» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
63 / 189
»»

jocoj ::

Če ni na pošta.si pod sledenje, potem ni v Sloveniji. Lahko je random fake sledilna številka, kar je pri Kitajcih stalna praksa.

Outcast ::

jocoj je izjavil:

Če ni na pošta.si pod sledenje, potem ni v Sloveniji. Lahko je random fake sledilna številka, kar je pri Kitajcih stalna praksa.


Ja ok sam da imam 4 pošiljke kao na pošti pa vse so kao fake oz še niso tuki....to traja že cca ene 3 mesce vse skupi.


Se pravi da verjetno tega videl ne bom?

Vuli ::

poglej na http://parcelsapp.com/en/tracking/ kaj ti vrže ven. Tist tracking na aliexpressu ni glih.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Outcast ::

Vuli je izjavil:

poglej na http://parcelsapp.com/en/tracking/ kaj ti vrže ven. Tist tracking na aliexpressu ni glih.


Tole mi vrže vn ko vpišem Aliexpressov nr: "No information about your package. Package has not been sent yet or you entered invalid tracking number."

darkolord ::

ČE NA SLEDENJE.POSTA.SI NE PIŠE, DA JE V SLOVENIJI, POTEM NI V SLOVENIJI

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

bmwwww ::

KTr1sk je izjavil:


pri meni kaže de je v slovenji, na pošta sledenje pa še ni zabeleženo da je prispelo


7.7. imas se na Nizozemskem. Nevem kje vidis da je v Sloveniji

Ganon ::

Ima kdo informacijo, če se na Nizozemskem kaj čudnega dogaja?

slotech5 ::

15.6. sem naročil paket v vrednosti 15€ + 5€ Aliexpress dostava in že dobil paket (preko Nizozemske post.nl).

BorutK-73 ::

slotech5 je izjavil:

15.6. sem naročil paket v vrednosti 15€ + 5€ Aliexpress dostava in že dobil paket (preko Nizozemske post.nl).

To je loterija. Lahko da si naročil ravno ko so imeli polno letalo za odposlat.
Jaz sem naročil 5 dni kasneje od tebe in sem dobil paket v četrtek, mogoče sta bila paketa na istem letalu.8-)

Ganon ::

Nekaj se dogaja, pojavil se je nov vnos, juhej! :D Preverite še ostali.

10-07-2020 16:50 The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed

OK.d ::

High5 je izjavil:

Da niso naši paketi tule na tleh :))

https://www.7sur7.be/faits-divers/des-m...

Potem ni čudno, da moram za vse februarske nakupe odpirati dispute:P
LPOK.d

pygmalion ::

Ko gre za sledljive pakete, je moja izkušnja naslednja: ko enkrat paket vstopi v Slovenijo, je pri meni najkasneje v treh delovnih dneh (običajno že naslednji delovni dan). Na osnovi tega predvidevam, da isto velja tudi na nesledljive pakete.

Po moje je torej problem kako dolgo rabi pošta od Kitajske do Slovenije. Pri nesledljivih paketih pogosto piše, da je paket prišel v "country of destination", kar pa običajno NI Slovenija. Nekoč je to bil pretežno Istanbul, zdaj pa je Liege, kjer se pošta "prepakira" in pošlje v Slovenijo. Iz meni neznanih razlogov pošta potem potrebuje še vsaj kakšna dva tedna - bi jo prej dobil v roke, če bi po njo šel s kolesom do Belgije! Zanimivo, da do Liegea včasih gre z letalom včasih pa kar z vlakom (in lahko spremljaš kako potuje po Sibiriji od enega do drugega mesta).

OK, razumem, da je zdaj več naročil, vseeno pa ne razumem kako se je čas dostave podaljšal za MINIMALNO dvakrat, dejansko pa trikrat. Saj niso ljudje naročili dvakrat ali trikrat več paketov?! To me čudi, zato sem postavil vprašanje. Ampak izgleda, da nihče ne ve kaj se dogaja. Pričakoval bi, da to ve AliExpress in da v imenu transparentnosti stranke obvesti, kaj se dogaja. Ampak to je od Kitajcev žal nemogoče pričakovati.

