» »

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti

1
2
3

Mare3 ::

Meni je še vedno nekako najbolj paše android pa gor naložen MIUI rom. Zakaj? Ker ima vse prednosti androida kar se tiče aplikacij ter prilagoditve potrebam, in prednost iOS-a ki mene najbolj privlači: preprostost.

M-XXXX ::

Mare3 je izjavil:

Meni je še vedno nekako najbolj paše android pa gor naložen MIUI rom. Zakaj? Ker ima vse prednosti androida kar se tiče aplikacij ter prilagoditve potrebam, in prednost iOS-a ki mene najbolj privlači: preprostost.

O kakšni preprostosti vi to govorite?

Zheegec ::

...:TOMI:... je izjavil:

Nokia ni definirala, kdaj teče 300 mA, tudi če vzameš 100 V * 0,3 A = 30 W, še vedno ~2/3 spustiš v luft, ker se ti ne da priklopiti polnilca preko kabla.

Zame je tale wireless charger eno navadno sranje.

Kako naj izmerim, če si ne lastim te naprave?

ti sploh ne poznaš osnov elektrike? wireless polnilec ima 5V in 1.8A vhodno in 5V 1.0A izhodno. od kje pa ti dobivaš svoje številke pa ne vem.
za Nokia polnilec ti zgoraj lepo piše, da je 9W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bastadu ::

Prosim, da z raznimi W in mA ne smetite te teme, ker je to totalno off topic ...

RejZoR ::

@ALIEn3001
Kako bo lahko imel vhodno 5V če pa ga daš v vtičnico, ki ima 230V?

Input je pri napravah za v vtičnico vedno 100-230V. Output pa je odvisen od naprave. Tako napetost kot tok.

49106 je izjavil:

Rejzor> Najkasneje v letu dni telefon ni vecč flagship.


Govoril sem o tem, da je flagship ob nakupu. Recimo Galaxy S2 je svoj čas bil, Galaxy Ace pač ne. Zato S2 še vedno dobiva updejte, Ace (enka) pa mislim da ne več že kar nekaj časa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Kako bo lahko imel vhodno 5V če pa ga daš v vtičnico, ki ima 230V?

Saj ima že adapterček prej, ki konvertira iz 230V. Input polnilca samega je 5V in 1.8A.

O kakšni preprostosti vi to govorite?

Ne vem, sem že parkrat vprašal, kakšna preprostost in hitro dostopanje do nastavitev, pa ni bilo odgovora :)

Egidij88 ::

Pri Androidu imaš še vedno opcijo preprostosti, ker je pač customizable. :D

blackbfm ::

Men vsake tolk casa porine kdo androida v roke pa me sprasuje kje se kaj nastavi, z iphonom skoraj nikoli. To dovolj pove o preprostosti :)

bastadu ::

blackbfm je izjavil:

Men vsake tolk casa porine kdo androida v roke pa me sprasuje kje se kaj nastavi, z iphonom skoraj nikoli. To dovolj pove o preprostosti :)

To pove bolj to, da ios ni tako razširjen kot android ...

M-XXXX ::

blackbfm je izjavil:

Men vsake tolk casa porine kdo androida v roke pa me sprasuje kje se kaj nastavi, z iphonom skoraj nikoli. To dovolj pove o preprostosti :)

Ugibam: v sloveniji je koliko androidov na enega iphona? 50? 100? Kar pomeni, da če ti na 50 android vprašanj dobiš 2 iphone vprašanja je po tej tvoji logiki iphone že bolj zakompliciran :P

Nummy ::

bastadu je izjavil:

Včeraj sem pri TS vzel Iphone 5s in po dnevu uporabe v primerjavi z Androidom (in SGS2) lahko napišem sledeče:

PLUSI (za iOS oz. Iphone 5s):
- preprosta uporabe iOS
- dizajn in kvaliteta izdelave telefona (Jony Ive, respect!)
- kvaliteten displey
- hitrost delovanja
- všečne animacije in zelo mehko drsenje (scrollanje) brez trganja slike
- lightning konektor (preprostejši priklop kot USB konektorji, ker ni potrebno paztiti na orientacijo konektorja)
- čitalec prstnih odtisov v Home tipki, ena boljših zadev na telefonu
- dobra kamera, možnost snemanja 120 fps in rafalnih posnetkov
- presenetljivo dobra integracija z gmailom in drugimi google storitvami, pričakoval sem precej slabšo ...
- hiter dostop do nastavitev tudi ob zaklenjenem zaslonu
- hiter dostop do kamere tudi ob zaklenjenem zaslonu
- nadgradnje iOSa niso odvisne od operaterjev, ampak od Apple-a

MINUSI (za iOS oz. Iphone):
- ni widgetov, katerih se na Androidu precej navadiš
- za iOS ni nekaterih aplikacij, ki so mi bile na Andoroidu nepogrešljive
- na iOS ni (dostopa do) datotečnega sistema kot je to mogoče na linux-u, windowsih ali androidu ...
- slaba podpora tiskalnikom
- nezmožnost kostumizacije določenih stvari (npr. tipkovnice, ozadij, lockscreenov, itd.)
- tipkovnica je sicer precej natančna, vendar do določenih znakov dostopaš bistveno počasneje kot na kakšni SmartKeyboard tipkovnici na Androidu, tudi ni bližnjic do številk in posebnih znakov na posameznih črkah
- ob dvojnem tapu na besedilo pogrešam občutno povečanje teksta, čeprav je na Retina zaslonu berljiv še tako majhen tekst
- ne preveč zmogljiva baterija
- ni možnosti hitrega načina za popolno ustavitev trenutno aktivnege aplikacije, potreben je double-tap home tipke in swipe gor ...
- okrnjen multitasking v primerjavi z androidom
- priložen zelo kratek lightning kabel, kar otežuje uporabo telefona med polnjenjem, moram nabavit še en usb podaljšek ...
- precenjen telefon
- iz ne vem kakšnega razloga SGS2 ne vidi Iphona preko bluetooth povezave
- nekatere aplikacije ne delujejo tako dobro in zanesljivo kot na androidu, verjetno bi se tudi obratno našla kakšna aplikacija
- izdelava je sicer zelo kvalitetna, vendar daje velik občutek krhkosti oz. občutljivosti, v smislu da med uporabo obstaja "strah" da bi se precej poškodoval, če bi ti padel iz rok ... še čakam na zaščitno ohišje, ki bo izboljšalo oprijem in zaščitilo telefon proti poškodbami ...
- iz ne vem kakšnega razloga niso bili preneseni vsi kontakti oz. telefonske številke, ki jih imam shranjene na Googlu računu


Torej na Iphone sem presedlal predvsem iz radovednosti, dizajna, kvalitetne izdelave telefona in ker je SGS2 bil že skoraj malo prevelik za v žep, Iphone se mi zdi ravno pravšnji. Vendar so moji prvi občutki mešani, določenih stvari se na Androidu tako navadiš, da mi bodo sedaj precej manjkale. Verjetno bi nekdo, ki bi presedlal iz Iphona na Android imel podobne občutke, ampak na Androidu vsaj obstaja precej večja možnost kostumizacije sistema, na Iphonu je praktično ni, imaš le to kar ima iOS. Ne govorim, da mi je nakupa žal, če bi še enkrat kupoval bi se najverjetneje odločil enako. Samo ta "obsedenost" z Apple produkti se mi zdi zelo pretirana, da bi jaz stal/kampiral 2 dni pred trgovino v vrsti za nakup novega modela, no way, ubistvu ni nobene takšne stvari, ki bi na mene lahko imela tašen vpliv ... se pa strinjam, da je Apple razvil eno najboljših oglaševalskih strategij na svetu, dobro oglaševanje pa zelo veliko pripomore k prodaji še tako slabega izdelka, pa s tem ne mislim, da je Iphone slab, tudi ne najboljši, je pač Apple, Think different ...


Kupil iphone 5s 64GB v petek, ga nafilal na 100%, danes imam 20% ta trenutek. Vmes sem špilal igrice na veliko, gledal risanke, brskal po netu,...
Kar se tiče plusov se strinjam, telefon dela super duper hitro. Proti prejšnjemu android jajcu, je tole svetlobna leta naprej v hitrosti. Prav tako kopiranje datotek. En mp3 = ena sekunda, medtem ko so samsungova jajca rabila skoraj 20 sekund za en sam komad.

