» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
144 / 190
»»

darkolord ::

V tvojem citatu ni nikjer navedeno, da trgovec oz. prenosnik vlaga carinsko deklaracijo, ker to ne drži.

Regardless of the application of the import scheme or the special arrangements for declaration and payment of import VAT, customs formalities must be completed for low value goods imported into the EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

A new form of customs declaration was introduced for release for free circulation of goods in consignments not exceeding EUR 150 (super-reduced dataset).

This customs declaration will only require a minimum number of data elements (about one third of a standard customs declaration with a full dataset). It will only apply to low value duty-free goods and private-to-private consignments up-to EUR 45 that are not subject to prohibitions or restrictions.

The smaller number of data elements will also facilitate and speed up the process of dealing with a high volume of parcels.

This customs declaration is available to any person (consumers, business, postal or express operators).

Both customs administrations and economic operators (particularly postal operators and couriers) have to adapt their IT systems to allow for the declaration of low value consignments.

Zadnja točka očitno pri nas ali/in kitajski pošti še ne deluje,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

Ja, carinska deklaracija je sicer poenostavljena, še vedno jo je pa treba vložiti za vsako pošiljko posebej.

Pred julijem tega ni bilo potrebno, saj je bila dovolj ustna deklaracija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Ja, ampak to naj bi počeli trgovci oziroma prenosniki pošiljk, ne kupci.

Pošiljko bi moral spremljati podatek o IOSS in poenostavljena elektronska deklaracija. Brez tega je sistem IOSS nesmiseln.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

Ne, carinske deklaracije nikakor ne vlagajo trgovci.

Vlaga jo uvoznik ali poštni operaterji oz. kurirske službe po njegovem pooblastilu.

Še enkrat, IOSS je namenjen izključno učinkovitejšemu pobiranju DDV pri pošiljkah manjših vrednosti.

Res je, da imajo poštni operaterji možnost to avtomatizirati in s tem pohitriti postopek, ampak to naj bi bil samo kot "bombonček" in ne namen te ureditve. Nekateri operaterji so to izkoristili za hitrejši clearance, drugi pa za višje prihodke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Zgornji citat je uradno sporočilo Evropake komisije. Naj ga ponovim.

The IOSS also makes the process easier for the buyer, who is only charged at the time of purchase, and therefore does not face any surprise fees when the goods are delivered.


Kar se pa deklaracije tiče, izpolnit jo mora prodajalec (ali kupec), ker poštar ne ve, kaj je v pošiljki. Carini jo pa res formalno vloži poštar, ko prinese pošiljko v EU.

V-i-p ::

d4vid je izjavil:

Koliko časa hodi paket iz Madžarske?
HUBUDB, Departure from outward OE
2021-12-02 09:41


Tole mi piše, pa se ne premakne...

Isto:
02/12/2021
Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
HUBUDB

Dočim AE pravi drugače:
Delivering
Parcel at destination office for final delivery
2021-12-08 17:08
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

PrihajaNodi ::

Wait tole je slo z madzarskega skladisca?

LA013348681HU
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bill156 ::

nope
13 Dec 2021 12:58 Shipment confirmation China,
https://parcelsapp.com/en/tracking/LA01...

PrihajaNodi ::

Thnx. 3-8 mesecev
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

BuDi79 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Wait tole je slo z madzarskega skladisca?

LA013348681HU
Prek madžarske.

UAxxxxxxxxxHU -> LAxxxxxxxxHU

Pri meni je taka pošiljka 20.11.2021 China -> 7.12.2021 Hungary import cleared -> 12.12.21 Hungary collected by Slovenain post.

bill156 ::

Ali pa druga skrajnost: npr. moj UA521566744HU - AliExpress Saver Shipping

Sorry, logistics delay, we will delivery it to you as soon as possible.

14 Oct 2021 07:16 Inbound in sorting center
14 Oct 2021 07:13 Accepted by carrier
13 Oct 2021 01:53 Shipment confirmation China,

tole bo prišlo... nikoli... dispute drug teden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bill156 ()

kixs ::

BuDi79 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Wait tole je slo z madzarskega skladisca?

