» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
15 / 190
»»

luxxx7 ::

Mogoče sem nejasno napisal... Kdaj dobiš obvestilo o uničenju? Pred tem ko pošlješ na carinsko pošto dokaze(cena,artikel...) ali po tem?

darkolord ::

Ponavadi najprej račun, potem dobiš obvestilo o zadržanju pošiljke.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ampak plačaš pa nič, ne prej, ne pozneje.

O.

St235 ::

luxxx7 je izjavil:

Mogoče sem nejasno napisal... Kdaj dobiš obvestilo o uničenju? Pred tem ko pošlješ na carinsko pošto dokaze(cena,artikel...) ali po tem?


Kazni za ponarejen izdelek, ki ga prestreze carina se nacelima NE zaracuna, ker je dokazni postopek nezcinkovit.

Samo obvestilo pa lahko dobis kadarkoli. Je pa cena vsekakor eden od faktorjev pri presoji in zato ni nic nenavadnega ce najprej zahtevajo potrdilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

JtS® ::

Prosim za pomoč. Prvič bi rad naročil nekaj iz AliExspress:
In sicer tole
1 - Ali mislite da je to original ali ponaredek? (cena mi je sumljivo nizka)
2 - Ali je kreditna kartica vse kar potrebujem?
3 - Če prav razumem mi lahko zaračunajo carino v SLO, načeloma pa več kot pač pošiljka + DDV ne sme biti?
4 - Ali drži da če zadeve ne dobim mi denar vrnejo?

Že vnaprej hvala za pomoč. :D
By: ME

Sriple Tix ::

Vse to smo predelali samo kakšno stran ali dve nazaj.
1 - Ponaredek katere blagovne znamke oziroma katero blagovno znamko izdelek kopira s svojo obliko ali slogom?
2 - VISA (tudi Maestro, vendar potrebuješ nekakšen verifikator ali nekaj podobnega, nisem seznanjen natančno)
3 - Kolikor sem razumel tukaj gor, carino plačaš za izdelke s ceno nad 80€, za tiste med 22€ in 80€ plačaš DDV
4 - Da, in prav tako, če ti ga ocenijo za ponaredek.

JtS® ::

Hvala Sriple za hiter odgovor.
1 - http://arizer.com/store/en/hand-held/31...
3 - tukaj piše za nad 150€
By: ME

Sriple Tix ::

Ni blema :) Glede carine je povsem možno, da sem v zmoti, kajti sam se niti ne obremenjujem, če moram dati državi, kar naj bi bilo njenega. Največkrat plačam poslani račun brez mikroskopskega preverjanja postavk, zaradi česa želijo tisti denar.

edit:
Izdelka sta si res podobna, meni so zasegli tekaške copate brez oznak zgolj zaradi vizualne podobnosti z nekim Nike izdelkom.

Zgodovina sprememb…

JtS® ::

Pol misliš da je ponaredek?
Se pravi je vse na tej strani ponaredek?
Ker meni je pomembno da je res keramika kjer naj bi bila in steklo kjer naj bi bilo.

Kaj pomeni: is_customized: yes ?
:D

Kolk pa loh pol carine pričakujem če jo bodo zaračunal?
By: ME

Zgodovina sprememb…

Sriple Tix ::

Kaj pa vem, glede na to, da je skoraj 3x cenejši. Vsekakor bi ugibal, kajti v te zadeve se ne spoznam.
Glede carine pa je na forumu nekaj članov, ki znajo precej dobro oceniti, koliko bo šlo cesarju od tega naročila.

St235 ::

JtS® je izjavil:

Pol misliš da je ponaredek?
Se pravi je vse na tej strani ponaredek?
Ker meni je pomembno da je res keramika kjer naj bi bila in steklo kjer naj bi bilo.

Kaj pomeni: is_customized: yes ?
:D

Kolk pa loh pol carine pričakujem če jo bodo zaračunal?


carine ne bo, ker je izdelek pod 150EUR, bo pa 22% davka in cc 8EUR manipulativnih stroškov.

