» »

Assetto Corsa

Assetto Corsa

««
10 / 14
»»

Seljak ::

Lahko boš igral z gamepadom. Imola najboljši čas v GT3(BMW Z4) klasi z volanom je 1:41:xxx.Ni imel vklopljenih pomagal oz. je imel tako nastavljeno kot je to nastavljeno v resnici,torej TCS ON,ostale pomoči izklopljene. Enak avto,enaka proga,ampak odpeljana z gamepadom in razumljivo je imel vklopljeno automatic clutch je najboljši čas mislim da 1:43:xxx. Torej zakaj pa ne. Kot pravim,sam še nisem vozil AC z gamepadom ampak zgleda,da se da tudi z gamepadom postaviti super čase. Sicer je podpora za gamepad že od samega začetka,saj če pogledam changelog popravkov opazim,da je v Early Access 0.3 bil prvič omenjen gamepad xbox360 in sicer je zapisano: -Added XBOX360 gamepad steering speed option . Kakšna pa je podpora za druge gamepade pa nevem.

m0LN4r ::

Preden kupiš, lahko probaš to: https://www.simraceway.com/download_cli...
Zastonj, maš na začetku 3-6 avtekov, vklopi si vse asiste pa to je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Bi danes igrali? Lahko vžgem server, dam gor eno všečno progo in nek všečen avto. Odprto ob 18:00 ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

Katero progo boš dal gor in kateri so všečni avti :D Jaz grem sedaj malo vozit,tako,da se lahko pridružim ob 18h ;).
Pa napiši,če si moramo kakšne mode dol vlečt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

dottor ::

Ni modov, še gledam, da ne dam zadev iz DLCja, da lahko vsi pridete ;)

Je pa Nurburgring GP z BMW M1 Stage 3 (SM Semislick gume).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

Si že postavil?

Blinder ::

dejdej napisi raje bolj pomembne iinfo, ime, pass
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

m0LN4r ::

dottor je izjavil:

Bi danes igrali? Lahko vžgem server, dam gor eno všečno progo in nek všečen avto. Odprto ob 18:00 ;)

Jaz mam danes prebavne težave, nebo šlo... chilifest
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Podatki so že standardni :D

Slo-tech
slotech

m0LN4R nič kaj kamilco pit pa bo ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Blinder ::

Dela komu multiplayer brez originalne kopije?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dottor ::

šaljivec :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

jaz ne najdem serverja...to zde ze ene drugic...a sem spet prepozen?

dottor ::

Ja, ker smo šli pol XR furat na Dirt Rally :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

m0LN4r je izjavil:

dottor je izjavil:

Bi danes igrali? Lahko vžgem server, dam gor eno všečno progo in nek všečen avto. Odprto ob 18:00 ;)

Jaz mam danes prebavne težave, nebo šlo... chilifest


m0LN4r škoda,da imaš prebavne motnje :D Bomo se naslednji vikend ali pa že morda v petek kaj dobili pa odfurali kakšno dirko. Samo ne pretiravaj spet z chili-ji :))

Jst ::

Pogledal sem na youtubu, kako sploh izgleda ta igra in naletel na dva videa, ki kažeta, da se da z gamepadom lepo igrati.





(All assists OFF, manual transmission)

Jaz sicer nimam Xbox 360 kontrolerja, ampak Logitech F710, kateri ima triggerja podobna kot pri PS3. Bom počakal še na WRC in se odločil. Nimam pa iluzij, da bom konkurenčen, tudi zato, ker ne igram kaj dosti.

ps: Kako je pa z multiplayerjem v AC? Kaj so kakšni public dedicated serverji in da te vrže tebi podobnim (matchmaking)?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dottor ::

Kolkr vem ni nekega sistema rankiranja, kjer bi ti pol še priporočalo serverje z igralci tvojega ranka... Tu na slo-techu imam "svoj" server, ki ga odpre tisti ki ima cajt, se gor dobimo in odfuramo malo :)

Pa če te skrbi konkurenčnost nič bat, jaz se bil danes (pa tudi vse prejšnjič) 10 sekund počasnejših od ostalih dveh :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jst ::

Koliko krogov pa ponavadi igrate?