LA013348681HU
Prek madžarske.

UAxxxxxxxxxHU -> LAxxxxxxxxHU

Pri meni je taka pošiljka 20.11.2021 China -> 7.12.2021 Hungary import cleared -> 12.12.21 Hungary collected by Slovenain post.


Moja posiljka gre tudi po tej poti. Lahko pricakujem obvestilo carine?

V-i-p ::

kixs je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Wait tole je slo z madzarskega skladisca?

LA013348681HU
Prek madžarske.

UAxxxxxxxxxHU -> LAxxxxxxxxHU

Pri meni je taka pošiljka 20.11.2021 China -> 7.12.2021 Hungary import cleared -> 12.12.21 Hungary collected by Slovenain post.


Moja posiljka gre tudi po tej poti. Lahko pricakujem obvestilo carine?

Nope.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

goskas ::

Danes sem prejel, kar je bilo naročeno 11.11. in 12.11. Kar je zanimivo je, da so vse zadeve, naročene pri različnih trgovinah prišle v enem paketu, na katerem piše Combined Delivery (no, tudi prej so imeli vsi izdelki isti tracking number, kar mi je bilo sumljivo). Shipping methods so bili AliExpress Saver Shipping ali AliExpress Standard Shipping (različno za različne artikle). Direktno v nabiralnik, brez komplikacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goskas ()

kixs ::

Verjetno so zdruzili pakete, ki so skupaj prisli na Madzarsko. Pri svojem vidim, da je na paketu nova nalepka z naslovom in posiljateljem iz Madzarske.

Ganon ::

Ganon je izjavil:

Presenečen nad hitrostjo. Gre za malenkost - kabel.

2021.12.09 18:20 (GMT-7): Received by the delivery company
2021.12.07 22:02 (GMT-7): Customs clearance successful
2021.12.07 19:55 (GMT-7): Customs clearance started
2021.12.05 13:59 (GMT-7): Arrived at destination country
2021.12.03 22:00 (GMT-7): Departed country of origin
2021.11.28 14:49 (GMT-7): Accepted for linehaul transportation
2021.11.28 12:25 (GMT-7): Dispatched from sorting center
2021.11.26 22:48 (GMT-7): Arrived at sorting center
2021.11.26 22:45 (GMT-7): Parcel dispatched


Za informacijo. Par dni kasneje me je čakal v nabiralniku.

V-i-p ::

goskas je izjavil:

Danes sem prejel, kar je bilo naročeno 11.11. in 12.11. Kar je zanimivo je, da so vse zadeve, naročene pri različnih trgovinah prišle v enem paketu, na katerem piše Combined Delivery (no, tudi prej so imeli vsi izdelki isti tracking number, kar mi je bilo sumljivo). Shipping methods so bili AliExpress Saver Shipping ali AliExpress Standard Shipping (različno za različne artikle). Direktno v nabiralnik, brez komplikacij.

Jp, že nekaj časa to delajo. Jaz sem imel "rekord" pet paketkov v enem velikem. Sem čukasto gledal takrat prvič, da sem mogu slikat :). Se pravi namesto da bi cel teden kapljali eden po eden in se mogoče še kak vmes "izgubi", je prišla pakunga vseh petih, notri pa vsak zase zapakiran. Meni je top. Ti pa v tvojem računu itak javi pa pokaže, kateri artikli so združeni.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dela ::

Tudi meni bodo očitno kombinirali več paketov, naročenih kakšna 2 dni narazen. AE Saver + Cainiao SE. Nisem še ničesar dobil, ampak se več artiklov premika skupaj, isti dan, ista ura na istem mestu po trackingu sodeč.

