» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
66 / 189
»»

jocoj ::

Okapi je izjavil:

In? Kupil in plačal si še vedno v kitajski trgovini. Kako imajo urejeno dostavo, je stvar logistike. Lahko je en Kitajček, lahko poštar od Pošte Slovenije.
In nič se ne bo spremenilo...

Anney ::

Meni je tole grozno, prav tako mi vzme časa, za odpiranje disputov, res si tega nisem mislil, sicer paketi prihajajo vendar na 3-4 mesece, jih razumem. Sam pa imam dodatno delo (pisanje s prodajalci in odpiranje disputa). Pa so paketi od nekaj EUR do par 100EUR.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

buttcrack ::

Kam gre tole dalje, nazaj pošiljatelju a dalje do mene?

29/07/2020

5
Pošiljka vrnjena iz uvozne carine

SILJUA
24/07/2020

4
Pošiljka zadržana na uvozni carini

SILJUA
22/07/2020

3
Pošiljka zadržana na uvozni carini

SILJUA

2
Prispetje na uvozno izmenjalno pošto

SILJUA
29/06/2020

1
Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu

96821

_Denny_ ::

Tebi.

Zdaj še pride "Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti", "Pošiljka predana v dostavo" in ko jo boš imel že v rokah še "Pošiljka vročena". Če bo treba kaj doplačati, boš videl komaj ob prihodu poštarja.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

buttcrack ::

Bo treba ker me je že carina gnjavila za vsebino. Cena je bila pa tudi 50€+
Bal sem se da mi bodo zavrnili ker je ena tinktura za kao raka zdravit.

Je že v dostavi, tnx

Zgodovina sprememb…

pygmalion ::

Jaz izključno kupujem izdelke pod 22 EUR. Če gre za kakšen izdelek recimo 50 EUR, ga dobim preko Amazona za 75 EUR, s tem da na 50 EUR še moram plačati davek in postopek carinjenja. Z Amazona me torej pride 9 EUR dražje, imam pa možnost izdelek vrniti, če se pokvari v dveh letih.

Pod 22 EUR pa je prihranek procentualno bistveno večji; npr. rezervni del, ki je na Amazonu 15 EUR, je pri Kitajcu 4 EUR, podobno za ovitke, elektronske komponente itd. Z veseljem plačam DDV na ceno že pri Kitajcu, če mi ga potem carinska pošta pusti skozi. Če pa ob obračunanem davku še vračunaš stroške carinjenja pa stvar postane skoraj nevzdržna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

buttcrack ::

Na vrednost 50$+25$ je bilo za plačat še 15€. So davek odvedli samo za izdelek???

darkolord ::

Davek je tudi na poštnino.

buttcrack ::

Bom pogledal računico ampak glede na to, daje bilo 15€ za plačat mi ne gre skup na vrednost 50+25$. Sicer pa vem da gre ddv na combo, ja.

_Denny_ ::

Zgleda ti je stvar padla v nižjo stopnjo ddv-ja, kjer imaš potem 9EUR za obračun dajatev II in ~6EUR 9,5% davka.

Pred 14 dnevi sem na $39,92+$6,11 ($46,03) imel malo manj kot 18EUR...je še bilo veselo, ker sem glede na pretekle izkušnje pričakoval enih 15EUR in je potem poštar čakal pol ure, da sem našel še preostanek, ker leta 2020 še vedno ne nosijo POS terminalov. Lahko bi po koncu carinjenja vsaj prek sms-a/emaila še napisali kaki so stroški, če že znajo pošiljati obvestila o prispetju pošiljke iz tujine...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

BorutK-73 ::

TadejPer je izjavil:

Kaj je pa to fora, mi je danes poslal en prodajalec. Naj plačam ali ne?

