» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
50 / 189
»»

The Player ::

Na Aliexpress sem zasledil, da lahko cene nakupov ogleduješ v različnih valutah. Glede na to, da pri nas uporabljamo €, naj potem tudi vse nakupe naročim v € al pustim kot je po defaultu v $? So te valute relevantne, al je to samo informativne narave?

Zanima me tudi kakšne imate izkušnje z nabavo računalniško elektroniko? Se splača al je preveč tvegano?

Sem gledal original micro SD kartico od Sandiska velikosti 32GB in je bila za pol cenej, kot pri nas (ca 5€, pri nas pa je ca 10€)

Mare2 ::

The Player je izjavil:

Na Aliexpress sem zasledil, da lahko cene nakupov ogleduješ v različnih valutah. Glede na to, da pri nas uporabljamo EUR, naj potem tudi vse nakupe naročim v EUR al pustim kot je po defaultu v $? So te valute relevantne, al je to samo informativne narave?

Zanima me tudi kakšne imate izkušnje z nabavo računalniško elektroniko? Se splača al je preveč tvegano?

Sem gledal original micro SD kartico od Sandiska velikosti 32GB in je bila za pol cenej, kot pri nas (ca 5EUR, pri nas pa je ca 10EUR)


Jaz sem kupil na Aliju original SAMSUNG EVO Plus 64 GB kartico, hitrosti U3 (lahko snemaš tudi v 4K kvaliteti), bilo je $ 15.40, s kartice so mi trgali 13,41 EUR.
Uporabi USD. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

pixelzgaming ::

Ceneje prideš skozi z USD, ker imajo naše banke boljši menjalni tečaj kot Ali.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Jabo1 ::

Na vrhu, kjer imaš "ship to" in našo zastavo si nastaviš na EUR. Vse cene so na seznamu še vedno v $, ko pa pogledaš določen izdelek, je cena v evrih. Ko plačaš naročilo je v screenshotu v evrih. Konverzija je avtomatična, zanjo ne plačaš nič, banka ti pa konverzijo zaračuna. Tečaj se dnevno spreminja. Če izvedeš naročilo, ga pa ne plačaš takoj ampak npr. drugi dan, se ti v primeru, da se tečaj spremeni, spremeni tudi znesek, ki ga moraš plačati. Sistem te opozori avtomatično.

Mare2 ::

Jabo1 je izjavil:

Na vrhu, kjer imaš "ship to" in našo zastavo si nastaviš na EUR. Vse cene so na seznamu še vedno v $, ko pa pogledaš določen izdelek, je cena v evrih. Ko plačaš naročilo je v screenshotu v evrih. Konverzija je avtomatična, zanjo ne plačaš nič, banka ti pa konverzijo zaračuna. Tečaj se dnevno spreminja. Če izvedeš naročilo, ga pa ne plačaš takoj ampak npr. drugi dan, se ti v primeru, da se tečaj spremeni, spremeni tudi znesek, ki ga moraš plačati. Sistem te opozori avtomatično.


Kaj hočeš s tem sporočilom povedat?

Jabo1 ::

Odgovor je bil namenjen Playerju in pixelzgamingu. Če te pa tako zelo moti, ga pa lahko tudi zbrišem.

St235 ::

Moti laganje in zavajanje. Menjalni tečaj Aliexpressa je praviloma bistveno slabši kot slovenskih bank. Ravno tako konverzije v Sloveniji banke praviloma ne računajo (še NLB je obupal nad to prakso). Tako s tvojim predlogom direktno škoduješ uporabnikom foruma.

Bellzmet ::

Hja to se da pa hitro preveriti. In se vidi, da tečaj NI bistveno slabši od slovenskih bank. Je praktično enak.

Npr.
https://www.aliexpress.com/item/Global-...

Aliexpress cena USD 245,99 = EUR 220,22
NLB menjava USD 245,99 = EUR 216,65 (tečaj ECB na 1 dan prej)

Se pravi je pri 250 USD na koncu razlike samo 3,57 EUR oz cca 1,5%. Zame praktično zanemarljivo, sploh, če kupuješ zadevo za 20 USD.

Kakorkoli je pa seveda bolje plačati v USD. Samo razlika v EUR ni bistvena.

