» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
122 / 190
»»

Okapi ::

pygmalion je izjavil:

Čeprav verjamem, da kitajski "tihotapci" ne vplačajo vsega pobranega davka, pa to vseeno ni še nihče (tukaj) dokazal.

Za razliko od naših &$$!%#!!%&#!, ki dokazano delajo v nasprotju z javno deklariranimi načeli Evropske Unije.

A je kdo dokazal, da ga?

To, kar počnejo naši cariniki, je kvečjemu dokaz, da Kinezi mutijo, ne dokaz, da naši delajo kaj narobe.

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Čeprav verjamem, da kitajski "tihotapci" ne vplačajo vsega pobranega davka, pa to vseeno ni še nihče (tukaj) dokazal.

Za razliko od naših &$$!%#!!%&#!, ki dokazano delajo v nasprotju z javno deklariranimi načeli Evropske Unije.


A je kdo dokazal, da ga?


Glede na to, da si star član na tej temi, si dokaz že nekajkrat videl in ga ne bom ponavljal.

Okapi je izjavil:

To, kar počnejo naši cariniki, je kvečjemu dokaz, da Kinezi mutijo, ne dokaz, da naši delajo kaj narobe.


KAJ KONKRETNO to počnejo naši cariniki, da dokazuje, da Kinezi mutijo? Daj nas razsvetli, prosim?

Okapi ::

Kakšen dokaz smo videli, da Kinezi na račun EU-davkarij nakažejo toliko, kot je plačal kupec?

Naši cariniki poslujejo po pravilih in pošiljke obravnavajo glede na priloženo dokumentacijo. Iz te dokumentacije ni razvidno, da bi bil DDV že pkačan, niti, koliko je dejansja vrednost pošiljke, oziroma koliko DDVja je plačal kupec. Kar je IMHO dokaz, da Kinezi mutijo.

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

Kakšen dokaz smo videli, da Kinezi na račun EU-davkarij nakažejo toliko, kot je plačal kupec?

Naši cariniki poslujejo po pravilih in pošiljke obravnavajo glede na priloženo dokumentacijo. Iz te dokumentacije ni razvidno, da bi bil DDV že pkačan, niti, koliko je dejansja vrednost pošiljke, oziroma koliko DDVja je plačal kupec. Kar je IMHO dokaz, da Kinezi mutijo.


No sh*t, Sherlock!

Naši davčni inšpektorji poslujejo po pravilih in preglejujejo davčne napovedi in lahko zaključimo, da Slovenci mutijo pri davkih.
Naši zdravniki delujejo po pravilih in preglejujejo paciente in lahko zaključimo, da so Slovenci bolani.
Naši trgovci pa prodajajo blago in lahko zaključimo, da Slovenci nedvomno kupujejo!!!!!!

Okapi ::

Bom ti ponovil bolj počasi, da boš mogoče razumel. Dokaz, da Kinezi mutijo, je to, da pošiljke niso opremljene s pravilno dokumentacijo, iz katere bi naši cariniki lahko razbrali, da je Alixpress kupcem DDV že zaračunal.

Ti trdiš, da naši cariniki ne delajo prav, ker zaračunajo DDV. Jaz trdim, da Kinezi ne delajo prav, in zaradi tega morajo naši cariniki,ki delajo po predpisih, zaračunati DDV.

Dokaz, da je pri pošiljkah, ki pridejo prek Madžarska, res nakazan ves DDV, kot ga je kupec plačal, pa še čakam.

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

Bom ti ponovil bolj počasi, da boš mogoče razumel. Dokaz, da Kinezi mutijo, je to, da pošiljke niso opremljene s pravilno dokumentacijo, iz katere bi naši cariniki lahko razbrali, da je Alixpress kupcem DDV že zaračunal.


Sem čisto dobro razumel, ker je tvoja argumentacija na nivou drugega razreda osnovne šole: če neki poklic obstaja, potem verjetno obstaja razlog. Prodajalci goljufajo z DDVjem, državljani z davčnimi napovedmi, zato obstajajo cariniki in inšpektorji! Bravo!!

Mimogrede, kako pa ti veš, da niso opremljene z dokumentacijo, delaš na Mestnem logu?

Okapi je izjavil:

Ti trdiš, da naši cariniki ne delajo prav, ker zaračunajo DDV. Jaz trdim, da Kinezi ne delajo prav, in zaradi tega morajo naši cariniki,ki delajo po predpisih, zaračunati DDV.


To nisem NIKOLI rekel. Kar sem rekel, si lahko vsaj 10 x prebereš na zadnjih dvajsetih straneh te teme.

Okapi je izjavil:

Dokaz, da je pri pošiljkah, ki pridejo prek Madžarska, res nakazan ves DDV, kot ga je kupec plačal, pa še čakam.


Sorry, ampak pravno gledano je breme dokaza na tvoji strani. V pravni državi mora tožilec dokazati krivdo, ne pa obtoženi nedolžnost.

Okapi ::

pygmalion je izjavil:


Okapi je izjavil:

Ti trdiš, da naši cariniki ne delajo prav, ker zaračunajo DDV. Jaz trdim, da Kinezi ne delajo prav, in zaradi tega morajo naši cariniki,ki delajo po predpisih, zaračunati DDV.


To nisem NIKOLI rekel. Kar sem rekel, si lahko vsaj 10 x prebereš na zadnjih dvajsetih straneh te teme.
:)) Sploh ne veš več, kaj si pred nekaj urami napisal. Naj ti osvežim spomin.
Za razliko od naših &$$!%#!!%&#!, ki dokazano delajo v nasprotju z javno deklariranimi načeli Evropske Unije


pygmalion je izjavil:


Sorry, ampak pravno gledano je breme dokaza na tvoji strani. V pravni državi mora tožilec dokazati krivdo, ne pa obtoženi nedolžnost.

:)) Ti res ne veš več, kaj si pred kratkim napisal. Naj ti osvežim spomin.

Glede na to, da si star član na tej temi, si dokaz že nekajkrat videl in ga ne bom ponavljal.
Jaz dokaza nisem videl. Ti trdiš, da obstaja, torej ga pokaži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

pygmalion ::

Se opravičujem vsem bralcem na tem forumu, da nisem pravočasno ugotovil, da gre za trolanje in se spustil v to nesmiselno debato. Več ne bom tratil prostora na tej temi.

pygmalion ::

goba je izjavil:

SYAExxxxxxxxx lahko postane tudi LLxxxxxxxxxLU.


