» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
67 / 189
»»

jocoj ::

Vuli je izjavil:

pa kaj paničarte s temi fake trackingis, v življenju še nisem dobil fake tracking, sploh z aliexpressa

To ti misliš. Če dostavi pošta in ni na njihovi strani zabeleženo sledenje, je fake.

bedarija ::

pa koga brigajo ti trackingi. če nekaj res tako nujno rabiš da boš vsak dan gledal na tracking potem ne kupuj z aliexpressa. še nikol nisem trackinga pogledal. ko pride pač pride, če se pa buyers protection izteče pa odpreš dispute. res je težek lajf aliexpress kupca v sloveniji ej.

NejcSSD ::

Dobil pošiljko od 3. maja. Vmes mi že nakazali refund 8€, ker je minilo 90 dni
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bosslipxx ::

Hvala vsem za odgovor.
slo-fishing.si

Vuli ::

lolipop2 je izjavil:

Na sledenje cifra ne prime, predolga je.

na katerim sledenje ti ne prime?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

lolipop2 ::

Vuli je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Na sledenje cifra ne prime, predolga je.

na katerim sledenje ti ne prime?


od pošte. :)

Bom počakal nekaj dni, pa da vidim, kaj se bo dogajalo v Nemčiji s paketom. Mogoče so pa samo tako napisali in gre pošiljka naprej v Slo.

BorutK-73 ::

Vuli je izjavil:

pa kaj paničarte s temi fake trackingis, v življenju še nisem dobil fake tracking, sploh z aliexpressa

So redki, ampak so. Še posebej sedaj.
Imam en tracking ki gre vedno od skladišča do carine in nazaj na kitajskem in tako že 2 meseca.

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

Saj mene ne mori nič, sem testno naročil nekaj, za kar se ne mudi. Me pa firbec, kako bo šlo. Seveda pa, če bi bilo kaj nujnega, ne bi nikakor prek aliexpressa šel. ;)

Okapi ::

lolipop2 je izjavil:

Vuli je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Na sledenje cifra ne prime, predolga je.

na katerim sledenje ti ne prime?


od pošte. :)

Za sledenje uporabljaj www.17track.net ker pri Pošti ne sledijo vsem različnim prevoznikom.

Vuli ::

Vuli je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Na sledenje cifra ne prime, predolga je.

na katerim sledenje ti ne prime?

ko bo v slo boš videl tracking na posta.si, nič prej. Sej bo prišlo...

BorutK-73 je izjavil:

Vuli je izjavil:

pa kaj paničarte s temi fake trackingis, v življenju še nisem dobil fake tracking, sploh z aliexpressa

So redki, ampak so. Še posebej sedaj.
Imam en tracking ki gre vedno od skladišča do carine in nazaj na kitajskem in tako že 2 meseca.


V takem smlislu?

Beijing, "Beijing International Mail Exchange Station" returned.
Beijing, has been handed over to the airline transport.
Beijing, has been handed over to the airline transport.
Beijing, "Beijing International Mail Processing Center" has been exported straight seal.
Beijing, "Beijing International Mail Processing Center" return, note: security return.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

darkolord ::

Okapi je izjavil:

Za sledenje uporabljaj www.17track.net ker pri Pošti ne sledijo vsem različnim prevoznikom.
Ja, ampak za informacijo, ali je pošiljka v Sloveniji, je relevantna edino Pošta (če odštejemo hitro pošto).

Okapi ::

Zakaj? Podatki, ki ti jih da 17track, so enaki, kot jih dobiš na Pošti. Če so tam. Prednost je, da dobiš tudi podatke, ki jih na Pošti sploh še nimajo, ali jih nikoli ne bodo imeli (če gre pošiljka prek FedExa, GLSja, UPSa...).

darkolord ::

Ja ker 17track ne loči med pravimi in "fejk" podatki. Če na čingčong tracku piše "Arrived in the country of destination", bo 17track to izpisal, kljub temu, da ne drži, če tega podatka ni providala Pošta (oz. pač ena od drugih kurirskih služb, če ne gre preko klasične pošte).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Če je številka v formatu, kot ga pozna Pošta, ne bo nobenega "fejk" podatka. Če pa ni, potem Pošta itak ni dostavljač in na njenem sledenju ne boš nič videl.