St235 ::

Meni 1,5% niti pod razno ni zanemarljivo, sploh ker dobesedno denar stran mečeš brez vsake dodane vrednosti. Ravno tako to ne spremeni dejstva, da je govorjenje o zaračunavanju konverzij v kontekstu slovenskih bank totalno zavajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

FoxKnox ::

Lol, 4 evre tečajne razlike je zanemarljivo???
Ko pa dobite 5 evrov za plačat carinskih stroškov pa vsi v jok pa open dispute pa tožit kitajce zaradi CN22. Pa sej ne morš verjet.

Vsak evro se pozna pa tudi če je store kupon za 0.7 evra.

Mare2 ::

FoxKnox je izjavil:

Lol, 4 evre tečajne razlike je zanemarljivo???


On samo sedaj zagovarja svoje stališče, da s tem skrije pomen svoje nevednosti. Sedaj ve.

Jaz sem še celo tako šparoven, da naročim z aplikacijo, če je označeno Get our app to see exclusive prices. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Bellzmet ::

Hehe enim pa res ni pomoči:)

Če je 1,5% BISTVENO slabši pač nimate svoje možganske "wasserwaage" dobr naštelane :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Okapi ::

Bellzmet je izjavil:

Hehe enim pa res ni pomoči:)

Če je 1,5% BISTVENO slabši pač nimate svoje možganske "wasserwaage" dobr naštelane :)

Ali pa je mogoče nimaš ti. 1% razlike pri provizijah, obrestih in podobnih finančnih zadevah je veliko.

Bellzmet ::

Hehe 220 EUR namesto 217 EUR zame pač ni veliko. Kvečemu neumno, če veš, da je USD ceneje. Nikakor pa ne veliko.

Okapi ::

3 evre ni veliko, če nimaš izbire, ali če za to kaj dobiš. Če je pa to razlika med tem, da klikneš na eno ali drugo možnost, je pa to kar velika razlika. 3 evre tu, 2 evra tam, pa se nabere.>:D

Mare2 ::

Bellzmet je izjavil:

Hehe 220 EUR namesto 217 EUR zame pač ni veliko. Kvečemu neumno, če veš, da je USD ceneje. Nikakor pa ne veliko.


Eno je, kaj ljudje govorijo tu na forumu, drugo pa, ko doma nima kaj za jest.

Poznam enega bivšega prjatla, ker sem mu nehal posojat denar. Ni mu pa problem plačat nobenih stroškov. :)

Bellzmet ::

Sej ce ti vrne x+1% je ze veliko ;)

delfinus ::

St235 je izjavil:

Moti laganje in zavajanje. Menjalni tečaj Aliexpressa je praviloma bistveno slabši kot slovenskih bank. Ravno tako konverzije v Sloveniji banke praviloma ne računajo (še NLB je obupal nad to prakso). Tako s tvojim predlogom direktno škoduješ uporabnikom foruma.


Hoj,
NLB se kar lepo pridno zaracunava 1.5% za vse transakcije v tuji valuti, ki so opravljene s karticami. Vir tukaj: klik. Tocka 6.4.18
Prav tako ne gre pri konverziji za tecaje SI bank ampak za tecaj MasterCarda ali Vise.

lp, d.

matobeli ::

provizija MC ali Vise je od banke odvisna

NLB ;((

delfinus ::

matobeli je izjavil:

provizija MC ali Vise je od banke odvisna

NLB ;((


Tocno tako, to je ta famozna tocka 6.4.18 pri NLB. Pa se verjetno katere druge SI banke jo imajo. To je tudi eden izmed glavnih razlogov za mojo osebno zapustitev NLB. So preprosto predragi, da bi mel njihove kartice.

lp, d.

St235 ::

delfinus je izjavil:

St235 je izjavil:

Moti laganje in zavajanje. Menjalni tečaj Aliexpressa je praviloma bistveno slabši kot slovenskih bank. Ravno tako konverzije v Sloveniji banke praviloma ne računajo (še NLB je obupal nad to prakso). Tako s tvojim predlogom direktno škoduješ uporabnikom foruma.


