» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
57 / 189
»»

Bellzmet ::

Jaz sem sedaj dobil naročilo iz 20. novembra.

Furbo ::

Jaz naročam samo robo, ki jo imajo že v EU.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

" . . . naročil konec januarja pa sem v roku 10 dni dobil robo od tega. "

Možno da je bilo EU skladišče.

mat11 ::

Evo rekorda. 10x manjši vijaki, naročeni 4.2.2020 prišli 18.2.2020
In ja kitajski štempli, prišlo iz Kitajske.
mat

louser ::

fikus_ je izjavil:

" . . . naročil konec januarja pa sem v roku 10 dni dobil robo od tega. "

Možno da je bilo EU skladišče.

Ne nujno 6-7 dni od odpreme iz Kitajske v Slovenijo.

_Denny_ ::

AE več ni tako poceni kot je bil...na skoraj vsako stvar (neglede na vrednost) nabijejo vsaj 2€ poštnine. Dobiš prav dejavu slovenskih trgovin, ko za 50 centni kabel plačaš skoraj 2,5€ poštnine :))

Btw pri naročevanju glejte, da bo poslano prek Cainiao Super Economy ali pa turškega PTT-ja. Čisto vse naročeno v začetku februarja in poslano prek teh dveh sem ta teden že dobil, medtem, ko China Post Registered iz konca 2019 še zdaj (že od sredine januarja) ležijo v Beijingu na carini.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

ttommy ::

Cainiao super economy global, ali samo Cainiao super economy?
Gamer

_Denny_ ::

Oboje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bedarija ::

zato pa ti nabijejo še 2€ poštnine ker gledaš da je dobra hitra pošta. kitajska vlada samo njihovo najcenejšo varianto krije. drugače se pa vse kablovje adapterji itd dobi veliko ceneje kot v sloveniji. ravno na zadnje kupoval adapter micro hdmi - hdmi, pa je x3 razlika z enaA ki ima najceneje in gre za identičen kitajski adapter. (govorimo pa seveda o izdelku z vrednostjo enega evra)

_Denny_ ::

Bi rekel, da to po novem počnejo zaradi trackinga, ker vedo, da bo stvar potovala dlje kot običajna 2 meseca in bodo lahko lažje zavračali dispute. Zgoraj omenjeni Cainiao je bil free shipping, TR PTT ~60 centov, a je prišlo x krat hitreje od pod prisilo doplačanega China Post Registered pošiljanja.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

hojnikb ::

A še komu traja dost dolg, da dobi nazaj refund? Čakam že 11 dan, pa še vedno stoji na "Refund Processing"...
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Isto, že čakam skoraj 14 dni.

AvtoR ::

Da si sposodim temo.
15 januarja sem na Gearbest naročil nekaj malenkosti. Eno stvar je v pošiljanju, dveh pa do danes sploh še niso poslali. Koliko časa imam, da dam dispute na Pay palu?

matobeli ::

90 alpa celo 180 dni, dovolj torej. Lahko pa prek GB skenslaš naročilo zna bit da bo prej denar vrnjen.

bedarija ::

sem mislu da jaz nimam sreče z gearbestom ker naročila 16.2. še niso odposlali =)

con28 ::

Kaj se zgodi z refundom, če je št. bančnega računa od naročila do prejema zamenjana? Plačano je bilo s kartico Visa.

PrihajaNodi ::

Dobis nazaj na tvoj na racun.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Karen ::

Furbo je izjavil:

Jaz naročam samo robo, ki jo imajo že v EU.

Jaz precej naročam (beri 1300 naročil plus)... pa sem tudi tako mislil; evo, naročil 6.2.2020 (Ships from Spain, processing time 5 working days, dostava 3-10 dni). Nekaj časa je kazalo da mi danes vrnejo denar če ne odpošljejo, zdajle imam še vedno awaiting shippment, podaljšali za 16 dni... naročil ravno zaradi tega ker sem mislil da imajo dejansko na EU lagerju in bom dobil v zglednih 10 dneh nekje, pa očitno nimajo, in to LemfoGlobal store... uradna Lemfo štacuna... da ne govorim da mi na message tudi ne odgovorijo. Sem se hotel Corona sindromu izognit ravno z naročilom v EU pa je isti shit... razmišljam da bom storniral - pol bom pa še na svoj denar čakal k vosu...