Obenem potrjujem, kar je zapisano zgoraj: podaljševanje rokov s strani prodajalcev nad 60 dni/90 dni nima efekta - čim originalni rok poteče, dobiš denar nazaj. Ampak to ni poanta, poanta je dobiti paket v razumnem času, kar 90 dni ni. Zato bom tudi jaz dvignil roke nad AliExpressom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Nikonja ::

Moj primer; 20.05 naročil 7 stvari.
1 stvarca - Arrived at destination country dobil 19.06 - dostavljeno 03.07. (se vidi da je šlo čez NL)
2 stvarca - dostavljeno 06.07.
3 stvarca - Arrived at destination country dobil 04.06 - dostavljeno 29.06.
4 stvarca - Arrived at destination country dobil 18.06 - dostavljeno 01.07.
5 stvarca - Arrived at destination country dobil 23.06 - še čakam
6 stvarca - Arrived at destination country dobil 23.06 - še čakam
7 stvarca - še čakam (brez arrived in dest.country)

Imam občutek da je to vse skupaj prej precej hitreje potovalo, zdaj pa se vleče in vleče, tudi cene niso več nizke pa še poštnino so začeli skoraj vsi računat.

BorutK-73 ::

Preveč se obremenujete z trackingom. Pozabite na vse skupaj in bo tisti dan ko dobite paket malo bolj vesel.:)

darkolord ::

pygmalion je izjavil:

OK, razumem, da je zdaj več naročil, vseeno pa ne razumem kako se je čas dostave podaljšal za MINIMALNO dvakrat, dejansko pa trikrat. Saj niso ljudje naročili dvakrat ali trikrat več paketov?! To me čudi, zato sem postavil vprašanje.
Čas dostave ne raste linearno s številom paketov.

Poenostavljen primer - če ima pošta kapaciteto 100 pošiljk na dan, zasedenost pa 90 pošiljk na dan, bodo 100 dodatnih pošiljk dostavljali 10 dni dlje, ne en dan dlje.

In od Kitajske do Ljubljane gre zadeva čez kar nekaj različnih pošt.

Ob normalnem oz. predvidenju povečanju številka pošiljk lahko povečajo kapacitete, ob covidu so se pa kapacitete zmanjšale (manj prevozov, zaprte meje, bolniške ...), zasedenost pa povečala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

pygmalion ::

No, očitno so moje izkušnje bistveno slabše: 30.4 naročil 14 stvari. Prva stvar prišla šele 12.6., do danes dobil skupno 8/14. Za preostalih 6/14 sem odprl dispute.

BuDi79 ::

od 5.4. do danes 41 naročil
11 uspešno dostavljenih
14 disputy / refund (34%) - pa očitno še nismo končali (nisem dobil popolnoma nič naročenega med 5.4 in 22.4.)
16 čakam na dostavo - večino sledenj pošiljkam se konča nekje v prvi polovici maja, ko je bilo predano letalski družbi

pred tem je bilo vse precej ok - do 5.4. sem naročil 320 naročil od tega je bilo 34 disputyev kar je 9,4% (nekaj od tega tudi zaradi pokvarjenih/nedelujočih zadev)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

FoxKnox ::

Dobil vse naročeno do 25. Marca letos.Od 27. Marca- 5 naročil do konec aprila 3 naročila nisem dobil nič, vse dispute so rešili v mojo korist.Dobil pa 2 pošiljke, naročene maja.
Ali je sploh kakšno upanje, da dobim tiste iz marca ali ponovno naročim ?

AvtoR ::

20.4 naročil 4 paketke, do sedaj ni prišel še noben...

Vuli ::

|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

darkolord ::

Ti paketi so bili vsi namenjeni na Nizozemsko

FoxKnox ::

Vuli je izjavil:

https://www.megasvet.si/vsebina/24286/N...


Sem prepričan, da mojih paketkov v vrednosti 1 - 4 € s free shipping ni prevažal DHL.:)

BuDi79 ::

Ja, v enem samem tovornjaku je bilo vse kar je pol Evrope naročilo na Aliju.

link_up ::

Kdor se ima malo rad se ne bo vec drkal s temi mini pajaci.
In and Out

BuDi79 ::

link_up je izjavil:

Kdor se ima malo rad se ne bo vec drkal s temi mini pajaci.
Potem ne smem nikoli več ničesar kupit v Sloveniji - kjer je 99,8% firm mini pajacev.
(če si imel v mislih rasistično opazko pa se bom delal da je nisem zasledil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

bosslipxx ::