Sedaj sem videl, da obstaja ogromen modding community. WRC zgleda že manj privlačen. Verjetno bom kar kupil AC. Na steamu je 45+15EUR. Se da kje kupiti kaj cenejšo kodo za steam? (Na Steamu imam vse igre in nočem imeti več klientov, tudi če bi prišparal 10-20 EUR.)

Sicer pa, še malo in bodo popusti. Let's be honest: Do takrat bom pa drkal travnik.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dottor ::

Ponavadi nardimo vsaj en session: 40 min practice, 20 min qualifajer in 10 krogov dirke, če nas je dovolj stvar ponovimo še 1x (vsaj).

Drugače če že, uzami igro + DLC skupaj za 50, ter pol počakaj še 4 dni, pride nov DLC. Še najbolj ti mogoče priporočam počakat na XMAS Sales enkrat konc novembra - začetek decembra. Če te pa že sedaj srbijo prsti pa go for it, ampak vzami bundle ker je 10€ ceneje ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jst ::

Če bom bil zadovoljen, bom kupil pri plači. In kolikor gledam, je špil dobro narejen, z veliko opcijami. Ter omenjen modding in velik community.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dottor ::

Sicer me bodo zdej linčali in bom gorel na grmadi ampak bi tu tukaj skoraj priporočal, da najprej sprovaš travniško verzijo in če ti odgovarja si vzameš original. 50€ je vseeno nek denar in da kupiš, igraš par ur in ugotoviš da ti ne odgovarja je metanje dnarja v smeti... Res da ima Steam možnost vrnit igro in ti vrnejo denar ampak so neke restrikcije glede tega ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jst ::

Saj sem napisal: Let's be honest: Do takrat bom pa drkal travnik. (s tem sem mislil - igrati travniško verzijo)

Ker imam hiter net, sem že dl in inštaliral.

Prvo sem probal z Mercedesom SLS, pa ... ne obstaja besed. :) A po 5 krogih monze z Abarthom, sem 2 kroga uspel zvoziti, brez da me je odneslo ven. Full dober feeling vožnje avta.

Kaj nima mini mape? Gor na enem posnetku je.

Pri plači si definitivno omislim ta špil.

ps:

Pa še minimiziraš lahko igro* in recimo pišeš tule.

*Veliko iger, če minimiziraš, CPU in GPU na polno laufata naprej in le s težavo kaj drugega počneš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Seljak ::

Definitivno ne moreš primerjati WRC z AC,ker AC živi za avte in community, WRC pa ti bo samo denar požrl ;)

dottor ::

Kar se tiče minimape je sam prikaz podatkov precej kostumiziran. Če greš z miško čisto desno dobiš cel kup možnosti ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

+lahko jih odpreš še več,če se malo poigraš v datotekah ;)

dottor ::

Bi pol se šli malo peljat? Zanima me še kdo vse ima prvi DLC in kdo ne? Da vem če lahko kdaj uporabimo avte iz DLCja al ne - za proge se ne sekiram ker dvomim da bomo kdaj šli furat ta dolg nurburgring, edino če kdo eksplicitno hoče :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Jaz mam dreampaket se mi zdi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Seljak ::

Steam--->desni klik--->Properties--->DLC

Jaz imam prvi DLC in tudi drugega bom nabavil. V soboto 10.10.2015 imamo na Slo-racing dirko z dirkalniki GT3. Uporabili pa bomo seveda tudi dirkalnike in novo dirkališče (Circuit de Catalunya) iz DLC 2. Če bo kdo nabavil je vljudno vabljen na otvoritveno dirko ;)

Konlov ::

Meni je pa gas na G27 začel škripat? Kaj lahko storim?

