» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
14 / 189
»»

masterpsi ::

jaz sem naročil 5 različih baterij, od tega ena ni prišla. Poslali so jo še 1x in še 1x ni prišla. Nobenega obvestila o uničenju nisem dobil. Prodajalec vrnil kupnino na paypal (ker je poteklo 60dni od naročila)

Nona ::

V torek prišla baterija, so naredili carinski postopek in zaračunali DDV.

marceb ::

hmmm, hvala za odgovore, upam pa da nisem vrgel skozi okno 16€ za 2x moćnejšo baterijo kot jo imam sedaj

Bellzmet ::

Hja vprašanje, če je sploh 2x močnejša. Sem za GSM naročil "močnejšo" baterijo od originalne pa je držala manj kot originalna.

koyotee ::

Hm, 2x močnejšo lah sam sanjaš, sploh pri enaki velikosti. Ponavadi so notr kvalitetne samsung/lg celice in ne neke kitajske jajca, tako da kakih hudih izboljšav v kapaciteti ne pričakuj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hojnikb ::

ti kitajci itk 3x naphinejo kapaciteto...
#brezpodpisa

shadowfax ::

A kdo plačuje z viso activo od banke koper? Zanima me samo, če je še kakšna provizija ali je tisti znesek, ki je v aliexpress zadnji? Sem želel preverit po telefonu pa ne dajejo informacij o nakazilih preko telefona. Hvala!

deleted ::

Plačaš ceno predmeta + poštnino, če sploh je. Nobenih provizij. Razen pač kar je všteto v tečaju $->€, banka ti naredi konverzijo (ki je ugodna).

klekej ::

A bom s temle naročilom že vnaprej vrgel čez okno 18EUR? Kakšne so možnosti, da carina ne odpre paketa? Če carina robo uniči lahko odpreš dispute na Ali-ju? Adidasov dres.

http://www.aliexpress.com/item/wholesal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

St235 ::

Odvisno, dokaj majhne in ja.

klekej ::

Kaj misliš s tem odvisno? :) Če carina odpre paket in ga pošlje v uničenje, jaz odprem dispute, da paketa nisem prejel ali ni vse skupaj tako enostavno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Sriple Tix ::

Če ti bodo majico zasegli, slikaj dokumente, ki si jih prejel s carine, odpri dispute, nalimaj v okence slike in razloži, da je bil izdelek fake ter zato ni šel skozi. Na ta način sem dobil vrnjen denar v treh dneh.

kratos ::

In zato bodo nehali pošiljat v Slovenijo. To je na tebi da se pozanimaš če je artikel dovoljen v tvoji državi ne na kitajcu, on tukaj nima nobene veze in je svoj del opravil tako da rizik je samo in izključno na tebi. Sicer če se gre za manjše stvari ti bodo verjetno denar povrnili ker se jim itak z komplikatorji neda ukvarjat, pri malce dražjih stvareh se lahko pa pod nosom obrišeš, imajo tracking kjer je jasno razvidno da je izdelek bil v carinskem postopku.

St235 ::

In kaj, če je bil izdelek v carinskem postopku? Če kitajc prodaja fake potem mora to jasno zapisat. Drugače gre za navadno zavajanje in ti dobiš denar nazaj. Predvsem pa ni kitajc tisti ki na koncu odloča ali bo vrnil denar ali ne.

Tale zadeva pa drugače nima veze s Slovenijo, ker je enak postopek povsod po EU.

Sriple Tix ::

@Lakotnik29 hvala, najbrž ga je zmedlo tole https://slo-tech.com/forum/t586896/p478... , kajti ne najdem drugega razloga za njegovo razburjanje ;((

MIHAc27 ::

@Shadowfax .. z Visa activ nimaš nobenih skritih provizij z plačevanjem prek interneta. Imam isto kartico tudi jaz.

@klekej po moje bo ta majica šla lepo čez. Ne vidim nobenega priznanega dizajnerskega imena. Vseeno poročej.. jaz bi jo tudi mogoče naročil za darilo.

klekej ::

To "best thai quality" in "logo: original logo" ne gre skupaj. :D Gor bo Adidasov logo.

A bi bla tale tud uredu? Glede na to, da ma samo 3 naročila? Me bolj mika, ker ma gor vse patche:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi...

