» »

IE11 tudi za Windows 7

IE11 tudi za Windows 7

MSDN Blogs - Microsoft je izpolnil obljubo in pripravil verzijo novega brskalnika Internet Explorer 11, ki teče tudi na starejši verziji operacijskega sistema Windows 7. Ob izidu je namreč podpiral le novi Windows 8.1. Kdor je posebej nestrpen, si jo lahko sname neposredno z domače strani, sicer pa bo na voljo tudi prek Windows Update v rednem ciklu posodobitev.

Internet Explorer 11 prinaša precej novosti. Vizualnih novosti ni, saj na Windows 7 ne bo prinese videza Windows 8, prinese pa vse ostalo (razen podpora za Google SPDY, ki ostaja le v Windows 8.1). Vseeno pa se nadgradnja splača, saj je IE11 hitrejši in podpira več standardov od predhodnika. Pravzaprav to niti ni pomembno, saj bo nadgradnja obvezna in jo bo računalnik slej ko prej vsilil vsem uporabnikom.

V IE11 je za približno 10 odstotkov hitrejše izvajanje JavaScripta kakor v IE10, ki pa je bil že tako ali tako hitrejši od konkurence, ocenjuje Microsoft. Tudi algoritem za prednalaganje je nov, kar pomaga pri odpiranju novih zavihkov v ozadju, ki jih mora IE naložiti. Novi standardi so video v HTML5 brez vtičnikov, podpora za povleci-in-spusti v HTML5, novi WebGL itn. Orodja za razvijalce F12 so izboljšane, prenovljena je tudi podpora za kretnje na dotik in nov Reading View. Vse novosti lahko preizkusite na strani, ki jo je Microsoft postavil posebej v ta namen.

38 komentarjev

Rotty ::

Potem pa greš na MS produkt in ti napiše RD Web Access requires Internet Explorer 6.0 or later ali pa v OWA Exchange 2007, kjer dobiš oskubljeno verzijo četudi odkljukaš možnost light, tako da še pošte v neprebrano ne moreš spremeniti...

techfreak :) ::

@Rotty: Pri IE11 so spremenili user agent in sedaj ne vsebuje več besede "IE". Problem je pa v aplikacijah/straneh, ki na precej napačen način zaznavajo brskalnik ter niso bile že nekaj časa posodobljene/popravljene.

illion ::

sej to, tipično za IE. nova verzija, nov if stavek. zakaj bi obdržal združljivost za nazaj, če je ni treba pa tud če gre za tok nepomembno stvark, kokr je ime user agenta. sicer zdej večina folka ne preverja več ker browser maš, ampak featurje, ki jih podpira (spet je kle ena izmed izjem msjeva stran linkana v novici), ampak stare strani bodo pa zato failale. in bo mogl kup ljudi popravljat kup strani čist brez veze.

kurjač ::

Pred kakim tednom sem posodobil na verzijo 11. Opazil nisem nobenih omembe vrednih stvari razen ene. Plačevanje preko prospleta (neke vrste klik) z usb ključem gemalto ne deluje več. Me je pa presenetilo, da s kromom deluje ki uradno ni podprt.

techfreak :) ::

@illion: MS se želi oddaljiti od preverjanja "IE" niza v user agentu, ker so takšni fixi namenjeni predvsem za starejše brskalnike in lahko pokvarijo prikaz.

Stare strani ne bodo failale, saj bodo mislile da so na ne-IE brskalniku (npr. Chrome, Firefox, ...) in bodo prikazale tako kot na teh. IE11 (ter tudi IE10)je po prikazovanju precej bližje WebKitu/Gecku kot pa starejšim verzijam IEja.

Zgodovina sprememb…

mickey_ ::

Uuu super, posodobili so browser ki mi služi za download boljših ne-crap browserjev :D

Mr.B ::

No saj določene MS strani delajo pa ne težijo več. Z IE10, je bilo bolj smeh, ko MS strani ne delajo :-), z MS IE browserjem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Looooooka ::

sej to, tipično za IE. nova verzija, nov if stavek. zakaj bi obdržal združljivost za nazaj, če je ni treba pa tud če gre za tok nepomembno stvark, kokr je ime user agenta. sicer zdej večina folka ne preverja več ker browser maš, ampak featurje, ki jih podpira (spet je kle ena izmed izjem msjeva stran linkana v novici), ampak stare strani bodo pa zato failale. in bo mogl kup ljudi popravljat kup strani čist brez veze.

Bullshit.
Vecina bebcev gleda browser...in potem prides na stran, kjer ti za 11ko dejansko napise, da ti page ne bo delal, ker imas ie 11. Na strani pa dejansko nobene zadeve, ki ne bi delala. Samo butast if stavek se enega genijalca, ki bi forsiral folk na Chrome, ker misli, da celo uporablja nek zajeban css feature. Stran pa ponavadi cist v k**cu v vseh browserjih.

