» »

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60???

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60???

1
2
»

trnvpeti ::

punci bo vseeno, delala bo v ff
ce pa tipcek ne zna linux gor dati, je pa druga stvar

ce ne zna, bo pa malo optimiral winse
pa dokupil ram

ssd v taksno masino, hmm
a je notri sploh sata?

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ampak v osnovi je to light distro, kar konktradikta tvoji izjavi

trnvpeti je izjavil:

samo drug wm je
ne vem zakaj bi bil light :)

a je win8 light w7?

ne

trnvpeti je izjavil:

punci bo vseeno, delala bo v ff
ce pa tipcek ne zna linux gor dati, je pa druga stvar

ce ne zna, bo pa malo optimiral winse
pa dokupil ram

ssd v taksno masino, hmm
a je notri sploh sata?

je sata. sicer ssd bi pomagal, samo kako je to cenovno smiselno, je pa druga stvar.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

ce w8 ni light w7, pol tudi crunch ni light linux :)

w8 light distribucija winsev? :)
pac so optimizirali w7 in zamenjali wm

bi w8 delal na tem notebooku?

hojnikb ::

w8 ni nič light windows7, ker je še vedno "isti" kernel, "isti" window manager... samo optimiziran je malo bolj (so they say) in zgleda bolj plain (da gre z metro filozofijo).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

crunch ima isti kernel kot debian
gdm,lightdm , pac isti wm
samo zgleda malo bolj plain kot kaksen debian
pac da gre bolj z openbox filozofijo

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

crunch ima isti kernel kot debian
gdm,lightdm , pac isti wm
samo zgleda malo bolj plain kot kaksen debian
pac da gre bolj z openbox filozofijo

je kr razlika, če laufaš openbox/blackbox environment al pa kak bloat od gnome/kde... in sam desktop manager ni tolk bistvenga pomenam, bolj so appi, ki pridejo zram (torej DM).

Debian kot tak je pa itk gola osnova in nič druga.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

ista razlika kot pa metro/w8 in w7
oz bi rekel, da je vecja razlika pri w8->w7

hojnikb ::

mah razlika med w7 in w8 ni nikol tako očitna kot prehod iz gnome na openbox (oz kateri koli drug bloat/ligh DM combo).
#brezpodpisa

dottor ::

Jaz sem na moj prenosnik (intelv dvojedernik in 1GB rama) dal gor Ubuntu verzije 10, verjetno zadnja GNOME verzija i dela zadovoljivo. Uporablja pa se za brskanje po spletu in predvajanje glasbe. Pa FESTOV simulator pnevmatike sem mel gor.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

T_F_7 ::

trnvpeti je izjavil:

punci bo vseeno, delala bo v ff
ce pa tipcek ne zna linux gor dati, je pa druga stvar

če nimam nikakršnega namena dati gor linux to še ne pomeni da ga ne znam dati gor :P

še to se mi manjka da bom ssd kupoval za te smeti. kvečjemu par giga rama, še to ni vredno.

trnvpeti ::

nekje bos moral narediti kompromis :)

hojnikb ::

Menjaj punco. >:D
#brezpodpisa

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

tist z ramom ni treba skrbet, ker je itk OS tolk pameten, da razporedil, tako kot je treba.

Pri 1 GB RAMa bo OS tolk pameten da bo začel uporabljati disk kot virtualni RAM. Potem se pa vse ustavi za normalno delo ...

Poleg tega so predvsem važne aplikacije ki jih boš uporabljal. OSi danes porabijo precej malo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

T_F_7 ::

hojnikb je izjavil:

Menjaj punco. >:D


L0L :D Lažje menjat ram... Sprva je mela Višto, potem sem ji naložil Win7 je blo vse v redu. Potem sem ji naložil Win8, ker je 7ka začela zmrzovat in je bla že panika zaradi Metroja, pa sem si rekel počaki na 8.1. Da dam Linux gor bo žurka 8-)

Pač kot sem napisal pred nekaj dnevi, treba bo odpret, ščistit in zamenjat termalno pasto. Baterija ima avtonomijo 3-5 minut. Temperature so ubitačne. Upališ Defraggler in če laufajo še kaki drugi programi zna temperatura diska poskočit tudi na 57 (disk ima start/stop count error, ampak baje ni panike). CPU na idle 52, matična nad 55-57. Sicer pa matična nad 60, CPU pa blizu. Če mi to rata poštimat, se lahko usmerim v nadgradnjo rama.

hojnikb ::

pokaž punci pingvna, mogoč ji bo všeč :)


baterijo lahko rešiš tako, da odpreš pack in zmeriš vsako celico posebaj (stvar je dosti lažja če maš kak balancer). Velikokrat se izkaže, da je fuč mogoče samo ena od 6/8 celic.
Če je temu tako, enostavno menjaš fuč celico in si dober..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Invictus ::

Poskusi tole če je vajena windows 7

http://lifehacker.com/5888228/zorin-is-...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T_F_7 ::

Invictus je izjavil:

Poskusi tole če je vajena windows 7
http://lifehacker.com/5888228/zorin-is-...

emulatorji itd. se mi zdi da bi tole delalo še počasneje

hojnikb ::

o kakih emulatorjih ti to ?
native appi bojo delal z polno hitrostjo.. Čeprav vzam okus linuxa z boljšo podporo..


