» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
13 / 190
»»

WaterBoy ::

V my orders ti mora odštevato do kdaj naj bi izdelek prišel. Nekaj dni prej orpri dispute če ga ne dobiš in se ne sekiraj

Deetron ::

evo, da še jaz nadrgadim moje informacije glede namročenih ur. Zanimivo , da mi je carina odprla oba paketa, v enem je bila ena ura v drugem pa štiri... po posredovanem računu so mi jih poslali. Za prvo uro sem moral doplačat cca. 3€ za stroške carine... pri paketu štirih pa okol 17€. Tako, da mi ni jasno, zakaj so ure šle naprej , ker gre namreč za ponaredek in je še kako jasno, da niso original :) ampak dobro.... glavno da sem jih dobil :D LP

petra_v ::

"Tako, da mi ni jasno, zakaj so ure šle naprej , ker gre namreč za ponaredek in je še kako jasno, da niso original "

Če v Sloveniji ni pravnega zastopnika za zaštito blagovne znamke ure, potem gre naprej h kupcu. Ali si pa preprosto imel srečo ali kaj tretjega...

Okapi ::

Kot pravi Petra, cariniki pazijo samo na določene znamke, ostale jih ne zanimajo, tudi če so očitno ponarejene. Bi bilo pa zanimivo narediti seznam teh znamk.>:D

O.

petra_v ::

En seznam kaj gre skozi in kaj ne, bi bil zlata vreden.

Mogoče ga tukaj naredimo pa dodajamo sproti, glede na izkušnje z naročili.

Vem da čevlji Nike ali Adidas ne gredo skozi. Salomonke pa gredo preverjeno.

Okapi ::

Jaz vem, da so Seikove ure na udaru.

Sriple Tix ::

Sodelavki so zasegli Converse Allstarke in če se ne motim tudi neke fake Ray-Banke.

Zgodovina sprememb…

petra_v ::

No poskusimo en seznam narediti, pa vsak naslednji kopira prejšnji seznam pa doda svoje izkušnje, evo da začnem

Nike čevlji - ne
Adidas čevlji - ne
Salomon čevlji - da
Disney nalepke risanih junakov - da
Sony LCD ekran - da
Philips nadomestni deli za el. brivnik - da

darkolord ::

Bom poslal na Carinsko upravo zahtevo po informacijah javnega značaja, naj mi pošljejo seznam.

Poslano na FURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mimo ::

https://www.17track.net/en/result/post-... a je za tale produkt možno da je že v carinskem postopku , bil je naročen 9.4 2015 na aliexpressu in poslan preko postNL(7-25 dni delivery date). in koliko časa ponavadi traja carinski postopek?

Deetron ::

ja ne vem , sej če pride na carino , dobiš domov obvestilo v katerem piše, da jim moraš poslat račun in bla bla bla .... jaz sem dobil izdelek po cca. enem tednu.

St235 ::

Glede na to da piše in tranzit bi rekel, da še ni na carini, v trackingu je to ponavadi označeno.

darkolord ::

Lepo piše "SILJUA, V carinskem postopku". V Ljubljani je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Tako. Traja pa dan ali največ dva, da pride na vrsto.

St235 ::

2015-04-22 00:00
SILJUA, V carinskem postopku, [Podatek prispel iz mednarodnega sistema]

ja, moja napaka.

mimo ::

Dan po objavi sem dobil pošto od carinske pošte v kateri je pisalo da je pošiljka v carinskem postopku. naj jim na mail posredujem, dokumentne iz katerih so razvidni predmeti nakupa ter cene in stroški pošiljanja. V pošti je bilo navedeno še : NEZNAN POŠILJATELJ,KITAJKSA,0,500 KG na vrhu strani.
Na mail sem jim poslal screenshote iz mojega računa na alliexpresu kejr je razvidno vse kar so zahteval v pošti. Upam da bo vse v redu.

