» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
85 / 189
»»

Groot ::

peckajb93 je izjavil:

Boggs je izjavil:

Sem klical na Pošto Slovenije in povprašal ali lahko jaz dobim kakšen dodaten podatek kot samo tisto poštno številko in kraj, ki se vidi na sledenju na spletni strani PS. Recimo ulico ali ime prejemnika. Pa so rekli da ne, da ni načina. Pri DPD se je vsaj ime dalo najti, ker sem pač uganil poštno številko, ki je bila na srečo 1000, ampak za to drugo tracking številko ki jo je prodajalec naknadno napisal pa jaz kot kupec ne morem absolutno nič več podatkov dobit. Se pravi ne vem kako lahko sploh zadovoljim zahtevo AliExpressa ko pravijo "If you did not get the package, please provide shipping company's missing parcel documents". Nikakor ne morem pokazati kam oz. komu točno je bila pošiljka dostavljena. Če bi bila dostavljena v drug kraj potem bi mogoče še lahko kaj argumentiral, ker bi bila poštna številka in kraj drugačna od moje, če je pa ta druga tracking številka od nekoga drugega iz Ljubljane pa dejansko nimam kaj naredit.

No tudi sam imam podoben primer, doplačal sem 7€ za 7day shipping iz belgije, poslal pa je iz kitajske iz kjer sem imel opcijo free shipping, učeraj sem odprl dispute ker se je iztekal buyer protection pa da vidimo kaj bo naredil aliexpress... če doplačam za 7day delivery je zato ker paket hočem/rabim v 7 dneh in ne zato da ga bom čakal en mesec


Simple, odpreš dispute in označiš da nisi dobil paketa. Briga tebe iz kje je bilo poslano, tega niti ne rabiš pojasnjevat. Če ne bo ravno v času reševanja disputa potem prišlo, bi ti moral načeloma Aliexpress odobriti refund.

Ravno prejšnji teden prejel nekaj za kar sem že dobil refund, ker se je čas za dostavo iztekel že 1 mesec nazaj. Jebat ga, tudi čas dostave je del storitve, ki jo kupiš, tako da je prodajalec sam kriv da oglašuje napačen čas za dostavo.

BorutK-73 ::

Še nisem opazil da bi aliexpress pošiljal iz Italije. Večinoma iz španije ali češke in seveda china;)


Ni blo rečeno da Aliexpress sploh ne pošilja v Italijo ker so imeli preveč problemov z strankami?

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Kar nekajkrat se mi je konec lanskega leta in letos zgodilo slednje bouncanje, sploh v primeru, ce je bilo poslano preko China Post. Na sliki en aktualen paket, spet s tem problemom.



Sledi Security return v Beijing International Mail Exchange. Na koncu gre nazaj. V paketu je navaden pas za hlace. Ze drugic tole bouncanje za isti predmet v paketu.

lp, d.

hotig ::

@BorutK-73

Seveda pošiljajo iz Italije, pa tudi iz Francije, Nemčije, Poljske... ampak je bolj malo takšnih ponudnikov. Sam sem že naročal in tudi dobil izdelke iz vseh prej omenjenih držav (sicer je šlo v vseh primerih za izdelke iz Kitajske, ki jih skladiščijo v EU).


@delfinus

Če jaz prav vidim, je bil tvoj paket zavrnjen "šele" 3x. To ni tako hudo. Jaz sem imel primer z 11 zavrnitvami :( pri določenem naročilu v novembru (zavrnitve so se večinoma dogajale v decembru). Na koncu nisem dobil izdelka in sem po posredovanju AliExpres dobil denar nazaj.

FoxKnox ::

delfinus je izjavil:

Kar nekajkrat se mi je konec lanskega leta in letos zgodilo slednje bouncanje, sploh v primeru, ce je bilo poslano preko China Post. Na sliki en aktualen paket, spet s tem problemom.