A je to mogoče Cainiao Super Economy for Special Goods?

AEx_1-7 je izjavil:


Vemo vse o SunYou, kaksen je vas TN:
SYAExxxx --> DDP preko BE
LP00 --> SY1 --> 300xxxx --> DDP preko Deutsche Post Brief


Isto vprašanje, a je to Cainiao Super Economy for Special Goods?

AEx_1-7 je izjavil:

Nekdo je pred casom vprasal za 'Cainiao Heavy Parcel Line'


Mogoče veste za državo, preko katere gre ta kurirska služba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

Čeprav verjamem, da kitajski "tihotapci" ne vplačajo vsega pobranega davka, pa to vseeno ni še nihče (tukaj) dokazal.

Za razliko od naših &$$!%#!!%&#!, ki dokazano delajo v nasprotju z javno deklariranimi načeli Evropske Unije.



Sedaj takole je ... vse to v tem primeru ni nikakor briga kupca ... ko kupite sladoled, ali/tudi dobite racun. Kako je z DDV, tezite 'utajevalcu' sladoledarju. Zakaj ne?

RESNO ... na hitro bistveno ... deklarirano je s strani deklaranta (garancija placila je pogoj, da si sploh lahko deklarant/spediter), ki je ponavadi tudi garant placila (lahko to tudi delegira), ne kupca (in imate to tudi navedeno na paketu), vstopno v EU je sla stvar preko URADNEGA postopka, ki je stvar sprejel (ali zavrnil) in blago je uvozeno.

Kje se tu 'tihotapi', 'utajuje' ... prosim, na dan s podatki, da prijavimo masovne utaje, oz. ste jih dolzni sami naznaniti, ce s takimi indici/podatki razpolagate ... ker so goljufi, saj veste ...

Torej, kako je sedaj? Kar deklarirajo morajo vplacati, sicer ne morejo delati vec dalje, in za poplacilo poskrbi garancija poplacila, ki je obvezna. EU tla, EU predpisi, za vse.


Pri nas imajo pojmovanje, kot ga imajo in delajo, kot delajo ... slisim pa, da se pripravlja skupinski pravni postopek v tej zadevi ... me skrbi, da bo to se en ISDN/Telekom ali pa razlascenci/podrejenci fiasko, ker placali bomo to itak vsi.

Ampak, reasons ... zakaj bi cakal 45 dni in se ukvarjal s postopki in stroski in riziki, ce lahko isto dobim v 21 dneh brez kakrsnih-koli dodatnih stroskov, in vse je znano ob placilu? NI NOBENE LOGIKE ZA PRVO NIKOLI, vsaj zame, sicer pa kakor kdo zeli, vas denar, vas cas, vasa odlocitev, meni je povsem vseeno.

Ce kdo kaj vprasa in vem odgovor ali imam predlog, ga posredujem, to je vse ... nimam prikritega spediterskega (ali kakrsnega-koli) biznisa in tule novacim 'streanke', OK!

pygmalion je izjavil:

goba je izjavil:

SYAExxxxxxxxx lahko postane tudi LLxxxxxxxxxLU.


A je to mogoče Cainiao Super Economy for Special Goods?

AEx_1-7 je izjavil:


Vemo vse o SunYou, kaksen je vas TN:
SYAExxxx --> DDP preko BE
LP00 --> SY1 --> 300xxxx --> DDP preko Deutsche Post Brief


Isto vprašanje, a je to Cainiao Super Economy for Special Goods?

AEx_1-7 je izjavil:

Nekdo je pred casom vprasal za 'Cainiao Heavy Parcel Line'


Mogoče veste za državo, preko katere gre ta kurirska služba?


G. je dal podatke:
naroceno/placano: 'to Slovenia via AliExpress Standard Shipping'
poslano/samovoljno/a seller je obvestil da je to kao isto: 'to Slovenia via Seller's Shipping Method'

Resujemo.

Za Cainiao Heavy Parcel Line, je vec variant drzave vstopa, odvisno o vecih dejavnikov, vec podrobnosti zal (se) ne poznam.

DEKLARACIJA NA PAKETU = DOKAZ
IZPODBIJTE TA DOKAZ, ali pa prosim nehajte biti troll ... darko bo pa potem brisal vse!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

kixs je izjavil:

kixs je izjavil:

Bom videl kje je posiljka, ko pridem domov. V glavnem jo danes dobim v vsakem primeru.


Posiljka me je cakala na Posti. Verjetno so najprej mislili, da bo slo v kaselc, ampak je bila debelina prevec - okoli 6cm.


Roba je vse OK?
Ja, ima opcije, pa stisne na terminalu status vrocitve.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

Tedenski petkov pregled kurirskih služb













sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
AliExpress Standard Shipping HU,NL tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU tracking number
Cainiao Super Economy BE tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE  
Special Line-YW YP->LU,YP->BE tracking number, tracking
verjetno sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Cainiao Heavy Parcel Line * *
Cainiao Super Economy Global * *
nesprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
China Post Registered Air Mail CN tracking number, tracking
Seller's Shipping Method različno različno

-> = sprememba sledilne številke
* = obstajajo indici, da je sprejemljiva, ampak primer prejetja brez "takse" še ni potrjen.

AEx_1-7 ::

goba je izjavil:

SYAExxxxxxxxx lahko postane tudi LLxxxxxxxxxLU.


Lahko, odvisno od SunYou ... imam BE danes je prispel v SILJU.

Obstaja tudi SYRMxxxxx
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

Okapi je izjavil:

Bom ti ponovil bolj počasi, da boš mogoče razumel. Dokaz, da Kinezi mutijo, je to, da pošiljke niso opremljene s pravilno dokumentacijo, iz katere bi naši cariniki lahko razbrali, da je Alixpress kupcem DDV že zaračunal.

Ti trdiš, da naši cariniki ne delajo prav, ker zaračunajo DDV. Jaz trdim, da Kinezi ne delajo prav, in zaradi tega morajo naši cariniki,ki delajo po predpisih, zaračunati DDV.

Dokaz, da je pri pošiljkah, ki pridejo prek Madžarska, res nakazan ves DDV, kot ga je kupec plačal, pa še čakam.


Evo moj primer mutenja Kitajcev.

