razmišljam o odjavi od rtv prispevka.
Glede tega sem sicer prebral tule vse teme, ampak se mi zdi da polovica ljudi piše zgolj kar misli in ne kar ve.

1.) Kaj je zdej z elektriko? Menda ja res ni zadosten pogoj za prispevek?
2.) Imam radio stolp - sentimentalna vrednost, ga uporabljam , a le za cdje in podobno. Če izklopim fm in am anteni, to zadošča? Sprejemnika tako ni več. Le predvajalnik.
3.) T-2 naročnina - imam trio s televizijo, ker je overall ceneje, kot posamično, a uporabljam le internet. Nimam televizije, imam projektor in navaden pc monitor. Če odklopim tv komunikator, katerega itak nikol ne uporabljam in ga vržem v klet, bo to ok, ali se mi bodo usedli na naročnino. Lahko preverjajo kaj imaš naročeno?
4.) Internet. Predvidevate sicer da zadosca za prispevek, ampak kako je zares. Kaksna konkretna izkusnja?

Vse povezano z rtvjem se mi gabi, zato si odjave res želim.
A me vseeno zanima kako točno poteka, če te obiscejo. Da mi ne bodo hudici nazadnje nalozili kaksno placilo obiska, ce si zmislijo da ne zadoscam za odjavo. Ali zaceli kak postopek... Pridejo nenajavljeno?

Pa ne mi srat s prqvicnostjo do drugih. V tem primeru res ne.

Skratka lahko probam z odjavo in v primeru neuspeha nadaljujem s placevanjem brez bojazni za kaksne dodatne stroske postopka ipd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

m0LN4r ::

Na internetu lahko gledaš RTV 4D brez težav.
Jaz mam že odjavljeno 3 leta, pa nikoli nikogar ni bilo.

RTV naj financira samega sebe, reklam majo itak pun k ošaro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pithlit ::

Kaj je izjavil:

1.) Kaj je zdej z elektriko? Menda ja res ni zadosten pogoj za prispevek?

Če nimaš naprav ki omogočajo sprejem signala lahko komot odpoveš. Podpišeš izjavo (obrazec je na RTV strani nekje) in pošlješ.

Kaj je izjavil:

2.) Imam radio stolp - sentimentalna vrednost, ga uporabljam , a le za cdje in podobno. Če izklopim fm in am anteni, to zadošča? Sprejemnika tako ni več. Le predvajalnik.

Sprejemnik torej imaš. Imaš ga pa verjetno tudi v TV-ju, pa v avtoradiu... Ne, odklop antene ne zadošča, rabiš plombirat (pridejo z RTV-ja).

Kaj je izjavil:

3.) T-2 naročnina - imam trio s televizijo, ker je overall ceneje, kot posamično, a uporabljam le internet. Nimam televizije, imam projektor in navaden pc monitor. Če odklopim tv komunikator, katerega itak nikol ne uporabljam in ga vržem v klet, bo to ok, ali se mi bodo usedli na naročnino. Lahko preverjajo kaj imaš naročeno?

Pečen si. Ko čevap. Odjavi trio, nabavi duo (je, vsaj bil nazadnja ko sem gledala, 1EUR ceneje) telefonijo.

Kaj je izjavil:

4.) Internet. Predvidevate sicer da zadosca za prispevek, ampak kako je zares. Kaksna konkretna izkusnja?

Konkretnih izkušenj ni ker se zadeve ne preverjajo tako zelo rigorozno. Ampak glede na to da internet ni isto kot UKV/SAT/DVB/whatever sprejemnik bi se dalo (imho uspešno) argumentirat proti prispevku.

Kaj je izjavil:

Vse povezano z rtvjem se mi gabi, zato si odjave res želim.

Nisi edini. IMHO bi bil referendum za ukinitev prispevka relativno množično obiskan.

Kaj je izjavil:

Pridejo nenajavljeno?

Pridejo... al pa tud ne. Jaz sem imela 6 let (2008-2013) odjavljeno ker v bajti ni bilo nobenega sprejemnika. Pa nobenega ni bilo na spregled. Pol sem pa prijavila ker smo televizor zrihtal.

Kaj je izjavil:

Skrarka lahko probam z odjavo in v primeru neuspeha nadaljujem s placevanjem brez bojazni za kaksne dodatne stroske postopka ipd.