Kar se tiče minusov... se s parimi nebi strinjal:
-widgetov v praksi sploh ne rabim. Imel sem enega za vreme, za prišgaž wifi, GPS in ostalo ampak tu imaš swipe od spodaj navzgor in imaš vse bližnjice, vključno s predvajalnikom za glasbo. Vreme pa je sedaj posebna aplikacija na home screen-u in dodatnih widget-ov ne rabim. Notification (swipe od zgoraj dol) je prav tako improved napram androidu in omogoča veliko več kot robotek.
-na žalost res ni dostopa dofile-ov oz. je samo do digital camere dostop, vse ostalo preko itunes-a, ki mi ni ravno najljubši program. Ampak mi v pol urce uspelo skopirati muzko iz starega telefona na novega.
-kar se tiče aplikacij, imam trneutno skoraj vse, ki sem jih imel prej na robotku. NEkatere falijo, ampak sem že našel boljše nadomestke :) No panic glede tega.
-slaba podpora tiskalnikom... w00t? Eni uporabljate telefon da printate???
-ozadje in lockscreen-e se da menjat, in mislim da z določeno applikacijo tudi narediti custom. Bom preveril v kratkem, trenutno me sploh ne moti default.
-tipkovnica je veliko manjša kot na robotku in pri malo večjih prstih je mal problem. Na srečo telefon obrnem vodoravno in je potem kul.
-ja tisti dvojni tap na besedilo je včasih malo zoprn ampak se človek navadi.
-baterija je kar OK, kot že napisal. Kupil v petek, nafilal na 100%, vmes drkal non-stop po telefonu, danes 20%. Tu se na srečo ne zgodi tako kot na robotku, da bi ti ena enostavna igra (2D špil v stilu tetrisa) nabil CPU na 100% in ti žrl baterijo, pa čeprav nebi rabil... Na robotku je vsaka pognana stvar žrla CPU na max. Nema veze kakšna aplikacija. Al totalno blesava ali pa en top-shit. Igrca, ki bi jo bila sposobna 486-ka poganjat je tam nabila prceosr na 100% in požrla baterijo v 2 urah. Na iphone-u se mi to ne dogaja. Se segreje, ampak če recimo gor vržem 3D špil. Drugače pa večinoma samo malo mlačen.
-v bistvu je meni tale double-tap home button in swipe gor kar všeč. NA androidu v praksi nisem imel ničesar da bi "ubil" app. Ampak samo clean-up RAM, ki je sam ubil ali pa restart telefona.
-multitasking je boljši kot na robotku. 2x tap home button in potem menjaš aplikacijo. Kaj tu ni OK?
-kabli so povsod kratki. Tudi na robotku je bil kratek. Se navadiš s časom.
-precenjen telefon - se strinjam. Ampak vseeno ponudi veliko več kot robotek.
-bluetooth-a sploh ne uporabljam, ker je vedno problem z njim, edino včasih za slušalke. Za povezovanje z drugimi napravami je preveč "sado-mazo". Raje uporabljam mail ali cloud če rabim komu kaj poslati.
-do sedaj VSE aplikacije delujejo bolje kot na robotku. V bistvu je to zaradi sistema, ki je zelo odziven napram robotku, ki je rabil 10 sekund, da je sploh odprl kamero, imenik ali SMS app. Tu se zgodi instant. Kaj tebi ne dela OK?
-kar se tiče izdelave se strinjam, ampak tudi robotki so precej plastik-bombastik v rokah. Tu je vsaj ohišje kovinsko in ti da občutek, da je telefon bolj trden. Se pa verjetno vsak udarec gor pozna - nisem še probal in upam da ne bom.
-jaz sem ročno prenašal kontakte iz telefona na telefon. Not trusting google or apple, pa še malo se pošistil imenik in zbrisal ljudi, ki jih ne kličem oz. sem jih shranil samo začasno. :)
-edino kar me moti na iphone-u je premajhen zaslon ampak se navajam.
-aja pa da ne pozabim, ne moreš dati notri spominske kartice, toliko kot kupiš na začetku, toliko imaš + nekaj prostora na iCloud-u. Jaz sem vzel kar 64GB, ker imam ponavadi gor še navigacijo, muzko in par filmov :)

Z ostalim kar si spodaj napisal bi se strinjal. Tudi sam nebi šel kampirat pred trgovino, že na telekomu se čakal skoraj pol ure in sem mislil že iti vmes, pa sem na koncu raje počakal, ker se mi je zorpno voziti iz drugegakonca ljubljane v BTC samo da bi kupil telefon.
Prav tako je veliko stvari enakih ali zelo podobnih kot na robotku in kar se tiče uporabe ni ne vem kakšna znanost.

Zheegec je izjavil:

Kako bo lahko imel vhodno 5V če pa ga daš v vtičnico, ki ima 230V?

Saj ima že adapterček prej, ki konvertira iz 230V. Input polnilca samega je 5V in 1.8A.

O kakšni preprostosti vi to govorite?

Ne vem, sem že parkrat vprašal, kakšna preprostost in hitro dostopanje do nastavitev, pa ni bilo odgovora :)


Primi telefon v roko pa boš sam spoznal preprostost. :)
Edino kar sem moral gledati navodila je kako odpret sim-card predal in kakosim kartico notri vstaviti, ker ima apple res en edinstven princip kako spraviti sim kartico v telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Zheegec ::

-widgetov v praksi sploh ne rabim. Imel sem enega za vreme, za prišgaž wifi, GPS in ostalo ampak tu imaš swipe od spodaj navzgor in imaš vse bližnjice, vključno s predvajalnikom za glasbo. Vreme pa je sedaj posebna aplikacija na home screen-u in dodatnih widget-ov ne rabim. Notification (swipe od zgoraj dol) je prav tako improved napram androidu in omogoča veliko več kot robotek.

No, saj Android ima isto (že nekaj let), samo da če recimo vključiš wifi ali Bluetooth na Androidu te zraven še vrže v settingse, da se lahko direktno povežeš (pri Apple moraš še vedno ročno na settings - wireless ali bluetooth). Preprosto.
-slaba podpora tiskalnikom... w00t? Eni uporabljate telefon da printate???

Kdaj pa kdaj pride to prav (sicer redko), pa je fino, da imaš vse že pripravljeno in samo natisneš. Preprosto.
-tipkovnica je veliko manjša kot na robotku in pri malo večjih prstih je mal problem. Na srečo telefon obrnem vodoravno in je potem kul.

To niti ni stvar Android/iOS, prej velikosti ekrana. Je pa res, da lahko na Androidu tipkovnico zamenjaš po želji. Preprosto.
-v bistvu je meni tale double-tap home button in swipe gor kar všeč. NA androidu v praksi nisem imel ničesar da bi "ubil" app. Ampak samo clean-up RAM, ki je sam ubil ali pa restart telefona.

Andorid ima to na isti način narejeno že par let!? Točno tako, kot je Apple trenutno dodal v iOS7 - odpreš odprte aplikacije, samo je swipe v desno. Preprosto.
-multitasking je boljši kot na robotku. 2x tap home button in potem menjaš aplikacijo. Kaj tu ni OK?

Pri Androidu ni več treba pritiskati nekih fizičnih gumbov. Pa dvojni-klik je tudi malo zastarel način še iz časov mišk. Imaš lepo on-screen gumb, pritisneš in ti pokaže vse odprte aplikacije.
-kabli so povsod kratki. Tudi na robotku je bil kratek. Se navadiš s časom.

Mah, v smeti s kabli! :):)
-do sedaj VSE aplikacije delujejo bolje kot na robotku. V bistvu je to zaradi sistema, ki je zelo odziven napram robotku, ki je rabil 10 sekund, da je sploh odprl kamero, imenik ali SMS app. Tu se zgodi instant. Kaj tebi ne dela OK?

Kakšen Android telefon si pa ti imel? Za 100€? Kje si sposodi kakšnega Nexusa, lahko je tudi starejši model.
-bluetooth-a sploh ne uporabljam, ker je vedno problem z njim, edino včasih za slušalke. Za povezovanje z drugimi napravami je preveč "sado-mazo". Raje uporabljam mail ali cloud če rabim komu kaj poslati.

Saj imaš NFC - 2 telefona samo dotakneš in se med seboj sporazumeta sama, brez nastavitev.
-edino kar me moti na iphone-u je premajhen zaslon ampak se navajam.

