» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
171 / 190
»»

darck ::

Kaj pa potem pravite na to sledenje.

 ..

..




Zdaj bo spet kdo kako po domače pametoval ampak jaz sem ta paket dobil pred dvema dnevoma tak,da vse laufa kot mora vsaj do sedaj je.

Hellheim ::

Pišem vam da sem dobila spet tri pakete da plačam carino. Za tiste majhne reči k sem jih naročila. En paket sem plačala druga dva pa ne vem a se mi sploh splača placevat carino če se cene paketov gibljejo 2,84€ pa do 3,85€ + DDV. Ali je bolje počakati da potem odprem dispute. Bi želela vaša mnenja. Pa če se objavi še enkrat vse kurirske družbe. Hvala.

DarwiN ::

Kako vam enim to uspeva? Kaj te imajo cariniki na piki? Na shit listi? :D Jaz že več kot leto dni nisem dobil nobenega presenečenja, pa se v bistvu izogibam samo China Posta.

Tabela sprejemljivih/nesprejemljivih kurirskih služb.

Dobro, tu so še sumljivi SunYu, Cainiao Super Economy for Special Goods in Cainiao Heavy Parcel Line, ampak te dostave so tolk redke kot beli nosorogi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Orias ::

Special Line-YW - naročene 2 zadeve v zadnjih mesecih. Obakrat dobil pošto od carine. Vrednost naročenega je bila okoli 30 €

Vuli ::

pri večini lahko izbereš drugo poštnino, če vam je pa tolk do free shipping pol pa plačujte.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

V-i-p ::

Se strinjam. Kak € za AESS pa res ni težko dat.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kajtimara ::

Ali je tu problem gledanje carine - 3,8€?
Mislim, da pošta kar hitro ugotovi, če je vse plačano. Torej pregleduje ''vse''.
Takrat, ko kaj ni v redu, zaračunajo še za sebe?

darck ::

jaz tudi ne vem kako dobite za carino plačati in sedaj bom prilimal slike kaj sem naročil in nič imel opravka s carino. Seveda sedaj ko so mi tukaj na forumu povedali tudi upoštevam,da izberem pravega pošiljatelja in obvezno stran od CAINIAO pošiljatelja in vedno izbrati Aliexpress standard ali bilo katero izbiro od Aliexpress pošiljatelja.

 trgovina WISH

trgovina WISH



 Aliexpress trgovina

Aliexpress trgovina



 Aliexpress trgovina

Aliexpress trgovina

FoxKnox ::

Samo za info .CAINIAO JE ALIEXPRESS.
Je njegova poštna agencija.Vse kar gre preko Cainiao , gre preko Madžarske. Če pa prodajalec najde cenejšegaa lokalca - Sunyou, Yanwen, potem gre pa po drugi poti in na našo pošto.

val46 ::

Že mogoče oz vem da je Cainao od AE, ampak sam še vedno bolj zaupam AE standard shipping recimo. Pri nakupu vsaj 20+ pošiljak s to pošto, še nikdar problemov in vedno prišlo preko madžarske. Sem tudi preko Cainaio že naročeval in tudi ni bilo težav, ampak imam pa nek občutek, da gre pri slednjemu nekoliko počasneje. Morda kak dan do teden kasneje pride, kot preko AE standard recimo.

Bi pa vprašal Darck gor, k je dal sliko iz Wish...kje se tam vidi dostavno službo in kje je sploh opcija izbire dostavne službe? Sam na wish ne naročujem več, od kar so uvedli to poštno/carinsko preverjanje pri nas ravno zaradi tega, ker ne vem kako bo prišlo v slovenijo.

Tugo ::

FoxKnox je izjavil:

Samo za info .CAINIAO JE ALIEXPRESS.
Je njegova poštna agencija.Vse kar gre preko Cainiao , gre preko Madžarske. Če pa prodajalec najde cenejšegaa lokalca - Sunyou, Yanwen, potem gre pa po drugi poti in na našo pošto.


Ne vem, če imaš prav. "Cainiao Super Economy for Special Goods" zagotovo ne gre preko Madžarske. Sem imel 2 takšni naročili in sem dobil obvestilo naše pošte. Sem zavrnil paketa.
Ostalo glede Cainiao pa glede na moja naročila drži, kar si napisal.

