» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
71 / 189
»»

shark99 ::

miha98 je izjavil:

Ne vem ... zskaj ne naročujete v ebayu.... jsz sem vedno dobil v roku treh tednov... ebay.de


ker plačaš več poštnine kot je paket s Kitajske

flameir ::

V zadnjih dneh sem dobil 5 paketov, naročenih v februarju/marcu. Za vse že zdavnaj dobil refund.

bedarija ::

konec avgusta naročil okoli 30 paketov, do sedaj prejel že 7

Argica ::

flameir: ravno dobil kabel s kitajske iz marca lol

delfinus ::

Jap, zgleda da so šli paketi po novi poti, z rikšo prek Himalaje.

mulc007 ::

Kdaj pride v veljavo da se zraven paketa zaračuna 15€ za carinski pregled? 1.1.2021?
Ali dodatek velja tudi za stvari naročene pred tistim datumom?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

darkolord ::

Nikjer ni nobenega govora o "dodatku za carinski pregled".

Gre samo za ukinitev oprostitve plačila DDV za pošiljke blaga manjše vredosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hojnikb ::

pa tudi sicer postopek nebo stal 15e, ampak je le ta odvisen od vrednosti izdelka.

in to bo v veljavo kvecjemu stopilo 1.7.2021, verjetno se kasnej.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mulc007 ::

Kakšen bo potem približno dodaten strošek stvari ki stanejo 3 in 20€?

Okapi ::

Nihče ne ve. Trenutno je strošek carinjenja 7 evrov za pošiljke do 30 evrov. Postopek preverjanja, brez obračuna dajatev (se pravi, za pošiljke pod 22 evri) je 5 evrov. Oboje, če pošlješ dokumentacijo po e-pošti. Če pošlješ papirnato, je 2 oziroma 1 evro več.

3 evre vredno pošiljko bi te torej prišla 10,66 evra. 3 evre pošiljka, 7 evrov carinjenje, 0.66 evra DDV.

darkolord ::

Ideja je, da bi DDV obračunali že trgovci, tako da s pregledom potem ne bi bilo dodatnih stroškov ...

Okapi ::

Saj nekateri to že sedaj počnejo. V bistvu sta dve možnosti - da trgovcu plačaš izdelek + DDV, ali pa da kupiš z dostavo iz evropskega skladišča. V tem drugem primeru trgovec pri uvozu v svoje skladišče carini prijavi nižjo ceno, ti pa ne veš, kakšen je bil dejanski obračun. Za fizične osebe je to vseeno, za zavezance za DDV pa slabše.

borisk ::

ja, kitajci imajo čudne fore zadnje čase. Včeraj sem dobil paket, ki sem ga naročil 26 augusta, ampak iz uzbekistana! je pa bil preposlal, kej je odspodaj še ena nalepka z naslovom...

Motion ::

sam sem tudi šele sedaj dobil nekaj paketov ki so bili naročeni marca.
Kolikor sem jst govoril z znancem ki je malo višje na pošti, so tako zabasani stemi paketi s kitajske, da to stoji tudi mesece preden jih uspejo sortirat.

buttcrack ::

tudi jaz dobil iz marca en kabelček in nalepka zbledela, da si moral z lupo prebrat dol podatke :)

hipertija ::

Jaz tudi čakam še kar nekaj paketkov :) nekaj je že prišlo, nekaj pa pač ko bo... nič nujnega.

gansta ::

Motion je izjavil:

sam sem tudi šele sedaj dobil nekaj paketov ki so bili naročeni marca.
Kolikor sem jst govoril z znancem ki je malo višje na pošti, so tako zabasani stemi paketi s kitajske, da to stoji tudi mesece preden jih uspejo sortirat.


Pa kaj pravi, če mislijo spremeniti sitem sortiranja ali kaj ?

matobeli ::

Verjetno takrat ko bo država primaknila kakšen evro in se poštarjem ne bo treba več ukvarjat z reklamami, svečami in drugo šaro da lahko pokrijejo neprofitne poštne storitve.

Motion ::

gansta je izjavil:

Motion je izjavil:

sam sem tudi šele sedaj dobil nekaj paketov ki so bili naročeni marca.
Kolikor sem jst govoril z znancem ki je malo višje na pošti, so tako zabasani stemi paketi s kitajske, da to stoji tudi mesece preden jih uspejo sortirat.


Pa kaj pravi, če mislijo spremeniti sitem sortiranja ali kaj ?


Najbrš nikoli, ker je pošta javni servis samo še na papirju. V vseh drugih pogledih pa jim gre samo za čim večji dobiček.