Sledi Security return v Beijing International Mail Exchange. Na koncu gre nazaj. V paketu je navaden pas za hlace. Ze drugic tole bouncanje za isti predmet v paketu.

lp, d.


Meni se takole kolebajo v Pekingu 3 pošiljke China post že od začetka februarja.Predano letalski družbi in nato vrnjeno na izvozno pošto.Na postal ninja napiše vzrok varnostni ukrep med covid situacijo in podaljšani rok dostave.
NL post je do sedaj dostavila v cca 3 tednih, se pa bojim, da se je tudi na NL ustavilo sredi februarja, ker se nič ne premakne.

sloBetrov ::

Evo pa še jaz pojamram nad tem Aliexpresom in njihovo china pošto. Paket mi pošiljajo iz enega mesta v drugo, potem v tretje, potem pa ta paket gre nazaj v ta drugo mesto in na koncu pristane v mestu oz na pošti od koder je bil poslan (Zhongshan --> Guangzhou --> Beijing --> Guangzhou --> Zhongshan). In zdaj tam stoji že od 7.2.21 in se nikamor ne premakne.
Prodajalec pa mi odpisuje na 4 dni, če sploh napiše kaj pametnega. Nazadnje mi je rekel, da bo poklical pošto in bo sporočil v roku 3 dneh. Seveda od njega ne duha ne sluha dokler mu zopet ne zatežim in mi napiše, da se je pozanimal pri pošti (kaj so mu povedali ni napisal), spodaj pa napiše, če bi rad odprl "dispute". Jaz tega sicer zaenkrat še ne nameravam, ker mi manjka še 30 dni preden poteče časovno obdobje dostave, ampak mi ni jasno kaj se gre tale china post, pošiljajo si paket med sabo namesto, da bi ga dali na carino pa na izvoz (mogoč je bil izdelek vrnjen k njemu pa je zato napisal dispute - v glavnem nimam pojma, ker se s temi kitajci itak ne moreš kaj zmenit).

Zmeraj ko sem kaj naročal preko Ebaya nisem mel nobenih problemov, v večini primerov sem dobil v enem mesecu, tukaj z Aliexpressa pa dvomim, da bom sploh kaj, ker še niti iz Kitajske niso poslali pa mučkajo nekaj. Imam še par drugih pošiljk, pri eni je tako, da so mi sporočili, da je paket že v Sloveniji (pred kakšnimi 15 dnevi), ampak ga še do danes nisem dobil na svoj naslov.

:(:(:(:(:(:(:(:(


Tracking:

Destination: Slovenia
DATE CURRENT LOCATION STATUS
2021-01-23/15:06:46--Zhongshan--Package Received from shipper
2021-01-23/15:58:17--Zhongshan--Depature from Local Sorting Center
2021-01-23/21:17:39--Zhongshan--Departure from Regional Sorting Center
2021-01-24/05:23:01--Guangzhou--Arrival at Regional Sorting Center
2021-01-25/11:25:41--Guangzhou--Item Held by Customs
2021-01-27/11:14:01--Guangzhou--Item Returned from Customs?
2021-01-29/14:04:05--Guangzhou--Departure from Regional Sorting Center
2021-01-31/01:55:40--Beijing --Arrival at Regional Sorting Center
2021-02-04/04:56:08--Beijing --Departure from Regional Sorting Center
2021-02-05/18:24:00--Guangzhou--Arrival at Regional Sorting Center
2021-02-06/13:32:08--Guangzhou--Item Presented to Customs
2021-02-06/15:32:27--Guangzhou--Released from import customs
2021-02-07/02:15:23--Guangzhou--Departure from Regional Sorting Center
2021-02-07/04:21:51--Zhongshan--Arrival at Regional Sorting Center
2021-02-07/07:50:24--Zhongshan--Departure from Regional Sorting Center

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sloBetrov ()

peckajb93 ::

