» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
56 / 189
»»

bedarija ::

jst zdaj zih ne bom nič naročal, tudi če gre čez nikoli ne veš kateri bacili so gor. ja vem sej so skos gor bacili sam zdaj je še toliko huje

schrack ::

Pozdravljeni,
29. novembra sem naročil en daljinec. Konec tega meseca bi se iztekel rok, ampak prodajalec je danes podaljšal zaščito pri
nakupu še za 30 dni. Se pravi, da sedaj nimam kaj odpirati disputa? Naj čakam v nedogled? Grrr...
Imate podobne primere?

matobeli ::

Amm, nisem vedel da to lahko prodajalec kar sam podaljša, ponavad lahko sam daš zahtevek.

zmer se lahko pritožiš na AE in jih vprašaš za mnenje, mogoče je pa to del politike ker so lih po novem letu in imajo mal zdravstvenih težav.

Groot ::

schrack je izjavil:

Pozdravljeni,
29. novembra sem naročil en daljinec. Konec tega meseca bi se iztekel rok, ampak prodajalec je danes podaljšal zaščito pri
nakupu še za 30 dni. Se pravi, da sedaj nimam kaj odpirati disputa? Naj čakam v nedogled? Grrr...
Imate podobne primere?


Sklepam da je prodajalec ponudil podaljšanje. Preprosto zavrneš in odpreš dispute

schrack ::

Groot je izjavil:

schrack je izjavil:

Pozdravljeni,
29. novembra sem naročil en daljinec. Konec tega meseca bi se iztekel rok, ampak prodajalec je danes podaljšal zaščito pri
nakupu še za 30 dni. Se pravi, da sedaj nimam kaj odpirati disputa? Naj čakam v nedogled? Grrr...
Imate podobne primere?


Sklepam da je prodajalec ponudil podaljšanje. Preprosto zavrneš in odpreš dispute

Groot, toliko pa tudi razumem. Poglej sliko spodaj:

 Ali

Ali

Groot ::

In kje je problem? Pač odpri dispute in napiši da nisi dobil izdelka. Prodajalci avtomatsko "v dobro kupca" vedno podaljšujejo čas zavarovanja in praviloma trdijo, da je izdelek že zelo blizu kupca itd itd itd. V teh letih odkar naročam na Aliexpress se mi je že kar nekajkrat zgodila ista zgodbica, kjer pa se tudi naknadno izdelek, ki je bil baje tik pred mojimi vrati, nikdar ni prikazal. Zato pač odpreš dispute in naj se prodajalec ukvarja, da res dokaže, da je dejansko poslal izdelek.

MadMax ::

Jaz sem ravno prejšnji teden prejel paket, poslan konec oktobra.
Tako da včasih se pa vseeno prikaže.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matobeli ::

Jaz tudi, ampak vmes sem tud dobil resend.
Načeloma sem se začel izogibat "free standard shipping" zadevam, ker če so 2 leti nazaj vsi prišli v roku 14dni do 1mesec je zdej povprečje že skor 2mesca.

bedarija ::

jaz vedno dam opcijo sellerju da podaljša protection za/do 30 dni če že sam tega ne stori. drugače pa:
-če ne želi podaljšat odprem dispute,
-če tudi po podaljšku ni izdelka odprem dispute,
-če po podaljšku še enkrat podaljša odprem dispute.

se mi ne mudi in vem kako se to pošilja z ladjami ki rabijo mesece da kam pridejo tako da mi je fer da jim omogočim eno podaljašnje ker se mi je dostkrat zgodilo da sem dobil izdelek po prvotnem roku.

schrack ::

Bedarija hvala, se pravi da imajo prakso kar sami prodajalci podaljšati?
To se mi je zgodilo prvič. Enkrat bom počakal, naslednjič bom tudi jaz odprl dispute.
Hvala za razjasnitev.

lolipop2 ::

Ko smo ravno pri teh dostavah, eno vprašanje:

8. decembra sem naročil izdelek, kjer je pisalo na naslovni strani izdelka pri "poštnini" tako: estimated deliery 23-44 days.
Danes je 50. dan od naročila. Če grem na Orders, mi pri izdelku piše "full refund if item not received in 60 days".
Na desni strani pa piše "Your order will be closed in: 12 days 23 hours 19 minutes"

