» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
59 / 189
»»

Kosek1 ::

yani2000 je izjavil:

Hvala TineTone!
Še ena stvar kjer bo treba bit pozoren.
Mene sicer na email opozori, da bo čez 3 dni potekla protekcija.

Kje si pa to označil? Meni nič ne javlja.

Oktan ::

Meni paket naročen 19.1 poslan 25.2 in sedaj tracking pravi:

2020-04-26 13:33
Prihod v kraj prihoda
2020-04-23 13:51
Prihod v kraj prihoda
2020-04-13 18:08
Prihod v kraj prihoda

Na aliexpress strani pa: Parcel Status Arrived in destination country; awaiting customs clearance

Kar pomeni da carina drži paket že skoraj 2 tedna?
Naročilo je pred kratkim šlo kar samo v Status: Finished in sedaj sem par dni pred pretekom 15 dnevnega dispute roka moral pač odpreti dispute in sem jim napisal da pač naj extendajo ker nimam več nobene garancije da stvar dobim...

FoxKnox ::

Oktan je izjavil:

Meni paket naročen 19.1 poslan 25.2 in sedaj tracking pravi:

2020-04-26 13:33
Prihod v kraj prihoda
2020-04-23 13:51
Prihod v kraj prihoda
2020-04-13 18:08
Prihod v kraj prihoda

Na aliexpress strani pa: Parcel Status Arrived in destination country; awaiting customs clearance

Kar pomeni da carina drži paket že skoraj 2 tedna?
Naročilo je pred kratkim šlo kar samo v Status: Finished in sedaj sem par dni pred pretekom 15 dnevnega dispute roka moral pač odpreti dispute in sem jim napisal da pač naj extendajo ker nimam več nobene garancije da stvar dobim...


Ne boš verjel, a moj treking je enak, z enakimi datumi in urami, do minute natančno.Torej je splošno generiran.
Jaz imam svoje medtem že v SILJUA

stara mama ::

Na par mojih so enaki datumi :)
Ampak noben še naj nebi bil v državi po odgovoru pošte.

Oktan ::

No zanimivo. En drug paket odposlan 6. marca je pa danes kočno sprememba od 2. aprila

07 May 2020 09:45
Arrive at destination country CAINIAO

07 May 2020 09:45
Arrival at inward OE
LJUBLJANA 1003, Slovenia SLOVENIA POST

07 May 2020 09:45
Item received into final destination country Ljubljana DIRECT LINK

02 Apr 2020 09:58
Arrive at transit country or district

OK.d ::

Saj niso krivi na Aliexpresu, tudi naša pošta ima prste vmes.
Meni kaže sledenje paketa, da je pri nas že od 28.4, pa še vedno nisem dobil nobenega obvestila od carinske pošte.
LPOK.d

darkolord ::

OK.d je izjavil:

Saj niso krivi na Aliexpresu, tudi naša pošta ima prste vmes.
Meni kaže sledenje paketa, da je pri nas že od 28.4, pa še vedno nisem dobil nobenega obvestila od carinske pošte.
To ti kaže na sledenje.posta.si ?

Vuli ::

poglejte na carinska.posta.si/ če vam vrže kej ven (UVOZ)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Oktan ::

Oktan je izjavil:

No zanimivo. En drug paket odposlan 6. marca je pa danes kočno sprememba od 2. aprila

07 May 2020 09:45
Arrive at destination country CAINIAO

07 May 2020 09:45
Arrival at inward OE
LJUBLJANA 1003, Slovenia SLOVENIA POST

07 May 2020 09:45
Item received into final destination country Ljubljana DIRECT LINK

02 Apr 2020 09:58
Arrive at transit country or district

Evo danes je tale pošiljka res prispela. Je pa res na škatli nalepka od Švedske pošte in je bilo preposlano iz Malma? Izvor piše potem CN ampak očitno se ni ustavilo na carini kot tisti prvi paket...