Ja china post je popolnoma odpovedala! Izberite aliexpress standard, vsi paketi prek njih v zadnjih dveh mesecih so k meni hodili med 14 in 21 dni

dice7 ::

Ne razumem ka ste tolk zivcni pa najedate prodajalcem ce se v startu strinjate da se caka od 75 do 90 dni. Okol sveta z enim evrom doplacila pac traja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

BorutK-73 ::

Zakaj se sekirate z trackingom? Če paket pride, super. Če ne pa dispute.

darkolord ::

Če si pravi Slovenc, se v celoti strinjaš s pogoji, takoj za tem se pa začneš pritoževati, kakšni nateguni so oni.

A: "Kok stane tole?"
B: "100 EUR"
A: "OK, deal"
B: "OK, plačaj"
A: "100 EUR je preveč!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Slopek ::

No, no Darko ne gre tako.
Strinjam se, da roki dobave so dolgi in če naročiš in tudi plačaš(ja Darko), se s tem strinjaš. Nastaviš si opomnik in pozabiš. Če opomnik prehiti paket, pa ukrepaš naprej.
Sem pa sam notočil 10 dni nazaj blazinice za slušalke in so že v Sloveniji. Super, da je prej, ker sem pričakoval, da bo enkrat v Aprilu.

m4tj4z ::

Mi zna kdo povedat, kako postopat v primeru, ko ti trgovec v sporočilu napiše, da ti ne bo poslal in se za to opravičuje. Potem pa kljub temu da nek false tracking, ki je bil včeraj tudi dostavljen v Sloveniji...V disputu bo trgovec trdil, da je odposlal, AE pa od mene zahteval dokazilo, da nisem prejel. Kurir je SUNYOU. Na AE, aftershipu, postalninji je sledenje tako kot ga prilagam. Medtem ko 17track in pa tudi sledenje slovenske pošte ne da nobenega zadetka.

FoxKnox ::

m4tj4z je izjavil:

Mi zna kdo povedat, kako postopat v primeru, ko ti trgovec v sporočilu napiše, da ti ne bo poslal in se za to opravičuje. Potem pa kljub temu da nek false tracking, ki je bil včeraj tudi dostavljen v Sloveniji...V disputu bo trgovec trdil, da je odposlal, AE pa od mene zahteval dokazilo, da nisem prejel. Kurir je SUNYOU. Na AE, aftershipu, postalninji je sledenje tako kot ga prilagam. Medtem ko 17track in pa tudi sledenje slovenske pošte ne da nobenega zadetka.



V dispute priloži print screen sporočila prodajalca, da ne bo poslal in navedi, da nisi prejel pošiljke. Če si " respectable AE buyer" ne bi smelo biti problema z vračilom kupnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

FoxKnox ::

darkolord je izjavil:

Če si pravi Slovenc, se v celoti strinjaš s pogoji, takoj za tem se pa začneš pritoževati, kakšni nateguni so oni.

A: "Kok stane tole?"
B: "100 EUR"
A: "OK, deal"
B: "OK, plačaj"
A: "100 EUR je preveč!"


Ni problem dati 100 evrov. Je pa problem, če ti prodajalec naknadno teži, da doplačaj še 10 evrov, ker mu ne znese pri poštnini ali pa ne odpošlje, dostavi v roku, ki ga je on postavil.

seba-beba ::

Zdravo!

Prosim za pomoč.
Decembra sem naročil nekaj iz AE. Do sedaj artikel ni prišel. Navedeno imam, da: "If your order does not arrive on 2021-02-28 , you can apply for a refund by opening a dispute."

Kakšen je postopek za dispute?
Ga moram odpreti do 28.2.? Ali po 28.2?

Hvala za informacije in lp

Groot ::

seba-beba je izjavil:

Zdravo!

Prosim za pomoč.
Decembra sem naročil nekaj iz AE. Do sedaj artikel ni prišel. Navedeno imam, da: "If your order does not arrive on 2021-02-28 , you can apply for a refund by opening a dispute."