Seveda lahko. Najhuje kar se ti lahko zgodi je da nekdo pride preverit kakšno je dejansko stanje in ti reče "nau šlo miško". V najbooljšem primeru pa položnic ne bo več. Baje je treba sicer odjavo 'obnavljat' vsake 3 leta... vendar je moja izkušnja drugačna (odjavila sem le enkrat).
Life is as complicated as we make it...

Kaj ::

Bom spremenil paket. Samo internet.

Če ukinem samo tv, je prispevek kaj manjši ali je 12€ fiksno za tv in radio?

konspirator ::

--

m0LN4r ::

Ko bi vsaj nekega dne doživeli referendum za ukinitev te budalaštine.
Rajši dam teh 10€ sirotišnici ali kaki mami samohranilki oz. si naročim dodaten HD paket.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

Pridejo pogledat, jih ne spustiš v hišo, stvar rešena.
Da imaš internet, ne morejo vedeti, razen da pogledajo nejavne zbirke osebnih podatkov. Za kar pa nimajo podlage, zakon bi sicer lahko spremenili.
Jaz nimam TV, prispevka ne plačujem. Gladko nisem prijavil, ko pa je prišel poziv, sem izpolnil, da nimam TV-ja in radiota, za internet vprašanja na predtiskanem obrazcu ni bilo.

Machete ::

Tukaj vas 95% ne dojame nečesa drugega. Gre za subvencioniranje vsebin, ki tržno niso zanimive in sam nimam s tem problema, ker dejansko ne spremljam ostalega kot mmc in val202. Ampak narod in država rabita tudi nacionalni rtv, če želi biti to kar so veliki. Vem da je to malo zaostal nazor v času brezkompromisne globalizacije, ampak narod brez kulture in tudi kvalitetnih medijskih vsebin (ja ok pustmo ološ ala narodnozabavne oddaje in razni kvizi, pač nujno zlo). Za vse ostalo imate denisa avdića in kuharske oddaje. Že tako smo narod bebcev, počasi konkurenčni američanom. S krčenjem ali ukinitvijo rtvja, bomo samo bližje naciji debilnih, degeneriranih consumer zombijev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Pa naj plačujejo tisti, ki to kvazi "kvaliteto" gledajo. A meni drugi plačujejo, da gledam azijske vsebine?
RTV so itak en velik family biznis (3/4 tam jih je sorodsvetno blizu/daleč povezanih) nazadnje ko sem bil tam in sploh ne vejo kaj je to gledanost. Dnar pa zapravljajo tudi za stvari, kot so "izobraževalni" izleti, tečaji španščine, medsebojno štemplanje na delovnem mestu ipd...
Tega pač plačeval ne bom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Kaj ::

Seveda in ravno rtv je tisto, zaradi česar nismo debilen narod consumer zombijev. Rtv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

nekikr ::

Že tako smo narod bebcev, počasi konkurenčni američanom. S krčenjem ali ukinitvijo rtvja, bomo samo bližje naciji debilnih, degeneriranih consumer zombijev.

In kako točno:

Prvi odcep desno, ki jo vodi Mairim Cheber, soustvarja pa skupina osmih dijakov srednjih šol iz Gorice in Trsta smo posneli preteklega februarja.

Danes dol, jutri gor
Anja predstavi mami Irmi eksotično oblečenega človeka. To je Šaman, ki bi rad v Jeklenicah organiziral ritual šamanske savne.

Vem!, kviz
V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja.


iz nas delajo umotvore?

Machete ::

