» »

Assetto Corsa

Assetto Corsa

««
12 / 14
»»

Blinder ::

S katerimi avti najbolj dirkajo online?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Seljak ::

GT3,GT2 sta kar pogosto videni dirkaški seriji,potem pa vse ostalo.

Konlov ::

Pa 235i :D

B_U_R_I ::



Če je kakšen interesent, se nam lahko pridruži na nocojšnji testni dirki na Grobniku.

Konlov ::

Tule raje.

B_U_R_I ::

Hvala Konlov. Moj link je za uradno dirko prvenstva.

Seljak ::

Assetto Corsa je v akciji (50%) http://store.steampowered.com/app/24421...

gantlej ::

to smo čakal ;) škoda da je dream pack 1 + 2 samo 30% znižan ampak ok, še vedno bolš to k nič

PrimozR ::

Mja, pri temle znižanju ne kupujem dreampackov, ker itak ne igram. Če bi bila oba 50 % off bi še pomislil.

Konlov ::

PrimozR je izjavil:

Mja, pri temle znižanju ne kupujem dreampackov, ker itak ne igram. Če bi bila oba 50 % off bi še pomislil.

Jaz bi pa joystik kupil, ampak itak ne rabim.

gantlej ::

mene pa zanima samo neki, glede serverjev, so to vsi serverji kateri so prav v igri notr, al obstaja kak dodaten program al pa kaj da bi dejansko lahko vpisal ime serverja notr, ker mi ni jasno kak to deluje

dottor ::

Za iskanje serverja imaš search bar ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

gantlej je izjavil:

mene pa zanima samo neki, glede serverjev, so to vsi serverji kateri so prav v igri notr, al obstaja kak dodaten program al pa kaj da bi dejansko lahko vpisal ime serverja notr, ker mi ni jasno kak to deluje


Imaš možnost narediti dedicated server,ki ga dobiš zraven igre.

Siddh ::

Še je kdaj slo-tech server prižgan? Zdaj imam spet čas, pa bi blo fajn malo vozit.


dottor ::

Lahko jaz v prihodnjih dneh spet kej prižgem, pa javim tukaj. Če ima kdo kakšne želje na dan z njimi. V primeru neuradnih prog bi prosu še link poleg ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

B_U_R_I ::

Prva dirka BMW Makoma M235i prvenstva uspešno izpeljana



Prva dirka BMW Makoma M235i prvenstva je za nami. Na dirkališču Grobnik v bližini Rijeke, se je zbralo vseh deset ekip, ki so s sabo pripeljale 23 vrhunsko pripravljenih dirkalnikov. Prvi dirkalniki so na pisto zapeljali ob 10. uri zjutraj po lokalnem času. Vreme je bilo zelo spremenljivo, saj je bilo nekaj časa sončno, nato pa so ozračje in asfalt ohladili nizki oblaki. Tako so bili pogoji za dirkanje precej zahtevni, saj je nemalo dirkačev imelo težave z ogrevanjem pnevmatik na delavno temperaturo.



V kvalifikacijah so se na prvih štirih mestih izmenjevali Glavač, Rožič, Bonča in Aleksandrov. V zadnjih minutah kvalifikacij so se dokončno razporedili, dodatni dve točki za pole position si je privozil Janko Glavač s precejšnjo prednostjo pred drugo uvrščenim Alenom Rožičem in Mitjo Bončo, ki sta postavila identičen čas. Za njimi je bil na četrtem mestu Aleksandrov, v prvo peterico pa je kot zadnji prišel Murn. 



Takoj na štartu prve dirke je Glavač naredil napako in izgubil mesto proti Rožiču. Ob koncu kroga, ga je z rahlim dotiko nato prehitel še Bonča, kar je pomenilo izgubo dveh mest v uvodnem krogu. Večino dirke je Rožič vodil, vendar je Glavač sklonil glavo in ignoriral vzvratna ogledala. Krepko je prijel za volan in v tretjem krogu najprej prehitel Bončo za drugo mesto, v enajstem krogu pa je za vodstvo ugnal še Rožiča. V takem vrstnem redu so si dirkači na koncu privozili tudi stopničke.



Druga dirka je obetala bolj zanimive boje, saj je najboljših 10 začelo v obratnem vrstnem redu kot so končali na prvi dirki, prav tako pa so dobili dodatno obtežitev. Najhitrejši 80kg, vsak naslednji 8kg manj vse do 10. mesta. Takoj po startu sta se najprej zapletla Pavšek in Aleksandrov, ki vozita za ekipo Skywalker Racing, najbolj pa jo je skupil Bonča, ki je naletel na počasi vozečega Aleksandrova. Zupan in Selčan sta se v svojem ritmu odpeljala naprej in si privozila precejšnjo prednost. V osmem krogu je Selčan prišel mimo Zupana, v takem vrstnem redu sta potem tudi zaključila dirko. Iz 9. startnega mesta si je zadnjo stopničko z odlično vožnjo priboril Rožič.



