» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
70 / 189
»»

Okapi ::

Poslušanje muzike sem imel v mislih.

kombinezon ::

Dobil pošilko, ki je bila naročena 6.4.2020, na njej datum 7.4. 5+ mesecev na poti :=)

CyberPunk ::

Torej so prešaltali na transport s kamelami čez Centralno Azijo in/ali Bližnji Vzhod. Tako kot v "antičnih časih". :))

Jaz sem po skoraj 4 mesecih čakanja odprl dva disputa, en je podaljšal customer protection še za 2 tedna (OK, dajmo mu šanso), drugi je rekel, da mi lahko pošlje novega, če umaknem dispute. To sem storil, nakar mi je dal link, da naj kupim "dostavo", da bo poslal še enkrat. Wtf"#$% Sem mu odprl dispute nazaj.

AvtoR ::

Danes sem dobil po parih mesecih prvi paket od Aliexpressa.
Sploh ne vem kako je poštar sploh našel naslov, ker je bila nalepka čisto zbledela in se praktično nič ne vidi. Zanimivo, da je tracking ves čas kazal, da je pošiljka od 1.8.2020 že v Sloveniji...
V glavnem 1 pošiljka od 20. marca letos. Bi skoraj peš prišel prej s kitajske...

smile- ::

Danes tudi jaz prejel pošiljko naročeno 28.5.

KTr1sk ::

prejšni teden sem dobil dva paketa, ki sta bila poslana v marcu, enega sem pa danes prejel ki je bil poslan v maju
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Vuli ::

uh, te so krute.(free shipping?)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

BuDi79 ::

Vuli je izjavil:

uh, te so krute.(free shipping?)
Ha-ha... ni vsega kriv free shipping.

Aliexpress, špansko skladišče, GLS ... 20 dni. Vse lepo trackano na uradni strani GLS... 16 dni se je paket sprehajal po Nemčiji.
Sem želel del denarja nazaj ker je bil GLS "7-days EU shipping" ... pa se niso dali, ker lahko ves čas spremljam kje je paket in pač je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

KTr1sk ::

Vuli je izjavil:

uh, te so krute.(free shipping?)

4PX Singapore Post OM Pro
Free Shipping

KTr1sk je izjavil:

Vuli je izjavil:

uh, te so krute.(free shipping?)

ti dve pošiljki od marca sta bili
4PX Singapore Post OM Pro
Free Shipping


dve pošiljki od marca sta bili
4PX Singapore Post OM Pro
Free Shipping
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

NejcSSD ::

Če dolgo traja je pa vsaj zastonj nad 90 dni če potuje.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

pygmalion ::

Danes dobil dva paketa, naročena 30.4. - moj osebni rekord, saj je potrebovalo 148 dni. Dobil sem vse naročeno pred 23.7. razen še tri pakete z istega dneva. Očitno je bilo aprila - maja nekaj narobe s pošto.

Mimogrede, moje izkušnje z naročili v zadnjih 2-3 mesecih:
- priporočene pošiljke gredo preko Nizozemske: od Nizozemske do Slovenije rabijo manj kot teden dni, vse skupaj pa praviloma manj kot mesec dni.
- nepriporočene pošiljke gredo preko Belgije: od Belgije do Slovenije rabijo praviloma nekaj tednov, vse skupaj pa praviloma okoli dva meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Gogo ::

Kako je pri Aliexpress z uveljavljanjem garancije iz EU skladišča? Korektno in bp ali kako drugače?
Pa še to: ne morem se prijaviti na AE, stran se pojavi a ko vpišeš kaj iščem prijavi server erorr. Še komu?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

FoxKnox ::

Izogibajte se 4PX Singapore post om pro. Za dostavo rabijo 70+ dni.Vse drugo pride prej , cca 45-60 dni za economic pošiljke in 21-30 dni NL post po mojih izkušnjah.

darkolord ::

Gogo je izjavil:

Kako je pri Aliexpress z uveljavljanjem garancije iz EU skladišča? Korektno in bp ali kako drugače?
Odvisno od prodajalca.

Gogo je izjavil:

Pa še to: ne morem se prijaviti na AE, stran se pojavi a ko vpišeš kaj iščem prijavi server erorr. Še komu?
Pri meni isto, dela mi samo prek VPN-ja.

