» »

Assetto Corsa

Assetto Corsa

««
9 / 14
»»

dottor ::

Dejansko edine 2 stvari ki sem jih jaz prvotno vidu in kliknu sta bili Tracks in Cars ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sriple Tix ::

Verjamem, zato pa sem pomežiknil na koncu, saj vem, kakšen je občutek, ko odkriješ "čudežno deželo". Tudi meni se je to že dogajalo :)

Seljak ::

dottor je izjavil:

Kako se pa mode namesti sploh? Kar se tiče serverja lahko jaz naslednji teden postavim pa bo odprt med 17. in 22. uro. Samo morem vse vrš v ohišje, zvezat kable in nastavit. Seveda če se da zadevo gnat brez Steama oz. brez da moreš v igro.


Ko postaviš server ne rabiš iti v igro. Lahko si dol potegneš samo DS in ga laufaš brez,da bi imel inštalirano igro. Samo ne vem pa kako je potem z modi,ki jih dodaš in jih želiš imeti tudi na serverju?

Seljak ::

Bi danes zvečer kaj vozili? Lahko postavim server;)

Siddh ::

ja lepo prosim


Seljak ::

Server UP:
Ime serverja: slo-tech
Geslo: slotech

dottor ::

Je kakšen trik glede menjalnika za G25? Ker zdej ko menjujem na H cel blok sliši ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

Ni nobenega trika,razen,da igraš popoldan ;) Je enako pri vseh H menjalnikih,da so bolj glasni. Lahko pa si nastaviš na sekvenco ob volanu in bo bolje,ampak saj veš potem pa jih bo motil zvok volana :D

Buggy ::

Seljak je izjavil:

Server UP:
Ime serverja: slo-tech
Geslo: slotech


benji kolk casa si imel pa ti server up, ker jaz ga ob 22ih nisem vec nasel? Sem sel pa potem ene par dirk s Toyoto GT86 pa server je bil nastavljen zgleda brez assistov...joj kera poezija...lepo smo se cuvali pa dokaj izenaceni (mislim da ni bilo setupov)... celo peta-prsti sem treniral ;)

Seljak ::

Uf,mislim,da sem ugasnil server ob pol enih zjutraj,nisem pa ziher. Lahko da je server dol padel. Nisem šel gledat v igro.

dottor ::

Kolega je kupu G27 pred kratkim in je tisti menjalnik občutno občutno manj glasen... :| Praktično neslišen proti mojemu... Ah nič bo treba kje dobit menjalnik od G27.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

Saj,ko bo naredil nekaj 1000km v igrah bo tudi ta postal malenkost glasnejši. Zdaj kako je glasen pri G25 H menjalnik ne vem,ker nisem igral z njim,vem pa,da sem 1x slišal pritožbo od sosede,ko sem igral ob 11.h zvečer :D

dottor ::

Ena varjanta je tudi G29 menjalnik, ampak je ampak ga še nisem imel možnosti sprovat. Edino kar je mi gumbi gor falijo. So pa menjalniki na ebayu s poštnino ene 65$+ (nov g29 je lih ene tolko) :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Siddh ::

V big bangu imajo nove menjalnike od g29 za 60€.


dottor ::

Pač gumbi mi falijo. Recimo v Dirt Rally pridejo prav za po meniju navigirat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PrimozR ::

Jah, G29 ima gumbe že na volanu, zato jih ni na menjalniku.

Sriple Tix ::

Razlika med G25 in G27 menjalnikom je le ta, da so slednjemu, kdove zakaj, odvzeli možnost sekvenčnega pretikanja prestav, vse ostalo je popolnoma enako. Imam oba, vozil sem z obema in nikakršne razlike nisem občutil med prehodom z enega na drugega. Menjaj brzine bolj z občutkom in manj sunkovito, saj vidim pri prijateljih, kadar ob pivu zapeljemo kakšen krog, da jim moram stalno dopovedovati, naj mi ne izruvajo menjalnika iz svojega ležišča, saj tolčejo naprej in nazaj po njem kot bi sekali drva :).

dottor ::

Pač tisti klik ki ga nardi ko menjaš je nadležno glasen...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sriple Tix ::

Sem preizkusil oba in res je, kovinski "klik" se sliši pri G25 menjalniku, vendar pri meni le, ko menjam iz druge v tretjo, iz tretje v četrto, iz četrte v peto in obratno navzdol, kar je najbrž posledica opcije sekvenčnega pretikanja. Prestavljanje 1 - 2 in 5 - 6 je OK ter brez "klika".

