» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
151 / 189
»»

JanezH ::

A tole še velja?

https://imgur.com/SKyd76w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

OK.d ::

Več ali manj ja.
LPOK.d

stara mama ::

Koraaz je izjavil:

Caniao Super Economy Global še velja za ok metodo pošiljanja al gre stvar v roke naše carine?

Je ok, gre mimo, ampak počaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasno ko drek.
Najhitrejši je v 90% Yanwen. Ne vem kako jim rata, ampak če je le možnost je moja prva izbira.

Zgodovina sprememb…

gansta ::

"AliExpress Saver Shipping" poznam, pride brez dodatnih stroškov.. kaj pa "China to Slovenia via Aliexpress Selection Saver ", gre tudi preko HU?

poki66 ::

Aliexpress mi je razsodil spor. Ponuja mi da vrnem izdelek in mi refundira 100% (vrednost z ddv 80USD). Prijatel je imel pred časom enak problem in so razsodili enako. kupil iz EU skladišča vračanje na kitajsko. Ni vračal poslal jih je v kitajskoPM.Tudi jaz sem kupil v EU skladišču. Ko se odločim in potrdim, da vrnem, mi bodo sporočili kam vračat.
Zanima me če je imel kdo to izkušnjo, da vrne izdelek. Kdo nosi stroške pošiljanja na kitajsko. Jaz ali aliexpress povrne tudi ta strošek ?

bedarija ::

definitivno reči da boš vrnil ampak na isti naslov iz katerega je bilo poslano (imaš ponavadi return to sender naslov gor) in ne nek nov na kitajskem.

poki66 ::

Dobil še eno sporočilo od aliexpress:
Solutions:
Option 1: Return goods Full refund 79.27 USD ( Buyer pays the returning shipping fee)
Notice: In most EU countries, you are generally entitled to 14-day return (please note that in case of return, the buyer needs to cover the cost of returning the products to the seller).

Response time: 3 days

Please provide evidence as "proof guide" requested(If you bought over 1 piece of products, please illustrate all the defective pieces).

Note: You can resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal).

If you fail to response or provide required evidence before the deadline, AliExpress would release full payment to the seller or refund the amount as per seller's suggestion and close the dispute.

Your understanding and cooperation will be appreciated.
Best regards,
AliExpress Case Management Team

Kot sedaj razumem da dobim nazaj svoj denar jaz plačam vračilo (nič ne piše kam poslati) pa še nek film moram posnet.
It is hard to tell the problems you claimed only from your picture,it needed video when you show the whole testing process and the problems it happened to verify your claim ,so that we can tell the problems obviously.

Poslal sem jim slike kjer je jasno videti, da je ročaj odlomljen.

k4vz0024 ::

Koliko stane navadna pošiljka 50 g do Kitajske?

darkolord ::

1,46 eur

fumiha ::

Pozdravljeni vsi skupaj.

Mene pa zanima kako je s posiljanjem preko Special line-YW. Se to ustavi na nasi carini ali ne ?

Tracking ki sem ga dobil je sledeci PR229530455YP

Hvala

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Nina899 ::

Zdravo. Zanima me glede pošiljk poslanih preko Special Line-YW in Aliexpress standard shipping. Kako je z paketi višje vrednosti? Vem da za manjše vrednosti ni problema, sem naroča že prej. Ali bi znalo biti s paketi vrednimi okrog 30EUR kaj težav na carini?
Hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nina899 ()

darkolord ::

Do 150 eur ni nobene razlike.