DarwiN ::

Kode ob 13. obletnici (velja do 26.3):
$3/25: ANUP3
$5/45: AN5
$9/75: AN9
$18/150: AN18
$25/210: AN25
$35/290: AN35

Se da kar velik prišparat na AE.. Uporabiš to kodo, povrh pa imajo še promocijo Spend&Save (-4$ na vsakih 20$ (velja za večino izdelkov, ne pa za vse)) in občasno še kakšna koda od samega prodajalca, pa se nabere tudi za 40% popusta.. Se splača stvari, ki jih ne potrebujete nujno, nabirat v košarici in potem naročiš ob teh večjih AE akcijah, ki so 2-3x na leto.

Na primer ta dva nakupa na sliki.. Cena skoraj razpolovljena. Sicer ekstremni primeri, ampak ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FoxKnox ::

Cainiao Super Economy for special goods je meni že dooooolgo sumljiv in sem že lani pozival naj se ga vpiše na blacklist, ko sem za par pošiljk dobil obvestilo pošte.
Glede na dooolgi rok dobave te metode, bi rekel da gre z kontejnersko ladjo in ne letalsko.
Drugače pa vse kar gre kot CSE in CSEG na koncu konča kot Aliexpress saver.

permit ::

Če naročila po več kot 3 mesecih ne prejmeš in tracking že 2 meseca ne updejta, kaj napišete v dispute, ker kakor vidim na telefonu ni možnosti prilog?

bruco21 ::

DarwiN je izjavil:

Kode ob 13. obletnici (velja do 26.3):
$3/25: ANUP3
$5/45: AN5
$9/75: AN9
$18/150: AN18
$25/210: AN25
$35/290: AN35

Se da kar velik prišparat na AE.. Uporabiš to kodo, povrh pa imajo še promocijo Spend&Save (-4$ na vsakih 20$ (velja za večino izdelkov, ne pa za vse)) in občasno še kakšna koda od samega prodajalca, pa se nabere tudi za 40% popusta.. Se splača stvari, ki jih ne potrebujete nujno, nabirat v košarici in potem naročiš ob teh večjih AE akcijah, ki so 2-3x na leto.

Na primer ta dva nakupa na sliki.. Cena skoraj razpolovljena. Sicer ekstremni primeri, ampak ...




Super! Hvala

kajtimara ::

DarwiN je izjavil:

Kode ob 13. obletnici (velja do 26.3):
$3/25: ANUP3
$5/45: AN5
$9/75: AN9
$18/150: AN18
$25/210: AN25
$35/290: AN35


Še javi kode ali mesto s kuponi, da spremljamo(!) sami. (moje lokacije ne najdejo nič!)

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

freesat ::

A ima še kdo zadnje 10 dni recimo težave pri plačevanju na Ali? Imam VISO od banke Koper (Intesa) Klical sem na banko in dobil informacijo, da so zaradi nekih čudnih transakcij zadnje čase dali Ali na "balcklisto" Da lahko sicer pokličem na ACTIVO in prosim da mi oblokirajo, ampak na mojo odgovornost in potem oni dvigujejo roke od morebitnih "težav" oziroma zlorab. Kakšen nasvet? Mogoče kakšna predplačniška kartica, pa da na njo naložim recimo 50€ in vem, da mi več kot to ne morejo "suniti"?

tomaz- ::

meni se tudi to zgodi, ampak probam še parkrat in gre skozi, če ne gre v prvo, gre pa v trejte ali četrto - dosedaj je šlo vedno skozi.. NLB

MRKICA ::

Mislite, da je možno, da na Carinski pošti odprejo pošiljko, ki pride z Madžarske (naročene reči iz AE) in potem hočejo za te pakete pokasirat? Ker toliko obvestil kot sem jih dobila v zadnjih treh tednih iz pošte,(več kot 10), jih nisem še nikoli. Pa prav pazim,katero kurirsko službo izberem. Se je pa že zgodilo,da sem prodajalcu plačala da pošlje s "tapravo" kurirsko službo in je sam od sebe spremenil dostavo. Tako, da jih sedaj obvestim, da naj pošljejo z izbrano kurirsko službo, ker drugače paketa ne dobim.