PrimozR ::

'Le' pri najpogosteje uporabljanih prestavah torej :)

dottor ::

Jap ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sriple Tix ::

Tako kot vedno, če gre narobe, potem gre v stilu ... :D

dottor ::

Murphy dela svoje kot vedno :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Kaj bote dirkal od nedelja naprej? Mogoče bi se tudi jaz spet pridružil za eno rudno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Lahko bi. Jaz grem sicer zjutraj na en fotošuting ampak pol proti večeru me štejte zraven.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Bi se že danes kej vozlo? Če ste za bi prosu za server. Proga in avti niti ni tako pomembno :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

amacar ::

Eno vprašanje, se da pridružiti na server, če imaš piratsko igro?

dottor ::

Nebi bil prepričan v to. Pomoje edini način bi bil, da se nardi dedicate neoriginal server alpa kak trik preko hamačija :|

Bo pa pomoje igra na XMas salsih sigurno za par procentov manj, če pa misliš zdej kupovat uzami z DLCjem, ker je razlika v ceni ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

amacar ::

Sej mi je žal, da je nisem vzel za 25€, ko je še bila opcija, 50€ mi je pa žal preveč, ker ne igram ravno pogosto dirkačin (v zadnjih 4 mesecih nisem niti zagnal). Hvala vseeno za odgovor.

PrimozR ::

Ma meni jo je uspelo dobiti za 50 % off, ne vem sicer kdaj (se mi zdi da kako leto nazaj), ampak da se. DLC-ja pa še nisem kupil, ker itak ne igram :)

dottor ::

Zdej kopiram datoteke na "strežnik", javim ko bo gor, da sprovamo če dela (seveda bom najprej sam sproval) ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Strežnik postavljen.

Ime: Slo-tech
Geslo: slotech

SPA in GT-86 (SM SEmislick). Pač rad bi testiral kako dela in da kakšno odvozimo :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Zadeva dela (razen enega random kreša).

Za jutri:

Server Name: Slo-Tech
Password: slotech

Time: 18:00 - 22:00 (če ne pride kej umes...).

Cars: Lamborghini Miura
Track: Silverstone International

Vabljeni.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

@dottor kaj v petek boš kaj postavljal server(proti večeru)? Takrat bi se z veseljem pridružil.

dottor ::

Žal sem četrtek, petek in soboto odsoten popoldne, tako da žal ne morem hostat. Sicer obstaja način, tako da če ne more kdo drug bomo neki skombinirali ;)

Bo pa server ob ponedeljkih in sredah odprt od 19:30 naprej, namesto od 18. ure.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Mi pa smo čakali hosta, pa ga ni blo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Host je gledal F&F7 :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Danes lahko šele po 19:30, če imate kake želje glede prog in avtov napište ;)

Server odprt že pred pol ure ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Sssaga ::

dottor je izjavil:

Kolega je kupu G27 pred kratkim in je tisti menjalnik občutno občutno manj glasen... :| Praktično neslišen proti mojemu... Ah nič bo treba kje dobit menjalnik od G27.


Ravno zato sem šel z G25 na drugega. Imel naročenega Fanateca pa je šlo po gobe in se sprijaznil z G27. Glasno za pošizit. Tudi zamenjan je glasen (helical gears pač), res pa je menjalnik tišji zaradi H-only 'šaltanja'.

Evo, tukaj je primerjava mojih dveh. Kolega ima novejši G25 in je občutno tišji od mojega G25 (sunkovito obračanje volana)



Glavni razlog menjave je bila možnost vožnje ponoči. No go.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

dottor ::

Hvala za video. Ja zadeva res za ponoči je no-go ampak za začetek je solidna zadeva, da dobiš malo filing.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Konlov ::

A bo danes kak server, da sprobamo malo tole8-)?

dottor ::

Lahko zrihtam. Povejte uro, progo in avte ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Prej vidu objevljeno na FBju bom še tu prilepu:

Dear AC followers, we are completing the final phase of betatesting, and we are glad to announce that Assetto Corsa 1.3 and Dream Pack 2 will be available for download by October 8th!
With Assetto Corsa 1.3 the process of improvement of all aspects of our simulation continues to progress properly. Here's following just few highlights of what you can expect to find in Assetto Corsa next week:
Assetto Corsa Dream Pack 2
The new Dream Pack 2 will include the Circuit of Catalunya, based on Laserscan point cloud, featuring GP and MotoGP layouts, as well as 7+2 new awesome and legendary cars:
Lamborghini Countach 5000 Quattro Valvole
Lamborghini Huracan GT3
Ford GT40 MK1
Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003
AUDI R8 ULTRA 2014
RUF RT12R AWD
RUF RT12R RWD
BMW M4 Coupe
BMW M4 Coupe Akrapovic Edition
The Assetto Corsa Dream Pack 2 will be available on Steam by October 8th, at 7,99 EUR.
Assetto Corsa 1.3
Physics
64-bit natively supported and car physics calculated on multi-thread. The physics engine has been reworked to become completely multithreaded: as a result, the driving precision is augmented, the accuracy further improved and the physics solver has enough horsepower to completely resolve any difficult calculations any speed, achieving butter smooth Force Feedback and complete elimination of signal noise and vibrations. We'll be back with more details on physics updates when the new build will be released next week.
Graphics
2D/3D models, textures and shaders have been updated and improved, in order to keep the standards reached with the latest content. Now windscreens receive shadows, and a new camera facing feature improves the rendering of 2D/3D objects on track. A first basic support for dynamic objects on tracks has been added as well, and it will be improved in future updates, with the aim to get a more immersive environment.
Sound
Fine tuning and improved algorithms for audio editing: all new cars benefit by use of new techniques of recording and sampling for engines, interiors and exhaust systems, also thanks to the technical cooperation of Akrapovic. This allows to recreate a more detailed audio trace and the exclusive detail of each car, improving the immersion while driving. Content that are available already in Assetto Corsa will be updated during the process, to bring them to a higher level of realism and in line with the latest quality standards.
Multiplayer
Dedicated server has been optimized in order to improve general stability.
New parameters and features have been added to server configuration, in order to please the requests of gamers who are looking for a more comprehensive online experience.
Get ready to experience the most advanced driving experience!


Drugače kdaj bi se spet kej dobili in odfurali kakšno?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jst ::

Virtualni sim dirkači, povejte mi, če se da to igro igrati z Gamepadom, s tem, da si kolikor-tolikor konkurenčen?

Iščem neko Racing igro, ki bi jo igral pol ure na teden z gamepadom in čez teden dni izide WRC.

A je Asseto Corsa hard core sim, ali se da igrati tudi za "nedeljske voznike"?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

@Jst
do zdaj sem srečal v vsak sim igri ogromno gamepad igralcev... vklopiš vsa pomagala in je to to

potegni si SRW, je zastonj pa probaj (je ene par folka z 1000SQ in gamepadom, samo prav si ga moraš znat nastavit), je podobno kot AC....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Menda Dirt Rally so "poštimali" da se ga da lažje igrat s tipkovnico ali gamepadom - poglej namensko temo ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

Jst je izjavil:

Virtualni sim dirkači, povejte mi, če se da to igro igrati z Gamepadom, s tem, da si kolikor-tolikor konkurenčen?

Iščem neko Racing igro, ki bi jo igral pol ure na teden z gamepadom in čez teden dni izide WRC.

A je Asseto Corsa hard core sim, ali se da igrati tudi za "nedeljske voznike"?


Ac je definitvno simulacija dirkanja,ampak ima podporo tudi za gamepad. Zdaj kako boš ti igral na gamepad jaz ne vem,ker simulacije dirkanja še nikoli nisem igral na gamepad,sem pa že doživel,da sem na public serverjih dirkal proti takšnim,ki so igrali na gamepad. Seveda se niso mogli primerjati z nami,ki igramo na volan,ker nikakor ne moreš tako natančno odmeriti plina in zavore,pa tudi zavijanje je definitivno bolj smooth z volanom. Pri Project Cars pa sem videl že kar veliko ljudi,ki so dosegali super čase z gamepadom,ampak vožnja pa je izgledala vse samo lepa ne,ker jih je non-stop "cukalo" levo in desno po progi :D Probaš z gamepadom in,če ti bo igra všeč si morda kdaj v prihodnosti nabaviš kakšen volan in že si v svetu simulacij ;)

Jst ::