Kaj je sedaj najbolje storiti? :-/

bedarija ::

"full refund if item not received in 60 days" to je aliexpressov buyers protection. Ko ti naročiš začne teči 60 dnevni rok, v katerem če izdelka ne dobiš lahko zahtevaš vrnitev kupnine. Ravno o tem se menijo zgornji posti. Lahko prosiš za podaljašnje buyers protectiona, če se ti da še malo počakat. Nekje 5 dni pred iztekom roka to narediš (pri tebi je še 12 dni), greš pod account > my orders > na dani order > tracking info > nato je nekje link extend buyers protection, ali pa 2 dni pred iztekom tega buyers protectiona (ki je pri tebi še 12 dni) odpreš dispute in izbereš logistics problem > time is running out on buyers protection and i havent received item yet (neki tazga piše) in zahtevaš full refund.

kot sem zgoraj napisal jaz osebno omogočim sellerju da podaljša še za 30 dni, imaš pa ti polno pravico in ni proti "zakonu" da takoj po tem prvotnem 60 dnevnem roku odpreš dispute in mu ne omogočiš podaljšanja kljub temu če on to sam naredi.

@schrack
nekateri sami podaljšajo, celo tekom roka pošiljajo maila če si že dobil in da se opravičujejo da toliko traja, drugi ne podaljšajo niti ko jih prosiš. Se mi je zgodilo da mi ni hotel podaljšat pa sem dispute odprl, nato je pa seller v disputu pisal češ sej veš kako dolgo pošilke hodijo pa naj dispute zaprem in še malo počakam ker je ziher na poti in sem jim seveda odgovoril da če vedo da dolgo hodijo in so prepričani da bo prišlo, bi mi pa protection podaljšali.

prvo pravilo aliexpressa, nikoli ne zapri disputa, kljub temu da ti govorijo da bodo stvar rešili prec ko ga zapreš, kajti ko ga enkrat zaključiš ga ni možno več odpret, rešitve pa seveda ni od nikoder.

lolipop2 ::

OK, bom še počakal 10 dni, pa da še ujamem tisti dispute. Sem pa pisal prodajalcu, da vidim, kaj bo rekel.

DrDre95 ::

lolipop2 je izjavil:

OK, bom še počakal 10 dni, pa da še ujamem tisti dispute. Sem pa pisal prodajalcu, da vidim, kaj bo rekel.


Pa misliš da bo čez 10 dni tisti Kitajski prodajalec sploh še živ?

link_up ::

Dobri ste, da jim dajete potuho. Ce v tistem astronomskem roku ne uspe stvar priti do tebe je dispute avtomatski. Kaksni 30 dni dodatno? Me ne zanima, ce je poceni...naj pa zvisa ceno, ce ne znese. 2 mesca za dostavo 3g tezkega dela je zaj.. v ziv mozag.
In and Out

Groot ::

link_up je izjavil:

Dobri ste, da jim dajete potuho. Ce v tistem astronomskem roku ne uspe stvar priti do tebe je dispute avtomatski. Kaksni 30 dni dodatno? Me ne zanima, ce je poceni...naj pa zvisa ceno, ce ne znese. 2 mesca za dostavo 3g tezkega dela je zaj.. v ziv mozag.


Enako. Če v 60 dneh ne pride, vedno odprem dispute. Od začetka, ko še nisem toliko poznal prakse delovanja, sem tudi sam pogosto sprejemal podaljšanja zavarovanja. Ampak potem nekajkrat izdelka tudi ni bilo od nikjer. Zato sedaj striktno dispute kak dan pred potekom 60 dni.

