» »

Matična plošča

Matična plošča

Merengue ::

Pozdravljeni zanima me če si kdo od vas lasti matično ploščo z87 Asrock Extreme4 in stvar je sledeča računalnik imam cirka en mesec in danes se mi je prižgala rdeča led lučka na spodnjem desnem kotu matične plošče nad gumbom za reset in zagon ki tudi gorita pred tem mi sploh niso bile prižgane, zdaj me zanima če je to normalno in če ni kaj bi lahko bilo ker nisem ničesar našel v manualu.

Hvala za kakršnokoli pomoč

BorutK-73 ::

A se ugasne? Če se ugasne po parih sekundah potem je ok. Mislim da je to lučka za SATA priklope (problem z diski). Poglej v navodila.

Merengue ::

Sej pravim v navodilih ni ničesar zraven lučke na matični na drobno piše Bios Led A in to je to

BorutK-73 ::

Pa računalnik dela?

killa bee ::

Na skatli moje matične piše 2xsata3 + 2xsata2. Kaj to pomeni in a bom laahko imel priključena 2 diska ter DVD + rom ?

boogie_xlr ::

lah priklopiš 4 sata(1,2,3) naprave

mihibo5 ::

killa bee je izjavil:

Na skatli moje matične piše 2xsata3 + 2xsata2. Kaj to pomeni in a bom laahko imel priključena 2 diska ter DVD + rom ?


SATA 2 in SATA 3 sta kompatibilna, le podatki be se prenašali s hitrostjo SATA 2. Če DVD zapisovalnik uporablja SATA, ni problema. Priporočam, da daš diska na SATA 3, ker ju verjetno več uporabljaš (z vsakim zagonom itd.)

opeter ::

Pri disku je vseeno, kam da, na SATA-2 ali SATA-3, saj noben mehanski disk ne doseže, kaj šele preseže SATA-2 prepustnost.

Za bliskovni pomnilnik/SSD pa je pomembno, da je čim hitrejše vodilo/čim večja prepustnost, zato je prav, da se ga priklopi na SATA-3
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

killa bee ::

aha, jst mama 2 navadna diska se pravi je vseeno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721030 (8297) nsa_ag3nt
»

Razlika med matičnimi ploščami

Oddelek: Kaj kupiti
61136 (1042) trnvpeti
»

SATA/eSATA

Oddelek: Strojna oprema
61884 (1756) ender
»

micro atx

Oddelek: Kaj kupiti
7886 (774) Sehnsucht
»

ASUS P5W-DH Deluxe in 4 SATA diski - problem...

Oddelek: Strojna oprema
71466 (1323) jan01

Več podobnih tem