Kakšen je postopek za dispute?
Ga moram odpreti do 28.2.? Ali po 28.2?

Hvala za informacije in lp


Odpreš po izteku roka za dostavo, pred tem ti sistem niti ne bo dovolil odpreti disputa.

Koraaz ::

Se je še komu zgodilo, da prodajalec ni poslal naročila v dostavo?

Sem naročil pred kitajskim novim letom ravno zato, ker takrat ne odpošiljajo. Do sedaj še zmeraj niso odposlali. Sem jim pisal par dni nazaj in so napisali, da so komaj prišli z dopusta, minilo, pa je 4 dni pa še zmeraj nič. Na njihovi strani trgovine seveda, nobenega obvestila, da bi bili odsotni za kitajsko novo leto imajo pa sicer dosti visoko oceno 95%.

A lahko odpreš dispute, če ti trgovec blaga ne odpošlje (zaenkrat nič ne vedim, da bi imel to možnost)?

darkolord ::

Če blaga ne odpošlje, se naročilo avtomatsko prekliče.

buttcrack ::

imaš odštevalnik koliko časa ima da pošlje, če se izteče pred tem, dobiš avtomatsko denar nazaj.

Boggs ::

Tale je pa rekordno hitro prišla:

darkolord ::

Boš dal napitnino?

FoxKnox ::

Boggs je izjavil:

Tale je pa rekordno hitro prišla:



Pri meni enako.
Yanwen special line
Shipping fee : 3,99 €

val46 ::

No Boggs, zdaj pa bodi "jack" in počakaj 90 dni da potrdiš prevzem, prodajalec naj pa čaka na tvoj denar.

Boggs ::

val46, zakaj bi čakal 90 dni? Dobil sem danes, potrdil sem danes. Trol.

val46 ::

Zato da jim pokažeš kdo je šef...k tolk jočeš ponavadi, da moraš čakat 90 dni, da ti denar vrnejo, četudi je jasno, da paketa ne boš dobil. Mal hecam, nič ne trolam. Sam pravim, da ponavadi te moti njihov sistem delovanja. Danes bi jim lahko vrnil vse za nazaj ;)

Boggs ::

AliExpressov sistem je čisto nekaj drugega od dostave pošiljk kurirskih služb. Eno je vredno kritik, drugo pohval.

Groot ::

Boggs je izjavil:

AliExpressov sistem je čisto nekaj drugega od dostave pošiljk kurirskih služb. Eno je vredno kritik, drugo pohval.


Ja ampak kako če je pa Aliexpress sistem cel nateg in oni sploh ne pošljejo izdelkov? Kako si uspel tako hitro dobiti izdelek? Pa sedaj ko si dobil bojo kar nakazali denar prodajalcu!! Grozaaa

Boggs ::

Če je pošiljka dostavljena in če je z njo vse v redu ne vidim zakaj bi bila groza če prodajalec dobi denar.

Ima še kakšen trol kaj za dodat? :))

Jabo1 ::

peckajb93 je izjavil:

Ja china post je popolnoma odpovedala! Izberite aliexpress standard, vsi paketi prek njih v zadnjih dveh mesecih so k meni hodili med 14 in 21 dni


Izbereš aliexpress standard, potem pa pošlje s China Post, ki seveda nikamor ne pride (security return in dispute čez nekaj mesecev). Moja izkušnja iz zadnjih treh mesecev. Preden plačaš, pri prodajalcu preveri, če bo res poslal s čim drugim kot s China Post.

lolipop2 ::

Imam trenutno enega s China post na poti. Bomo videli, kako bo. Kdaj pa naj bi tracking "zavil s poti"?

Jabo1 ::

lolipop2 je izjavil:

Imam trenutno enega s China post na poti. Bomo videli, kako bo. Kdaj pa naj bi tracking "zavil s poti"?


