» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
172 / 190
»»

darkolord ::

Stric v zeleni uniformi je potreben zaradi kontrole, ja, ampak on ne zaračunava ničesar dodatno.

Zaračuna Pošta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

OK.d ::

FoxKnox je izjavil:

45cal je izjavil:

Sem gledal za nakup enih LED lučk in opazil, da imajo nenavadno opcijo dostave (link 1, link 2).
Je to sprejemljiva opcija za dostavo, ki gre mimo naše carine, ali se je izdelkov s tako možnostjo dostave za izogibati?


Tale Choice metoda s free shipping gre preko sistema Aliexpress in Madžarske, tako da je varno. Sem imel naročenih že več takih in je bilo normalno dostavljeno.

Nisi pa nikoli suguren ali bo res.
LPOK.d

Kleemen ::

Naročil sem preko aliexpressa izdelek za 1,5$ in iz pošte prejel obvestilo o carini. Zanima me kateri postopek je najcenejši, ker imam za izbrat poenostavljen postopek in standartni postopek? Ne bi rad plačeval par eur samo za carino, glede na to da je izdelek praktično zastonj. Hvala za info.

darkolord ::

Poenostavljen, v naslednjem koraku pa Neposredno zastopanje. 3,25 eur ti ne uide v vsakem primeru.

Kleemen ::

Ok hvala za info. 3,25eur je še sprejemljivo.

OK.d ::

Za izdelek 1,5$ ni sprejemljivo plačati 3,25€.
LPOK.d

darkolord ::

Zakaj ne?

Sam izdelek stane verjetno $0,1

Sedaj bo to pač $5 izdelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

cortez ::

Vsa ta naročila pod 3 EUR treba spregledati in odpreti dispute na Aliju.

Ko bodo videli, da se jim več ne splača zadrževati pošto po 3 mesece, bodo začel spuščati take pakete skozi.

Namerno sem izbral 3 Caianote, da vidim, če gre skozi. Dec 22 so prišli v skladišče, Marca so začeli pošiljati SMS-se.

Hvala za tako drago uslugo 3,5+DDV. Ali je vse dispute povrnil.

Preko Ali saver je šlo vse BP v 20 dneh max., noben carinski postopek.

darkolord ::

Kdo bo začel spuščati? Pošta gotovo ne, saj ne sme.

Technics111 ::

Bolj naše hijene na vladi hočejo folk odirat in se delat pametne, bolj jih folk nazaj jebe :>> edino pravilno, če nebo šlo preko madžarske, bo šlo preko Avstrije, raje njim davke plačam, kot pa našim pedrom gnilim..za večje količine pa tak ddp način obvezno(delivery duty paid) plačaš nekaj malega ob naročilu kitajcu, on pa spravi robe kolko hočeš direkt na kupcev naslov,brez jebene carine, tako da ga lahko naše picke carinske samo popuskajo :>>>

darkolord ::

Ti si idiot

geslo66& ::

2 naročili, enak produkt, obakrat skupna vrednost ~4.50EUR; oboje končalo na carini

Prvo naročilo 26.12.
preko Cainiao Super Economy for Special Goods 90 dni
zgleda ladijski kontejner
Dejansko preko SYAETxxxx
Pravkar je minilo 93 dni in nameravam zavrniti prevzem

drugo naročilo 28.1.
preko AE Saver Shipping - 60 dni
letalski iz HK
Dejansko preko SYAETxxxx
Nameravam zavrniti prevzem

Oboje pošiljatelj PO BOX EK8114, VANUATU UAxxxxxxxxxVU

Do letos je bila pošiljka ustavljena na carini samo enkrat pred leti (in naročeval sem povprečno nekaj raznih artiklov na mesec, tudi nad 150EUR)
Letos še nobena ni prišla skozi brez carine - ker vse so bile prepošiljane iz tega istega UA-VA sranja (to je novo letos).