Prvič naročam prek Alija.. :P

MIHAc27 ::

Ja če bo res addidasov logo gor pa zna bit jajc...

WaterBoy ::

Pozdravljeni

Že kar nekaj časa nazaj sem naročil neko malenkost in jo še vedno nisem dobil. Pri naročilu se mi bo tisti števec hmalo iztekel, sedaj me pa zanima kakšen je postopek odpiranaja dispute.

Hvala

petra_v ::

WaterBoy je izjavil:

Pozdravljeni

Že kar nekaj časa nazaj sem naročil neko malenkost in jo še vedno nisem dobil. Pri naročilu se mi bo tisti števec hmalo iztekel, sedaj me pa zanima kakšen je postopek odpiranaja dispute.

Hvala


Najprej zaprosi proizvajalca za podaljšanje roka. To lahko storiš znotraj naročil, ko se prijaviš v svoj profil.

Če se tudi ta rok začne iztekati, daš dispute.

Trance4mer ::

Zdravo

A je slučajno kdo probal kupit korekcijska očala ali sončna, od znamke Oakley, glede na to, da pri nas ni uvoznika??
Ker so pri nas preseoljene cene, pa še model očal, ki bi jih želel imet, jih ni za dobit

marceb ::

update glede baterije za prenosnik, včeraj je bila še na carini, danes je prispela na pošto slovenije, tako da upam da mi jutri pozvoni poštar :)

jakan123 ::

Trance4mer je izjavil:

Zdravo

A je slučajno kdo probal kupit korekcijska očala ali sončna, od znamke Oakley, glede na to, da pri nas ni uvoznika??
Ker so pri nas preseoljene cene, pa še model očal, ki bi jih želel imet, jih ni za dobit



Naročil dvojne in oboje dobil.

klekej ::

MIHAc27 je izjavil:

Ja če bo res addidasov logo gor pa zna bit jajc...


Torej je že kdo, ki mu je carina zasegla robo in je dobil keš nazaj?

jinzo ::

Zakaj pa bi ti kdorkoli dal keš nazaj? Prodajalca verjetno malo boli spolni organ (tud večina to pove jasno in glasno) zakaj so tebi robo tu uničli/zasegli/karkoli.
Nazaj pa ponaredkov ne pošiljajo afaik.

Okapi ::

Zakaj pa bi ti kdorkoli dal keš nazaj?
Ker roba ne ustreza opisu, morda? Paypal (oziroma prodajalci na Paypalu) veselo vrača denar za ponarejene izdelke. V resnici imajo zaradi tega nekateri prodajalci celo težave, ker ne morejo dokazati, da so res poslali izviren izdelek (kadar ponaredek "prepozna" kupec, ne Carina).

O.

St235 ::

klekej je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Ja če bo res addidasov logo gor pa zna bit jajc...


Torej je že kdo, ki mu je carina zasegla robo in je dobil keš nazaj?


ja, nazadnje okol novega leta ko so mi zakompliciral za navadne bele majice. Nisem niti pogledal ko se sem naročal (rabil sem cheap čisto bele majice za nek event) in so bile kao Fruit of the loom. Z carine sem dobil obvestilo, na paypalu odprt diptute in je prodajelc brez vprašanja vrnil denar.

jinzo je izjavil:

Zakaj pa bi ti kdorkoli dal keš nazaj? Prodajalca verjetno malo boli spolni organ (tud večina to pove jasno in glasno) zakaj so tebi robo tu uničli/zasegli/karkoli.
Nazaj pa ponaredkov ne pošiljajo afaik.


Če kitajc prodaja ponaredke in to ni jasno razvidno iz oglasa, je seveda njegova odgovornost. Ki jo preko ebaya/paypala/alibabe brez težav uveljavjaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Sriple Tix ::

klekej je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Ja če bo res addidasov logo gor pa zna bit jajc...

Torej je že kdo, ki mu je carina zasegla robo in je dobil keš nazaj?

Sriple Tix je izjavil:

Če ti bodo majico zasegli, slikaj dokumente, ki si jih prejel s carine, odpri dispute, nalimaj v okence slike in razloži, da je bil izdelek fake ter zato ni šel skozi. Na ta način sem dobil vrnjen denar v treh dneh.


