» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
138 / 190
»»

delfinus ::

V isti minuti tvojega sporocila je en entry vec v enem drugem trackingu: https://chinapost-track.com/track-trace Ce se not da: QFLEM1821676512YQ
Glede robe je bila v casu nakupa discountana pod 150. Nemena in ostalega zal ne morem razlagt, je bilo naroceno po navodilih frenda, ki sestavlja neko star trek prevozno sredstvo.

Ce bo zabavno bo pac zabavno, tudi ok, v koncni fazi bomo zahtevali denar nazaj, ce slucajno ne bo kaj stimalo. Frenda pa mene pa res zanima, ce je mogoce izslediti lokacijo, kjer se ta paket trenutno nahaja, ce se seveda to da.

lp, d.

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

V isti minuti tvojega sporocila je en entry vec v enem drugem trackingu: https://chinapost-track.com/track-trace Ce se not da: QFLEM1821676512YQ
Glede robe je bila v casu nakupa discountana pod 150. Nemena in ostalega zal ne morem razlagt, je bilo naroceno po navodilih frenda, ki sestavlja neko star trek prevozno sredstvo.

Ce bo zabavno bo pac zabavno, tudi ok, v koncni fazi bomo zahtevali denar nazaj, ce slucajno ne bo kaj stimalo. Frenda pa mene pa res zanima, ce je mogoce izslediti lokacijo, kjer se ta paket trenutno nahaja, ce se seveda to da.

lp, d.


Maybe we should ask Goran Walker, HE KNOWS!

stara mama je izjavil:

Bomo vidli, kaj bo iz tega ratalo. Nad skrčljivo folijo je vse lepo :)


Yes, it USUALLY does, they take care of that, for sure, always!
L.Rossmann-u je januarja skoraj bajta pogorela v NJ/NY (pa reciva da pozna podrocje precej dobro) ... just saying! Ker ima gasilski video, v/kot opomin na ta (e-bike) dogodek.

Mogoce so pa ta-nove 'sand' celice.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

delfinus ::

Tako je, GW je moj frend in ne ve kje je paket, prosim lepo ne izpostavljati osebnih podatkov. Lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

Tako je, GW je moj frend in ne ve kje je paket, prosim lepo ne izpostavljati osebnih podatkov. Lp, d.


All good then ... but it was not me, you did all that, by posting that link yourself ... this is a fake name, right?

11/10/20218:51:48 AM Pending shipping by the seller
Yes, seems legit!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nejcek74 ()

delfinus ::

AEx lej spet mas te svoje brezpotrebne izpade. Sam nimam kaj pojasnjevati, GW je realna oseba in je narocen na njegov naslov in ne moj. Nimam kej vec pojasnjevat glede tega. Mene samo zanima al je paket mogoce trejsati kje lezi trenutno al ne? Ce ne tut okej. lp, d.

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

AEx lej spet mas te svoje brezpotrebne izpade. Sam nimam kaj pojasnjevati, GW je realna oseba in je narocen na njegov naslov in ne moj. Nimam kej vec pojasnjevat glede tega. Mene samo zanima al je paket mogoce trejsati kje lezi trenutno al ne? Ce ne tut okej. lp, d.


Bolj je vprasanje zakaj sprasujete stvari, ki jih ocitno ze veste ... ker falanga (in ostale gluparije v smislu iskanja virov za info) je povsem odvec ...

Poiscite si sami, pa ne bo problema ... saj itak vse veste! Ce ne pa Groot pomaga.
Akcija ... reakcija. Dela se v Stegnah, ali je ze za Bezigradom?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

delfinus ::

Lej AEX, prijazno se enkrat mene samo zanima ali imas ti dostop do kaksnega informacijskega servisa, ki lahko odkrije kje QFLEM1821676512YQ paket trenutno lezi? Ce ne tudi okey. Sam poznam samo to standardno plejado tracking servisov in jih tudi znam uporabit. Toliko je pac moj domet.

Moje vprasaje je postavljeno v upanju, ce morda imas dostop do kaksnega informacijskega servisa, ki ni javno dostopen.

Kaj je ta stvar narocila, za kaj se bo rabila, kdo je to narocal, kje je to kupoval, koliko je placal je popolnoma brezpredmetno in nerelevantno in ni predmet mojega vprasanja ali iskanja komentarjka. Oprosti in hvala za razumevanje, lp, d.

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

Lej AEX, prijazno se enkrat mene samo zanima ali imas ti dostop do kaksnega informacijskega servisa, ki lahko odkrije kje QFLEM1821676512YQ paket trenutno lezi? Ce ne tudi okey. Sam poznam samo to standardno plejado tracking servisov in jih tudi znam uporabit. Toliko je pac moj domet.