Naročene 2 pošiljke , obe cca 3€, različna prodajalca,v različnem obdobju, ena konec julija , druga konec avgusta, ddv plačan, obe Cainaio super economy global,jebiga , naslednja izbira je bila CN registered za 3+€,obe additional TN UU xxxxxx CN, neregistrirane ,obe trenutno na carini.
Podatki o pošiljki : Obe imata ime istega pošiljatelja, težo v gramih in ceno v jenih .To je vse kar se tiče podatkov
Elektronska najava ? I dont think so.
Vsekakor mutenje in to AE logistične firme Cainaio.
Jaz naj bi zdaj tole uvozil in plačal še cca 3,2 € s vključno ponovno plačanim ddv
Ta metoda počasi izginja in BUD deluje. je pa res vprašanje , koliko naša država preko BUD resnično prejme plačanega davka.

Okapi ::

A se cena na deklaraciji ujema s tisto, ki si jo plačal?

FoxKnox ::

Okapi je izjavil:

A se cena na deklaraciji ujema s tisto, ki si jo plačal?

Nisem preverjal ali je 10 jenov 3 evre

pygmalion je izjavil:

Tedenski petkov pregled kurirskih služb













sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
AliExpress Standard Shipping HU,NL tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU tracking number
Cainiao Super Economy BE tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE  
Special Line-YW YP->LU,YP->BE tracking number, tracking
verjetno sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Cainiao Heavy Parcel Line * *
Cainiao Super Economy Global * *
nesprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
China Post Registered Air Mail CN tracking number, tracking
Seller's Shipping Method različno različno

-> = sprememba sledilne številke
* = obstajajo indici, da je sprejemljiva, ampak primer prejetja brez "takse" še ni potrjen.


CAINAIO SUPER ECONOMY GLOBAL ni sprejemljiva metoda .
Potuje z CN Post air mail in se carini v naslovni državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

Okapi je izjavil:

Bom ti ponovil bolj počasi, da boš mogoče razumel. Dokaz, da Kinezi mutijo, je to, da pošiljke niso opremljene s pravilno dokumentacijo, iz katere bi naši cariniki lahko razbrali, da je Alixpress kupcem DDV že zaračunal.

Ti trdiš, da naši cariniki ne delajo prav, ker zaračunajo DDV. Jaz trdim, da Kinezi ne delajo prav, in zaradi tega morajo naši cariniki,ki delajo po predpisih, zaračunati DDV.

Dokaz, da je pri pošiljkah, ki pridejo prek Madžarska, res nakazan ves DDV, kot ga je kupec plačal, pa še čakam.


Evo moj primer mutenja Kitajcev.

Naročene 2 pošiljke , obe cca 3€, različna prodajalca,v različnem obdobju, ena konec julija , druga konec avgusta, ddv plačan, obe Cainaio super economy global,jebiga , naslednja izbira je bila CN registered za 3+€,obe additional TN UU xxxxxx CN, neregistrirane ,obe trenutno na carini.
Podatki o pošiljki : Obe imata ime istega pošiljatelja, težo v gramih in ceno v jenih .To je vse kar se tiče podatkov
Elektronska najava ? I dont think so.
Vsekakor mutenje in to AE logistične firme Cainaio.
Jaz naj bi zdaj tole uvozil in plačal še cca 3,2 € s vključno ponovno plačanim ddv
Ta metoda počasi izginja in BUD deluje. je pa res vprašanje , koliko naša država preko BUD resnično prejme plačanega davka.


NE, to je NEUSTREZNA DEKLARACIJA, CN ni nikoli Cainiao, tukaj je to verjetno Yanwen ali nekaj tretjega ... ce zelite lahko daste TN, ampak saj bistvo ste napisali ... taka deklaracija se ignorira in kupec je pozvan v postopek ... tu ni tretje variante nikjer, ker prodajalec je DDU -- zal mi je, tole je skoraj 100% 'Seller's Shipping Method' -- pustite paket lezati v LJ in narocite ponovno z DDP AESS (AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping)!

Mutenja tu niste dokazali nikjer, AE kot marketplace MORA obracunati akontacijo DDV za EU kupca, nima izbire, seller pa ne vemo kdo in kaj je ali ni, namrec:

From 1 July 2021, all marketplaces are required by EU law to collect Value-Added Tax (VAT) and remit to the competent tax authority under certain circumstances. The VAT rate may vary depending on the destination country for your order and the type of goods purchased. For more information, please visit our Help Center.

Koliko prejme ne vem ker nisem FURS, ampak HU davcna/carinska izterja 100% vse kar je deklarirano v postopku v HU! Mora, nima izbire! EU regulativa o VAT!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

Okapi je izjavil:

A se cena na deklaraciji ujema s tisto, ki si jo plačal?


OK, dam 2 moja lastna primera (prosim brez podtikanj o ponarejanju in prirejanju, ker je 100% navedeno, kot se je dejansko zgodilo):

1. roba = 0.87*1.22=1,06 EUR, placano 1,05 EUR, Free Shipping
to Slovenia via AliExpress Saver Shipping
DEKLARACIJA NA PAKETU:
Weight (kg) 0.05 Value (EUR) 0.86
Delivered (19 Days)

2. roba = US $0.32, Shipping: US $0.11 to Slovenia via AliExpress Saver Shipping, placano: (0.28+0.10)*1.22=0,46 EUR = 0,46 EUR
DEKLARACIJA NA PAKETU:
Weight (kg) 0.1 Value (EUR) 0.29
Delivered (20 Days)

KDO UTAJUJE? KJE UTAJUJE?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

__Devil__ ::

Pozdrav vsem, danes sem dobil na sms sporočilo o pripeli pošiljki "USXXXXXXXXXUZ" pošiljatelja "Unknown Sender" naj bi bil predmet uvoznih carinskih postopkov. Za pošiljko vam bomo obračunali najugodnejšo storitev, ki se nanaša na spletno plačilo, plačilo boste lahko izvedli ob vročitvi pošiljke. Brez vašega odziva se bo pošiljka 16. koledarski dan od prispetja na uvozno izmenjalno pošto vrnila pošiljatelju.