Jebentiš, ali sploh še kdo prebere kakšen odgovor ali tisti z izkušnjami pri podobnih/enakih težavah pišemo zgolj sebi v veselje ...

klekej ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

MIHAc27 ::

Jaz bi vzel iz drugega linka.

hojnikb ::

Je že kdo naročal kej od tega sellerja ?
http://www.aliexpress.com/store/511353
#brezpodpisa

jinzo ::


jinzo je izjavil:

Zakaj pa bi ti kdorkoli dal keš nazaj? Prodajalca verjetno malo boli spolni organ (tud večina to pove jasno in glasno) zakaj so tebi robo tu uničli/zasegli/karkoli.
Nazaj pa ponaredkov ne pošiljajo afaik.


Če kitajc prodaja ponaredke in to ni jasno razvidno iz oglasa, je seveda njegova odgovornost. Ki jo preko ebaya/paypala/alibabe brez težav uveljavjaš


Preko Aliexpressa? Resno? Pol kolega ful ni mel sreče, ko je rabil par mescov da je Aliexpressu dokazal da ne, on dejansko ni zadeve naročil v belgijo in da tudi zadeva očitno ni prišla do njega če je za njo podpisal nek belgijec. Pa so seveda meli tam vse podatke o tem kam je naročil in kater tracking je prodajalec k temu naročilu pristavil. Tako da moje zaupanje v Aliexpress escrow je minimalno (pa je šlo za čist legitimen primer, kaj šele če v to mešaš njihove ideje o intelektualni pravici in znamkah).
Me pa vsekakor veseli, da je Aliexpress escrow pri takšnih primerih brez težav vračal denar :)

St235 ::

Analizirat neke banalne primere od kolegam katerega ženin bratranec je z nečim čisto tretjim imel težave je brez veze. Politika Aliexpress, kot tudi paypala in Ebaya je jasna. Zdaj trdit, da je nemogoče, da bi se kdaj kaj zapletlo je seveda absurdno, ampak v osnovi so kupci pri vseh treh servisih dobro zaščiteni. In tudi tvoj primer jasno kaže, da se je zadeva rešila v njegovo korist.

jinzo ::

Zdaj se nebi spučal v "ženin bratranec", ker sem napisal kolega (zdaj če vam ni jasno da to gre za osebo s katero sem vsak dan v stiku in vem točno kaj je in kaj ni delala). Vsekakor izkušnja ni bla niti približno nekaj kar bi rekel dobra zaščita kupca (prej izmikanje na 101 način dokler jim ni ostalo drugega), pa so imeli vse potrebne informacije v njihovem sistemu, kako še le more biti dokazovanje ko le teh nimajo (še posebaj recimo ko DHL tracking lepo napiše da je "Clearence processing completed" - dejansko pa še ma carina naša v obdelavi zadeve po tem)... Samo pomagat hočem, da se nebo kdo preveč zanašal na to da bo pa ja že dnarje nazaj dobil če mu nebodo adidask spustili v slovenijo (tak po občutku, bi rekel da je v povprečju konkretno več možnosti da ostaneš brez vsega, kot pa da dobiš denar nazaj če ti carina preceni tako...)

klekej ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz bi vzel iz drugega linka.


Mi lahko poveš zakaj? Ker 1. ima že 32 feedbackov, 2. pa nobenega pa ima vseeno boljši positive feedback od prvega. Meni tukajle stvari niso nič jasne. 8-O

St235 ::

jinzo je izjavil:

Zdaj se nebi spučal v "ženin bratranec", ker sem napisal kolega (zdaj če vam ni jasno da to gre za osebo s katero sem vsak dan v stiku in vem točno kaj je in kaj ni delala). Vsekakor izkušnja ni bla niti približno nekaj kar bi rekel dobra zaščita kupca (prej izmikanje na 101 način dokler jim ni ostalo drugega), pa so imeli vse potrebne informacije v njihovem sistemu, kako še le more biti dokazovanje ko le teh nimajo (še posebaj recimo ko DHL tracking lepo napiše da je "Clearence processing completed" - dejansko pa še ma carina naša v obdelavi zadeve po tem)... Samo pomagat hočem, da se nebo kdo preveč zanašal na to da bo pa ja že dnarje nazaj dobil če mu nebodo adidask spustili v slovenijo (tak po občutku, bi rekel da je v povprečju konkretno več možnosti da ostaneš brez vsega, kot pa da dobiš denar nazaj če ti carina preceni tako...)

