» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
123 / 190
»»

AEx_1-7 ::

Wisor je izjavil:

Hoj

Zanima me poštnina "Cainiao Super Economy Global". V razpredelnici, ki je na voljo na prejšnih straneh, uporabnik navaja, da se izdelki poslani po tej pošti ustavijo na slovenski carini. Namreč pridobil sem informacijo, da jih je že kar nekaj bilo dostavljenih v "kaslc" brez kakšnih dodatnih stroškov.

Ali lahko kdo potrdi to informacijo ?


Je bilo povedano, trenutno gre preko BE in v svojstvu DDP.
Se lahko konsolidira in potem gre preko HU tudi v svojstvu DDP.

Uporabnik, ki je navajal nasprotno, svojega se ni z nicemer potrdil in ni mozno preveriti, se pa priporocamo za njegove konkretne podatke in dokazila -- do 1.7. je to hodilo preko UZ (Yanwen), po 1.7. kaksen mesec preko CN (China Post UNREG., isto Yanwen), sedaj je BE/HU (4PX).

Sicer pa je pravilo AESS (AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping).

Ce zelite posredujte link do izdelka/prodajalca pa pogledam (1 ali 2 pogledam, ne mi jih prosim poslati 50+) ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

5erson ::

Ali se da združiti pošiljke, če naročaš pri istem prodajalcu dve stvari in bi bila potem ena poštnina?
6,71€ je že kar velik procent naročila.

Vetrpiha ::

Vprašaj prodajalca. V kolikor pa nižjo ceno artikla prodajalec korigira z višjo ceno poštnine pa žal ne

AEx_1-7 ::

5erson je izjavil:

Ali se da združiti pošiljke, če naročaš pri istem prodajalcu dve stvari in bi bila potem ena poštnina?
6,71EUR je že kar velik procent naročila.


Da in ne, nekaj moznosti vseeno je ... ampak potrebujem vec info za vas konkretni primer, generalno za dostavo v SI se nimamo opcije 'Combined Order' imamo pa pod dolocenimi pogoji 'Combined Delivery', ampak ne ad-hoc kar prosto po izbiri, ampak malo na okoli.

Ce zelite vec info posredujte linke do izdelkov, ni nujno da od istega prodajalca, pa pogledam kaj se da narediti za vas primer.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

5erson ::

AEx_1-7 ::

--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

5erson ::

5erson je izjavil:


Pogledam in javim, a za vsakega rabite po 1 kos?


https://www.aliexpress.com/item/1005001... 100pcs white 1 kos
https://www.aliexpress.com/item/1005001... 100pcs white 6-9 Aged 2 kos
https://www.aliexpress.com/item/1005001... 100pcs white 1 kos

AEx_1-7 ::

5erson je izjavil:

5erson je izjavil:


Pogledam in javim, a za vsakega rabite po 1 kos?


https://www.aliexpress.com/item/1005001... 100pcs white 1 kos


Samo za 1. pogledal (ampak 2 in 3 je ista praksa) -- trgovina dela GeoFencing, diskriminira SI kupce in ima le 1 opcijo posiljanja AESS:
https://www.aliexpress.com/item/1005001...
Color: 100 PCS White (zadnji, 12. model)
- US $10.19 + US $7.23 to Slovenia via AliExpress Standard Shipping)
- US $10.36 + Free Shipping to Germany via AliExpress Standard Shipping
- US $11.36 + Free Shipping to Italy via AliExpress Standard Shipping
- Austria -- This Supplier/Shipping Company does not deliver to your selected Country/Region.
- US $10.45 + US $4.11 to Croatia via AliExpress Standard Shipping
- US $10.61 + US $2.99 to Hungary via AliExpress Standard Shipping
- US $9.63 + Free Shipping to Poland -- AliExpress Standard Shipping

Recite NE taki praksi ter najdite drugega prodajalca, ki ima posteno postnino za ta artikel (Free Shipping je vsekakor zazeljen), ker tale ni vreden da prejme narocila iz SI, dokler nas takole ocitno diskriminira.

Ce to ni mozno, potem naj vam naroci nekdo iz DE ali IT in recimo preposlje.