Vuli je izjavil:

poglejte na carinska.posta.si/ če vam vrže kej ven (UVOZ)

Sem probal pa mi napiše naj pogledam na sledenje od pošte slovenije kjer pa je napisan samo datum da je pošiljka zapustila kitajsko 9.3

Oktan je izjavil:

Meni paket naročen 19.1 poslan 25.2 in sedaj tracking pravi:

2020-04-26 13:33
Prihod v kraj prihoda
2020-04-23 13:51
Prihod v kraj prihoda
2020-04-13 18:08
Prihod v kraj prihoda

Na aliexpress strani pa: Parcel Status Arrived in destination country; awaiting customs clearance

Kar pomeni da carina drži paket že skoraj 2 tedna?
Naročilo je pred kratkim šlo kar samo v Status: Finished in sedaj sem par dni pred pretekom 15 dnevnega dispute roka moral pač odpreti dispute in sem jim napisal da pač naj extendajo ker nimam več nobene garancije da stvar dobim...

Mi je pa kitajc odgovoril:
the tracking info shows it in on your country already, we will contact with the post office to send you asap. plz kindly wait for it.

Še dobro da se bo on zmenil z našo pošto da mal pohitijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oktan ()

_Denny_ ::

Dobri so. Pri mojem zadnjem disputu je odgovoril, da je paket že dolgo na lokalni pošti, ker je osebno poklical tja in se zmenil direktno s poštarjem, da mi v naslednjih dneh prinese na dom...seveda samo pod pogojem, da takoj zaprem dispute :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Vuli ::

hehe. ja včasih prepošljejo. Jaz včasih vidim dve tracking cifri (17track). v aliexpressu je recimo samo 1 CN, na 17track je pa videt,da je bila kreirana še ena z BL.
Se pravi paket bo pršu v belgijo in šel od tam naprej do mene.
Zaradi tega se včasih malo zašteka v prevodu...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mare9mm ::

Ker vidim, da imajo eni še vedno strah pred naročanjem preko spleta, pa težave s poštnino, itd. bi rad tukaj delil ta link za popuste:
https://bit.ly/AliMare9

Upam, da s tem nisem kršil kakšnih pravil. Dobite lahko cca. 24€ popustov, bi pa morali imeti za 124€ naročil, da bi vse vnovčili (in plačali samo 100€).
Hint 1: nov AliExpress račun lahko odprete z drugim email naslovom, ostali podatki so lahko enaki že obstoječemu računu.
Hint 2: Kupone lahko unovčite pri nalednjih zneskih:
New user May 2020 coupon: € 2,66 - spend € 3,54 or more = pay only € 0,88
New user coupon: € 3,54 - spend €4,43 or more = pay only € 0,89
Ta dva kupona je treba uporabiti najprej, ob prvem naročilu, drugače avtomatično potečeta.
My invite coupon: € 2,66 - spend € 8,85 or more
My invite coupon: € 4,43 - spend € 17,71 or more
My invite coupon: € 4,43 - spend € 26,56 or more
My invite coupon: € 6,20 - spend € 61,98 or more

Glede dostave pa takole:
Jaz sem vse, kar sem naročil do začetka februarja, dobil v normalnem roku, cca. 1 mesec. Potem nisem do konca aprila nič naročal. Zdaj imam naročenih cca. 15 stvari, vse je že shipped. Določene zadeve, ki so bile naročene 28.04. so šele danes vidne na trackingu. Eno večjo zadevo mi najde in posta.si in vsi ostali portali za sledenje, ampak odkar naj bi jo prevzel letalski prevoznik, se ni več nič premaknilo. Predvidoma naj bi bil paket pri meni do konca meseca. Bomo videli, kaj pride in kaj od tega bo izginilo nekje po poti.

Jaz preko raznih spletnih ponudnikov (sigurno več kot 300 ebay, wish, aliex, amazon naročil) nimam omembe vrednih slabih izkušenj. Če česa nisem dobil, sem pač vedno dobil vračilo.

broken/link ::

referral link za popuste.