Potem, ko pride v Peking (Bejing).

lolipop2 ::

Jabo1 je izjavil:

Potem, ko pride v Peking (Bejing).


Je že tam. 8-O Pa da vidimo.

delfinus ::

Imam obcutek, da ima China post neko omejevanje in restrikcijo za posiljanje paketov v Slovenijo. Meni jih je slo ze eno parce v ta Returned loop.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Jabo1 ::

delfinus je izjavil:

Imam obcutek, da ima China post neko omejevanje in restrikcijo za posiljanje paketov v Slovenijo. Meni jih je slo ze eno parce v ta Returned loop.
lp, d.


Ne samo v Slovenijo, pritožbe prihajajo s celega sveta. Izgovarjajo se na Covid, ampak samo China Post, drugi ne. Ko zagledaš "Beijing Xingyou Huangcun Station", veš koliko je ura.

lolipop2 ::

Jabo1 je izjavil:

delfinus je izjavil:

Imam obcutek, da ima China post neko omejevanje in restrikcijo za posiljanje paketov v Slovenijo. Meni jih je slo ze eno parce v ta Returned loop.
lp, d.


Ne samo v Slovenijo, pritožbe prihajajo s celega sveta. Izgovarjajo se na Covid, ampak samo China Post, drugi ne. Ko zagledaš "Beijing Xingyou Huangcun Station", veš koliko je ura.


Sedaj imam takole:

https://ibb.co/9HxgSyM

8-O

Jabo1 ::

To še ni Peking. Počakaj, da pride v Peking, potem boš pa videl kaj bo.

lolipop2 ::

Jabo1 je izjavil:

To še ni Peking. Počakaj, da pride v Peking, potem boš pa videl kaj bo.


A to se dogaja neglede na oceno prodajalca? Ker ta moj je bil hvaljen, predvsem s hitro dostavo.

Jabo1 ::

Hitra dostava je relativen pojem. Zelo pomembno je, iz katerega dela Kitajske je prodajalec. Če je blizu Pekinga, ni problem, če je nekje daleč, so pa možnosti takoj zelo omejene. Sedaj je najbolj pomembno, da sploh pride. Res je, da izbereš tistega, ki ima vsaj 95%, ampak tudi to ni več zagotovilo. Recimo takole: Če je manj kot 95% reskiraš bistveno več in se jim, če je le možno, izogni. Trenutno imam 3 dispute zaradi China Post od treh, ki imajo vsi nad 97%. Če je le možno, izberi Standard Shipping, nimaš pa zagotovila, da bo resnično poslal na ta način. Jaz že 3 mesece za vsako naročilo pošljem prodajalcu sporočilo naj ne pošlje s China Post, pa tudi to ni vedno upoštevano. Prodajalci niso navdušeni nad Standardom, ker pri disputu ALi vstopi takoj. Tudi pri Cainiao in Yanwen je enako, samo pri China Post se vleče kot čreva.

lolipop2 ::

prodajalec ima 100% score, pa za moj izdelek ima komentarje v smislu, da so prišli v 9ih dneh. Bomo videli, kakorkoli bo, samo da pride, da ne bodo čreva. :)

peckajb93 ::

 Moj rekorder

Moj rekorder


Tisti 50 intermediate events so pa zavrnitve :)

Zgodovina sprememb…

Jabo1 ::

peckajb93 je izjavil:

 Moj rekorder

Moj rekorder


Tisti 50 intermediate events so pa zavrnitve :)


Kontra :)

https://ibb.co/XVJYHt7

delfinus ::

Vse gratis, se splaca pocakat :).

peckajb93 ::

delfinus je izjavil:

Vse gratis, se splaca pocakat :).