In prav zato zdaj teh UA-VA pošiljk ne bom prevzel (čeprav se splača in jih bom naročil znova) = zato, da se AE dopove, da to njihovo novo sranje UA-VA ne laufa in da naj odprejo drug kanal (in če bi to delali vsi mi, bi ga že imeli).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: geslo66& ()

6151 ::

Tole ti je seller poslal prek svoje metode, ni šlo prek aliexpress saverja.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

geslo66& ::

Verjetno res (zato sem to tudi poudaril); pa čeprav sem dodatno doplačal AE Saver Shipping. Karkoli bom prejel preko UAxxxxxVA nameravam zavrniti. Naj se ...jo.
(in AE naj to malo bolj kontrolira, kako pošiljajo, če že to zaračunava)

6151 ::

Meni je lani en isto naredil, sem mu dal negativen review, je prišlo sicer s super economy for special goods brez carine.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Runner71 ::

Bravo...točno tako...bi nas kar večina morala biti na to pozorna in delati po tvojem načrtu...



geslo66& je izjavil:

Verjetno res (zato sem to tudi poudaril); pa čeprav sem dodatno doplačal AE Saver Shipping. Karkoli bom prejel preko UAxxxxxVA nameravam zavrniti. Naj se ...jo.
(in AE naj to malo bolj kontrolira, kako pošiljajo, če že to zaračunava)

Runner71 ::

Tole obvestilo sem prejel od pošte za pošiljke ki začnejo tracking na U !!!


Pozdravljeni,

obveščamo vas, da so bile pošiljke oddana kot blagovno pismo brez sledenja (prva črka številke - U), ki se evidentirajo le ob oddaji in odpravi pošiljke, pošiljke, se v naslovnikovo državo odpravijo prednostno in sledenje pošiljkam ni možno in ni predpisano.

V kolikor so pošiljke predmet carinskega postopka vas Carinska pošta o prispetju pošiljk obvesti z obvestilom v fizični obliki, sms obvestilom ali z obvestilom v elektronski obliki. Pošiljke v portalu carinske pošte niso vidne.

Če pošiljke niso predmet carinskega postopka in presegajo velikost za vložitev v hišni predalčnik, predlagamo, da se zglasite na svoji izročilni pošti, kjer bodo na podlagi imena in priimka preverili ali se pošiljke nahaja pri njih.

With kindest regards / Prijazen pozdrav

Irena Vojska

Oddelek Skrb za uporabnike – Kontaktni center

DIVIZIJA PRODAJA


geslo66& je izjavil:

2 naročili, enak produkt, obakrat skupna vrednost ~4.50EUR; oboje končalo na carini

Prvo naročilo 26.12.
preko Cainiao Super Economy for Special Goods 90 dni
zgleda ladijski kontejner
Dejansko preko SYAETxxxx
Pravkar je minilo 93 dni in nameravam zavrniti prevzem

drugo naročilo 28.1.
preko AE Saver Shipping - 60 dni
letalski iz HK
Dejansko preko SYAETxxxx
Nameravam zavrniti prevzem

Oboje pošiljatelj PO BOX EK8114, VANUATU UAxxxxxxxxxVU

Do letos je bila pošiljka ustavljena na carini samo enkrat pred leti (in naročeval sem povprečno nekaj raznih artiklov na mesec, tudi nad 150EUR)
Letos še nobena ni prišla skozi brez carine - ker vse so bile prepošiljane iz tega istega UA-VA sranja (to je novo letos).

In prav zato zdaj teh UA-VA pošiljk ne bom prevzel (čeprav se splača in jih bom naročil znova) = zato, da se AE dopove, da to njihovo novo sranje UA-VA ne laufa in da naj odprejo drug kanal (in če bi to delali vsi mi, bi ga že imeli).