buttcrack ::

Vuli je izjavil:

pa kaj paničarte s temi fake trackingis, v življenju še nisem dobil fake tracking, sploh z aliexpressa

jaz pa že nekajkrat

klical na pošto in povedal svoje podatke kjer so mi povedali, da je pod to # popolnoma drug ime/naslov

pygmalion ::

Torej "Arrived in the country of destination", pošiljka pa še ni v Sloveniji, običajno ni FEJK ampak slaba definicija. Za nekatere kurirske službe je recimo Belgija "country of destination", čeprav se pošta v Belgiji potem presortira in pošlje naprej v Slovenijo (kar traja tudi nekaj tednov!)

Je pa res, da prodajalci včasih uporabljajo lažno sledenje. To se mi je zgodilo parkrat, ko prodajalci niso hoteli poslati izdelka in so zahtevali da skenslam naročilo. Tega nikoli ne delam iz principa, saj je to njihova in ne moja napaka. Toda, če prodajalci v določenem času ne pošljejo izdelka, dobijo kazenske točke. Tem kazenskim točkam se izognejo tako, da lažno pošljejo izdelek z uporabo neke druge številke za sledenje. Običajno uporabijo številko kakšnega drugega paketa, ki je tudi poslan v Slovenijo, a je običajno na srečo mesto pošiljanja drugo in se da enostavno dokazati, da je fejk. Prodajalci potem običajno (ne vedno!) vrnejo denar takoj po odprtju disputa, saj se ne-dostava (lažnega) paketa ne kaznuje.

Žal bi moral AliExpress nekaj storiti glede teh lažnih pošiljk - jaz sem že večkrat kontaktiral njihov support, ampak ti ljudje nočejo ali ne razumejo problema. Za njih je problem rešen, ko dobiš denar, čeprav te je pred tem prodajalec nategoval dva meseca.

Sicer pa glede dostave: nekje do marca je bila dostava pod dva meseca, potem se je skoraj povsem zaustavila, zdaj pa se počasi normalizira pri treh mesecih.

Naročeno 30.4. prišlo 7/12
Naročeno 31.5. prišlo 8/10

BorutK-73 ::

Vuli je izjavil:

V takem smlislu?

Beijing, "Beijing International Mail Exchange Station" returned.
Beijing, has been handed over to the airline transport.
Beijing, has been handed over to the airline transport.
Beijing, "Beijing International Mail Processing Center" has been exported straight seal.
Beijing, "Beijing International Mail Processing Center" return, note: security return.

Jap. Zgleda se ne morejo odločit ali poslat ali ne.:|

lolipop2 ::

Evo, paket naročen 29.7. je prišel danes! Tracking je očitno bil pravi in vse deluje bp. Očitno je Aliexpress nazaj :)

stara mama ::

In to sklepaš po enem paketu.

lolipop2 ::

stara mama je izjavil:

In to sklepaš po enem paketu.


Seveda :)

Ker tisti "en paket" prej v dveh poskusih ni prišel.

Vuli ::

BorutK-73 je izjavil:

Vuli je izjavil:

V takem smlislu?

Beijing, "Beijing International Mail Exchange Station" returned.
Beijing, has been handed over to the airline transport.
Beijing, has been handed over to the airline transport.
Beijing, "Beijing International Mail Processing Center" has been exported straight seal.
Beijing, "Beijing International Mail Processing Center" return, note: security return.

Jap. Zgleda se ne morejo odločit ali poslat ali ne.:|

1 tak paket imam tudi jaz na listi, 28.7. prisel na to letališče in od takrat kroži tam okoli.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

OK.d ::

lolipop2 je izjavil:

stara mama je izjavil:

In to sklepaš po enem paketu.


Seveda :)

Ker tisti "en paket" prej v dveh poskusih ni prišel.

Optimist, to si dobil paket iz prvotnega naročila;)
LPOK.d

koyotee ::

Naroceno 5 stvari iz aliexpresa, 4 prisle prej kot v treh tednih.(julij)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AvtoR ::

Od 20. aprila do 1. julija imam 12 naročil. Vrednost posameznega naročila od 2 do 10€.
Za tri naročila mi tracking kaže, da so od 1. avgusta v Sloveniji. Do sedaj nisem prejel še nič...
Wtf?