Glede ponaredka pa je bistveno pri tem tudi s koliko takimi izdelki se je carina dejansko srečala in kakšna je prisotnost podjetja Arizer sploh na evropskem trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sunflower ::

Zanima me ali je za naročat tale izdelek.
http://www.aliexpress.com/item/Original...

darkolord ::

Če ga rabiš, potem ja ...

sunflower ::

danes je padla tablica na tla in se sesulo stekelce. Tako kar smo gledali se da dobit sam na aliju.

WaterBoy ::

Živjo

Po kolikem času dobiš denar na račun ko ti odobrijo refund?

SumTingWong ::

Kakšen teden delovnih dni. Vsaj take imam izkušnje z Kitajci. Pač oni odobrijo refund v roku 2 delovnih dni, potem da je pa denar nazaj nakazan na račun pa traja potem nekaj takega.

imagodei ::

Kitajski trgovec na Aliexpress me prepričuje, da pri pošiljanju preko DHL ne potrebuje izpolnit CN22 obrazca. Koliko je resnice na tem?
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

Mislim, da bo držalo; DHL (Express) namreč ni pošta in zanje ne veljajo enaka pravila za označevanje pošiljk ipd.

imagodei ::

Hja, tole na DHL-u piše za pošiljanje iz EU v tretje države:
When you send parcels outside the European Union, various regulations apply which we have summarised for you.
* Please make sure that you comply with the specific import and customs regulations of the destination country.
* For shipments to countries outside the EU, always attach a carefully completed customs declaration (CN23 or CN22) to the item.
* Check whether you also need to complete an export declaration.

Zakaj bi bilo pri uvažanju v EU kaj drugače?
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

Ker DHL in DHL Express ni isto!

Kar ti gledaš, je Deutsche Post DHL (DHL PAKET, DHL PÄCKCHEN, DHL EUROPAKET in DHL WELTPAKET), kar je v bistvu (navadna) nemška pošta. Če pošlješ preko "DHL" iz Nemčije k nam, ti bo dostavila Pošta Slovenije.

DHL Express je čisto druga reč (podružnica DHLa). Dostavlja od vrat do vrat.

Kitajci pošiljajo preko DHL Express.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tomac90 ::

Pozdravljeni.

Prvič sem naročal iz tujine in aliexpress seveda. Naročil sem 10 paketov. Malo sem preverjal kje so paketi na http://www.17track.net. Od 10 mi jih 9 napiše da je transit, se pravi, da so odposlani. Nekaj me pa zanima, da ne bom zamutil kaj. CONFIRM GOODS REEIVED, potrdim šele potem ko dobim paket ane?
Dispute pa odprem, če robe še ni teče zadnji dan recimo, tam ko odšteva dneve pod Reminder?

Hvala :)

darkolord ::

Tako je. Confirm goods received potrdiš šele, ko robo prejmeš in si z izdelkom zadovoljen - po tem namreč ni več možno odpreti dispute.

St235 ::

imagodei je izjavil:

Hja, tole na DHL-u piše za pošiljanje iz EU v tretje države:
When you send parcels outside the European Union, various regulations apply which we have summarised for you.
* Please make sure that you comply with the specific import and customs regulations of the destination country.
* For shipments to countries outside the EU, always attach a carefully completed customs declaration (CN23 or CN22) to the item.
* Check whether you also need to complete an export declaration.

Zakaj bi bilo pri uvažanju v EU kaj drugače?


CN 22/23 je poštna carinska deklaracija. Uporaba tega obrazca je nujna v poštnem prometu. Če gre za door to door dostavo, to ne sodi med poštne storitve in je na strani dostavljalca, da poskrbi za carinske postopke in ustrezne dokumente.

tomac90 ::

darkolord je izjavil:

Tako je. Confirm goods received potrdiš šele, ko robo prejmeš in si z izdelkom zadovoljen - po tem namreč ni več možno odpreti dispute.


