» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
«
1 / 59
»»

Galaxy ::

Pozdravljeni!

Sem malo prebiral na prejšnjih temah o RTV prispevku in nekako nisem našel odgovora na moje vprašanje.

Smo študentje, ki živimo v najemniškem stanovanju. Imamo naročnino le na INTERNET. Torej nobene televizijske naročnine. Imamo pa LCD televizor, na katerem igramo le igre (XBOX, PC) in gledamo filme preko računalnika.

Smo mi dolžni plačat 12.75EUR za RTV prispevek, čeprav NIMAMO naročnine oz. dostopa do kakršnegakoli TV signala? Najbolj so me zmedli FAQ na rtvslo.si, kjer piše pod "ODJAVA RTV SPREJEMNIKA", da
RTV sprejemnik lahko odjavite le v primeru, da sprejemnikov ne posedujete in jih v vaših bivalnih prostorih ne uporabljate.


Kaj je definirano kot "RTV" sprejemnik? Moja LCD televizija brez možnosti kakršnihkoli kanalov? (nimamo kabla, ne sprejemnika v stilu siolBox, ničesar...). Radia prav tako nimamo in ne uporabljamo!

Nam lahko kdo prosim lepo razjasni situacijo?
  • spremenil: Galaxy ()

kixs ::

Poslji mail na RTV.

Sicer pa imas na RTVSLO webu neki obrazec, ki ga izpolnete in posljete. Baje sledi potem neka kontrola, potem pa si miren za 2 ali 3 leta.

lp

Dzuro10 ::

Kolikor vem ti rtv naročnino takoj upalijo, če imaš plačuješ elektriko. Prav tako lahko gledaš rtvslo1, rtvslo2, če nimaš nobene naročnine - preko sobne antene.
Kako jih prepričat, da tega pač ne gledaš pa ne vem

de199 ::

@Dzuro10
NI RES! Jst sem že 10 let v istem stanovanju in še nisem dobil nobenega računa od RTVja (nimam TVja ali Radia)

Maestral ::

"Kaj je definirano kot "RTV" sprejemnik? Moja LCD televizija brez možnosti kakršnihkoli kanalov? (nimamo kabla, ne sprejemnika v stilu siolBox, ničesar...). Radia prav tako nimamo in ne uporabljamo!"

Omenil si, da ste študentje v najemniškem stanovanju, torej je za RTV prispevek zadolžen lastnik. On bi ga (že na osnovi omenjenega el.priključka) bil dolžan plačevati, če je stanovanje uporabljano (drugo je, če vam to v najemnini tudi upošteva).
Praviš pa tudi, da imate "LCD televizor brez možnosti kakršnihkoli kanalov"? Pa gledate filme na PC-ju? Ajej... :))

RockyS ::

Offtopic, RTV prispevek za mesec november znaša 12,81 ? A ni več 12,75?

JanezH ::

Pač je treba financirat javni sektor :|

hojnikb ::

RockyS je izjavil:

Offtopic, RTV prispevek za mesec november znaša 12,81 ? A ni več 12,75?

dvig davka ?
#brezpodpisa

RockyS ::

V oktobru je bilo še 12,75, zato sprašujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Invictus ::

Preko interneta lahko poslušaš slovenske radie in gledaš slovensko televizijo.

Zato plačuješ RTV naročnino. Ali gledaš ali ne, ni pomembno. Važno je samo da imaš možnost gledat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

Če nimaš sprejemnika lahko podpišeš izjavo, da nimaš tv aparata...

http://www.rtvslo.si/rtvprispevek/obraz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Engineer_ ::

ima pa internet, brskalnik in nanj priklopljen tv preko katerega brez težav posluša radio preko interneta.

Če pa nimaš popolnoma ničesar, niti pametnega telefona, pa res lahko to izpolniš ja. Sicer pa nevem kak bi se rešil. Nisel gledal ali poslušal ničesar od rtv slovenija že kakšnih 10 let, ker je program mizeren, samo moram pač plačevat ker imam "možnost" gledanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

PaX_MaN ::

RockyS je izjavil:

Offtopic, RTV prispevek za mesec november znaša 12,81 ? A ni več 12,75?

Ne, 12,75€ je(9. člen). In tako naj bi tudi ostalo.

zuz3k ::

Invictus je izjavil:

Preko interneta lahko poslušaš slovenske radie in gledaš slovensko televizijo.

Zato plačuješ RTV naročnino. Ali gledaš ali ne, ni pomembno. Važno je samo da imaš možnost gledat ...

ja pa kaj še


ti lepo kontaktiraj RTV, prišli bojo preverit, položnce nbo več, mirna bosna.
Life is a psychological game.

judoka ::

Obvezno odjavi naročnino in šele zatem rešuj potencialne probleme. Sploh ne razmišljaj, ampak samo odjavi.

anko ::

RockyS je izjavil:

Offtopic, RTV prispevek za mesec november znaša 12,81 ? A ni več 12,75?