louser ::

bedarija je izjavil:

zato pa ti nabijejo še 2€ poštnine ker gledaš da je dobra hitra pošta. kitajska vlada samo njihovo najcenejšo varianto krije. drugače se pa vse kablovje adapterji itd dobi veliko ceneje kot v sloveniji. ravno na zadnje kupoval adapter micro hdmi - hdmi, pa je x3 razlika z enaA ki ima najceneje in gre za identičen kitajski adapter. (govorimo pa seveda o izdelku z vrednostjo enega evra)

Ne, je ne. Ta poštnina je že všteta v ceno izdelka. Je pa res, da je cena take poštni par deset centov. Kar je dovolj, da krije potovanje po Kitajski, ne pa tudi izven nje.
Izven nje ceno krijejo druge pošte in sicer tako, da dvignejo poštnine lokalnim strankam. Primer: naročiš šišmiš čunga lunga za en eur iz Kitajske. Poštnina brezplačna, a je v bistvu tistih 20 centov poštnine vključenih že v ceno produkta in teh 20 centov je tudi dovolj, da pokrije stroške poštnine po Kitajskem. Ne pa recimo tudi Pošte Slovenije. Pošta Slovenije svoj minus krije z višjo poštnino za domače stranke.

In tako deluje pošta po vsem svetu. Državam, ki so uvrščene med Razvijajoče se države poštnino subvencionirajo razvite države.

Kitajska si je ta status pred leti ponovno pridobila (razvijajoče se države), mislim pa da ga bodo kmalu izgubili in novega istega statusa tokrat ne bodo dobili.

con28 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Dobis nazaj na tvoj na racun.


Kaj se zgodi z refundom, če je št. bančnega računa od naročila do prejema zamenjana? Plačano je bilo s kartico Visa.

Kateri račun, če je št. oz. banka druga?

Mare2 ::

con28 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Dobis nazaj na tvoj na racun.


Kaj se zgodi z refundom, če je št. bančnega računa od naročila do prejema zamenjana? Plačano je bilo s kartico Visa.

Kateri račun, če je št. oz. banka druga?


Sporoči jim nove podatke. Včasih vrnejo nazaj na kartico. A kartice tudi nimaš več?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

con28 ::

Druga kartica je sedaj, ni Visa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: con28 ()

Mare2 ::

con28 je izjavil:

Druga kartica je sedaj, ni Visa.


Sporoči jim nove podatke, torej št. kartice. Nove. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Okapi ::

con28 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Dobis nazaj na tvoj na racun.


Kaj se zgodi z refundom, če je št. bančnega računa od naročila do prejema zamenjana? Plačano je bilo s kartico Visa.

Kateri račun, če je št. oz. banka druga?

A številka Vise je druga? Ker vrnejo na Viso, ne na bančni račun.

con28 ::

Druga. Lahko dam od žene št Vise ampak je tudi druga št.?

Okapi ::

Na banki, kjer si imel Viso, vprašaj, kaj se zgodi z denarjem, ki je nakazan na staro številko.

Za TRR vem, da te NLB obvesti, da si dobil denar na račun, ki je že zaprt.

con28 ::

Ali kdo ve, če SKB tudi obvesti, da si dobil denar na račun, ki je že zaprt?

bedarija ::

res nočem bit nesramen amapak že 3 dni sprašuješ na tem forumu stvari ki bi jih verjetno lahko izvedel z 10 minutnim klicem na svojo banko.

Mare2 ::

con28 je izjavil:

Ali kdo ve, če SKB tudi obvesti, da si dobil denar na račun, ki je že zaprt?


Praviloma denar ne sede na račun. Saj ne more, če je zaprt. Upaj, da ga vrnejo plačniku, da ti ga morda nakaže na pravi račun. :)

Daj mi podatke o TRR in kartici, jim bom jaz posredoval. OK? Da ne boš tu še tri dni spraševal neumnosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

PrihajaNodi ::

Mare2 je izjavil:

con28 je izjavil:

Ali kdo ve, če SKB tudi obvesti, da si dobil denar na račun, ki je že zaprt?


Praviloma denar ne sede na račun. Saj ne more, če je zaprt. Upaj, da ga vrnejo plačniku, da ti ga morda nakaže na pravi račun. :)

Daj mi podatke o TRR in kartici, jim bom jaz posredoval. OK? Da ne boš tu še tri dni spraševal neumnosti.