Rešpetlin ::

Pošta želi svoj davek, čeprav naj bi bil paket poslan s Cainiao Super Economy Global. Tracking je UAxxxxxxxxxVU.

V naročilu in računu z Aliexpressa izrecno piše, da je bil 22 % DDV plačan, kar sem tudi posredoval na carinsko pošto. In dobil zahtevek za plačilo dajatev (+ stroški posredovanja), ki za 3x presega vrednost izdelka s poštnino vred.

Ali sem jaz kaj spregledal, ali me je prodajalec nategnil z izbiro dostave?

Vesel bom komentarja, preden se odločim, a požrem dodatne stroške, ali pa pustim pošiljko, da se samodejno vrne pošiljatelju in potem odprem dispute za refund.

Zgodovina sprememb…

MRKICA ::

Saj lahko pogledate s katero kurirsko službo vam je poslal. Ta kurirska služba pošlje pa itak direkt v Slo., tako, da ste vi zafrknil, ker ta služba ni sprejemljiva. Še za druge, je zaenkrat vprašanje. ...

darkolord ::

Če je bil paket poslan s Cainiao Super Economy Global for Special Goods, potem gre čez carino.

Večinoma je to roba, ki je ne pustijo na avion - tekočine, baterije, kozmetika ...

Če podatek o IOSS ni bil posredovan pravilno, potem kar se tiče FURS davek NI BIL plačan, ne glede na to, kaj je Kitajec napisal na račun. To ne igra čisto nobene vloge, ker oni lahko napišejo karkoli.

dr.Akula ::

Jaz sem tudi danes prvič dobil za carinski postopek, za pošiljko ki je šla prek Cainiao super economy global. Od zdaj naprej izbiram samo še Aliexpress standard ali Saver shipping.
ni podatka

darkolord ::

Kaj pa je v pošiljki?

dr.Akula ::

Teleskopski magnet.
ni podatka

Rešpetlin ::

MRKICA je izjavil:

Saj lahko pogledate s katero kurirsko službo vam je poslal. Ta kurirska služba pošlje pa itak direkt v Slo., tako, da ste vi zafrknil, ker ta služba ni sprejemljiva. Še za druge, je zaenkrat vprašanje. ...

Prosim, če mi razložiš, kaj sem zafrknil?

Pri izdelku piše, da je poslan s Cainiao Super Economy Global. Ta je v tabeli med sprejemljivimi.

Zaplete se pri trackingu, ker na koncu ni HU, temveč VU. Tracking je UAxxxxxxxxxVU. Kot gledam, nisem edini s to težavo:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p786...
https://slo-tech.com/forum/t586896/p786...

Tudi meni se je prvotna tracking številka iz LP0xxx spremenila v VU na koncu, kurir pa SUNYOU, ki je na šitlisti.

Pred mesecem dni sem naročil enak izdelek od drugega proizvajalca prav tako s Cainiao Super Economy Global in je prišlo direkt na dom. Tako da tukaj je pomoje težava, kot je napisal @FortKnox na zg. linku, da je prodajalec baraba, ker je obračunal ddv in ga zadržal zase. Ni IOSS številke.

Kurc, gre paket samodejno nazaj in v refund. Katero opcijo ste ostali vnesli v tem primeru, da ste preko dispute dobili povrnjeno?

darkolord ::

Zakaj pa ne dodate teh svojih paketov v tabelo?

overlord_tm ::

Jaz sem jih ravno dodal :)

Pa pripomnil bi se eno opazanje. Ce bo paket vstopil v EU v Sloveniji, so vedno problemi s carino. Ce vstopi v kateri drugi drzavi clanici, ne glede na kurirja, gre ponavadi OK cez. Aliexpress shipping gre vedno cez enega od teh logisticnih centrov, ki jih imajo v evropi. K sreci ga v sloveniji nimajo, ponavadi gre cez Madzarsko in ni problemov s carino. Pri Cainiao je pa odvisno, kje bo paket vstopil v EU, ce bo v Sloveniji bodo problemi, sicer jih pa ni. Vsaj moje izkusnje tako pravijo :D

FoxKnox ::