Treba je igro prvo kupiti. Ne bi rad kupil igro, ki so potem izkaže, da sem v Online - čeprav obvladam avto (točke zaviranja, koliko zavijem volan, koliko gasa; ter seveda dirkališča) -popolnoma nekonkurenčen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Seljak ::

Jaz lahko trdim,da sem po 19.letih igranja simulacij postal konkurenčen v online udejstvovanju. No med tem sem menjal mnogo gamepadov,tipkovnic(kajti leta 1996 so bili volani prava redkost in še zelo dragi in si ga takrat nisem mogel privoščiti) in kasneje tri komplete sim volanov. Če pa ti misliš,da boš sedaj nabavil simulacijo in jo igral na gamepad ter po vrhu vsega še bil konkurenčen kar čez noč si se pa krepko zmotil in ti tukaj lahko samo zatrdim,da boš moral narediti dosti,zelo dosti kilometrov na dirkališčih,da boš postal konkurenčen. Lahko nabaviš najboljši volan na tem planetu in ni rečeno,da boš komurkoli konkurenčen. Nabavi igro in treniraj in čez kakšno leto nas povabi na dirko da vidimo napredek. Tako to gre v simulacijah. Po Nordschleife sem prevozil najmanj 200 ur in še zdaleč nimam najboljšega časa,sem pa lahko na dirki zelo konkurenčen zaradi setup-a dirkalnika in vzdržljivosti in tempu,ki ga lahko ohranjam med vso dirko.
Torej vprašanje je bilo,če boš lahko igral AC z gamepadom. Ja,lahko boš igral. Če pa boš konkurenčen pa je odvisno od tebe kako dojemaš simulacijo in kako hitro se učiš. To pa lahko sprobaš samo na en način in ta je,da nabaviš igro.
Jaz sem naredil tako,da sem se zapičil v samo eno dirkaško serijo in to je GT3. Izbral sem avto BMW Z4 GT3 in naštudiral setup avta. lahko rečem,da poznam avto "skoraj do obisti". Da sem postal z tem avtom konkurenčen sem moral prevoziti ogromno kilometrov in narediti nek setup,ki mi ustreza. Torej v AC in drugih simulacijah boš moral še kaj več obvladati kot pa točko zaviranja in jemanje pravilnega apex-a v ovinek,da boš postal konkurenčen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Jst ::

Jst je izjavil:

Treba je igro prvo kupiti. Ne bi rad kupil igro, ki so potem izkaže, da sem v Online - čeprav obvladam avto (točke zaviranja, koliko zavijem volan, koliko gasa; ter seveda dirkališča) -popolnoma nekonkurenčen.



Ta post se res bere, kot da imam namen kupiti volan in se čez noč meriti z najboljšimi. Ne, to sploh ni moj namen.

Bom sedaj napisal, kaj sploh mislim.

Včasih sem redno igral, vendar je bila moja primarna zvrst First Person Shooterji. (V UT sem bil na enem tekmovanju drugi, okrog davnega leta 2000)

Letos sem pa oddigral Far Cry 4 (kupil ob izidu, končal enkrat maja) in (po odgovoru iz nekaj dni nazaj sem se spomnil) Dying Light. GTA5 me še čaka ene 5-10 zadnjih misij.

Torej, kot vidiš, nisem več gamer, ki bi igral vsak dan. V bistvu imam povprečje ene 2 uri na teden.

Rad bi eno ne hard-core sim, a obenem nočem arkade. Ne vem, v kakšnem stanju sem napisal tisti zgornji post - verjetno "po obrokih" in fali bistven del (pozabil dopisati*). Nimam namena kupiti volana. Zanima me pa, če je Asseto Corsa igra, kjer si lahko konkurenčen tudi z gamepadom, če imaš naštudirane točke zaviranja, koliko gasa, kako ("lepo") spelješ ovinek,... Ali je to igra, ki je hard core sim, kjer potrebuješ volan, da avto sploh lahko normalno voziš?


*Jaz dostikrat napišem en del odgovora, potem pa čez uro, dve, ali dan kasneje še dopišem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
9 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27143239 (5441) oo7
»

Sim Racing Slo-Tech Kotiček

Oddelek: Igre
283360 (881) globoko grlo
»

Forza Horizon 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11014489 (2963) Horas
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941418 (20434) vostok_1
»

Začetnik (igračarski) bi vozil avto

Oddelek: Igre
184411 (3248) Buggy

Več podobnih tem