Pošiljatelj je neznan? Kako je to možno, je kdo kaj po pomoti poslal name? Saj nisem nič naročil iz aliexpressa ali nasploh iz tujine že od aprila. Je možno, da je prišla kaka pošiljka iz kitajske, ki je nisem dobil? Namreč naročil sem eno baterijo za fotoaparat, USB Hub, ter še neko napravo za zapiranje čipsov ipd, slednje je najbrž to? Saj je vrednost 1.90USB, teža 0.510kg. Tale clipper za zapiranje sigurno ne vaga 500g (pau kile?). Opis blaga: "SPECIALITY TOOLS". Mislim, da sem dobil denar vrnjen iz vseh neprispelih pošiljk takrat okrog maja/junija.

Kaj bi vi storili? Najbrž se ne splača dati 5EUR+ davka za izdelek, ki sploh nevem kaj je? Imam opcijo v aplikaciji za uvozno storitev "Vračilo (ne želim sprejeti pošiljk) - Brezplačna storitev, paket se vrne. Najbolje, da to naredim, ali ignoriram sporočilo? Glede na to, da je pošiljka iz Uzbekistana je zelo verjetno, da je nek pozabljen izdelek iz kitajske prišel sedaj.

Edit: Cena se ujema z izdelkom, ki je bil refund finished. 1.90USD sem plačal. To bo to. Torej je vseeno ali sporočil preko aplikacije, da zavrnem paket ali ignoriram?

Zgodovina sprememb…

AEx_1-7 ::

__Devil__ je izjavil:

Pozdrav vsem, danes sem dobil na sms sporočilo o pripeli pošiljki "USXXXXXXXXXUZ" pošiljatelja "Unknown Sender" naj bi bil predmet uvoznih carinskih postopkov. Za pošiljko vam bomo obračunali najugodnejšo storitev, ki se nanaša na spletno plačilo, plačilo boste lahko izvedli ob vročitvi pošiljke. Brez vašega odziva se bo pošiljka 16. koledarski dan od prispetja na uvozno izmenjalno pošto vrnila pošiljatelju.

Pošiljatelj je neznan? Kako je to možno, je kdo kaj po pomoti poslal name? Saj nisem nič naročil iz aliexpressa ali nasploh iz tujine že od aprila. Je možno, da je prišla kaka pošiljka iz kitajske, ki je nisem dobil? Namreč naročil sem eno baterijo za fotoaparat, USB Hub, ter še neko napravo za zapiranje čipsov ipd, slednje je najbrž to? Saj je vrednost 1.90USB, teža 0.510kg. Tale clipper za zapiranje sigurno ne vaga 500g (pau kile?). Opis blaga: "SPECIALITY TOOLS". Mislim, da sem dobil denar vrnjen iz vseh neprispelih pošiljk takrat okrog maja/junija.

Kaj bi vi storili? Najbrž se ne splača dati 5EUR+ davka za izdelek, ki sploh nevem kaj je? Imam opcijo v aplikaciji za uvozno storitev "Vračilo (ne želim sprejeti pošiljk) - Brezplačna storitev, paket se vrne. Najbolje, da to naredim, ali ignoriram sporočilo? Glede na to, da je pošiljka iz Uzbekistana je zelo verjetno, da je nek pozabljen izdelek iz kitajske prišel sedaj.

Edit: Cena se ujema z izdelkom, ki je bil refund finished. 1.90USD sem plačal. To bo to. Torej je vseeno ali sporočil preko aplikacije, da zavrnem paket ali ignoriram?



Ce lahko daste TN preverimo konkretno.

DISPUTE --> REFUND (75 dni je mimo, a za sedaj odpreti D zal zamujeno).
IGNORE povabila iz PS za INKASSO in ponovno narocite -- Saver, OBVEZNO -- saj poznate stvari, kajne?

IGNORE, ne zavracajte ker ni potrebe ... to je bilo naroceno maja/junija ... UZ se ne uporablja vec od 1.7. dalje za SI prejemnike

AI jim ne dela, ker je hrcek lacen, zato je UNKNOWN, ni strojno berljivo.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Okapi ::

AEx_1-7 je izjavil:



Koliko prejme ne vem ker nisem FURS, ampak HU davcna/carinska izterja 100% vse kar je deklarirano v postopku v HU! Mora, nima izbire! EU regulativa o VAT!

Saj nihče ne trdi, da švercajo mimo carine. Kar jaz pravim, je to, da ne deklarirajo cene, kakršno je plačal kupec, in od katere so mu zaračunali DDV. Aliexpressov špediter carini prijavi neko nižjo ceno, in od te nakaže DDV.

Kupec kupi nekaj za 10 evrov, in Aliexpress mu zaračuna 2,2 evra DDV. Ob prihodu robe na Madžarsko pa špediter prijavi vrednost 5 evrov in od te mu carina zaračuna DDV (verjetno kar madžarskih 27%).

Dokaza, da je carini prijavljena vrednost enaka nakupni, ni predložil še nihče.

FoxKnox je izjavil:

Okapi je izjavil:

A se cena na deklaraciji ujema s tisto, ki si jo plačal?

Nisem preverjal ali je 10 jenov 3 evre

.

Niso jeni, ampak juani. In ne, 10 juanov niso 3 evri, ampak 1,3 evra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AEx_1-7 ::

Okapi je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:



Koliko prejme ne vem ker nisem FURS, ampak HU davcna/carinska izterja 100% vse kar je deklarirano v postopku v HU! Mora, nima izbire! EU regulativa o VAT!

Saj nihče ne trdi, da švercajo mimo carine. Kar jaz pravim, je to, da ne deklarirajo cene, kakršno je plačal kupec, in od katere so mu zaračunali DDV. Aliexpressov špediter carini prijavi neko nižjo ceno, in od te nakaže DDV.

Kupec kupi nekaj za 10 evrov, in Aliexpress mu zaračuna 2,2 evra DDV. Ob prihodu robe na Madžarsko pa špediter prijavi vrednost 5 evrov in od te mu carina zaračuna DDV (verjetno kar madžarskih 27%).

Dokaza, da je carini prijavljena vrednost enaka nakupni, ni predložil še nihče.

FoxKnox je izjavil:

Okapi je izjavil:

A se cena na deklaraciji ujema s tisto, ki si jo plačal?

Nisem preverjal ali je 10 jenov 3 evre

.

Niso jeni, ampak juani. In ne, 10 juanov niso 3 evri, ampak 1,3 evra.



DEKLARACIJA NA PAKETU = DOKAZ
IZPODBIJTE TA DOKAZ, ali pa prosim nehajte biti troll ...