Moje vprasaje je postavljeno v upanju, ce morda imas dostop do kaksnega informacijskega servisa, ki ni javno dostopen.

Kaj je ta stvar narocila, za kaj se bo rabila, kdo je to narocal, kje je to kupoval, koliko je placal je popolnoma brezpredmetno in nerelevantno in ni predmet mojega vprasanja ali iskanja komentarjka. Oprosti in hvala za razumevanje, lp, d.


Mene tudi marsikaj zanima, kaj pa, ce narediva kaksen trade?
Kaksne vire imam ali pa nimam, vam pa res ne bom razlagal, ker se vas to pac nic ne tice ... ce rabite servis iskanja vasih posiljk, ga pac narocite komercialno, pa je. Saj bo slo, kajne?

Dokler je znotraj enega in istega kurirskega servisa so podatki lahko samo od tam, ce so tocni, pa ni mozno preveriti, ker ni cross-reference ... kot da tega ne veste! Domet ni relevanten, tudi vas ne! Je pa v fazi predaje naprej tole sedaj in to ni v SI, jasno.

Prijaznost ima vec plati, vasa je malo pri robu ze, da! Eni ste se ze kar malo prevec razvadili, veste tudi prijaznost ima meje (vasa izgleda zelo tanke).

Original za tole je tule:
https://www.szqfsy.wang/
pravijo ... verjetno kaksna podobna uvozna strategija kot tole:

Ukradena pošiljka #kitajci
Ukradena pošiljka #kitajci

Vir je napisal samo tole:
DgIit

Moja ocena bi bila, da lahko pricakujete dostavo v decembru, kaksna bo pa lahko vsebina, je pa tudi ze napisano.

Ni potrebe po nobenem opravicevanju, prosnjah, ... ce vam morebitni odgovor lahko ne bo vsec, potem preprosto ne postavite vprasanja in je -- juristi imajo znan rek:

The moment you ask a question to which you do not know the answer, you are virtually guaranteed to get an answer that will surprise you and shock you ...

"Seller's shipping method" je bolj ali manj loterija, dokler ne prejmete, ker nekih ustaljenih poti ni. Posta je UPU, tole nikjer ni niti indicirano tako. Kurirsko bo prejel.

Cudno je pa tudi to, da graditelj star-trek zadeve, BP tudi ne izgradi kar sam ... ja off-topic, no doubt!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Groot ::

@delfinus nobenega dodatnega vira nima. Saj opozarjamo nekateri že lep čas da vse kar dela je nabija trackinge in lepi sem brezvezne sestavke. Poleg tega pa na žalost še razkriva osebne podatke oseb in deli občasno škodljive nasvete.

@Ax ce si res tako željan pomagati, si lepo naredi svojo temo (npr. Pomoč pri sledenju pošiljk) in tam svetuj ljudem, ki bodo to želeli. Tako boš imel mir in lahko nabijaš kar ti srce poželi (jaz se bom teme zagotovo izogibal). Ne pa da zasvinjaš s svojimi offtopic prispevki vsako temo kjer se pojaviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

delfinus ::

Sem opazil, da te marsikaj zanima ja ;).
Sam sem primarno spraseval samo, "ce lahko kdo trejsa lokacijo paketa" in to je to nic vec, nic manj. Moja napaka je, da sem dal link do predmeta, ker potem smo zasli na teritorij, katere nima veze z mojim primarnim vprasanjem. Da bi delal kak trejd tukaj s tabo ali kom drugim ni bil moj namen, tudi ne zelim dostopa do tvojih virov. Zelel sem samo informacijo, ce bi morda lahko to kdo lociral. Si navedel nekaj sedaj, kar mi je uporabno. Verjetno tole se sploh ni v SI, kar se tudi meni zdi glede na zadnji trecking preko ChinaPost servisa tukaj https://chinapost-track.com/track-trace Tako da hvala za dodaten namig.

Ce bo posiljka nepravilna, ce bo kaj manjkalo bo stvar kasnejsega disputa, tudi to me ne skrbi, ker sem ze sel mnogokrat cez to in smo vedno resili v dobro. Pac kreditiramo trenutno Kitajcke za en cas, ampak bomo ze uredili, ce bo seveda potrebno.

Tako je, Kar se tice GW je popolni off topic in nerelavantno za razpravo tukaj.

AEx_1-7 ::

Groot je izjavil:

@delfinus nobenega dodatnega vira nima. Saj opozarjamo nekateri že lep čas da vse kar dela je nabija trackinge in lepi sem brezvezne sestavke. Poleg tega pa na žalost še razkriva osebne podatke oseb in deli občasno škodljive nasvete.