OK.d ::

Ne vem kako je s tem combined delivery, sem imel tudi jaz označeno pri 9-ih paketih na trackingu skoraj istočasno, pa paketi še vedno prihajajo posamično.
LPOK.d

FoxKnox ::

Zanimivo pri teh combined deliveries je količina plastične embalaže, ki pri več manjših izdelkih predstavlja tudi večkratno težo naročenega.

Mare2 ::

FoxKnox je izjavil:

Zanimivo pri teh combined deliveries je količina plastične embalaže, ki pri več manjših izdelkih predstavlja tudi večkratno težo naročenega.

Okolju neprijazno?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

d4vid ::

Se da v appu zbrati lokacijo pošiljanja?
Kar sem našel je izbiranje med Turčijo in Kitajsko...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

pwn3rrr ::

Zamenjaj svojo državo na recimo Nemčijo, dobiš precej več izbire iz kje pošiljajo, potem pa nazaj na Slovenijo za dejanske načine
in čase pošiljanja.
Zadnjo pošiljko sem naročil iz španskega skladišča, ravno zaradi predvidene dostave 2-5 dni, poslali so pa kot kaže iz CN, čeprav trdijo drugače, čakam že 3 tedne.

OK.d ::

In kaj ti pomaga, če veš da za Nemce velja druga politika pošiljanja?
LPOK.d

pwn3rrr ::

Saj sem napisal, da potem prestaviš nazaj na Slo in vidiš kakšne opcije in časi pošiljanja so možni za Slo za posamezno stvar.
Namen tega je, da dejansko lahko iščeš po posameznih EU skladiščih, medtem ko tega ne moreš narediti, če imaš za državo dostave izbrano Slovenijo.

delfinus ::

Je trik, da se isce po EU skladiscih. Eko tkole: https://slo-tech.com/forum/t586896/p704...

lp, d.

_marc_ ::

pwn3rrr je izjavil:

Zamenjaj svojo državo na recimo Nemčijo, dobiš precej več izbire iz kje pošiljajo, potem pa nazaj na Slovenijo za dejanske načine
in čase pošiljanja.
Zadnjo pošiljko sem naročil iz španskega skladišča, ravno zaradi predvidene dostave 2-5 dni, poslali so pa kot kaže iz CN, čeprav trdijo drugače, čakam že 3 tedne.


Isto je bilo pri meni, ko sem naročil iz ˝FRANCIJE˝. Takoj, ko imaš možnost odpri dispute, boš dobil povrnjen denar prej, kot v enem tednu.

toplakd ::

Tudi pri meni se je isto zgodilo.
Naročil iz Francije, odposlano iz CN preko SunYou
Je pa potem prišlo preko Luksemburga v 2 tednih direkt v nabiralnik.

pwn3rrr ::

_marc_ je izjavil:

Isto je bilo pri meni, ko sem naročil iz ˝FRANCIJE˝. Takoj, ko imaš možnost odpri dispute, boš dobil povrnjen denar prej, kot v enem tednu.

Sem jim včeraj še enkrat pisal glede tega in so mi odgovorili, da so poslali iz Španije, samo da je prišlo da napak pri vnašanju podatkov v sistem, jim ne verjamem. Tracking kaže tole zaporedje Dongguan -> Shenzen -> Rozenburg -> Vienna. Čez par dni lahko odprem dispute, bom še malo počakal, čeprav bi v takih primerih to najraje takoj storil.

Sem v zadnjih letih odprl že nekaj disputov, ker so potekli roki za dostavo, zanimivo mi je pa predvsem to, da sem od teh pošiljk dejansko dobil samo eno pošiljko kakšen mesec kasneje, od ostalih pa ne duha ne sluha, čeprav so bile večinoma vredne samo kakšen €. Ne vem, a to dejansko preusmerijo nazaj, se res izgubijo ali pa jih sploh niso poslali, čeprav me vsi prosijo naj še malo počakam, da je na poti in se tudi po treh mesecih izgovarjajo na zamude zaradi korone.

pygmalion ::

darkolord je izjavil:

Še enkrat, IOSS je namenjen izključno učinkovitejšemu pobiranju DDV pri pošiljkah manjših vrednosti.


