» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
98 / 190
»»

borisk ::

ja, davek je zravn, tudi za EU skladišča.

danes so mi računali (izdelek + poštnina) *1,22

Ker to iz poljske ponavadi furajo DPD, GLS ali DHL ne pričakujem dodatnih težav, pravzapraj je do sedaj šlo brez davka, odslej pa pač ne bo. S tem nimam problemov, pri čistih kitajskh paketih pa bo zagotovo pošta hotela svoje, ker so pač pošta...

Zvezdica27 ::

heh... meni je pošta za "storitev" paketa, vreden cca 11e, obračunala 4,90e, naročil nekje aprila

toliko o temu, škoda. Očitno je poceni časov konec

zz

Jerry000 ::

Ok kar nekaj napisanega je. Če prav razumem je zdaj AE dodal DDV k končnem naročilu. To pomeni, bom poleg tega še carino plačal oziroma pride poleg končne cene še kakšen strošek? Se sploh še splača naročati male stvari preko AE?

hojnikb ::

sj v tem je fora obračunavanja davka direkt pr AE. Sedaj ko more bit vse obračunan, ne samo nad 22€, ti bo ali vzel tistih 22% in bo šlo to skos čez carino. Tako da teoretično nebi smel bit nobenih storškov več. Dobro za pakete drazje od 22€ (prej si fasu carinski postopek) slabše za manj k 22€, ker je blo v vsakem primeru brez.
#brezpodpisa

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

sj v tem je fora obračunavanja davka direkt pr AE. Sedaj ko more bit vse obračunan, ne samo nad 22€, ti bo ali vzel tistih 22% in bo šlo to skos čez carino. Tako da teoretično nebi smel bit nobenih storškov več. Dobro za pakete drazje od 22€ (prej si fasu carinski postopek) slabše za manj k 22€, ker je blo v vsakem primeru brez.

Torej se stvari do 22euro ne splača več tu naročevat, verjetno je že cena ista kot pri nas. Na večjih pa verjamem da se pozna. Vedno sem sicer kupoval prčkarije do 22 eur in se je ful splačalo, zdaj pa ne vem če

hojnikb ::

seveda se splača še vedno, pač neboš en kabl plačal 1EUR, ampak 1,22EUR. Ravno to ti hočem povedat, da carinskega postopka še vedno nebo, ker bo ali obračunal davek ze takoj ob nakupu.
Problem bojo sam trgovine, ki tega nebojo počele, potem boš pač lahko fasal postopek, ki sedaj stane 2,5EUR + kolker bo ddvja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jerry000 ::

Aaa ok ok, sori. Torej davek za vse stvari, le da do 22 ne bo carinskega postopka?

hojnikb ::

Ne. Za vsako stvar, k bo obračunan davek, nebo carinskega postopka (razn za zadeve, ki so nad 150€ in so del carinskih dajatev).
#brezpodpisa

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

Ne. Za vsako stvar, k bo obračunan davek, nebo carinskega postopka (razn za zadeve, ki so nad 150EUR in so del carinskih dajatev).

Hvala! Grem kr v nabavo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

hojnikb ::

tl;dr paketi do 22EUR bojo na slabšem kot prej (ker bo vedno davek), paketi nad 22EUR bodo na boljšem; ker si itk že zdaj mogu plačat davek, sedaj se boš pa znebil postopka carinjenja.
Na slabšem bodo primeru, k trgovina za drobnarije nebo obračunala davek in boš za par evrov vredno stvar mogu plačat davek in postopek.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

tl;dr paketi do 22EUR bojo na slabšem kot prej (ker bo vedno davek), paketi nad 22EUR bodo na boljšem; ker si itk že zdaj mogu plačat davek, sedaj se boš pa znebil postopka carinjenja.
Na slabšem bodo primeru, k trgovina za drobnarije nebo obračunala davek in boš za par evrov vredno stvar mogu plačat davek in postopek.



kul...zdej je to treba sam se v praksi sprobat, ker tale nasa carinska posta vcasih stvari malo po svoje dela.

gansta ::

Je že kdo dobil obvestilo od pošte, zaradi "ddv-ja", me res zanima ali bo to potekalo isto kot do sedaj, ali bodo dejansko vse preverili, ker potem bo še dodatna mesečna zamuda.