Razlika lahko predstavlja zamudne obresti, ki ti jih RTV takoj ubriše, če zamudiš kakšen dan s plačilom.

Invictus ::

Glede na to da ste najemniki, ne morete urediti nič. To mora narediti lastnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Ali pa ti lastnik podpiše pooblastilo, da lahko to urediš v njegovem imenu. Kolikor se spomnim, je tako šlo pri večini stvari zrihtat in ni nihče težil.

JanezH ::

Zakaj pa ne zakodirajo teh dveh ali treh programov, ki jih ponujajo in potem ne bi bilo več problemov z neplačniki (tako kot delajo ostali ponudniki programskih shem) :)
Ker paraziti vejo, da ljudje ne bi plačevali za njihove brezvezne storitve ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

floyd1 ::

To spet nekaj stane. In ni jim treba - po zakonu jim itak mora to vsaka družina s TV sprejemnikom plačevat.
Jebene državne dajatve.

Matako ::

Nova vazelinska fora: nabije se prispevek za "financiranje filmske dejavnosti" še kabelskim in IPTV operaterjem. Ker zakaj bi se ustavili pri podražitvah RTV prispevka?

http://www.rtvslo.si/kultura/drugo/oper...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

RejZoR ::

Financiranje nekega brezveznega govna, da sem in tja na vsake 10 let celo ugledamo kakšen dober film slovenske produkcije. Naj si vse nekam zataknejo. Nimam kabelske niti IPTV ampak se mi to zdi totalni kretenizem. Cuzanje folka tam kjer nimajo izbire. Res lepo od njih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

k4vz0024 ::

Naj se financira iz proračuna, ker ima nacionalni pomen in iz oglasov, kot se financirajo komercialne postaje. Itak imamo največ in najvišje davke v EU. Če pa ne zmorejo pa naj zaprejo štacuno.

GamerBoy ::

RejZoR je izjavil:

Financiranje nekega brezveznega govna, da sem in tja na vsake 10 let celo ugledamo kakšen dober film slovenske produkcije. Naj si vse nekam zataknejo. Nimam kabelske niti IPTV ampak se mi to zdi totalni kretenizem. Cuzanje folka tam kjer nimajo izbire. Res lepo od njih...


S tem da nekateri sploh nimamo želje gledati bilokakega slovenskega filma ali pa njihovega programa na splošno.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

dellon ::

Pozdravljeni.

S 1.7 se selim v novo stanovanje kjer bom prijavljen tudi kot podnajemnik.
Lastnik je rekel da bo moral prijaviti še rtv. Sam sem mu povedal da televizije niti radia ne bom imel. Priklopil si bom samo internet.
Omenil je da moraš plačevati rtv prispevek tudi če imaš samo internet.
Sam v stanovanju nebi imel niti stare katodne tv niti nove lcd, radia pa še manj.

Zanima me če je to res. Rabil bi odgovore predvsem ljudi, ki so bili v podobni situaciji

Hvala za odgovore.

judoka ::

Ne! Ni res. Imam isto situacijo, torej brez TV-ja in radia in NE placujem prispevka.

WaterBoy ::

Ali ni tako da plačuješ RTV pispevek, samo če imaš električni priključek. TOtej imaš možnost sprejema RTV programa, moraš plačevati

technolog ::

In tud prav je tako. Pravice vsem ali nikomur.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

WaterBoy je izjavil:

Ali ni tako da plačuješ RTV pispevek, samo če imaš električni priključek. TOtej imaš možnost sprejema RTV programa, moraš plačevati


Ne ni tako. Na RTV strani imas PDF, ki ga izpolnis in s tem odjavis. Moras pa vedeti, da se steje tudi, ce imas v avtu avtoradio.

mcgeek ::

Ne glede na vsebino, ki jo proizvajajo...

Zavezanec za plačilo RTV-prispevka je vsak, ki ima oz. uporablja radijski ali televizijski sprejemnik oz. katerokoli drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oz. televizijskih programov na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija.

RTV-prispevek je vezan na posest oz. uporabo RTV sprejemnikov ne glede na to, ali živite v lastniškem ali najemniškem stanovanju. Torej RTV-prispevek ste dolžni plačevati tako v primeru, da posedujete svoje sprejemnike, kot tudi v primeru, da v stanovanju, kjer živite, uporabljate sprejemnike lastnika, za katere RTV-prispevka ne plačuje že lastnik stanovanja.