@Ax ce si res tako željan pomagati, si lepo naredi svojo temo (npr. Pomoč pri sledenju pošiljk) in tam svetuj ljudem, ki bodo to želeli. Tako boš imel mir in lahko nabijaš kar ti srce poželi (jaz se bom teme zagotovo izogibal). Ne pa da zasvinjaš s svojimi offtopic prispevki vsako temo kjer se pojaviš.


Kaj ce bi se brigali zase, ker vas NIHCE ni nic vprasal ... tiste predlagaj izbris tudi nihce ne uposteva ... pomoc pa potrebujete res, ker razna potikanja, pokrviteljstva v smislu kaj kdo drug ve in ve ne, ter podobne troll metode so off-topic, kjerkoli (ce uporabim vas izraz -- nabijanje, svinjanje ,... ). Ogrozeni ste nekateri ... potem je pa takole obcasno. To da ste ze veckrat pod pretvezo iskanja necesa poskusali ze marsikaj, je itak jasno mnogim ...

Kaj imajo vasi prispevki z temo ... nic ... torej ... off-topic!

delfinus je izjavil:

Sem opazil, da te marsikaj zanima ja ;).
Sam sem primarno spraseval samo, "ce lahko kdo trejsa lokacijo paketa" in to je to nic vec, nic manj. Moja napaka je, da sem dal link do predmeta, ker potem smo zasli na teritorij, katere nima veze z mojim primarnim vprasanjem. Da bi delal kak trejd tukaj s tabo ali kom drugim ni bil moj namen, tudi ne zelim dostopa do tvojih virov. Zelel sem samo informacijo, ce bi morda lahko to kdo lociral. Si navedel nekaj sedaj, kar mi je uporabno. Verjetno tole se sploh ni v SI, kar se tudi meni zdi glede na zadnji trecking preko ChinaPost servisa tukaj https://chinapost-track.com/track-trace Tako da hvala za dodaten namig.

Ce bo posiljka nepravilna, ce bo kaj manjkalo bo stvar kasnejsega disputa, tudi to me ne skrbi, ker sem ze sel mnogokrat cez to in smo vedno resili v dobro. Pac kreditiramo trenutno Kitajcke za en cas, ampak bomo ze uredili, ce bo seveda potrebno.

Tako je, Kar se tice GW je popolni off topic in nerelavantno za razpravo tukaj.


No vidite, info ste dobili (kot nedvomno navajate sami), torej viri (jasno) so ... kje in kaj kupite se odlocite sami ... tiste bedarije o nekih os. podatkih, ki to jasno niso, pa prijavite, pa bodo pristojni ukrepali, kaj se cakate (in se se malo nasmejali na vas racun, kot se je verjetno ga. esc. FR veleposlanica v LJ).

Glejte d. saj se razumeva, pa izgledate kar ok sicer, samo ne tiscite nosu prevec tam, kjer mu ni mesto. Vse bo pokazal cas, roba je na poti, decembra bo, vam bo itak prejemnik povedal.
Tisti Cainiao ... je itak glitch.

OAO!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Joseph033 ::

Pozdravljeni v kratkem mogoče že jutri imam namen kupiti 24V 3A DC Power supply adapter pa me sedaj zanima kaj morem izbrti,da bi se pri nas lahko nekako izognil tem našim carinskim zadevam,če bi lahko dobil kakšne informacije glede te celotne zadeve,da se bom potem lahko lažje odločim pri samem nakupu.
https://www.aliexpress.com/item/3304235...
https://www.aliexpress.com/item/4000102...

AEx_1-7 ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni v kratkem mogoče že jutri imam namen kupiti 24V 3A DC Power supply adapter pa me sedaj zanima kaj morem izbrti,da bi se pri nas lahko nekako izognil tem našim carinskim zadevam,če bi lahko dobil kakšne informacije glede te celotne zadeve,da se bom potem lahko lažje odločim pri samem nakupu.
https://www.aliexpress.com/item/3304235...
https://www.aliexpress.com/item/4000102...


Izognili se ne boste nicemur (sivi uvoz ne gre, jasno, legalno).
Do 150 EUR je samo VAT, nad 150 EUR je carina+VAT ... do 22 EUR so ukinili.

Pac zelite ugodno voznino in nic sitnosti, torej iscete DDP svojstvo.
Imamo seznam, preverite vsebino -- tole je lahko za osnovo:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p735...