MRKICA ::

Ja, res je. Tudi jaz sem že ugotovila, da tudi, če plačaš, ti lahko trgovec pošlje z drugo kurirsko službo. Jaz sem jim sporočilo poslala, da naj pošljejo z izbrano pošto, drugače ne dobim pošiljke, pa se nekater vseeno ne držijo tega. Sploh se ne ubadam več z njimi. Če se le da, naročim na Joom. Pride z Latvije, mogoče malo dražje, ampak pride prej in brez poštnine pošljejo.

FoxKnox ::

Ne vem pri kakšnih trgovcih na AE to naročate, ampak očitno vas nategujejo s shippingom, da plačate AE saver in pride z Sunyou preko Vanuatu je čisti nateg prodajalca in zrelo za dispute. Zagotovo je potrebno take pošiljke zavrniti in to tudi napisati. AE je prav zaradi tega odprl ruto preko Madžarske, v izogib takim situacijam. Meni se to še ni zgodilo, morda zaradi ratinga platinum, morda se to dogaja tistim z bolj redkimi nakupi, morda imate smolo s prodajalci, morda, ne vem.

PINki ::

Bi šel dispute skozi, če bi plačal dajatve in terjal povračilo stroškov skozi support? Čeprav bi stroški presegali vrednost naročila.

FoxKnox ::

PINki je izjavil:

Bi šel dispute skozi, če bi plačal dajatve in terjal povračilo stroškov skozi support? Čeprav bi stroški presegali vrednost naročila.


Najbolj elegantna rešitev je dispute zaradi nedostave v 90 ih dneh. Zavrneš pošiljko, ki se vrne prodajalcu.Najbolj pošteno. AE pa ne bo povrnil stroškov carinjenja naše pošte, povrne le morebitni ponovno plačan ddv.Piše, da je za carinske stroške odgovoren kupec .
Za AE je važno, če si prejel pošiljko, ne na kakšen način si jo prijel.Za kaksne hude dispute smo premajhni in je škoda izgubljati čas in živce za par evrov.Lahko pa nategneš prodajalca in odpreš dispute, da nisi dobil, dobiš povrnjen nakup,obenem pa pošti plačaš postopek in dobiš naročeno dražje za cca 3 evre, prodajalec ostane pa z dolgim nosom. Vsak po svoje

val46 ::

To slednje ni ravno prepričljivo in sigurno, ker ti zna AE dispute zavrnit, ker bo paket dostavljen. Tako kot lahko ti vidiš tracking, vedi da ga vidijo tudi oni. Je bilo že en kup primerov, ko je bil paket dostavljen na napačen naslov, pa se je blo treba konkretno potrudit z dokazili na AE, da paketa nisi dejansko ti prejel, ampak nekdo drug, morda celo fake tracking, da si ti potem sploh odobrili dispute, pa še ti ni bilo 100%...da bi pa paket bil dostavljen na tvoj naslov in bi ti AE kljub temu verjel, da paketa nisi dobil, pa malo težko verjamem.

Tako da, če pride na slo carino in če je nimaš namena plačat, je najbolj sigurna varianta ignorirat pozive iz slovenske carine in po 90ih dneh enostavno odpreti dispute kot nedostavljene pošiljke v danem časovnem oknu. Vse ostalo je riziko glede vračila kupnine.

FoxKnox ::

Val46, ni čisto tako. Za neregistered pošiljke, ki se začnejo z U, sledenja izven matične države ni predpisano in se ne izvaja. To odgovarja naša pošta na vprašanje OP malo nazaj in to opozarja tudi AE v trekingu pošiljke na svoji strani, da ni sledljivi izven Kitajske.
To kar trackerji navajajo kot Recived by local company, samo pomeni, da je prispelo ali v Slo ali v tranzitno državo. Prejem ni nikoli zabeležen.
Drugače je z sledljivimi LA xxxxx.
Printejbse evidentira vsak korak

val46 ::