Navsezadnje, v temi Mimovrste se vsi jezijo da dostava zamuja. Ne vem zakaj bi sedaj zaradi pošiljanja iz Kitajske stvar bila drugačna. Saj je zato določen ustrezno daljši rok. Od tistih res dobrih trgovcev sem stvari dobil tudi že v roku 10 dni, pa je bilo poslano iz Kitajske (da ne bo kdo trdil, da potem je pa zagotovo prišlo iz EU).

bedarija ::

paket naročen 29.11. odposlan 1.12. z delujočim trackingom, in za paket sem moral podpisat je prišel danes par dni pred iztekom buyers protectiona. dogaja se. sam ste nekateri take škrtice da komaj čakate da poteče in lahko nazaj zahtevati tistih par evrov ki vam ne pomenijo nič, kitajci pa brez njih ne morejo preživet

Groot ::

bedarija je izjavil:

paket naročen 29.11. odposlan 1.12. z delujočim trackingom, in za paket sem moral podpisat je prišel danes par dni pred iztekom buyers protectiona. dogaja se. sam ste nekateri take škrtice da komaj čakate da poteče in lahko nazaj zahtevati tistih par evrov ki vam ne pomenijo nič, kitajci pa brez njih ne morejo preživet


Haha yeah kar verjami v pravljice. Res mi je smešna ta dvoličnost, če gre za Mimovrste ali kogarkoli podobnega je jok in stok kako dostava ni točna. Ampak pri Kitajcih pa od nekje čudežno popuščanje.

St235 ::

ne gre za nikakršno čudežno popuščanje ampak za dejstvo, da kolikor si plačal takšen service dobiš. Če mi nekdo za 99 centov dostavi nekaj čez polovico sveta, seveda nimam enakih standardov, kot če mi nekdo računa 5 eur za 2km dostave.

bedarija ::

in od kje ti da jsz težim glede dostave na mimovrste? se ti ne zdi bolj verjetno če dopuščam enim dopuščam tudi drugim? ker res ne živim samo zato da bom na pakete čakal takoj ko oddam naročilo. sicer pa če mimovrste obljubi paket v dveh dneh dostavi pa ga v štirih pa se dogaja vse v slo, potem lahko na paket iz aliexpressa ki ti ga obljubljajo v 45 dneh počakaš nekaj več kot 60 dni ne? iz drugega konca sveta pride, z zastonj dostavo, ti pa primerjaš z mimovrste ...

matobeli ::

Kitajci vzamejo v zakup da zgubijo x paketov od n poslanih. Za njih najbolj ugodna opcija.

Sploh se pa noben ne sekira. Razen glupih strank.

Obljubljajo pa dostavo od npr 20-45 dni. Če po tem datumu pač ni, jebat ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Izak ::

Jaz še vedno ne dobivam potrditvenih emailov pri naročilu na aliexpress? Ima kdo kakšnen nasvet?

_Denny_ ::

Koronavirus – paketi in pošta s Kitajske oz. Ali se z Aliexpress pošto s Kitajske lahko okužim s koronavirusom?

TL;DR: Ne.

bedarija je izjavil:

paket naročen 29.11. odposlan 1.12. z delujočim trackingom, in za paket sem moral podpisat je prišel danes par dni pred iztekom buyers protectiona. dogaja se. sam ste nekateri take škrtice da komaj čakate da poteče in lahko nazaj zahtevati tistih par evrov ki vam ne pomenijo nič, kitajci pa brez njih ne morejo preživet

V tem času, ki si ga porabil za pisanje tega posta, je povprečen AE kitajski trgovec zaslužil več kot so tvoji starši, ti in še bodo tvoji otroci v celem življenju. Miti s pestjo riža na dan so že dolgo mimo...njihove plače so kar na ravni Moldavije in Ukrajine, če napišem samo nam najbližje države.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

flameir ::

Dobava z alija potek normalno al je kej ustavljeno zaradi korone? Hvala

darkolord ::

Kar imajo direkt na zalogi, bo verjetno šlo naprej, nove stvari pa bolj ne.

flameir ::

Kako pa veš, kaj je direkt na zalogi in kaj ne?

Samael ::

Ni povsem tako.
Nekateri kitajski trgovci so že pred pričetkom kitajskega novega leta nekako v polovici januarja svarili, da gredo na "dopust" tudi China post uradniki, tako da je najbrž odvisno tudi, kdo je prevoznik pošiljke.