Seljak ::

Meni pa sklopka :D Treba razdreti in malce podmazati pa ne bo več škripalo ;)

dottor ::

Do kdaj bo DLC za 8€? Da vem kolko časa še imam da skočim na banko nakazat €€ na Viso Electron...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

blblb ::

SPECIAL PROMOTION! Offer ends 15 October

lp, blblb

dottor ::

Hvala, šele zdej vidu... nevem kako sem prvič spregledal 8-O
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

kdor nima se AC se sedaj splaca v startu kupiti cel bundle AC+oba DLC-ja za 38EUR, ker ce bi kupoval posamicno brez popustov pride 60EUR...sam spil brez DLC-jev pa 45EUR...do 15 Oktobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

m0LN4r ::

kdor nima se AC se sedaj splaca v startu kupiti cel bundle AC+oba DLC-ja za 38EUR,

Šment, kak dobra akcija...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Dream Pack 2 se pobiram, na novo naložim mapo od igre na server in smo up to date :)

Bo pa treba nujno čim prej nabavit gigabit switch in mrežno - tista na plošči ne dela in uporabljam eno staro 100Mbit PCI ki sem jo imel doma in 25GB z 12MB/s je malo huda :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

a bos server postavil danes?

dottor ::

Dvomim... Lahko pa jutri, samo mi povejte želje za progo in avte ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

b3D_950 ::

barcelona-moto || zandvoort || nordschleife & kakšn BMW GT2, ali pa Mercedes-Benz C9 :P
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Seljak ::

Barcelona GP,Nurburgring GP,Zantvoort,Vallelunga|| GT3 serija(lahko daš tudi Bentley-a,ki je super mod) (pa brez Scuderia Cameron Glickenhaus avta,ker ni v isti dirkaški seriji).

Lahko je tudi šlajfa samo se zna zgoditi,da se bomo kaj hitro preveč razkropili in ne bo zanimivo.

Buggy ::

karkoli zapeljes...bolj je vintage in nekaj kar ne vozi cela AC srenja boljs je zame. Ford Gt40 je grozno neprizanasljiv, ko imas seveda vse assiste na off in je potrebno kar nekaj pazljivosti in strategije, za razliko od GT3 cigumijev ;)

Seljak ::

Zelo majhno število populacije,ki se ukvarja z sim racingom ljubi dirke z avtomobili,ki so nepredvidljivi,brez elektronike,z preveč konji glede na aero downforce in mehanski grip. To se pozna tako na AC public serverjih,kot recimo tudi na Slo-racingu,kjer dirke z takšnimi dirkalniki niso ravno obiskani. Ac igram od popolnega začetka in takšni serverji niso bili nikoli obiskani oz. vsaj ne v takšnem številu kot recimo serverji na katerih se je vozilo F1,GT2,GT3,...dirkaške serije. Sam se z sim racingom ukvarjam že več kot 15 let in nikoli nisem maral recimo Ferrari F40 in podobne avtomobile,prav tako nisem zares maral Rally-ja(čeprav ga rad gledam). Pač to je stvar posameznika,za katero dirkaško serijo se bo odločil. Seveda občudujem ljudi,ki zmorejo obvladati te stare "kangle"(8-) ). Sam sem se pred kratkim udeležil v Project Cars fun dirke,kjer je bil nek star DTM mercedez in ostali iz grupe A. Seveda sem dirko jedva končal,drugačna zgodba je bila,ko sem predlagal,da bi po dirki naredili še eno z GT3 dirkalniki in moram ti povedati,da je bila zgodba z temi GT3 "cigumiji" drugačna,saj sem jih že v prvem ovinku nahcal(no že na štartu) in po cca 20.krogih je bilo za mene že brez veze,ker sem imel takšno prednost,da sem lahko vozil z pol gasa zadnja dva kroga. Vedno se najde kdo,ki pljuva po tej in podobni seriji,češ,da so ti dirkalniki za pusy-je,na dirkališču pa je druga pesem,ko je potrebno iz teh dirkalnikov iztisniti zadnji atom moči.
Seveda se lahko naredi server z temi vintage dirkalniki,ampak mene žal ne bo,ker sem se zaklel,da se teh dirkalnikov ne dotaknem sploh,ker jih ne obvladam.

m0LN4r ::

Meni je pa bolj pomembno, kot sam dirkalnik družba.

