» »

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti

1 2
3
»

Map ::

Imam S4 ja, in se res tako greje, da ga je prav eprijetno imeti potem v žepu, če ga ne primeš, si sploh ne moreš predstavljat, da je tako vroč. Že 3 dni za baterijo so sanje, kaj šele 5, meni včasih niti od jutra do takrat ko grem spat ne zdrži. Restartam ga ne, se pa tu pa tam kaj vsuje in telefon zmrzne tudi za 10 sekund. In potem še vse te obljube ja.. Hi-end telefon pa zmrzuje, nedopustno.

Vseeno mislim, da je iPhone precenjen, ampak ko mi freezne telefon me pa kar zamika. :D

Mavrik ::

Joj Nummy, spet si naklal isto lažnivo sranje, za kero smo že enkrat ugotovili da je neumnost. -_-

Ni čudno da Samsunge kupuješ.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

blackbfm ::

igrica, ki bi delovala že na 486-ki, android telefon segreje in nabija CPU frekvenco po nepotrebnem na full


pač slaba koda, tudi na iphonu mi je že požrlo baterijo v dveh urah ker se gps čip ni izklopil

Prav tako android telefon dnevno ali tedensko potrebuje restart ali pa se ti začnejo stvari čudno obnašat/sesuvat/počasi delat. iPhone-a še nisem niti restartal odkar sem ga kupil (13.12.2013).


haha, mogoče bi ti verjel za ios6, za tisti polizdelek od ios7 pa ti nikakor ne

xxx ::

blackbfm je izjavil:

S2 ima zelo gnil displej..ze to je dovolj hud razlog za menjavo

Ker ne moreš gledati HD fimov a ne? Aja, ne, ovira te pri pisanju SMSov in pri browsanju, pa res tezko govoriš po telefonu, če ni display ravno pravi.
Pa pa...

xxx ::

Map je izjavil:

Ravno zaradi plačljivih in posledično dobrih, ne "kr enih" aplikacij dela bolj tekoče od androidov.

Ne. Dela dobro zaradi predvsem enega razloga: android ima gor dalvik, ki goni javo. Iphone ima aplikacije dejansko skompajlane za
to platformo. Ne more biti drugace (sicer se bo z malo sreče pojavil nekdo, ki bo trdil da v c++u spisan java runtime izvaja kodo
hitreje od native c++ kode, taksni šalabajzerji se vedno pojavijo, cel internet jih je poln), kot da bolj tekoce teče. In seveda
za Iphone kode ne piše vsak, ki ima 5 minut cajta in dovolj velik ego. Razen tega pa Apple delenda est.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

klinker ::

xxx je izjavil:

blackbfm je izjavil:

S2 ima zelo gnil displej..ze to je dovolj hud razlog za menjavo

Ker ne moreš gledati HD fimov a ne? Aja, ne, ovira te pri pisanju SMSov in pri browsanju, pa res tezko govoriš po telefonu, če ni display ravno pravi.


Text je na AMOLEDu od S2 katastrofa brat. Pa rudi barve so na njem totalno mimo. Pa ni fora v resoluciji ali velikosti, ker recimo na mojem bivsem Nexus S z enako resolucijo, ampak LCD zaslonom, ni panike brat texta.

Nummy ::

Mavrik je izjavil:

Joj Nummy, spet si naklal isto lažnivo sranje, za kero smo že enkrat ugotovili da je neumnost. -_-

Ni čudno da Samsunge kupuješ.

Taprav troll se oglaša... jaz sem vse lepo dokazal :)

Map je izjavil:

Imam S4 ja, in se res tako greje, da ga je prav eprijetno imeti potem v žepu, če ga ne primeš, si sploh ne moreš predstavljat, da je tako vroč. Že 3 dni za baterijo so sanje, kaj šele 5, meni včasih niti od jutra do takrat ko grem spat ne zdrži. Restartam ga ne, se pa tu pa tam kaj vsuje in telefon zmrzne tudi za 10 sekund. In potem še vse te obljube ja.. Hi-end telefon pa zmrzuje, nedopustno.