Edino velikost ekrana je ok :)
Primi telefon v roko pa boš sam spoznal preprostost. :)

Primer? Še vedno ga nisem dobil.
Edino kar sem moral gledati navodila je kako odpret sim-card predal in kakosim kartico notri vstaviti, ker ima apple res en edinstven princip kako spraviti sim kartico v telefon.

Na isti način, kot vsi ostali?

49106 ::

Govoril sem o tem, da je flagship ob nakupu. Recimo Galaxy S2 je svoj čas bil, Galaxy Ace pač ne. Zato S2 še vedno dobiva updejte, Ace (enka) pa mislim da ne več že kar nekaj časa.


Ja, ena redkih izjem, za katero vseeno dvomim, da bo dobil KitKat. I4s pa ima ios7. Apple vsekakor jemlje nadgradnje resneje, in hkrati izdaja mobilnike nekoliko bolj poredko. Vse to igra vlogo kupce prejšnjih generacij.
Z Motorolo Milestone sem komaj dočakal iphone-a.

Nummy ::

Zheegec je izjavil:

-widgetov v praksi sploh ne rabim. Imel sem enega za vreme, za prišgaž wifi, GPS in ostalo ampak tu imaš swipe od spodaj navzgor in imaš vse bližnjice, vključno s predvajalnikom za glasbo. Vreme pa je sedaj posebna aplikacija na home screen-u in dodatnih widget-ov ne rabim. Notification (swipe od zgoraj dol) je prav tako improved napram androidu in omogoča veliko več kot robotek.

No, saj Android ima isto (že nekaj let), samo da če recimo vključiš wifi ali Bluetooth na Androidu te zraven še vrže v settingse, da se lahko direktno povežeš (pri Apple moraš še vedno ročno na settings - wireless ali bluetooth). Preprosto.
-slaba podpora tiskalnikom... w00t? Eni uporabljate telefon da printate???

Kdaj pa kdaj pride to prav (sicer redko), pa je fino, da imaš vse že pripravljeno in samo natisneš. Preprosto.
-tipkovnica je veliko manjša kot na robotku in pri malo večjih prstih je mal problem. Na srečo telefon obrnem vodoravno in je potem kul.

To niti ni stvar Android/iOS, prej velikosti ekrana. Je pa res, da lahko na Androidu tipkovnico zamenjaš po želji. Preprosto.
-v bistvu je meni tale double-tap home button in swipe gor kar všeč. NA androidu v praksi nisem imel ničesar da bi "ubil" app. Ampak samo clean-up RAM, ki je sam ubil ali pa restart telefona.

Andorid ima to na isti način narejeno že par let!? Točno tako, kot je Apple trenutno dodal v iOS7 - odpreš odprte aplikacije, samo je swipe v desno. Preprosto.
-multitasking je boljši kot na robotku. 2x tap home button in potem menjaš aplikacijo. Kaj tu ni OK?

Pri Androidu ni več treba pritiskati nekih fizičnih gumbov. Pa dvojni-klik je tudi malo zastarel način še iz časov mišk. Imaš lepo on-screen gumb, pritisneš in ti pokaže vse odprte aplikacije.
-kabli so povsod kratki. Tudi na robotku je bil kratek. Se navadiš s časom.

Mah, v smeti s kabli! :):)
-do sedaj VSE aplikacije delujejo bolje kot na robotku. V bistvu je to zaradi sistema, ki je zelo odziven napram robotku, ki je rabil 10 sekund, da je sploh odprl kamero, imenik ali SMS app. Tu se zgodi instant. Kaj tebi ne dela OK?

Kakšen Android telefon si pa ti imel? Za 100€? Kje si sposodi kakšnega Nexusa, lahko je tudi starejši model.
-bluetooth-a sploh ne uporabljam, ker je vedno problem z njim, edino včasih za slušalke. Za povezovanje z drugimi napravami je preveč "sado-mazo". Raje uporabljam mail ali cloud če rabim komu kaj poslati.

Saj imaš NFC - 2 telefona samo dotakneš in se med seboj sporazumeta sama, brez nastavitev.
-edino kar me moti na iphone-u je premajhen zaslon ampak se navajam.

Edino velikost ekrana je ok :)
Primi telefon v roko pa boš sam spoznal preprostost. :)

Primer? Še vedno ga nisem dobil.
Edino kar sem moral gledati navodila je kako odpret sim-card predal in kakosim kartico notri vstaviti, ker ima apple res en edinstven princip kako spraviti sim kartico v telefon.

Na isti način, kot vsi ostali?


-Lažeš. na Iphone-u samo swipe gor in click na ikono in vklopim/izklpim lahko airplane mode, wireless, bluetooth, do not dusturb in lock. Se vid da iphone-a še od blizu nisi videl, kaj šele v rokah držal. Nice trolling.

-nikoli še nisem printal preko telefona in verjetno tudi nikoli ne bom so I don't care.

-tipkovnice ne rabim oz. še ene apliakcije za to, da mi bo žrla baterijo. Tu samo obrnem in je tipkovnica čisto kul. Simple.

-swipe v desno ne deluje, aplikacija še vedno laufa oz. njen service lepopapca baterijo naprej. Še vedno moram iti v settingse in tam "očistiti RAM", da spuca ven dead service ala reklame in podobno smetje, ki lepo žrejo baterijo.

-spet lažeš in trollaš na polno. RAvno na androidu je butasto in če hočeš do task managerja moraš držati FIZIČNI GUMB home več kot sekundo, da se pojavi. Nice trolling...

-mene kabli ne motijo. Se da navaditi. Edino problem je, ko je maček lačen začne gristi kable in moram malo paziti :)

-samsung galaxy note, ni bil 100€, pač pa kar precej več. Ampak na koncu totalna jajca kot večina robotkov, še posebej od samsunga.

-...

-bluetooth je itak zastarel in počasen. Kdo to sploh še uporablja razen za slušalke in ostale "pripomočke"?

-ekran je premajhen - vsaj zame.

-pejt v trgovino in vzemi telefon v roke pa boš sam videl. Ti ne bo treba več trollat tu. Je preveč da bi ti vse tukaj napisal.

-iphone je prvi telefon, ki ima vstavitev sim kartice preko tray-a. Vsi ostali telefoni, ki sem jih imel so imeli simkartico pod baterijo ali zraven baterije v notranjosti.

Zheegec ::

-Lažeš. na Iphone-u samo swipe gor in click na ikono in vklopim/izklpim lahko airplane mode, wireless, bluetooth, do not dusturb in lock. Se vid da iphone-a še od blizu nisi videl, kaj šele v rokah držal. Nice trolling.

Napisal sem, da ima Android isto, samo če recimo vključiš Bluetooth te še vrže v iskanje Bluetooth naprav, da ti ni treba ročno v meni in settingse. Ipad držim v roki vsak dan. Preberi še enkrat, kaj sem napisal.
-nikoli še nisem printal preko telefona in verjetno tudi nikoli ne bom so I don't care.

Ok.
-swipe v desno ne deluje, aplikacija še vedno laufa oz. njen service lepopapca baterijo naprej. Še vedno moram iti v settingse in tam "očistiti RAM", da spuca ven dead service ala reklame in podobno smetje, ki lepo žrejo baterijo.

Kaj? Lahko sicer dovoliš aplikaciji, da je skozi prisotna v notification baru in lavfa v ozadju (recimo skype, katerega moraš zapreti ročno v sami aplikaciji), drugače pa s swipe desno aplikacijo popolnoma zapreš.
-tipkovnice ne rabim oz. še ene apliakcije za to, da mi bo žrla baterijo. Tu samo obrnem in je tipkovnica čisto kul. Simple.

Saj je kul. Samo komur ni kul, ali pa noče telefona obrnit je pa najbrž všeč dodatna opcija, kajne?
-spet lažeš in trollaš na polno. RAvno na androidu je butasto in če hočeš do task managerja moraš držati FIZIČNI GUMB home več kot sekundo, da se pojavi. Nice trolling...

Malo sem se izgubil, ker ne citiraš na kaj odgovarjaš. Najbrž glede gumba? Zakaj bi imel celo napravo na velik touch ekran, potem pa za eno glavnih funkcij uporabljal gumb? Pa še double in triple-click in razne neumnosti. Kje moraš držati gumb, da prideš do task managerja? Na iOS? Ne štekam?!
-samsung galaxy note, ni bil 100€, pač pa kar precej več. Ampak na koncu totalna jajca kot večina robotkov, še posebej od samsunga.