Hkrati pa je glede na omejitev letalskega poštnega prometa na kitajsko realistično pričakovati, da je omejitev tudi iz kitajske smeri.
Začasno ustavljen poštni promet s Kitajsko
Datum objave: 04.02.2020
Zaradi izbruha koronavirusa so odpovedani leti na Kitajsko, zato do nadaljnjega ustavljamo sprejem vseh poštnih pošiljk za Kitajsko.

Uporabniki do preklica ne morejo oddajati pošiljk za to naslovno državo. Izjema so UPS pošiljke, kjer je pred oddajo potrebno preveriti, če je prenos možen za predvideno naslovno pošto. Po zadnjih podatkih za Vuhan z okolico sprejem ni možen.

Sprejem je ustavljen, ker so letalski prevozniki, s katerimi sodeluje Pošta Slovenije, do nadaljnjega ukinili lete za Kitajsko. Ukinitev je predvidena do 8. februarja. Prav tako je lete do nadaljnjega ukinila večina drugih letalskih prevoznikov. Pri Pošti Slovenije iščemo nadomestne transportne poti, da bi uporabnikom ponovno omogočili oddajo vseh vrst poštnih pošiljk. Takoj, ko bo možnost sprejema ponovno vzpostavljena, bodo uporabniki o tem obveščeni. Pošiljke, ki so že na poti iz Kitajske za Slovenijo, je pričakovati z zamudo. Uporabnikom svetujemo, da pozorno spremljajo obvestila glede dostave.

Vsem uporabnikom se zahvaljujemo za razumevanje.

Vir:https://www.posta.si/o-nas/novice/zacas...
Ne razumem, kako se lahko ljudem, ki naročuje iz Kitajske preko "free shipping" mudi. Mislim, saj niste od včeraj no?

flameir ::

Saj ne da se mi mudi, sam če bom kupil steklo za nov telefon in ga en bo tri mesece zdej, pol pač raj kle plačam tistih 20e, ker mi bo še vedno ceneje, kot razbit ekran.. :D

AvtoR ::

Naročil držalo za telefon 20.1. 2020 in še eno malenkost. En paket je šel naprej čez 3 dni, drugega pa še niso niti poslali...
Vse skupaj vredno par evrov. Upam da pride v roku 2 mesecev...

lolipop2 ::

hmm, jaz sem pred dnevi naročil nekaj in sedaj mi piše tole:

"Will be shipped within: 18 days 23 hours 26 minutes" Pred dnevi je bilo še 11 dni, sedaj 18. Opcije imam samo Extend processing time ali pa Cancel.

DarwiN ::

Posledica lunarnega novega leta in/ali virusa. Jaz imam odprto naročilo od 19. januarja, pa še vedno piše "Will be shipped within: 18 days 23 hours 21 minutes".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

lolipop2 ::

Se pravi, kar čakam....pa ko bo, bo?

DarwiN ::

Seveda.. Saj pošljejo praktično vedno. Včasih tudi na zadnji dan tega obdobja obdelave naročila.. Vprašanje edino, kdaj bo prispelo pod današnjimi pogoji. Enkrat v naslednjih 3 mesecih najbrž. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

blackmack ::

Kako dobivate kaj pošiljke? Jaz namreč nisem dobil še nobene z odpošiljanjem začenši po 20 decembru, naročene na aliexpress ali ebay.

BorutK-73 ::

Stojijo naročila že več kot dva tedna. Sem pa dobil pakete ki sem jih naročil pred kitajskim novim letom, okoli 15. 1. sem naročil.

Zgodovina sprememb…

__Devil__ ::

Prejel ravno danes en paket in včeraj enega. Tudi sodelavec je dobil paket, vendar pa nekatera naročila stojijo in imajo po 1-2 tedna čakanja na pošiljanje. Lahko, da virus kaj vpliva na to :D

zuz3k ::

je kdo naročil iz aliexpressa kvaliteten selfiestickz tripodom, pa da je kvaliteten in kater

lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

bmwwww ::

Vse je stalo do 10.2. zaradi Kitajskega novega leta in seveda kronavirusa. Po 10.2. sem tud na trackingu videl, da se je dejansko paket premaknil.