P.S
Wine ni emulator :)
#brezpodpisa

T_F_7 ::

Windows emulated worked well, and although the familiar copyrighted logos are missing otherwise it looks and runs just like Windows7 for average computing tasks.P

In addition to WINE Zorun also comes with Play-On-Linux, another Windows emulator I'm not very familiar with.


Malo porvšno sem tole zgoraj prebral.

Zvezdica27 ::

ma saj Zorin je skor klasičen ubuntu, preoblečen...

zz

T_F_7 ::

Na netu sem glede Vostro 1000 AMD Turion prebral tole:

Max RAM Supported = 2.0 GB
Technology = DDR2 SDRAM
Speed = 533.0 MHz


1) Kaj to pomeni da ima lahko največ 2Gb rama ali največ 2Gb rama na slot (2 x 2Gb rama = 4Gb) ?

2) 533 MHz ... trenutni RAM je 333 MHz, vendar mi programček CPU-Z izpiše DRAM Frequency = 250 MHz. Torej laufa na 333 ali 250 MHz?

hojnikb ::

omejen si na 2GB, če tko piše.
tistih 250Mhz je najbrž single channel, torej 500Mhz...
#brezpodpisa

T_F_7 ::

hojnikb je izjavil:

omejen si na 2GB, če tko piše.
tistih 250Mhz je najbrž single channel, torej 500Mhz...


To sem sicer našel za Dell Vostro 1000 Turion 1,8Ghz TL56, toda zdaj sem našel še za tega, ki ga imam doma - Dell Vostro 1000 Turion 2,0Ghz TL60. Ampak to mi še nič ne pove, če prav razumem se je prenosnik prodajal z največ 2Gb rama kot tudi z diskom od 60Gb do največ 120Gb. Če je res da sem omejen na 2Gb, potem sem omejen tudi na 120Gb disk? Najbrž ne. Obstaja način s katerim se da to (ram, ne disk) 100% preverit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

klinker ::

Ne vem no, samo moj HP z enakim CPUjem in 2GB rama, dela na Win8 bomba. Boljse kot z 7ko a da o XPjih sploh ne bi, ceprav z Visto je pa bla res muka. Sem tudi poskusu z Ubuntu, ipd, samo je delal slabse kot z Visto, nekaj hudo se zajebavat s tem Linuxom se mi pa ni dalo, ker 8ka dela na njem fantasticno. Res pa da imam not tudi WD black 320Gb. Sem sprobal tudi z SSDjem, Samsung 830 basic 120GB pa je delal prav dobro, zal pa ne na polno, ceprav je prehod nazaj na Blacka bil kar opazen.

T_F_7 ::

@klinker: 8ka 32 ali 64 bitni? veš mogoče če drži omejitev na 2Gb rama?

klinker ::

Mel oba, 32 in 64bit, ker sem prvic po nesreci nalozu 32bitno verzijo, katero sem mel zaradi netbooka od frendice. Razlike v delovanju ni, trenutno pa je 64bit gor, ker imam pac na vseh masinah 64bit.
Glede omejitve rama pa...ima frend v enakem HPju 2x2GB in mu deluje normalno. Jst pac ne potrebujem, ker ga mam lih za kaj pobrskat, kak film pogledat, pa Traktor Scratch na njemu furam. Ne vem pa ce to velja za tvojega, ceprav bi reku da so chipseti enaki. Moj je HP Compaq 6715b, model z 1680x1050 zaslonom, pa primerjaj chipset
Btw...8ka 32bit stestirano tudi na Asusu EEE z atomom in 1gb rama dela presenetljivo dobro.

T_F_7 ::

Sem prebrskal in za tvoj chipset velja: One 200-pin SODIMM Supports Up to 2GB DDR2 400/
533/ 667/ 800 SDRAM
, za mojega pa nisem našel nič novega. Torej v teoriji Vostro 1000 sprejme največ 2GB, v praksi pa do 8GB. Odgovor sem našel v tej temi.

lovro535 ::

linux life-linux for education

T_F_7 ::

Sedaj imam na tej mašini inštaliran Win7 x64. Probam naložit Win 8.1 x64 preko USBja in sprva pokaže Win8 logo ter začne nalagat, potem pa se vse skupaj ustavi in črna slika. Probal sem tudi z dvdjem od Win 8 x64, ki je bil inštaliran pred trenutnim Win7 x64 in podobno ne začne z inštalacijo. Edino dvd od Win 7 32 ali 64 bitni deluje. Res ne vem v kirem grmu tiči zajec. Enostavno mi ne dovoli inštalacije nobene verzije Win8. V čem je trik???

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

T_F_7 ::

Ne vem, če so kakšni driverji bili krivi ampak enostavno sem prvo naložil Win7 32 in potem so Win 8.1 64 normalno bootali in sem jih lahko naložil. Ampak zdaj, ko sem dodajal programsko opremo, mi spet ne bootajo in se bojim da bom moral spet Win7 32 naložit in potem spet probat srečo. Zguba cajta.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star prenosnik-windows xp ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8414055 (10319) Spajky
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13820997 (13997) Apache90
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395232 (4528) GTX970
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386388 (5302) Hayabusa
»

Kateri windows naložiti na netbook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5611132 (10089) toblak

Več podobnih tem