No, zdej mi pa povej keri izdelki ki gredo preko AE standard ali saver shipinga se začnejo z U? Aja sori, govora je o izdelkih ki končajo na naši pošti...ja, tam je pa najbrž res večina z U začetek. Predvsem razni china posti in podobno, tam že tko piše ja, da je tracking unavailable. Moja napaka, sorry. Mal sem zajebal, ker jaz že kaki dve leti sam ti dve dostavni službi uporabljam in pol ni težav z našo carino. Ampak vseeno, če se bi kdaj zgodilo da karkoli konča na naši carini, bom raje ignoriral in odprl dispute po preteku časa, kot pa reskiral in plačeval za neki, pol pa se dajal z AE supportom za tiste 3€.

geslo66& ::

geslo66& je izjavil:

2 naročili, enak produkt, obakrat skupna vrednost ~4.50EUR; oboje končalo na carini


No, ta je pa dobra...
Danes nov paket, spet poslan preko AE Saver Shipping in ta je spet z oznako UAxxxxxVA, ampak...
...ta je pa lepo šel skozi. Torej tudi to gre včasih skozi (šlo je pa preko Budimpešte in rabilo vsega skupaj 14 dni iz Kitajske).

FoxKnox ::

VSE pošiljke poslane preko Ae saver se začnejo z UA.
VSE pošiljke poslane preko AE standard se začnejo z LA.
Več pa ne bom.

BlackHole ::

geslo66& je izjavil:

2 naročili, enak produkt, obakrat skupna vrednost ~4.50EUR; oboje končalo na carini

Prvo naročilo 26.12.
preko Cainiao Super Economy for Special Goods 90 dni
zgleda ladijski kontejner
Dejansko preko SYAETxxxx
Pravkar je minilo 93 dni in nameravam zavrniti prevzem

drugo naročilo 28.1.
preko AE Saver Shipping - 60 dni
letalski iz HK
Dejansko preko SYAETxxxx
Nameravam zavrniti prevzem

Oboje pošiljatelj PO BOX EK8114, VANUATU UAxxxxxxxxxVU

Do letos je bila pošiljka ustavljena na carini samo enkrat pred leti (in naročeval sem povprečno nekaj raznih artiklov na mesec, tudi nad 150EUR)
Letos še nobena ni prišla skozi brez carine - ker vse so bile prepošiljane iz tega istega UA-VA sranja (to je novo letos).

In prav zato zdaj teh UA-VA pošiljk ne bom prevzel (čeprav se splača in jih bom naročil znova) = zato, da se AE dopove, da to njihovo novo sranje UA-VA ne laufa in da naj odprejo drug kanal (in če bi to delali vsi mi, bi ga že imeli).


Enako tudi pri meni. Vsaj 50 pošiljk sem naročil brez kake carine. Letos jih je že enih 8 sigurno šlo na carino. Nekaj sem jih ignoriral. Pa to stvari po 1 eur. Pa ne bom za vsako plačeval 4 eur, kaj so nori. Pa vse je šlo prek tega Vanatu-ja.
LP Marko

Runner71 ::

A je kje možnost videt preko katerega pošiljatelja gre, al čakaš da ti carina javi??


BlackHole je izjavil:

geslo66& je izjavil:

2 naročili, enak produkt, obakrat skupna vrednost ~4.50EUR; oboje končalo na carini

Prvo naročilo 26.12.
preko Cainiao Super Economy for Special Goods 90 dni
zgleda ladijski kontejner
Dejansko preko SYAETxxxx
Pravkar je minilo 93 dni in nameravam zavrniti prevzem

drugo naročilo 28.1.
preko AE Saver Shipping - 60 dni
letalski iz HK
Dejansko preko SYAETxxxx
Nameravam zavrniti prevzem

Oboje pošiljatelj PO BOX EK8114, VANUATU UAxxxxxxxxxVU

Do letos je bila pošiljka ustavljena na carini samo enkrat pred leti (in naročeval sem povprečno nekaj raznih artiklov na mesec, tudi nad 150EUR)
Letos še nobena ni prišla skozi brez carine - ker vse so bile prepošiljane iz tega istega UA-VA sranja (to je novo letos).