Gre za mozaik v zgodovini naroda. Seveda lahko štejemo cel dan tudi debilne vsebine, ampak pomembne so tiste, ki to niso. Meni se še bolj pomemben zdi kvaliteten radijski program tako z prvim, valom in arsom. Če ne drugega zaradi negovanja jezika in kulturnih vsebin. In ja tudi totalni klepci so poslovno in v delovnih navadah tam, tudi žlahta. Spet nujno zlo in tudi posledica bližnje zgodovine in majhnosti. Sliko nacionalne rtv hiše je treba gledati širše, mogoče celo zgodovinsko. Ne pa kdo se kdaj štemplja in kakšna bedarija z Marijem je na sporedu v nedeljo ob xy uri. Brezveznosti in napake lahko naštevamo zelo dolgo, ampak to je preozko gledanje na negodovanje zaradi položnic. Bi pa morda komot vzeli kje drugje z državne malhe, in se izognili psihološkemu pritisku položnice, saj se troši za take idiotizme in krade tako na veliko, da je denarja gotovo dovolj v malhi..
* In absolutno je prostor za racionalizacijo in izboljšavo programa, ampak tu se hitro zapletemo v slovensko nesposobnost vodenjanečesa, kar ni ustvarjeno z lastnim denarjem. Tu pa je zadeva še bolj specifična zaradi nekomercialne usmeritve. Bi pa pomoje lahko svoje razvedrilne oddelke bolj prepustili komercialkam in tujini. Sploh razne serije stanejo preveč in niso ne smešne, ne gledane, niti ne doprinesejo k poslanstvu rtvja. Naj se držijo kulture, informativnih programov, vsebin s področja znanosti itd.. Za to za kar se jih sploh subvencionira. Šport in zabavo lahko zaradi mene prepustijo trgu oz drugim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

hojnikb ::

>Bi pa morda komot vzeli kje drugje z državne malhe, in se izognili psihološkemu pritisku položnice, saj se troši za take idiotizme in krade tako na veliko, da je denarja gotovo dovolj v malhi..

Točno to. RTV prispevek bi se lahko kamot financiral iz davščin, ki jih poberejo vsepovsod..

Al pa nek flatrate prispevek za ponudnike TV vsebin. Da dobiš kot consumer samo eno položnico
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

technolog ::

Oni so totalno neracionalni z denarjem. Samo pogledaš prvo stran na supervizorju, pa ti je vse jasno:

http://supervizor.kpk-rs.si/organ/35513/

Med njimi je 10 faking bank in 8 IT podjetij. Tega televizijska hiša ne rabi, IMO.

Zgodovina sprememb…

Kaj ::

...skratka, da bom imel vsaj malo boljši občutek, bom skenslal t2 paket s televizijo in preklopil zgolj na internet, rtv prispevek pa oklestil na prispevek le za radio, ki pride 3,77EUR, kar je že lažje prebavljivo.
Kot sem še dalje bral, sam dostop do interneta ni dovolj za prispevek. Na zahtevi za ukinitev prispevka te sprasujejo le, če imaš tv sprejemnik, radio sprejemnik in avtoradio sprejemnik.
Elektrika pa je zgolj pogoj, da ti avtomatično začnejo zaračunavati prispevek, RAZEN če dokažeš nasprotno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

m0LN4r ::

1. Imaš veliko držav brez tega prispevka
2. Eni se imajo na "ziher" račun (prispevek) zelo fajn že desetletja ne glede nato, kake kulturne vsebine bodo. Kulturniki že tko ali tako poberejo vseskup velik kos pogače, a tega ne prinesejo nazaj na mednarodni ravni.
3. Stavim se da imaš sigurno enkaj deset tisoč ljudi, ki teh kulturnih vsebin ne gledajo in rajši posegajo po kulturi na druge načine in koncih.

- Je pa fajn, ko je "vsak" prisiljen plačati to, da lahko par določenih posameznikov (dedekov, babic, staršev iz prejšnjega mišljenja, gledajo tisto eno kulturno oddajo), ostalo pa si lahko nekam vtaknejo po pravici.
Pa naj plačajo potem naročnino ala 20EUR namesto mene.

Če so problem finance, pa naj majo samo en kanal, brez reklam in samo kulturo gori. Vse ostalo pa lahko gledaš drugje, sicer tudi širšo kulturo lahko tudi gledaš na tujih nacionalkah, ki jih imaš al v ISP paketu ali preko Antene. Jaz osebno raje preferiram tuje kulturne vsebine že dolgo, ker jih je več in žal so boljše. Prinas pa se vedno morajo ponavljati določeni isti osebki, ki se furajo na stari slavi in s pomočjo proračuna delajo neke kvazi kulturne vsebine za mogoče 1000 gledalcev.

Pa da ne gremo v debato o tem, iz česa živijo naši kulturniki honorarci in iz česa se morajo preživljati tuji kulturniki. Pa pustmo tudi to, kdo so ti osebki, ki se odločajo o tem, da zakaj je ena oddaja bolj kulturna od druge.

Prinas ni važno al je kvaliteta ali ni, dnar bo pritekel v vsakem primeru.