Vseeno mislim, da je iPhone precenjen, ampak ko mi freezne telefon me pa kar zamika. :D

Precenjen je že, ampak vsaj deluje kot mora...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

mjolnir ::

Wifi na iPhone-u pokuri zelo malo, na robotku požre 2-3% vsakih 10 minut, če ne še več.

Pa ti sploh veš kakšno sranje govoriš? Ponoči ko spim (okoli 8 ur) mi telefon z prižganim wifi pokuri približno 2% baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

xxx ::

klinker je izjavil:

xxx je izjavil:

blackbfm je izjavil:

S2 ima zelo gnil displej..ze to je dovolj hud razlog za menjavo

Ker ne moreš gledati HD fimov a ne? Aja, ne, ovira te pri pisanju SMSov in pri browsanju, pa res tezko govoriš po telefonu, če ni display ravno pravi.


Text je na AMOLEDu od S2 katastrofa brat. Pa rudi barve so na njem totalno mimo. Pa ni fora v resoluciji ali velikosti, ker recimo na mojem bivsem Nexus S z enako resolucijo, ampak LCD zaslonom, ni panike brat texta.


Naj še enkrat ponovim saj očitno prvič nisi razumel: Ker ne moreš gledati HD fimov a ne? Aja, ne, ovira te pri pisanju SMSov in pri browsanju, pa res tezko govoriš po telefonu, če ni display ravno pravi.

Wifi na iPhone-u pokuri zelo malo, na robotku požre 2-3% vsakih 10 minut, če ne še več.

Tole pa ne boš mogel androida kriviti, izdelovalec telefona sam implementira "driver" za wifi, ce ga implementira slabo je
to posledica, ni pa na vseh telefonih enaka. Razen tega imas tukaj se razne aplikacije, ki delajo neumnosti po netu, tako
da cisto mozno, da se tvoj telefon celo noč "pogovarja" po internetu :)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

driver_x ::

bastadu je izjavil:

Trenutno si lastim Samsung Galaxy SII, aneks se mi je že iztekel in počasi bo treba narediti kakšen upgrejd telefona, med kandidati je novi S4 (ali morda počakam na S5), ampak ker je vsaka nova različica Galaxy-ov le večja in večja (pa mi je že S2 nekje na zgornji meji po velikosti za v žep), je ena izmed opcij tudi, da bi presedlal na drugo stran, torej k Applu ... Da pa ne bi slučajno s tem naredil kakšno napako, za katero mi bo žal, me zanima, kaj ste tisti, ki ste tak prehod že naredili, pri iOSu najbolj pogrešali? In kaj ima iOS, zaradi česar se prehod iz Androida še bolj splača? Hvala za nasvete!


Razlika med obema sistemoma je v glavnem stvar osebnih preferenc in navad. Katerega koli se boš hitro navadil in uporabljal. Pri nakupu katerega koli od omenjenih ti po moje ne bo žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Zmajc ::

Osebno tudi jaz še vedno uporabljam S2, odkar sem par mesecev nazaj gor naložil SlimBean 4.2 rom sem več kot zadovoljen. Baterija zdrži par dni čisto brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

harmony ::

Map je izjavil:

Imam S4 ja, in se res tako greje, da ga je prav eprijetno imeti potem v žepu, če ga ne primeš, si sploh ne moreš predstavljat, da je tako vroč. Že 3 dni za baterijo so sanje, kaj šele 5, meni včasih niti od jutra do takrat ko grem spat ne zdrži. Restartam ga ne, se pa tu pa tam kaj vsuje in telefon zmrzne tudi za 10 sekund. In potem še vse te obljube ja.. Hi-end telefon pa zmrzuje, nedopustno.

Vseeno mislim, da je iPhone precenjen, ampak ko mi freezne telefon me pa kar zamika. :D

Vem kako ti je. Se mi je dogajalo in danes sem naredu konec, tako da sem svojga Note-a zabrisal ob tla, kateremu je takoj sel display. Zanimivo s pol metra na tepih, da se je sesul displey.