Hoj,
NLB se kar lepo pridno zaracunava 1.5% za vse transakcije v tuji valuti, ki so opravljene s karticami. Vir tukaj: klik. Tocka 6.4.18
Prav tako ne gre pri konverziji za tecaje SI bank ampak za tecaj MasterCarda ali Vise.

lp, d.


Barabe jedne so to spet nazaj dale?

Glede tecaja se pa motis, ker nismo v zda.

Your bank may or may not use Mastercard foreign exchange rates to bill you...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Ker vmes so ukinili provozijo:
https://www.zurnal24.si/slovenija/never...

Steinkauz ::

Jst preprostno ne razumem, zakaj folk še vztraja na NLB.
Menjal takoj, ko so mi ukinl študentski račun.
Delavska hranilnica FTW.

jest10 ::

Steinkauz je izjavil:

Jst preprostno ne razumem, zakaj folk še vztraja na NLB.

Ker je ena redkih, ki omogoča osebni račun za poslovno rabo.

_Denny_ ::

Verjetno imajo neposodobljen pdf, ker tega nadomestila za menjavo valute nisem videl že od 03.2018 in imam vsak mesec vsaj en nakup v usd, cad ali aud (sicer ne prek AE, samo to je itak vseeno). Recimo tu je za januar in februar 2019 brez postavk "NAD. ZA MENJAVO VALU".

Steinkauz je izjavil:

Jst preprostno ne razumem, zakaj folk še vztraja na NLB.

Ker ne komplicirajo. Pred 11 leti sem brez zaposlitve in rednih dohodkov dobil iste bonitete kot so jih tistega časa samo redno zaposlene osebe (limit, Mastercard), kar mi je pomagalo pri prvih korakih online nakupovanja s tujine. Enkrat sem za hec kar tako v Kliku dal vlogo (+pričakoval zavrnitev), ki je bila že drugi dan odobrena medtem, ko bi na katero drugo banko moral nositi plačilne liste ali pa imeti x porokov. Že zaradi tega jim bom vedno ostal zvest.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

BorutK-73 ::

Zato smo jih pa morali dokapitalizirat, ker talajo denar.;)

A obstaja kakšen "Aliexpress" za avto dele?

A obstaja kakšen "Aliexpress" za avto dele?

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Je še kdo danes kaj naročal na AX in mu/ji ne deluje plačevanje? Nekaj sem zjutraj naročil, pa ni šlo skozi, ravnokar sem spet probal, pa imajo še kar probleme (probal sem tudi z drugo kartico).

matobeli ::

Jaz sem ob cca 12h, pa je šlo skoz.

CyberPunk ::

Kasneje je tudi meni - ampak v drugem browserju. Rahlo cudno, ker se je tisti krogec vrtel in je izgledalo, kot da je pri njih tezava (in potem je bil en error na temo "system busy").

zzitop ::

Na drugem forumu sem spraševal glede časa dostave, šele nato naletel na to temo, v kateri je že nekaj informacij. Kopiram:
Torej, rad bi kako informacijo več glede vaših izkušenj okrog trajanja za naročilo do 5$, s poudarkom na DO.
Pošiljke nad 5$ so namreč priporočene (registered), zato praviloma prispejo hitreje, prioritetno jih obravnava tudi carina ( so mi potrdili po telefonu). So tudi sledljive do cilja. Seveda je tudi pri teh pošiljkah najpočasnejša China post registered poštnina, Aliexpress standard shipping pa je precej hitra, kot tudi NL registered post, Singapore post registered itd...

Za pošiljke do 5$ pa obstaja nekaj različnih dostav:
- China Post Ordinary Small Packet Plus --------- po mojih izkušnjah zelo počasna dostava, tudi izven zagužvanih terminov, ki so konec leta, lahko traja blizu 60 dni ali celo več)
- 4PX Singapore Post OM Pro -------------- To mi je neznanka in ta me najbolj zanima. Pred časom sem že naročal, a se ne spomnim trajanja
- Cainiao Super Economy -------------------- Novost, ki pa očitno vsaj za sedaj ni hitra. 28. 2. sem prvič na tak način naročil in še ni dostavljeno. Je pa očitno dostavljeno do belgijske Bpost in potem forwardirano na cilj
- Yanwen Economic Air Mail ---------------- Že kar nekaj naročil in vedno precej, precej hitreje, kot China Post Ordinary Small Packet Plus. Realno traja vsaj za moja naročila od 8 dni in nikoli več kot 20. Tudi pred in okrog novega leta ne. Nazadnje naročil 2.3, prejel pa 20. 3. Številka sledenja se vmes spremeni v format UHXXXXXXXXXTR in gre preko turške PTT pošte, na kateri je tudi vidno sledenje.
Vse zgornje pošiljke so sledljive dokler so v Kitajski, nekatere tudi mednarodno, ne pa tudi v Sloveniji.