Samsung je že vprašanje, če bi lahko rekli, da je gor "Android". Zato Samsunga ne maram. Samsung ima dejansko TouchWiz, katerega iz ozadja poganja Android. Tako, da če si imel Samsunga je težko reči, da si imel enaki operacijski sistem, kot recimo na Nexusu, ki ima dejansko gor Android.
-bluetooth je itak zastarel in počasen. Kdo to sploh še uporablja razen za slušalke in ostale "pripomočke"?

Ja, včasih je bil pa Bluetooth res počasen...
-pejt v trgovino in vzemi telefon v roke pa boš sam videl. Ti ne bo treba več trollat tu. Je preveč da bi ti vse tukaj napisal.

Saj nisem rekel VSE. Napisal sem "PRIMER". V ednini.
-iphone je prvi telefon, ki ima vstavitev sim kartice preko tray-a. Vsi ostali telefoni, ki sem jih imel so imeli simkartico pod baterijo ali zraven baterije v notranjosti.

Prvi ni. Mogoče tvoj prvi. To je sedaj že kar zelo pogosto.

mjolnir ::

-spet lažeš in trollaš na polno. RAvno na androidu je butasto in če hočeš do task managerja moraš držati FIZIČNI GUMB home več kot sekundo, da se pojavi. Nice trolling...

Poglej si kakšen screen od nexus 4 oz. nexus 5 pa boš videl tam onscreen gumbe. No, tretji po vrsti od leve je task manager gumb.
Aja, Nummy, dobrodošel v letu 2013.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Nummy ::

Zheegec je izjavil:


-spet lažeš in trollaš na polno. RAvno na androidu je butasto in če hočeš do task managerja moraš držati FIZIČNI GUMB home več kot sekundo, da se pojavi. Nice trolling...

Malo sem se izgubil, ker ne citiraš na kaj odgovarjaš. Najbrž glede gumba? Zakaj bi imel celo napravo na velik touch ekran, potem pa za eno glavnih funkcij uporabljal gumb? Pa še double in triple-click in razne neumnosti. Kje moraš držati gumb, da prideš do task managerja? Na iOS? Ne štekam?!

Android: drži home button več kot 1 sec da se odpre task manager.
iOS - double tap home button in odpre task manager.

Poleg tega pa če smo že pri gumbih, ki jih ne maraš, android ima 3 gumbe, iPhone samo enega. :)

mjolnir je izjavil:

-spet lažeš in trollaš na polno. RAvno na androidu je butasto in če hočeš do task managerja moraš držati FIZIČNI GUMB home več kot sekundo, da se pojavi. Nice trolling...

Poglej si kakšen screen od nexus 4 oz. nexus 5 pa boš videl tam onscreen gumbe. No, tretji po vrsti od leve je task manager gumb.
Aja, Nummy, dobrodošel v letu 2013.

En model od tisočih? Res... taglavni pokazatelj kako in kaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Zheegec ::

Android: drži home button več kot 1 sec da se odpre task manager.

Nope, mogoče kakšen TouchWiz (Samsung). Android (pravi) ima zraven home ikone ikono za prikaz odprtih aplikacij. Imaš tudi live preview odprtih aplikacij, zapreš jih z swipe na desno. Že leta in leta. Evo fotko, torej tista tipka desno od hišice :)


Poleg tega pa če smo že pri gumbih, ki jih ne maraš, android ima 3 gumbe, iPhone samo enega. :)

Ne štekam? Moj Nexus ima 3 gumbe (volume down, up, power), iPhone pa 4 (home, volume down, up, power). Ti uporabljaš sploh zadeve o katerih govoriš?

Še vedno čakam primer preprostosti. Gor sem dal par primerov, ko ima Android ali bolj preprosto, ali pa vsaj bolj prilagodljivo.

teknoslo ::


Poleg tega pa če smo že pri gumbih, ki jih ne maraš, android ima 3 gumbe, iPhone samo enega. :)

Ne štekam? Moj Nexus ima 3 gumbe (volume down, up, power), iPhone pa 4 (home, volume down, up, power). Ti uporabljaš sploh zadeve o katerih govoriš?

Še vedno čakam primer preprostosti. Gor sem dal par primerov, ko ima Android ali bolj preprosto, ali pa vsaj bolj prilagodljivo.


Tukaj sem dokaj preprican da ni bilo govora o treh gumbih na celem telefonu, ampak samo na prvi strani (andoidi imajo ponavadi home, nastavitve, nazaj; iphoni pa imajo samo en home gumb).

Zheegec ::

iPhone ima en gumb z več funkcijami (single-click, double-click, triple-click), večina Android telefonov pa nič (0) gumbov na sprednji strani. Kakšen Samsung ima ponavadi tudi en gumb na sprednji strani. Ob strani telefona imata pa ponavadi vsak 3 gumbe.

teknoslo ::

iPhone ima en gumb z več funkcijami (single-click, double-click, triple-click), večina Android telefonov pa nič (0) gumbov na sprednji strani. Kakšen Samsung ima ponavadi tudi en gumb na sprednji strani. Ob strani telefona imata pa ponavadi vsak 3 gumbe.


Ponavadi imajo samsungi spredaj en fizicen gumb in dva touch ali pa vse touch... Ob strani pa majo skor vsi gumbe za glasnost, pa zaklep...

bastadu ::

Po dobri dvo-tedenski uporabi Iphone 5S objavljam revizijo mojih predhodnih ugotovitev (bold - na novo dodano; prečrtano - ugotovitev ni več aktualna, saj sem po daljši uporabi prišel do drugačnih ugotovitev)


PLUSI (za iOS oz. Iphone 5s):
- preprosta uporaba iOS-a
- dizajn in kvaliteta izdelave telefona (Jony Ive, respect!)
- kvaliteten displey
- hitrost delovanja
- všečne animacije in zelo mehko drsenje (scrollanje) brez trganja slike
- lightning konektor (preprostejši priklop kot USB konektorji, ker ni potrebno paztiti na orientacijo konektorja)
- čitalec prstnih odtisov v Home tipki, ena boljših zadev na telefonu
- dobra kamera, možnost snemanja 120 fps in rafalnih posnetkov
- presenetljivo dobra integracija z gmailom in drugimi google storitvami, pričakoval sem precej slabšo ...
- hiter dostop do nastavitev tudi ob zaklenjenem zaslonu
- hiter dostop do kamere tudi ob zaklenjenem zaslonu
- nadgradnje iOSa niso odvisne od operaterjev, ampak od Apple-a
- zelo majhna poraba baterije v standby-u; se mi je zgodilo, da čez noč (cca. 5-6ur) ni baterija padla niti za 1% (pri vklopljenem Wifi-ju in vsem, kar je vklopljeno po defaultu)!
- baterija je dejansko precej solidna, ob povprečni uporabi mi zdrži tudi več kot 2 dni, seveda ob stalno vključenem WiFi, podatkovnem prenosu (EDGE/UMTS), location services, bluetooth pa prižigam po potrebi, ko se dalj časa vozim (za prostoročno telefoniranje), pričakujem da bo z vklopom LTE (predvidoma sredi janurja 2014) zmogljivost še za nekaj % boljša
- ob javljanju na telefon ne zaznam takšnega laga, kot sem ga pri mojih prejšnjih telefonih (Samsung GS2, Nokia E66, Nokia 6310i), torej pri tem telefonu praktično takoj, ko podrsam za dvig telefona lahko začnem govoriti, pri prejšnjih telefonih sem moral počakati kakšno dobro
sekundo, preden sem izrekel "halo", če sem rekel takoj je bil cel ali del "haloja" preslišan s strani klicočega ...
- dobra funkcija oz. aplikacija "Find My Iphone", skoraj sigurno je kaj podobnega tudi za androida, ampaj na Iphone-u je to že default aplikacija telefona in iClouda ...
- meni ravno prava velikost telefona za v roke in za v žep
- možnost nastavitve zelo nizke svetilnosti zaslona, kar pride zelo prav pri uporabi telefona v popolni temi, da ne motiš druge (npr. žene v postelji). Najnižja osvetlitev pri SGS2 je bila za moje pojme veliko previsoka ...
- zelo uporabna funkcija "Do not disturb", kar mi tudi omogoča, da imam Wifi in podatke prižgane 24/7, brez da bi me ponoči med spanjem zmotili razni nepomembni zvoki za nov mejl itd. Pravtako lahko omogočim določenim osebam iz adresarja, da sem za njih dosegljiv tudi ponoči, ali pa če me nekdo v roku 3 minut pokliče najmanj dvakrat (kar naj bi pomenilo, da je klic nujen) bo pravtako zvonilo ...