Pogledam se vase linke.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

delfinus ::

AEX hvala za prjaznost in obcasno uporabno pomoc. Kdo tisci nos izzven zastavljenih vprasanj? A to mam jaz problem? A prevec sprasujem, ce vprasam za pomoc, ce lahko kdo trejsa lokacijo paketa? Tu sem racunal na pomoc cist nic druga. Ne potrebujem razprave na item, ne ptrebujem razprave o prodajalcu in kupcu. Vse to je pod kontrolo. Obstajajo tudi tehtni objektivni razlogi zakaj naroca stvari preko mene. Kaj pa on dela je pa njegov hobby in OT. To je to.
lp, d.

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

AEX hvala za prjaznost in obcasno uporabno pomoc. Kdo tisci nos izzven zastavljenih vprasanj? A to mam jaz problem? A prevec sprasujem, ce vprasam za pomoc, ce lahko kdo trejsa lokacijo paketa? Tu sem racunal na pomoc cist nic druga. Ne potrebujem razprave na item, ne ptrebujem razprave o prodajalcu in kupcu. Vse to je pod kontrolo. Obstajajo tudi tehtni objektivni razlogi zakaj naroca stvari preko mene. Kaj pa on dela je pa njegov hobby in OT. To je to.
lp, d.


Berite med vrsticami ... saj znate! All the best with your item/purchase. And don't be too nosey, it can hurt sometimes. And you talk too much (like I do)! So, we have something in common now ... look what you did!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

delfinus ::

AEx, ma skoda ker je tolk balasta, ni potrebno, ker drugace mas kdaj kaksne koristne nasvete. Ko vprasam si zelim korektnost in egzaktnost. To je tudi cilj mojega prvega posta in vprasanja. Kdo rad noslja izzven vprasanja pa si lahko vsak sam izgradi sliko, ce se mu da brati nazaj, pa ce mu je vsec drama al pa kej. Lp, d.

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

AEx, ma skoda ker je tolk balasta, ni potrebno, ker drugace mas kdaj kaksne koristne nasvete. Ko vprasam si zelim korektnost in egzaktnost. To je tudi cilj mojega prvega posta in vprasanja. Kdo rad noslja izzven vprasanja pa si lahko vsak sam izgradi sliko, ce se mu da brati nazaj, pa ce mu je vsec drama al pa kej. Lp, d.


You always need to have the last word ...?
With your wife also?
Ni drage, opa drame!
Be a little careful what you wish for ... X-Mas is near!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

delfinus ::

Lej kolega slo-techovec, ti bom na privat PM, ker tole pa furas v nedogled. :)

AEx_1-7 ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni v kratkem mogoče že jutri imam namen kupiti 24V 3A DC Power supply adapter pa me sedaj zanima kaj morem izbrti,da bi se pri nas lahko nekako izognil tem našim carinskim zadevam,če bi lahko dobil kakšne informacije glede te celotne zadeve,da se bom potem lahko lažje odločim pri samem nakupu.
https://www.aliexpress.com/item/3304235...
https://www.aliexpress.com/item/4000102...


Sem pogledal:

https://www.aliexpress.com/item/3304235...
Free Shipping
To Slovenia via Cainiao Super Economy
Estimated delivery on Jan 09
Izgleda OK.

https://www.aliexpress.com/item/4000102...
Shipping: US $0.98
To Slovenia via Cainiao Super Economy Global
Estimated delivery on Jan 09
Tudi izgleda OK.

Narocite na ta nacin in/pa se bo zelo verjetno se konsolidiralo in prejemete potem kot 1 posiljko, sicer pa 2:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p730...

delfinus je izjavil:

Lej kolega slo-techovec, ti bom na privat PM, ker tole pa furas v nedogled. :)


No need, all has been said and done. No buddies here, only hostiles (we talk too much, and then g. is being disrupted somehow).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Joseph033 ::

AEx Najlepša hvala za odgovor zanima me samo še tole ali morem pod currency Izbrati EUR ali USD ker sedaj imam izbrano seveda izbrano EUR. Sem pa videl,da se spremeni shipping metoda,če izbereš 24V adapter

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Joseph033 ()

AEx_1-7 ::

Joseph033 je izjavil:

AEx Najlepša hvala za odgovor zanima me samo še tole ali morem pod currency Izbrati EUR ali USD ker sedaj imam izbrano seveda izbrano EUR.


Smo ze pojasnili tole (USD, skoraj vedno je ugodneje kot EUR):
https://slo-tech.com/forum/t586896/p735...