V-i-p ::

Zaenkrat, vsaj po moji logiki cena nima veze, ker če gre mimo carine paketek v vrednosti 3€, potem po isti poti gre mimo tudi ta, ki je 30€. Saj pa nimajo ločenih poti od - do z eno linijo, ostalo pa z drugo. Ampak tako jaz mislim, pri 200+ naročenih artiklih še nisem naročil dražjega od 10€ ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

6151 ::

S kitajske 100€, s EU skladišč že večkrat preko 200€. Me pa res zanima kako je z >150€ iz kitajske prek aliexpress standard.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Nina899 ::

Hvala vsem za pomoč

Rafnsvarti ::

AliExpress ima zdaj neko novo opcijo izbire pošiljanja a ni oznak (kurirska posta) za katero se odločiti.Ce zna kdo to odgovoriti.Pise ... Shipping method delivery shipping primer: 0,00EUR-... Estimated delivery on primer april 22 ... From China to Slovenia.

Zgodovina sprememb…

poki66 ::

Naročil iz skladišča v Španji sedaj ko gledam sledenje pa piše, da gre iz Kitajske ("Seller's Shipping Method
YT2208121266004313") pri izdelku 1 kos je iz kitajske free prevoz, ko pa naročiš 2 ali več kosov pa pošilja iz španije in tudi cena izdelka se dvigne + stroški pošiljanja 6€ in za vsak nadaljni kos še 0,3€ več.
Kaj predlagate, naj sprožim spor ali še počakam ?

tako zgleda
1 kos cena izdelka US $4.95
prevoz: Free Shipping
From China to Slovenia via Aliexpress Selection Saver

2 ali več kos cena izdelka US $5.46
prevoz: Shipping: US $6.83
From Spain to Slovenia via Seller's Shipping Method - ES

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: poki66 ()

_ssd_sata ::

poki66 tole je YUNEx, in se ni pobrano, bo pa 10-14 dni verjetno pri tebi, variant je sicer vec, BE, BPost, lahko tudi DPD (vstop v EU in postopki v BE).
2022/3/22 04:58:27 Shipment information received
Pocakaj na razplet 3-5 dni in bo v EU.
CN/SI
ZS246797873
YT2208121266004313
Legit za enkrat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _ssd_sata ()

Kresenc ::

Ok na ebay sem naročil nekaj za 5eu,placal tist njihov 22% ddv. Posta Slovenije mi je javila, da imajo moj paket, ddv placan DA. Potem moram pa placat 2.90eu Posti Slovenije. Wtf? Bi prosil, ce bi mi kdo pojasnil. Najlepša hvala in lep dan želim.

Webmojster ::

Kresenc je izjavil:

Ok na ebay sem naročil nekaj za 5eu,placal tist njihov 22% ddv. Posta Slovenije mi je javila, da imajo moj paket, ddv placan DA. Potem moram pa placat 2.90eu Posti Slovenije. Wtf? Bi prosil, ce bi mi kdo pojasnil. Najlepša hvala in lep dan želim.


Stroški carinjenja?

FoxKnox ::

Kresenc je izjavil:

Ok na ebay sem naročil nekaj za 5eu,placal tist njihov 22% ddv. Posta Slovenije mi je javila, da imajo moj paket, ddv placan DA. Potem moram pa placat 2.90eu Posti Slovenije. Wtf? Bi prosil, ce bi mi kdo pojasnil. Najlepša hvala in lep dan želim.

Ja, 2,9 € se plača carinsko posredovanje PS po ceniku za uvoz pošiljke prispele izven področja EU .

Kresenc ::

Aaa tako. Potem se temu ne da izognit? Hvala!

Mare2 ::

Kresenc je izjavil:

Aaa tako. Potem se temu ne da izognit? Hvala!


Za E-bay še nismo pogruntali izogib oderuški Pošti Slovenije. Za Aliexpres pa zgolj izbereš pravo poštno službo, da gre preko Madžarske. Nekateri izdelki se prodajajo nan obeh portalih.
Če boš rabil, tam nekje zgoraj je tabela priporočljivih služb. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

poki66 ::

_ssd_sata je izjavil:

poki66 tole je YUNEx, in se ni pobrano, bo pa 10-14 dni verjetno pri tebi, variant je sicer vec, BE, BPost, lahko tudi DPD (vstop v EU in postopki v BE).
2022/3/22 04:58:27 Shipment information received
Pocakaj na razplet 3-5 dni in bo v EU.
CN/SI
ZS246797873
YT2208121266004313
Legit za enkrat!