Z zdruzitvijo NE znizate cene posiljanja, le prejmete vse kot 1 paket ter lahko tudi nekaj hitreje (govorim za SI).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

Kar se tiče CAINAIO SUPER ECONOMY GLOBAL:
Imam dve taki na naši CP v postopku, naročeni konec julija in sredino avgusta.Obe imata China post unreg. TN.
Jaz z to metodo NE bom naročal več, dokler ne bo 100 % jasno,da gre mimo.

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

Kar se tiče CAINAIO SUPER ECONOMY GLOBAL:
Imam dve taki na naši CP v postopku, naročeni konec julija in sredino avgusta.Obe imata China post unreg. TN.
Jaz z to metodo NE bom naročal več, dokler ne bo 100 % jasno,da gre mimo.


Zal ste padli v Yanwen luknjo, sem napisal kako in kaj ... lahko vam dam TN iz avg. in sep. pa si sami preverite ... sem podrobnosti ze napisal ... ce dobite CN je vedno mozen DISPUTE, lahko pa da vam je prodajalec sam poslal s "China Post" ali pa "Seller's Shipping Method" (tak SCAM je znan) -- brez TN tezko sodim -- kako je trenutno sem napisal BE, 35dni+ (HU ce je consolid., 21 dni), preverjeno tedensko, ce vidimo spremembe bomo na seznamu popravili ... ce ima se kdo zagate naj pa le javi, saj vec info ne skodi!

100% ni nic, se tisto kar sami naredite ne dokler ni dejansko narejeno ... ampak se je TN BE, bo OK, HU isto, to pa je 100% do sedaj bilo tako.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

Kar se tiče CAINAIO SUPER ECONOMY GLOBAL:
Imam dve taki na naši CP v postopku, naročeni konec julija in sredino avgusta.Obe imata China post unreg. TN.
Jaz z to metodo NE bom naročal več, dokler ne bo 100 % jasno,da gre mimo.


https://slo-tech.com/forum/t586896/p730...
tule je nekdo opisal tako narocilo
-- pravi -- Naročil 5.8. in dobil 31.8.
sicer nimamo TN, ampak verjamemo, da kar pravi drzi, potem se je seznam azuriral.

Verjamemo pa tudi vam, da me ne bi napak razumeli.
Dokler je 'to Slovenia via Cainiao Super Economy Global' pokrival Yanwen je bilo takole:
do 1.7.:
S00000207996886 --> US038706416UZ
po 1.7. pa
S00000220425679 --> UU201993229CN
oboje je zgodovina.

Trenutno je takole:
'Cainiao Super Economy Global' == 'Cainiao Super Economy'
zavisi pa od teze paketa, videli tudi ze --> 'Cainiao Standard For Special Goods' v primeru mikro-paketa -- je dinamicno.

LP00463981497158 --> UH557102694BE
je se na poti, cez Liege je ze slo, jutri verjetno bpost poslje naprej v SI, 27.09. dostava v LJ. Lahko sami spremljate, pa bomo videli ali imam prav ali ne.

Sicer pa za sub 5 USD vsekakor poiscite prodajalca z 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping', ker bo vsekakor prispelo hitreje. Azurni artikli in prodajalci to imajo (je tudi dodatni indikator da je seller OK).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

Ok , saj verjamem , ne zaupam pa Kitajskim prodajalcem, ki zmeraj iščejo neke cenejše poti, ne glede na dodatne stroške kupcev. Za par € vredne stvari jih veliko ponuja kot free shipping samo CSEG ali CSE , ostalo je 3€+.
Meni se ne da več ukvarjati z disputi, letos sem jih imel vsaj 15.
Zavrnem ali pa dam poštarju za " eno pivo".

pygmalion ::

Glede zmanjšanja poštnine

Prva možnost: Prodajalci imajo urejeno tako, da se cena poštnine avtomatsko zniža, če se naroči nekaj različnih artiklov v isti prodajalni.

Druga možnost: Prodajalci nimajo urejeno avtomatsko zmanjšanje poštnine. Vseeno pa je v dogovoru s prodajalcem možno naročiti artikle, počakati da prodajalec ročno zmanjša poštnino in potem artikle tudi plačati.

Tretja možnost: Prodajalci ne zmanjšajo poštnino pri nakupu različnih artiklov v isti prodajalni.

pygmalion ::

Moja strategija za pakete male vrednosti (Saver vs CSE/CSEG) je naslednja:

1. Pri več prodajalcih pogledam vse možnosti.

2. Če je pošiljanja s Saver dražje za par deset centov, ali pa enako drago ali celo ceneje, izberem Saver.

