» »

Kateri ssd disk vstaviti v prenosnik

Kateri ssd disk vstaviti v prenosnik

pomoc ::

Živjo,

namen imam kupiti prenosnik http://www.anni.si/trgovina/prenosni-ra..., kateremu bom zamenjal obstoječi disk z ssd-jem. Zdaj me zanima ali moram biti na kaj pozoren kateri disk kupiti?

Je pa ena ovira, da moram ssd disk kupiti pri prodajalcu Comshop, kajti tam imam nek dobropis, tako da sem z nakupom diska malo omejen, ker nimajo ravno vseh diskov v ponudbi.

mihibo5 ::

Odvisno od želje. Koliko prostora želiš? Koliko želiš zapraviti?

pomoc ::

Velik naj bo med 200GB in 300GB, cena pa do 200€.

mihibo5 ::

http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv... - malo hitrejši
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv... - malo počasnejši

Med njima ni večje razlike. Kingstonov disk ima sicer še Sandforce krmilnik, kar pomeni, da lahko stiska podatke. Prostora imata pa oba isto.

pomoc ::

Hvala. Kateri naj bi bil pa zanesljivejši? Predvidevam, da Intelov?

mihibo5 ::

Zaneslivejši naj bi bil Kingston, prav zaradi sandforca. Nekje na tem forumu sem videl, da naj bi flash zaradi njega dlje zdržal.

pomoc ::

Aha, ok...potem bom vzel pa Kingstona. Te bi pa še na hitro malo izkoristil:). Ali je možno v prenosnik, ki sem ga omenil zgoraj vstaviti dva diska?

mihibo5 ::

Težka. :D
Prenosnikov še nisem veliko odprl, tako da to nebi vedel. Odvisno je od razporeditve prostorov v notranjosti. Upajmo, da ti uspe imeti oba notri.

Xserces ::

Kaj pa kakšen samsung? poglej še to...

http://www.dinokomp.si/produkt/samsung-...

http://www.dinokomp.si/produkt/crucial-...

Samsung je TLC crucial pa MLC ki "preživi" več prepisov
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

pomoc ::

Xserces je izjavil:

Kaj pa kakšen samsung? poglej še to...

http://www.dinokomp.si/produkt/samsung-...


Ja Samusunga bi vzel, samo kot sem že zgoraj napisal moram vzeti ssd pri Comshopu zaradi dobropisa, ki ga pa na žalost nimajo v ponudbi....

mihibo5 je izjavil:

Težka. :D
Prenosnikov še nisem veliko odprl, tako da to nebi vedel. Odvisno je od razporeditve prostorov v notranjosti. Upajmo, da ti uspe imeti oba notri.


No, saj ni taka panika, bom pač imel samo ssd notri. Sem mislil, da ima prenosnik že narejen prostor za dodatni disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

jasa123434 ::

Saj ti bo kingston dovolj. Ker med vsemi je le malo razlike

Xserces ::

sploh nism vidu tist za comshop pa to. Intel je MLC ... Ce je kingston TLC potemse bolj splaca vzet Intel. Ne piše pa nič kaj je od kingstona... googlat se mi pa neda :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

pomoc ::

Xserces je izjavil:

sploh nism vidu tist za comshop pa to. Intel je MLC ... Ce je kingston TLC potemse bolj splaca vzet Intel. Ne piše pa nič kaj je od kingstona... googlat se mi pa neda :))


Tut pomemben podatek ja. Samo bolj ko googlam manj najdem ali je TLC ali MLC.

hojnikb ::

Xserces je izjavil:

sploh nism vidu tist za comshop pa to. Intel je MLC ... Ce je kingston TLC potemse bolj splaca vzet Intel. Ne piše pa nič kaj je od kingstona... googlat se mi pa neda :))

Oba imata MLC flash.

In prosim, ne kupovat/priporočat tega sandforce junk-a. Tako intel kot kingston imata ta kontroler.Stay away !