Javite kako vam gre z nakupi ... tako imamo info vsi. Vec glav/virov vec ve, vedno!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

tomaz- ::

naročil sem ene lučke v vrednosti 10,00€ . Shipping naj bi bil Aliexpres standard - zdaj pa sem dobil tracking v stilu RY5******CN
Kaj to pomeni, me je prodajalec na suho in bo padlo v pošto SLO ?

poslano preko:
China Post Registered Air Mail

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

AEx_1-7 ::

tomaz- je izjavil:

naročil sem ene lučke v vrednosti 10,00EUR . Shipping naj bi bil Aliexpres standard - zdaj pa sem dobil tracking v stilu RY5******CN
Kaj to pomeni, me je prodajalec na suho in bo padlo v pošto SLO ?


Tomaz -- tole smo tudi ze obdelali, najverjetneje gre za tole:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p733...

Razdelek: OPOZORILO
Variacija na temo:
RxxxxCN = 'to Slovenia via China Post Registered Air Mail'
in postopki v LJ, 100%.

Pod Order Details -- najdite rubriko:
Or you can track orders on below sites:
KAJ PISE TUKAJ
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

tomaz- ::

misliš tole:
Tracking information is available within 5-10 days. You can track your order here China Post Air Mail Website while it is still in China. After your order has arrived at its destination, you can monitor the delivery here Destination Post Website.

Ker v prosuct details lepo piše sicer:
AliExpress Standard Shipping

Free Shipping

Estimated Delivery Time:35-35 Days

Will be shipped within (Business days)2 Days

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

AEx_1-7 ::

tomaz- je izjavil:

misliš tole:
Tracking information is available within 5-10 days. You can track your order here China Post Air Mail Website while it is still in China. After your order has arrived at its destination, you can monitor the delivery here Destination Post Website.

Ker v prosuct details lepo piše sicer:
AliExpress Standard Shipping

Free Shipping

Estimated Delivery Time:35-35 Days

Will be shipped within (Business days)2 Days


Tule je slika rubrike, tole vnese seller, kaj je vnesel:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p736...

Sicer pa kot napisano -- SCAM, se enak primer iz prve roke:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p731...

35-35 -- gneca je ze tu, HUDA!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

mrTwelveTrees ::

Toliko teksta napisanega da se ti zrola.
Kaj zdaj so ukinili carino ? Jaz preko AX post dobivam vse brez obračunane carine.
Se pravi če je pošta AX, potem gre čez EU pošte v SLO in ni carine ?

AEx_1-7 ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Toliko teksta napisanega da se ti zrola.
Kaj zdaj so ukinili carino ? Jaz preko AX post dobivam vse brez obračunane carine.
Se pravi če je pošta AX, potem gre čez EU pošte v SLO in ni carine ?


Tudi search deluje!
A troll-ate -- smo ze povedali, da carinski rezim se ni s 1.7. nic spremenil.

Do 150 EUR je samo VAT, nad 150 EUR je carina+VAT ... do 22 EUR so ukinili.

Kaj vi dobivate in kako pa veste le vi.

https://slo-tech.com/forum/t586896/p733...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

delfinus ::

Eno vprasanje. Item nekaj pod 150EUR. Torej davek placam direkt na AE. Na voljo imam free DHL ali free Fedex IE. Kaj bo bolje? A kej od tega dvojega pride door-to-door ali bo v obeh primerih slo preko SI carinske poste?
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

Eno vprasanje. Item nekaj pod 150EUR. Torej davek placam direkt na AE. Na voljo imam free DHL ali free Fedex IE. Kaj bo bolje? A kej od tega dvojega pride door-to-door ali bo v obeh primerih slo preko SI carinske poste?
lp, d.


Oboje je DDU svojstvo z vstopom v EU v SI/LJ -- torej:

Delivery Duty Unpaid (DDU) means that import duties and taxes are unpaid. In this case, the customs officer forwards the shipment to an independent customs broker to collect the required amount.

- in ce oni (FURS) pravijo, da IOSS za vaso posiljko NE STIMA, potem se njim placate VAT -- in potem seveda upate, da vam prodajalec (oz. market-place) akontacijo VAT, ki ste jo placali ob nakupu, povrne ...

DHL je mozno tudi da je samo prevoznik, dejansko pa v SI vse gre preko PS ... variant je vec ...

DDP svojstvo, sicer bodo postopki v SI, skoraj vedno!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

delfinus ::

Torej bodo v obeh primerih IOSS cekirali v SI. Torej je pravzaprav vseeno? Je kdo ze slucajnmo prakticno testiral Fedex IE za stvari pod 150€? Tega se zaenkrat se nisem posluzeval.

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

Torej bodo v obeh primerih IOSS cekirali v SI. Torej je pravzaprav vseeno? Je kdo ze slucajnmo prakticno testiral Fedex IE za stvari pod 150EUR? Tega se zaenkrat se nisem posluzeval.