OK.d ::

pygmalion je izjavil:

OK.d je izjavil:

Daš kakšen link, kje se to vidi pri nakupu ali pa naredi screenshot.Ker kakor gledam, sicer na mobilni apk. tega ni nikjer videti:|


Na žalost se davek vidi šele v zadnjem koraku, pri plačilu. Sliko postopka ne morem pokazati, ker pri nakupu nisem napravil screenshot. Lahko pa pokažem screenshot že opravljenega nakupa.

 davek

davek



Mimogrede, davek se plača na blago IN poštnino, zato sta napisani dve vrednosti.

Hvala, sedaj je bolj jasno.
LPOK.d

gansta ::

Kako je lahko davek na blago in poštnino enak?

bill156 ::

Pri meni je bilo zadnje prejeto naročilo 22.06.2021. Ta teden nič. Imam pa 21 zadev "tam zunaj", vse nabavljeno pred 15.6.2021 in vse konkrektno pod 22€.

En teden+ ne-dobav je najmanj sumljivo. Je pa kar verjetno, da so pošiljke zadržali in čakajo navodila. Seveda, če bi imeli kaj osnovne kulture bi morali vse pošiljke datirane pred 1.7.2021 (in pod 22€) gladko prepustiti. S tem verjetno ni ravno za računat (smo že bili priča naravnost "genialnim" potezam managementa iz Maribora).

Tako da se sem se že pripravil, da teh cca 50€ dobrin gladko odpišem in potem naročim na novo. Iz principa. Pa naj potem pošiljajo nazaj na Kitajsko v skladu s poštnimi predpisi.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz sem imel eno pošiljko - pošta vzela 5 e za to, da so dali nalepko gor (cel psotopek). Kolikor vem, sem naročal nekje aprila ali maja in seveda ddv ni bil obračunan-

na 11e vredno blago stroškov 5e.

Te pizdune iz te jebene pošte je treba zjebati... fakini monopolisti.

Mimogrede, podobnega postopka iz UK mi DPD ni računal. je pa tam ddv bil obračunan

zz

pygmalion ::

bill156 je izjavil:

Pri meni je bilo zadnje prejeto naročilo 22.06.2021. Ta teden nič. Imam pa 21 zadev "tam zunaj", vse nabavljeno pred 15.6.2021 in vse konkrektno pod 22€.

En teden+ ne-dobav je najmanj sumljivo. Je pa kar verjetno, da so pošiljke zadržali in čakajo navodila. Seveda, če bi imeli kaj osnovne kulture bi morali vse pošiljke datirane pred 1.7.2021 (in pod 22€) gladko prepustiti. S tem verjetno ni ravno za računat (smo že bili priča naravnost "genialnim" potezam managementa iz Maribora).

Tako da se sem se že pripravil, da teh cca 50€ dobrin gladko odpišem in potem naročim na novo. Iz principa. Pa naj potem pošiljajo nazaj na Kitajsko v skladu s poštnimi predpisi.


Vse je odvisno od vrste paketa! Moje izkušnje zadnjih nekaj mesecev: paketi s sledenjem cca. 3 tedne, paketi brez sledenja cca. 7 tednov po naročilu. Paketi s sledenjem so mi prišli vsi pravočasno (dva prejšnji teden, zadnji ta ponedeljek), paketi brez sledenja (vsi naročeni 30.4.) pa zamujajo, saj je že 9 tednov tega. Glede na napisano se mi zdi, da ni zelo verjetno, da bi šlo za namerno zadrževanje.

Pri paketih brez sledenja se je bržkone mogoče sprenevedati, jih zavrniti in zahtevati refund pri AliExpressu. Pri paketih s sledenjem pa bi utegnile biti težave.

gansta ::

pygmalion je izjavil:

bill156 je izjavil:

Pri meni je bilo zadnje prejeto naročilo 22.06.2021. Ta teden nič. Imam pa 21 zadev "tam zunaj", vse nabavljeno pred 15.6.2021 in vse konkrektno pod 22€.

