» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
102 / 189
»»

Xserces ::

Eno vprašanje. Dobil sem mail za carinski postopek. Sem izpolnil in njihov "kalkulator" mi je naračunal 2.50e. ko sem dobil paket sem moral plačat 5e.Kje je štos?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

pwn3rrr ::

Xserces je izjavil:

Eno vprašanje. Dobil sem mail za carinski postopek. Sem izpolnil in njihov "kalkulator" mi je naračunal 2.50e. ko sem dobil paket sem moral plačat 5e.Kje je štos?

Saj ti verjetno piše za katere stvari so ti računali?

Okapi ::

darkolord je izjavil:

Če robe ne deklarirajo točno (vključno s pravo vrednostjo), je to "bulk carinjenje" švercanje, o katerem je govora.

Hec je v tem, da kupec ne vidi razdelitve stroškov.

Recimo, kupiš nekaj za 100 evrov, iz EU skladišča, in dobiš brez dodatnih stroškov. Kupec ves vesel. Kinez je ob uvozu prijavil ceno 60 evrov in plačal 13 evrov DDV. Tudi ves vesel, ker je kupec robo preplačal za 27 evrov.

Brez znane razdelitve stroškov lahko država reče, da je ogoljufana za 5 evrov. 100 evrov končne cene pomeni 82 evrov + 18 evrov DDV.

Kupec lahko reče, da je ogoljufan za 27 evrov.

Kitajec pa lahko reče, da je vse v redu, ker je cena 60 evrov + 13 evrov DDV + 27 evrov stroškov uvoznega postopka.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mare2 ::

Xserces je izjavil:

Eno vprašanje. Dobil sem mail za carinski postopek. Sem izpolnil in njihov "kalkulator" mi je naračunal 2.50e. ko sem dobil paket sem moral plačat 5e.Kje je štos?


A ni razlika, če elektronsko vse urediš? Tudi plačilo? Takrat je 2,50 EUR.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Okapi ::

Mogoče ima 2,5 ddv in 2,5 postopek.

kixs ::

Meni so danes, po 8-ih dneh, posiljko sprostili. Kljub temu, da je bilo objavljeno, da bos lahko vse uredil online, tudi placilo, je v dostavi z odkupnino.

Xserces ::

Paket za 7e in 5e doplacila... Sej so bolani. Ce ga nebi nujno rabu bi gladko zavrnu ampak kaj cmo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

pygmalion ::

kixs je izjavil:

Meni so danes, po 8-ih dneh, posiljko sprostili. Kljub temu, da je bilo objavljeno, da bos lahko vse uredil online, tudi placilo, je v dostavi z odkupnino.


Na osnovi česa pa so izračunali davek? Na osnovi cene napisane na paketu (ki je skoraj zanesljivo napačna, ker zadeva še ni šla skozi IOSS)? Poleg tega je v primeru odkupnine verjeno dražje, kot če se ureja preko spleta. Čisto nič ne razumem.

Xserces je izjavil:

Paket za 7e in 5e doplacila... Sej so bolani. Ce ga nebi nujno rabu bi gladko zavrnu ampak kaj cmo...


Nikakor ne uspem ugotoviti, kako so od (približno) 7 EUR prišli na doplačilo (približno) 5 EUR. Številke preprosto ne grejo skupaj. A lahko bolj elaboriraš?

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Paketi za par eurov se bodo enostavno zavrnili, ker se enostavno ne splača preplačevat stroškov postopka za malenkosti.Za v bodoče se pa bodo stvari naročevale v večjih količinah.
LPOK.d

pwn3rrr ::

pygmalion je izjavil:

Xserces je izjavil:

Paket za 7e in 5e doplacila... Sej so bolani. Ce ga nebi nujno rabu bi gladko zavrnu ampak kaj cmo...

Nikakor ne uspem ugotoviti, kako so od (približno) 7 EUR prišli na doplačilo (približno) 5 EUR. Številke preprosto ne grejo skupaj. A lahko bolj elaboriraš?

Seveda ne gredo skupaj, ker se folk buni po forumu kako so jih "nategnili", pol podatkov pa ne napišejo zraven. Na papirju mu 100% vse točno piše kaj so zaračunali. Jaz sklepam, da so mu računali 2,5€ za postopek, preostanek pa DDV (verjetno je bil paket 7€, pozabil je pa omeniti še poštnino).