Dokaz je seveda F12 in menjava user agent stringa.

Zgodovina sprememb…

skika ::

 kawaii

kawaii

mtosev ::

se je IE kaj približuje firefoxu in chromu glede featuresov? zadnji ie katerega sn probal je bil ie8 pa me zanima
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LitralSM ::

mickey_ je izjavil:

Uuu super, posodobili so browser ki mi služi za download boljših ne-crap browserjev :D

Tudi Google se strinja s tabo, ko na tak račun o tebi dobi veliko podatkov :))

filip007 ::

Za Visto nič, kak to Billy?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mtosev ::

filip007 je izjavil:

Za Visto nič, kak to Billy?
outdated os
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

skika ::

filip007 je izjavil:

Za Visto nič, kak to Billy?


Vista


Glejte ga in se smejte.

filip007 ::

Ohoho, zame so tudi Okna 8.1 zastarela, tako da to je to.:D
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

k4vz0024 ::

Kako pa IE11 downgrade na prejšnjo verzijo?

bluefish ::

http://techdows.com/2013/09/how-to-unin...

Sicer za Preview, vendar najbrž enako za finalno verzijo.

carota ::

Zadnji Chrome je verzije 30, Firefox 25, potem dolgo časa nič in na koncu IE z verzijo 11. V tem primeru to veliko pove. :) (O razliki med Chrome in FF bi pa lahko razpravljali.)

klinker ::

Meni pa je IE cisto vredu, za razliko od Chrome, ki mi je nazadnje na treh OSih Win/OSX/Ubuntu ze ene parX crashal cel sistem, tako da ga ne povoham vec.
Drugace pa najbolj uporabljam FF na Win in Safari na OSX, Chrome pa samo se na Nexusu/Androidu, kjer pa kar dobro dela.

zigomir ::

dev tools so zej prov spodobni

weasel ::

Chrome ma tok tečen bug (5.1 sistem zvok enkrat predvaja, drugič ne (problem z "dvema" flashema)). IE pa se popravlja v zadnjem času, je že kar vredu.

techfreak :) ::

klinker je izjavil:

Meni pa je IE cisto vredu, za razliko od Chrome, ki mi je nazadnje na treh OSih Win/OSX/Ubuntu ze ene parX crashal cel sistem, tako da ga ne povoham vec.

Precej zanimivo, ker Chrome že nekaj let uporabljam tako na Windowsu kot Linuxu ter nikjer nisem imel večjih problemov in precej pogosto imam odprtih 50+ zavihtkov, med kateremi je tudi kar nekaj s Flash vsebino, pa še kaj več od sesutja Chrome-a nisem videl, v večini primerov pa se tako sesuje samo posamezna stran oz. vtičnik.

MrStein ::

A je HTML5 video že zrela stvar?
Sem pravkar z FF gledal neke posnetke na youtube in ko kliknem na kaki video na desni, se naloži nova stran, video pa ne štarta. Ko kliknem play, pa začne prejšnji video predvajat.
(ne vem, če to samo danes ali že od nekdaj tako, ker sicer YT vedno gledam z IE+flash)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Že kakšni dve leti je dovolj zrela stvar, da ti ne predvaja narobe videa (WTF?) ter da kontrole dejansko delujejo.

Sicer pa sem zdajle preizkusil YT na IE11 in mi, kljub temu da je Flash privzeto nameščen, pri vseh videih uporablja HTML5.

Looooooka ::

Pismo pa res.
Jst pa gledam zakaj traja par sekund predn se karkol pokaze.
Sranje usivo :)

techfreak :) ::

Pri meni traja kakšno sekundo ali dve ne glede na to ali sem na Chrome (Flash) ali IE (HTML5). Precej zanimivo da je na Chrome-u še vedno Flash.

Hayabusa ::

Precej zanimivo da je na Chrome-u še vedno Flash.

Saj ga lahko odstraniš.

techfreak :) ::

HTML5 je izbran kot privzeto predvajalnik na YouTube, vendar mi videe z oglasi še vseeno prikaže s Flashom.

Hayabusa ::

Daš kakšen primer za yt reklame v html5 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

techfreak :) ::



Isti video v Chrome prikaže s Flashom.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

techfreak :) je izjavil:

klinker je izjavil:

Meni pa je IE cisto vredu, za razliko od Chrome, ki mi je nazadnje na treh OSih Win/OSX/Ubuntu ze ene parX crashal cel sistem, tako da ga ne povoham vec.

Precej zanimivo, ker Chrome že nekaj let uporabljam tako na Windowsu kot Linuxu ter nikjer nisem imel večjih problemov in precej pogosto imam odprtih 50+ zavihtkov, med kateremi je tudi kar nekaj s Flash vsebino, pa še kaj več od sesutja Chrome-a nisem videl, v večini primerov pa se tako sesuje samo posamezna stran oz. vtičnik.