MINUSI (za iOS oz. Iphone 5s):
- ni widgetov, katerih se na Androidu precej navadiš
- za iOS ni nekaterih aplikacij, ki so mi bile na Andoroidu nepogrešljive
- na iOS ni (dostopa do) datotečnega sistema kot je to mogoče na linux-u, windowsih ali androidu ...
- slaba podpora tiskalnikom
- nezmožnost kostumizacije določenih stvari (npr. tipkovnice, ozadij, lockscreenov, itd.)
- tipkovnica je sicer precej natančna, vendar do določenih znakov dostopaš bistveno počasneje kot na kakšni SmartKeyboard tipkovnici na Androidu, tudi ni bližnjic do številk in posebnih znakov na posameznih črkah
- ob dvojnem tapu na besedilo pogrešam občutno povečanje teksta, čeprav je na Retina zaslonu berljiv še tako majhen tekst
- ne preveč zmogljiva baterija
- ni možnosti hitrega načina za popolno ustavitev trenutno aktivnege aplikacije, potreben je double-tap home tipke in swipe gor ...
- okrnjen multitasking v primerjavi z androidom
- priložen zelo kratek lightning kabel, kar otežuje uporabo telefona med polnjenjem, moram nabavit še en usb podaljšek ...
- precenjen telefon
- iz ne vem kakšnega razloga SGS2 ne vidi Iphona preko bluetooth povezave
- nekatere aplikacije ne delujejo tako dobro in zanesljivo kot na androidu, verjetno bi se tudi obratno našla kakšna aplikacija
- izdelava je sicer zelo kvalitetna, vendar daje velik občutek krhkosti oz. občutljivosti, v smislu da med uporabo obstaja "strah" da bi se precej poškodoval, če bi ti padel iz rok ... že čakam na zaščitno ohišje, ki bo izboljšalo oprijem in zaščitilo telefon proti poškodbami ...
- iz ne vem kakšnega razloga niso bili preneseni vsi kontakti oz. telefonske številke, ki jih imam shranjene na Googlu računu
- pri kostumizaciji SMS sporočil, katere lahko hitro pošlješ v primeru, da se ne moreš oglasiti na telefon, je sicer možnost vnosa treh različnih sporočil, ampak vedno se pred želenim sporočilom avtomatsko vnese še stavek "Can't talk right now...", kar je rahlo neprimerno za ne-angleško govoreče države ...
- pri čitalcu prstnih dotisov so trentuki, ko rabi kar nekaj časa, da zagrabi ali pa sploh noče zagrabit, tako da je potrebno vpisati geslo ali še enkrat ugasniti telfon in prižgati in potem gre (upam, da bo popravljeno/izboljšano v prihodnjih posodobitvah)
- pri Reminders-ih ni možnosti (ali je pa jaz ne najdem), da bi imel samo nekatere reminderje z zvočnim opozorilom in druge brez zvočnega opozorila (da se samo izpiše v Notifications-ih) ...
- določene opcije oz. nastavitve so v nasprotju z androidom tako poenostavljene, da se posledično marsičesa sploh ne da nastaviti. Tisti, ki predhodno niso imeli androida to najverjetneje sploh ne bodo opazili ...
- v programu za pisanje SMS-ov "Messages" ni opcije (ali je jaz ne najdem), da bi lahko naenkrat poklikal in vnesel več prejemnikov SMSa, treba je enega po enega, kar zna biti včasih precej zamudno ...
- nezmožnost prilagoditve zvoka opozoril za nekatere aplikacije (npr. za prejem sporočil za app Gmail)
- nedelovanje "location-based" remindnerjev v kolikor aplikacija Reminders ni aktivna v ozadju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Zheegec ::

Ok, samo tole pa še vedno nismo ugotovili, kaj pomeni:
- preprosta uporaba iOS-a


Slišim pa to vsak dan :)

Nummy ::

Zheegec je izjavil:

Ok, samo tole pa še vedno nismo ugotovili, kaj pomeni:
- preprosta uporaba iOS-a


Slišim pa to vsak dan :)

Smo pa ugotovili, da tisto kar si ti bluzil za ubijanje aplikaicj na androidu to sploh ni ampak je tisto "recent apps". Appov s tistem ne ubiješ... znalac pa tak.

Zheegec ::

Appe s tistim ubiješ, razen tistih, ki so nastavljeni kot persistant (Skype je recimo takšen). Ampak zakaj bi jih sploh ubil?
Je pa treba vedeti, da ima lahko kakšen TouchWiz to narejeno drugače, kot pravi Android.
Pa kill in force kill tudi ni isto, katero tebe zanima?

No, kaj je ta preprostost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Zheegec ::

Evo, še bolj detaljno napisano, velja za Android 4.0 in dalje - klik

pi pawr ::

Kdaj se bo pa kdo oglasil, da "večopravilnost" na iOS sploh ni to, kar naj bi bila? Edina večopravilnost, ki jo premore je predvajanje glasbe v ozadju. Pri "odprti" aplikaciji za Dropbox ali pa ko bereš revijo si po nekaj drugih zagnanih ali pa "že odprtih" aplikacijah iOS sploh ne zapomne stanja "where you left of"... smeh.
Pa še to: tudi, če aplikacijo s potegom navzgor "zapreš", se v veliko primerih ne spremeni nič.
Pa ne se izgovarjat na porabo baterije, ker na robotku "večopravilnost" deluje precej bolje.
Govorim o iOS7 na iPadu :D

amacar ::

Če si ne zapomni stanja je zato, ker je verjetno bil primoran počistiti ram. Meni na 5s ostane odprto tam kjer sem pustil, tudi dropbox mi v ozadju uploada fajle itd...

trnvpeti ::

bastadu je izjavil:

Po dobri dvo-tedenski uporabi Iphone 5S objavljam revizijo mojih predhodnih ugotovitev (bold - na novo dodano; prečrtano - ugotovitev ni več aktualna, saj sem po daljši uporabi prišel do drugačnih ugotovitev)


PLUSI (za iOS oz. Iphone 5s):
- preprosta uporaba iOS-a
- dizajn in kvaliteta izdelave telefona (Jony Ive, respect!)
- kvaliteten displey
- hitrost delovanja
- všečne animacije in zelo mehko drsenje (scrollanje) brez trganja slike
- lightning konektor (preprostejši priklop kot USB konektorji, ker ni potrebno paztiti na orientacijo konektorja)
- čitalec prstnih odtisov v Home tipki, ena boljših zadev na telefonu
- dobra kamera, možnost snemanja 120 fps in rafalnih posnetkov
- presenetljivo dobra integracija z gmailom in drugimi google storitvami, pričakoval sem precej slabšo ...
- hiter dostop do nastavitev tudi ob zaklenjenem zaslonu
- hiter dostop do kamere tudi ob zaklenjenem zaslonu
- nadgradnje iOSa niso odvisne od operaterjev, ampak od Apple-a
- zelo majhna poraba baterije v standby-u; se mi je zgodilo, da čez noč (cca. 5-6ur) ni baterija padla niti za 1% (pri vklopljenem Wifi-ju in vsem, kar je vklopljeno po defaultu)!
- baterija je dejansko precej solidna, ob povprečni uporabi mi zdrži tudi več kot 2 dni, seveda ob stalno vključenem WiFi, podatkovnem prenosu (EDGE/UMTS), location services, bluetooth pa prižigam po potrebi, ko se dalj časa vozim (za prostoročno telefoniranje), pričakujem da bo z vklopom LTE (predvidoma sredi janurja 2014) zmogljivost še za nekaj % boljša
- ob javljanju na telefon ne zaznam takšnega laga, kot sem ga pri mojih prejšnjih telefonih (Samsung GS2, Nokia E66, Nokia 6310i), torej pri tem telefonu praktično takoj, ko podrsam za dvig telefona lahko začnem govoriti, pri prejšnjih telefonih sem moral počakati kakšno dobro
sekundo, preden sem izrekel "halo", če sem rekel takoj je bil cel ali del "haloja" preslišan s strani klicočega ...
- dobra funkcija oz. aplikacija "Find My Iphone", skoraj sigurno je kaj podobnega tudi za androida, ampaj na Iphone-u je to že default aplikacija telefona in iClouda ...
- meni ravno prava velikost telefona za v roke in za v žep
- možnost nastavitve zelo nizke svetilnosti zaslona, kar pride zelo prav pri uporabi telefona v popolni temi, da ne motiš druge (npr. žene v postelji). Najnižja osvetlitev pri SGS2 je bila za moje pojme veliko previsoka ...
- zelo uporabna funkcija "Do not disturb", kar mi tudi omogoča, da imam Wifi in podatke prižgane 24/7, brez da bi me ponoči med spanjem zmotili razni nepomembni zvoki za nov mejl itd. Pravtako lahko omogočim določenim osebam iz adresarja, da sem za njih dosegljiv tudi ponoči, ali pa če me nekdo v roku 3 minut pokliče najmanj dvakrat (kar naj bi pomenilo, da je klic nujen) bo pravtako zvonilo ...