Vem, da je enostavno razbrati, da je Yanwen najboljša izbira, a kaj, ko ne obstaja vedno. Tokrat moram nekaj naročiti in pri vsej ponudbi imam izbiro samo China Post Ordinary Small Packet Plus, 4PX Singapore Post OM Pro, Cainiao Super Economy ter registered možnosti, ki pa so plačljive in niso par centov. Torej, vse, žal pa ravno Yanwena ne. Kaj med temi tremi torej izbrati?
Alternativa je še ebay iz Hong Konga, kjer pa ni eksplicitno navedeno, preko katere dostave gre. Drži, da je dostava iz Hong Konga hitrejša, kot pa iz preostale Kitajske?

Predvsem pa sprašujem za naročila v prihodnosti in v upanju, da bi tukaj skupno zbrane informacije komu koristile.


Morda bi bilo okrog tega vredno tudi na tem forumu odpreti lastno temo. A za sedaj bi rad vprašal predvsem za 4PX Singapore Post OM Pro če se po času dostave res lahko primerja z Yanwen Economic Air Mail?

Hvala

KTr1sk ::

kaj pa izkušnje z China Post Registered Air Mail in nazadnji sken
2019.03.24 12:36 (GMT-7): Shipment accepted by airline
kdaj menite da bom dobil :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

OvCa77 ::

zzitop je izjavil:

Na drugem forumu sem spraševal glede časa dostave, šele nato naletel na to temo, v kateri je že nekaj informacij. Kopiram:
Torej, rad bi kako informacijo več glede vaših izkušenj okrog trajanja za naročilo do 5$, s poudarkom na DO.
Pošiljke nad 5$ so namreč priporočene (registered), zato praviloma prispejo hitreje, prioritetno jih obravnava tudi carina ( so mi potrdili po telefonu). So tudi sledljive do cilja. Seveda je tudi pri teh pošiljkah najpočasnejša China post registered poštnina, Aliexpress standard shipping pa je precej hitra, kot tudi NL registered post, Singapore post registered itd...

Za pošiljke do 5$ pa obstaja nekaj različnih dostav:
- China Post Ordinary Small Packet Plus --------- po mojih izkušnjah zelo počasna dostava, tudi izven zagužvanih terminov, ki so konec leta, lahko traja blizu 60 dni ali celo več)
- 4PX Singapore Post OM Pro -------------- To mi je neznanka in ta me najbolj zanima. Pred časom sem že naročal, a se ne spomnim trajanja
- Cainiao Super Economy -------------------- Novost, ki pa očitno vsaj za sedaj ni hitra. 28. 2. sem prvič na tak način naročil in še ni dostavljeno. Je pa očitno dostavljeno do belgijske Bpost in potem forwardirano na cilj
- Yanwen Economic Air Mail ---------------- Že kar nekaj naročil in vedno precej, precej hitreje, kot China Post Ordinary Small Packet Plus. Realno traja vsaj za moja naročila od 8 dni in nikoli več kot 20. Tudi pred in okrog novega leta ne. Nazadnje naročil 2.3, prejel pa 20. 3. Številka sledenja se vmes spremeni v format UHXXXXXXXXXTR in gre preko turške PTT pošte, na kateri je tudi vidno sledenje.
Vse zgornje pošiljke so sledljive dokler so v Kitajski, nekatere tudi mednarodno, ne pa tudi v Sloveniji.