CyberPunk ::

FoxKnox je izjavil:

Izogibajte se 4PX Singapore post om pro. Za dostavo rabijo 70+ dni.Vse drugo pride prej , cca 45-60 dni za economic pošiljke in 21-30 dni NL post po mojih izkušnjah.

Zanimivo, da je v preteklosti ravno singapurska bila zelo hitra (tudi prej kot v 1 mesecu dobival). Zato sem tudi to izbral pred 4 meseci, ko sem narocal.

AvtoR ::

Danes dobil še 4 paketke, eden je bil naročen 19 aprila. Je potoval dobrih 5 mesecev...

OK.d ::

Ali so res prestavili zaradi Corone z uvedbo evropske uredbe okoli plačevanja DDV za pol leta?
LPOK.d

mulc007 ::

Arrived at destination country
Accepted by Last Mile Carrier
Delivery successful


Ali to pomeni da je poštar prinesel paket in je prejemnik podpisal da je dobil?

darkolord ::

Kaj piše na sledenje.posta.si ?

mulc007 ::

Ne vem tega nikoli nisem gledal.
Na kitajskih paketih so ponavadi dve sledilni številki. Sledilna napisana v aliexpress je na spodnji nalepki. Za našo pošto gledam sledilno številko na zgornji nalepki?
Se na sledenje.posta.si da še videt za mesec ali dva nazaj?

darkolord ::

Npr. RX12345678CN
Na Pošti je edina merodajna informacija, ali so paket res dostavili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

pygmalion ::

Če sta dve številki, potem praviloma ne gre za pravo poštno sledenje, ampak samo za interno sledenje podjetja. V takih primerih je destination country praviloma Belgija (včasih pa tudi Turčija), številke pa se seveda ne da preveriti na posta.si.

mulc007 ::

Torej če v aliexpress piše Delivery successful potem to še ne pomeni da je bil paket res dostavljen?
Kaj bom dosegel če odprem dispute da paketa nisem dobil?

darkolord ::

Ne, tisto "Delivey successful" ne pomeni nič, če ne piše isto na strani od pošte.

Če je rok za dostavo potekel, odpri dispute, sicer pa počakaj.

DarwiN ::

Danes prejel paket, naročen 27. marca. Rekord! 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

val46 ::

Sam res, kje se skrivajo vsi ti paketi, ker jaz sem do sedaj od maja meseca sem že vse dobil. In kot je nekdo gor napisal, še dobro da obstaja sledenje, ker drugače po 5ih mesecih na tistih listkih ni več nič videt, za koga paket sploh je. Morajo na poštah imet pa neki super duper čitalce črtnih kod, da sploh kaj prebere iz tiste sprane barve na nalepki.

Boggs ::

No, jaz pa sem dokaj nov na AliExpress in imam že eno slabo izkušnjo, ki bi jo rad delil, če bo koga zanimalo branje.

Na eBay-ju kupujem že skoraj 15 let in sem sicer imel par slabih izkušenj z nakupi ampak me je eBay oz. PayPal vedno kril. No po samo enem mesecu na AliExpress pa sem že naletel na en problem kjer se čutim prepuščenega sam sebi.

08.08.2020 sem naročil en artikel za katerega je pisalo: Free Shipping to Slovenia via China Post Registered Air Mail, Estimated Delivery: 20-33 days.
Ko sem konec septembra malo preveril stanje pošiljke, pa sem na različnih tracking spletnih straneh opazil tole:

2020-09-03 14:40:00 Izvoz preklican
2020-09-03 14:40 CNA, Export cancellation
Sep 03 2020 02:40 pm Returned to the sender ???