Aja forsiranje etno vsebin in domače eno in iste kulturnike ni kultura. Kulturen program je recimo ARS, Slo1, 2, 3 pa sigurno ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

aerie ::

Zakon o RTV prispevku je očitno povozil čas. Neoliberalistično usmerjena mladež prav gotovo ni naklonjena takšnemu načinu sofinanciranja tega nacionalnega kulturno umetniškega konglomerata. Morda bi bilo bolje, da bi se prispevek prenesel v proračun države in bi ga plačevali posredno s prejemki ali pa kako drugače. Predlagaj vladi.

m0LN4r ::

A se spomnite, kak HALO je bil, ko so znižali prispevek?
Kaj misliš kak halo bi bil, če bi ga morali plačati _naročniki_ in recimo 20€.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nekikr ::

Kakšne težke besede. Nisem pa prepričan, da poznaš njihov pomen. A po novem se nasprotovanju čisti kraji (glede na sproducirano vsebino, število zaposlenih in vreče denarja, ki se tam izgubijo) reče, da si neoliberalistična mladež? Uau. Nacionalni kulturno umetniški konglomerat? Saj veš, da govorimo o RTV, kajne? Zakaj mešaš stvari?

scipascapa ::

90 mio € letno zmečemo v to sranje imenovano RTV SLO.

aerie ::

nekikr je izjavil:

Kakšne težke besede. Nisem pa prepričan, da poznaš njihov pomen. A po novem se nasprotovanju čisti kraji (glede na sproducirano vsebino, število zaposlenih in vreče denarja, ki se tam izgubijo) reče, da si neoliberalistična mladež? Uau. Nacionalni kulturno umetniški konglomerat? Saj veš, da govorimo o RTV, kajne? Zakaj mešaš stvari?

No ja. K nacionalnemu kulturno umetniškemu konglomeratu pripopam še en pridevnik - informativni. Se pa tendence o ukinitvi vlečejo vse od krize (2008) naprej:
- Buzoranca s prisilno RTV naročnino- je to sploh v skladu s pravicami posasmeznika ?
- RTV naročnina
- Ukinitev obveznega RTV prispevka

V Srbiji so prispevek ukinili lani. Palijo se na zvezde granda, pri nas pa na modrijane. Bistvene razlike ni.

m0LN4r ::

Sem rekel, da ga ni treba ukinit. Tistemu, ki te vsebine tako veliko pomenijo, naj plača še mojo položnico. Jaz gledam neRTVS kanale in vsebine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

aerie ::

Hja.. Vseeno ga je treba v tej obliki ukinit in najti novo ustrezno rešitev, če hočeš da bo tako, kot ti želiš.
Takšne oz. podobne pobude so že predlagane:
- RTV PRISPEVEK naj plačuje ponudnik signala
- Ukinitev plačevanja RTV naročnine

Obstaja celo Gibanje za ukinitev obveznega RTV prispevka, ki se mu lahko pridružiš.

m0LN4r ::

Tega je res veliko že nekaj časa, spremenilo pa se ni nič. Pasejo se še vedno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

starboi ::

Bi bilo dobro , če bi se naredila kje kakšna peticija za ukinitev tega nepotrebnega računa, ki prihaja vsak mesec.

Machete ::

To lahko rečemo za vsako stvar pol. Zakaj bi jaz plačeval zdravstveno zavarovanje za soseda, ki ima 120kil pri 20ih jaz pa tečem vsak drug dan itd.. Temu se reče država. Žal veliko osebnih nepotrebnih storitev, ki v skupnosti pa le nekaj štejejo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

scipascapa ::

Machete: ne moreš enačit zdravja s tv programom, halo? Hruške in jabolka.

Machete ::

Jah lej, princip je podoben, razen da gre za dva drugačna segmenta družbe kot celote.
Če nemaraš hrušk, pa jih vseeno dobiš v kompotu (država/narod), kaj lahko?
Kandidiraj za novega kuharja, voli drugačen program, ali pa se odseliš v državo z boljšimi sestavinami.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MarioMisaron ::

Tudi sosedje delajo na tem : http://www.24sata.hr/news/sud-odlucio-i...
https://www.misaron.si/
««
2 / 60
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440531 (11878) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56667818 (57727) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122488 (19398) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733840 (29223) radmannsdorf
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327751 (22346) St235

Več podobnih tem