3. Če je Saver dražji za euro ali več, ali Saverja ni, naročim CSE/CSEG. CSE ima prioriteto.

Do sedaj sem se vedno izvlekel vsaj z CSE. Tisti moj edini CSEG je zato, ker je prodajalec samovoljno spremenil CSE v CSEG. Na srečo z dobrim zaključkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

Ok , saj verjamem , ne zaupam pa Kitajskim prodajalcem, ki zmeraj iščejo neke cenejše poti, ne glede na dodatne stroške kupcev. Za par € vredne stvari jih veliko ponuja kot free shipping samo CSEG ali CSE , ostalo je 3€+.
Meni se ne da več ukvarjati z disputi, letos sem jih imel vsaj 15.
Zavrnem ali pa dam poštarju za " eno pivo".


Da, vsekakor, vse sorte je lahko, vsak pa vedno najbolje ve zase ... Saver je moj nasvet ... sicer pa po lastni presoji.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

Moja strategija za pakete male vrednosti (Saver vs CSE/CSEG) je naslednja:

1. Pri več prodajalcih pogledam vse možnosti.

2. Če je pošiljanja s Saver dražje za par deset centov, ali pa enako drago ali celo ceneje, izberem Saver.

3. Če je Saver dražji za euro ali več, ali Saverja ni, naročim CSE/CSEG. CSE ima prioriteto.

Do sedaj sem se vedno izvlekel vsaj z CSE. Tisti moj edini CSEG je zato, ker je prodajalec samovoljno spremenil CSE v CSEG. Na srečo z dobrim zaključkom.


OK, bomo povedali se za en trik ... vedno preferencno iscite/kupujte pri prodajalcih, ki imajo 'Free Shipping' in seveda korektno ceno blaga (strosek transporta je v ceni blaga, kar je za male stvari itak malo ali nic dodatka, sicer je zelo verjetno SCAM) -- za to je mnogo razlogov, da ne dolgovezimo, zaenkrat.

Ce imate vec atriklov za narociti, narocite 1., pocakajte da dobite TN (1 dan ponavadi) in mora biti BE (govorim za 'Cainiao Super Economy Global' == 'Cainiao Super Economy').

Cim je pick-up, narocite 2. atrikel, in ponovite enak postopek kot pri 1.

Enako potem za 3. +++

Zgodila se bo consolidacija (v odvisnosti od fizicne lokacije blaga ter teze/kubature/vrednosti), v celoti ali delna, zadeva postane 1 (ali 2) paketa, postane REG., gre preko BUD in boste imeli vse skupaj cez 3 tedne, ne pa 35+ dni.

Thank me later, and report back!

Aja, Saver gre na isto foro tudi skozi (ampak tu itak to ni nek hud +)!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Vanadium ::

Kaj smo zdaj ugotovili glede davka in carine? Naročit želim ene cob led stripe cca 30-40EUR in mi ni panike dat se tistih 5-10EUR za ddv. Ni mi pa za plačevat tiste slovenske carine ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

AEx_1-7 ::

Vanadium je izjavil:

Kaj smo zdaj ugotovili glede davka in carine? Naročit želim ene cob led stripe cca 30-40EUR in mi ni panike dat se tistih 5-10EUR za ddv. Ni mi pa za plačevat tiste slovenske carine ipd...


Dajte link do robe, pa povemo konkretno ... sicer pa je pravilo AESS (AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

e-marko ::

Danes dobil večji paket v katerem je bilo več manjših različnih naročil.
Vse ok, preko HU seveda. Problem je samo, da sem namesto nekih CNC couplerjev za 3d tiskalnik dobil polno plastičnih ležajev (603, 606, 628, 608RS, 609, 629). Sem že mislil, da sem se uštel pri oddaji naročila. Ne, sem prav naročil. Poslano je bilo napačno blago.
Kako to rešujete? Nazaj seveda ne bom pošiljal.
...somebody, somewhere...

AEx_1-7 ::

e-marko je izjavil:

Danes dobil večji paket v katerem je bilo več manjših različnih naročil.
Vse ok, preko HU seveda. Problem je samo, da sem namesto nekih CNC couplerjev za 3d tiskalnik dobil polno plastičnih ležajev (603, 606, 628, 608RS, 609, 629). Sem že mislil, da sem se uštel pri oddaji naročila. Ne, sem prav naročil. Poslano je bilo napačno blago.
Kako to rešujete? Nazaj seveda ne bom pošiljal.