Razen nevem kdaj plačam tisti 22% ddv (pošiljka je bila 130 eur ), pa koliko pridejo vsi postopki na carini. Če kdo kej ve lahko pomaga :)

Sriple Tix ::

Vse si opravil OK, če bodo želeli še kaj, ti bodo javili, ves dolg državi pa boš plačal poštarju, ko ti prinese paket.

maremare ::

Živjo,
po naročenem izdelku se ti oglasi carina, ki želi da jim pošlješ dokumente iz katerih so razvidni predmeti nakupa ter cene in stroški pošiljanja. Ok, vse štima, narediš screenshote teh naročil, v photoshopu ceno zreduciraš na 22EUR, da se ogneš plačilu davka in pošlješ carini. Kje se lahko zatakne, bodo cariniki verjeli prirejenim screenshotom???.......Govorim za nakup izdelkov, ki so na aliexpresu nad 25EUR do 80EUR, pa recimo, da imajo akcijo, vendar ti to akcijo zgrešiš.......je že kdo poizkusil?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maremare ()

profii ::

petra_v je izjavil:

No poskusimo en seznam narediti, pa vsak naslednji kopira prejšnji seznam pa doda svoje izkušnje, evo da začnem

Nike čevlji - ne
Adidas čevlji - ne
Salomon čevlji - da
Disney nalepke risanih junakov - da
Sony LCD ekran - da
Philips nadomestni deli za el. brivnik - da


Dodajam:
Ralph lauren - DA
Calvin Klein - DA

petra_v ::

maremare je izjavil:

Živjo,
po naročenem izdelku se ti oglasi carina, ki želi da jim pošlješ dokumente iz katerih so razvidni predmeti nakupa ter cene in stroški pošiljanja. Ok, vse štima, narediš screenshote teh naročil, v photoshopu ceno zreduciraš na 22EUR, da se ogneš plačilu davka in pošlješ carini. Kje se lahko zatakne, bodo cariniki verjeli prirejenim screenshotom???.......Govorim za nakup izdelkov, ki so na aliexpresu nad 25EUR do 80EUR, pa recimo, da imajo akcijo, vendar ti to akcijo zgrešiš.......je že kdo poizkusil?


Verjetno bi šlo skozi, če le ne bi bila očitna razlika v vrednosti.

Vedi pa da cariniki niso neumni, so dali precej izdelkov skozi roke, znajo dobro oceniti, koliko je kakšna stvar vredna pa tudi za slo-tech so že slišali in ravnokar lahko prebirajo tvoje ideje (pa ne misli da si prvi s takimi idejami, so bile tudi že bolj sofisticirane).

To kar imaš namen početi je prirejanje dokumentacije in imaš lahko težave.

St235 ::

maremare je izjavil:

Živjo,
po naročenem izdelku se ti oglasi carina, ki želi da jim pošlješ dokumente iz katerih so razvidni predmeti nakupa ter cene in stroški pošiljanja. Ok, vse štima, narediš screenshote teh naročil, v photoshopu ceno zreduciraš na 22EUR, da se ogneš plačilu davka in pošlješ carini. Kje se lahko zatakne, bodo cariniki verjeli prirejenim screenshotom???.......Govorim za nakup izdelkov, ki so na aliexpresu nad 25EUR do 80EUR, pa recimo, da imajo akcijo, vendar ti to akcijo zgrešiš.......je že kdo poizkusil?


Imaš tri scenarije.
Cariniki kupijo zgodbico.
Cariniki ne kupijo zgodbice in ocarinijo glede na ocenjeno vrenost(najbolj verjetno)
Cariniki ne kupijo zgodbice in dobiš še položnico zaradi utaje davka.

darkolord ::

Globa je mislim da do 1200 za carinski prekršek.

mimo ::

mimo je izjavil:

Dan po objavi sem dobil pošto od carinske pošte v kateri je pisalo da je pošiljka v carinskem postopku. naj jim na mail posredujem, dokumentne iz katerih so razvidni predmeti nakupa ter cene in stroški pošiljanja. V pošti je bilo navedeno še : NEZNAN POŠILJATELJ,KITAJKSA,0,500 KG na vrhu strani.
Na mail sem jim poslal screenshote iz mojega računa na alliexpresu kejr je razvidno vse kar so zahteval v pošti. Upam da bo vse v redu.