OK, dam 2 moja lastna primera (prosim brez podtikanj o ponarejanju in prirejanju, ker je 100% navedeno, kot se je dejansko zgodilo):

1. roba = 0.87*1.22=1,06 EUR, placano 1,05 EUR, Free Shipping
to Slovenia via AliExpress Saver Shipping
DEKLARACIJA NA PAKETU:
Weight (kg) 0.05 Value (EUR) 0.86
Delivered (19 Days)

2. roba = US $0.32, Shipping: US $0.11 to Slovenia via AliExpress Saver Shipping, placano: (0.28+0.10)*1.22=0,46 EUR = 0,46 EUR
DEKLARACIJA NA PAKETU:
Weight (kg) 0.1 Value (EUR) 0.29
Delivered (20 Days)

KDO UTAJUJE? KJE UTAJUJE?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Okapi ::

AEx_1-7 je izjavil:

Okapi je izjavil:

A se cena na deklaraciji ujema s tisto, ki si jo plačal?


OK, dam 2 moja lastna primera (prosim brez podtikanj o ponarejanju in prirejanju, ker je 100% navedeno, kot se je dejansko zgodilo):

Ja, 100%.:))

AEx_1-7 ::

Okapi je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Okapi je izjavil:

A se cena na deklaraciji ujema s tisto, ki si jo plačal?


OK, dam 2 moja lastna primera (prosim brez podtikanj o ponarejanju in prirejanju, ker je 100% navedeno, kot se je dejansko zgodilo):

Ja, 100%.:))


STE KAJ OVRGLI?
100%
STE?
NISTE!
NEHAJTE!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Okapi ::

:)) Zdaj bo nek plačan promotor Aliexpressa odločal, kaj lahko kdo tu piše.:))

FoxKnox ::

To ni davčna utaja, to je davčna optimizacija.

Yuan ja, jen je Japonski.My bad

AEx_1-7 ::

Okapi je izjavil:

:)) Zdaj bo nek plačan promotor Aliexpressa odločal, kaj lahko kdo tu piše.:))


Pisite kar hocete ... DOKAZALI niste nicesar ... ce boste pa se lagali ... potem pa bo pac potrebno ukrepati ... to da ste kar pac ste pa itak VSI ze vemo!

DEBATO Z VAMI ZAKLJUCUJEM!
Pa kolega darkota lepo pozdravite!

FoxKnox je izjavil:

To ni davčna utaja, to je davčna optimizacija.

Yuan ja, jen je Japonski.My bad


Reciva da je LUX in Amazon to kar ste omenili ... ne vidim nic obtozb o utajah ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

FoxKnox je izjavil:


CAINAIO SUPER ECONOMY GLOBAL ni sprejemljiva metoda .
Potuje z CN Post air mail in se carini v naslovni državi.


Tako je bilo od samega začetka. Trenutno pa so v igri štiri takšna naročila, eno moje, ki se bodo ali so se že glede na sledenje carinila v BE/HU.

V primeru da ima kdo v zadnjih nekaj tednih takšno naročilo, ki se kljub temu carini v naslovni državi, naj prosim sporoči.

darkolord ::

AEx_1-7 je izjavil:

darkolord je izjavil:

DDP pomeni, da prodajalec eksplicitno prevzame odgovornost za vse dajatve.


Ja, saj se razumeva ... brez kregarije prosim vas lepo, tema je konstruktivna. pomagali smo mnogim, vi, jaz tudi, Ales tudi in se mnogi ... in ste sicer cisto v redu gospod (z malo prevec agende, ampak pustiva to, ker je AD PERSONAM in je off-topic) ... ampak OK, bom zagrabil, torej striktno strokovno ...

Dam konkreten primer, ker je TN ze bil v temi, tako da smo GDPR OK:
LA007430279HU
Danes prispelo v SILJU

DDP

kaj je narobe, prodajalec je vse obveznosti prenesel na dejanskega izvajalca storitve ... ki je zadevo izvedel povsem v svojstvu DDP!

Kje so silna nerazumevanja ali napake ... stvar je pac delegirana in 'prodajalec' = prodajalec? To niso klavzule, na karere tiho implicirate, ker to pac ni INCOTERMS ... ravno tako kot se FURS nic ne prosi za dovoljenja za zacasne izvoze, za neke dodelave, kar je itak v praksi bedarija, ki se nikoli ne bo financno pokrila ... ker prosijo beraci, pa se tisti so danes profi-ji!
DDP, DDU, DAP itd. so incoterms klavzule in je prav, da se jih tako tudi uporablja. Ti jih uporabljaš malo po svoje - iste kratice, samo malo drugačen pomen. S tem pa zavajaš.

Razlika je v tem, da so te klavzule dogovor med prodajalcem in kupcem. Če prevoznik vmes šverca robo, tega dogovora to nič ne spremeni.

Poleg tega te klavzule definirajo PREDVSEM odgovornost prodajalca; pri spremembi shipping methoda na Aliexpressu se ta odgovornost seveda nič ne spremeni.

Sploh pa na primer tudi uradno Cainiao ne podpira DDP, tako da je že iz tega stališča zavajujoče, da kakšno njihovo opcijo kličeš "DDP".

Torej, nehaj zavajati in si - če že hočeš izpasti l33t - izmisli druge kratice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hotig ::

Jst sem dobil eno naročilo preko CSEG in ni bilo nobenih dodatnih stroškov.
Naročil 5.8. in dobil 31.8. v kaselc (vse skupa 26 dni kar je zelo hitro v določenih razmerah, dostavil je poštar od PS). Sledilna številka je bila že od samega začetka na AliE UH.........BE. Sem pa par dni pred dostavo našel na 4PX še eno številko tipa LP............, te ni kazala nobena druga stran za sledenje (preveril na ene 6 ali 7). Na koncu brez dodatnih stroškov in vse lepo in prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

e-marko ::

Opazil sem neko opcijo: to Slovenia via Aliexpress Selection Standard.
Kam pa to spada? Je ok za naročiti ali raje ne?

Lp
...somebody, somewhere...

AEx_1-7 ::

hotig je izjavil:

Jst sem dobil eno naročilo preko CSEG in ni bilo nobenih dodatnih stroškov.
Naročil 5.8. in dobil 31.8. v kaselc (vse skupa 26 dni kar je zelo hitro v določenih razmerah, dostavil je poštar od PS). Sledilna številka je bila že od samega začetka na AliE UH.........BE. Sem pa par dni pred dostavo našel na 4PX še eno številko tipa LP............, te ni kazala nobena druga stran za sledenje (preveril na ene 6 ali 7). Na koncu brez dodatnih stroškov in vse lepo in prav.