Hvala na informaciji. na aliexpressu sem pisal trgovcu in sedaj je številka spremenjena.
prej Expected delivery date: Apr 29, 2022 - May 20, 2022
Logistics providers: OTHER Tracking number: YT2208121266004313
sedaj: Expected delivery date: Mar 23, 2022 - Mar 26, 2022
Logistics providers: Seller's Shipping Method - ES Tracking number: 16962021814451
Mislim, da se je kitajc kar zmislil številko. Ugotovil sem, da sem od tega trgovca že kupoval pred meseci in v zgodovini sporočil videl, da so bile podobne pizdarije tudi takrat na koncu, pa je prišla roba v 14 dneh in od DPD sem dobil obvestilo na mobitel.
v zadevi s sporom zaradi zlomljenega ročaja sem dosegel, da mi trgovec vrne 55.5usd in meni ostane izdelek. Za ta denar sedaj lahko naročim drugi kos tako je zadeva zaključena. Bolje se je končalo kot je kazalo.

V-i-p ::

BuDi79 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Aja ,Sunyou logistic iz Hongkonga, pošiljka gre pa preko Vanuatuja, ja.
Se je za izogibat v bodoče.

Saj je že "od vedno" na spisku nepriporočljivih.

Sem sam fasal isto. Za vseh pet paketkov bi naši radi dinarčke. Prevzel ne bom. Pustim, da sami vrnejo, ker dispute že lahko odprem ali počakam, da mine še teh 70 dni? Zdaj imam na voljo:
Select your application type

Return and refund
(You've already received the item(s))

Refund only
Did not receive the item(s) or do not want to return.

Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

robo125 ::

Mare2 je izjavil:

Kresenc je izjavil:

Aaa tako. Potem se temu ne da izognit? Hvala!


Za E-bay še nismo pogruntali izogib oderuški Pošti Slovenije. Za Aliexpres pa zgolj izbereš pravo poštno službo, da gre preko Madžarske. Nekateri izdelki se prodajajo nan obeh portalih.
Če boš rabil, tam nekje zgoraj je tabela priporočljivih služb. :)


Če za ta izdelek (ovitek redmi 6a)

https://www.aliexpress.com/item/4000562...

izberem 'From China to Slovenia via AliExpress Saver Shipping ' ,

To je verjetno brez stroškov po novem?

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

_ssd_sata ::

poki66 za ono prvo ZS246797873/YT2208121266004313 imaš prevzeto, 0.6 kg, Ajdovščina, 5270
2022/03/23 19:16:35 Arrived at sort facility Dongguan City
Nadaljevanje bo Shenzhen, International airport to abroad, Custom clearance completed, Sort Facility BE, Delivery to local courier
Drugi teden boš prejel, tako izgleda!

Sedaj za to drugo (YUN, kurirsko, vstop v EU in postopki v NL); ja imaš res lahko utemeljen sum, da ni vse kot mora biti, namreč:
TMSBG2203160708137/YT2207521276001403/16962021814451 imajo danes že v Mariboru, 1.9 kg, 4000, kar je Kranj za dostavo
SIBKPHR
2022/03/19 00:09:42 Arrived at sort facility Shenzhen
2022/03/21 23:25:19 Arrived at sort facility, NL
2022/03/22 14:59:00 Custom clearance completed
2022/03/22 18:27:06 Departed from facility, NL
2022/03/23 12:00:00 Maribor (SI), in transit (loading)
2022/03/23 18:37:00 In transit, Maribor, Slovenia
jutri dostavijo, 6 dni, zelo hitro
Verjetno boš odprl: ISSUE: PACKAGE NOT RECEIVED BY ME

Za poškodovano prejeto pač odpreš: ISSUE: DAMAGED ITEM
Pa video vsega je dobro da imaš, ko odpiraš vsako prejeto pošiljko!