Meni gredo vse pošiljke Cainiao super economy global preko Madžarske pa imam vsak mesec vsaj 3 take. Je pa res, da vedno pregledam vse metode pošiljanja in izberem CSEG samo , če je naslednja, sicer plačljiva , Aliexpress Saver. Nikoli ne izberem te metode, če je naslednja Sunyou ali kakšna podobna čungalunga.Izberem raje drugega prodajalca.

val46 ::

Aliexpres standard ali saver, pa nikoli še probleme s slovensko carino. Do sedaj še vse šlo preko madžarske. Trenutno imam na poti par paketov, vsi s eno do teh dveh kurirskih služb in v vseh na trackingu na koncu številke HU...noben VU, noben SI ali karkoli podobnega. Raje dam tisti euro ali dva več za AE standard recimo, kot pa pol met opravke z našo carino. Ne samo zaradi cenovnosti, ampak bolj zaradi časovne komponente. Do sedaj sem samo na začetku ko so začeli na naši carini preverjati te IOSS številke dobil en poziv od njih in ga tudi plačal, pa sm še vedno čakal 14 dni da so se spomnili poslati iz carine naprej. Tako da, hvala ampak hvala ne. Če bi še isti dan odposlali naprej, ko dobijo potrdilo o plačilu posredovanja, se ne bi sekiral...da jih pa 14 dni prosim, kdaj bodo poslali paket naprej, se mi pa res ne da.

darkolord ::

overlord_tm je izjavil:

Pa pripomnil bi se eno opazanje. Ce bo paket vstopil v EU v Sloveniji, so vedno problemi s carino. Ce vstopi v kateri drugi drzavi clanici, ne glede na kurirja, gre ponavadi OK cez. Aliexpress shipping gre vedno cez enega od teh logisticnih centrov, ki jih imajo v evropi. K sreci ga v sloveniji nimajo, ponavadi gre cez Madzarsko in ni problemov s carino. Pri Cainiao je pa odvisno, kje bo paket vstopil v EU, ce bo v Sloveniji bodo problemi, sicer jih pa ni. Vsaj moje izkusnje tako pravijo :D
Razmišljanje je v pravi smeri, vsebina je pa napačna.

Alibaba ima na Madžarskem svoj logistični center in s svojimi avioni robo vozi tja, tam pa tudi oni opravijo carinske formalnosti. Potem robo dajo na navadno (madžarsko) pošto in ne gre čez carino, ker je roba že uvožena. Če bi logistični center imeli v Sloveniji, bi robo iz tega centra dali na navadno pošto in isto ne bi šlo čez carinsko pošto.

Če Madžar naroči nekaj preko China Post Registered ali Cainiao Super Economy for Special Goods, ga bo njihova carinska pošta čisto enako "opalila" kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Technics111 ::

Cainiao super economy for special Goods - po 38 dneh prispelo do naše carine, ki zahteva dokumente bla bla...to ni več ziher in se naj črta iz seznama.

45cal ::

Potemtakem Cainiao Super Economy for Special Goods naj ne bi bila več sprejemljiva za razliko od Cainiao Super Economy Global?
Za Cainiao Super Economy Global naj bi bili dosti bolj sigurni, da bo šlo mimo carine, če je naslednja metoda pošiljanja karkoli AliExpress?

darkolord ::

Technics111 je izjavil:

Cainiao super economy for special Goods - po 38 dneh prispelo do naše carine, ki zahteva dokumente bla bla...to ni več ziher in se naj črta iz seznama.
Ni bilo nikoli na seznamu

Technics111 ::

darkolord je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Cainiao super economy for special Goods - po 38 dneh prispelo do naše carine, ki zahteva dokumente bla bla...to ni več ziher in se naj črta iz seznama.
Ni bilo nikoli na seznamu


Piše verjetno/občasno sprejemljiva. Zdaj mi je že drugi paket prišel do naše carine. To več ni ziher. Samo Aliexpress standard in saver shipping treba naročat, pa tudi če se doplača nekaj malega ni panike..

Technics111 ::

45cal je izjavil:

Potemtakem Cainiao Super Economy for Special Goods naj ne bi bila več sprejemljiva za razliko od Cainiao Super Economy Global?
Za Cainiao Super Economy Global naj bi bili dosti bolj sigurni, da bo šlo mimo carine, če je naslednja metoda pošiljanja karkoli AliExpress?