In prav zato zdaj teh UA-VA pošiljk ne bom prevzel (čeprav se splača in jih bom naročil znova) = zato, da se AE dopove, da to njihovo novo sranje UA-VA ne laufa in da naj odprejo drug kanal (in če bi to delali vsi mi, bi ga že imeli).


Enako tudi pri meni. Vsaj 50 pošiljk sem naročil brez kake carine. Letos jih je že enih 8 sigurno šlo na carino. Nekaj sem jih ignoriral. Pa to stvari po 1 eur. Pa ne bom za vsako plačeval 4 eur, kaj so nori. Pa vse je šlo prek tega Vanatu-ja.

CyberPunk ::

Dobil sem mail od AX z naslovom "Order xxxxx cleared customs". Tega se nikoli ni bilo. A to pomeni, da lahko pricakujem kaksne pozdrave od nase poste? Tracking se zacne na UA in konca na HU, dostavljalec je Cainiao, gre pa vedno za kaksne manjse stvari (ovitek, nalepka ipd.) in do zdaj je bilo vedno iz Budimpeste.

Groot ::

Vedno dobivaš takšne maile, vsaj jaz jih. Pa potem tisti lažni "The item arrived in your country" ko pride na Madžarsko.

Če se ti tracking konča na HU, potem gre preko Madžarske in ni skrbi.

CyberPunk ::

Ja, "The item arrived in your country" sem vedno dobil, vcasih celo veckrat... tega za cleared customs pa nikoli.

val46 ::

Najbrž si že kdaj dobil isti mail, samo nisi bil pozoren. Čisto vsako spremembo trackinga, ti tudi ne javlja na mail AE, drugače bi ob določenih artiklih, piskal mail vsake dve uri, ko si ga tam na kitajskem podajajo iz rok v roke. Če piše cleared customs pomeni da je blago že šlo skozi carino in si lahko brez skrbi. Problem bi bil, če bi pisalo customs started in bi se tam zataknilo, potem bi najbrž res dobil pozdrave iz naše carine, ampak glede na črke trackinga ki si jih napisal, je izdelek prispel na madžarsko in bo kmalu na poti proti sloveniji. Brez dodatnih stroškov z našo carino.

DarwiN ::

DarwiN je izjavil:

Očitno neka nova fora: Shipped by AliExpress. Nekaj v smislu "Sold by Amazon".

Men to deluje kot hitrejša in zaneslivejša dostava, mogoče celo iz EU skladišča. Takšni so tudi komentarji. Osebno bi zaupal in naročil..

Poročaj!

Lahko potrdim, da je ta nova Choice dostava hitra in brez zapletov. No, vsaj na mojem enem primeru :D. Naročil 20. marca, dostavljeno danes, torej zgolj ~14 dni iz Kitajske do Slovenije.. Kurir je "Aliexpress Selection Standard", tracking pa LA*******HU.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zurbum ::

Naročil ene led žarnice za vse skupaj 5EUR. Do sedaj še nikoli nisem imel težav s carino in temu nisem posvečal pozornoisti. Se mi zdi, da je pisalo Cainiao Super Economy Global. NA trackingu mi piše Cainiao Economy s tracking number: UA....HU. Danes dobim od pošte SMS, da me čaka paket na carini s tracking UA....VU. Ker je to edina pošiljka, ki jo pričakujem sklepam, da mi je trgovec poslal fake tracking? Namreč tam lepo piše za včeraj Import customs clearance completed in nato še Leaving transit country/region (paket je bil v Budimpešti).

Razmišljam, da bi zadevo pustil na carini, da se vrne nazaj in potem odpru dispute, da izdelka nisem prejel. A je sploh smiselno omenjat carino?

Ali AE kaj komplicira za take primere oz. kakšen postopek ubrati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

alansi ::

Rekordno dolga dobava iz Aliexpressa.