_Denny_ ::

mare9mm je izjavil:

Upam, da s tem nisem kršil kakšnih pravil.

Misliš?
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

mare9mm ::

Večkrat na dan. Pa ti?
Preden sem objavil, sem si pravila prebral. Pa ne vidim tistega, ki bi ga s tem, ko v temi o naročanju iz AliExpress uporabnikom foruma omogočim dodatne popuste pri naročanju iz AliExpress, kršil.

Da se vrnem na temo. Danes je spet pred blokom stal DPD in Pošta kombi, pa sem gospoda s pošte vprašal glede na to, da ves čas nekaj dostavljajo, kako je kaj s temi paketki s Kitajske. Pravi, da je večina pošiljk slovenskih, na sortiranju pošiljk iz tujine pa je baje večina ljudi na čakanju zaradi COVID-19 ukrepov. Ampak pravi, če je bilo poslano, bo tudi dostavljeno.

Bolj kot to pa jih skrbi, da bodo morali zdaj vsak paketek za 1€ še carinsko obdelati, ker naj bi se nekaj spreminjala pravila glede carine in ne bo več spodnje meje glede vrednosti paketa, da ga ne pregledajo. Baje.

OK.d ::

Ja, pa ne baje ampak od novega leta.
LPOK.d

kixs ::

Kaksni so kaj dostavni roki zadnje case?

_Denny_ ::

mare9mm je izjavil:

Večkrat na dan. Pa ti?
Preden sem objavil, sem si pravila prebral. Pa ne vidim tistega, ki bi ga s tem, ko v temi o naročanju iz AliExpress uporabnikom foruma omogočim dodatne popuste pri naročanju iz AliExpress, kršil.

Rofl omogočaš popuste...od tega seveda nimaš niti ene koristi, razen saaamo med $5 in $19 popusta po vsakem osebku, ki se registrira s tem linkom, ne? S temi referral linki ste hujši kot scammerji, ki se vsaj ne pretvarjajo z neko fake pomočjo in ustrežljivostjo.

Tu imaš celo temo glede objavljanja ref in aff linkov, kjer se je prišlo do zaključka, da je prepovedano - https://slo-tech.com/forum/t749283/0

Škoda, da so modi zadnje čase za en k, drugače bi bilo brisano v parih urah kot se to spodobi.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Kosek1 ::

kixs je izjavil:

Kaksni so kaj dostavni roki zadnje case?


Sem 11. marca 2020 naročil, nisem dobil.

Včeraj sem dal "dispute". :)

BorutK-73 ::

Naročil nekaj konec marca, danes dobim obvestilo da so odposlali.:))

Ne vem ali naša pošta zavrača vse pošiljke iz kitajske ali so paketi v karanteni?

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

kixs je izjavil:

Kaksni so kaj dostavni roki zadnje case?


https://www.17track.net/?nums=LP0017020...

Naročeno 17 marca...

S tem da je ta tracking malo čuden, 17track kaže ene datume, aliexpress pa druge... Vendar po obeh stoji že dober mesec...
#hooldthedoor

styrian ::

Jaz sem naročil en izdelek 31. janurja in ker do sedaj nisem prejel izdelka, sem dal 1. maja dispute, vendar mi je Aliexpress razlog označil za Invalid in napisal naj počakam še 10 dni, ker se Purchase Protection še ni izteklo. Potem sem spor preklical in 10. maja še enkrat dal zagnal spor.

Sedaj zgleda da so znova uporabili staro mnenje in bo spor šel znova v mojo škodo. Pri izdelku piše da je na carini, vendar je tako že 1 mesec.

Očitno ne bomo več naročevali na Aliexpressu.