DISPUTE --> ITEM NOT AS DESCRIBED (s fotografijami ali videom odpiranja paketa).

Da niso lezaji Si3N4 ... jasno da ne!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

e-marko ::

https://ibb.co/0MWt6WB

8 različnih paketkov po 4 ležaji. :| Bom sprintal še kakšen spool holder... :))

Lp
...somebody, somewhere...

AEx_1-7 ::

e-marko je izjavil:

https://ibb.co/0MWt6WB

8 različnih paketkov po 4 ležaji. :| Bom sprintal še kakšen spool holder... :))

Lp


Na prvi pogled tole izgleda pure-ceramic ... jasno po ceni tole ni niti slucajno cirkonij ... tisto je 20+ EUR 1 kos ... meni Si3N4 laufajo OK, se kar pozna razlika, pa so CN brand, ne fag ali pa skf (saj je itak isto ...)!

DISPUTE in vrnili vam bodo denar, tole falsch-robo boste pa obdrzali za spomin (se je tudi meni ze zgodilo), dajte oglas pa prodajte, morda kdo rabi tole za kaksen EUR. Pa narocite ponovno tisto kar vam manjka.

Kako vesel bo sele oni, ki bo namesto lezajev dobil vaso robo ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

umetnic ::

Hello :)
Kitajec je namesto z ob nakupu izbrano 'Saver' opcijo samovoljno poslal z 'China Post Registered Packet'. Posledicno sem dobil stvar bistveno kasneje in se ljubezensko pismo od nase poste, kateri sem poravnal nadaljnih 2.5eur, ki jih sicer ne bi.
Ali lahko preko refund procesa sploh lahko izterjam teh 2.5 nazaj. Opcije v refundu so vezane zgolj na izdelek?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

AEx_1-7 ::

umetnic je izjavil:

Hello :)
Kitajec je namesto z ob nakupu izbrano 'Saver' opcijo samovoljno poslal z 'China Post Registered Packet'. Posledicno sem dobil stvar bistveno kasneje in se ljubezensko pismo od nase poste, kateri sem poravnal nadaljnih 2.5eur, ki jih sicer ne bi.
Ali lahko preko refund procesa sploh lahko izterjam teh 2.5 nazaj. Opcije v refundu so vezane zgolj na izdelek?


Poskusite seveda lahko (uspeh je zagotovljen, znesek pa ne vemo kako je tocno vas primer):
DISPUTE (SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED) --> REFUND, zal znani SCAM

Koliko ste placali za Saver (in imate na racunu od AE) in koliko je cena za to kot/kar je dejansko bilo poslano ...?

Smo to ze pojasnili:
SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED tudi ni prevec zazeljen, sem imel letos sam 1 tak primer: 'to Slovenia via AliExpress Standard Shipping', naroceno/placano, drazja opcija od ostalih -- dejansko samovoljno s strani trgovine poslano 'to Slovenia via China Post Registered Air Mail' (dejansko 50% cenejsi shipping, ampak poln problemov in zamud), pa ni leva trgovina -- takoj message, prosili za korekcijo situacije -- no-response-ever-received, pobrano/poslano 3 dni kasneje jasno China Post -- pocakali da je prislo, preverili robo --> DISPUTE (SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED), PARTIAL, predlog v smislu povrnitve razlike v ceni med transportoma +15% -- seller, no-response ponovno -- step-in, refund PARTIAL za celotno vrednost transporta +20% -- ja boniteta je tu vse kar imas, ce te nimas ali pa je slaba -- POZABI NA KARKOLI!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

gansta ::

Kaksna boniteta?

umetnic ::

Hello, ce mislis pod boniteto stopnjo clanstva, potem sem stalno 2000+ Diamond Member.
https://home.aliexpress.com/vip.htm

Vse skupaj je stalo 6.65 eur...Saver postnina pa vsega skupaj nekaj 10 centov.
Sicer pa jaz sploh ne morem izbrat dispute option, ki bi bil v zvezi s postnino. Samo tole iz slikce:

Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

AEx_1-7 ::

gansta je izjavil:

Kaksna boniteta?