Recimo se zgodita dve stvari, hitrejši se odcepijo naprej, ker so nadrkani z eno serijo avtov, pa se potem 2-3je mogoče celo sam voziš spredaj, ali pa si med zadnjimi, ker so vsi drugi nadrkani pa se potem voziš zadaj.
Za dirke, katerih je namen druženje je po mojem treba met en avto, ki nekako zmanjša razliko, da se potem ne vozi vsak sam po dirkališču.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dottor ::

Meni so tudi GT(x) serija preveč dolgočasni... voziš se večina ko po tirnicah tistih 10 krogov in če si nadrkan progo je brez veze. Pri starih avtih je bolj zanimivo, ker so nezaupljivi, ena napakica in si obrnjen z ritjo naprej :)) Je pa res da ima vsak svoje mnenje...

Zaradi mene lahko furamo tudi GT3 na Touristenfahrten 10 krogov ampak dvomim da bo kdo zdržal :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PrimozR ::

Če se vozite po tirnicah vozite prepočasi :P

EDIT: ponavadi so prej stari, nasploh pa turni avti bolj odpustljivi od novih GT/LMP/single seater zadev, ker niso tako odvisni od aerodinamike in nimajo tako širokih, dobrih gum, kar bi jih naredilo 'spikey', torej da držijo, držijo, potem pa na polno spustijo. Počasnejši avti so ponavadi bolj progresivni (zato so DTM avti, stare formule in podobno bistveno bolj driftali kot driftajo današnji dirkalniki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Seljak ::

dottor je izjavil:

Meni so tudi GT(x) serija preveč dolgočasni... voziš se večina ko po tirnicah tistih 10 krogov in če si nadrkan progo je brez veze. Pri starih avtih je bolj zanimivo, ker so nezaupljivi, ena napakica in si obrnjen z ritjo naprej :)) Je pa res da ima vsak svoje mnenje...

Zaradi mene lahko furamo tudi GT3 na Touristenfahrten 10 krogov ampak dvomim da bo kdo zdržal :))


Dvomiš,da bi kdo zdržal 10 krogov na šlajfi? Zakaj? Jaz sem jih v eno odfural še 2x toliko. Ko sem prvič spoznaval to progo,sem si zadal samo en cilj,da mi mora vsak ovinek priti v kri. Ampak pazi dirka je pa na šlajfi povsem nekaj drugega in to ve vsak,ki je kdajkoli dirkal na tej progi. Jaz sem takoj za to,da se naredi 10 ali več krogov na njej,z mešano klaso (GT serije) pa da vidimo kdo zares zdrži in kdo naredi najhitrejši krog in osvoji najboljše mesto.

dottor ::

Pol nardimo danes turista s komplet GT3 serijo? Eno uro vaj, 30 minut kvalifikacij in 20 krogov?

Edino kar bo treba je glede boxov (dvomim da poln tank goriva zdrži 20 krogov) se zmenit, ker se tega ne da nastavit...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Seljak ::

Danes imam na Slo-racingu dirko,tako da danes ne bom mogel,žal. Glede časovnice pa predlagam takole: 30 minut vaje,1x kvalifikacijski hitri krog in dirka 15-20 krogov. Dirkališče pa se izbere 24h layout.

dottor ::

Po moje bi blo najbolj pametno se najprej zmenit kako ima kdo čas, pa se dobimo v večjem številu (ponavadi smo 2-4) ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

dottor je izjavil:

Po moje bi blo najbolj pametno se najprej zmenit kako ima kdo čas, pa se dobimo v večjem številu (ponavadi smo 2-4) ;)

prijavi se na slo-racing, da neboš one-man band
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Seljak ::

Točno tako ;) Danes nas bo mislim,da 15.
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27143103 (5305) oo7
»

Sim Racing Slo-Tech Kotiček

Oddelek: Igre
283340 (861) globoko grlo
»

Forza Horizon 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11014423 (2897) Horas
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941268 (20284) vostok_1
»

Začetnik (igračarski) bi vozil avto

Oddelek: Igre
184400 (3237) Buggy

Več podobnih tem