Oktan ::

Jaz sem imel zelo podobno situacijo pa so mi dali refund. Je pa včeraj izdelek končno prišel po skoraj 3 tednih na carini, sam zdaj nič ne morem ker je dispute zaključen. Gre sicer za par €

_Denny_ ::

Ne sekiraj se, oni ti dajejo garancijo, da izdelek dobiš v 60 dneh. Če vmes pride do zombi apokalipse, globalne termonuklearne vojne ali v našem primeru pandemije, ni tvoj problem. Od zadnjih 5 disputov letošnjih naročil sem pri vseh dobil refund, pri dveh pa še kak teden kasneje tudi naročeno stvar...so si sami krivi, kaj so pa ignorirali prošnjo za 30-dnevno podaljšanje buyer protectiona in mi niti ne pride na kraj pameti, da bi za prejete stvari kaj naknadno nakazoval.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Okapi ::

Oktan je izjavil:

Jaz sem imel zelo podobno situacijo pa so mi dali refund. Je pa včeraj izdelek končno prišel po skoraj 3 tednih na carini, sam zdaj nič ne morem ker je dispute zaključen. Gre sicer za par €

Kako da nič ne moreš? Seveda lahko. Pišeš prodajalcu, da je izdelek prišel, in ga vprašaš, kako naj mu nakažeš denar. Če si pošten, seveda.

darkolord ::

Je pa včeraj izdelek končno prišel po skoraj 3 tednih na carini
Ne verjamem, da je bil 3 tedne na carini.

FoxKnox ::

Meni pa ustrajno podaljšujejo Delivery protection time pred iztekom 60 dni.(Trenutni delivery protection na AI je itak 90 dni)
Edini dispute,ki sem ga odprl po 90 dneh, pa sem skenslal, ker sem dobil robo naročeno 3.2.

Gregor33 ::

Naročil 1. februarja , dobil včeraj. Potovalo kar 2 meseca in pol.

BorutK-73 ::

Sedaj so podaljšali zaščito iz 60 na 90 dni.

Gregor33 je izjavil:

Naročil 1. februarja , dobil včeraj. Potovalo kar 2 meseca in pol.

Misliš 3 mesece in pol.:D

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Prišel paket iz konec februarja (tisti ki že cel mesec prispeva v državo), od moje pa paket iz sredine decembra.
Ostali ki so že večkrat prispeli v državo še jih ni videt. So pa že prišli paketi naročeni 3 tedne nazaj.

Skratka to sledenje je bolj tako tako. Zanesljivo je samo, ko ti napiše da je prišlo v lokalno pošto, takrat veš da ga je poštar še spakiral v torbo.
China post je pa še najbolj počasen.

yani2000 ::

OK, jaz pa sedaj te dni/tedne dobivam pakete naročene 27. marca.
Sem dobil že 4 pakete, še čakam na nekatere manjše.

Kosek1 je izjavil:

yani2000 je izjavil:

Hvala TineTone!
Še ena stvar kjer bo treba bit pozoren.
Mene sicer na email opozori, da bo čez 3 dni potekla protekcija.

Kje si pa to označil? Meni nič ne javlja.

Jaz nisem nič nastavljal. Kar samodejno mi pošilja opozorila o petekli protekciji.
Edino kar sem na hitro našel je:
https://home.aliexpress.com/account_set...
In potem imaš tam "Email Notifications".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yani2000 ()

BorutK-73 ::

Jaz sem tudi dobil paket naročen konec marca. Tako da lahko računamo na +4 tedne za pošiljke na normalnih 3-4 tedne. Skoraj dva meseca da pride paket, zato so pa podaljšali zaščito na 3 mesece.

hotig ::

Danes sem se odločil kupiti en izdelek. Po kliku na gumb Buy Now se mi je odprlo okno za vnos podatkov, kjer po navadi vpišem številko kartice. Toda tokrat je bila moja kartica s podatki že vpisana. Ne vem kako je prišlo do tega, vendar predvidevam, da sem pri prejšnjem nakupu po pomoti označil "Save this card". Nikakor v nastavitvah ne najdem možnosti, da bi to spremenil oz. da nebi imel shranjene kartice, iščem in pač ne najdem shranjenih podatkov o kartici in kako bi jih izbrisal. Lepo prosim, če mi lahko kdo "step by step" opiše postopek kako bi to rešil. Hvala že v naprej!