Ta LPxxx je 100% v 4PX (to je 1. TN, 2. je ponavadi BE):
https://track.4px.com/#/
Za BE --> bpost, tudi za UxxxxxBE, vse do LJ!

e-marko je izjavil:

Opazil sem neko opcijo: to Slovenia via Aliexpress Selection Standard.
Kam pa to spada? Je ok za naročiti ali raje ne?

Lp


Selection Standard posiljanje izgleda sploh NI NOVO (ja, za nas je, zaradi BUD), Spanci to furajo najdlje v EU ze dolgo ... pri njih je nekje med Saver in STD, malo slabse kot STD, ponavadi ista cena kot STD, pa 1-2 dni dlje dostava, toliko vem zaenkrat ... bomo ze zgruntali.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

hotig je izjavil:

Jst sem dobil eno naročilo preko CSEG in ni bilo nobenih dodatnih stroškov.
Naročil 5.8. in dobil 31.8. v kaselc (vse skupa 26 dni kar je zelo hitro v določenih razmerah, dostavil je poštar od PS). Sledilna številka je bila že od samega začetka na AliE UH.........BE. Sem pa par dni pred dostavo našel na 4PX še eno številko tipa LP............, te ni kazala nobena druga stran za sledenje (preveril na ene 6 ali 7). Na koncu brez dodatnih stroškov in vse lepo in prav.


Hvala, to je prva službena potrditev tukaj! Naslednji teden dobim tudi svoj paket in preide CSEG med sprejemljive.

AEx_1-7 ::

darkolord je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

darkolord je izjavil:

DDP pomeni, da prodajalec eksplicitno prevzame odgovornost za vse dajatve.


Ja, saj se razumeva ... brez kregarije prosim vas lepo, tema je konstruktivna. pomagali smo mnogim, vi, jaz tudi, Ales tudi in se mnogi ... in ste sicer cisto v redu gospod (z malo prevec agende, ampak pustiva to, ker je AD PERSONAM in je off-topic) ... ampak OK, bom zagrabil, torej striktno strokovno ...

Dam konkreten primer, ker je TN ze bil v temi, tako da smo GDPR OK:
LA007430279HU
Danes prispelo v SILJU

DDP

kaj je narobe, prodajalec je vse obveznosti prenesel na dejanskega izvajalca storitve ... ki je zadevo izvedel povsem v svojstvu DDP!

Kje so silna nerazumevanja ali napake ... stvar je pac delegirana in 'prodajalec' = prodajalec? To niso klavzule, na karere tiho implicirate, ker to pac ni INCOTERMS ... ravno tako kot se FURS nic ne prosi za dovoljenja za zacasne izvoze, za neke dodelave, kar je itak v praksi bedarija, ki se nikoli ne bo financno pokrila ... ker prosijo beraci, pa se tisti so danes profi-ji!
DDP, DDU, DAP itd. so incoterms klavzule in je prav, da se jih tako tudi uporablja. Ti jih uporabljaš malo po svoje - iste kratice, samo malo drugačen pomen. S tem pa zavajaš.

Razlika je v tem, da so te klavzule dogovor med prodajalcem in kupcem. Če prevoznik vmes šverca robo, tega dogovora to nič ne spremeni.

Poleg tega te klavzule definirajo PREDVSEM odgovornost prodajalca; pri spremembi shipping methoda na Aliexpressu se ta odgovornost seveda nič ne spremeni.

Sploh pa na primer tudi uradno Cainiao ne podpira DDP, tako da je že iz tega stališča zavajujoče, da kakšno njihovo opcijo kličeš "DDP".

Torej, nehaj zavajati in si - če že hočeš izpasti l33t - izmisli druge kratice.


Razlage so izvorno iz AE, nic mojega ni tu in nic po svoje.
Vasi motivi so itak znani vsem.
Ker pa sedaj namerno/ocitno osebno zalite --> IGNORE!
Vase znanje ni vprasljivo, ostalo pa je, in to ZELO (sem malo preverjal, pa se bom, ce se mi bo dalo)!

Lahko pa odpremo novo temo, ker tale postaja TROLL, ce moderirate, potem brisite po pravilih in bodite zgled, ker krsite pravila, ne moja, od upraviteljev portala!

pygmalion je izjavil:

hotig je izjavil:

Jst sem dobil eno naročilo preko CSEG in ni bilo nobenih dodatnih stroškov.
Naročil 5.8. in dobil 31.8. v kaselc (vse skupa 26 dni kar je zelo hitro v določenih razmerah, dostavil je poštar od PS). Sledilna številka je bila že od samega začetka na AliE UH.........BE. Sem pa par dni pred dostavo našel na 4PX še eno številko tipa LP............, te ni kazala nobena druga stran za sledenje (preveril na ene 6 ali 7). Na koncu brez dodatnih stroškov in vse lepo in prav.


Hvala, to je prva službena potrditev tukaj! Naslednji teden dobim tudi svoj paket in preide CSEG med sprejemljive.


Trenutno je takole:
'Cainiao Super Economy Global' == 'Cainiao Super Economy'

zavisi pa od teze paketa, videli tudi ze --> 'Cainiao Standard For Special Goods' v primeru mikro-paketa -- je dinamicno.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

hotig ::

@AEx_1-7

Ja, sem še enkrat preveril. 100% Pač vtipkam na 4PX tisto UH.........BE in mi pod to cifro izpiše še 4PX Order No.: LP........ Mi pa na SHIP24 že od samega začetka kaže za prvo cifro, da gre preko Bpost in tudi na njihovi strani mi pokaže podatke (bolj skope) o dostavi. Včasih čakam več kot 26 dni za naročila iz EU skladišč, ki zagotavljajo dostavo v 25 dneh pa si vzamejo še 8 dni za pošiljanje in dobim dan ali dva pred iztekom od DPD ali GLS paket. Je pa bil ta paket oz. vrečka zelo lahek, cca 100g.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

darkolord ::

AEx_1-7 je izjavil:

Razlage so izvorno iz AE, nic mojega ni tu in nic po svoje.
AE nikjer ne omenja DDP in DDU.