Na samem AliExpressu pod details za to naročilo pa tega ni zabeleženega, saj je tracking log nekako "zaciklan":
2020.09.03 20:46 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.09.02 15:29 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.09.02 09:17 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.09.02 07:18 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.09.01 22:40 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.09.01 02:22 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.31 13:36 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.31 12:55 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.31 10:04 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.31 08:47 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.30 19:02 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.30 19:02 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.30 18:55 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.30 17:11 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.27 17:21 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.27 15:16 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.25 20:04 (GMT-7): Shipped by air
2020.08.25 19:54 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.25 19:54 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.25 19:49 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.25 19:16 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.24 20:03 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.24 05:46 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.22 20:12 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.22 20:12 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.22 20:10 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.22 19:13 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.21 22:32 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.21 17:06 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.21 15:05 (GMT-7): Arrive export exchange
2020.08.20 16:09 (GMT-7): Loading completed insorting center
2020.08.20 14:39 (GMT-7): Arrive export exchange

Ker sem problem sam opazil šele nekako 20 dni kasneje (prodajalec je bil pa tudi tiho) sem se odločil takoj odpret dispute, saj je jasno da pošiljke ne bom videl. Pripel sem tudi tri screenshote treh različnih parcel trackerjev, ki vsi kažejo isto (export cancelled, / returned to sender). Začel se je 4-dnevni countdown v katerem se ima prodajalec čas odzvati. Tretji dan se je odzval in napisal:

"sorry, it need 30-60days on the delivery, perhaps it will have a little delay, would you mind wait some more days?
if you agree ,hope you can cancel the dispute first,thanks."


Skratka popolnoma je ignoriral dejanski problem. Zato sem kliknil "Reject proposal" in počakal da se countdown štirih dni izteče. Po tem času se je avtomatsko aktivirala AliExpress "arbitraža" v kateri pa so moj dispute označili kot "Invalid" in napisali:

"Thank you for contacting AliExpress. I am sorry to hear that you are not satisfied with your order 8018009058322291.
Please pay more attention to the tracking information. If the package arrive at the delivery office, please contact
post office to pick up in time. Buyer should be responsible for any consequences of failure to collect items in time.

According to the shipping information, the package has been shipped out by the seller and it is in transit currently.
Since your package is still in protection time, please be patience waiting for the package. Any new update of your
package, we will keep you updated timely or you can simply track it by go to "My orders"-"All Orders" and click
"Track order"."


Problems with the order: Purchase Protection is running out, but package is still in transit
Judgement from AE: Invalid
Invalid Reason: After checking the tracking information, this order is still within purchase protection time, please be patience waiting for the international package.


Solutions:
Option 1: Please continue to wait for 10 days

Response time: 10 days
Please wait in patience and confirm with us whether you have received the goods when purchase protection time ends.
Note: You can resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal). If we don't receive any feedback about the product problems after the goods are delivered, we will release the payment to your seller based on the delivery information.
Your understanding and cooperation will be appreciated. Best regards, AliExpress Case Management Team


Torej tudi AliExpress je popolnoma ignoriral moje pripete screenshote, ki kažejo, da je bil izvoz pošiljke iz Kitajske preklican in, da se je pošiljka vrnila pošiljatelju. AliExpressa še ne poznam tako dobro in ne vem točno kaj je "Purchase Protection is running out".
Pod order details mi piše takole:
Reminder:
Your order should arrive within 20-33 Days, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.
1. If your order does not arrive on 2020-11-09 , you can apply for a refund by opening a dispute.
2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here.

Predvidevam da "Purchase protection" torej velja do 09.11.2020, kar pa še ni ravno "running out", ne vem zakaj me strašijo (če je to to). V glavnem, kot rečeno, dali so mi občutek nemočnosti, česar pri eBay-u/PayPal-u nisem nikoli doživel. Ne vem zakaj hočejo da počakam 10 dni oziroma kaj se bo potem zgodilo. Tukaj ne vidim nobenega gumba več, da bi lahko dodal nov komentar v dispute. V glavnem totalno unpleasant experience tale AliExpress!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

darkolord ::

Počakati moraš do 9.11., ko poteče čas za dostavo. Če takrat paketa ne bo pri tebi, boš odprl dispute in dobil povrnjeno kupnino.