Vuli ::

mislim, da je bilo to omenjeno že precej krat. sploh trackingi s končno NL, BL
kater tracking ti to kaže, na aliexpressu?

imaš bolj rentabilne trackinge kot so 17track.net, parcelsapp.com/en/tracking
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

AvtoR ::

Vse številke so UBxxxxxxSG.
Pri nekaterih mi 17track javi "Zgodila se je napaka v storitvi"
Dvomim, da so sploh poslali...

Vuli ::

AvtoR je izjavil:

Vse številke so UBxxxxxxSG.
Pri nekaterih mi 17track javi "Zgodila se je napaka v storitvi"
Dvomim, da so sploh poslali...

probi ročno izbrat Singapore Post. Bo že prijahalo počas.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

connel ::

Dosti stvari, če ne kar večina, gre sedaj po železnici. Tracking, ki dejansko deluje za naročilo s Kitajske, Ebay, kaže da gre čez balkan, z vlakom. Ene stvari gredo celo preko Rusije, zato traja tako dolgo, da pride do sem.

buttcrack ::

precej pošiljk gre skozi kazahstan ja

fitipaldi ::

Pri men iz Rusije poslano pred enim mesecom še vedno ne kaže tracking številke ?

darkolord ::

Ja ...

bedarija ::

kako ti je pa iz rusije uspelo poslat? povsod kjer maš na izbiro več možnih držav mi niti enkrat ni pisalo da lahko iz rusije dobim paket, vedno cannot deliever to slovenia. še iz nekaterih EU držav mi kdaj ne ponudi opcije, samo kitajska, kaj šele rusija.

OK.d ::

To tudi mene zanima, pa še nisem dobil odgovora.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

tiktoktak ::

Sem zasledil, da bo z novim letom carina tudi pod 20eur, pa bi malo izkoristil, da naročim kakšno drobnarijo, ki mi prav pride. Na primer tole:

https://www.aliexpress.com/item/3294790...

ali tole:

https://www.aliexpress.com/item/3284372...

Verjetno zaradi nizke cene ne gre kaj komplicirati. Edino sem zasledil, da če prodajalec ne da prave cene (na račun oz dokument), naša carina upali neko kazen, ki jo mora plačati kupec...kako kaj prisilite prodajalce, da dajo res tisto ceno, za katero je bilo prodano?

hipertija ::

Od kje je ta info glede carine? ker bi tudi jaz september/oktober naročil še zadnje kose materialov, ki jih bi rabil... ne mislim državo še po enem kanalu dodatno polnit. Dovolj so so vsi davki in prispevki... aja mmg. 22% davek, po koncu krize ga bomo spustili nazaj - je dejala ga. velecenjena Bratušek. Sicer nisem temu verjel, je pa šolski primer zavajanja.

bedarija ::

pri meni še nikol ni bilo prave cene gor napisane, je pa res da do sedaj to ni igralo vloge ker so težili samo ko je bilo nad 25€, zdaj ko bo pa čisto za vsak paket treba plačat bodo pa res problemi ker bo vsak paket moral biti točno označen, pa kolikor vem se v izračun za davek všteje tudi poštnina, tako da se mi zdi da bodo bolj ko ne v letu 2021 veliki problemi z naročili iz aliexpressa z nizkimi vrednostmi ker bodo kr nekaj računali in te gnjavili čist za vsak izdelek posebej.

sem pa ravno danes naročal nekaj v vrednosti 22$ in sem prodajalcu pod notes napisal naj označi paket s točno vrednostjo če ne bom plačal kazen, pa bomo vidli a bodo upoštevali.

tiktoktak ::

ok, bom tudi jaz tako napisal. hvala.

glede carine sem zasledil nekje na tem forumu, ne vem pa v kateri temi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiktoktak ()

BorutK-73 ::

Rečeno je po novem letu. Je pa nekdo omenil da bi naj prestavili za pol leta zaradi koronavirusa.

Jaz si že delam zalogo za izdelke ki vem da jih bom potreboval v prihodnosti.

polpo ::

tiktoktak je izjavil:

ok, bom tudi jaz tako napisal. hvala.

glede carine sem zasledil nekje na tem forumu, ne vem pa v kateri temi...


Stara novica že skoraj eno leto: https://www.posta.si/o-nas/novice/novos...