Razen nevem kdaj plačam tisti 22% ddv (pošiljka je bila 130 eur ), pa koliko pridejo vsi postopki na carini. Če kdo kej ve lahko pomaga :)


Vse se je uredil , ampk sm mogu plačat stroške carinjenja in davek (poštarju), vse skupaj pa je prišlo 167 eur(telefon+dajatve). Telefon pa je že v uporabi in super dela.
Hvala za pomoč vsem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mimo ()

darkolord ::

darkolord je izjavil:

Bom poslal na Carinsko upravo zahtevo po informacijah javnega značaja, naj mi pošljejo seznam.

Poslano na FURS.


Evo, FURS je dostavil.

Seznam imetnikov pravic intelektualne lastnine z izdanimi odločbami o ukrepanju carinskih organov in seznam pravic (beri: blagovnih znamk), na katere se te odločbe nanašajo.

Sriple Tix ::

Hvala ti za seznam :).

Sriple Tix ::

Kaj se zgodi, ko Kitajec ugotovi, da prejemniki dobivajo pakete, toda vseeno odpirajo "dispute" in želijo vračilo denarja za "nedobavljeno" robo http://www.klix.ba/vijesti/bih/posiljke... ;(

MIHAc27 ::

Ja itak.... Jaz sem zaenkrat samo 2x odprl dispute, ampak tudi dobil nisem nič.

shadeX ::

Sriple Tix je izjavil:

Kaj se zgodi, ko Kitajec ugotovi, da prejemniki dobivajo pakete, toda vseeno odpirajo "dispute" in želijo vračilo denarja za "nedobavljeno" robo http://www.klix.ba/vijesti/bih/posiljke... ;(


Nič. Ker kitajec ve, da si paket dobil domov in to takrat kadar ti podpišeš da si paket prejel.

Sem imel podoben problem ker sem naročil 5 istih izdelkov v razmaku enega tedna. Pa so paketi prihajali pa nisem gledal kateri paket je kateri. Na koncu so prišli vsi ampak jaz sem mislil da en manjka. Pa odprem dispute pa mi kitajc napiše da mam paket doma. Šel sem preverit in je imel prav.

Se mi je pa zgodilo tudi (sicer prvič) pri zadnjem naročilu ko sem naročil en poceni kabel. Pa ga nisem dobil v predvidenem roku in kitajcu pišem da naj podaljša rok. Pa ga je podaljšal za 20dni in po 20. dneh ga še vedno ni bilo. Jaz sem odprl dispute ker sem se naveličal čakati in dobil denar nakazan, ker se on ni odzval na dispute.

No, čez 1 mesec dobim paket domov.

Okapi ::

darkolord je izjavil:

darkolord je izjavil:

Bom poslal na Carinsko upravo zahtevo po informacijah javnega značaja, naj mi pošljejo seznam.

Poslano na FURS.


Evo, FURS je dostavil.

Seznam imetnikov pravic intelektualne lastnine z izdanimi odločbami o ukrepanju carinskih organov in seznam pravic (beri: blagovnih znamk), na katere se te odločbe nanašajo.
Zanimivo, na seznamu Seika ne najdem, pa so ure naši vrli cariniki veselo uničevali celo pred kamerami.

Na drugi strani pa je seznam pomanjkljiv, ker niso navedena posamezne blagovne znamke. Richemont ima recimo cel kup blagovnih znamk ur (in med njimi ni Richemont), tako da bodisi Carina tega podatka ni razkrila, ali pa sami ne vedo, katere blagovne znamke je treba kontrolirati.

Ziga Dolhar ::

V seznamu so navedeni imetniki pravic, ne blagovne znamke. Blagovne znamke imaš navedene v podmapci, po posameznih imetnikih.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Tam so samo neke šifre. Kaj je recimo CTM 001114481 ali ITM 729301?

Ziga Dolhar ::

Community trade mark (OHIM - https://oami.europa.eu/eSearch/), International trade mark (WIPO - http://www.wipo.int/romarin/).
https://dolhar.si/

Sriple Tix ::

shadeX, vprašanje v tem primeru je bilo retorično, kajti besedilo v navedkih ti jasno pove, da se tega zavedam in posredno navajam, da so imela ta dejanja za posledico nepošiljanje paketov hongkonške pošte v Bosno.