Ok tnx, bolš vprašat ko da

klekej ::

Je možno, da si trgovec sam daje feedbacke? Malo čudno mi je, da bi iste osebe na različne datume kupile več istih izdelkov..

http://www.aliexpress.com/item/Top-Qual...

nikjozo ::

klekej je izjavil:

Je možno, da si trgovec sam daje feedbacke? Malo čudno mi je, da bi iste osebe na različne datume kupile več istih izdelkov..

http://www.aliexpress.com/item/Top-Qual...


Mogoče so preprodajalci, tudi naša Bolha jih je polna.

laaw ::

Pozdravljeni,

Mene pa zanima kako je z plačevanjem DDV-ja, če sta v paketu dva izdelka in posamezno ne presegata meje 22€ skupno pa presegata. Se gleda to celotn paket ali posamezni izdelki v njem. Hvala za odgovor.

darkolord ::

Celotna vrednost blaga.

Fukomuko ::

Iz Aliexpress želim naročiti usnjen pas za 20 €, ki je zagotovo ponaredek. Mislite, da bi šel skozi našo carino glede na to, da je vrednost pod 22 €? Lahko zahtevam refund, če bi šel slučajno v uničenje?

darkolord ::

Lahko gre skozi, lahko ne gre.

Načeloma lahko zahtevaš refund.

Betsy ::

shadeX je izjavil:

za slabih 1100€ si pripravljen kupiti kolo preko aliexpress? (vračunan je davek na vrednost, ki ga boš plačal na carini).

A ne dobiš v Sloveniji za 1000€ že odličnega kolesa?

Sicer ti pa aliexpress povrne denar če produkta ne dobiš oz. je z njim kaj narobe. Ampak v tem primeru boš moral poslati kolo nazaj gor, kar pa spet pomeni dodatnih 200€ + poštnine.

A misliš da se ti res splača?

Ne bi rekel..


Vrne Aliexpress denar ja... pozabi!

Pithlit ::

Betsy je izjavil:

Vrne Aliexpress denar ja... pozabi!

Zakaj?
Life is as complicated as we make it...

Ales ::

Ljudje imajo enkrat problem z kdo ve čim ali pa slišijo da je imela mrzla sestrična v tretjem kolenu od sosedove branjevke na tržnici neko težavo na Aliexpressu / Amazonu / Ebayu in potem odgovarjajo na objavo staro leto in pol in težijo vsem, kako je Aliexpress / Amazon / Ebay nek bav bav za *ves* vesoljni svet, navkljub x nasprotnim izkušnjam.

Žal nič novega za podobne teme na Slo-techu, kot je tale... in tudi nič takega, kar bi se bilo za sekirat.

tomac90 ::

Pozdrav..

Evo še moja izkušnja z naročevanjem. Naročil sem 10 paketov, prvič iz aliexpressa in jih dobil že 8. Naročil sem si zgolj opremo in oblačila za kolo. Par kompletov dresov, očala, čevlje, rokavice, čelada, ruzak. Z izdelki sem zelo zadovoljen. Pa tut sam material dresov in všite podloge v kratke hlače so več kot odlični. Glede cifre dresov sem pač izbral eno številko večje, kot jih nosim drugače in mi je čisto prav. Glede čevljev sem bil skeptičen, da nebodo premali, ampak so v nulo. Dostava je bila kar hitra, tam okoli 20-30 dni max.. Je pa res da mi je carina zadržala tam od 8 paketov 7 :D Naredil print screen vseh naročil in pač poslal prek njihove strani kot so zahtevali. Ni bilo nobenih komplikacij, potem sem dobil kar v parih dneh na našo pošto zadeve. Plačal tiste stroške odpiranja paketov carini pa je blo. Je pa nekaj par € zneslo na paket, na čevlje malo več ker so bili 55€ in sem moral plačati še davek. Tukaj sem edino doplačal 19€, pa dobro niti malo mi ni žal dobenega € za robo :) Moja izkušnja do sedaj pozitivna. Je pa res, da je treba prej trgovce preverit in se odločit za tiste z največ feedbacka.