Izjema so posamezni prodajalci, ki to eksplicitno nudijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

AEx_1-7 ::

hotig je izjavil:

@AEx_1-7

Ja, sem še enkrat preveril. 100% Pač vtipkam na 4PX tisto UH.........BE in mi pod to cifro izpiše še 4PX Order No.: LP........ Včasih čakam več kot 26 dni za naročila iz EU skladišč, ki zagotavljajo dostavo v 25 dneh pa si vzamejo še 8 dni za pošiljanje in dobim dan ali dva pred iztekom od DPD ali GLS paket. Je pa bil zelo lahek paket oz. vrečka cca 100g.


Ja, vse sorte je, je treba biti hudo vztrajen:
tegale lahko spremljate trenutno, isto kot vas naroceno:
UH557102694BE (izvorno LP00463981497158)
https://track.bpost.cloud/btr/web/#/sea...

EU ne narocam nikoli in GLS/DPD poznam zelo slabo, tako da tu veste vi vec od mene, zagotovo!

darkolord je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Razlage so izvorno iz AE, nic mojega ni tu in nic po svoje.
AE nikjer ne omenja DDP in DDU.

Izjema so posamezni prodajalci, ki to eksplicitno nudijo.


Darko, nehajva prosim, bodiva CLOVEKA, oba imava dovolj dolgega, ni potrebe za dokazovanje ... se strinjava, upam da!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

hotig ::

@AEx_1-7

Kar zadeva EU naročila sem jih mel v preteklih mesecih zaradi te situacije okoli DDV nekaj več. Naročal iz Francije, Španije, Češke, Poljske pa je večino dostavil DPD (6 ali 7 naročil). Z njimi in GLS mam pa tako slabe kot dobre izkušnje. No ja, s GLS bolj slabe, DPD so se pa mal poboljšali v zadnjih mesecih.

AEx_1-7 ::

hotig je izjavil:

@AEx_1-7

Kar zadeva EU naročila sem jih mel v preteklih mesecih zaradi te situacije okoli DDV nekaj več. Naročal iz Francije, Španije, Češke, Poljske pa je večino dostavil DPD (6 ali 7 naročil). Z njimi in GLS mam pa tako slabe kot dobre izkušnje. No ja, s GLS bolj slabe, DPD so se pa mal poboljšali v zadnjih mesecih.


Pa vam je OK 5-10 EUR za postnino, meni je to kar malo veliko, ampak, ce so narocila 100 EUR+, to je jasno potem drugo. Ahh, ja seveda IOSS, VAT reforma, ja kaj hocemo, drazje je ...

Hja ... pravijo mi, da je kurirsko v SI bolj 'gazda-sistem', prekarno, in vse zivo ... kaj je res in kaj ne, ne vem.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

leeon ::

kako je sedaj z npr. nakupom telefona z aliexpress? ddv itak plačam ob nakupu in ob naročilu s tu svetovanimi dostavnimi službami ne bo nobenih dodatnih stroškov, kajne? ker carine za elektroniko ni

AEx_1-7 ::

leeon je izjavil:

kako je sedaj z npr. nakupom telefona z aliexpress? ddv itak plačam ob nakupu in ob naročilu s tu svetovanimi dostavnimi službami ne bo nobenih dodatnih stroškov, kajne? ker carine za elektroniko ni


Dva dni nazaj skoraj isto vprasanje:
https://slo-tech.com/forum/t586896/p730...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

__Devil__ ::

@AEx_1-7: Tracking number je:
Cainiao Super Economy Global
S00000207996886

Bi bil vesel, če lahko kaj več izvem. Ja poznam stvari, naročil sem preko 1500 izdelkov iz aliexpressa v vseh letih, vendar nič že od aprila. Torej Aliexpress saver shipping moram izbrat oz. poiskat kot vsi pišete, da pride brez carine oz. gre skozi Madžarsko. Hvala, bom poskusil v kratkem nek testen izdelek naročit pa da vidimo kaj bo, bom sporočil, čez 1-2 mesca :D

AEx_1-7 ::

__Devil__ je izjavil:

@AEx_1-7: Tracking number je:
Cainiao Super Economy Global
S00000207996886

Bi bil vesel, če lahko kaj več izvem. Ja poznam stvari, naročil sem preko 1500 izdelkov iz aliexpressa v vseh letih, vendar nič že od aprila. Torej Aliexpress saver shipping moram izbrat oz. poiskat kot vsi pišete, da pride brez carine oz. gre skozi Madžarsko. Hvala, bom poskusil v kratkem nek testen izdelek naročit pa da vidimo kaj bo, bom sporočil, čez 1-2 mesca :D


Vam pogledam in javim! 1500 je pa ... kar, precej.
Dajte link, pa lahko preverimo, da se ne ujamete na limanice ... je pa pravilo AESS (AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping).

Za S000xxx preverim.

S00000207996886 --> US038706416UZ
Expired (138 Days)
Naroceno malo pred 03-maj-2021.
51g
Prejemnik je blizu/sosed pokojnega/umorjenega g. Krambergerja.
DISPUTE --> REFUND (75 dni je mimo, a za sedaj odpreti D zal zamujeno).
IGNORE povabila iz PS za INKASSO in ponovno narocite -- Saver, OBVEZNO -- saj poznate stvari, kajne?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

hotig ::

@AEx_1-7

No ja, pri meni glih niso bile takšne poštnine oz. tako velike razlike v končni ceni. Blo je pač par evrov več za izdelke v vrednosti med 20-30EUR. Ponavadi izberem taka naročila za izdelke, ki jih potrebujem bolj hitro in se mi ne da čakat 75 dni. Sem pač primerjal več ponudb in na koncu dobil izdelek dokaj "hitro" (v bistvu je vedno dostava v roku 25 dni) ker se mi je mudilo in se še izognil "birokraciji". Meni se je izplačalo, so pa tudi vsa naročila "uradno" imela obračunan DDV.

Pa še to, pred slabimi 2 dnevi sem naročil 1 izdelek iz Češke, enaka cena kot če bi iz Kitajske (pri istem ponudniku), vrednost okoli 6EUR, dostava v 25 dneh, ampak je pa rok za pošiljanje 10 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

AEx_1-7 ::

hotig je izjavil:

@AEx_1-7

No ja, pri meni glih niso bile takšne poštnine oz. tako velike razlike v končni ceni. Blo je pač par evrov več za izdelke v vrednosti med 20-30EUR. Ponavadi izberem taka naročila za izdelke, ki jih potrebujem bolj hitro in se mi ne da čakat 75 dni. Sem pač primerjal več ponudb in na koncu dobil izdelek dokaj "hitro" (v bistvu je vedno dostava v roku 25 dni) ker se mi je mudilo in se še izognil "birokraciji". Meni se je izplačalo, so pa tudi vsa naročila "uradno" imela obračunan DDV.