Kurirsko (DHL, UPS, FedEx, TNT) za SI je skoraj vedno DDU svojstvo v ciljni drzavi naslovnika, torej da FURS, lahko preko PS (odstop njim in vse tam, DHL Global Mail Asia Express, DHL ECommerce Express) ali pa postopek pri kurirskem v LJ preko FURS (se drazje).

Ce ne zelite postopka v SI, potem narocite z DDP svojstvom, imamo seznam s tem namenom, izkljucno:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p735...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

delfinus ::

Tnx. Nimam kej, ostale variante so potem drage glede posiljanja. Bom sel preko DHL pa se naj zgodi kar se bo. Prodajalec je reputable z dobro oceno. Lahko, da ma to porihtano. Ce ne bo pravi IOSS, pa dispute ob prispetju. lp, d.

AEx_1-7 ::

delfinus je izjavil:

Tnx. Nimam kej, ostale variante so potem drage glede posiljanja. Bom sel preko DHL pa se naj zgodi kar se bo. Prodajalec je reputable z dobro oceno. Lahko, da ma to porihtano. Ce ne bo pravi IOSS, pa dispute ob prispetju. lp, d.


Da, za DHL bo DE tracking in takole -- ce bo tudi IOSS OK /AE IOSS skoraj sigurno, ne od prodajalca, to gre skozi z 2.50, bo pa 1 teden sigurno se postopek v LJ, ker so pac hitri, DHL pa 14 dni vsaj HK --> FaM --> LJU/, potem 2.50 EUR za PS, ker DHL odstopi njim in tudi oni dostavijo, ne DHL.

09/18/2021 04:17:36 PM SCANNED INTO SACK/CONTAINER,Hong Kong, HK
09/30/2021 11:19:00 AM DESTINATION COUNTRY, ARRIVAL IN COUNTRY, SLOVENIA
09/30/2021 11:38:00 AM PROCESSED AT LOCAL DISTRIBUTION CENTER, SILJUA, SI
--
09/30/2021 07:45:00 PM ARRIVED AT CUSTOMS, SILJUA, SI
10/08/2021 08:41:00 AM CLEARED CUSTOMS, SILJUA, SI
--
10/10/2021 01:42:00 PM ARRIVED AT DELIVERY TERMINAL
10/10/2021 02:46:00 PM ARRIVED AT DELIVERY TERMINAL
10/11/2021 07:54:00 AM ARRIVED AT DELIVERY TERMINAL, Bad Liebenstein, SI
10/11/2021 01:35:00 PM ATTEMPTED DELIVERY, Bad Liebenstein, SI
10/11/2021 02:39:00 PM ATTEMPTED DELIVERY
10/11/2021 06:05:00 PM DELIVERED

Tule je bilo 8 dni za CP, recimo ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

leeon ::

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ev...

Urad je tako madžarskemu generalnemu tožilstvu podal sodno priporočilo za pregon kriminalnih elementov, ugotovljenih na Madžarskem :))

tebodi ::

Imam "srečo", da so mi za eno simpl naročilo (el. razdelilec) že 3x "izgubili" paket.
Sedaj sem naletel na prodajalca z metodo pošiljanja, ki je še nisem videl:

"LAPOSTE_EU"

Ali ste to že obdelali in preverili? Seveda, rad bi se izognil carinskemu postopku, doplačilom in daljšemu čakanju kot je potrebno...

polozweii ::

Nekje je bilo govora o izbiri pošiljanja pa ne najdem.
Kaj izbrati da bo šlo direktno v nabiralnik?
Če se prav spomnim bo prišlo direktno tudi v primeru če prej prispe v katero drugo EU državo.

1. Aliexpress Standard Shipping
2. Aliexpress Saver Shipping
3. Cainiao Super Economy
4. Cainiao Super Economy Global
5. China Post Registred Air Mail
6. Seller's Shipping Method

AEx_1-7 ::

tebodi je izjavil:

Imam "srečo", da so mi za eno simpl naročilo (el. razdelilec) že 3x "izgubili" paket.
Sedaj sem naletel na prodajalca z metodo pošiljanja, ki je še nisem videl:

"LAPOSTE_EU"

Ali ste to že obdelali in preverili? Seveda, rad bi se izognil carinskemu postopku, doplačilom in daljšemu čakanju kot je potrebno...


Dajte link na izdelek, po imenu sodec gre za resitev PRODAJALCA preko La Poste ... Francoska (drzavna) posta ... od kod pravi, da dejansko poslje, iz CN ali FR?

