» »

ASUS P5W-DH Deluxe in 4 SATA diski - problem...

ASUS P5W-DH Deluxe in 4 SATA diski - problem...

St|lus ::

V mašini imam 5 diskov. Se pravi: 2x320Gb SATA2, 2x250Gb SATA2 in 1x160Gb EIDE

Kako hudiča pravilno prklučit 4 SATA diske na P5W-DH Deluxe??? Vtičev ku boga, vse od RAIDa do ne vem česa hudiča še.

Kot lastniki teh plat verjetno veste, da so na plati na voljo: SATA1, SATA3, SATA4, EZ-RAID1 in EZ-RAID2 vtiči.

Zdaj imam tako, da imam prvi 250Gb SATA2 (sistemski) na SATA1, potem imam en 320Gb na SATA3, pol mam enak 320Gb na SATA3 in še en 250Gb na EZ_RAID1 (s tem so težave!!!).

Kakšne težave so z diskom, priključenim na EZ-RAID1 vtič na plati... Že v biosu mi lepo prepozna vse diske normalno, razen omenjenega, za katerega napiše External Disk 0. WTF??? Ko zalaufam Windows XP, mi ob nalaganju VEDNO prižge chkdsk in na dolgo in široko pregleduje omenjeni disk, ko končno pride v Windowse pa disk dela normalno...

V BIOSu je zamrznjena funkcija neki block multi sector transfer pri tem disku...

Kaj bi jst sploh rad? Čisto normalno delujoče SATA diske, brez vsakega RAIDa in vseh ostalih jajc.

Ne mi rečt, da lahko na to plato priključim samo 3 SATA diske???
.: Intel Core2Quad Q6600, ASUS P5W-DH Deluxe, 4Gb GEIL PC6400 DDR2 :.
.: NVidia GeForce 6600 Turbo Force Edition PCIe, Tsunami Dream ATX :.
.: Microsoft Windows Vista64, Apple Mac OS X 10.4.5 Tiger :.

XS!D3 ::

Rešitve zate žal nimam, me pa zanima obistvu isto, kako je z priklopom diska na tiste EZ RAID vtiče če maš več diskov, ker nameravam kupit isto plato. Zanima me pa še to, ker vsaj na Funtech strani piše da ma P5W DH Deluxe 7xSATA2r, jst pa po slikah najdem samo 6 SATA portov in pa še če je vseh 7 SATA vtičev polno uporabnih za uporabo 7ih ločenih diskov ter če je na vseh možen tudi RAID????

KandazaR ::

Ta plata ima:
3x sata na Intel ICH7R South Bridge
2x sata Jmicron JMB363 controller zunanji in pa notranji poleg usb portov
2x sata Silicon Image 4723 Hardware RAID controller (ASUS EZ-Backup)
Za ostalo asus

iMark ::

:\ Na teji sliki sm označu z oranžno barvo SATA in z zeleno RAID priključke. Če prav vidim je na vrhu slike z ovalo označen SATA priključek. Ne razumem zakaj piše na Mimovrste.com da ima 3 SATA :\. A je tisti priključek "v ovali" SATA?
Kaj pa RAID...kako da ti ne dela SATA2 disk na tem priključko :\ morjo bit driverji?
Jst mislem tudi kupit to plato, pa me zanima tudi mene kako je s tem RAID

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

jan01 ::

Sicer ne vem kako je pri tej plati, a pri meni lahko izbiraš pri sata ali ide mode ali sata(raid) mode.

V ovali je pripključek sata(od Jmicron JMB363 controllerja). En sata ke še zadaj na i/o panelu!

Kot sem prebral na asusovi strani lahko na intelov del(tsto oranžni kvadratki) imaš raid 0,1 in 5, na jmicronovem del(obkroženo) raid 0 in 1, na Silicon Imagove delu (zelen kvadratek) pa raid 0 in 1 ter s povezavo s prej omenjenim intelovem tudi raid 10!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

XS!D3 ::

A lahko na vseh priključih laufaš tud pasamezne diske brez RAIDA?

Good Guy ::

ni važno kam kmaš uštukano povsod lohk furaš raid.. barva ni važna

tvoj problem se da rešit v primeru da maš v raid kontrolerju možnost da ti diske priključene v sata raid konektorje enostavno bere kot navaden sata.. (brez raida)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jan01 ::

Sicer nimam te matične(manual iz asusa pa se je hotel loadati le 1kB/s...). A mislim, da lahko brez raida imaš vsaj 5 diskov(3je na intelo južni in dva na jmicronov(en notranji in en zunanji), čeprav se skoraj gotovo da v biosu tudi pr siliconovem kontrolerju nastavit ide mode(ugasniti raid, nastaviti navadno).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA III na SATA I

Oddelek: Pomoč in nasveti
182536 (2236) BorutK-73
»

Sabertooth p67 in raid 0

Oddelek: Strojna oprema
7674 (571) DrSergioDJ
»

matična plošča z raid

Oddelek: Strojna oprema
101027 (906) jest10
»

plošča ASUS P5B vs GIGABYTE GA-965P-DS3

Oddelek: Strojna oprema
51370 (1231) Grimlord
»

RAID5 / RAID1 ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
131864 (1666) urosbe

Več podobnih tem