Ja, vsak najbolje ve in pozna svoje potrebe.
Trenutno so realni (podatki posiljk) tranzitni casi taki:

cca. 21 dni za 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping'
14-21 dni za 'to Slovenia via AliExpress Standard Shipping'
14-21 dni za 'to Slovenia via Special Line-YW' (za LU-air, rail-BE je vec)
...
tako da 75 dni je samo se za DISPUTE ... so urihtali BUD!
VAT je pac po novem na vse v SI (nekatere drzave imajo drugace).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

__Devil__ ::

Zelo dober odgovor AEx_1-7. Ja tako je, sosed :D. Torej zaenkrat se držimo AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping pa bo brez 5€ carine 8-), Opažam pa, da je ogrmono izdelkov z "to Slovenia via Cainiao Super Economy Global", torej ti niso dobri, kot China post ne, če prav razumem. Hvala za pomoč.

AEx_1-7 ::

__Devil__ je izjavil:

Zelo dober odgovor AEx_1-7. Ja tako je, sosed :D. Torej zaenkrat se držimo AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping pa bo brez 5EUR carine 8-), Opažam pa, da je ogrmono izdelkov z "to Slovenia via Cainiao Super Economy Global", torej ti niso dobri, kot China post ne, če prav razumem. Hvala za pomoč.


Ce je postopek uvoza v EU ze opravljen (HU, BE, LU, ..., skratka DDP svojstvo), potem ste lahko mirni pred PS INKASSO (ni carina, je POSTOPEK do 150 EUR, zaracuna PS ne FURS, AMPAK GA VI NAROCITE -- PAC NE NAROCAJTE PRI PS, PA NE BO INKASSA, vabila za taka 'narocila' pa ignorirajte).

V SI smo itak vsi sosedi, ker smo pac zelo mali ...

Za pod 5 USD narocila poiscite prodajalce z opcijo 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping', ker bo najhitreje (BUD) -- ce ni nobenega (ali pa pre-drago recimo), so trenutno tudi OK naslednje opcije (bo pa trajalo vec, da dobite posiljko):

35+ dni za 'to Slovenia via Cainiao Super Economy'
35+ dni za 'to Slovenia via Cainiao Super Economy Global'
25+ dni za 'to Slovenia via Cainiao Super Economy for Special Goods'

Nikoli ne sprejmite naslednjih opcij:
- China Post Registered Air Mail
- Seller's Shipping Method

Ce zelite posredujte link do izdelka/prodajalca pa pogledam (1 ali 2 pogledam, ne mi jih prosim poslati 50+) ...

BODITE PA POZORNI na SCAM, kjer je dejansko poslano drugace kot ste vi narocili -- to je sedaj zal hud trend ... in je SCAM prodajalca, ne AE -- SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED!

Combined Delivery je OK, to ni SCAM.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

hotig ::

Nikoli ne sprejmite naslednjih opcij:
- China Post Registered Air Mail
- Seller's Shipping Method

Pri tem najbrž misliš za naročila iz Kitajske, ker v primeru naročil iz EU (ES, FR, CZ,...) je to edina opcija (vsaj pri mojih naročilih) in na koncu večinoma (95%) dostavijo DPD ali GLS drugo pa PS ampak vedno brez dodatnih stroškov. Sem pa pri teh naročilih iz EU imel v zadnjih dveh mesecih kar velik del (cca. 20%) preklicov naročil s strani prodajalca. Ponavadi se zgovarjajo z težavo pri dostavi v skladišče in prosijo da prekličem naročilo ter naj izberem "Other reasons" in sem vedno potem dobil denar nazaj. Heba ampak kaj čem, naročil sem pri drugem in dobil.

AEx_1-7 ::

hotig je izjavil:

Nikoli ne sprejmite naslednjih opcij:
- China Post Registered Air Mail
- Seller's Shipping Method

Pri tem najbrž misliš za naročila iz Kitajske, ker v primeru naročil iz EU (ES, FR, CZ,...) je to edina opcija (vsaj pri mojih naročilih) in na koncu večinoma (95%) dostavijo DPD ali GLS drugo pa PS ampak vedno brez dodatnih stroškov. Sem pa pri teh naročilih iz EU imel v zadnjih dveh mesecih kar velik del (cca. 20%) preklicov naročil s strani prodajalca. Ponavadi se zgovarjajo z težavo pri dostavi v skladišče in prosijo da prekličem naročilo ter naj izberem "Other reasons" in sem vedno potem dobil denar nazaj. Heba ampak kaj čem, naročil sem pri drugem in dobil.


Da, seveda, za robo poslano iz CN ... ce je roba poslana dejansko iz EU, to je cisto nekaj drugega in pogosto to organizirano mimo AE, kot ste napisali (kurirsko, ali pa ena od EU nacionalnih postnih organizacij).

Ce je roba v EU in prosta bremen je pac notranja (EU --> EU) posiljka ...

Pogosto ta EU skladisca dobijo robo sele ko vi dejansko narocite (ni nic zaloge), pa potem hitro spravijo v EU (ali pa ne), ker ce roba je na lagerju v EU bo odposlano v 1-3 dneh (isto kot v CN lagerjih)!

Ce vi preklicete skodi vasi boniteti (to kar opisujet da vas prosijo je SCAM prodajalca), kar naj oni preklicejo, pa povedo AE da se grejo SCAM, pa naj gre njim boniteta v -, kot dejansko je tudi edino prav.

Niste se vi premislili, oni nimajo robe, a vnaprej pa pravijo jo kao imajo ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Wisor ::

Hoj

Zanima me poštnina "Cainiao Super Economy Global". V razpredelnici, ki je na voljo na prejšnih straneh, uporabnik navaja, da se izdelki poslani po tej pošti ustavijo na slovenski carini. Namreč pridobil sem informacijo, da jih je že kar nekaj bilo dostavljenih v "kaslc" brez kakšnih dodatnih stroškov.

Ali lahko kdo potrdi to informacijo ?
««
122 / 190
»»