Sprejemnik je mogoče odjaviti začasno, največ za obdobje 36 mesecev. Po izteku tega obdobja se šteje, da oseba, ki je sprejemnik odjavila, ponovno postane zavezanec za plačilo RTV-prispevka. V kolikor zavezanec ne navede obdobja, za katero odjavlja sprejemnik, se šteje, da odjava velja za obdobje 12 mesecev.

Odjavo lahko podate na način, da s svojim podpisom dovoljujete ogled dejanskega stanja sprejemnikov na naslovu, za katerega se podaja odjava, in sicer za čas treh mesecev od podane odjave.

judoka ::

Ali ni tako da plačuješ RTV pispevek, samo če imaš električni priključek. TOtej imaš možnost sprejema RTV programa, moraš plačevati


Ne.

Sc0ut ::

Po domače: z RTV prispevkom postane TV ali radio del tvojega telesa.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

brodul ::

Hmm, ce majo brezdomci tranzistor morajo tudi placevat. Zanimivo ..
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

ahac ::

Zdej ima tud velik telefonov radio... :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pithlit ::

ahac je izjavil:

Zdej ima tud velik telefonov radio... :))

Najboljš da se RTV prispevek veže kar na EMŠO.
Life is as complicated as we make it...

technolog ::

Ne vem kaj se grejo. Zakaj hočejo, da jim dokažeš, da nimaš sprejemnika in grejo to še na dom preverit, ko pa je toliko ostalih načinov dostopa (internet, radio na telefonu, DVB tv tuner).

Kar hočem rečt, nej bodo za vse enaka pravila. Gremo pri vseh na zaupanje ali pa nikomur. To, da ni treba plačevat tistim, ki se imajo čas s tem ukvarjat, znajo dobro lagat in znajo sprejemnike dobro skrit, to ni fer način.

Zgodovina sprememb…

mojca ::

Če nimaš televizorja, ti ni potrebno plačati TV prispevka, preverjeno. Sicer je trajalo dolgo, da smo to dopovedali lastniku, na koncu pa je le poslal izjavo na RTV, da v stanovanju ni sprejemnika.

Pithlit ::

technolog je izjavil:

Zakaj hočejo, da jim dokažeš, da nimaš sprejemnika in grejo to še na dom preverit, ko pa je toliko ostalih načinov dostopa (internet, radio na telefonu, DVB tv tuner).

Nič ni treba dokazovat. Lahko, ni pa nujno, pridejo preverit. Vse kar moraš narest je da pošlješ izjavo.
Life is as complicated as we make it...

mcgeek ::

Pithlit je izjavil:

technolog je izjavil:

Zakaj hočejo, da jim dokažeš, da nimaš sprejemnika in grejo to še na dom preverit, ko pa je toliko ostalih načinov dostopa (internet, radio na telefonu, DVB tv tuner).

Nič ni treba dokazovat. Lahko, ni pa nujno, pridejo preverit. Vse kar moraš narest je da pošlješ izjavo.

Res je, da ni nujno da pridejo preverit.
Vendar, če pridejo, ker ne verjamemo tvoji pisni izjavi, ti pa ne dovoliš ogleda - avtomatsko postaneš ponovno plačnik prispevka.

Pithlit ::

Meni se zdi fer. Isto kot če policistom odkloniš alkotest pa ti ne pustijo z avtom naprej oz. te pridržijo.

IOW: če nisi kriv nimaš kaj skrivat.

Ne zdi pa se mi fer da se ta prispevek pobira _in_ imamo kljub temu reklame (in kar je huje - tv prodajo!, na nacionalki).
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

Zakaj se ta prispevek _sploh_ pobira... A nemorejo najdet boljšega načina za pobiranje tega davka ?
#brezpodpisa

mcgeek ::

Glede oglasov, ti bo čisto vsak uradnik na RTV, ki se vestno oklepa stolčka in nič ne dela, citiral zakon. Sem poskusil večkrat...
Vlada in parlament pa naj bi spremenili zakon, da bi se drugače začeli obnašati.

Sicer pa ne moreš primerjati RTV z npr. BBC, ki dejansko nima oglasov.. ima pa zato milijone uporabnikov, ki plačujejo prispevek. Smo premajhni.

matejmesar ::

Vprašanje:
1. Računalnik + monitor (brez TV tunerja) spada v kategorijo naprav za sprejem signala RTV? Predvidevam, da ne, saj prek interneta ni možno spremljati celega RTV programa
2. TV z analognim sprejemnikom (torej brez DVB-T MPEG4) v stanovanju brez kabelske spada v to kategorijo? Predvidevam spet, da ne

Gandalfar ::

Ja, lahko bi sel direktno iz proracuna. Verjetno kaksen dober zgodovinski razlog zakaj se to v vecini EU skozi prispevek placuje. Mogoce, da vlada ne more skozi proracun izvajat pritiska na medij, ki naceloma dela v dobro drzave in ni prevec podrejen politiki (to je ideja).

m0LN4r ::

RTV moraš plačevat, če imaš napravo s katero je možno sprejemati RTV.
- To je bilo še logično, ko si mel samo TV in radio na voljo. Danes pa so to:
TV, Radio po želji, že kaka navadna budilka ima radio, avtoradio itn.
Monitor s tv tunerjem,
MOBITEL (lahko spremljaš radio s slušalko oz. gledaš TV na pametnem),
Prenosnik; tv kartica ali internet
Računalnik; tv kartica ali internet

V glavnem tudi če nimaš elektrike in maš samo stanovanje pa iphone (si ga polniš na sonce), moraš plačat. Taki zakon mamo.