En teden+ ne-dobav je najmanj sumljivo. Je pa kar verjetno, da so pošiljke zadržali in čakajo navodila. Seveda, če bi imeli kaj osnovne kulture bi morali vse pošiljke datirane pred 1.7.2021 (in pod 22€) gladko prepustiti. S tem verjetno ni ravno za računat (smo že bili priča naravnost "genialnim" potezam managementa iz Maribora).

Tako da se sem se že pripravil, da teh cca 50€ dobrin gladko odpišem in potem naročim na novo. Iz principa. Pa naj potem pošiljajo nazaj na Kitajsko v skladu s poštnimi predpisi.


Vse je odvisno od vrste paketa! Moje izkušnje zadnjih nekaj mesecev: paketi s sledenjem cca. 3 tedne, paketi brez sledenja cca. 7 tednov po naročilu. Paketi s sledenjem so mi prišli vsi pravočasno (dva prejšnji teden, zadnji ta ponedeljek), paketi brez sledenja (vsi naročeni 30.4.) pa zamujajo, saj je že 9 tednov tega. Glede na napisano se mi zdi, da ni zelo verjetno, da bi šlo za namerno zadrževanje.

Pri paketih brez sledenja se je bržkone mogoče sprenevedati, jih zavrniti in zahtevati refund pri AliExpressu. Pri paketih s sledenjem pa bi utegnile biti težave.


Pri paketih manjše vrednosti navadno ni opcije tracking: navadno je zapisano "seller method" ali pa "china air post mail"

bill156 ::

Trenutno je vse kar je "na poti" v intervalu od 16 do 67 dni. Kaka polovica jih ima tracking, ostalo ne. Kdaj zadeva pride je bolj kot ne statistika. Povprečje imam 29 dni na vzorcu skoraj 1000. Tedni ko ne pride nič pa so bolj redki. Kot pravim: zaenkrat zgolj malo sumljivo. Bo za počakat s kakšnimi sodbami.

-žiga- ::

bill156 je izjavil:

Trenutno je vse kar je "na poti" v intervalu od 16 do 67 dni. Kaka polovica jih ima tracking, ostalo ne. Kdaj zadeva pride je bolj kot ne statistika. Povprečje imam 29 dni na vzorcu skoraj 1000. Tedni ko ne pride nič pa so bolj redki. Kot pravim: zaenkrat zgolj malo sumljivo. Bo za počakat s kakšnimi sodbami.


Tudi moja statistika zadnji mesec odstopa.
Sicer samo 10 pošiljk, vse naročeno po 20.5.
Glede na pretekle izkušnje, bi pričakoval, da bi vsaj 3 izdelke do zdaj dobil.

FoxKnox ::

Jaz imam odprtih 8 pošiljk od konca aprila do sredine maja.PAZI : Pri vseh imam isti opis na sledenju in sicer Arrival at destination country na dan 26.5.21 in Flight departure na dan 15.6.21. Vse sicer Unregistered.Mislim da so jih držali Kitajci. Na eni so mi podaljšali zaščito za 40 dni.To bom vse odprl dispute po 75 dneh in ignoriral pošto, če slučajno pride do nas.

Master_Yoda ::

Te pizdune iz te jebene pošte je treba zjebati... fakini monopolisti.


Kaksni monopolisti ? Si pa preko DHL, GLS, DPD, .... shipping nastavi pri narocilu, ne preko standardnih drzavnih post.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

hojnikb je izjavil:

Ne. Za vsako stvar, k bo obračunan davek, nebo carinskega postopka (razn za zadeve, ki so nad 150€ in so del carinskih dajatev).
Lahko daš kakšen vir na to, da carinskega postopka ne bo?

Kolikor sem razumel, bo moral carinski postopek kljub temu biti opravljen za vse pošiljke - IOSS številke namreč Pošta ne sme preverjati, ampak to lahko počne le carinski organ (FURS). Torej bo Pošta vse pošiljke deklarirala carini in to naslovniku zaračunala. Vsaj taka je moja interpretacija.

hojnikb ::

ce je tko, je potem to odmerjanje davka ubistvo brezveze, ce postopek se vedno more it skos....
#brezpodpisa

pygmalion ::

hojnikb je izjavil:

ce je tko, je potem to odmerjanje davka ubistvo brezveze, ce postopek se vedno more it skos....