Tudi na paket iz mimovrste sem ze cakal slab mesec :) nešteto pa jih je hodilo 14 dni, in to samo bogih 30km dalec

lolipop2 ::

Jabo1 je izjavil:

To še ni Peking. Počakaj, da pride v Peking, potem boš pa videl kaj bo.


wohow


2021-03-02 10:10

CNBJSA, Arrival at outward OE


To je pa hitro! Zdaj se bo pa začelo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

shark99 ::

Danes sem se pogovarjal z enim prodajalcem na Aliexpressu, kakšna je razlika med temi dostavami. Je rekel, da je najbolj varna Aliexpress standard shipping. Mogoče malo hitrejša celo od ostalih. Sam pa ugotavljam, da v tem primeru letalsko pošljejo na Nizozemsko od koder gre v Belgijo in potem k nam. To potuje nekje okrog 30dni. Je pa večinoma doplačilo od 3 do 5$. Sem pa en paket naročil iz Španije 9.2. in plačal poštnino 5$, pa danes prejel sms od DPD, da imajo paket za mene. Tudi z DPD potuje očitno dolgo.

buttcrack ::

Jest čakam z amazfit official storea eno uro že skoraj mesec dni, poslano iz španije.

shark99 ::

NO zdaj sem dobil paket od DPD, ki je bil poslan iz "Španije", na njemu pa HONG KONG post nalepka. Nateguni. Nič ne pošiljajo iz evrope, sem že deseti paket dobil iz Azije, na oglasu pa evropska država.

m4tj4z ::

shark99 je izjavil:

NO zdaj sem dobil paket od DPD, ki je bil poslan iz "Španije", na njemu pa HONG KONG post nalepka. Nateguni. Nič ne pošiljajo iz evrope, sem že deseti paket dobil iz Azije, na oglasu pa evropska država.


Da ma HK nalepko še ne pomeni, da je od tam. Ponavadi kar v original škatli prepošljejo naprej. Če bi bil res HK post, bi ti slovenska pošta dostavila.

DPD iz Španije ponavadi obtiči vsaj 5-7 dni v Madridu, nato rabi še dodaten teden iz Budimpešte. 3x ista zgodba, vsaj 2-3 tedne. 2-7dni kot piše je pravljica. Cestni promet je pri DPD mnogo hitrejši. Če kaj naročim preko VidaXL ali pa nazadnje pnevmatike iz Nizozemske, pride v cca. 3-4 dneh.

FoxKnox ::

buttcrack je izjavil:

Jest čakam z amazfit official storea eno uro že skoraj mesec dni, poslano iz španije.


A ni pri teh dostavah iz evropskih mest obljubljena dostava 2 - 10 dni in buyer protection 20 days or full refund ?

m4tj4z je izjavil:

shark99 je izjavil:

NO zdaj sem dobil paket od DPD, ki je bil poslan iz "Španije", na njemu pa HONG KONG post nalepka. Nateguni. Nič ne pošiljajo iz evrope, sem že deseti paket dobil iz Azije, na oglasu pa evropska država.


Da ma HK nalepko še ne pomeni, da je od tam. Ponavadi kar v original škatli prepošljejo naprej. Če bi bil res HK post, bi ti slovenska pošta dostavila.

DPD iz Španije ponavadi obtiči vsaj 5-7 dni v Madridu, nato rabi še dodaten teden iz Budimpešte. 3x ista zgodba, vsaj 2-3 tedne. 2-7dni kot piše je pravljica. Cestni promet je pri DPD mnogo hitrejši. Če kaj naročim preko VidaXL ali pa nazadnje pnevmatike iz Nizozemske, pride v cca. 3-4 dneh.


Pošljejo ne iz Španije ampak preko Španije iz HK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

opeter ::

Eno vprašanje za vse, ki ste to že delali: koliko časa traja, da dobite refund s strani AliExpress?
Namreč piše sledeče:

Status:
Dispute Finished
Refund EUR € 27,14

Reminder:
The seller did not respond. You will receive your refund as requested.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
85 / 189
»»