LP, Tomaž

jakan123 ::

Betsy je izjavil:

shadeX je izjavil:

za slabih 1100EUR si pripravljen kupiti kolo preko aliexpress? (vračunan je davek na vrednost, ki ga boš plačal na carini).

A ne dobiš v Sloveniji za 1000EUR že odličnega kolesa?

Sicer ti pa aliexpress povrne denar če produkta ne dobiš oz. je z njim kaj narobe. Ampak v tem primeru boš moral poslati kolo nazaj gor, kar pa spet pomeni dodatnih 200EUR + poštnine.

A misliš da se ti res splača?

Ne bi rekel..




Vrne Aliexpress denar ja... pozabi!


Še vedno ko sem odprl dispute sem dobil nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

imagodei ::

Kaj posredujete DHL-u oz. carini, ko od vas zahteva potrdilo o nakupu od Aliexpressa? Jaz sem sicer dobil email, da je bila transakcija sprejeta, ni pa nikjer razvidno, za kaj točno gre.

V enem primeru sem DHL-u poslal copy paste Aliexpressove strani, ampak ker nisem nikjer našel kompaktnega zapisa, sem potem moral še s Paint.net skup sestavljat sliko, ker pač ni prišla na en zaslon.

Kaj dejansko zadostuje? Verjetno sem samo jaz štorast in ne najdem...?
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Saj imaš seznam svojih naročil - My Aliexpress / My Orders. Tam sta pri vsakem naročilu dva zavihka - order in financial. Pošlješ zaslonsko sliko obeh in to je to.

Ne vem, ali lahko sploh kupuješ kot gost, da tega ne bi imel.

O.

imagodei ::

OK, to štekam. Glede kupovanja kot gost ne bi vedel, jaz imam account in seveda imam potem zavihka Order in Financial. Jaz sem DHL-u pač naredil screenshot zgornjega dela zaslona, nato sem skrolal dol, naredil screenshot drugega dela (Order), preklopil na drug zavihek (Financial) in naredil še en screenshot. Nato sem vse to v Paint.NET združil skup v eno sliko in poslal.

Ravno zato, ker se mi je to zdelo odločno preveč dela me zanima, če je kakšna hitrejša pot. Očitno torej lahko naredim samo dva ločena screenshota, enega za Order in drugega za Financial, pa pošljem kot dve priponki?

Pričakoval bi sicer, da bi imel Aliexpress eno ločeno rubriko, kjer bi na enem zaslonu lahko dobil vse relevantne podatke, ki bi jih v obliki screenshota ali shranjene html strani poslal carini. Ali pa, da bi na mail dobil eno korektno potrditev naročila, s podatki o KAJ si kupil, KDAJ si kupil in KOLIKO si plačal. Ampak, guess not.
- Hoc est qui sumus -

Zelnick ::

imagodei je izjavil:

OK, to štekam. Glede kupovanja kot gost ne bi vedel, jaz imam account in seveda imam potem zavihka Order in Financial. Jaz sem DHL-u pač naredil screenshot zgornjega dela zaslona, nato sem skrolal dol, naredil screenshot drugega dela (Order), preklopil na drug zavihek (Financial) in naredil še en screenshot. Nato sem vse to v Paint.NET združil skup v eno sliko in poslal.

Ravno zato, ker se mi je to zdelo odločno preveč dela me zanima, če je kakšna hitrejša pot. Očitno torej lahko naredim samo dva ločena screenshota, enega za Order in drugega za Financial, pa pošljem kot dve priponki?