Andrej44 ::

Zanima me, če (oziroma koliko) se vam zdi varno naročilo luči za 150-200 evrov pri tem proizvajalcu ? https://www.aliexpress.com/store/351606...
Še nikoli nisem naročal ničesar prek Aliexpress, znesek tudi ni zanemarljiv, zato sem malo previden. Čakanje ni problem, samo, da pride..

darkolord ::

Jaz bi takoj kupil, če bi mi ustrezal izdelek in cena.

Pri Aliexpress si precej dobro zaščiten proti morebitnim nategunom.

Okapi ::

Samo se je treba zavedati, da se boš verjetno odpovedal garanciji. Ker take zadeve pošiljati nazaj na Kitajsko na servis, če se kaj čez pol leta pokvari, je precej nesmiselno.

Motion ::

Jst sem naročil eno panelno cca 1000x500mm za cca 230E. Prišlo brey problema. Zelo dobro zaščiteno.

Glede garancije pa, ja morda se lahko zmeniš za kak delni refund, potem popraviš sam. Sej kaj drugega kot driver skor nima kaj it.

johanblond ::

Naročil 4 artikle 31.8., prvi od njih prišel danes (44 dni)

Andrej44 ::

Hvala za pomoč, bomo sprobal, pa da vidmo :)

bedarija ::

jaz se pri naročilih višjih vrednosti snemam ko stvar odpiram, da če je že prišla polomljena oziroma nedelujoča da imam takoj dokaz in ne da sem sam naknadno to stvar uničil.

OK.d ::

Drugače so pri refundih kar fer, že trikrat se mi je zgodilo da ko sem dispute odprl so mi po 10 minutah8-O že ugodili.
Verjetno je tudi nekaj povezano tudi z tvojim rajtingom.
LPOK.d

Motion ::

Ugodili že ja. Samo ni bil denar vedno tudi vrnjen nazaj na račun.

delfinus ::

Js sem dispute odpiral ze sigurno ene 15x. Vedno je bil odobren. Vedno je denar prisel nazaj. Je pa kar nekajkrat bil datiran na datum, ko je bil opravljen nakup. Torej je bilo potrebno it pogledat v spletni banki za nazaj v mesec, ko je bil opravljen nakup.

OK.d ::

Motion je izjavil:

Ugodili že ja. Samo ni bil denar vedno tudi vrnjen nazaj na račun.

V 2-3 dneh zagotovo, kaj je to proti parim mesecem čakanja na izdelek;)
LPOK.d

bedarija ::

delfinus je izjavil:

... Torej je bilo potrebno it pogledat v spletni banki za nazaj v mesec, ko je bil opravljen nakup...


ja to ljudje pozabijo, da oni opravijo storno in storno gre na dan plačila in ne kar nekaj v plus na nek drug dan

Boggs ::

Mene pa še nekaj zanima pri AliExpress. Na predstavitvi izdelka, ki sem ga kupil, tam desno od slike piše "Free Shipping", pod tem pa "to Slovenia via Seller's Shipping Method", pod tem pa "Delivered before Dec 26 or full refund".

Ali je to zadnje napisano del Ali Express pravilnika ali je to nekaj kar prodajalec sam napiše notri? Meni se zdi, da sem enkrat pri enem izdelku videl napisano nekaj v stilu "Full refund of free shipping", kar me je malo nasmejalo, tako da predvidevam, da je to razdelek kjer prodajalec sam napiše kar želi."

Namreč, ko je bil izdelek označen kot "shipped" pa tam pod My Orders piše "1. If your order does not arrive on 2021-01-16 , you can apply for a refund by opening a dispute." kar je pa bistveno drugače od Dec 26.

 1

1


 2

2

broken/link ::

2 deadlinea sta za prodajalca:
1. kdaj odpošlje
2. kdaj prispe pošiljka

Boggs ::

To kdaj on odpošlje (handling time) se na AliExpress sploh nikjer ne vidi dokler ne kupiš. Vsaj jaz ne vem kje to piše. Na eBay-u vem na piše za Ali pa še nisem videl.
Sem nekaj kupil pa potem videl da piše da bo poslal "within 8 days", me je kar minilo vse skupaj. Ponavad pošljejo v roku enega dne, včasih dveh. Če bi videl da kje piše da ima 8 dni handling time bi drugje kupil.
So pa zgleda (vsaj za to kar sem jaz kupil) na AliExpressu sami drop shipperji, se sploh ne da enega direktnega prodajalca najt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

stara mama ::

Spet so mi cigani (carinska pošta) računali preverjanje vrednosti izdelka pod 22€.
Nimaš kaj, dobro znajo ocenit če se napisana vrednost sklada z dejansko, če se jim zdi da ne, ...€€€€€€

Kvinta ::

In to preverjanje moraš kaj plačat ?

Pol majo oni tam svoje zakone :(
A.C.A.B

delfinus ::

Jap, najmanj 5€ ce posljes dokazila preko njihove spletne strani.
lp, d.