Seller's Shipping Method ... najverjetneje!

polozweii je izjavil:

Nekje je bilo govora o izbiri pošiljanja pa ne najdem.
Kaj izbrati da bo šlo direktno v nabiralnik?
Če se prav spomnim bo prišlo direktno tudi v primeru če prej prispe v katero drugo EU državo.

1. Aliexpress Standard Shipping
2. Aliexpress Saver Shipping
3. Cainiao Super Economy
4. Cainiao Super Economy Global
5. China Post Registred Air Mail
6. Seller's Shipping Method


Pomembno je kako je (dejansko tudi res) poslano, s kaksnim svojstvom (in ves cas govorimo prakticno samo o tem tule vsi). Tudi search deluje!


Imamo seznam, preverite vsebino -- tole je lahko za osnovo:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p735...

Link na izdelek, pa morda pogledam ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bodo53 ::

Pozdrav,
Zanima me, katera varianta pošiljanja je na koncu ugodnejša :
"China Post Registred Air Mail" ali "AliExpress Standard Shipping"
Zadnja je že ob naročilu dražja ravno za onih 2,5 EUR, ki sledijo PS.
Hvala za odgovor.

AEx_1-7 ::

bodo53 je izjavil:

Pozdrav,
Zanima me, katera varianta pošiljanja je na koncu ugodnejša :
"China Post Registred Air Mail" ali "AliExpress Standard Shipping"
Zadnja je že ob naročilu dražja ravno za onih 2,5 EUR, ki sledijo PS.
Hvala za odgovor.


DDU vs. DDP, AESS je vedno tisto kar zelite, ker 2.50 je najmanj, lahko na koncu pride seveda drazje, ceneje pa nikoli ...
https://slo-tech.com/forum/t586896/p735...

Link na izdelek dajte, ker ce imajo OBOJE lahko potem postane se takole, cesar pa RES ne zelite:

https://slo-tech.com/forum/t586896/p736...

China Post ... nocete nikoli!
Kaj sedaj ... trollate ali?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

MacLeod ::

To imam možnos izbire, ostali ne pridejo v poštev, kako je s tema?
Special Line-YW
Cainiao Standard For Special Goods

bodo53 ::

Hvala za odgovor, sprašujem ker pač nimam izkušenj.

Link je pa - https://de.aliexpress.com/item/32967636...

Prej sploh nisem vedel, kaj trolanje pomeni, no, tega ne počnem nikoli in nikjer. No, vsaj namenoma ne.

Hvala!

AEx_1-7 ::

MacLeod je izjavil:

To imam možnos izbire, ostali ne pridejo v poštev, kako je s tema?
Special Line-YW
Cainiao Standard For Special Goods


Je pod 150, kajne, tisto kar je ceneje:
Special Line-YW (Yanwen Post) bo LU in nekaj hitreje.
Cainiao STANDARD (ne Cainiao Super Economy) for Special Goods bo NL in nekaj pocasneje (HK je gneca, zal LGG pa tudi).

Je primer v prihodu, ko je bilo naroceno 'Special Line-YW', ker je bilo ceneje, a je seller poslal z 'Cainiao STANDARD for Special Goods', ceprav dokaj drazje ...

Dajte link, da se pogleda konkretno ... da ne bo potem spet China Post hec ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

bodo53 je izjavil:

Hvala za odgovor, sprašujem ker pač nimam izkušenj.

Link je pa - https://de.aliexpress.com/item/32967636...

Prej sploh nisem vedel, kaj trolanje pomeni, no, tega ne počnem nikoli in nikjer. No, vsaj namenoma ne.

Hvala!


OK, bom pogledal se tole ...


GreenSolar Store
96.3% Positive feedback
Item as Described 4.8 Above Average
Communication 4.7 Below Average
Shipping Speed 4.6 Below Average
This store has been open since Aug 2, 2018

https://www.aliexpress.com/item/3296763...
100Pcs/lot 1V 2V 3V 4V 5V 6V 8V 9V 12V 18V Solar Panel DIY Cells Polycrystalline Module Battery Charger Poly PV Power Connect
4.6 14 Reviews 36 orders
US $11.35 / lot (100 pieces)
Price includes VAT
Shipping: US $5.39
To Slovenia via AliExpress Standard Shipping
Estimated delivery on Dec 16

OK, izgleda legit (robe ne poznam sicer nic), ampak ima tudi China Post, kat tarifira za pol cene nizje od AESS (in malo smrdi tole, extra-profit) ... poglejte se kakega drugega prodajalca, ker cene blaga, ali je realna ali ne, ne poznam in tezko ocenim kar malo na oko!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

hojnikb ::

Je kje kak latest seznam okol shippinga? lahk bi blo sticky na prvem postu...
#brezpodpisa

MacLeod ::

AEx_1-7 je izjavil:


Je pod 150...
Dajte link, da se pogleda konkretno ... da ne bo potem spet China Post hec ...