Ali povedano z drugimi besedami: EU, ki pravi drugače, laže.

V-i-p je izjavil:

Jp, že nekaj časa to delajo. Jaz sem imel "rekord" pet paketkov v enem velikem. Sem čukasto gledal takrat prvič, da sem mogu slikat :). Se pravi namesto da bi cel teden kapljali eden po eden in se mogoče še kak vmes "izgubi", je prišla pakunga vseh petih, notri pa vsak zase zapakiran. Meni je top. Ti pa v tvojem računu itak javi pa pokaže, kateri artikli so združeni.


Za mene, ki zaradi lažjega spremljanja naročam samo enkrat mesečno, je cca. 10 združenih paketkov nekaj povsem običajnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

marsovcek ::

Tudi mene malo jezi dostava. Dobil sem mail, da je paket takorekoč pred vrati. Na AE trackingu piše:

2021-12-15 17:11 Delivering, Parcel at destination office for final delivery

2021-12-11 16:22 Received by the delivery company


Na sledenju pošte Slovenije pa je za isto številko paketa status:

13/12/2021 Odprava iz izvozne izmenjalne pošte /HUBUDB/


Kako naj si to dvoje razlagam? Pošiljke ali obvestila seveda še ni bilo, kdaj bi to znalo dejansko priti?

pwn3rrr ::

marsovcek je izjavil:

Tudi mene malo jezi dostava. Dobil sem mail, da je paket takorekoč pred vrati. Na AE trackingu piše:

2021-12-15 17:11 Delivering, Parcel at destination office for final delivery

2021-12-11 16:22 Received by the delivery company


Na sledenju pošte Slovenije pa je za isto številko paketa status:

13/12/2021 Odprava iz izvozne izmenjalne pošte /HUBUDB/


Kako naj si to dvoje razlagam? Pošiljke ali obvestila seveda še ni bilo, kdaj bi to znalo dejansko priti?


HUBUDB = Budimpešta. Moja zadnja pošiljka je bila dostavljena včeraj, obvestilo o odpravi iz izvozne izmenjalne pošte HUBUDB sem pa dobil 02.12., se pravi da je trajalo še 14 dni, verjetno pri tebi ne bo kaj dosti drugače.

bill156 ::

Ja, na AE (praviloma) navajajo, da je zadeva že takorekoč v nabiralniku, čim prispe v Evropo. Gledano z njihovega zornega kota je zelo blizu, z našega pa manjka še par (tisoč) Km. :)

mmll ::

Zdravo

Ali je že kdo imel kakšne izkušnje z Cainiao Heavy Parcel Line, glede na to, da je v seznamu kurirskih služb zapisano "verjetno sprejemljiva kurirska služba", vse ostale Cainiao so sprejemljive

Hvala

tin01 ::

Kako danes izgleda seznam "sprejemljivih kurirskih služb" ? Torej brez dodatnih stroškov tebi v nabiralnik ?
Hvala.

T

Vuli ::

isto kot včeraj
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

goba ::

mmll je izjavil:

Zdravo

Ali je že kdo imel kakšne izkušnje z Cainiao Heavy Parcel Line, glede na to, da je v seznamu kurirskih služb zapisano "verjetno sprejemljiva kurirska služba", vse ostale Cainiao so sprejemljive

Hvala



Verjetno še ne.

Mare2 ::

Mi gremo vsi na ziher.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

V-i-p ::

Mare2 je izjavil:

Mi gremo vsi na ziher.

+1
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pygmalion ::

Mare2 je izjavil:

Mi gremo vsi na ziher.


... če imamo izbiro, ki ni bistveno dražja od ziher variante. Je pa kakšnih 5% situacij, ko tudi riskiram s CSE for Special Goods.

buttcrack ::

Ali gre tole PRxxxxxxxxxYP mimo CP?
EDIT:
gre... vidim, da je že nov TN pod LLxxxxxxxxxLU

Zgodovina sprememb…

kingo1 ::

Stokrat prežvečena tema: od 1.7.2021 je spremenjen način obdavčevanja:
- za pošiljke do 150€ se plača samo DDV (običajno že kar ob samem naročilču)
- za pošiljke nad 150€ pa poleg DDV še carina.