Mare2 ::

robo125 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Kresenc je izjavil:

Aaa tako. Potem se temu ne da izognit? Hvala!


Za E-bay še nismo pogruntali izogib oderuški Pošti Slovenije. Za Aliexpres pa zgolj izbereš pravo poštno službo, da gre preko Madžarske. Nekateri izdelki se prodajajo nan obeh portalih.
Če boš rabil, tam nekje zgoraj je tabela priporočljivih služb. :)


Če za ta izdelek (ovitek redmi 6a)

https://www.aliexpress.com/item/4000562...

izberem 'From China to Slovenia via AliExpress Saver Shipping ' ,

To je verjetno brez stroškov po novem?


Tako je. Je sprejemljiva kurirska služba. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

robo125 ::

Mare2 je izjavil:

robo125 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Kresenc je izjavil:

Aaa tako. Potem se temu ne da izognit? Hvala!


Za E-bay še nismo pogruntali izogib oderuški Pošti Slovenije. Za Aliexpres pa zgolj izbereš pravo poštno službo, da gre preko Madžarske. Nekateri izdelki se prodajajo nan obeh portalih.
Če boš rabil, tam nekje zgoraj je tabela priporočljivih služb. :)


Če za ta izdelek (ovitek redmi 6a)

https://www.aliexpress.com/item/4000562...

izberem 'From China to Slovenia via AliExpress Saver Shipping ' ,

To je verjetno brez stroškov po novem?


Tako je. Je sprejemljiva kurirska služba. :)


Super. Hvala.

k4vz0024 ::

Ali v primeru, da ne predložiš invoice in carinska pošta vrne izdelek, se da dobiti nazaj denar od prodajalca preko dispute? Hvala za odgovor.

OK.d ::

Seveda, samo moraš počakati da se časovni rok za dobavo isteče.
LPOK.d

poki66 ::

FoxKnox je izjavil:

msms je izjavil:

Paket naročen 10.1. poslan bi moral biti z aliexpress standard shipping, kar je očitno da ni bil. Tako sem danes dobil sms za uvozne dajatve. Gre se za majhno vrednost(5€) in se mi ne splača uvedet postopka.
Kaj in kako naj označim pri disputu, da dobim denar nazaj. Pošiljke ne nameravam sprejet, oziroma koliko €€€ bi me še prišlo če grem skozi uvoz, hvala.

Najbolj enostavno logistic problem, shipment never arrived, ampak šele po 90 ih dneh
Sicer je pa prispevek 2,9 € plačan preko spleta

Enostavno ravno ni. Ker možnosti "shipment never arrived" sploh ne ponuja
Reason for refund request:
Prvo okno izbiram med
Logistics tracking problem
Customs problem
wrong address

Izberem "Logistics tracking problem"
naslednje okno:
Purchase Protection is running out, but package is still in transit
Package was returned to seller by shipping company
No tracking information

"shipment never arrived" ne obstaja
Kako si ti to rešil ?

msms ::

Jaz sem sprejel pošiljko plačal dajatve in jih dobil nazaj preko disputa.

FoxKnox ::

poki66 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

msms je izjavil:

Paket naročen 10.1. poslan bi moral biti z aliexpress standard shipping, kar je očitno da ni bil. Tako sem danes dobil sms za uvozne dajatve. Gre se za majhno vrednost(5€) in se mi ne splača uvedet postopka.
Kaj in kako naj označim pri disputu, da dobim denar nazaj. Pošiljke ne nameravam sprejet, oziroma koliko €€€ bi me še prišlo če grem skozi uvoz, hvala.