Vem, da je enostavno razbrati, da je Yanwen najboljša izbira, a kaj, ko ne obstaja vedno. Tokrat moram nekaj naročiti in pri vsej ponudbi imam izbiro samo China Post Ordinary Small Packet Plus, 4PX Singapore Post OM Pro, Cainiao Super Economy ter registered možnosti, ki pa so plačljive in niso par centov. Torej, vse, žal pa ravno Yanwena ne. Kaj med temi tremi torej izbrati?
Alternativa je še ebay iz Hong Konga, kjer pa ni eksplicitno navedeno, preko katere dostave gre. Drži, da je dostava iz Hong Konga hitrejša, kot pa iz preostale Kitajske?

Predvsem pa sprašujem za naročila v prihodnosti in v upanju, da bi tukaj skupno zbrane informacije komu koristile.


Morda bi bilo okrog tega vredno tudi na tem forumu odpreti lastno temo. A za sedaj bi rad vprašal predvsem za 4PX Singapore Post OM Pro če se po času dostave res lahko primerja z Yanwen Economic Air Mail?

Hvala

Po mojih izkušnjah je 4PX primerljiv z Yanwen.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

zzitop ::

KTr1sk je izjavil:

kaj pa izkušnje z China Post Registered Air Mail in nazadnji sken
2019.03.24 12:36 (GMT-7): Shipment accepted by airline
kdaj menite da bom dobil :P


To je China post registered in naj te ne skrbi. Dobil boš v 18 do 28 dneh.

@OvCa77, hvala za delitev izkušenj. Če ima še kdo okrog tega kako informacijo, bi bil vesel.

Kaj pa international economy shipping iz Hong Konga preko ebay vs Yanwen?

KTr1sk ::

Nekaj pošiljk sem pregledal in izpisal kako so pošiljali...
bi tole bil mogoče prav vrstni red, glede na hitrost dostave


1. DHL e-commerce
2. China Post Registered Air Mail
3. Seller's Shipping Method
4. Yanwen Economic Air Mail
5. China Post Air Parcel
6. Bpost International
7. China Post Ordinary Small Packet Plus
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

zzitop ::

Kar nekako štima. Samo da po mojih izušnjah je Yanwen hitrejši kot Seller's Shipping Method. Pri zadnjem tudi ni pravila, na kakšen način bo pošiljka poslana. Vsekakor pa med DHL e-commerce in China Post Registered Air Mail po hitrosti spada Aliexpress standard shipping.
Kaj je pa razlika med China Post Registered Air Mail in China Post Air Parcel?

red_baron ::

Fantje in punce seveda,

Ali nihče ne uporablja za nakupe strani topcashback??

Pri vsakem nakupuna Aliexpresu ti vrnejo 6% na paypal. Preverjeno deluje. Plačila so od 2 dolarja dalje, kar se pa hitro nabere. Ob registraciji daš mejl in dobiš par mejlov na teden in to je to.
Deluje tudi na ebayu, gearbestu, bookingu..... samo so manjše provizije. Na ebay-u je 1,5% samo. nekaj je.
Traja pa cca 3 tedne od potrditve, da si dobil paket, da imaš denar na računi, ki ti ga potem ko želiš prenos uredijo v par urah.

Sam uporabljam cca leto dni in je ok. Nimaš kaj za zgubiti.

tu je moj reff link:
https://www.topcashback.com/ref/redbaro...

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: red_baron ()

Ganon ::

Naročil originalen Huawei ovitek za več kot trikrat nižjo ceno, kot pri nas. Paket je bil pri meni v šestih dneh. :D

ttommy ::

Jaz pa čakam na števec za kolo že od 8.2. Pa še enih par stvari. Če ne dobim v roku, dobim 100% vrnjen denar?
Gamer

Bellzmet ::

Jaz tudi še čakam naročila iz začetka februarja.

Groot ::

ttommy je izjavil:

Jaz pa čakam na števec za kolo že od 8.2. Pa še enih par stvari. Če ne dobim v roku, dobim 100% vrnjen denar?


Praviloma najprej seller podaljša protection time, kar spet zavleče zadevo. Tako da takoj ko poteče predviden čas za dostavo oziroma lahko že kak dan prej odpri dispute in zahtevaj vračilo denarja ker izdelek ni bil dostavljen.

zzitop ::

Lahko morda kdo pove kake izkušnje s SunYou Economic Air Mail?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzitop ()

KTr1sk ::

če koga zanima:
https://www.chuksguide.com/helper/aliex...