FoxKnox ::

hotig je izjavil:

Danes sem se odločil kupiti en izdelek. Po kliku na gumb Buy Now se mi je odprlo okno za vnos podatkov, kjer po navadi vpišem številko kartice. Toda tokrat je bila moja kartica s podatki že vpisana. Ne vem kako je prišlo do tega, vendar predvidevam, da sem pri prejšnjem nakupu po pomoti označil "Save this card". Nikakor v nastavitvah ne najdem možnosti, da bi to spremenil oz. da nebi imel shranjene kartice, iščem in pač ne najdem shranjenih podatkov o kartici in kako bi jih izbrisal. Lepo prosim, če mi lahko kdo "step by step" opiše postopek kako bi to rešil. Hvala že v naprej!


Account-wallet-my credit/debit card-remove card

hotig ::

FoxKnox je izjavil:

hotig je izjavil:

Danes sem se odločil kupiti en izdelek. Po kliku na gumb Buy Now se mi je odprlo okno za vnos podatkov, kjer po navadi vpišem številko kartice. Toda tokrat je bila moja kartica s podatki že vpisana. Ne vem kako je prišlo do tega, vendar predvidevam, da sem pri prejšnjem nakupu po pomoti označil "Save this card". Nikakor v nastavitvah ne najdem možnosti, da bi to spremenil oz. da nebi imel shranjene kartice, iščem in pač ne najdem shranjenih podatkov o kartici in kako bi jih izbrisal. Lepo prosim, če mi lahko kdo "step by step" opiše postopek kako bi to rešil. Hvala že v naprej!


Account-wallet-my credit/debit card-remove card



No, sem prišel do tega, vendar pri tem poskusu zahteva še dodatno registracijo na Alipay in je cel postopek. Tega Alipay do zdaj nisem imel, ga ne potrebujem in sem mislil, da obstaja kak enostavnejši postopek za izbris kartice, ki sem ga spregledal. Vseeno hvala za nasvet.

Kosek1 ::

hotig je izjavil:



Account-wallet-my credit/debit card-remove card


No, sem prišel do tega, vendar pri tem poskusu zahteva še dodatno registracijo na Alipay in je cel postopek. Tega Alipay do zdaj nisem imel, ga ne potrebujem in sem mislil, da obstaja kak enostavnejši postopek za izbris kartice, ki sem ga spregledal. Vseeno hvala za nasvet.


Jaz sem v Help vpisal remove card in mi je vrglo direkt na to. Seveda, je preveč zakomplicirano, ja. Se pa strinjam, nikjer na internetu ni dobro imeti shranjene podatke o kartici. Še na paypalu imam vpisano kartico, kjer je plačilo limitirano na 10 EUR.

hotig ::

Hvala za info. Sem šel po tvojem postopku, vpisal remove saaved card v Help. Dobil sem več ponujenih možnosti, izbral sem "How to add, save or remove a card on AliExpress?". Odpre se nova stran z opisom postopka shranjevanja in odstranitve kartice, kjer sem izbral "Click here to remove it" in mi je pokazalo shranjeno kartico, ki sem jo odstranil. Brez registracije na Alipay in celega postopka v zvezi s tem, res pa da ima spletna stran Alipay ikonografijo. To je to, sem preveril in kartica ni več avtomatsko dodana pri nakupu.

Kosek1 je izjavil:

hotig je izjavil:



Account-wallet-my credit/debit card-remove card


No, sem prišel do tega, vendar pri tem poskusu zahteva še dodatno registracijo na Alipay in je cel postopek. Tega Alipay do zdaj nisem imel, ga ne potrebujem in sem mislil, da obstaja kak enostavnejši postopek za izbris kartice, ki sem ga spregledal. Vseeno hvala za nasvet.