MINUSI (za iOS oz. Iphone 5s):
- ni widgetov, katerih se na Androidu precej navadiš
- za iOS ni nekaterih aplikacij, ki so mi bile na Andoroidu nepogrešljive
- na iOS ni (dostopa do) datotečnega sistema kot je to mogoče na linux-u, windowsih ali androidu ...
- slaba podpora tiskalnikom
- nezmožnost kostumizacije določenih stvari (npr. tipkovnice, ozadij, lockscreenov, itd.)
- tipkovnica je sicer precej natančna, vendar do določenih znakov dostopaš bistveno počasneje kot na kakšni SmartKeyboard tipkovnici na Androidu, tudi ni bližnjic do številk in posebnih znakov na posameznih črkah
- ob dvojnem tapu na besedilo pogrešam občutno povečanje teksta, čeprav je na Retina zaslonu berljiv še tako majhen tekst
- ne preveč zmogljiva baterija
- ni možnosti hitrega načina za popolno ustavitev trenutno aktivnege aplikacije, potreben je double-tap home tipke in swipe gor ...
- okrnjen multitasking v primerjavi z androidom
- priložen zelo kratek lightning kabel, kar otežuje uporabo telefona med polnjenjem, moram nabavit še en usb podaljšek ...
- precenjen telefon
- iz ne vem kakšnega razloga SGS2 ne vidi Iphona preko bluetooth povezave
- nekatere aplikacije ne delujejo tako dobro in zanesljivo kot na androidu, verjetno bi se tudi obratno našla kakšna aplikacija
- izdelava je sicer zelo kvalitetna, vendar daje velik občutek krhkosti oz. občutljivosti, v smislu da med uporabo obstaja "strah" da bi se precej poškodoval, če bi ti padel iz rok ... že čakam na zaščitno ohišje, ki bo izboljšalo oprijem in zaščitilo telefon proti poškodbami ...
- iz ne vem kakšnega razloga niso bili preneseni vsi kontakti oz. telefonske številke, ki jih imam shranjene na Googlu računu
- pri kostumizaciji SMS sporočil, katere lahko hitro pošlješ v primeru, da se ne moreš oglasiti na telefon, je sicer možnost vnosa treh različnih sporočil, ampak vedno se pred želenim sporočilom avtomatsko vnese še stavek "Can't talk right now...", kar je rahlo neprimerno za ne-angleško govoreče države ...
- pri čitalcu prstnih dotisov so trentuki, ko rabi kar nekaj časa, da zagrabi ali pa sploh noče zagrabit, tako da je potrebno vpisati geslo ali še enkrat ugasniti telfon in prižgati in potem gre (upam, da bo popravljeno/izboljšano v prihodnjih posodobitvah)
- pri Reminders-ih ni možnosti (ali je pa jaz ne najdem), da bi imel samo nekatere reminderje z zvočnim opozorilom in druge brez zvočnega opozorila (da se samo izpiše v Notifications-ih) ...
- določene opcije oz. nastavitve so v nasprotju z androidom tako poenostavljene, da se posledično marsičesa sploh ne da nastaviti. Tisti, ki predhodno niso imeli androida to najverjetneje sploh ne bodo opazili ...
- v programu za pisanje SMS-ov "Messages" ni opcije (ali je jaz ne najdem), da bi lahko naenkrat poklikal in vnesel več prejemnikov SMSa, treba je enega po enega, kar zna biti včasih precej zamudno ...
- nezmožnost prilagoditve zvoka opozoril za nekatere aplikacije (npr. za prejem sporočil za app Gmail)
- nedelovanje "location-based" remindnerjev v kolikor aplikacija Reminders ni aktivna v ozadju

tole je potrebno dati v okvir!
respect

blackbfm ::

tudi dropbox mi v ozadju uploada fajle itd...


Mogoce je na ios7 drugace ampak na 6ki Dropbox dela nekaj na pol, sploh ce vpletes se sleep gumb. Za zanesljivo sinhnorizacijo moras imet kar odprt app v ospredju.

Nummy ::

Zheegec je izjavil:

Appe s tistim ubiješ, razen tistih, ki so nastavljeni kot persistant (Skype je recimo takšen). Ampak zakaj bi jih sploh ubil?
Je pa treba vedeti, da ima lahko kakšen TouchWiz to narejeno drugače, kot pravi Android.
Pa kill in force kill tudi ni isto, katero tebe zanima?

No, kaj je ta preprostost.

spet trollaš...
V rokah držim telefon na katerem sem naložil tudi tvoj opevani "vanilla" ROM in povsod stvari delujejo bolj kot ne enako. Tisto so recent apps in ne zapre pol qrca ampak je samo hitri dostop do zadnje odprtih appov. Če hočem aplikacijo totalno zapreti moram iti v nastavitve in potem tam pod apps imam running apps. Pa tudi tam se določenih preprosto ne da zapreti ali pa še vedno ostane v ozadju odprt proces ki lepo papca baterijo.

Zheegec ::

poglej si moj link, tam imaš lepo razlago. Vse piše.
torej - preprostost?

mjolnir ::

Greenify si naloži iz google play.

Dosan ::

Nummy je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Appe s tistim ubiješ, razen tistih, ki so nastavljeni kot persistant (Skype je recimo takšen). Ampak zakaj bi jih sploh ubil?
Je pa treba vedeti, da ima lahko kakšen TouchWiz to narejeno drugače, kot pravi Android.
Pa kill in force kill tudi ni isto, katero tebe zanima?

No, kaj je ta preprostost.

spet trollaš...
V rokah držim telefon na katerem sem naložil tudi tvoj opevani "vanilla" ROM in povsod stvari delujejo bolj kot ne enako. Tisto so recent apps in ne zapre pol qrca ampak je samo hitri dostop do zadnje odprtih appov. Če hočem aplikacijo totalno zapreti moram iti v nastavitve in potem tam pod apps imam running apps. Pa tudi tam se določenih preprosto ne da zapreti ali pa še vedno ostane v ozadju odprt proces ki lepo papca baterijo.


Pa dejmo bit malo tehnični hmm? Evo direkt logi kaj se dogaja znotraj Android sistema. Glej kodo spodaj.
Prva vrstica: Odprt "recent apps" screen
Tretja vrstica: na tej točki je bil odswipan prvi app - whatsapp - tu ti lepo pokaže da ga je sistem postavil v vrsto za "kill", prav tako kot GMail v 5. vrstici in nato še Settings v 9. vrstici.
Sistem sprejme to kot ukaz da app dokončno ubije, ki se morda sicer ne izvede čisto tisto milisekundo (večina appov opravi še kakšno delo preden je dokončno ubit (shranjevanje nastavitev etc) - zato sistem tudi napiše "killing", ne "killed"). Jasno se tudi vidi točno kateri app je bil ročno zahtevan za ustavitev - vsak ima na koncu "remove task" tag v logu.

Kako se to dejansko pokaže na telefonu? Katerokoli igrico, app na ta način ustaviš, ko jo spet poženeš se naloži "od začetka". Igra ta bo vrnila na start screen, GMail te bo vrgel na prvo stran - opaziš tudi rahel delay ker spet naloži vsa sporočila for display(ko je v spominu ni nobenega delaya), Whatsapp te vrne na default conversation page itd. In to lahko tudi preveriš takoj, odswipaš app iz recent, ga takoj spet odpreš in se bo naložil od začetka.