Meni je prislo brez problema.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

borisk ::

Ko pride denar na naprti račun, ga da banka na poseben konto, potem pa te obvesti, da prideš po €€, vsaj na bivšem skbju je blo tako, mislim da je tudi povsod drugje tako, ker je postopek vsaj do neke mere najverjetneje zakonsko predpisan.

jonystar ::

Se sedaj ko je korona virus kaj dl časa čaka na pošilko al je še vedno tako, kot je bilo?

darkolord ::

Ja.

:)):))

JeBelaCesta ::

jaz sem oddal naročilo 2020-2-12 in dobil 2020-3-4
lep pozdrav iz višav ;-)

LunaJoy ::

Meni so po dobrem mesecu neprocesiranega naročila preko alija odpisali, da bo zadeva poslana, ampak da imajo trenutno težave pri sami dobavi, ker mnoga podjeta na kitajskem še vedno niso zagnala poslovnih procesov.

maticm ::

Je dostava iz alija še možna??

MIHAc27 ::

Pošte še obratujejo... je pa tudi pri meni pri treh naročilih trajalo veliko dlje, da je sploh šlo na pošto. Ponavadi je že po dnevu ali najkasneje dveh stvar v pošiljanju... sedaj je pa povsod trajalo cel teden ali še več.

bmwwww ::

Jaz ti povem tako. 1 teden iz Kitajske do Slovenije rabil paket, zdaj pa 4 dni stoji nekje v Ljubljani. Posta pa bla 4PX

MIHAc27 ::

govoril ravno včeraj z poštarjem, ki dostavlja z kombijem... delajo normalno ampak promet se jim je pa močno povečal. Ker ni osebnih prevzemov temveč vsi delajo samo še z spletno dostavo je to povsem razumljivo. In upam, da dajejo prednost interni pošti, zunanja lahko tudi malce počaka.

Še bolj pa upam, da ljudje iz dolgčasa ne naročajo šrota, ki ga ne rabijo nujno in z tem pošto samo obremenjujejo.

BorutK-73 ::

Jaz sem dobil v ponedeljek dva paketa, prišla v 10 dneh.

Se pa strinjam z Mihac27, bolje počakati kakšen mesec z novimi nakupi.

Zgodovina sprememb…

hotig ::

A je mogoče kdo naročal kake zaščitne izdelke (rokavice, maske)? Zanima me, če kdo mogoče ve, kakšna je situacija s temi izdelki? Vse, kar sem našel, je bolj tatko tako napisano, da ni nič jasno. Nekatere slovenske trgovine imajo celo zapisano, da ne prodajajo več posameznikom in da morajo vse izdelke, ki jih bojo dobili najprej ponuditi javnim zavodom.

Zanima me, ker sem na Aliexpress naročil rokavice in maske (sicer iz EU države) z rokom dobave do 31.3. oz. do 1.4. pa upam da mi nebojo zdej kej na carini komplicirali. Majo pa tudi dostavo iz Kitajske z precej ugodnimi roki dobave (če sploh bo) in večkrat ceneje kot pri nas. Če ne dobim do konc tega meseca iz Evrope, bom pa probal do konc drugega meseca nabavit iz Azije 8-)

bmwwww ::

Narocanje znotraj EU nimaš carine

fikus_ ::

Mislim, da so Zdravstveni pripomočki brez carin na uvoz, edino DDV moraš plačat za pošiljke nad 22€

Za carine poglej TARIC.

Mare2 ::

Je kdo v zadnjih 10-ih dneh prejel kako pošiljko iz Alija?

Pičakujem en paketek, pa me zanima, če to deluje.

Hvala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krho ::

Jest sem včeraj nočne lučke pa polnilce za telefon naročil.. vse je bilo poslano.. kdaj bo pa prišlo, pa nimam pojma.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mat11 ::

Jaz že 14 dni nič. Imam občutek, da je pošta dala pakete v karanteno. ?
mat

olnt ::

Kakšna je razlika med baterijami 1.2 V, ki jih ponuja AE in 1.5 V, ki jo imam doma?

Urbano#Desno ::

1,2V so ponavadi polnilne.
Naprava ki rabi nX1.5V ne bo delovala ali pa samo ko bodo nX1.2 baterije čisto polne (vsaj za večino to velja).

olnt ::

Torej te polnilne niso uporabne za vse ali celo večino naprav, kjer sicer navadne odgovarjajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: olnt ()

matobeli ::

Ne, ni res. Večina naprav deluje na NiMh akumulatorje ali alkalne baterije enako dobro. Razen če piše da obvezno alkalne.

Sicer pa, ne nabavljat generičnih baterij iz aliexpressa.
««
57 / 189
»»