Neuradne rezultate celotnega vikenda si lahko pogledate tukaj. Uradni rezultati in skupno točkovanje bo znano tekom tekočega tedna, ko sodniška ekipa pregleda vse prijavljene incidente in poda svoje odločitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B_U_R_I ()

Jst ::

Eno nepomembno vprašanje: Zakaj pri vseh kategorijah (practice, qualy, Race 1, Race 2) piše datum "2015-11-29 19:00:09.2444132 +0100 CET"?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

B_U_R_I ::

Takrat je bil postavljen server. Žal ne prikazuje kdaj se je vsak session posebej začel.

Konlov ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

m0LN4r ::



Menja kdo G29 za G920 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Zakaj bi sploh menjal? Razen če nimaš XONE je nesmiselno :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Prvič zato, ker če slučajno kdo razmišlja o G29 za PS3/4 za konzolo rade vole menjam, (*jaz je nimam ane)
drugič pa, ker mi je volan na G920 bolj všeč, ker nima tistih tipk na spodnjem delu, sicer pa še nisem sprobal al so uporabne al ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimozR ::

Kolk je pa komplicirano zamakniti sliko na dveh monitorjih? Je možno to na dveh monitorjih različnih resolucij? Je možno volan centrirati na nekje 2/3 razdalje enega monitorja (proti sredini med obema monitorjema pač, a ne popolnoma na sredino)?

B_U_R_I ::

m0LN4r ::

PrimozR je izjavil:

Kolk je pa komplicirano zamakniti sliko na dveh monitorjih? Je možno to na dveh monitorjih različnih resolucij? Je možno volan centrirati na nekje 2/3 razdalje enega monitorja (proti sredini med obema monitorjema pač, a ne popolnoma na sredino)?

1. Ni pretirano komplicirano, rabiš SRWE orodje in v video.ini vneseš širino resolucijo za tri monitorje A+B+A (če so različni), če pa enaki pa A+A+A
2. Potem zalaufaš igro in eno dirko, da se zalaufa acs.exe
3. alt+tab in greš v SRWE odpreš acs.exe proces in potem nastavlaš
4. default je dovolj samo če pritiskaš left right (align)

- za to zadnje vprašanje, pa moraš potem sam vnest število pikslov, za kolko bi rad imel zamaknjeno
ostalo pa še prilagodiš potem sedež pa FOV v špilu
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimozR ::

Aha. Torej izrisuješ ful večjo površino, kot jo dejansko imaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dottor ::

Assetto Corsa - Dream Pack 3 ob izidu je imel nekaj malega popusta, zakaj ga niso podaljšali še čez sales-e? 8-O
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Trupl0 ::

m0LN4r

menjam Fanateca Gt3 RS2 skupaj z clubsport pedalkami za G29 ...
Več na ZS...
If you are going through Hell, keep going !

Machete ::

Eno vprašanje. Včeraj sem hotel po dolgem času malo zagnati zadevo in mi ne pride v dirko. Ko kliknem na volanček (race) (singleplayer) ali gumbek race nekje traven, začne nalagat, potem pa je videt kot ene par flashov v desktopu (orodna vrstica spodaj v winsih10) in me vrne nazaj v menu, kjer sem na zadnji stopnji pred 'race now'. Proval ničkolikokrat, vedno isto.
Ve kdo kje je fora..? (win10, gtx970). Tnx
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

Preveri da ti ni resolucije spremenilo (veckrat pri posodobitvi se to naredi), pa dodaj folder kjer imas AC instaliran pod izjeme v potencialnem antivirusnem programu.

B_U_R_I ::

Verify integrity of game cache (Desni klik v Steamu -> Properties -> Local Files)

Machete ::

Ok bom proval. AV pa sem sklopil, pa je bilo isto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Siddh ::

Poglej nastavitve za resolucijo v igri. Meni igre se odpre z isto resolucijo kot windows, sama igra pa ne. Sem imel problem, da mi ni delovalo, če ni bila resolucija nastavljena na isto kot v windowsih, ampak to je bilo še v alphi.


Jst ::

Če si po travniku hodil, ti je Defender pokosil deteljice.

Napiši "defender" in poglej pod History in karanteno / all detected items.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

Jst sem imel tudi kr neki dogajanje z race out menijem, ampak je bil po tem zadnjem velikem updejtu en manjši update in potem tega več ni blo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

Bom zvečer pogledal kaj je na stvari. Mel sem ga na disku že od prej sam inštaliralo ga je na novo včeraj. Updajtano je, s travnika ni. Tnx
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dottor ::

Če koga zanima:
Server:
Ferrari Tourist

brez gesla, tovarniški ABS in TC, Auto Clutch od vsakega ferrarija po 2 avta - 16 MAX, practice only.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sssaga ::

Mogoče uletim pod večerom.