FireSnake ::

Večkrat se zgodi, da dajejo lažne številke za sledenje.
Da, tudi to "ponarejajo".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Neznalka ::

Jaz sem v obdobju 10.-15.1. naročila 4 pakete, od tega je do zdaj prišel samo eden.

Pri ostalih imam samo pri enem dejansko uporabno tracking številko, ki je vidna tud na strani slo pošte, in kaže, da je paket še vedno na Kitajskem (ravno včeraj se je spet premaknil).

Je še upanje, da dobim te stvari? Mal me skrbi, da je domov prišel kak listek oz. da se je zgubilo med reklamami, ker gre za majhne pošiljke...

bmwwww ::

Itak da bo prišla roba, malo potrpljenja. Sploh paketi ki so free shiping se mi zdi da rabijo več cajta, vsaj tako sem do zdaj opažal.

To sem dobil 3.2. ko sem spraševal enega kitajca kako in kaj je z naročilom...

As now we are still in CNY holiday, I'm sure you have already heard about the epidemic situaiton here in China. Our govenment is working hard to prevent and control the epidemic. We have been informed by government hat the Chinese New Year holiday as been officially prolonged and we were told to resume work from 10th of Feburary. We are sorry for inconvenience caused. Your understand and patience will be great appreciated by us.

Best Regards

Steven

__Devil__ ::

Vsi paketi prispejo, tako pač je z Aliexpresom. Nekateri rabijo zelo dolgo, tako, da vmes že pozabiš na paket (2+ meseca). Verjetno ima vpliv tudi korona virus in kitajsko novo leto, naj bi bil nek 18 dnevni zamik za veliko paketov pred kratkim, vendar bo. Ene slušalke sem dobil sredi januarja naročene 25 oktobra, sem pisal prodajalcu pa je rekel naj še počakam kak teden ali dva , potem pa so res prispele, vse super. Aliexpress je za vajo potrpežljivosti :D

bedarija ::

aliexpress je za une ki hočejo kupovati poceni in se jim ne mudi. čudi me da ljudje še vedno ko naročajo na aliexpresu dobijo izdelek za pol cenej ko v sloveniji potem bi ga imeli pa prec naslednji teden že pred vrati. eno ali drugo, poceni ali hitro, oboje žal ne gre. kitajsko novo leto ustavi celotno državo za 7 dni, letos je pa seveda še corona virus dodatno ustavil proizvodnjo in pošiljanje paketov, tako da je prec 2-3 tedne zamude s pošiljkami. jaz bom čez kak teden spet naročeval pa bomo vidli kako bo.

M-XXXX ::

Sem naročil nekaj iz Tenda store, nobenega feedbacka, da ne govorim o tem da mi sploh na sporočilo ne odpišejo (in to že kakšen teden). Se splača čakati, ali bolje nekje drugje naročit?

darkolord ::

Misliš ne na Kitajskem?

M-XXXX ::

darkolord je izjavil:

Misliš ne na Kitajskem?

Tako je ja, ali imam samo jaz tako smolo s trgovcem, ali je bolj kot ne cel Aliexpress zaustavljen :D?

darkolord ::

Kje pa si bil zadnje tedne? Pol Kitajske stoji zaradi virusa ...

M-XXXX ::

darkolord je izjavil:

Kje pa si bil zadnje tedne? Pol Kitajske stoji zaradi virusa ...

Nazadnje ko sem bral je bilo omenjeno samo letalsko pošiljanje, ladje naj bi še delale. GLede tega priznam, da nisem nič ujel...

fikus_ ::

Mislim, da imajo Kitajci dovolj dela sami s sabo in bo njihovo kompletno gospodarstvo še kar nekajčasa delovalo v varnem načinu, tako da ne pročakujte, da bodo naročila tekla kot po navadi.

Arzen28 ::

Sam sem pri enem naročil decembra, še danes nisem prejel robe, pri drugem pa sem naročil konec januarja pa sem v roku 10 dni dobil robo od tega. Res zanimivo, naročamo že nekaj časa preko aliexpressa pa nikoli nismo dobili tak hitro, ponavadi se čaka 6-10 tednov. Smo se menli da je zgleda število naročil toliko padlo zaradi virusa, pa smo zato tak hitro dobli :))
««
56 / 189
»»