» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
160 / 189
»»

Horas ::

aha no upam da bo, torej kaj tole pomeni v praksi? This order will ship in 7 days. If not, your refund will be issued automatically. če ne bojo odposlali ali dostavili? sicer bi naj bil datum 13-14 september. ampak mi tole piše v podrobnostih
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

matobeli ::

Da bo odposlan v 7 dneh. Prišel bo enkrat takrat kot ti piše, lahko celo kaj prej, so bli pa primeri ko rabi tudi precej več.

Horas ::

aha ok, še tole prosim kaj lahko potem pričakujem? kakšne sms obvestila kje se nahaja paket? recimo ko zapusti kitajsko? pride v eu? ko pride v slo?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ganon ::

Če obstaja sledilna številka, lahko sam preverjaš. Če je ni, čakaš.

Horas ::

ni videt, da bi se dalo sledit. order id številka pa ni to?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ganon ::

Ne. Številko dobiš, ko bo stvar poslana, ne prej.

val46 ::

Me pa vseeno zanima, zakaj nisi dal svojega naslova? Oz kak naslov si dal? Ker kitajc bo poslal tja, kamor bo imel tvoj naslov napisan. Ni to ena trgovina iz slovenije, da bi te pred dostavo kdo kaj klical. Poštar prinese in odda tam, kjer je napisan naslov na paketu. Nobenega podpisovanja. Vsaj pri meni še nism nikdar nič rabil podpisat iz AE. Glede sledljivosti pa, odvisno od načina pošiljanja, ki si ga izbral. Ko bo paket poslan, boš v naročilu videl številko sledljivosti(če si izbral prevoznika, ki nudi sledenje). Uporabi app 17track ali kaj podobnega za sledenje.

cias ::

Jaz sem naročil eno tablico, ki je skoraj /2 cene pri nas. Pri plačilu so mi odšteli DDV ker bom mogel kao sam plačat, danes pa je bilo doma :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

Glugy ::

Kdaj ti pa to odštejejo DDV? A to šele pol pokaže ko maš že v košarici pa že skor plačaš? Zanima me če je to praksa pri vseh stvareh ki so nad kok že ..150 al kok evrov ?

cias ::

Glugy je izjavil:

Kdaj ti pa to odštejejo DDV? A to šele pol pokaže ko maš že v košarici pa že skor plačaš? Zanima me če je to praksa pri vseh stvareh ki so nad kok že ..150 al kok evrov ?


Čisto na koncu preden plačaš, nad 150e. Ne vem koliko časa majo to uvedeno.

OK.d ::

Poslano pa je bilo z?
LPOK.d

cias ::

Ali standard

hbgqzR ::

Na aliexpress.com web dela sortiranje po ceni, če si logiran? V sortiranje pri ceni sicer vključi poštnino? Nekaj se da brati, da ima večkdo težave s tem. Je to kakšen nateg?

FoxKnox ::

Sortiranje po ceni je zame nekoristno, ker sortira po ceni vrsto izdelka in ne samo določeni tip. Poštnina ni zajeta v sortiranje. Npr cena izdelka 0,01 €, dodatno poštnina 10 €.

Horas ::

val46 je izjavil:

Me pa vseeno zanima, zakaj nisi dal svojega naslova? Oz kak naslov si dal? Ker kitajc bo poslal tja, kamor bo imel tvoj naslov napisan. Ni to ena trgovina iz slovenije, da bi te pred dostavo kdo kaj klical. Poštar prinese in odda tam, kjer je napisan naslov na paketu. Nobenega podpisovanja. Vsaj pri meni še nism nikdar nič rabil podpisat iz AE. Glede sledljivosti pa, odvisno od načina pošiljanja, ki si ga izbral. Ko bo paket poslan, boš v naročilu videl številko sledljivosti(če si izbral prevoznika, ki nudi sledenje). Uporabi app 17track ali kaj podobnega za sledenje.


sem včeraj dpbil paket ubistvu stara mama prvzela na njenem naslovu, prišla hitra pošta, nobenega problema.dobil tisto kar sem naročil. dobra izkušnja, še kdaj kaj naročim tam, če bom potreboval.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Joseph033 ::

Pozdravljeni prek Aliexpress želim norčiti en izdelek za katerega pa piše pri shipping From China to Slovenia via Cainiao Super Economy pa me zanima ali priporočate ta shipping ali ne bo zadeva šla mimo naše carine ali ne.