Pričakoval bi sicer, da bi imel Aliexpress eno ločeno rubriko, kjer bi na enem zaslonu lahko dobil vse relevantne podatke, ki bi jih v obliki screenshota ali shranjene html strani poslal carini. Ali pa, da bi na mail dobil eno korektno potrditev naročila, s podatki o KAJ si kupil, KDAJ si kupil in KOLIKO si plačal. Ampak, guess not.

http://lmgtfy.com/?q=full+page+screensh...
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

imagodei ::

Was that so hard?

V bistvu ja, ker sploh nisem spraševal po full page screenshotu, ampak sem spraševal, če ima Aliexpress te podatke kje na kupu.

Vseeno hvala za pomoč, utegne priti prav (sploh če bo Chrome uspel zrihtat svoje buge in ne bo več noro počasen resource hog, ker ga v nasprotnem ne mislim več dolgo časa uporabljat).
- Hoc est qui sumus -

klekej ::

Naročil sem eno stvar in čez pol ure dal "cancel order", ker je bila zadeva napačna. Ko grem sedaj na spletno banko s tistim zneskom ne morem razpolagati, ni pa trgan z računa. Je pa bilo to že par dni nazaj?

klekej ::

Res noben ne ve? Že od 1.8. ne morem razpolagati s tem zneskom.

darkolord ::

The refund caused by order cancellation, refund agreement or Mediation will be process instantly from AliExpress account. However, it may take 7-10 business days for it to display on your credit card statement.
10-15 delovnih dni je za Viso, MC, Maestro.

klekej ::

Hvala lepa. Je to stalna praksa, da veliko trgovcev oglaševanega izdelka sploh nima? Sem parim pisal in pravijo, da je sploh nimajo, oglasi pa so lepo aktivni.

Ales ::

Če ti znesek dejansko ni bil trgan z računa, temveč se ti je zmanjšalo le razpoložljivo stanje oz. limit, gre mogoče za rezervacijo sredstev na kartici, ki se po stornaciji naročila še ni sprostila. Pokliči na banko in vprašaj. To bi moralo biti možno urediti z njihove strani.

klekej ::

Tukaj piše, da moraš kontaktirati tudi Aliexpress. Denarja še vedno ni na računu.

http://activities.aliexpress.com/adcms/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

klekej ::

Ales je izjavil:

Če ti znesek dejansko ni bil trgan z računa, temveč se ti je zmanjšalo le razpoložljivo stanje oz. limit, gre mogoče za rezervacijo sredstev na kartici, ki se po stornaciji naročila še ni sprostila. Pokliči na banko in vprašaj. To bi moralo biti možno urediti z njihove strani.


Prav si imel. Banki sem poslal sporočilo in danes dobim odgovor, da so sredstva sproščena. Očitno res ni bil problem na Ali-ju..

_geek_ ::

Imel sem eno malce čudno prigodo s strani Aliexpresa in sicer 3.8. sem jaz naročil en artikel in seveda dobim klasični mail Payment successfully made nakar je sledilo Your Order has been shipped in se je zame zaenkrat situacija zaključila dokler ne dobim robe. No in potem jaz 23.8. dobim na mail Order No. xxx Cancelled - obrazlaga pa je bila sledeča -> Your Order No. xxx has been cancelled because payment was not made before 23.8. Meni seveda naenkrat ni bilo nič več jasno (100% je bilo dovolj € na računu v času naročila). No in potem se jaz odločim, da bom naslednji dan šel na bankomat preverit stanje ali je vse vredu. Vendar me naslednji dan obišče poštar in mi prinesel točno to kaj sem naročil 8-O Kasneje sem sicer vseeno šel preverit stanje in ja so mi odtegnili vsoto, tako da je praktično vse OK samo zakaj so meni mail poslali češ da payment wasn't made če pa so dobili moj cash in jaz njihovo robo???

Je to normalno?

darkolord ::

Kakšen je status naročila na My Orders?

Verjetno je tam še kakšno naročilo, ki si ga naredil ponesreči.

Konlov ::

Torej: blako +ddv+poštnina ne sme presegati 150€, da ni carine?
««
15 / 190
»»