Kupca (vasa, kako in kaj se obnasate vis-a-vis AE)!
Kaj imajo v CN social-score ...

umetnic je izjavil:

Hello, ce mislis pod boniteto stopnjo clanstva, potem sem stalno 2000+ Diamond Member.
https://home.aliexpress.com/vip.htm


Tege ne vidite nikjer ... vedo pa oni o vas precej in vas v stilu SCHUFA spremljajo, prodajalce tudi, ... torej, behave!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

umetnic je izjavil:


Vse skupaj je stalo 6.65 eur...Saver postnina pa vsega skupaj nekaj 10 centov.
Sicer pa jaz sploh ne morem izbrat dispute option, ki bi bil v zvezi s postnino. Samo tole iz slikce:



A, misting se boste sli, low-pressure bo bolj za zalivanje, za kaj bolj resnega po potrebno tam nekje 100-120 bar ... OK, DISPUTE torej:

Najprej mi povejte ce je roba 100% vse v redu?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Trismegistus ::

Poročilo za moje tri pakete združene na Madžarskem. 2 sta bila poslana s Cainao Super Economy Global in sta na poti postala AliExpress Standard Shipping. Tretji je prešel iz AliExpress Saverja v Standard. Prejeto brez sitnosti, na 20. dan, kot je napovedal AEx_1-7.

Upam, da se madžarski kanal ne zabaše in da ne preidemo na 4 do 6 tednov čakanja.

thxslo ::

pygmalion je izjavil:

Danes sem spet dobil ljubezensko pismo carinske pošte, ki te stane 2,50 EUR in sem se že jezil... potem pa sem ugotovil, da gre za "uzbekistansko" pošto, naročeno še aprila!!! Koliko časa bodo še ti zaostali paketi hodili okoli...?


Isto danes , že zdavni dispute dubu, pomoje je tuki najveji slovenski SCAM/carina ker paket je mel 28.7.2021 status "Arrived in destination country" =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thxslo ()

goba ::

thxslo je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Danes sem spet dobil ljubezensko pismo carinske pošte, ki te stane 2,50 EUR in sem se že jezil... potem pa sem ugotovil, da gre za "uzbekistansko" pošto, naročeno še aprila!!! Koliko časa bodo še ti zaostali paketi hodili okoli...?


Isto danes , že zdavni dispute dubu, pomoje je tuki najveji slovenski SCAM/carina ker paket je mel 28.7.2021 status "Arrived in destination country" =)



Tudi pri meni enak datum prispetja, 28. 7. - YP --> UZ
Kupnina že zdavnaj vrnjena. Dobil SMS, stvar gre na ignore.

AEx_1-7 ::

goba je izjavil:

thxslo je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Danes sem spet dobil ljubezensko pismo carinske pošte, ki te stane 2,50 EUR in sem se že jezil... potem pa sem ugotovil, da gre za "uzbekistansko" pošto, naročeno še aprila!!! Koliko časa bodo še ti zaostali paketi hodili okoli...?


Isto danes , že zdavni dispute dubu, pomoje je tuki najveji slovenski SCAM/carina ker paket je mel 28.7.2021 status "Arrived in destination country" =)



Tudi pri meni enak datum prispetja, 28. 7. - YP --> UZ
Kupnina že zdavnaj vrnjena. Dobil SMS, stvar gre na ignore.


Yanwen Logistic, ne Yanwen Post -- ne tule ni nic kriva PS, vsaj za zamude ne, pustimo sedaj SI 'postopke', to itak vemo kako je ... in kako hitro je ...

Je bilo ze napisano za to situacijo:
https://slo-tech.com/forum/t276516/p728...

Zaradi korektnosti do PS (in ni napad na vas osebno), ni VSE slabo tam (ker sami ne bodo itak tu napisali nic, pa NISO v tem primeru TEZAVA, sem preveril in BREZ NJIH VSEH TEH POSILJK SPLOH NE BI PREJELI)!

Dejansko ta vasa UNREG. posiljka ni prisla 7/7/2021 09:53, ker je to aproximacija (priblizek, ocena) s strani logistov na viru oddaje posiljke v UZ (Clevya in Yanwen Logistic), IN NE zadnje etape poti (kot je dejansko se zgodila) iz Litve proti LJ, kamor je dejansko prispela okoli 20.08. (ne 7.7.)!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Vanadium ::

AEx_1-7 je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Kaj smo zdaj ugotovili glede davka in carine? Naročit želim ene cob led stripe cca 30-40EUR in mi ni panike dat se tistih 5-10EUR za ddv. Ni mi pa za plačevat tiste slovenske carine ipd...