St235 ::

Okapi je izjavil:

Tam so samo neke šifre. Kaj je recimo CTM 001114481 ali ITM 729301?


To veš da ti google odgovori v 3 sekundah?

CTM - Comunity trademark
ITM - International trademark

Od tu mislim, da boš zmogel dešifirat tudi številke.

Predvsem pa je to seznam imetnikov odločb, torej primerov kjer so dovoljeni določeni avtomatizmi, nikakor pa to ne pomeni vseh nosilcev intelektualnih pravic ali da odsotnost s tega seznama kakorkoli omejuje pravice nosilca. Torej ne glede na to ali je Seiko na tem seznamu ali ne imajo vse pravice ščitit svojo intelektualno lastnino. Niso pa upravičeni do avtomatizma in se v primeru suma ponaredka morajo obnašat kot določa zakon. Torej morajo eksplicitno na posameznem primeru izrazit svojo voljo. Za predmete, ki so na tem seznamu pa se privzema, da nosilec pravic želi, da se jih v primeru suma obravnava kot ponaredke brez njegove individualne potrditve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

Torej morajo eksplicitno na posameznem primeru izrazit svojo voljo. Za predmete, ki so na tem seznamu pa se privzema, da nosilec pravic želi, da se jih v primeru suma obravnava kot ponaredke brez njegove individualne potrditve.
Ne, imetnik oz. njegov pooblaščenec mora vseeno za vsak primer posebej potrditi, da gre stvar za ponaredek.

Razlika je v tem, da imajo pri teh, ki so vložili zahteve za ukrepanje, seznam, katere so te blagovne znamke (in ostale detajle, ki omogočajo prepoznavo ponarejenga/pristnega blaga) in kdo je imetnik oz. pooblaščenec, kamor pošljejo obvestilo.

Še vedno pa lahko sum na ponaredek zaznajo po uradni dolžnosti in potem sami poskusijo poiskati imetnika pravice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

Si prepričan? Če prebereš debato v mislim, da v temi carina se je pokazalo ravno obratno. Torej pri teh, ki so na seznamu (imajo izdane odločbe) se privzema, da je nosilec pravic izrazil voljo in se direktno pozove kupca/naslovnika, da se opredeli ali je ponaredek. Če odločbe ni, pa zakon jasno nalaga, da se mora nosilec blagovne znamke pisno opredelit do tega ali gre za ponaredek in se potem poziva kupca/naročnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

Sem prepričan.

Navodilo o uveljavljanje pravic intelektualne lastnine s strani carinskih organov.

Blago, pri katerem obstaja sum kratenja pravic intelektualne lastnine, se lahko uniči pod
carinskim nadzorom, ne da bi se pred sodiščem ugotavljalo, ali je bila pravica kratena, pod
naslednjimi pogoji:
imetnik odločbe carinskim organom pisno potrdi, da je bila po njegovem prepričanju
kratena pravica intelektualne lastnine
, in sicer v 10 delovnih dneh (oziroma v treh dneh pri
pokvarljivem blagu) od prejema obvestila o prekinitvi prepustitve ali zadržanju blaga;
— imetnik odločbe carinskim organom pisno poda svoje soglasje za uničenje blaga, in sicer v
10 delovnih dneh (oziroma v treh dneh pri pokvarljivem blagu) od prejema obvestila o
prekinitvi prepustitve ali zadržanju blaga;
— deklarant ali imetnik blaga carinskim organom pisno poda svoje soglasje za uničenje
blaga, in sicer v 10 delovnih dneh (oziroma v treh dneh pri pokvarljivem blagu) od dneva
prejema odločbe o prekinitvi prepustitve ali zadržanju blaga. Če deklarant ali imetnik ne
poda svojega soglasja za uničenje blaga in carinskih organov ne obvesti o nasprotovanju
uničenju blaga v teh rokih, lahko carinski organi štejejo, da je deklarant ali imetnik blaga
dal svoje soglasje za uničenje blaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Ampak smo ugotovili, da v praksi to ne poteka tako.

O.

St235 ::

darkolord je izjavil:

Sem prepričan.

Navodilo o uveljavljanje pravic intelektualne lastnine s strani carinskih organov.