Ja Evo te tri bi naj ble ok:

1.Cainiao Super Economy
2.Cainiao Super Economy global
3.Cainiao Standard for special Goods

Zadnjo 3. (Cainiao Standard for special Goods), sem dobil brez težav po 1 mesecu.

Jeba je ko je tolko teh cainiao varjant in če nimaš seznama se hitro zajebes. Drugače pa Aliexpress standard/saver če se le da..samo vedno majn Kitajcev ima te dve možnosti. Ne vem zakaj? Verjetno jim je predrago in sopajo na polno Cainiao shipping.

45cal ::

Sem gledal za nakup enih LED lučk in opazil, da imajo nenavadno opcijo dostave (link 1, link 2).
Je to sprejemljiva opcija za dostavo, ki gre mimo naše carine, ali se je izdelkov s tako možnostjo dostave za izogibati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

OK.d ::

Obvoz.
LPOK.d

__Devil__ ::

Kaj pa narediš, če druge opcije sploh ni? Vedno več izdelkov ima samo to opcijo pošiljanja. Je že kdo probal naročit s to pošto in prejel uspešno brez stroškov? Zakaj skrivajo s katero pošto gre naprej? :)

m3k ::

__Devil__ je izjavil:

...Zakaj skrivajo s katero pošto gre naprej?

45cal ::

m3k je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

...Zakaj skrivajo s katero pošto gre naprej?


Potemtakem je pošiljatelj Aliexpress in naj bi bilo OK za dostavo v SLO brez vmešavanja naše carine?

darkolord ::

Ne vemo. Probaj in poročaj.

V-i-p ::

Tole je bruh. Naročiš eno lučko za 1,25€ in je poštnina 3,07€ pri treh je cena lučk 3,75€ in poštnina 9,22€ pri 8ih lučkah je pa cena 9,99€ za lučke in 0€ poštnine, ker piše, da je free poštnina nad 9€ :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

FoxKnox ::

45cal je izjavil:

Sem gledal za nakup enih LED lučk in opazil, da imajo nenavadno opcijo dostave (link 1, link 2).
Je to sprejemljiva opcija za dostavo, ki gre mimo naše carine, ali se je izdelkov s tako možnostjo dostave za izogibati?


Tale Choice metoda s free shipping gre preko sistema Aliexpress in Madžarske, tako da je varno. Sem imel naročenih že več takih in je bilo normalno dostavljeno.

Nebomgabiksa ::

Takole med brati... za vsako pošiljko, ki pride v EU, pa naj bo preko Madžarske, Nemčije ali Slovenije in s katerkoli pošto, je potrebno plačati cesarju, kar je cesarjevega (carino in davek). In s tem nimam problema, če ne bi bil carinski postopek cca. 10€.

Enostavno bi EU morala imeti stran za samo-pred-prijavo, kjer pred prihodom pošiljke izpolnil dispozicijo (vključno s TARIC codo) in če:
- če taric kode ne vneseš je postopek 5€
- če je napačna taric koda je postopek 20€
- če je pravilna taric koda je postopek 0€

Ali-prodajalci bi hitro dopisali TARIC kode in vsi bi bili srečni.

St235 ::

Zdaj pa sem še pojasni kjer si dobil to idiotsko številko 10 EUR, pa bo tvoj rant imel kak smisel. Razen tega, da pojma nimaš o čem govoriš. IOSS omogoča točno to kar ti opisuješ, še vedno pa se zahteva kontrola, ker če nas je kaj naučilo XX let poslovanja s kitajci, je da bodo goljufali kjerkoli se goljufat da.

Nebomgabiksa ::

Saj je vseeno ali je 10€ ali 3€... če sem pripravljen pošteno vse plačat, ne rabim zato enega strica v zeleni (?) uniformi. Za IOSS pa nisem vedel :)

FoxKnox ::

Vedno je potreben en možic v zelenem, ki pregleda, ali je vse by the book. In tega možic ne dela zastonj, eden mora to plačati. Ker v tem svetu nič ni več zastonj.

val46 ::

Že to da za IOSS nisi vedel, mi pove dovolj, koliko si seznanjen s postopki. O tem IOSS se pogovarjamo že vsaj dve leti, če ne še več.
««
171 / 190
»»