 Najdaljša dostava

Najdaljša dostava

hotig ::

@Zurbum
Pusti zadevo stati in čakati. Počakaj, da mine kakih 88-89 dni in začni dispute. Nič ne omenjaj carine! Pač izdelka nisi dobil in zahtevaj denar, oni pa se naj potem ukvarjajo kaj in kako z izdelkom.

P.S.
Sicer pa nevem ali je smiselno spet omenit in ponavljat ampak vseeno dobronameren nasvet: najbolj ziher ja AE Standard/Saver/Selection Shiping. Držite se tega plus še katerega drugega iz tabele. Tudi če je treba plačat par centov več za pošiljanje to na koncu odtehta sra..e z slovensko carino in dispute na AE.

Zurbum ::

@hotig
Hvala za hint.

Do sedaj še nikoli nisem imel smole s carino in zato nisem nikoli temu posvečal pozornosti. Bom v nadaljne upošteval nasvet in bil pozoren tudi na to.

FoxKnox ::

Če bi vsi najprej prebral vsaj poste zadnjih nekaj tednov, ne bi bilo sploh novega posta tu pisat, ker se že ponavljajo več 10x.

Zurbum ::

Danes dobil paket pred vrata tako, da je SMS očitno za nek drug paket, čeprav je bil to edini paket, ki sem ga pričakoval?!?!

Šel sem preverit tracking, ki mi ga je poslala carinska pošta preko sms-a in tam piše:

08 Oct 2022 08:40 Arrived at Facility Slovenia SUNYOU - SYTRACK
This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates.


Zgleda se gre za nek star paket, ki se je nekje izgubil? Je že kdo doživel kaj podobnega?

PINki ::

Naročil sem izdelek in doplačal tistih nekaj centov za AE shipping. Seveda mi je kitajec poslal preko China post (v oglasu naveden kot free shipping opcija, ki sem se je izogibal) in pričakal me je SMS glede uvoznih dajatev. Naj počakam, do izteka roka in navedem razlog za dispute, da nisem prejel izdelka oziroma kako rešiti zadevo? Je možno po refundu prodajalcu vseeno dati slabo oceno? Nekako dvomim, da je bila nesrečna napaka z njihove strani ampak se namerno "zmotijo", da prišpara kakšen cent pri poštnini, ki je za prodajalca bolj ugodna.

hotig ::

Se pridružujem komentarju avtorja FoxKnox!!!

@PINki
Če začneš dispute, lahko po koncu postopka oceniš sam postopek oz. reševanje le tega s strani AE in prodajalca. Vsaj nazadnje je bilo tako, ne vem pa če se je kaj spremenilo v zvezi s tem.

val46 ::

Zurbum je izjavil:

Danes dobil paket pred vrata tako, da je SMS očitno za nek drug paket, čeprav je bil to edini paket, ki sem ga pričakoval?!?!

Šel sem preverit tracking, ki mi ga je poslala carinska pošta preko sms-a in tam piše:

08 Oct 2022 08:40 Arrived at Facility Slovenia SUNYOU - SYTRACK
This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates.


Zgleda se gre za nek star paket, ki se je nekje izgubil? Je že kdo doživel kaj podobnega?


Čisto mogoče. Verjetno se gre za kak paket, kateremu je že zdavnaj potekel čas za dostavo in si (upam da), že zdavnaj odprl dispute in dobil povrnjeno kupnino na AE. Ali se pa gre morda za kak drug nakup iz tujine iz katere druge strani(ebuy,wish,itd). To boš le ti vedel, če je kar takega, kar si naročil enkrat lani poleti recimo, pa nikdar dobil. Tudi sam sem že dobil paket po slabem letu časa na domač naslov, ampak takrat še ni bilo teh "ceremonij" z našo carino, tako da, nisem moral nič dodatno plačati. Kaj narediti v tvojem primeru? Ne vem, če se uspeš spomnit, kaj naj bi to bilo in če je izdelek vreden plačati tistih par eurov naši carini, pol dej. Drugače pa ignoriraj.

nona1 ::

Zurbum je izjavil:

Danes dobil paket pred vrata tako, da je SMS očitno za nek drug paket, čeprav je bil to edini paket, ki sem ga pričakoval?!?!