Mi je sicer malo zal, ampak v tistem trenutku sem bil tako jezen, da sem pac naredil to kar sem naredil.

BladE_ ::

mjolnir je izjavil:

Wifi na iPhone-u pokuri zelo malo, na robotku požre 2-3% vsakih 10 minut, če ne še več.

Pa ti sploh veš kakšno sranje govoriš? Ponoči ko spim (okoli 8 ur) mi telefon z prižganim wifi pokuri približno 2% baterije.


Tole pa verjetno ne bo držalo, ker nekako nepisano pravilo je, da je optimalna poraba 1% na uro(deep sleep) čeprav so to le sanje, da bi bila poraba tako majhna... po tvoje ti telefon kuri 0,25% baterije na uro - no go!


Glede Android/iOS... Applov izdelek sploh ni slab. mogoče za uporabo bolj prijeten je pa definitivno precenjen... No, meni taka platforma in interface ne ustrezata - rad imam modifikacije in odprtost zato mi Android sede :D
Akcija - Reakcija

Lonsarg ::

xxx je izjavil:

Map je izjavil:

Ravno zaradi plačljivih in posledično dobrih, ne "kr enih" aplikacij dela bolj tekoče od androidov.

Ne. Dela dobro zaradi predvsem enega razloga: android ima gor dalvik, ki goni javo. Iphone ima aplikacije dejansko skompajlane za
to platformo. Ne more biti drugace (sicer se bo z malo sreče pojavil nekdo, ki bo trdil da v c++u spisan java runtime izvaja kodo
hitreje od native c++ kode, taksni šalabajzerji se vedno pojavijo, cel internet jih je poln), kot da bolj tekoce teče. In seveda
za Iphone kode ne piše vsak, ki ima 5 minut cajta in dovolj velik ego. Razen tega pa Apple delenda est.

Bullshit, tako iPhone kit Android stremita k uporabi kompleksnih APIjev v smislu managed code. Tako vecino procesorsko zahtevnih reci pri obeh tece nativno. Java pri androidu in C++ pri iOS pa se ce se le da uporabljata zgolj kot mini programcka za klicat APIje. Recimi skrolanje po seznamu: pri obeh aplikacija preko APIja uporabi nativno prednapisano kodo, ki izvaja ta scrool.

Zheegec ::

xxx je izjavil:

Map je izjavil:

Ravno zaradi plačljivih in posledično dobrih, ne "kr enih" aplikacij dela bolj tekoče od androidov.

Ne. Dela dobro zaradi predvsem enega razloga: android ima gor dalvik, ki goni javo. Iphone ima aplikacije dejansko skompajlane za
to platformo. Ne more biti drugace (sicer se bo z malo sreče pojavil nekdo, ki bo trdil da v c++u spisan java runtime izvaja kodo
hitreje od native c++ kode, taksni šalabajzerji se vedno pojavijo, cel internet jih je poln), kot da bolj tekoce teče. In seveda
za Iphone kode ne piše vsak, ki ima 5 minut cajta in dovolj velik ego. Razen tega pa Apple delenda est.

jap, dalvik je že star, zato ga nekateri ne uporabljamo več :) se pozna razlika.

VaeVictis ::

Zanimiv app, ki rabi vsak nov iOS uporabnik:

Apps Gone Free

V tem času pa še:

12 days of gifts

Aston_11 ::

harmony je izjavil:

Mi je sicer malo zal, ampak v tistem trenutku sem bil tako jezen, da sem pac naredil to kar sem naredil.
Bi se moral kakšne religije oprijeti, da ne bi bil tako živčen kot običajna raja.

Nummy ::

harmony je izjavil:

Map je izjavil:

Imam S4 ja, in se res tako greje, da ga je prav eprijetno imeti potem v žepu, če ga ne primeš, si sploh ne moreš predstavljat, da je tako vroč. Že 3 dni za baterijo so sanje, kaj šele 5, meni včasih niti od jutra do takrat ko grem spat ne zdrži. Restartam ga ne, se pa tu pa tam kaj vsuje in telefon zmrzne tudi za 10 sekund. In potem še vse te obljube ja.. Hi-end telefon pa zmrzuje, nedopustno.