Boggs ::

Uff, torej poleg enega meseca od dne naročila do dne zavrnitve izvoza, zdaj še dodatna 2 meseca brezveznega čakanja od 03.09.2020 ko je bil zavrnjen izvoz pa do 09.11.2020. To pa je "bad experience" pri nakupu ja.

delfinus ::

Ne se sekirat prevec, ce stvar res ni zivljensko pomembna. Imam podoben primer. Je sla posiljka iz Schenzena na dodaten varnostni screening v Peking, se tam ciklala 1 mesec iz security na next security, nato pa nazaj po isti poti v Schenzen in je sedaj kao na importu v Schenzenu ze en teden, in bo verjetno vrnjena prodajalcu. Zakaj ne vem. Gre se rec vrednosti pod 20€. Ko potece rok bom odprl dispute. Denar sem se v vseh primerih dobil nazaj. Ko potece nov rok pa ubodem novo rec in poskusim sreco se enkrat.
Je pa zena vceraj dobila eno rec, ki jo je narocila 16. marca. Je bila zapakirana v 3 vreckah. 2 vrecki od teh sta bila s popolnoma zbledelo nalepko. Zgleda, da je slo iz EU nazaj na Kitajsko 2x, saj niso uspeli razbrati za koga paket je, v tretje je delivery uspel. Je pa tudi dobila ze junija nekje denar nazaj. Tako, da je zadeva sedaj gratis.

Slayer69 ::

Še moja izkušnja/vprašanje:

Pred cca 20dnevi sem naročil paket, ki naj bi bil lociran na Češkem (CZ) in predviden čas dostave je pisalo 4-10 dni (tako da sem upal, da bo res hitro glede na to da ne bo prišlo iz kitajske). Buyer protection mi piše 25dni (torej :"If your order does not arrive on 2020-10-06 , you can apply for a refund by opening a dispute.").

Glede na to da je minilo že 20 dni (torej še enkrat več kot max predvideno), ali je najbolje, da kar odprem dispute ali še čakam do 6.10? Mimogrede tracking ne deluje in že celih 20dni piše enako ("Tracking information is temporarily unavailable. You could track your order Official website inquiry").

Oz z drugimi besedami, ali lahko po 6.10 sploh še odprem dispute ali ga moram prej? Ker na eBayu sem se enkrat nategnil, ko mi je prodajalec rekel, da bo resendal, ker paket ni prišel (brez da sem odprl dispute) in potem sem seveda zamudil tisti 30 dnevni rok ali kolikorkoli je že in potem ni bilo ne denarja ne paketa. Tako da se ne bi rad še tu nasankal (prvič naročal iz Aliexpressa in nisem bral vseh pravil in to kdaj si upravičen do povračila)

darkolord ::

Dispute lahko odpreš še 15 dni po poteku roka.

FoxKnox ::

Jaz tudi čakam pošiljko poslano iz Španije.Danes, če ni dostave , odprem dispute, ker preteče 40 dni, kolikor je buyer protection.Ne vem kaj de dogaja spet s temi Kitajci, roki dobav se spet daljšajo.

Boggs ::

To bi blo možno ja, da je pošiljka vrnjena pošiljatelju zaradi zbledele nalepke. "Export cancellation" sicer vidim prvič ampak sem pa že dobil par pošiljk kjer se je komaj kaj dalo prebrat z nalepke. Vrednost moje je bila 21 EUR, kuhunjska tehtnica, brez baterije, tako da drugega razloga za zavrnitev v bistvu ne bi smelo biti.

Kar se tiče pa sledenja pošiljkam se mi pa zdi, da je točnost sledenja odvisna od tega ali je pošiljka poslana priporočeno / s sledenjem ali brez. Kot je darkolord večkrat napisal, se kode sledenih pošiljk začnejo s črko R (oziroma RA do RZ), npr. RV46280830CN, tiste brez sledenja pa s črko U, npr. UD204523743YP. Dva tedna nazaj sem tudi jaz tule spraševal kaj bi bil lahko razlog, da tracking pravi, da je moja pošiljka v Sloveniji, jaz je pa po dveh tednih še nisem dobil. Ker je bila pošiljka v resnici untracked (brez sledenja - koda se je začela s črko U) je bil tracking na spletni strani po vsej verjetnosti samo pavšalen podatek in se ni ujemal z dejanskim potekom (dejansko lokacijo) dostave moje pošiljke. Tega jaz prej nisem vedel, da uporabljajo tak način. Pisalo je da je 04.09.2020 bila pošiljka v Sloveniji, dobil pa sem jo 28.09.2020. Po vsej verjetnosti res ni bila v Sloveniji cel mesec ampak je tracking info kazal napačne/pavšalne podatke ker pač pošiljka ni imela svojega pravega trackinga. Mislim da temu zato rečejo "fake tracking".