Blago, pri katerem obstaja sum kratenja pravic intelektualne lastnine, se lahko uniči pod
carinskim nadzorom, ne da bi se pred sodiščem ugotavljalo, ali je bila pravica kratena, pod
naslednjimi pogoji:
imetnik odločbe carinskim organom pisno potrdi, da je bila po njegovem prepričanju
kratena pravica intelektualne lastnine
, in sicer v 10 delovnih dneh (oziroma v treh dneh pri
pokvarljivem blagu) od prejema obvestila o prekinitvi prepustitve ali zadržanju blaga;
— imetnik odločbe carinskim organom pisno poda svoje soglasje za uničenje blaga, in sicer v
10 delovnih dneh (oziroma v treh dneh pri pokvarljivem blagu) od prejema obvestila o
prekinitvi prepustitve ali zadržanju blaga;
— deklarant ali imetnik blaga carinskim organom pisno poda svoje soglasje za uničenje
blaga, in sicer v 10 delovnih dneh (oziroma v treh dneh pri pokvarljivem blagu) od dneva
prejema odločbe o prekinitvi prepustitve ali zadržanju blaga. Če deklarant ali imetnik ne
poda svojega soglasja za uničenje blaga in carinskih organov ne obvesti o nasprotovanju
uničenju blaga v teh rokih, lahko carinski organi štejejo, da je deklarant ali imetnik blaga
dal svoje soglasje za uničenje blaga.



Pozabljaš na uredbo 608/2013, ki v 26 členu določa točno to izjemo od teh pravil o kateri razlagam. Torej JA, na podlagi te odločbe lahko carina BREZ eksplicitnega soglasja nosilca pravic uniči blago (ki je eksplicitno navedeno v odločbi), če naslovnik/kupec ne nasprotuje.

Okapi je izjavil:

Ampak smo ugotovili, da v praksi to ne poteka tako.

O.


Normalno, da ne, če pa obstaja z evropsko uredbo predpisana izjema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

OK, ampak imetnik odločbe mora v zahtevi za ukrepanje zaprositi za uporabo tega postopka (točka d prvega odstavka 26. člena) oz. ni že s samo izdajo odločbe privzeto, da se ta postopek uporablja.

Lahko zahtevam(o) seznam imetnikov, ki so v zahtevi zaprosili za uporabo tega postopka.

Okapi ::

Normalno, da ne, če pa obstaja z evropsko uredbo predpisana izjema.

To je videti nekako tako. Na cesti policist z radarjem meri hitrost, 500 m naprej pa drug policist ustavlja vse avtomobile po vrsti, ne da bi vedel, kaj je oni prvi nameril. In ustavljeni vozniki so postavljeni pred dilemo - priznaj, da si mogoče vozil prehitro, in plačaj 30 evrov kazni, ali pa zahtevaj izpisek radarja in v primeru, da si res vozil prehitro, plačaš 200 evrov kazni.

Lahko zahtevam(o) seznam imetnikov, ki so v zahtevi zaprosili za uporabo tega postopka.
Saj po moje je to tisti seznam, ki si ga dobil.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

Ne, tisti seznam je za vse - če so zahtevali uporabo tistega "skrajšanega" postopka, so morali to posebej označiti (na seznamu pa ni vidno, kdo je to storil).

Okapi ::

In zakaj kdo ne bi hotel imeti skrajšanega postopka? Ker ljubi komplikacije?

O.

ttommy ::

http://www.aliexpress.com/item/Men-snea...

A mislite, da bi to prišlo brez problemov čez carino?
Gamer

creed ::

Kaj "AllStarke" grejo cez carino...al grejo na sezig? :)

LP

Sriple Tix ::

Sodelavki so šle naravnost v sežig.

marceb ::

je že kdo naročeval baterije za laptope? kako grejo skozi carino kaj?

darkolord ::

Baterije so mi čisto zmeraj ustavili. Pomoje gre čez rentgen in zmeraj odprejo, ko vidijo te celice.

koyotee ::

Odprejo zaradi teže, če ne drugega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jakan123 ::

Jaz sem še vse baterije dobil brez problemov.
««
13 / 190
»»