Boggs ::

Od kdaj se pa to plačuje? Če se prav spomnim pred leti tega (še) ni bilo. Enkrat vem da sem tudi jaz dobil poziv da pošljem račun, ki sem ga poslal elektronsko pa mislim, da nisem nič plačal.

pygmalion ::

Moj nasvet: kadar gre za vrednosti blizu 22 EUR in/ali bi lahko bilo sumljivo za carinsko pošto, opozorim prodajalca, da pravilno deklarira pošiljko. Kar včasih storijo, včasih pa ne.

Toda če kljub mojemu opozorilu niso pravilno deklarirali, potem ne prevzamem pošiljke ali zahtevam, da strošek za zaračunano preverjanje prevzamejo oni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

bedarija ::

tudi sam opozorim prodajalca naj pravilno označi ceno, ker če ne moram plačat kazen.
sem dobil pred mesecem paket (pravilno označen) 23,5$ kar je manj od zakonske meje. dobim preko pošte mail da naj jim dokazila pošljem, se že živciram kako me bodo za 5€ nategnili, in potem nobenega odgovora ter čez nekaj dni paket na domu, brez računa brez vsega. pa si nato natančneje ogledam paket in na njem vidim nizozemske oznake, kar verjetno pomeni da ima aliexpress prodajalec nekje na nizozemskem skladišče iz katerega naprej prepošlje paket. takrat pa šele dojamem, da mi je carina težila za vrednost paketa poslanega znotraj EU. kaj njim ni jasno pa res ne vem.

darkolord ::

Na paketu je bila še rumena nalepka, ki označuje, da dajatve v EU še niso bile plačane, kljub temu, da je blago bilo poslano iz EU skladišča.

stara mama ::

Res je, paketi se tudi večkrat prepošiljajo in dobivajo nove nalepke.
Kitajci pa mislijo, da ti z manjšo vrednostjo delajo usluge, vendar te še bolj zajebejo, se pa strinjam s zahtevanjem pravilne oznake. Ampak nekateri tud tega ne jebejo/ne razumejo.

BorutK-73 ::

pygmalion je izjavil:

Moj nasvet: kadar gre za vrednosti blizu 22 EUR in/ali bi lahko bilo sumljivo za carinsko pošto, opozorim prodajalca, da pravilno deklarira pošiljko. Kar včasih storijo, včasih pa ne.

Toda če kljub mojemu opozorilu niso pravilno deklarirali, potem ne prevzamem pošiljke ali zahtevam, da strošek za zaračunano preverjanje prevzamejo oni.

To jaz delam že par let, ampak zadnje čase ne jebejo več za refund.

Motion ::

To z carino se mi zdi taka loterija. En kup paketov ki so bli krepko čez 22e je šlo mimo brez problemov.

pygmalion ::

Meni je danes prišel zadnji od 14 paketov, ki sem jih naročil 30.4.2020...

Tisto, kar sem naročil od junija naprej praviloma prihaja znotraj dveh mesecev.

Kvinta ::

Meni se še to sicer ni zgodilo samo v primeru da bi se mi jim ne dam nič ,če je zakon napisan tak kot je oni na carini ne morejo met svojega ,če kupim za 20 on meni ne more trdit da sem kupo za 23 kake bučke lol
A.C.A.B

darkolord ::

O čem bluziš?

delfinus ::

Kvinta je izjavil:

Meni se še to sicer ni zgodilo samo v primeru da bi se mi jim ne dam nič ,če je zakon napisan tak kot je oni na carini ne morejo met svojega ,če kupim za 20 on meni ne more trdit da sem kupo za 23 kake bučke lol


Se vedno ti bodo upalili stroske carinskega postopka (odpiranje, dopis in komunikacija s teboj), a hkrati ne bos placal DDV in carine, ce bos priskbel dokazilo s ceno. Se mi je ze zgodilo za pakete, ki so bili pod 22€.

lp, d.

BorutK-73 ::

Danes dobim paket naročen aprila. En del za avto ki sem ga maja prodal.;((

Andrej44 ::

Andrej44 je izjavil:

Zanima me, če (oziroma koliko) se vam zdi varno naročilo luči za 150-200 evrov pri tem proizvajalcu ? https://www.aliexpress.com/store/351606...
Še nikoli nisem naročal ničesar prek Aliexpress, znesek tudi ni zanemarljiv, zato sem malo previden. Čakanje ni problem, samo, da pride..


Update: Vse je potekalo super. Od oddaje naročila do dostave je minil 1 teden (!). Dostava je bila namreč v praksi iz Češke, ne Kitajske. Tudi izgleda vse v redu, luč smo že sprobali. Hvala še enkrat za nasvete.
««
71 / 189
»»