Slayer69 ::

Hmm zanimivo. Moj tracking number sploh nima nobene črke na začetku, ampak se začne s številko "115....". Verjetno potem isto neka random cifra brez pravega trackinga... še vedno namreč kaže da je v CZ pa sem paket ravnokar dobil ;)

darkolord ::

Sedaj je popularno, da namesto direkt pošti predajo pošiljke enemu od lokalnih špediterjev, ta ima pa potem svoj tracking, ki deluje, dokler pošiljk ne predajo "pravi" pošti ...

BorutK-73 ::

Boggs je izjavil:

2020-09-03 14:40:00 Izvoz preklican
2020-09-03 14:40 CNA, Export cancellation

Niso imeli takrat velike poplave?

Drugače pa počakaj do konca zaščite, potem pa dispute. Na aliju si kot kupec bolje zaščiten kot na ebay-u, edino več časa je potrebno da se stvari uredijo.

OK.d ::

Ne vem kaj naj si mislim s tem trackingom?
https://imgur.com/99GbFD2
LPOK.d

darkolord ::

Nič, počakaj? :)

zuz3k ::

Živijo


Jaz sem izdelek naročil že 60 dni nazaj in ga nisem dobil

Jaz bi rad denar nazaj pa spet naročil izdelek, a obstaja kje taka opcija ker vidim samo refund, a dam refund pa sam takoj naročim pa plačam izdelek. Od prejšnjega bojo pa. Vrnili denar na account?

A lahko dam refund, 60 dni je mimo zgoraj sicer se odšteva 18 dni, kaže pa da sploh od poslali niso?

zanima a se bojo izdelki obdavčeni tisti, ki. Pridejo po novem letu ali tisti, ki jih šele. Tax naročiš?


Lp
Life is a psychological game.

darkolord ::

Če je Buyer Protection potekel, potem odpreš dispute in boš dobil denar nazaj. Potem kupiš ponovno.

Obdavčeni bodo izdelki, ki pridejo po novem letu. Sicer ni še 100%, da bodo res januarja že začeli z izvajanjem tega.

BuDi79 ::

darkolord je izjavil:

Obdavčeni bodo izdelki, ki pridejo po novem letu. Sicer ni še 100%, da bodo res januarja že začeli z izvajanjem tega.
A ni že zdavnaj prestavljeno za pol leta?

darkolord ::

Res je, nisem sledil.

BorutK-73 ::

V bistvu smo že obdavčeni z višjo poštnino.;((
Sedaj zelo teško najdeš izdelek brez poštnine.

Koraaz ::

Sicer se je v tej temi že govorilo kako bo po novem letu glede obdavčitve pošiljk iz 3. držav.

Sedaj je tudi uradno, da bodo to zamaknili za pol leta (1. junij 2021) oz. 1.10.2021, če se bo še kaj zakompliciralo glede trenutno situacije s COVID-om.

https://www.zurnal24.si/slovenija/dobre...

Kvinta ::

Sedaj zelo teško najdeš izdelek brez poštnine.


Saj maš tam kljukico free shipping to je res full težko stisnit ja :O
A.C.A.B

BuDi79 ::

Koraaz je izjavil:

Sicer se je v tej temi že govorilo kako bo po novem letu glede obdavčitve pošiljk iz 3. držav.

Sedaj je tudi uradno, da bodo to zamaknili za pol leta (1. junij 2021) oz. 1.10.2021, če se bo še kaj zakompliciralo glede trenutno situacije s COVID-om.
Uradno je že nekaj mesecev, samo Žurnal je v času kislih kumaric šele včeraj našel to novico.

shark99 ::

Upanje za zamudne pakete še živi :) danes prejel 26.4. naročen paket. Je pa res, da sem veliko paketov prejel sedaj, za katere sem že julija dobil refund $$$

miha98 ::

Ne vem ... zskaj ne naročujete v ebayu.... jsz sem vedno dobil v roku treh tednov... ebay.de

bozicek ::

Upanje vedno ostaja
Jaz sem včeraj in v ponedeljek dobil dva paketka ki sem jih naročil lani Oktobra :))
Ovitek za telefon in zaščitno steklo
Različnih prodajalcev

Rekord do sedaj so bile nočne lučke ki so hodile pol leta :|
Darila letos samo za poredne
««
70 / 189
»»