Odjaviš lahko tudi, preverjajo pa po izkušnjah in prebiranju po netu v 90% primerih ali več, nikoli.

Lahko odjaviš za večno, če živiš sam in si gluh pa slep.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Oberyn ::

mcgeek je izjavil:

Sprejemnik je mogoče odjaviti začasno, največ za obdobje 36 mesecev. Po izteku tega obdobja se šteje, da oseba, ki je sprejemnik odjavila, ponovno postane zavezanec za plačilo RTV-prispevka. V kolikor zavezanec ne navede obdobja, za katero odjavlja sprejemnik, se šteje, da odjava velja za obdobje 12 mesecev.

Jaz sem ga odjavil za 36 mesecev že ene 10 let nazaj, pa niso nikoli začeli ponovno zaračunavati. Kakor želijo. Treba je pa vseeno plačevati radio, ker ta ostanek preteklosti imate ziher vsi v avtih ali pa vsaj v telefonih. To potem pride cirka 3 € na mesec.

Pithlit ::

mcgeek je izjavil:

Sicer pa ne moreš primerjati RTV z npr. BBC, ki dejansko nima oglasov.. ima pa zato milijone uporabnikov, ki plačujejo prispevek. Smo premajhni.

Mhm. Stroški so tudi enaki, kajne? Ne glede na to da ima BBC neprimerno večje omrežje?

Če imaš majhno število uporabnikov imaš, načeloma, tudi manjše omrežje, manj zaposlenih in manjše stroške. Za našo RTV to nekako ne velja (tko kot za večino javnih služb).

m0LN4r je izjavil:

RTV moraš plačevat, če imaš napravo s katero je možno sprejemati RTV.
- To je bilo še logično, ko si mel samo TV in radio na voljo. Danes pa so to:
TV, Radio po želji, že kaka navadna budilka ima radio, avtoradio itn.
Monitor s tv tunerjem,
MOBITEL (lahko spremljaš radio s slušalko oz. gledaš TV na pametnem),
Prenosnik; tv kartica ali internet
Računalnik; tv kartica ali internet

V glavnem tudi če nimaš elektrike in maš samo stanovanje pa iphone (si ga polniš na sonce), moraš plačat. Taki zakon mamo.

Mi razložiš kako naj jaz gledam nacionalko prek interneta? Na 'pametnem' telefonu, recimo? Z RTV 4D aplikacijo? Tisto ki mi pri 3/4 programa izpiše da ne more predvajat ker je nek problem s pravicami? A to naj mi zaračunajo?

Se bom strinjala ko bom lahko zadevo vklopila in gledala. Ne pa da večino časa buljim v črn ekran z opozorilom. Ostalim nekako uspeva predvajat _vse_ vsebine.
Life is as complicated as we make it...

Spc ::

Ta RTV prispevek je res hec.
RTV se obnaša kot da niso javna televizija, recimo nekdo je posnel 3 minute iz tvja in zadevo dal na youtube.
RTV mu je takoj zbrisala video, čeprav ga je posnel iz javne televizije oddaje, ki je bila v živo javno predvajana:



Gre se za ta video:
http://www.slovenskenovice.si/novice/sl...

Takšno obnašanje rtvja resno ne razumem.
Če se nekaj plačuje se bi naj tudi to uporabljalo.

Hkrati pa zahtevajo zatemnitev kanalov in programov.
Zadnje čase dobivam občutek, da je RTV postala ilegala, obnašajo se kot mafija.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

LeQuack ::

Sej bo prišel grški scenarij tudi na Rtv, nič bat. Samo pri nas smo v zaostanku.
Quack !

hojnikb ::

In zakaj nemorejo naredit naročnine za vse njihove programe v stilu HBO... In če dejansko gledaš program, pač plačaš tisto naročnino in imaš potem dostop do vseh kanalov na katerikoli platformi. Ampak ne, dajmo zaračunat vsem, ki imajo elektriko.
#brezpodpisa
««
«
1 / 59
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21439965 (11312) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56666486 (56395) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122262 (19172) m0LN4r
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661457 (47209) RejZoR
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327467 (22062) St235

Več podobnih tem