AliExpress Order Tracking - Everything You need to know A-Z
From AliExpress Logistics detail, there are;

Order received by warehouse
Waiting for pick up
Shipment picking completed
Shipment dispatched from warehouse
Shipment at country of origin distribution center
Shipment at country of origin warehouse
Shipment left country of origin warehouse
Shipment accepted by airline
Shipment left country of origin
Departed country of origin
Shipment with local shipping company.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mulc007 ::

Stvar ki sem jo kupil na Aliexpress ni bila dobra zato mi je prodajalec odgovoril naj mu napišem Paypal da mi bo vrnil denar.
Na aliexpress sem plačal preko Visa zato me zanima zakaj mi ponuja da mi vrne preko PayPal.

Katere paypal podatke mu moram sploh posredovati da mi lahko nakaže?

Groot ::

mulc007 je izjavil:

Stvar ki sem jo kupil na Aliexpress ni bila dobra zato mi je prodajalec odgovoril naj mu napišem Paypal da mi bo vrnil denar.
Na aliexpress sem plačal preko Visa zato me zanima zakaj mi ponuja da mi vrne preko PayPal.

Katere paypal podatke mu moram sploh posredovati da mi lahko nakaže?


Odpri direktno dispute na Aliexpress (greš pod orders in tam najdeš svoje problematično naročilo in zraven nekje je gumb open dispute) in bodo oni naprej vodil stvar. Brezveze se je nekaj posebaj dogovarjat s prodajalci, ker so redko pripravljeni sami od sebe vrniti denar. Slabega odziva preko official Aliexpress supporta pa se vsi bojijo.

mulc007 ::

Kaj v primeru če je šel paket iz Kitajske kasneje, tebi pa se ne mudi in se odločiš da počakaš na paket.. Ali lahko Open Dispute odprem več mesecev po tistem ko izdelek ni prispel do mene in mi bo vrnjen znesek nakupa?

Okapi ::

Preberi si pogoje. Na ebayu ali paypalu je 180 dni od nakupa skrajni rok. Ampak praviloma se ne čaka - ko poteče rok, ko naj bi izdelek prišel, se takoj pritožiš in zahtevaš denar nazaj. Dlje kot čakaš s pritožbo, večja je možnost, da boš pozabil, ali pa zamudil rok. Tudi ne pristaneš na možnost ponovnega pošiljanja (trgovci v takem primeru izdelka praviloma sploh ne pošljejo, ampak upajo, da bo prvi vseeno prišel).

Če izdelek kasneje, ko si že dobil vrnjeno kupnino, vseeno pride, pa lahko nakažeš prodajalcu denar nazaj.

matobeli ::

So pa kitajci nategnil dobavne roke, včeraj naročeval na ebayu in ker ni druge obstaja samo tist free shipping. Skrajni rok dobave je 10 junij

Pac-Man ::

Po mojih izkušnjah

1) Yanwen smrdi
2) AE support je zanič, ko poteče timer si shit outta luck. Če najdeš primerljivo raje vzemi na Ebay.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Midnas ::

Pozdravljeni, prosim za pomoč.

Naročil sem en stator na aliexpressu in sedaj prodajalec pravi, da nima zaloge in naj prekličem naročilo. Ne razumem tega, če nima zaloge, zakaj sam ne prekliče naročila in vrne denar.

Je kakšna razlika, kdo prekliče naročilo? Je kaj drugače zame ali za prodajalca, če to storim jaz ali on?

Sam artikel je še vedno na voljo, prodajalec pa ima 99% feedback.

BorutK-73 ::

Pac-Man je izjavil:

Po mojih izkušnjah

1) Yanwen smrdi
2) AE support je zanič, ko poteče timer si shit outta luck. Če najdeš primerljivo raje vzemi na Ebay.

Veš da lahko podaljšaš zaščito? Ampak deluje samo na spletni strani, v aplikaciji ni te možnosti.

AE je čist ok. Do sedaj sem dobil 98% paketov, en paket sem celo dobil dvakrat:|. Denar sem vedno dobil nazaj ko sem odprl dispute. Je pa treba imeti potrplenje, tako za pošto kot za vračilo denarja.;)
««
50 / 189
»»