Najbolj enostavno logistic problem, shipment never arrived, ampak šele po 90 ih dneh
Sicer je pa prispevek 2,9 € plačan preko spleta

Enostavno ravno ni. Ker možnosti "shipment never arrived" sploh ne ponuja
Reason for refund request:
Prvo okno izbiram med
Logistics tracking problem
Customs problem
wrong address

Izberem "Logistics tracking problem"
naslednje okno:
Purchase Protection is running out, but package is still in transit
Package was returned to seller by shipping company
No tracking information

"shipment never arrived" ne obstaja
Kako si ti to rešil ?

Izberem "Logisting tracking problem" nato "Purchase protection is running out but package is still in transit ", nato v opombe lastnoročno napišem "Shipment never arrived ".Ker pošiljke nisi dobil ali pa se je vrnila k pošiljtelju, si opravičen do povračila nakupa.Že prej pa seveda naročiš ponovno pri drugem prodajalcu .
Lahko pa plačaš 2.9€ prispevka in dobiš robo na dom.Izbira je tvoja

V-i-p ::

FoxKnox: thx, jaz bom to naredil za par batetij, ki se bodo vrnile, ker za 1,5€ po bateriji ne dam 2,9€ našim. Na obvestila niti ne reagiram. Piše mi trenutno, da lahko odprem dispute čez 59 dni pa blablabla Ni problem, počakam ali začnem posopek že zdaj?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

OK.d ::

Moraš počakati.
LPOK.d

FoxKnox ::

Naj pa opozorim na nekaj : Tovrstne opisane rabote imajo za posledico, vsaj pri meni.plačljive sledljive pošiljke za naslednje nakupa.Torej nič več free shipping nesljedljivih pošiljk, ampak poštnina avtomatsko skoči na registered, plačljivo z sledilno številko, vsaj za nakupe vredne par Usd.Dražje so itak vse registered.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

fumiha ::

Mi lahko kdo prosim preveri tracking stevilko. PR229530455YP

Kot zgleda ze 5 dni miruje, ali pa jaz delam kaj narobe.

Hvala za pomoc

OK.d ::

Tracking number: PR229530455YP (LL877540689LU)
----------------------------------------------
Mar 19, 2022 20:56 / Aliexpress-Cainiao / Accepted by carrier
Mar 19, 2022 21:26 / Aliexpress-Cainiao / Inbound in sorting center
Mar 19, 2022 22:48 / Aliexpress-Cainiao / Outbound in sorting center
Mar 21, 2022 07:26 / YANWEN Logistics / Yanwen Pickup scan
Mar 21, 2022 19:26 / YANWEN Logistics / Processing information input
Mar 21, 2022 19:26 / Aliexpress-Cainiao / Received by line-haul
Mar 23, 2022 04:05 / YANWEN Logistics / Last mile=> Luxembourg Post, number LL877540689LU
Mar 24, 2022 21:03 / YANWEN Logistics / Yanwen facility - Outbound
Mar 28, 2022 00:00 / Luxembourg Post / Luxembourg Airport Sorting Centre, Electronic Notification of Shipment Received
Mar 28, 2022 06:06 / YANWEN Logistics / Notification électronique de l'envoi reçue
Mar 28, 2022 07:22 / YANWEN Logistics / Departure
Mar 28, 2022 07:22 / Aliexpress-Cainiao / Hand over to airline
Mar 29, 2022 00:40 / YANWEN Logistics / International shipment release - Import
Mar 29, 2022 06:32 / YANWEN Logistics / Port of destination -, Package arrival
Mar 30, 2022 00:00 / Luxembourg Post / Luxembourg Airport Sorting Centre, Entry into the postal network
Mar 30, 2022 08:44 / YANWEN Logistics / Luxembourg Airport Sorting Centre, Package data received
----------------------------------------------
View more: https://postal.ninja/en/track/X4EWkQ
LPOK.d

fumiha ::

Hvala. Potem rea ze od 30y stoji. Je to v navadi ce gre preko Luxemburga? Oziroma kdaj lahko priblizno pricakujem paket?