Dear buyer, I am very sorry. Due to this epidemic, logistics costs have increased. Resulting in increased shipping costs. Now, I offer you two solutions:
Option 1: We will continue to ship you normally, but you need to pay the 3 USD link to fill the shipping cost.
Option 2: You can cancel the order, choose another reason, and we will refund you.
Sincere sorry
Regards

Ignoriraj.
Jaz sem in je paket danes prišel.

buttcrack ::

_Denny_ je izjavil:

Zgleda ti je stvar padla v nižjo stopnjo ddv-ja, kjer imaš potem 9EUR za obračun dajatev II in ~6EUR 9,5% davka.

Pred 14 dnevi sem na $39,92+$6,11 ($46,03) imel malo manj kot 18EUR...je še bilo veselo, ker sem glede na pretekle izkušnje pričakoval enih 15EUR in je potem poštar čakal pol ure, da sem našel še preostanek, ker leta 2020 še vedno ne nosijo POS terminalov. Lahko bi po koncu carinjenja vsaj prek sms-a/emaila še napisali kaki so stroški, če že znajo pošiljati obvestila o prispetju pošiljke iz tujine...

Sam res, glede na to da gre za živilo, je manjši davek. Prvič naročal kaj takega in mi sploh ni kapnilo :)

Vuli ::

tudi 2 mesca zna hodit. naročil 25.maj dobil danes. je pa šlo prek postnl.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

pygmalion ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

val46 ::

_Denny_ je izjavil:

Zgleda ti je stvar padla v nižjo stopnjo ddv-ja, kjer imaš potem 9EUR za obračun dajatev II in ~6EUR 9,5% davka.

Pred 14 dnevi sem na $39,92+$6,11 ($46,03) imel malo manj kot 18EUR...je še bilo veselo, ker sem glede na pretekle izkušnje pričakoval enih 15EUR in je potem poštar čakal pol ure, da sem našel še preostanek, ker leta 2020 še vedno ne nosijo POS terminalov. Lahko bi po koncu carinjenja vsaj prek sms-a/emaila še napisali kaki so stroški, če že znajo pošiljati obvestila o prispetju pošiljke iz tujine...


Kako pa to sploh poteka z plačilom davka ali carine? Sam sem včeraj prejel paket(sicer iz Wish, ne iz Aliexpress, ampak še vedno iz Kitajske) v vrednosti 48,05€(izdelek 47€+prevoz 11€-9,95€ popusta), pa mi je poštar pošte slovenije sam dal paket, plačat pa mi ni rabilo nič.

NejcSSD ::

Preden ti paket dostavijo dobiš pošto in moraš poravnat obveznosti šele potem dobiš paket na dom.

Sicer pa še nikoli nisem carine plačal kupil pa že prek 100 paketov, prek opcij EU Priority line in podobnih ni nikoli tudi iz HK/CN skladišča
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

buttcrack ::

Včasih gre kakšna drobnarija mimo carine in od poštarja direkt v kaslc, lahko pa da je šlo iz kakega eu skladišča glede na višino poštnine.

lolipop2 ::

A sedaj je že v veljavi, da ni več meje 22€ za carino?

val46 ::

Ne, artikel je bil definitivno iz CN (kraj Ningbo). Odposlan je bil 23.6., na letališče je pa prispel 13.7. zjutraj, popoldan isti dan je bil že na carini v SLO. Od tam do doma nism dobil nobenih dodatnih podatkov ali da bi moral karkoli doplačat. Je pa zanimivo, da mi na wish strani že kaže da je paket dostavljen na moj naslov, v parcel trackingu, pa da je še vedno na carini. Je možno, da dobim položnico šele po prejetem paketu? Aja, paket je od včeraj že pri meni doma, če ni blo jasno iz prejšnega sporočila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

dukedl ::

Danes dobil stvar, ki sm jo naročil 10.11. :)
Pa pol dal dispute po kolobocijah, ker security check ni šel skozi in je trajalo 2 meseca, pa robe še ni bilo.
So mi vrnili denar.
lp dukedl

OK.d ::

lolipop2 je izjavil:

A sedaj je že v veljavi, da ni več meje 22€ za carino?