Ja, v tem primeru je IOSS navadno sranje. Če organi držav EU v vsakem primeru morajo opraviti carinsko-davčni postopek, potem naj oni tudi odvedejo davek in se IOSS ukine.

Ali hudo poenostavljeno: AE odvede davek, davčni organ EU pa ti to uslugo zaračuna :)

Posledici sta dve:
- za izdelke manjših vrednosti uničenje trgovanja
- za izdelke večjih vrednosti tuji prodajalci brez motivacije, da sami odvedejo davek in s tem posredno zmanjšajo goljufanje

To se mi zdi tako noro nesmiselno, da sem si upal kot ziheraš naročiti kopico novih stvari.

Najbolj smešno od vsega pa je, da tu nekaj na forumu ugibamo, ko bi lahko to nekdo uradno razjasnil in bi, ne glede na končno rešitev, vsem prihranil čas in možno slabo voljo. Slovenija seveda ni mogla vedeti, ali se bo AE odločil odvajati davek, lahko pa bi vedela, kakšno bo postopanje njenih organov.

recmajkemi ::

O tem sem govoril v zadnjem postu. Predvidevam, da bo na vsako pošiljko obračunan 2,5EUR postopek, verjetno zaradi preverjanja plačila DDV.

Malo mi je čudno, da mora biti obračunan davek na reči, ki so poslane iz EU skladišč. Niso te že preko carinskega postopka?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

pygmalion ::

darkolord je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ne. Za vsako stvar, k bo obračunan davek, nebo carinskega postopka (razn za zadeve, ki so nad 150€ in so del carinskih dajatev).
Lahko daš kakšen vir na to, da carinskega postopka ne bo?

Kolikor sem razumel, bo moral carinski postopek kljub temu biti opravljen za vse pošiljke - IOSS številke namreč Pošta ne sme preverjati, ampak to lahko počne le carinski organ (FURS). Torej bo Pošta vse pošiljke deklarirala carini in to naslovniku zaračunala. Vsaj taka je moja interpretacija.



Seveda je možno, da imaš prav.

Samo... v tem primeru pa bi lahko že doslej carinska pošta za pravilno deklarirane pošiljke z vrednostjo pod 22 EUR zaračunala 5 EUR za carinski postopek. Postopek preverjanja so končno opravili, pa vseeno na srečo niso zaračunavali nič. Prav tako bi lahko pogledali / morali pogledati čisto vsako pošiljko, pa so vseeno večino pustili skozi (in med njimi tudi kakšno goljufivo).

Verjetno je na koncu le stvar zdravorazumske interpretacije, kaj piše v zakonih EU in RS. Upam, da zdravi razum prevlada tudi v bodoče.

darkolord ::

Upanje umre zadnje ...

Ampak glede na zadnje poteze Pošte - lupljenje na podlagi luknje v zakonu, današnje podražanje vseh storitev prenosa pošiljk (razen carinskega posredovanja), današnje podaljšanje dostavnega roka za ne-prednostne pošiljke - ne kaže dobro.

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

Lej, če so prej sproščali pošiljke pod 22€ s pribljižno ujemajočim CN 22 brez obračunavanja 5€ za postopek, bodo tudi sedaj ob plačanem ddv morali postopati enako, torej brez zaračunanih 2,5€.
Po ceniku se zaračuna 2,5€ za izveden postopek carinjenja ali obdavčitve, ne pa za preverjanje.

Okapi ::

recmajkemi je izjavil:

.
Malo mi je čudno, da mora biti obračunan davek na reči, ki so poslane iz EU skladišč. Niso te že preko carinskega postopka?

Dokler ni plačan DDV, niso.

FoxKnox je izjavil:

Lej, če so prej sproščali pošiljke pod 22€ s pribljižno ujemajočim CN 22 brez obračunavanja 5€ za postopek, bodo tudi sedaj ob plačanem ddv morali postopati enako, torej brez zaračunanih 2,5€.
Po ceniku se zaračuna 2,5€ za izveden postopek carinjenja ali obdavčitve, ne pa za preverjanje.