Hja ne vem niti jst v cemu je trik, ker sem ga tudi jst precej uporabljal, saj je bil cas ko enostavno ne IE, niti FF nista bla na nivoju, nato se mi je pa prvic to zgodilo...ajde...naslednja verzija je delala vredu, pol pa se 2x in sem ga odpisal na PCjih.
Zdaj sem pac na FF in IE na win, FF na ubuntu in Safari na OSXu. Je pa na Androidu precej napredoval Chrome in mi koncno bolj odgovarja od Dolphina (kateri je vedno bolj bugast) in AOSP browserja.

skyy779 ::

Internet Explorer 11 fan tukaj :D pri meni odlična stabilnost, hitrost(ja hitrost), color coded tabi(ja, že od prejšnjih verzij) in še pa še.
Usutega Chrome-a ne pogrešam, na Linuxu pa mi je Chromium zakon. Pa še offtopic Windows 8.1 je tako hiter da sem skoraj malo zanemaril moj dragi Linux :D
Microsoft ni od muh! Peace

TallCezar ::

"Am most impressed how the browser feels" "touch" "feel"
Jaz nič ne čutim, ko odprem brskalnik (?) Spletne strani so druga pesem. Ena bedna promocija za drugo.

Engineer_ ::

TallCezar je izjavil:

"Am most impressed how the browser feels" "touch" "feel"
Jaz nič ne čutim, ko odprem brskalnik (?) Spletne strani so druga pesem. Ena bedna promocija za drugo.



uporabniški vmesnik brskalnika je neprimerljivo bolj touch friendly kot recimo chrome, kjer moraš pod robom zaslona poizkušat se dotaknit gumba za zapiranje zavihka, recimo.

Izi ::

Močno odsvetujem namestitev IE11 na Windows 7. Povzroči toliko težav in nekompatibilnosti, da je joj.
Grem stavit, da je tlačenje IE11 na W7, želja Microsofta, da bi po namestitvi kdo prešel na W8, ker mu W7 ne bi več deloval zadovoljivo :P

IE11 na W7 bolj kot ne deluje samo na 100% dpi (96 dpi), na katerikoli drugi nastavitvi pa polovica stvari enostavno izgine iz zaslona, grafični efekti izginejo, "gađeti" na desktopu v polovici primerov ne delujejo (naprimer analogna ura), v drugi polovici pa so deluje samo tekst brez grafične podlage.
Zanimivo, da se je popolnoma enako z popolnoma istimi efekti zgodilo že na Visti, če si namestil IE8. Napake niso nikoli odpravili. Pač velja da Vista in IE8 nista ravno kompatibilna. Enako lahko sedaj rečemo, da IE11 in W7 nista kompatibilna.

Sploh pa vsak pameten uporabnik Windovs sistema ve, da je najbolje, če pustiš tisti IE, ki je originalno nameščen na sistemu (na W7 je to IE8). Vse ostale nadgradnje zasmetijo, upočasnjijo in povzročijo težave v sistemu. Čeprav je treba priznati, da jim je IE10, ker dobro uspel in kakšnih večjih problemov na W7 nisem opazil. Od IE11 pa samo roke stran. Samega IE verjetno tako ali tako nihče ne uporablja. Poznavalci so na Firefoxu, raja pa na Chrome ;)

MrStein ::

Izi je izjavil:


Samega IE verjetno tako ali tako nihče ne uporablja. Poznavalci so na Firefoxu, raja pa na Chrome ;)

Bo prej obratno: http://www.telecompaper.com/news/firefo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Izi ::

MrStein je izjavil:

Bo prej obratno: http://www.telecompaper.com/news/firefo...

Hvala za link. Precej zanimivo in malo presenetljivo.
Da je Firefox prvi je jasno, ampak da uporaba Chrome pri nas upada in ga je celo IE prehitel pa me je res presenetilo.

Pa to da je W7 najbolj razširjen je tudi jasno, ampak da je XP še vedno hudo daleč pred W8 me je pa tudi malo presenetilo. Čeprav je tudi res, da pravzaprav sploh ne poznam nikogar ki bi uporabljal W8 :P

MrStein ::

Ravno imam pred samo dva z XP in enega z 7.
Niso vsi version junkie-ji. ;)
(še posebej firme ne)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 8 in Internet Explorer 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
2810842 (8495) ender
»

Windows 10 morda z novim brskalnikom po imenu "Spartan"

Oddelek: Novice / Brskalniki
3615888 (11078) Jst
»

Beta Windows 9 bržčas že prihodnji mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5836308 (31408) PrimozR
»

IE11 tudi za Windows 7

Oddelek: Novice / Brskalniki
3811146 (8206) MrStein
»

Skriti deli Windows Blue (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19470810 (64351) MrStein

Več podobnih tem