Mare2 ::

fumiha je izjavil:

Hvala. Potem rea ze od 30y stoji. Je to v navadi ce gre preko Luxemburga? Oziroma kdaj lahko priblizno pricakujem paket?


Malo še potrpi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gansta ::

A kupite blago v $ ali v €? Koliko ima aliexpress menjalniski tecaj v tem primeru, je kdo zasledil?

FoxKnox ::

Bolje kupovati v Usd in pustiti, da ti banka ooravi konverzijo.Razlika je cca 5 %.

OK.d ::

Tako je, sicer ne vem če je ravno 5%.
LPOK.d

misc ::

Zdravo,
po nasvetih tukaj sem 1.3.2022 naročil izdelek na Aliexpress s Shiping-om From China to Slovenia via Special Line-YW, ki je na seznamu sprejemljivih kurirskih služb, da se ne plača DDV/carine.
Ko gledam podatke o naročilu je za pošiljanje navedeno Seller's Shipping Method - ES in tracking number RV597396373CN, torej kot razumem je prodajalec poslal po svoji izbiri. Od naše pošte sem 25.3.2022 dobil SMS, da je pripela pošiljka predmet carinskih postopkov, na katerega se še nisem odzval.
Zanima me ali je to pravilno postopanje za kasnejše odprtje dispute-a in vračilo kupnine:
- SMS naše pošte ignoriram in pustim, da vrnejo izdelek na Kitajsko
- počakam da se izteče čas, ki je na aliexpress naveden, da bo možno odpreti dispute (If you can not receive the order within 55 days "ure":"minute":"sekunde", ki se ves čas odšteva)
- po poteku časa odprem dispute
Bo na ta način aliexpress povrnil celotno kupnino?
Ko bom odpiral dispute, kere opcije izbrati? Logistics tracking problem? Customs problem?
Pri odpiranju dispute-a je verjetno dobro priložiti kake printscreene naročila na Aliexpress? Ko sem naročal sem izbral Special Line-YW, vendar se v statusu naročila to sedaj ne vidi, navedena pa je shipping method: Seller's Shipping Method - ES, ki je ob naročilu in tudi sedaj sploh ni na seznamu...

Dobrodošla so vaša priporočila/izkušnje kako postopati.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: misc ()

OK.d ::

Naredi PS strani od izdelka, kjer piše Special Line-YW, drugače ne boš mogel dokazati.
Potem lahko narediš PS obvestila od naše pošte, koliko te pridejo stroški.
Ja od pošte ignoriraš zadevo in oni jo vrnejo nazaj.
Lahko še dodaš tracking, kjer se vidi da se zadeva vrača nazaj na Chino.
Za dispute odpret je v redu Logistic....
Verjetno boš še imel malo pinkponka s prodajalcem, ampak na koncu itak AE odloči.
Če pa imaš še dober rating se ti ni potrebno bati, da ne bi dobil denar nazaj.
LPOK.d

misc ::

OK.d hvala za napotke.
Glede PS obvestila naše pošte. Od njih sem dobil samo SMS v katerem obvestijo, da je pošiljka prispela in je predmet carinskih postopkov.
Navajajo, da naj jih preko njihovega portala, dodan je link in koda za vstop, pooblastim za izvedbo carinskih postopkov. Ni pa navedene nobene cene oz. stroškov carinjenja. Kot rečeno njihov SMS ignoriram. Misliš, da bi se moral vlogirati v portal od pošte za pridobitev podatka o stroških? Ne bom s tem že začel postopka prevzema pošiljke? Jo lahko po tem še vedno ignoriram in pustim, da jo vrnejo?

Glede ratinga, verjeno ga imam v redu, se to da pogledati?

OK.d ::

Ja preko kode se prijavi in boš videl koliko hočejo imeti, tam tudi narediš PS.
Te nič ne obvezuje, to je kot info.
LPOK.d
««
151 / 189
»»