Saj ta postopek mora biti opravljen, tudi če je DDV vnaprej plačan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Luka99 ::

ste normalno dobili pakete danes?

Mare2 ::

hojnikb je izjavil:

tl;dr paketi do 22EUR bojo na slabšem kot prej (ker bo vedno davek), paketi nad 22EUR bodo na boljšem; ker si itk že zdaj mogu plačat davek, sedaj se boš pa znebil postopka carinjenja.
Na slabšem bodo primeru, k trgovina za drobnarije nebo obračunala davek in boš za par evrov vredno stvar mogu plačat davek in postopek.


Lahko definiraš besedo "bojo"? Kdaj in kako bom vedel, da za ta artikel je že obračunan DDV za tega pa ne.

Upam da ne bo podobno kot pred leti, Ko si v določenih primerih tudi iz EU skladišč carinil izdelek, vnaprej pa nihe ni vedel, ali bo ali ne.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

darkolord ::

To boš videl pri Checkoutu ...

FoxKnox ::

Preveril mobilni telefon v vrednosti 239 € iz eu skladišča, dostava iz Poljske v 7 dneh.V checkout obračunan ddv cca 52€
Pri drugem prodajalcu in dostavi iz Španije brez obračuna ddv a 40 € dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

gansta ::

Sem že pozabil kako je pri Aliexpressu, ko klikneš "buy" gre nato na "checkout", ampak takrat ti že sistem javi, da si kupil zadevo in jo moraš plačati oz. dati "prekliči", kar traja da kupec sprejme...ali ne?

thxslo ::

Luka99 je izjavil:

ste normalno dobili pakete danes?

Dudu 5 paketov 1.7 brez doplačila =)
2 paketa DPD (narocen na aliexpres, poslano iz francije)
3 pakete posta (narocen na aliexpres, poslano iz kitajske)

hojnikb je izjavil:

Ne. Za vsako stvar, k bo obračunan davek, nebo carinskega postopka (razn za zadeve, ki so nad 150EUR in so del carinskih dajatev).

Delo.si novica: https://www.delo.si/novice/slovenija/do...
Čeprav boste davek in poštnino poravnali že pri prodajalcu, pa boste morali v Sloveniji poravnati še stroške za carinske postopke.

pygmalion je izjavil:


Na žalost se davek vidi šele v zadnjem koraku, pri plačilu. Sliko postopka ne morem pokazati, ker pri nakupu nisem napravil screenshot. Lahko pa pokažem screenshot že opravljenega nakupa.
 davek

davek


Mimogrede, davek se plača na blago IN poštnino, zato sta napisani dve vrednosti.


Izdelek daš v košarico (add to cart) ampak tu se še ne vidi DDV,
V košarici izbereš izdelek in na desni klikneš "buy" kar odpre novo stran kjer izbereč plačilno kartico, spodaj vidiš DDV in zaključiš nakup.

 DDV

DDV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thxslo ()

Mare2 ::

Pri majhnih pošiljkah ponavadi Kitajci niso navajali e-maila niti telefonske številke kupca. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Okapi ::

thxslo je izjavil:


Delo.si novica: https://www.delo.si/novice/slovenija/do...
Čeprav boste davek in poštnino poravnali že pri prodajalcu, pa boste morali v Sloveniji poravnati še stroške za carinske postopke.
Iz tega zmedenega prispevka, ki mimogrede, ni novica, ampak plačana reklama za Pošto, to ni razvidno (da bi moral plačati carinski postopek, tudi če je DDV že plačan). Mogoče ja, mogoče ne.