Jaz sem v Help vpisal remove card in mi je vrglo direkt na to. Seveda, je preveč zakomplicirano, ja. Se pa strinjam, nikjer na internetu ni dobro imeti shranjene podatke o kartici. Še na paypalu imam vpisano kartico, kjer je plačilo limitirano na 10 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

Karen ::

Jaz imam nov rekord na Aliexpressu: naročil 11. novembra 2019 (hoodie pulover za mularijo), računal da ga dobim do novega leta za darilo, no, dobil sem ga ta teden (19. maja 2020)... se pravi dobre pol leta :-)

Kosek1 ::

Karen je izjavil:

Jaz imam nov rekord na Aliexpressu: naročil 11. novembra 2019 (hoodie pulover za mularijo), računal da ga dobim do novega leta za darilo, no, dobil sem ga ta teden (19. maja 2020)... se pravi dobre pol leta :-)


Kaka dva meseca sta bila zagotovo zaradi Covid19. :)

BorutK-73 ::

Nikoli se ne naroča 11.11. akcij ker takrat vsi naročajo in boš dobil pakete krepko po novem letu.

In "popusti" so nateg, edino kar se takrat splača so kuponi.

Zgodovina sprememb…

slotech5 ::

Pozdravljeni

zanima me, kako je trenutno z naročanjem preko Aliexpressa in dostavo. A že naročate al je bolj smiselno počakati kakšen mesec, da se covid situacija še bolj umiri?

Hvala za odgovore.

pedalo ::

Cisto odvisno. 2 stvari sem narocil konec marca in se vedno cakam. Eno zadevo sem narocil konec aprila in jo prejel v 3 tednih.

FoxKnox ::

Jaz nisem dobil še nič naročenega od 27. Marca naprej.So mi pa podaljšali zaščito za en mesec vsi.
Dobil sem povrnjeno za dve pošiljke iz februarja, ki nista prišle v 90 ih dneh

BorutK-73 ::

Jaz sem dobil včeraj dva paketa naročena pred 4 tedni. Ampak to je loterija, še imam naročila za 2 meseca nazaj. Se pa zgleda stanje popravlja, ta teden naročil par stvari in se vsaj po trackingu zdi da se stvari odvijajo hitreje. Mesec nazaj je trajalo tri tedne da so sploh odposlali iz skladišča.

slotech5 ::

Hvala, sem naročil neko manjšo zadevo. S paketom za 20€ bom pa še malo počakal.

letmein ::

Nov "status" očitno.."Item pending international transport availability". Pa sem že mislil, da mogoče celo bo v 30 dneh..

flameir ::

Kje se da vidt za vse na enkrat kok časa je še ta protection time? Ker meni pri nekaterih piše, da je kao dostavljeno, pa nisem nič dobil. Prej se mi to ni dogajalo, zato sklepam, da so paketi še na poti? En prodajalec mi je danes napisal, da naj počekiram pošto, ker naj bi bil paket že tam (ovitek za 1,5e). Jaz ne vem, a to kar zginja na pošti al pač še ni tam?

darkolord ::

Še ni tam. Če je na pošti, preveriš na https://sledenje.posta.si in za navadno pošto je to edino merodajno

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

ja tko je. Tudi meni je pri par paketih en tracking javil , da je prispel v slo, a daleč od tega, je pršu recimo v EU.
17track.net je bolj "natančen" od kakih "wish" varjant.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

BuDi79 ::

Vuli je izjavil:

ja tko je. Tudi meni je pri par paketih en tracking javil , da je prispel v slo, a daleč od tega, je pršu recimo v EU.
17track.net je bolj "natančen" od kakih "wish" varjant.
Najbolj natančen je v resnici http://parcelsapp.com/en/
««
59 / 189
»»