Dajte link do robe, pa povemo konkretno ... sicer pa je pravilo AESS (AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping).


Npr tole:

https://m.aliexpress.com/item/400014523...

AEx_1-7 ::

Vanadium je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Kaj smo zdaj ugotovili glede davka in carine? Naročit želim ene cob led stripe cca 30-40EUR in mi ni panike dat se tistih 5-10EUR za ddv. Ni mi pa za plačevat tiste slovenske carine ipd...


Dajte link do robe, pa povemo konkretno ... sicer pa je pravilo AESS (AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping).


Npr tole:

https://m.aliexpress.com/item/400014523...


OK, pogledam, javim ... katere opcije naj izberem/gledam (K, V, m), kolicina?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Kodrnusa ::

Evo dobil prvo sporočilo od pošte za carinjenje.. ovitek za 0.50EUR. kaj moram dat da bo najceneje.. neposredno zastopanje ali posredno? Tudi piše uzbekistanska pošta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

FoxKnox ::

Kodrnusa je izjavil:

Evo dobil prvo sporočilo od pošte za carinjenje.. ovitek za 0.50€. kaj moram dat da bo najceneje.. neposredno zastopanje ali posredno?

Neposredno je 2,5 €, posredno je 4€+.
Ddv je v obeh primerih

FoxKnox je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Evo dobil prvo sporočilo od pošte za carinjenje.. ovitek za 0.50€. kaj moram dat da bo najceneje.. neposredno zastopanje ali posredno?

Neposredno je 2,5 €, posredno je 4€+.
Ddv je v obeh primerih

Najceneje je IGNORE

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

AEx_1-7 ::

Kodrnusa je izjavil:

Evo dobil prvo sporočilo od pošte za carinjenje.. ovitek za 0.50EUR. kaj moram dat da bo najceneje.. neposredno zastopanje ali posredno? Tudi piše uzbekistanska pošta...


Nic od tega (razen ce TOCNO TO IN SAMO TO robo nujno rabite ker iz 0.50 bo na koncu 'postopkov' vsaj 3-4 EUR, pa ene 2 tedna bo trajalo).

IGNORE povabila iz PS za INKASSO in ponovno narocite -- Saver, OBVEZNO -- saj poznate stvari, kajne? 2-3 tedne pa boste imeli za manj kot je tole kar opisujete ... ker za tole UZ ste itak ze naredili DISPUTE --> REFUND (75 dni je mimo, a za sedaj odpreti D zal zamujeno).

Na PS tale UZ kontingent, ki je dospel 20.08. ze 1 mesec pacajo ... in hitrost je svetlobna ... 50000 kos krat 2.5 EUR je pa lahko 100K inkassa ... NOT!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Samael ::

Kodrnusa je izjavil:

Evo dobil prvo sporočilo od pošte za carinjenje.. ovitek za 0.50EUR. kaj moram dat da bo najceneje.. neposredno zastopanje ali posredno? Tudi piše uzbekistanska pošta...


V tem primeru neposredno carinsko zastopanje - če se odločiš za prejem pošiljke.

Neposredno carinsko zastopanje (preko portala) 2.5EUR + DDV na teh 50 centov
Posredno carinsko zastopanje (preko portala) 4.5EUR + DDV na teh 50 centov (ali pa z ustrezno dokumentacijo, da si že plačal ddv, pritožba in v primeru uspeha refund ddv-ja)
Samael != Samuel

AEx_1-7 ::

Samael je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Evo dobil prvo sporočilo od pošte za carinjenje.. ovitek za 0.50EUR. kaj moram dat da bo najceneje.. neposredno zastopanje ali posredno? Tudi piše uzbekistanska pošta...


V tem primeru neposredno carinsko zastopanje - če se odločiš za prejem pošiljke.