OK.d ::

Pa naj naredi printscreen, pa da vidimo v čem je finta.
LPOK.d

stara mama ::

OK.d je izjavil:

Paketi za par eurov se bodo enostavno zavrnili, ker se enostavno ne splača preplačevat stroškov postopka za malenkosti.Za v bodoče se pa bodo stvari naročevale v večjih količinah.

No, mogoče pa zato nekaterim tule pošljejo paket domov, dan za tem pa še zahtevajo plačilo. Če je to res, je taka praksa zelo svinjsko početje.

DarwiN ::

Se mi zdi, da zaman dvigujete prah. IMO bo zadeva v prihodnosti precej poenostavljena.. Ker je davek plačan pri nakupu, bodo "vsi" AE paketi šli naprej brez preverjanja.. Izjema bodo le paketi, ki bi utegnili biti vredni več kot 150€. To pa po izkušnjah vedo, kateri so takšni, a ne.. Večina paketov tako ali tako vsebuje oblačila in majhne pizd@rije.

Zdaj v prehodnem obdobju je pač štala, ker prihajajo paketi, za katere ni bil plačan davek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kixs ::

pygmalion je izjavil:

kixs je izjavil:

Meni so danes, po 8-ih dneh, posiljko sprostili. Kljub temu, da je bilo objavljeno, da bos lahko vse uredil online, tudi placilo, je v dostavi z odkupnino.


Na osnovi česa pa so izračunali davek? Na osnovi cene napisane na paketu (ki je skoraj zanesljivo napačna, ker zadeva še ni šla skozi IOSS)? Poleg tega je v primeru odkupnine verjeno dražje, kot če se ureja preko spleta. Čisto nič ne razumem.


Bom preveril tocno, ko dobim paket v roke.

Dokazila sem oddal preko portala, saj je bil paket predmet preverjanja. Prav tako sem izpolnil potrebno deklaracijo. Sicer ta posiljka ni bila iz AE.

k3k3tz ::

bill156 je izjavil:

Smo že zdavnaj napisali da se carinski postopek začne pri 150 EUR. Do te meje se dela samo obdavčitev, carinske deklaracije ne bo vlagal nihče.

Ne. Carinski postopek se začne ob predložitvi blaga carini ob prestopu meje.
Kaj se zgodi po tem... oprostitve, obdavčenje, skrajšan postopek, redni postopek... je pač odvisno od vsebine in vrednosti.

pygmalion ::

stara mama je izjavil:

OK.d je izjavil:

Paketi za par eurov se bodo enostavno zavrnili, ker se enostavno ne splača preplačevat stroškov postopka za malenkosti.Za v bodoče se pa bodo stvari naročevale v večjih količinah.

No, mogoče pa zato nekaterim tule pošljejo paket domov, dan za tem pa še zahtevajo plačilo. Če je to res, je taka praksa zelo svinjsko početje.


Pojasnilo FURSa (https://www.findinfo.si/medijsko-sredis...

Od 1. julija 2021 bo treba za vse komercialno blago, uvoženo v Unijo, obračunati DDV. Poenostavitev pri obračunu DDV za prodajo blaga majhne vrednosti lahko davčni zavezanec uporabi z registracijo v posebno uvozno ureditev (IOSS) v eni od držav članic EU. Če se odloči za registracijo v IOSS, se bo moral registrirati le v eni od držav članic EU, prodajal pa bo lahko v vseh 27 državah članicah EU. Imenovati bo moral posrednika, ki ga bo registriral v IOSS v državi članici, v kateri ima posrednik sedež in bo za njega izpolnjeval obveznosti, ki izhajajo iz posebne uvozne ureditve. Davčnemu zavezancu iz Norveške pa zaradi sporazuma o medsebojni pomoči na področju DDV ne bo treba imenovati posrednika.

Če se davčni zavezanec ne prijavi v IOSS, bodo pristojni carinski organi ob uvozu blaga majhne vrednosti obračunali DDV. Kupec v Uniji bo v tem primeru blago prejel šele po plačilu DDV.

;-) ::

Kako je sedaj z novim zakonom pri nakupu zdravstvenih pripomočkov, grejo na "carinjenje" in v postopke ali ne ?

hipertija ::

;-) je izjavil:

Kako je sedaj z novim zakonom pri nakupu zdravstvenih pripomočkov, grejo na "carinjenje" in v postopke ali ne ?

misliš marihuane? nene, če te ne dobijo ne, lahko greš čez "mejo"
Prekle za kurnk

borisk ::

darkolord je izjavil:

Če robe ne deklarirajo točno (vključno s pravo vrednostjo), je to "bulk carinjenje" švercanje, o katerem je govora.