Tvoj občutek nima nikakršne konkretne podlage, ker v življenju tega nisi uveljavljal ne ti ne tvoji "kolegi". Lahko sicer zadevo podkrepiš z kakšnim virom?

Je več kot jasno, da podajaš informacije iz druge roke po principu rekla kazala, ki nimajo popolnoma ničesar s tem ali lahko uveljavljaš vračilo denarja v primeru zasega blaga na carini. Odgovor na to je DA, LAHKO. Ali bodo pri tem teževa ti lahko pove samo kristalna krogla. Po mojih osebnih izušnjah težav ni. Sta pa Ebay in Paypal vsekakor varnejša izbira, nisem pa zasledil, da bi kdo imel z Aliexpress težave pri takem zahtevku.

marceb ::

danes sem dobil baterijo za leptop, ki sem jo naročil, in sem poštarju moral plačat cca 10€, za carino. Mi lahko kdo razloži zakaj sem moral plačat carino, če je bila baterija 16€?

darkolord ::

Kaj piše na računu, ki je bil priložen?

hojnikb ::

K vrednosti se šteje tut poštnina..
#brezpodpisa

darkolord ::

Pri preverjanju vrednosti za oprostitev plačila DDV se upošteva vrednost blaga brez poštnine

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

K vrednosti se šteje tut poštnina..

Umm... ne. Carinska vrednost je 22€. Gleda se vrednost izdelka brez poštnine. Če vrednost izdelka presega 22€... se pa dajatve obračuna na komplet pošiljko (torej vrednost izdelka + poštnina). Smo že blesavo velikokrat to obdelali.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Dokler ne vemo kaj so mu zaračunali gre bolj kot ne za ugibanja. Minimalna vrednost od katere so zaračunali DDV bi morala bit 4,48€, enostavno carinjenje je 6€ in smo že čez 10€, tako da tukaj nekaj ne štima.

marceb ::

Tole so mi zaračunali

Okapi ::

Očitno niso upoštevali prave cene, če je bila res 16 evrov. Reklamiraj (in poročaj, kako ti je uspelo).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Sriple Tix ::

Sriple Tix je izjavil:

Plačam davek, katerega znesek je odvisen od "dobre volje" carinika. Za isti model copat, z isto ceno na Kitajskem, sem plačal davka in vseh ostalih stroškov od 9EUR pa do 14EUR. Kako in zakaj me ne sprašuj, ker si niti sam ne otežujem življenja s tem :D.

Tovrstno "carinjenje" je bilo že omenjeno, pa sem bil označen za lažnivca ... popravljam, za bluzerja ;).

Zgodovina sprememb…

St235 ::

saj je več kot očitno da si. Kaj in koliko se računa pri uvozu je jasno določeno.Ali imaš kaj konkretnega za dodat na to temo?

Iz računa izhaja, da so kot osnovno vrednost vzeli dobrih 22€. Bistveno vprašanje je kako so prišli do te številke. Poglej na paket kaj piše na CN22 obrazcu. A je možno, da je takšne podatke poslal prodajalec?
Kot drugo, ali so to karkoli pozivali in si jim karkoli pošiljal?

Če niti eno niti drugo, pa imaš na računu navedeno kam lahko podaš pritožbo kakor tudi rok. Pritožbi priloži izpis dražbe in paypala iz katerega je razvidno koliko si dejansko plačal. In definitivno poročaj kako se je zadeva razpletla, ker je bilo na to temo prelitega že kar nekaj črnila.

Sriple Tix ::

Že pred pol leta sem napisal, kako so mi zaračunali davek in da si z nekaj evri ne otežujem življenja, podal sem svojo izkušnjo brez nekih teorij možnosti zakaj oziroma čemu tako, zato ne bluzi še naprej, kajti debata o tej temi je z moje strani zaključena.

marceb ::

luxxx7 ::

Kdaj zveš, da boš mogel plačati kazen za uničenje tvojega ponaredka? Recimo, če dobiš danes domov obvestilo, da pošlji na carinsko pošto dokaze, kjer je razvidno koliko je bila cena izdelka, in to v naslednjih dneh plačaš poštarju je to to ali pride za tem obvestilo o kazni in uničenju?

darkolord ::

Če pošiljko dobiš, je to to.
««
14 / 189
»»