Vseeno mislim, da je iPhone precenjen, ampak ko mi freezne telefon me pa kar zamika. :D

Vem kako ti je. Se mi je dogajalo in danes sem naredu konec, tako da sem svojga Note-a zabrisal ob tla, kateremu je takoj sel display. Zanimivo s pol metra na tepih, da se je sesul displey.

Mi je sicer malo zal, ampak v tistem trenutku sem bil tako jezen, da sem pac naredil to kar sem naredil.

Sam sem bil tudi malo pred tem, ampak sem zdržal in počakal da sem si lahko kupil iPhone-a.
Sedaj samo iščem kupca, ki bi kupil to starino od samsunga, a imam zelo malo upanja...

blackbfm ::

Ker ne moreš gledati HD fimov a ne? Aja, ne, ovira te pri pisanju SMSov in pri browsanju, pa res tezko govoriš po telefonu, če ni display ravno pravi.


Ce ti je primarni namen pogovarjat se po telefonu, vzames eno cheap nokio. Drugace pa ja, pri browsanju je displej najbolj pomemben. Pa dej ne me hecat no, razvoj gre pac naprej, s2 je pa na smetiscu zgodovine :)

Lonsarg ::

Razvoj gre vedno počasneje naprej. Razlika med Galaxy S1 in S2 je večja(noč in dan, zaradi CPU predvsem), kot razlika med S2 ter S4.

xxx ::

Lonsarg je izjavil:

Bullshit, tako iPhone kit Android stremita k uporabi kompleksnih APIjev v smislu managed code. Tako vecino procesorsko zahtevnih reci pri obeh tece nativno. Java pri androidu in C++ pri iOS pa se ce se le da uporabljata zgolj kot mini programcka za klicat APIje. Recimi skrolanje po seznamu: pri obeh aplikacija preko APIja uporabi nativno prednapisano kodo, ki izvaja ta scrool.


Seznam pa ti sicer nafila samsung ob izdelavi telefona, ne?

Tako kot si rekel, bullšitiraš. Ne boš verjel, tudi na windowsih deluje tako kot si opisal. Sicer pa mora biti jasno še idiotu, da c/c++ koda tece hitreje tudi ce (tako kot ti) trivializiras na api klice, pri javi je vmes pac en velik kos bloatwara. program->jre/dalwik ->api ali program->api
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxx ::

Lonsarg je izjavil:

Razvoj gre vedno počasneje naprej. Razlika med Galaxy S1 in S2 je večja(noč in dan, zaradi CPU predvsem), kot razlika med S2 ter S4.

Tako je, pa ne samo to, dejansko se ne pojavljajo neke hude revolucionarne izboljsave ampak se poizkusa kupca pritegniti z trkanjem na njihov grinding mozganski podsistem: vec mhz, vec corov, vec megapixlov, vec rama, vecji screen itd., hkrati pa nic novega, bottleneck je pa tako ali tako software, ki bo seveda delal tudi na S2, jih je še preveč zunaj (seveda je neskoncnokrat lazje dodajati "številke" necemu ze izdelanemu kot pa dobiti dobro idejo). Kot je tukaj nekdo omenil, da S2 ima pa katastrofalne barve napram komurkoli ze. Ja mogoce, v laboratorijskih meritvah. Najboljsi hec je pa, da je marketingu dejansko uspelo ustvariti pogoje, kjer je prestiz, ce imas najprej cim manjsi telefon (ce poznate zacetke non-smart phonov), nato pa te iste kupce nategnil, da je pa boljse ce imas cim vecji telefon. Čreda. Skratka kupi, kupi, kupi, kupi, kupi, kupi, ...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

harmony ::

Android se ni nic drasticno spremenil, da bi rekli uuu to je to. Mogoce pure android, ampak se zmeraj imas tu Samsung s svojim Touchwizom ter HTC s svojim Sensom.