Če na ta način ustaviš app, ko ga spet poženeš se ti v log izpiše tole :
12-29 11:09:45.930: I/ActivityManager(591): START u0 {cmp=com.whatsapp/.Conversations} from pid 31030

App je absolutno bil ustavljen ker ga sistem sedaj šele požene spet.

Sedaj ne vem kakšno sranje od appov imaš ti na svojem telefonu, ampak vsi normalni appi se tako obnašajo, pred kratkim je pa Google v Android dodal še to, da morajo vsi servici ki laufajo v ozadju nujno to sporočati kot persistent notification (predvajanje glasbe, nekoč Skype, drugih pa niti ne poznam)

OT: Od pred kratkim zgleda Skype ne laufa več v ozadju (no notification), ni več battery hog in zgleda kot da je prešel na proper push notifications, lahko kdo potrdi?



12-29 10:55:48.306: I/ActivityManager(591): START u0 {act=com.android.systemui.recent.action.TOGGLE_RECENTS flg=0x10800000 cmp=com.android.systemui/.recent.RecentsActivity} from pid 805
12-29 10:55:48.387: W/InputMethodManagerService(591): Starting input on non-focused client com.android.internal.view.IInputMethodClient$Stub$Proxy@4234adb0 (uid=10151 pid=989)
12-29 10:55:55.234: I/ActivityManager(591): Killing 29801:com.whatsapp/u0a85 (adj 16): remove task
12-29 10:55:56.936: I/ActivityManager(591): Killing 27975:com.skype.raider/u0a101 (adj 15): empty #17
12-29 10:55:56.936: I/ActivityManager(591): Killing 27822:com.google.android.gm/u0a44 (adj 9): remove task
12-29 10:55:56.966: I/WindowState(591): WIN DEATH: Window{429d50d0 u0 com.google.android.gm/com.google.android.gm.ConversationListActivityGmail}
12-29 10:55:56.966: W/WindowManager(591): Force-removing child win Window{42ac56f0 u0 Panel:com.google.android.gm/com.google.android.gm.ConversationListActivityGmail} from container Window{429d50d0 u0 com.google.android.gm/com.google.android.gm.ConversationListActivityGmail}
12-29 10:55:59.719: D/dalvikvm(591): GC_FOR_ALLOC freed 4430K, 45% free 22934K/41012K, paused 125ms, total 125ms
12-29 10:55:59.719: I/ActivityManager(591): Killing 28062:com.android.settings/1000 (adj 9): remove task
12-29 10:55:59.739: I/WindowState(591): WIN DEATH: Window{42f0b5f8 u0 com.android.settings/com.android.settings.Settings}
12-29 10:55:59.749: I/WindowState(591): WIN DEATH: Window{42f41ee8 u0 com.android.settings/com.android.settings.SubSettings}

Mavrik ::


Sedaj ne vem kakšno sranje od appov imaš ti na svojem telefonu, ampak vsi normalni appi se tako obnašajo, pred kratkim je pa Google v Android dodal še to, da morajo vsi servici ki laufajo v ozadju nujno to sporočati kot persistent notification (predvajanje glasbe, nekoč Skype, drugih pa niti ne poznam)


No, no, Android 2.0 (API 5) pač ni pred kratkim ;)

Sedaj ne vem kakšno sranje od appov imaš ti na svojem telefonu, ampak vsi normalni appi se tako obnašajo, pred kratkim je pa Google v Android dodal še to, da morajo vsi servici ki laufajo v ozadju nujno to sporočati kot persistent notification (predvajanje glasbe, nekoč Skype, drugih pa niti ne poznam)


Mislim da si se malo prenaglil. Ko boš odswipeal app se bodo servisi sicer ustavili, samo če so START_STICKY jih bo OS v kratkem (roku parih sekund) dejansko restartal. Za to servisu ni treba biti v foregroundu (torej kazati notificationa). Force close ipd. sicer to prepreči, samo ne potem hodit na forume jokat kako vam notificationi in sync ne delajo.

Drugače pa ima po novem iOS7 tudi precej novih funkcionalnosti - background update omogoča laufanje poljubne kode v ozadju, obenem pa zdaj obstajajo pushi, ki lahko zalaufajo kodo (kot na Androidu), kar olajša večino debilizmov okoli syncanja, ki so se dogajali na iOSu. S tem da mora Apple samo še popravit API za background update, ker pač trenutno je neuporaben za precej namenov, ker ni zagotovil da se bo pognal vsaj enkrat na dan (oz. ni sploh nobenih zagotovil za zagon).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Dosan ::

Mavrik je izjavil:


Sedaj ne vem kakšno sranje od appov imaš ti na svojem telefonu, ampak vsi normalni appi se tako obnašajo, pred kratkim je pa Google v Android dodal še to, da morajo vsi servici ki laufajo v ozadju nujno to sporočati kot persistent notification (predvajanje glasbe, nekoč Skype, drugih pa niti ne poznam)


No, no, Android 2.0 (API 5) pač ni pred kratkim ;)


Govora je bilo o temle (Android 4.3) :
http://www.androidpolice.com/2013/07/29...

Mavrik je izjavil:


Sedaj ne vem kakšno sranje od appov imaš ti na svojem telefonu, ampak vsi normalni appi se tako obnašajo, pred kratkim je pa Google v Android dodal še to, da morajo vsi servici ki laufajo v ozadju nujno to sporočati kot persistent notification (predvajanje glasbe, nekoč Skype, drugih pa niti ne poznam)


Mislim da si se malo prenaglil. Ko boš odswipeal app se bodo servisi sicer ustavili, samo če so START_STICKY jih bo OS v kratkem (roku parih sekund) dejansko restartal. Force close ipd. sicer to prepreči, samo ne potem hodit na forume jokat kako vam notificationi in sync ne delajo.


Okey, govora je bilo o normalnih appih, v zadnjem letu mi ni uspelo ujeti enega appa ki bi se mu utrgalo v procesih (Google/Android mediaserver bugs etc excluded), pa stestiram vsaj 15 novih appov na mesec, je pa res da ne nalagam nekih fishy-looking stvari na telefon. Poznaš kakšen primer appa ki uporablja START_STICKY? Res me zanima kakšni appi in zakaj to uporabljajo ker si razen kakšnih bolj core zadev ne predstavljam kaj bi imelo potrebo po tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

Mavrik ::

Dosan je izjavil:


Govora je bilo o temle (Android 4.3) :
http://www.androidpolice.com/2013/07/29...



Ja. Mislim da si malo prehitro prebral tisto sporočilo. Popravili so samo bug, kjer si lahko nastavil pokvarjen "prazen" notification, ki se potem ni pokazal.

Dosan je izjavil:


Okey, govora je bilo o normalnih appih, v zadnjem letu mi ni uspelo ujeti enega appa ki bi se mu utrgalo v procesih (Google/Android mediaserver bugs etc excluded), pa stestiram vsaj 15 novih appov na mesec, je pa res da ne nalagam nekih fishy-looking stvari na telefon. Poznaš kakšen primer appa ki uporablja START_STICKY? Res me zanima kakšni appi in zakaj to uporabljajo ker si razen kakšnih bolj core zadev ne predstavljam kaj bi imelo potrebo po tem.


Praktično katerikoli background servis, ki naredi karkoli omembe vrednega je postavljen s START_STICKY flagom, ker si želiš, da tvoj sync/upload tweeta/uploadanje celega imenika uporabnika ;) dela dalje po tistem, ko se OS odloči da te bo zaradi pomanjkanja resourcev ubil. Torej primeri appv: praktično vse kar ima background service.
The truth is rarely pure and never simple.

Zmajc ::

Uporabljal iOS in Android in nikoli, ever več ne kupim nič od appla.

iOS je super in kul za dumb userje in dokler ga uporabljaš tako kot je, če pa si power user pa te pomanjkanje številnih funkcij in nezmožnost customizacije prav hitro prisili k jailbreaku.

Osebno je iOS zame svetlobna leta za Androidom, v vseh pogledih.

trnvpeti ::

Zmajc je izjavil:

Uporabljal iOS in Android in nikoli, ever več ne kupim nič od appla.

iOS je super in kul za dumb userje in dokler ga uporabljaš tako kot je, če pa si power user pa te pomanjkanje številnih funkcij in nezmožnost customizacije prav hitro prisili k jailbreaku.