Tole je proper ssd, ki ga ima comshop, tole vzam
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

vse ostalo je sandforce žalost, kar majo v ponudbi.

pomoc je izjavil:

Xserces je izjavil:

sploh nism vidu tist za comshop pa to. Intel je MLC ... Ce je kingston TLC potemse bolj splaca vzet Intel. Ne piše pa nič kaj je od kingstona... googlat se mi pa neda :))


Tut pomemben podatek ja. Samo bolj ko googlam manj najdem ali je TLC ali MLC.

MLC je. Sandforce pogona z TLC še ni. In fact, edini pogon z TLC as of right now je samo samung 840/EVO.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GALINTECH ::

pomoc je izjavil:

Aha, ok...potem bom vzel pa Kingstona. Te bi pa še na hitro malo izkoristil:). Ali je možno v prenosnik, ki sem ga omenil zgoraj vstaviti dva diska?

se da dokupi se adapter ki se vstavi v dvd slot vendar je potem pomanjkanje ker ne moreš imeti dvd pekača ampak imaš 2 diska

pomoc ::

hojnikb je izjavil:

In prosim, ne kupovat/priporočat tega sandforce junk-a. Tako intel kot kingston imata ta kontroler.Stay away !

Tole je proper ssd, ki ga ima comshop, tole vzam
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

vse ostalo je sandforce žalost, kar majo v ponudbi.



Hvala tudi tebi za nasvet, bom verjetno potem TOSHIBINEGA vzel :).

GALINTECH je izjavil:

se da dokupi se adapter ki se vstavi v dvd slot vendar je potem pomanjkanje ker ne moreš imeti dvd pekača ampak imaš 2 diska


Ja to opcijo poznam ja, samo na žalost pri meni to ne pride v poštev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

hojnikb ::

Tošiba je super izbira, ker ima dejansko take hitrosti, kot jih oglašujejo in niso naphinjene, tako kot pri sandforce pogonih. Pa še kontroler je marvellov, kar je dost zanesljiva zadeva (unlike sandforce).
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

mihibo5 je izjavil:

...
No, saj ni taka panika, bom pač imel samo ssd notri. Sem mislil, da ima prenosnik že narejen prostor za dodatni disk.

Na enem prenosniku, kjer se gleda veliko filmov, dvdroma pa se praktično ne uporablja, sem kupil tole. Uporabno sploh, če dvdrom še uporabljaš.
Ni ravno najbolj poceni, lahko pa ga uporabiš kot ohišje za zunanji disk ali pa kot ohišje za dvd rom, disk pa z adapterjem vgradiš v računalnik. Če imaš klasičen slim sata dvd rom, je tole dobra zadeva za 15' laptope.

Zgodovina sprememb…

pomoc ::

SuperVeloce je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

...
No, saj ni taka panika, bom pač imel samo ssd notri. Sem mislil, da ima prenosnik že narejen prostor za dodatni disk.

Na enem prenosniku, kjer se gleda veliko filmov, dvdroma pa se praktično ne uporablja, sem kupil tole. Uporabno sploh, če dvdrom še uporabljaš.
Ni ravno najbolj poceni, lahko pa ga uporabiš kot ohišje za zunanji disk ali pa kot ohišje za dvd rom, disk pa z adapterjem vgradiš v računalnik. Če imaš klasičen slim sata dvd rom, je tole dobra zadeva za 15' laptope.


Tole poznam ja, vendar na žalost pri meni ne pride v poštev, ker bo dvd enota dosti v uporabi. Računalnik bo predvsem deloven in ne bo za gledanje filmov in igranje igre. Vseeno pa hvala za predlog.

spirit ::

Zakaj mu vsi dajete dražje Toshibe, intele če pa za manj denarja dobi Samsungov 840 evo SSD 250GB?
drugo vprašanje, resno uporabljaš DVD? sej ni nič narobe samo čudi me... :)

Xserces ::

še en tak k jst. :) V comshopu nimajo samsunga. Če bi prebral 1 post do konca bi vedel :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

hojnikb ::

spirit je izjavil:

Zakaj mu vsi dajete dražje Toshibe, intele če pa za manj denarja dobi Samsungov 840 evo SSD 250GB?
drugo vprašanje, resno uporabljaš DVD? sej ni nič narobe samo čudi me... :)

ko ga bo komšop meu, bo to tut smiselna izbira :)
#brezpodpisa

pomoc ::

spirit je izjavil:

Zakaj mu vsi dajete dražje Toshibe, intele če pa za manj denarja dobi Samsungov 840 evo SSD 250GB?
drugo vprašanje, resno uporabljaš DVD? sej ni nič narobe samo čudi me... :)


Ja na žalost uporabljam, ker ogromno materiala, ki ga potrebujem za svoje delo, še vedno dobim na dvdjih, cdjih....

mihec87 ::

Zunanji 2.5 disk pa je dost majhen da gre v torbo zraven računalnika..magari das tega sedaj v zunanje ohišje ssd pa v računalnik..