Je pod 150, pa sem šele naročal.

So me pa prasci nategnili, pri naročilu tablice. V košarici imel več stvari in pri plačilu bil zaposlen s potrjevanjem kode preko telefona in sem spregledal, da so za plačilo spremenili ceno. In sicer je pri naročilu cena US $441.12, pokasirali pa me 702$. Sem dal canceled, ker je spremnil ceno, zanima me če dobim povračilo ali vsaj razliko?

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

AEx_1-7 ::

MacLeod je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


Je pod 150...
Dajte link, da se pogleda konkretno ... da ne bo potem spet China Post hec ...


Je pod 150, pa sem šele naročal.

So me pa prasci nategnili, pri naročilu tablice. V košarici imel več stvari in pri plačilu bil zaposlen s potrjevanjem kode preko telefona in sem spregledal, da so za plačilo spremenili ceno. In sicer je pri naročilu cena US $441.12, pokasirali pa me 702$. Sem dal canceled, ker je spremnil ceno, zanima me če dobim povračilo ali vsaj razliko?

https://www.aliexpress.com/item/1005003...


Ce je vas preklic narocila sel skozi kot sprejet, ker je bilo to se pravocasno narejeno, torej se PRED samo odpremo blaga (se niste reciva niti dobili TN), potem vsekakor dobite vas denar v celoti nazaj (stornacija narocila in povracilo placila, pa malo - bonitete, ker ste se pac kot kupec 'premislili') -- ce je ze odposlano, pa je zal zamujeno, ker tale link je iz FR in je:
7-Day Delivery
Shipping: US $5.67
From France to Slovenia via CAINIAO WAREHOUSE STANDARD SHIPPING
Estimated delivery on Nov 22

Preverite kaj imate pod Order Detail na AliExpress strani navedeno.

Zelo verjetno so popravili ceno izdelka zaradi USD nihanja, ki je kar razburkano zadnje tedne, je pac potrebno preveriti pred placilom ponovno, ce je cena OK za vas ali ne.

Ono, kar ste prvotno vprasali je iz CN, ne FR ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

hojnikb je izjavil:

Je kje kak latest seznam okol shippinga? lahk bi blo sticky na prvem postu...


Kaj vas konkretno tako hudo muci, da tole nikakor ni dovolj dobro za vas:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p735...

Kaj, a dam link v podpis, vsakic sproti? Ga se na TV objavimo na danasnji vecerni oddaji ... pa se IG, TW, FB, VK, ... kam se vse, YT?

--
ala Usenet -- check this out:
Imamo seznam, preverite vsebino -- tole je lahko za osnovo:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p735...

Nekam si shranite azurni link in je STICKY FOR YOU!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

Danes sem izkoristil $9 AE bon, kar mi je skupaj z enim drugim kuponom zmanjšalo nakup za kakšnih 15%. To so že procenti, za katere se splača, samo mi ni jasno, v čem je motivacija AE za takšne enodnevne akcije, ki generirajo nepotrebno gnečo?

Prav tako potrjujem da je tudi meni en Cainiao Super Economy Global takoj dobil madžarsko sledilno številko. Sprememba se bo videla na popisu, ki ga bom objavil jutri.

Končno, danes mi je skoraj točno po enem mesecu prišel še en Cainiao Super Economy for Special Goods, ponovno preko Nemčije. Za drugim Cainiao Super Economy for Special Goods se je izgubila vsaka sled...

hojnikb je izjavil:

Je kje kak latest seznam okol shippinga? lahk bi blo sticky na prvem postu...


Vsaki drugi petek. Konkretno jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

MacLeod ::

AEx_1-7 je izjavil:


Zelo verjetno so popravili ceno izdelka zaradi USD nihanja, ki je kar razburkano zadnje tedne, je pac potrebno preveriti pred placilom ponovno, ce je cena OK za vas ali ne.


sem ugotovil, da so mi obračunali redno ceno in ne oglaševano in predstavljeno na strani s popustom -35%, očitno niso popravili nadaljevanje naročila in plačila, to je kar scam.

poki66 ::

AEx_1-7 kaj se vam zdi ta prodajalec. Piše, da bo poslano iz Francije. Cena mi je všeč čas dostave tudi samo trgovina je pa meni sumljiva.
https://www.alixpress.com/item/10050035...
««
138 / 190
»»