Šel sem preverit tracking, ki mi ga je poslala carinska pošta preko sms-a in tam piše:

08 Oct 2022 08:40 Arrived at Facility Slovenia SUNYOU - SYTRACK
This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates.


Zgleda se gre za nek star paket, ki se je nekje izgubil? Je že kdo doživel kaj podobnega?




Jaz sem dobila SMS za zadevo, ki sem jo naročila že septembra lani in tudi zaradi nedostave dobila povrnjeno kupnino. Šlo je preko Vanuatua, 4 EUR carinskih dajatev; glede na vrednost zadeve ni slaba kupčija.

omni-vor ::

DarwiN je izjavil:

Kako vam enim to uspeva? Kaj te imajo cariniki na piki? Na shit listi? :D Jaz že več kot leto dni nisem dobil nobenega presenečenja, pa se v bistvu izogibam samo China Posta.

Tabela sprejemljivih/nesprejemljivih kurirskih služb.

Dobro, tu so še sumljivi SunYu, Cainiao Super Economy for Special Goods in Cainiao Heavy Parcel Line, ampak te dostave so tolk redke kot beli nosorogi.


A na tem seznamu so kurirji ki dejansko ne gredo preko naše carine oz. ni možnosti, da dobiš kaj ocarinjeno?

darck ::

Jaz kar ves čas sedaj nekaj naručujem iz Aliexpress ves čas kaj najdem in vedno dobim domov dostavljeno brez kakih komplikacij.

Zurbum ::

@val46, @nona1:
Ja, očitno je tudi pri meni tako. Glede na AE zgodovino se gre za neke baterije, ki sem jih naročil lani avgusta in zanje kasneje dobil refund tako, da je pošteno, da dobi kitajec zadevo nazaj. Tudi cena je bila v vrednosti stroškov carine.


@darck:
Tudi sam prej nisem nikoli imel težav s carino, zato tudi nisem posvečal pozornosti katerega kurirja sem izbral. V naprej bom pa raje dal kak € več kot pa raskiral in se potem ukvarjal s carino.

darkolord ::

omni-vor je izjavil:

A na tem seznamu so kurirji ki dejansko ne gredo preko naše carine oz. ni možnosti, da dobiš kaj ocarinjeno?
Načeloma ja, ampak ni nobene garancije za to. Aliexpress lahko kadarkoli zamenja dostavno pot in bo roba šla preko carine.

FoxKnox ::

darkolord je izjavil:

omni-vor je izjavil:

A na tem seznamu so kurirji ki dejansko ne gredo preko naše carine oz. ni možnosti, da dobiš kaj ocarinjeno?
Načeloma ja, ampak ni nobene garancije za to. Aliexpress lahko kadarkoli zamenja dostavno pot in bo roba šla preko carine.

Aliexpress nič ne menja dostavne poti. Aliexpress ima ustaljeno pot preko svoje kurirske službe Cainiao preko Madžarske s svojimi zaneslivimi poštnimi metodami saver in standard.
Edini ki menjajo dostavne poti so prodajalci ki iščejo zase cenejše poti, da bi za izdelek iztržili najvišjo možno ceno in jim je vseeno, na kakšen način pride do vas.

darkolord ::

Aliexpress NE garantira, da bo šla roba prek Madžarske.

Če se jim bo bolj splačalo, da gre po drugi poti, bo šlo po drugi poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

toro69 ::

Jaz naročam po 6+ stvari hkrati. Večinoma jih potem združijo v en paket in ni bilo nikoli problema s carino. Je pa res da posamezni trgovci hvatajo krivine in pošiljajo brez plačanega DDV.
««
172 / 190
»»