Glede na količino robe ni dlih švercanje ampak je zaradi velikega obsega robe dogovorjeno med kitajsko/Alibabo in državo uvoznico ( po izkušnjah se večina te robe sprosti iz carine na koncu železniške svilne poti v Ližu (Liège) v Belgiji.

Jbg, Švicarji imajo carino na kg robe, ne na vrednost, pa če furaš not diamante ali pa staro železo...

Okapi ::

;-) je izjavil:

Kako je sedaj z novim zakonom pri nakupu zdravstvenih pripomočkov, grejo na "carinjenje" in v postopke ali ne ?

Seveda gredo, saj niso oproščeni DDV. Pa tudi če bi bili povsem oproščeni DDV, je "postopek" še vedno obvezen, da organi ugotovijo, kaj je v paketu in po kakšni stopnji se obdavči.

slovenec_89 ::

Paket prejel pred enim tednom, danes dobil iz carine, da prosijo za dovoljenje, da naredijo carinski postopek.
Vrednost paketa 50€.

Kaj naredim? Ignoriram?

Anney ::

Kodrnusa je izjavil:

Ok sem narocil nekaj pred 1.7.iz EU skladisca. Ddvja se ni bilo takrat. nisem se dobil paketa. Ali bom moral placati 2,5EUR za postopek? Ali bom moral placat se ddv?
Nobenmu nic jasno kle ni..


30.6 sem jaz iz Alija (poljsko skladišče) naročil sesalec za 280EUR, 7.7. sem prejel paket brez dodatnih stroškov. Dostavila pošta slovenije. (dhl paket)

Danes je isti sesalec na aliju cca 350EUR z vključenim VAT-om.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Zvezdica27 ::

če vam jaz pravim, da sem tudi plačal 5e za strošek paketa, vrednega cca 11e, naročen pa je bil nekje v maju.

Nič več kitajke in jebi se pošta.

zz

pygmalion ::

Zvezdica27 je izjavil:

če vam jaz pravim, da sem tudi plačal 5e za strošek paketa, vrednega cca 11e, naročen pa je bil nekje v maju.

Nič več kitajke in jebi se pošta.

zz


To izgleda logično. Plačilo davka 2.5 EUR in še storitev 2.5 EUR. Pošta s plačilom davka nima nič, to je odločitev EU. Razen tega je pošteno, da se davek plača, saj so potem vsi prodajalci, znotraj in zunaj EU, v enakopravnem položaju.

Kar se tiče plačila storitve - če bi bilo vse logično, bi pri uporabi IOSS to plačilo odpadlo. Bomo videli. Šele takrat bomo pošti sodili.

gansta ::

Zvezdica27 je izjavil:

če vam jaz pravim, da sem tudi plačal 5e za strošek paketa, vrednega cca 11e, naročen pa je bil nekje v maju.

Nič več kitajke in jebi se pošta.

zz



Lahko poveš kaj točno si plačal 5€, po postavkah? Si pošiljko vnaprej prejel domov in nato obvestilo? Bi bilo bolje, da sploh ne bi prevzemal tega

kixs ::

Js bi se vedno narocil kaksne chipe. Ampak skoraj vedno dobim neko rabljeno robo. Ko bi bila vsaj delujoca. Tako pa 95% chipov ne dela in se potem zaje***aj z disputi :( Ravno imam en odprt dispute za 10x RTC modulov. Dela pa samo en. Vsi spodaj spraskani. Zgoraj pa se vidi, da je bil prejsnji napis zbrusen in potem na novo "sprintan"!

pwn3rrr ::

gansta je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

če vam jaz pravim, da sem tudi plačal 5e za strošek paketa, vrednega cca 11e, naročen pa je bil nekje v maju.

Nič več kitajke in jebi se pošta.

zz



Lahko poveš kaj točno si plačal 5€, po postavkah? Si pošiljko vnaprej prejel domov in nato obvestilo? Bi bilo bolje, da sploh ne bi prevzemal tega

Nekaterim vam zgleda res ni jasno... po novem naj bi se za VSAKO pošiljko, ki ni poslana iz EU plačalo 2,5€ za carinski postopek + 22% DDV-ja na vrednost pošiljke (cena izdelka + poštnina) in to za paket vrednosti 11€ nanese ravno okoli 5€.

PrihajaNodi ::

Zvezdica27 je izjavil:

če vam jaz pravim, da sem tudi plačal 5e za strošek paketa, vrednega cca 11e, naročen pa je bil nekje v maju.