SuperVeloce ::

pomoc je izjavil:

spirit je izjavil:

Zakaj mu vsi dajete dražje Toshibe, intele če pa za manj denarja dobi Samsungov 840 evo SSD 250GB?
drugo vprašanje, resno uporabljaš DVD? sej ni nič narobe samo čudi me... :)


Ja na žalost uporabljam, ker ogromno materiala, ki ga potrebujem za svoje delo, še vedno dobim na dvdjih, cdjih....

Zakaj pa ne moreš imeti zunanjega dvdroma (kar ti predlagano ohišje namreč omogoča)? Ne delaš zadev na mizi? Pa tudi ohišje je dovolj malo/tanko, da se zadeva lepo pospravi v torbo od prenosnika. Jaz imam dvdrom vedno v torbi seboj, čisto tko.. za vsak slučaj ;)

Zgodovina sprememb…

spirit ::

nisem zasledil, da je nakup potebno opraviti v Comshopu. Če je to nuja potem pa ja bo treba po Intelu ali Toshibi posežt. :)

hojnikb ::

spirit je izjavil:

nisem zasledil, da je nakup potebno opraviti v Comshopu. Če je to nuja potem pa ja bo treba po Intelu ali Toshibi posežt. :)

kaj ti bo intel, če ga tošiba poseka pod dolgem in po črez.
#brezpodpisa

kerco46 ::

V prenosniku nameravam zamenjati trdi disk. Obstoječega HDD želim zamenjati za SSD. Naj dodam, da ne rabim nekaj ogromno prostora za shranjevanje, recimo tam 120-250Gb (beri: raje okrog 200GB, da ne bo premalo).
Prenosnik: HP ProBook 470 G1.

Kateri SSD izbrati? :)
Pa med drugim, so potrebni kakšni nosilci za SSD-2,5'' disk ali kako je s tem, ter priklop?

hojnikb ::

mx100 256GB in nič druga.
#brezpodpisa

kerco46 ::

Zakaj prav mx100? cena je res super, vendar je ''kvaliteten'', npr. sedaj imam v namiznem Kingston 120GB, razlika med njima?
Najlepša hvala.

In še kako je z namestitvjo oz. vgradnjo?

gddr85 ::

ne rabiš nič, hdd ven, ssd notr

hojnikb ::

kerco46 je izjavil:

Zakaj prav mx100? cena je res super, vendar je ''kvaliteten'', npr. sedaj imam v namiznem Kingston 120GB, razlika med njima?
Najlepša hvala.

In še kako je z namestitvjo oz. vgradnjo?

Seveda je kvaliteten, verjetno bolj kot šrot od kingstona. Afterall uporablja preverjen NAND, ki je narejen v fabriki samga Intla !!! Pa tudi reportanih težav še zaenkrat ni (za razliko od konkurence).
#brezpodpisa

kerco46 ::

hvala obema :)

kerco46 ::

Ali je možno v tem netbook-u zamenjati trdi disk? oz. če ima ''normalni'' HDD/SSD kot vsi drugi - 2,5''? ali?
se pravi, da bi teh 16GB zamenjal za npr 250GB?

http://www.amazon.com/Samsung-Chromeboo...

hojnikb ::

tole ma verjetno nalotan gor..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620259 (2263) hojnikb
»

Moj prvi SSD, na kaj moram paziti?

Oddelek: Strojna oprema
367916 (5680) bboy
»

Konec OCZ-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9718020 (12915) Skyman
»

Prosim mnenje graficnega oblikovalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5915973 (14295) kunarepatica

Več podobnih tem