FoxKnox ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni prek Aliexpress želim norčiti en izdelek za katerega pa piše pri shipping From China to Slovenia via Cainiao Super Economy pa me zanima ali priporočate ta shipping ali ne bo zadeva šla mimo naše carine ali ne.

Vse kar gre preko Cainaio pride ponavadi kar preko Saver shipping in HU.

cias ::

Ful super to združevanje pošiljk, sedaj bom moral odpreti 5 disputov ;((

hbgqzR ::

FoxKnox je izjavil:

sortira po ceni vrsto izdelka in ne samo določeni tip. Poštnina ni zajeta v sortiranje. Npr cena izdelka 0,01 €, dodatno poštnina 10 €.

Sortiranje po ceni na osnovi kljucnih besed sem mislil - v smislu, najprej najdes item, ki sploh ustreza, drugi korak pa cim ugodnejso ceno na osnovi tega itema? Ali kako je najboljsa pot - zdaj iscem neprijavljen, potem pa link kot prijavljen za v kosarico. Workaround pac ampak najbolj nisem vesc teh coprnij.

FoxKnox ::

Če vpišeš v iskalno vrstico npr. Flip cover for Iphone bo poiskal vse flip ovitke iz kategorije.Če pa nato izbereš sortiranje po ceni ti bo ven vrgel vse ovitke od najcenejšega naprej, najprej tiste za par centov.
Jaz raje kliknem prvega in nato na koncu opisa pregledam še ostale ponudbe drugih trgovcev istega artikla.Veliko jih prodaj enake artikle po različnih cenah in poštninah.

k4vz0024 ::

hbgqzR je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

sortira po ceni vrsto izdelka in ne samo določeni tip. Poštnina ni zajeta v sortiranje. Npr cena izdelka 0,01 €, dodatno poštnina 10 €.

Sortiranje po ceni na osnovi kljucnih besed sem mislil - v smislu, najprej najdes item, ki sploh ustreza, drugi korak pa cim ugodnejso ceno na osnovi tega itema? Ali kako je najboljsa pot - zdaj iscem neprijavljen, potem pa link kot prijavljen za v kosarico. Workaround pac ampak najbolj nisem vesc teh coprnij.


Je kakšna razlika v ceni, če iščeš pod neprijavljen in kot prijavljen?

darkolord ::

Če si neprijavljen ti včasih kaže cene s popustom za prvi nakup.

OK.d ::

In je bolj ugodno kot v resnici.
LPOK.d

k4vz0024 ::

Po nisi nič na boljšem.

Pegart ::

Še ena dobra izkušnja s Cainiao Super Economy Global.

Pošiljka iz Kitajske. Naročil 14. septembra, prejel danes, torej je trajalo samo 15 dni. Estimated delivery date je bil 15. november. Brez carine, šlo prek Madžarske, tracking ni bil 100 %, ampak dovolj natančno, da sem računal da bo prispelo te dni.

V-i-p ::

Pegart, super. Vidim, da sem glih danes naredil eno naročilo preko Cainiao Super Economy Global, predviden datum dostave 08. december :). Javim, ko pride in kako pride ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

cias ::

Pegart je izjavil:

Še ena dobra izkušnja s Cainiao Super Economy Global.

Brez carine,


Meni je teden nazaj šlo čez carino z isto opcijo, sem moral doplačati. Naročeno kakih 6 tednov nazaj.

miko22 ::

kako je sedaj s tem Aliexpresom. Vse dobim brez carine, le en izdelek je šel na carino, kjer sem plačal le 2,9€ obravnave, nič davka. Sedaj kupujem nekaj večjega, pa ne vem ali me bodo olupali ali ne.

Pod izdelkom piše:
For items delivered from outside the European Union, you may be subject to additional charges for VAT and, when applicable, customs duties in your country. If AliExpress is obliged by law to collect VAT, you will see the VAT inclusive price at checkout. For more information about these costs, please contact the tax and customs authorities in your country.


V košarici piše "Price includes VAT", to pomeni, da je to to, ali še naša država rabi kak prispevek?