Kodrnusa ::

Zdej sem šele videl da ce nabavim telefon iz Eu skladišča mi zraven nabije še ddv. Pa to je bolano, kako je to sploh dovoljeno?
A gearbest pa banggood mata zdej isto foro? A kdo ve?
Zdej nas bodo pa naši obiral
To bo aliexpress propadel saj se ne bo nic vec splacalo kupit tam. Do zdej sem vse telefone pr kitajcih kupoval, tega je zgleda konec..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

hojnikb ::

to z eu skladisci in ddvjem je sam lep znak, kako se je prej mutl z davkom :)
#brezpodpisa

DarwiN ::

Bo treba počakat na "EU priority line 2.0". 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ganon ::

Kodrnusa je izjavil:

Zdej sem šele videl da ce nabavim telefon iz Eu skladišča mi zraven nabije še ddv.


Kje to piše? Pred parimi dnevi so mi poslali sesalec iz Poljske, danes je prispel v Ljubljano. Naj pričakujem DDV in po kakšni logiki??

Kodrnusa ::

Ganon je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Zdej sem šele videl da ce nabavim telefon iz Eu skladišča mi zraven nabije še ddv.


Kje to piše? Pred parimi dnevi so mi poslali sesalec iz Poljske, danes je prispel v Ljubljano. Naj pričakujem DDV in po kakšni logiki??


Od danes naprej če v appu narocis ti na koncu doda tax.

https://ibb.co/w7w9RYL

Telefon pride namest 690EUR, 155EUR vec. Bolano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

thxslo ::

hojnikb je izjavil:

to z eu skladisci in ddvjem je sam lep znak, kako se je prej mutl z davkom :)


Očitno se naziv "švercar" spet vrača ..opa China švercar ... hahahahaha

Ganon ::

Kodrnusa je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Zdej sem šele videl da ce nabavim telefon iz Eu skladišča mi zraven nabije še ddv.


Kje to piše? Pred parimi dnevi so mi poslali sesalec iz Poljske, danes je prispel v Ljubljano. Naj pričakujem DDV in po kakšni logiki??


Od danes naprej če v appu narocis ti na koncu doda tax.

https://ibb.co/w7w9RYL

Telefon pride namest 690EUR, 155EUR vec. Bolano


Sem še enkrat želel kupiti sesalec in res doda DDV. Ampak to je nerazumljivo, ker je poslano iz države, ki je del EU. Po moje gre za napako. :|

gansta ::

Ganon je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Zdej sem šele videl da ce nabavim telefon iz Eu skladišča mi zraven nabije še ddv.


Kje to piše? Pred parimi dnevi so mi poslali sesalec iz Poljske, danes je prispel v Ljubljano. Naj pričakujem DDV in po kakšni logiki??


Od danes naprej če v appu narocis ti na koncu doda tax.

https://ibb.co/w7w9RYL

Telefon pride namest 690EUR, 155EUR vec. Bolano


Sem še enkrat želel kupiti sesalec in res doda DDV. Ampak to je nerazumljivo, ker je poslano iz države, ki je del EU. Po moje gre za napako. :|


Ja tam še ni bil odveden davek...in ga plačaš ti.

Ganon ::

We have France & Poland & Spain & Russia Local Warehouse.
if you want fast delivery, Please choose "ships from France & Poland & Spain or Russian", you will enjoy the local service, And the seller pays VAT, This is free shipping, You don't have to pay any fees in the future.


Če bo v igri davek, ga bom gladko zavrnil.

gansta ::

Ganon je izjavil:

We have France & Poland & Spain & Russia Local Warehouse.
if you want fast delivery, Please choose "ships from France & Poland & Spain or Russian", you will enjoy the local service, And the seller pays VAT, This is free shipping, You don't have to pay any fees in the future.


Če bo v igri davek, ga bom gladko zavrnil.


Kje ga boš zavrnil ?

Mare2 ::

gansta je izjavil:

Ganon je izjavil:

We have France & Poland & Spain & Russia Local Warehouse.
if you want fast delivery, Please choose "ships from France & Poland & Spain or Russian", you will enjoy the local service, And the seller pays VAT, This is free shipping, You don't have to pay any fees in the future.


Če bo v igri davek, ga bom gladko zavrnil.


Kje ga boš zavrnil ?


Zadnje čase iz EU skladišč ni bilo potrebno še 1x plačati DDV. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gansta ::

Ja, ampak "kje boš koga zavrnil", imaš opcije naroči z DDV ali ne naročiš xD
««
98 / 190
»»