Z novim letom se bo veselica končala.
LPOK.d

techfreak :) ::

Ni to prestavljeno na 1.7.2021, zaradi korone?

BuDi79 ::

OK.d je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

A sedaj je že v veljavi, da ni več meje 22EUR za carino?

Z novim letom se bo veselica končala.
To ti misliš, če spravijo v Evropo za fičnike iz kitajske brez carine tudi električne skiroje (European Priority Line) bodo pa še kaj drugega.

Sicer pa zadnje čase opažam cel spekter držav preko katerih pošiljajo pošto, ki je šla včasih pač direktno CN-EU ali pa v najslabšem primeru CN-SG-EU

v zadnjem času sem dobil aliexpress pošiljke iz:
- Uzbekistan
- Turkmenistan
- Tonga
- Kazahstan
- Indija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

jocoj ::

Že zdaj se da kup malenkosti pod 22 EUR dobiti iz EU skladišč in prodajalcev za podobno ali celo nižjo ceno. Zadnje tri malenkosti, ki sem jih rabil sem dobil ceneje iz EU, kot direktno iz Kitajske, pa še zastonj poštnina je bila, kar je iz Kitajske dandanes vse manj pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

pygmalion ::

Izbira iz evropskih skladišč nikakor ne bo mogla biti enako bogata kot direktno iz Kitajske. Ko recimo redki elektronski element, ki ga v ne moreš dobiti celo preko Farnella, kaj šele v Sloveniji, ponujajo trije kitajski prodajalci in to za par eurov. Zato upam, da AliExpress preide na isti sistem kot v Avstraliji - da sam zaračuna davek in ga posreduje EU, carinska pošta pa takšno pošiljko prepusti.

Sicer sta mi danes prišli dve pošiljki ena naročena 8.3. in ena 30.4...

Technics111 ::

Ma kitajci imajo kanale in nacine, da na tone robe pride v Europo brez kakrsnekoli carine in kontrole. Ce se naroci vecja kolicina robe, ponavadi kitajc itak sam ponudi to opcijo, za tiste ki pa narocajo par komadov malenkosti iz aliexpress in ebaya pa bodo vecno male ribe, ki jih bodo najbolj skubli..

The Player ::

Pravite, da se nekatere stvari bolj splača kupovat z EU skladišč. Kako na Aliexpressu poiskati izdelke, da bodo poslani iz EU? Na spodnji sliki, ki sem jo naredil mi kaže samo Kitajsko in Turčijo.



Al uporabljate kakšne druge spletne trgovine, ki pošiljajo iz EU?

OK.d ::

To tudi mene zanima8-)
LPOK.d

val46 ::

poskusi z iskanjem kakšne dugačne robe...Nimajo vsega v vseh skladiščih. Vsaj mislim da je tako, ker tud sam sem že iskal določene stvari, pa jih drugje kot iz kitajske sploh ne pošiljajo ali pa se jih razen od tam ne da dobit.

hator ::

val46 je izjavil:

Ne, artikel je bil definitivno iz CN (kraj Ningbo). Odposlan je bil 23.6., na letališče je pa prispel 13.7. zjutraj, popoldan isti dan je bil že na carini v SLO. Od tam do doma nism dobil nobenih dodatnih podatkov ali da bi moral karkoli doplačat. Je pa zanimivo, da mi na wish strani že kaže da je paket dostavljen na moj naslov, v parcel trackingu, pa da je še vedno na carini. Je možno, da dobim položnico šele po prejetem paketu? Aja, paket je od včeraj že pri meni doma, če ni blo jasno iz prejšnega sporočila.