Nič več kitajke in jebi se pošta.

zz

Btw jaz v Romuniji nisem placal nic, carina tudi ne tezi. Paketi iz maja
To vas Slovenija skubi, na vseh koncih ko pa rabis dohtarja pa cakas 10 let. Fu** off
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

pygmalion ::

kixs je izjavil:

Js bi se vedno narocil kaksne chipe. Ampak skoraj vedno dobim neko rabljeno robo. Ko bi bila vsaj delujoca. Tako pa 95% chipov ne dela in se potem zaje***aj z disputi :( Ravno imam en odprt dispute za 10x RTC modulov. Dela pa samo en. Vsi spodaj spraskani. Zgoraj pa se vidi, da je bil prejsnji napis zbrusen in potem na novo "sprintan"!


Jaz sem naročil vsaj deset različnih vrst čipov, vsakega od 1 do 10 kom, vrednostni red do 5 EUR/kom. Vsi delujejo 100%.

In pod čipe mislim prave mikrokontrolerje, ne voltage regulatorje ali level shifterje.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Me veseli. Lani sem kupil 10 spominskih cipov za stare graficne. Niti en ne dela. Seveda je trajalo kaksen mesec ali dva, da sem uspel sprobat. Money lost... Pred tem sem kupil nekaj cache chipov in so vsi delali. V glavnem je kar problem dobiti OK robo - vsaj poceni.

pygmalion ::

kixs je izjavil:

Me veseli. Lani sem kupil 10 spominskih cipov za stare graficne. Niti en ne dela. Seveda je trajalo kaksen mesec ali dva, da sem uspel sprobat. Money lost... Pred tem sem kupil nekaj cache chipov in so vsi delali. V glavnem je kar problem dobiti OK robo - vsaj poceni.


Moje sožalje. Pri Kitajcih je pač tako, da robo vedno sprobam v dveh tednih. Če ne deluje - dispute in vračilo denarja. Včasih si čas za preveritev podaljšam tako, da prejema blaga ne potrdim takoj.

Pri "pravih" čipih je cena praviloma trikrat manjša kot kupljeno pri lokalnem trgovcu, naročeno pa pri EU veletrgovcu kot je npr. Mauser. Lokalni trgovec si sicer zaračuna provizijo, ki pa je mnogo manjša kot poštnina, ki je običajno presega vrednost naročila.

Včasih je cena čipa celo ista, ampak ga EU veletrgovci nimajo na zalogi. Kaj je najbolj smešno, če je kupljeno pri Kitajcu in ima paket sledenje, pride prej, kot če kupiš pri lokalnem trgovcu naročeno pri EU veletrgovcu!

Lokalni trgovec pa ima itak na zalogi samo upore in ostale male elemente.

pygmalion ::

pygmalion je izjavil:

Pri "pravih" čipih je cena praviloma trikrat manjša kot kupljeno pri lokalnem trgovcu, naročeno pa pri EU veletrgovcu kot je npr. Mauser. Lokalni trgovec si sicer zaračuna provizijo, ki pa je mnogo manjša kot poštnina, ki je običajno presega vrednost naročila.


Pri "pravih" čipih sicer cena praviloma ni bistveno manjša...

Kodrnusa ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

če vam jaz pravim, da sem tudi plačal 5e za strošek paketa, vrednega cca 11e, naročen pa je bil nekje v maju.

Nič več kitajke in jebi se pošta.

zz

Btw jaz v Romuniji nisem placal nic, carina tudi ne tezi. Paketi iz maja
To vas Slovenija skubi, na vseh koncih ko pa rabis dohtarja pa cakas 10 let. Fu** off


Kva tezis ti s temi doktorji skoz. V slo ce nisi ovca in poznas mal si takoj na vrsti. Jaz sem rabil magnetno, 1 teden cakal. Operacijo miniskusa, 1 mesec. Dermatologa 14 dni. Sam mal moras poznat. Ce pa si ovca pol pa cakaj...

Znida ::

Danes sem prejel en paketek iz Kitajske poslan 2 meseca nazaj preko Belgije, mimo carinskega posredovanja. Na paketu je jasno pisalo da je s Hong Konga.

Drugi paket, ki pa stoji na carini od 1.7. je bil pa 8.7. sproščen iz carine, pa še kar ni bil dostavljen, niti ni bilo nič poslano kako naj plačam DDV in stroške carinjenja.