EU Direktiva pa iz leta 2017. Ostale EU države to še uvajajo?

Kaj bo pa res novega s 1.1 2021, bo pa še malo za počakat, če bo res to uvedeno postopoma ali ne.
Ali pa lahko bodo na drugi strani prodajalci sami (po svoje) odvedli davek, nekateri pa pošiljali v svoja "EU skladišča".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

kixs ::

Gledam tale stol in vidim, da posiljajo iz Ceske. Gre to tudi na naso carino? Ima kdo izkusnje iz prve roke?

https://www.aliexpress.com/item/4000729...

Berem tudi feedback kjer en Nemec pravi, da ni slo cez carino...

OK.d ::

LPOK.d

DarwiN ::

Sicer ni šlo za stol, ampak seveda znotraj EU ne plačaš carine.. Sem dobil kolo iz Poljske.

Pa ne pozabi izkoristit Select Couponov... In povrh imaš še Energy Lab igro v mobilni aplikaciji.. Malo poklikaš in dobiš kupon za dodatnih 10$ popusta.. Vsak lahko pograbi kupone za 2$ ob nakupu za 15$, 5$/35$, 7/50 in 10/100..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

OK.d ::

kixs je izjavil:

Gledam tale stol in vidim, da posiljajo iz Ceske. Gre to tudi na naso carino? Ima kdo izkusnje iz prve roke?

https://www.aliexpress.com/item/4000729...

Berem tudi feedback kjer en Nemec pravi, da ni slo cez carino...

Tukaj je še cenejšihttps://www.aliexpress.com/item/4000313...
LPOK.d

tiktoktak ::

V košarici imam dva različna izdelka enega in istega prodajalca, vendar mi poštnino zaračuna 2x. Je mogoče nekako združiti to, tako da zaračunajo poštnino samo 1x? Drugače je (samo stroškovno gledano) vseeno če naročim 2x (če itak zaračunajo poštnino tudi če naročiš skupaj)...

OK.d ::

2x naroči ne gre drugače.
LPOK.d

DarwiN ::

Ne moreš zmanjšat poštnine.. Aliexpress ni več to, kar je bil.. Še pred letom so bile nižje cene in gratis poštnina na praktično vse. Danes pa katastrofa. Brezplačna poštnina samo še za večje trge, denimo Nemčija, ostali pa imamo nabito poštnino vsaj za polovico izdelkov. Slovenija je sploh katastrofa. Poštnina najvišjega cenovnega razreda.

Marsikaj se več ne splača naročit, še posebej ker čakaš 3 mesece na dostavo.. Kaj bo šele naslednje leto, ko bo vse obdavčeno. No, posledično znajo Kitajci naredit velike zaloge v Evropi in bo zadeva za nas poenostavljena. Vidjet čemo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darkolord ::

"Katastrofa", haha, nekaj dobiš pod ceno, potem ti pa to kar naenkrat pripada.

kixs ::

DarwiN je izjavil:

Sicer ni šlo za stol, ampak seveda znotraj EU ne plačaš carine.. Sem dobil kolo iz Poljske.

Pa ne pozabi izkoristit Select Couponov... In povrh imaš še Energy Lab igro v mobilni aplikaciji.. Malo poklikaš in dobiš kupon za dodatnih 10$ popusta.. Vsak lahko pograbi kupone za 2$ ob nakupu za 15$, 5$/35$, 7/50 in 10/100..


Bolj me zanima info iz prve roke. Vem, da so bila neka aliexpress skladisca v "EU", vendar v izven carinski coni. Torej si vseeno moral placat uvozne dajatve.

DarwiN ::

darkolord je izjavil:

"Katastrofa", haha, nekaj dobiš pod ceno, potem ti pa to kar naenkrat pripada.

Nevem, kako ti gledaš nase, ampak jaz se ne čutim manj vrednega od enega Nemca. Če lahko imajo oni gratis poštnino na skoraj vse, zakaj bi mi morali plačat?

edit: kixs, piši prodajalcu in se prepričaj.. Običajno dobiš odgovor takoj, oziroma ponoči po našem času.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

tiktoktak ::

OK, hvala. Samo da vem. Da ne bom naročeval nekaj samo zato, ker je pri istem prodajalcu, pa niti ne rabim tako zelo...
««
67 / 189
»»