Ne boš dobil položnice. Dajatve(DDV, carino) plačaš z odkupnino paketa. Srečo si imel. :D
Lani sem dobil pametni telefon brez davka in carine.

avom23 ::

Ali je kdo naročeval Nike superge?
Kakšna je kvaliteta glede na to, da so za tretjino ali polovico cene kot v trgovini pri nas?

matobeli ::

Cenejši so ker so fejki ;)

avom23 ::

matobeli je izjavil:

Cenejši so ker so fejki ;)


Sem gledal v trgovini pri nas, stanejo 200 evrov. Ekstra udobni, kot bi imel neke vesoljske čevlje na nogah.
https://www.nike.com/si/t/air-vapormax-...
https://www.aliexpress.com/item/1000029...

blazzy ::

A je že kdo imel tak status naročila,ko gre za naročanje preko AliExpress standard dostave

The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed

V kakšnem stanju potem to pride paket?

darkolord ::

Zmečkan. :))

Hec, ta status pomeni, da je pošiljatelj oddal cel kamion pošiljk, med katerimi naj bi bila tudi tvoja.

blazzy ::

Če je vsebina vredu in nepoškodovana mi je za embalažo vseeno v kakem stanju je.

NejcSSD ::

Po treh mesecih odprl dispute in so vrnili 9 eur takoj (Aliexpress, trgovec ni hotel). Mogoče še vseeno dobim, stoji na nizozemskem po zadnjih podatkih.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Moivre ::

Danes prispela dva paketa naročena 12. 6.

Vuli ::

nahitrejša pošta kar sem jih doživel je China Orange Connex
27.7. oddano, danes 6.8. dostavljeno.Sicer gre za Ebay
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

hipertija ::

2. 7. 2020 - 6. 8. 2020 sem prejel, preko Aliexpressa. Precej hitro...

smile- ::

pri meni tudi postavljajo rekorde - 75 dni :(

ales112 ::

Tale je najboljši univerzalni tracking iskalnik
spletno mesto za sledenje paketov

univerzalno sledenje paketom

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

bosslipxx ::

Se komu sanja kaj bi naj to pomenilo:
"I suggest you apply for logistics disputes."
 png

png

slo-fishing.si

Okapi ::

To mora storiti pošiljatelj. Iti na pošto in sprožiti poizvedbo o pošiljki. Če je ta poslana s sledenjem, jasno. Pošta (ali FedEx ali kdor je pač prevzel pošiljko) preveri, kje je pošiljka, in če ugotovi, da je izgubljena, plača odškodnino (ki je odvisna od vrste pošiljke) pošiljatelju.

Tako da ti Kitajcu lepo sporoči, da naj to stori on. Tebi mora pa v vsakem primeru takoj vrniti vso kupnino, ne glede na to, ali bo dobil kakšno odškodnino ali ne.

FoxKnox ::

bosslipxx je izjavil:

Se komu sanja kaj bi naj to pomenilo:
"I suggest you apply for logistics disputes."
 png

png



Še en poizkus prodajalca rešiti se odgovornosti.
Reject in počakaj, da Aliexpress potrdi dispute in povrne denar.
Če v 90 ih dneh ni robe je full refund in .

OK.d ::

Itak, samo ignore oz. reject.
LPOK.d

lolipop2 ::

hmm, moj tracking pa piše tole:

2020-08-13 15:00
FRANKFURT - GERMANY, Delivery to local courier,it will take 4-7 working days to complete delivery

A so mi dali fake tracking code?

Vuli ::

pa kaj paničarte s temi fake trackingis, v življenju še nisem dobil fake tracking, sploh z aliexpressa
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

darkolord ::

lolipop2 je izjavil:

hmm, moj tracking pa piše tole:

2020-08-13 15:00
FRANKFURT - GERMANY, Delivery to local courier,it will take 4-7 working days to complete delivery

A so mi dali fake tracking code?
Kaj piše na sledenje.posta.si ?

lolipop2 ::

Na sledenje cifra ne prime, predolga je.
««
66 / 189
»»