Zmeda torej.

OK.d ::

Jaz samo še počakam kakšen teden, da lahko odprem dispute za par paketov in potem se več ne sekiram za njih, naj se pošta z....a z njimi.
LPOK.d

avtek ::

Živjo,

Včeraj sem na AE naročil eno zadevo, oz. dve v enem paketu.
 AE

AE



Tako izgleda Invoice. Opazil sem (ker sem na hitro naročlil), da sem VAT plačal. Potem lahko računam, da v SI ne bom ničesar plačeval?

Hvala in Lp

t3hn0 ::

Danes naročil nekaj na novo in očitno Aliexpress sedaj zaračunava davek.

Povzetek:

Subtotal 19,04
Shipping 6,85
VAT 5,51
- cupon 0,86

total 30,55
^.^

pygmalion ::

Znida je izjavil:

Danes sem prejel en paketek iz Kitajske poslan 2 meseca nazaj preko Belgije, mimo carinskega posredovanja. Na paketu je jasno pisalo da je s Hong Konga.

Drugi paket, ki pa stoji na carini od 1.7. je bil pa 8.7. sproščen iz carine, pa še kar ni bil dostavljen, niti ni bilo nič poslano kako naj plačam DDV in stroške carinjenja.

Zmeda torej.


Za prvi paket obstaja logična razlaga. Če je slučajno šel preko Belgije/Nizozemske, recimo z železnico, se zna zgoditi, da je mejo EU prestopil še v prejšnjem mesecu. Šteje se trenutek prestopa meje EU.

In ravno v tem je catch - kako vemo, kdaj je paket prestopil mejo, če ni ravno prišel z letalom na Pučnika? Pri nekaterih paketih se da spremljati pot do Belgije in se da videti, kdaj je paket prestopil iz Bresta (Belorusija) v Małaszewicze Duże (Poljska). Pri nekaterih preprosto ne veš.

OK.d je izjavil:

Jaz samo še počakam kakšen teden, da lahko odprem dispute za par paketov in potem se več ne sekiram za njih, naj se pošta z....a z njimi.


Točno moja logika. Nehal sem kupovati s koncem aprila, saj so paketi brez sledenja praviloma prišli 50 dni po naročilu. Plus, zadnjih 15 dni itak blodijo znotraj EU, in če pridejo pred 15.7., ko lahko odpreš dispute, so v EU že itak preko dva tedna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

DarwiN ::

avtek je izjavil:

Živjo,

Včeraj sem na AE naročil eno zadevo, oz. dve v enem paketu.
 AE

AE



Tako izgleda Invoice. Opazil sem (ker sem na hitro naročlil), da sem VAT plačal. Potem lahko računam, da v SI ne bom ničesar plačeval?

Hvala in Lp

V prihodnisti bo točno tako. DDV plačan, IOSS nalepka na paketu (dokaz, da je davek plačan), in paketi do 150€ bodo šli skozi carino brez pregleda oz. brez dodatnih stroškov (razen če gre za kakšne prepovedane izdelke)..

Ampak trenutno smo še v neki sivi coni, kjer nihče ne more 100% vedet, ali bo "tvoj Kitajc" zalepil IOSS nalepko, in če je slučajno ne bo, bodo potem naši "cariniki" opravili in/ali zaračunali postopek?

Skratka, verjetno ne boš plačal nič. V najslabšem primeru boš pa plačal postopek pregleda, ki je po novem 2.5€, če se ne motim.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mare2 ::

DarwiN je izjavil:


V prihodnisti bo točno tako. DDV plačan, IOSS nalepka na paketu (dokaz, da je davek plačan), in paketi do 150€ bodo šli skozi carino brez pregleda oz. brez dodatnih stroškov (razen če gre za kakšne prepovedane izdelke)..


Kako veš, da bo tako?

Imaš kake dokazljive info?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

pygmalion ::

DarwiN je izjavil:


V prihodnisti bo točno tako. DDV plačan, IOSS nalepka na paketu (dokaz, da je davek plačan), in paketi do 150EUR bodo šli skozi carino brez pregleda oz. brez dodatnih stroškov (razen če gre za kakšne prepovedane izdelke)..

Aleluja, če bo tako, ker to je edino logično.

DarwiN je izjavil:


Ampak trenutno smo še v neki sivi coni, kjer nihče ne more 100% vedet, ali bo "tvoj Kitajc" zalepil IOSS nalepko, in če je slučajno ne bo, bodo potem naši "cariniki" opravili in/ali zaračunali postopek?