Pithlit ::

Hmmm, zadnje cajte je amazon lahko kar občutno cenejši od ali-ja. Ni več kitajski merchant site kar po default-u najcenejši (no, če gledamo slovenske cene pol je).
Life is as complicated as we make it...

Bellzmet ::

Ja res je. Jaz tudi sedaj vzporedno cene preverim. Ali cene (seveda skupaj s poštnino) so se bistveno povečale v zadnjem letu.

Tidule ::

miko22 je izjavil:

kako je sedaj s tem Aliexpresom. Vse dobim brez carine, le en izdelek je šel na carino, kjer sem plačal le 2,9EUR obravnave, nič davka. Sedaj kupujem nekaj večjega, pa ne vem ali me bodo olupali ali ne.

Pod izdelkom piše:
For items delivered from outside the European Union, you may be subject to additional charges for VAT and, when applicable, customs duties in your country. If AliExpress is obliged by law to collect VAT, you will see the VAT inclusive price at checkout. For more information about these costs, please contact the tax and customs authorities in your country.


V košarici piše "Price includes VAT", to pomeni, da je to to, ali še naša država rabi kak prispevek?

V osnovi so stvari ze od vstopa v EU enake. Ko se uvozi roba mora bit placan ddv, carina (ce je nad 150 eur) in stroske carinskega posredovanja, ki so odvisni od tega za kak postopek gre. Ce je ddv placan direktno prodajalcu potem tega stroska ni. Stroski posredovanja pa so odvisni od tega kdo izvaja storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

cryptozaver ::

Koliko meja za placilo carine?

Tidule ::

Vrednost blaga nas 150 eur.

bedarija ::

ja samo ko je vrednost blaga več kot 150 se potem v vrednost carinjenja še cena dostava všteje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

Boggs ::

Tidule je izjavil:

miko22 je izjavil:

kako je sedaj s tem Aliexpresom. Vse dobim brez carine, le en izdelek je šel na carino, kjer sem plačal le 2,9EUR obravnave, nič davka. Sedaj kupujem nekaj večjega, pa ne vem ali me bodo olupali ali ne.

Pod izdelkom piše:
For items delivered from outside the European Union, you may be subject to additional charges for VAT and, when applicable, customs duties in your country. If AliExpress is obliged by law to collect VAT, you will see the VAT inclusive price at checkout. For more information about these costs, please contact the tax and customs authorities in your country.


V košarici piše "Price includes VAT", to pomeni, da je to to, ali še naša država rabi kak prispevek?

V osnovi so stvari ze od vstopa v EU enake. Ko se uvozi roba mora bit placan ddv, carina (ce je nad 150 eur) in stroske carinskega posredovanja, ki so odvisni od tega za kak postopek gre. Ce je ddv placan direktno prodajalcu potem tega stroska ni. Stroski posredovanja pa so odvisni od tega kdo izvaja storitev.


Tidule, ampak zakaj enkrat tak naročen izdelek pride do kupca direktno brez posredovanja, enkrat pa te Pošta/Carina pozove, da na portalu podaš dokumentacijo o nakupu? V obeh primerih pa si DDV že plačal pri nakupu. Kot da ni neke konsistence pri vsem tem. Tega ne razumem. Enkrat dobiš direkt, drugič te pa gnjavijo in zaračunavajo dodatno, čeprav je pošiljatej navedel IOSS številko. Kako to / zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

kloko ::

Boggs je izjavil:

Kot da ni neke konsistence pri vsem tem. Tega ne razumem.

Ti bom jaz razložil (čeprav je bilo razloženo že 50x): razlika je v carinskem uradu, ki izvaja postopek. Naša carina na naši pošti ima svoj postopek in svojo tarifo, madžari imajo svoj postopek in svojo tarifo, nizozemci imajo svoj postopek in svojo tarifo, ... Umetnost je v izbiri prevoznika, ki prenaša pošiljke preko čimcenejšega carinskega postopka, npr. madžarov.

L.p., Kloko

OK.d ::

LPOK.d

Tidule ::

kloko je izjavil:

Boggs je izjavil:

Kot da ni neke konsistence pri vsem tem. Tega ne razumem.