Osebno je iOS zame svetlobna leta za Androidom, v vseh pogledih.

seveda ti bo vsak verjel na napisane argumente

Zmajc ::

trnvpeti je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Uporabljal iOS in Android in nikoli, ever več ne kupim nič od appla.

iOS je super in kul za dumb userje in dokler ga uporabljaš tako kot je, če pa si power user pa te pomanjkanje številnih funkcij in nezmožnost customizacije prav hitro prisili k jailbreaku.

Osebno je iOS zame svetlobna leta za Androidom, v vseh pogledih.

seveda ti bo vsak verjel na napisane argumente


To je moje osebno mnenje in me prav malo zanima kdo mi bo verjel karkoli.

xxx ::

bastadu je izjavil:

Trenutno si lastim Samsung Galaxy SII, aneks se mi je že iztekel in počasi bo treba narediti kakšen upgrejd telefona

Dobro si povedal, naredi UPGRADE telefona, flashni ga s kaksnih 3rd party romom, kupi novo baterijo in uzivaj naslednjih nekaj let. Hw je cisto dovolj sposoben, če pa še malo počakaš da 4.4.2 speglajo dobiš ART in si za nekaj časa rešil tudi ta problem.

Nikar pa ne govori da iphone ali sgs2+ "rabiš". Pač še ena igrača, ki je nihče ne rabi, kupuje pa se ga zaradi poziranja (ker vem da se bodo oglasili opisani: ne, prav za šalo si ga lahko kupim. Pa ne prinaša nič revolucionarnega kar bi rabil, pa i9100 ne bi znal storiti. Marketinski nateg pac.)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

blackbfm ::

Pač še ena igrača, ki je nihče ne rabi, kupuje pa se ga zaradi poziranja


A spet en ki bolj ve kaj drugi ljudje rabijo :)


. Pa ne prinaša nič revolucionarnega kar bi rabil, pa i9100 ne bi znal storiti. Marketinski nateg pac.)


S2 ima zelo gnil displej..ze to je dovolj hud razlog za menjavo

Apple ::

TLDR...

iNapravo prodaš v istem dnevu (ko si kupiš drugo iNapravo :D), aparat z Androidom pa lahk prodajaš in prodajaš, pa ne bo interesa... Na koncu ga lahko samo še dobesedno podariš, da se ga znebiš...

Bastadu, lepo napisano...

Glede: - nezmožnost prilagoditve zvoka opozoril za nekatere aplikacije (npr. za prejem sporočil za app Gmail)

To bi morala ponujati sama aplikacija in ne telefon...

Mam nekatere aplikacije za obveščanje, pa lahko pri vsaki nastavim svoj zvok... Samo to je odvisno od aplikacije...
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

blackbfm ::

iNapravo prodaš v istem dnevu (ko si kupiš drugo iNapravo :D), aparat z Androidom pa lahk prodajaš in prodajaš, pa ne bo interesa


mislim da se bo trend začel zelo obračat..dobra konkurenca in prenasičenost trga.. ni več leto 2010 :)

Nummy ::

blackbfm je izjavil:

iNapravo prodaš v istem dnevu (ko si kupiš drugo iNapravo :D), aparat z Androidom pa lahk prodajaš in prodajaš, pa ne bo interesa


mislim da se bo trend začel zelo obračat..dobra konkurenca in prenasičenost trga.. ni več leto 2010 :)


Ja android naprave bo še težje prodati in bodo še bolj brez vrednosti, apple izdelki pa pač obdržijo neko vrednost kljub starosti.

blackbfm ::

No ker nisi razumel ti povem še enkrat z drugimi besedami. Apple izdelki so vredni za prodjalace, za kupce pa vedno manj :)

Zmajc ::

Apple fanatiki bojo ostali apple fanatiki, brezveze debatirat, ker debata ni možna.

Map ::

Šele danes videl in res, ena boljših primerjav.

Nekaj dni nazaj mi je prijatelj rekel, da vedno manj tekoče dela in da res ne ponuja veliko možnosti za optimizacijo, poleg tega pa je še zaradi zaklenjenosti iOSa treba vsak app kupit. Iz teh razlogov ga ne kupi nikoli več. Sem dolgo mislil, da dela tekoče, a sem bil vseeno mnenja, da je predrag glede na to, kaj ponuja. Če bi bil malo cenejši, bi ga mogoče še kupil. Ravno zaradi plačljivih in posledično dobrih, ne "kr enih" aplikacij dela bolj tekoče od androidov.

Verjetno 5S dela boljše, on ima mislim da 4 ali navaden 5.

Nummy ::

Zmajc je izjavil:

Apple fanatiki bojo ostali apple fanatiki, brezveze debatirat, ker debata ni možna.

Let me fix:
Android fanatiki bojo ostali android fanatiki, brezveze debatirat, ker debata ni možna.

Nummy ::

Map je izjavil:

Šele danes videl in res, ena boljših primerjav.

Nekaj dni nazaj mi je prijatelj rekel, da vedno manj tekoče dela in da res ne ponuja veliko možnosti za optimizacijo, poleg tega pa je še zaradi zaklenjenosti iOSa treba vsak app kupit. Iz teh razlogov ga ne kupi nikoli več. Sem dolgo mislil, da dela tekoče, a sem bil vseeno mnenja, da je predrag glede na to, kaj ponuja. Če bi bil malo cenejši, bi ga mogoče še kupil. Ravno zaradi plačljivih in posledično dobrih, ne "kr enih" aplikacij dela bolj tekoče od androidov.

Verjetno 5S dela boljše, on ima mislim da 4 ali navaden 5.

5s dela kot šus, svetlobna leta pred samsungom.
Kar se tiče app-ov: velika ečina je enakih kot an google store in se plačujejo enako. Hec je v tem, da na iOS-u reklame ne požrejo baterije saj ima veliko bolje narejen CPU frequency scaling kot robotne naprave: praktičen primer: igrica, ki bi delovala že na 486-ki, android telefon segreje in nabija CPU frekvenco po nepotrebnem na full. V bistvu se android telefon že matra s samo flash animacijo od reklame (WTF???). V praksi lahko zadevo omejiš s tem da omejiš celoten CPU na določeno frekvenco ampak potem ti celotna zadeva dela še počasneje.
Na 5s-ki še nisem doživel, da bi mi enak app kot na androidu segrel telefon. Edina stvar, ki mi res segreje telefon, da je topel so 3D igre, kjer dejansko grafična in CPU delata na polno. Vse ostalo pride največ do mlačnega. Prav tako baterija zdrži 5 dni oz. 2-3 dni če bolj uporabljam telefon, na androidu je bilo to max 3 dni če sem ga pustil ves čas na mizi in max 1 dan če sem ga uporabljal. Določene igre in programi so bili celo sposobni sprazniti celotno baterijo v parih urah! Wifi na iPhone-u pokuri zelo malo, na robotku požre 2-3% vsakih 10 minut, če ne še več.
Prav tako android telefon dnevno ali tedensko potrebuje restart ali pa se ti začnejo stvari čudno obnašat/sesuvat/počasi delat. iPhone-a še nisem niti restartal odkar sem ga kupil (13.12.2013). Še vedno dela enako hitro kot prvi dan! Verjetno bom prviš restartal telefon, ko bom nadgradil OS.
Ni se mi še zgodilo, da bi se mi katera aplikacija zablokirala ali usula. Na androidu sem imel probleme že prvi dan...
In potem je tu še večno obljubljanje samsunga in ostalih robotnih proizvajalcev, da bo v naslednji verziji OS-a vse popravljeno in bolje, ki pa dostikrat potem sploh ne pride ven ali pa se izkaže za čisto laž.
Stari telefon še vedno dela enako slabo kot na 2.3.6, na 4.1.1, 4.1.2 in 4.4.3. Isti qrac, drugo pakovanje. Vse kar se spremeni je samo malo vmesnik in to je to. Ostale stvari še vedno ne delajo kot bi morale...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23730410 (23924) shadeX

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023973 (20788) Mavrik

Prehod iz Androidnega telefona na iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
468308 (7233) Aphanisis
»

Moški so za Android, ženske pa iOS

Oddelek: Novice / Ostale najave
329063 (7103) nekikr

Več podobnih tem