V primeru pritrditve gornjega - zakaj sem prejel od naše pošte pred dnevi obvestilo, da je pošiljka (skupaj z obračunanim DDV in pošiljanjem skupaj 3,74€) predmet carinske obdavčitve.

Zelo prijazen fant iz Pošte mi je povedal, da država izgublja ogromne zneske zaradi necarinjenja ter naj posredujem pooblastilo za pregled. V takem primeru naj bi bil hitri pregled 2,5€ (skoraj več kot sama pošiljka :) ). Je to kar diskrecija organa, da odpira pošiljke oz. se odloči, kaj bi se pregledovalo?

Ales ::

kingo1 je izjavil:

Stokrat prežvečena tema: od 1.7.2021 je spremenjen način obdavčevanja:
- za pošiljke do 150€ se plača samo DDV (običajno že kar ob samem naročilču)
- za pošiljke nad 150€ pa poleg DDV še carina.

V primeru pritrditve gornjega - zakaj sem prejel od naše pošte pred dnevi obvestilo, da je pošiljka (skupaj z obračunanim DDV in pošiljanjem skupaj 3,74€) predmet carinske obdavčitve.

Zelo prijazen fant iz Pošte mi je povedal, da država izgublja ogromne zneske zaradi necarinjenja ter naj posredujem pooblastilo za pregled. V takem primeru naj bi bil hitri pregled 2,5€ (skoraj več kot sama pošiljka :) ). Je to kar diskrecija organa, da odpira pošiljke oz. se odloči, kaj bi se pregledovalo?

Vse pošiljke se pregleda. Vse so predmet carinskega postopka.

Kaj misliš, da imajo čarobno kroglo in kar vnaprej vedo, da je tvoja pa samo za 4 EUR, brez da bi šla skozi postopek?

6151 ::

kingo1 je izjavil:

Stokrat prežvečena tema: od 1.7.2021 je spremenjen način obdavčevanja:
- za pošiljke do 150€ se plača samo DDV (običajno že kar ob samem naročilču)
- za pošiljke nad 150€ pa poleg DDV še carina.

V primeru pritrditve gornjega - zakaj sem prejel od naše pošte pred dnevi obvestilo, da je pošiljka (skupaj z obračunanim DDV in pošiljanjem skupaj 3,74€) predmet carinske obdavčitve.

Zelo prijazen fant iz Pošte mi je povedal, da država izgublja ogromne zneske zaradi necarinjenja ter naj posredujem pooblastilo za pregled. V takem primeru naj bi bil hitri pregled 2,5€ (skoraj več kot sama pošiljka :) ). Je to kar diskrecija organa, da odpira pošiljke oz. se odloči, kaj bi se pregledovalo?


Narobe poštnino si izbral.

kingo1 ::

6151 je izjavil:

Narobe poštnino si izbral.


Kaj to pomeni - narobe?

6151 ::

V temi so objavljene metode pošiljanja, ki se izognejo dvojnemu plačilu davka in carinskemu postopku pri nas. Malo prebrskaj prejšnjih par strani.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

FoxKnox ::

Nekaj pazite pri naročanju.
Kadar ima pridajalec opcijo free shipping China post registered mail IN AE standard shipping, bo, ne glede na izbrano poslal kot China post registered in bodo dodatni stroški vsaj 2,5€, če ne še enkrat Ddv.Če nisi pozoren, niti ne opaziš, dokler ni na poti.

Ales ::

A si čisto vsakega prodajalca na AE stestiral, da takele počne? ;)

FoxKnox ::

Kot sem napisal : Bodite pozorni.
Ker očitno nekateri niso.
««
144 / 190
»»