Kar pomeni, da v kolikor uporabnik zeli uporabljati res tiste mhz-je in ram mora poseci po custom romu, kar je nesprejemljivo s strani uporabnika, ki pac zeli telefon uporabljati in se ne ukvarjati z nekim prilagajanjem, ki je ali pa ni saj je vse odvisno od razvijalcev. Ti lahko en dan se zbudijo in pac recejo neda se mi vec razvijati custom ROM.

Skratka jaz sem polagal vse upe na Android, katerih sem imel veliko, zadnji Note, kateri je sedaj razbit. Pa kaksen je to bug, da ko koncas klic, da ti ponovno samodejno klice zadnjega klicujocega.

klemenSLO ::

aZGARD IMA PRAV. Moj S2 je na istem kot domači pc AMd X4. Oba sta že 'tehnološko' stara, ampak dovolj zmogljiva, tako da še ni potrebe po nadgradnji. Na obeh laufa najnovejši SW. Na obeh bi blo pa težko igrati strojno zahtevne igre.... Tako da za povprečnega uporabnika več kot dovolj dobra. Seveda pa to ne pomeni da nebi tudi sam imel kaj boljšega.
Iphoni so res bl spolirani, toda predragi za to kar ponujajo za moj okus. Ne vidim nobene prednosti da bi ga imel.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

noraguta ::

xxx je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Bullshit, tako iPhone kit Android stremita k uporabi kompleksnih APIjev v smislu managed code. Tako vecino procesorsko zahtevnih reci pri obeh tece nativno. Java pri androidu in C++ pri iOS pa se ce se le da uporabljata zgolj kot mini programcka za klicat APIje. Recimi skrolanje po seznamu: pri obeh aplikacija preko APIja uporabi nativno prednapisano kodo, ki izvaja ta scrool.


Seznam pa ti sicer nafila samsung ob izdelavi telefona, ne?

Tako kot si rekel, bullšitiraš. Ne boš verjel, tudi na windowsih deluje tako kot si opisal. Sicer pa mora biti jasno še idiotu, da c/c++ koda tece hitreje tudi ce (tako kot ti) trivializiras na api klice, pri javi je vmes pac en velik kos bloatwara. program->jre/dalwik ->api ali program->api

ojective c ma svoj rt ravno tko kot java. na androidu imaš NDK, če nucaš. kva kvantaš o stvareh katere nisi videl od blizu. A si malo prizadet al kaj?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

xxx ::

noraguta je izjavil:

ojective c ma svoj rt ravno tko kot java. na androidu imaš NDK, če nucaš. kva kvantaš o stvareh katere nisi videl od blizu. A si malo prizadet al kaj?


Me zanima zakaj ljudje pijani pišejo po forumih in druge obtozujejo "prizadetosti". Ampak ko ze prosis... javin runtime uporablja tudi obj.c runtime, ker je compajlana z njim. Se vedno si za en korak dlje stran od apija. Aja pa z NDKjem bos tudi res dalec prisel ob 2000 modelih telefonov, kjer vsak proizvajalec malo masturbira po osu. Brez dalvika ne bi android prisel nikamor (in to se mi dejansko zdi genialna poteza googla, slaba stran pa je, da vsak nedeljski kekec misli, da zna delat "ful cool" software, dejansko pa stoji na ramenih velikanov in se repenci).
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mavrik ::

xxx je izjavil:


Me zanima zakaj ljudje pijani pišejo po forumih in druge obtozujejo "prizadetosti". Ampak ko ze prosis... javin runtime uporablja tudi obj.c runtime, ker je compajlana z njim. Se vedno si za en korak dlje stran od apija. Aja pa z NDKjem bos tudi res dalec prisel ob 2000 modelih telefonov, kjer vsak proizvajalec malo masturbira po osu. Brez dalvika ne bi android prisel nikamor (in to se mi dejansko zdi genialna poteza googla, slaba stran pa je, da vsak nedeljski kekec misli, da zna delat "ful cool" software, dejansko pa stoji na ramenih velikanov in se repenci).


Mislim da se bom moral kar strinjati s prejšnjim posterjem, tole kar si ti napisal namreč nima nobenega smisla.