Če pa kitajec ne bo nalepil nalepko, pa je to njegova krivda in lahko zavrneš paket ali zahtevaš, da poravna postopek obdavčenja, ki znaša EUR 2,50.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

avtek ::

DarwiN, hvala za odgovor. Javim, ko prispe kako je bilo.

Mi je ta sistem všeč. Na začetku vidiš polno ceno (z VAT) ... Če ti je okviren datum dobave in cena (bruto) všeč naročiš, sicer pač iščeš drugje.

DarwiN ::

Kako veš, da bo tako?

Imaš kake dokazljive info?

Nimam dokazov, ampak kot odgovarja pygmalion je edino logično.. Namen tega zakona je bil med drugim zadeve poenostavit. Doslej je bilo polno nekih zamaškov, ker se pri uvozu ni vedelo, ali je paket dejansko vreden 7€ ali pa je v resnici vreden 90€. Sledilo je ogromno dela, ogromno pregledov, da se odpravi guljufanje.

Odslej tega več ne bo.. Meja za goljufanje je po novem 150€, takšne pakete pa je možno po izkušnjah identificirat in jih ni veliko.

Zdaj, tu govorimo o AE trgovini, ki podpira IOSS.. Tukaj mora zadeva tečt zelo gladko..

Druga stvar so pa trgovine, kjer ne boš plačal davka ob nakupu. Pri Banggoodu recimo pri ceni piše "inclusive of VAT".. Bo čas pokazal, če se bo kaj zataknilo in pri katerih trgovinah. Če "EU priority line" dostava še vedno štima, itd..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darkolord ::

Logično je že, ampak Pošti Slovenije je tudi logično, da ti zaračunajo za VSAKO pošiljko, ki jo morajo zate deklarirati carini, tudi če je DDV že bil plačal z IOSS

DarwiN ::

Povej mi en legit razlog, zakaj bi opravili/računali kakršen koli postopek za pošiljko, na kateri piše "Jeans trousers", vrednost 35€, IOSS, davek plačan?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pygmalion ::

darkolord je izjavil:

Logično je že, ampak Pošti Slovenije je tudi logično, da ti zaračunajo za VSAKO pošiljko, ki jo morajo zate deklarirati carini, tudi če je DDV že bil plačal z IOSS


Kaj je logično, ne bi smeli odločati mi ali pošta, ampak zakonodajalec, to sta EU in Slovenija.

Jasno je, da je logika EU preprečevanje goljufanja. Namreč, davke na izdelke pod 22 EUR se davčnim organom EU ne splača odvajati, ne prej, ne zdaj. Zato je logika EU motivirati prodajalce in kupce, da se odločijo za IOSS in tako preprečijo goljufanje in poenostavijo preverjanje s strani davčnih organov. Motivacija tu so očitno manjši/zelo mali stroški (prodajalec mora predelati računalniški sistem, odpreti izpostavo v EU in prenesti denar, kar je pri velikih prodajalcih zanemarljiv strošek, kupec nima nobenih dodatnih stroškov).

Če bo pošta zaračunavala isto, ne glede na to, ali bodo obdavčeni preko IOSS ali ne, je to direktno v neskladju z logiko zakonodajalca oziroma EU.

recmajkemi ::

DarwiN je izjavil:

Povej mi en legit razlog, zakaj bi opravili/računali kakršen koli postopek za pošiljko, na kateri piše "Jeans trousers", vrednost 35€, IOSS, davek plačan?

2,5 € se bo zaračunavalo za samo preverbo (pravilnosti) IOSSa, nekdo ga bo moral poskenirati/vtipkati številko v sistem.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

gansta ::

recmajkemi je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Povej mi en legit razlog, zakaj bi opravili/računali kakršen koli postopek za pošiljko, na kateri piše "Jeans trousers", vrednost 35€, IOSS, davek plačan?

2,5 € se bo zaračunavalo za samo preverbo (pravilnosti) IOSSa, nekdo ga bo moral poskenirati/vtipkati številko v sistem.


Umetna inteligenca, kamere?!?

darkolord ::

Problem tukaj je, da pošta ne more in ne sme preverjati IOSS številke, kar lahko počne pri nas samo FURS.

Pošiljke vseh vrednosti je treba tako še vedno deklarirati carini, čeprav z zelo poenostavljenim naborom podatkov ("super-reduced dataset").



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

FoxKnox ::

Da na bo več nejasnosti :
https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...
««
102 / 189
»»