Sssaga ::

Let's just leave this here and wait...

b3D_950 ::

Pa lahko shraniš reply, ko igraš "online" ali moraš preko kakšne aplikacjo v ozadju, da snema?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Seljak ::

Da ti posname celoten replay si nastavi v nastavitvah velikost v MB (recimo 400MB). Ko dirko zaključiš si lahko replay normalno poimenuješ in shraneš. Lahko tudi narediš tako,da,ko je dirke konec,takoj zapustiš igro in greš v C:\Users\Ime\Documents\Assetto Corsa\replay ter poiščeš datoteko "cr". Lahko jo poljubno preimenuješ v recimo Monza_Fun_Race. Na to greš v igro in izbereš meni Replay,kjer bi moral biti replay tvoje dirke. Lahko pa seveda online dirko posnameš med samo dirko z programom (Bandicam,OBS,...). Kako pa se snema med dirko z temi programi pa lahko preveriš na YouTube,je teh vodičev ogromno.

Sssaga ::

MOgoče kdo ve, zakaj se takole vede avto med prestavljanjem? Iz 1. v 2. in nato v 3. itd (glej od 0:40 naprej). Kot da sklopka nekaj nagaja. Avto ima paddle prestave, torej pedalo za sklopko uporabljam samo za štart z mesta.
(PRO nastavitve (traction&ABS = factory = ON), g27, paddle)

Recimo temu inverzni efekt 'downšiftanja' v visoke vrtljaje, ki pripelje do 'engine braking-a'. Drugače si ne znam predstavljati, moti pa zelo. Očitno tudi po YT tako folk vozi in se ne pritožujejo.




V resnici se tega ne sliši:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Associated ::

Tak zvok pač nastane pri prestavljanju navzgor, v kabini v resnici niti ni tako opazno se pa zunaj sliši:
Pri 1min13sek dalje




Se sliši pa tudi znotraj avta...

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

Sej zvok me še ne bi motil (je, kakršen pač je), če bi se avto gladko premikal/premaknil naprej, tako pa sune. Inverzno efektu downšifta v visoke (rdeče) obrate, ki privede do zaviranja mašine -> pogon zavira -> sunek avta. To me moti.

EDIT: mogoče je pa avto res tako lahek, da ga kar katapultira ob prestavi. Malo verjetno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Blinder ::

Ne spusti dovolj hitro gasa ko da v visjo prestavo?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PrimozR ::

Načeloma imaš (hiter) DSG, ki na hitro odklopi pogon, prestavi, in ga spet vklopi pod polnim gasom, na hitro. Torej zadeva ni najbolj smooth, vsaj ne tako, kot je lahko voznikova noga, lahko pa precej bolj kot voznikova noga. Če se ne motim je v 4C menjalnik s suho sklopko, ki je znana po nekoliko bolj neudobnem prestavljanju.

Sssaga ::

PrimozR je izjavil:

...Če se ne motim je v 4C menjalnik s suho sklopko, ki je znana po nekoliko bolj neudobnem prestavljanju.


Je to potem realizem na višku? Hehe

Buggy ::

Sssaga je izjavil:

PrimozR je izjavil:

...Če se ne motim je v 4C menjalnik s suho sklopko, ki je znana po nekoliko bolj neudobnem prestavljanju.


Je to potem realizem na višku? Hehe



ne res ni svoh realizem, ce temu lahko tako recemo za simulacije.

Associated ::

Sssaga je izjavil:

Sej zvok me še ne bi motil (je, kakršen pač je), če bi se avto gladko premikal/premaknil naprej, tako pa sune. Inverzno efektu downšifta v visoke (rdeče) obrate, ki privede do zaviranja mašine -> pogon zavira -> sunek avta. To me moti.

EDIT: mogoče je pa avto res tako lahek, da ga kar katapultira ob prestavi. Malo verjetno :D


Seveda so pri športnih vozilih zaželena agresivna prestavljanja aka hitrejša, vsako blaženje je izguba časa. Zato imaš pa tudi nastavitve s kako agresivnostjo prestavlja menjalnik, seveda ne v igri. V lažjih prestavah definitivno čutiš "kick"... v avtih z večjo konjenico gre pa še kaj v prazno, če ni vklopljena elektronika.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

A ni v igri nek setting za shiftanje nasplosno ? Na kaj ta nastavitev vpliva?
Vcasih se mi zdi, da ne salta takrat ko pritisnes, ampak malo pozneje
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27142998 (5200) oo7
»

Sim Racing Slo-Tech Kotiček

Oddelek: Igre
283327 (848) globoko grlo
»

Forza Horizon 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11014377 (2851) Horas
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941210 (20226) vostok_1
»

Začetnik (igračarski) bi vozil avto

Oddelek: Igre
184387 (3224) Buggy

Več podobnih tem