1.) Celoten Android API JE napisan v Javi in teče na Dalviku. Ni nobenih izgub pri prehodu "dalvik -> API", ker takega prehoda preprosto ni. Android JE napisan v Javi in teče v celoti na VMu, tako da s stališča dostopa do APIja (še posebi po dexanju) razlike v klicih do APIja med iOS in Androidom ni. "JMP" ukaz na funkcijo v APIju je praktično enak tako v ObjC kot v VM bytecodeu ;)

2.) Kaj točno ima veze 2000 telefonov? Pri NDKju te pri razvoju briga SAMO in IZKLJUČNO arhitektura procesorja v telefonu. Trenutno več kot 98% vseh telefonov uporablja eno samo arhitekturo (armv7), nekaj starih ima še armv6, par modelov naprav pa ima x86 procsorje. To ti pohandla NDK compiler sam, v primeru da nočeš katere arhitekture podpret ti Play Store avtomatično sfiltrira aplikacijo za tiste naprave. Ko je enkrat .so fajl narejen, ti "2000" modelov ne predstavlja prav nobene razlike razen same hitrosti (ki jo je treba pri iOSu tudi upoštevati, saj so razni iPhoni 4 bistveno počasnejši od iPhonov 5S).
Obenem maš jasno opcijo RenderScripta, ki je Android ekvivalent OpenCL-a, kjer se koda avtomatično izvaja na GPUju/DSPjih če jih naprava ima, drugače pa na CPUjih.

Kvečjemu imaš zdaj resne probleme na iOSu, kjer so naredili 64-bitni prehod res šalabajzersko. Pregledati in popraviti je treba vse nativne data-tipe, obenem pa je Apple zaradi hitrega izdajanja naredil kar nekaj budalaščin (recimo pozabili so dati 64-bitno CoreImage knjižnico za prepoznavanje obrazov in zato appi za prepoznavanje obrazov na iPhonih 5S ne delajo. Še vedno ni zrihtano.).

3.) Ni mi jasno kaj točno si mislil z "brez Dalvika Android ne bi prišel nikamor". Dalvik je le ena od implementacij JVMja (druge so vsem znani Oracle JVM, OpenJDK, Sunov, zdaj eksperimentalni ART). Dalvik je za Android kvečjemu problem, ker je bistveno manj kvaliteten kot namizni VMi in se ni spremenil že kaki dve leti.

Zdaj pa OBVESTILO MODERATORJA:

Tema se je začela vredu z dokaj dobro argumentiranimi primerjavami. Kar je kul. Ni pa kul da je par trolov začelo širiti očitne laži in neresnice brez argumentov. Tako s strani Androidašev kot Applašev. Ker teme zaradi potenciala nočem zakleniti, vas prosim da se potrudite držati vsaj osnoven nivo debate in NEHATE nakladati o stvareh, ki jih ne razumete in poznate.
V prihodnosti bom taka sporočila brisal.

P.S. chrinoex ima prav, nehajte s "prizadetimi" pa ostalimi žaljivkami.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Zheegec ::

danes sem šokiran ugotovil, da iPhone nima heptic feedbacka O_o. Je prav težko pisati.

bastadu ::

To je prva stvar poleg tonov tipk, ki sem si jo na androidu izklopil :P

tomaz- ::

tudi sam sem si to zadevo prvo izklopil, ko sem presedlal na android

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

Zheegec ::

Kakoo :) Po prehodu iz telefona s fizičnimi tipkami na touch-screen mi brez tega preživeti ni bilo.

tomaz- ::

no, mene je motilo konstantno bzzzzz-anje, kot da bi imel vibrator v rokah :))

klinker ::

Zheegec je izjavil:

Kakoo :) Po prehodu iz telefona s fizičnimi tipkami na touch-screen mi brez tega preživeti ni bilo.


Enako. Heptic feedback je must have zadeva.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23730702 (24216) shadeX

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024188 (21003) Mavrik

Prehod iz Androidnega telefona na iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
468359 (7284) Aphanisis
»

Moški so za Android, ženske pa iOS

Oddelek: Novice / Ostale najave
329105 (7145) nekikr

Več podobnih tem