Neposredno carinsko zastopanje (preko portala) 2.5EUR + DDV na teh 50 centov
Posredno carinsko zastopanje (preko portala) 4.5EUR + DDV na teh 50 centov (ali pa z ustrezno dokumentacijo, da si že plačal ddv, pritožba in v primeru uspeha refund ddv-ja)


Za UZ ni nikoli placal VAT, ker je bilo 100% naroceno pred 1.7. ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

broken/link ::

Moje zadnje 4 pošiljke, ki so prišle na dom *brez* ustavitve na SLO pošti:
- 3 poslane preko "AliExpress standard shipping" in vse so imele tracking številko "LAxxxxHU" (vse direktno preko HUja)
- 1 poslana preko "AliExpress standard shipping" in imela tracking številko "PRxxxYP" - šla v luksemburg. prepakirana, dobila številko LLxxxxLU in prišla v SLO.

stran za tracking paketov pa: https://postal.ninja/en/track/

pol3ni ::

Naročil 24.08 neko malenkost za 8 € dobil danes direktno domov brez kakršnih carin.

AEx_1-7 ::

pol3ni je izjavil:

Naročil 24.08 neko malenkost za 8 € dobil danes direktno domov brez kakršnih carin.


BUD/HU, ane?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

pol3ni ::

AEx_1-7 je izjavil:

pol3ni je izjavil:

Naročil 24.08 neko malenkost za 8 € dobil danes direktno domov brez kakršnih carin.


BUD/HU, ane?


Ja res je

AEx_1-7 ::

broken/link je izjavil:

Moje zadnje 4 pošiljke, ki so prišle na dom *brez* ustavitve na SLO pošti:
- 3 poslane preko "AliExpress standard shipping" in vse so imele tracking številko "LAxxxxHU" (vse direktno preko HUja)
- 1 poslana preko "AliExpress standard shipping" in imela tracking številko "PRxxxYP" - šla v luksemburg. prepakirana, dobila številko LLxxxxLU in prišla v SLO.

stran za tracking paketov pa: https://postal.ninja/en/track/


Ninja je nabiranje oglasnih klikov ... imate boljse opcije ... sem v temi objavil (ninja in 17 je namerno izpusceno) ...
https://slo-tech.com/forum/t586896/p728...

V LU imate samo 'Import clearance' by POST Luxembourg Log. (na zacetku je bilo preko D LOGISTICS, Bettembourg, sedaj je kar na letaliscu) -- Yanwen Logistic (Special Line-YW) je tole, ena od njihovih REG. opcij ... prepakiralo dvomim da se kaj je, nalepka preko obstojece to pa ... pa ustrezna najava in v vas nabiralnik ... vasega so malo meckali, ampak so ze jesenski vozni redi letal, zato v petek ni prislo, so vam pa danes prinesli ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

_marc_ ::

Pri izdelku za 1€ piše VAT includes, za pošto pa tole: Cainiao Super Economy Global.
Bo to v redu za našo pošto?

AEx_1-7 ::

_marc_ je izjavil:

Pri izdelku za 1EUR piše VAT includes, za pošto pa tole: Cainiao Super Economy Global.
Bo to v redu za našo pošto?


Dajte prosim link, ker lahko je scam prodajalec ... sicer je OK (v redu bo za vas, ker PS bo samo dostavila v vas nabiralnik, tracking mora biti BE, sicer stvar ne stima, lahko je tudi HU v primeru consolid.).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

scipascapa ::

Danes dobil pismo od pošte za 2 ovitka, skupaj z ptt in ddv 4,46 eur.

Kdo se tu dela norca?

Kodrnusa je izjavil:

Evo dobil prvo sporočilo od pošte za carinjenje.. ovitek za 0.50EUR. kaj moram dat da bo najceneje.. neposredno zastopanje ali posredno? Tudi piše uzbekistanska pošta...


ignore naj vračajo kurci nazaj in dispute.

Zgodovina sprememb…

AEx_1-7 ::

scipascapa je izjavil:

Danes dobil pismo od pošte za 2 ovitka, skupaj z ptt in ddv 4,46 eur.

Kdo se tu dela norca?

Kodrnusa je izjavil:

Evo dobil prvo sporočilo od pošte za carinjenje.. ovitek za 0.50EUR. kaj moram dat da bo najceneje.. neposredno zastopanje ali posredno? Tudi piše uzbekistanska pošta...


ignore naj vračajo kurci nazaj in dispute.


THAT'S THE SPIRIT -- zob za zob ....

UZ zapoznelo dospelo, ali kak scam ...?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

scipascapa ::

Cainiao Super Economy Global
S00000222937011

Kodrnusa ::

Sem zavrnil pošiljko. Hvala za info
««
123 / 190
»»