Ti bom jaz razložil (čeprav je bilo razloženo že 50x): razlika je v carinskem uradu, ki izvaja postopek. Naša carina na naši pošti ima svoj postopek in svojo tarifo, madžari imajo svoj postopek in svojo tarifo, nizozemci imajo svoj postopek in svojo tarifo, ... Umetnost je v izbiri prevoznika, ki prenaša pošiljke preko čimcenejšega carinskega postopka, npr. madžarov.

L.p., Kloko

Ja, razlika je v spediterju. Pa ni toliko pomembna drzava, ker tudi na madzarskem recimo posta zaracuna okol 2 eur za posredovanje. Ima pa aliexpress na madzarskem svoje spediterje in tisto kar gre prek njihovega prevoznika ima carinjenje ze v ceni transporta.

V-i-p ::

Ker bo počasi novo osebno moč uporabit tudi za elektronske zadeve bi vprašal, če ima kdo kak preverjen čitalec pametnih kartic (kakopak, poceni) iz Alića, ki bo bral novo osebno? Hvala.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

cias ::

bedarija je izjavil:

ja samo ko je vrednost blaga več kot 150 se potem v vrednost carinjenja še cena dostava všteje


Za 160€ blago pride okoli 60€ za doplačat. Cca 30€ je postopek carinjenja pri Pošti.

zpza ::

Bom kar tukaj nadaljevala z vprasanjem in prosnjo za vase izkušnje:
združili so mi dva paketa, ki nista imela sledenja do konca v Aliex. Standard shipping z novo torej sledilno stevilko.
zanima me:
ali bo zdaj ta paket kot ali. standard ship. sleden do konca tudi s strani poste?

in kaksne so vase izkusnje v koliksnem casu ste ga prejeli od Madzarske naprej... namrec v ponedeljek je kazalo, da je bil predan nasi posti v Budimpešti... v koliksnem casu ga lahko pricakujem...
sledenja od ponedeljka naprej namrec ni na nobeni sledilni st.
Malo dolgo se mi zdi to za ali. standard ship.

Kaksne so vase izkušnje? Hvala

Vuli ::

okoli 1 teden bo tukaj, bo pa vse skupi.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

zpza ::

super hvala, potem racunam da nekje vsaj do konca naslednjega tedna bi morala to dobiti..

Vuli ::

Zlo odvisno, je prišlčo tudi že nasljednji dan, ko je bilo HUBUDB, Departure from outward OE, včasih 5 dni,..pol pride na sprejemno v SI in šele nato v tvojo lokalno poslovalnico.
Ko ti bo pisalo SILJUA, Arrival at inward OE, pol veš , da je blizu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

KTr1sk ::

Ali je že kdo dobil takšen email in ali je varno izpolnit obrazec-hišni naslov?



to odpre iz povezave na emailu, ampak še nisem ničesar izpolnjeval, ker sploh ne vem če je zadeva moja in link mi deluje fejk

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tidule ::

definitivno fake. Napačna domena, napačen izgled strani, pravopisne napake, napačen znesek za plačilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

KTr1sk ::

@Tidule: hvala ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

OK.d ::

KTr1sk je izjavil:

Ali je že kdo dobil takšen email in ali je varno izpolnit obrazec-hišni naslov?



to odpre iz povezave na emailu, ampak še nisem ničesar izpolnjeval, ker sploh ne vem če je zadeva moja in link mi deluje fejk


https://www.zurnal24.si/slovenija/pozor...
LPOK.d

KTr1sk ::

Na telefonu najprej nisem videl oz pogledal da je čudna povezava
http://posta-8061c.web......
vedno je tako, če je čudno da je fake :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hbgqzR ::

Katere podatke od kartice je vpisal, da so mu lahko denar odpičili - ko piše v zurnal24 članku?

Številko kartice, datum zapadlosti, CVC kodo?
To je potrebno napisati in opozoriti v članku s 100 metrskimi črkami.

To so me nekaj gnjavili v zdaj prestrašeni žlahti, sem rekel, da na osnovi davčne in iban ne morejo stegniti denarja, ker ima vsaka firma javno objavljano davčno in X ibanov in ni (in ne sme biti!!) pritožb iz tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()
««
160 / 189
»»