05 Jul 2020 13:28
Departure from outward OE SINGAPORE S05, Singapore
Slovenia Post
05 Jul 2020 05:29
Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to SI/LJU)
Cainiao
05 Jul 2020 05:28
Depart from transit country or district
Cainiao
25 Apr 2020 23:30
Hand over to airline Hong Kong


Od 25. 4. do 5. 7. 2020 (2,5 meseca) je pošiljka ležala na nekem letališču.
slo-fishing.si

flameir ::

BorutK-73 je izjavil:

Preveč se obremenujete z trackingom. Pozabite na vse skupaj in bo tisti dan ko dobite paket malo bolj vesel.:)


Točno tako. Kdo pa ma čas vsak dan gledat tracking za vse stvari, k jih naročiš... :D Ko pride pride, enkrat na mesec pa sčekiram, kaj nisme dobil in odprem dispute.

zuz3k ::

se pravi po prebranem - če zdaj naročim par dodatkov za telefon, bo prišlo vse skup čez 2 mesca
Life is a psychological game.

flameir ::

zuz3k je izjavil:

se pravi po prebranem - če zdaj naročim par dodatkov za telefon, bo prišlo vse skup čez 2 mesca


Tako. Lahko pa imaš tudi srečo, recimo od štirih naročenih ovitkov tam okoli 1. marca sem enega dobil čez 14 dni, enega čez 1 mesec in pol, za dva sem pa odprl dispute. :D

_Denny_ ::

zuz3k je izjavil:

se pravi po prebranem - če zdaj naročim par dodatkov za telefon, bo prišlo vse skup čez 2 mesca

Dosti večja verjetnost je, da boš čakal kot bedak in dobil nič. Ne naročam ravno malo in sem od februarja do zdaj dobil samo kakih 5 paketov, na preostanek pa še čakam ali pa je bil odprt dispute. Na tvojem mestu bi pogledal po SLO ali EU trgovinah, če najdeš isto stvar...zna biti tudi ceneje, kot recimo ko sem se zafrknil z 1Gbps switchom za 16€, medtem, ko bi pri nas dobil celo v "predragem" Big Bangu čisto istega ceneje s poštnino vred.

Drugače se pa pridružujem vsem zgoraj - od 1. julija naprej ne naročim čisto nič več. Kaj mi pomaga dispute in vračilo denarja, ko pa rabim stvar...če bi hotel denar, je sploh ne bi naročil. Letos so mi padli v vodo čisto vsi projekti od konvertiranja vsega etherneta na fiber, 12V avto vtičnic na PC-ju (tega mi je najbolj žal, ker je fajn uporabno, ko ni milijon 230/12V adapterjev na mizi), DIY magnetnih protiprašnih filtrov, cable managementa z 90°/180° ATX adapterji, itd. Res sem za vse dobil vrnjen denar, samo vseeno...vsako leto so od mene dobili nekaj tisočakov, a ker sem jih zadnje pol leta zastonj "kreditiral", ne dobijo več nič.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

PurpleRain ::

Naročeno 2.7., danes paket dostavljen. Ne morem verjet, take brzine pa še ne.

jakan123 ::

Verjetno je bilo naročeno iz evropskega skladišča. Jaz sem dobil vse iz eu skladišča, najkasneje v 10 dneh.

BorutK-73 ::

Trenutno najboljša tracking aplikacija, edino prevod iz kitajščine v angleščino ga včasih malo sirje.
Lahko si linkate Aliexpress račun

https://play.google.com/store/apps/deta...

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

Tale Parcels tracking app meni pokaže sledeče rezultate :
Za vse pošiljke pred koncem aprila so bile dodeljene nove tracking številke s končnico SG torej Singapure post in za vse je zadnja informacija predano letalski družbi . Torej je še v SG ali pa v smeteh.
Od maja naprej imajo vse pošilke, dostavljene in nedostavljene sledilno številko s končnico UZ torej Uzbekistan.Nova ruta ? Mogoče po transibirski železnici ?
Zato verjetno daljši roki dobav.
Dokler se ne bo stanje s letalskim transportom normaliziralo, če sploh in po kakšnih cenah, ne moremo več pričakovati robe v 3 - 6 tednih ampak bolj v mescih

BorutK-73 ::

Danes spet dobil hitro paket. Naročil 18.6. in je naročilo stalo 7 dni da je prodajalec sprejel (kao dopust ali nek praznik). Tako da je paket prišel v manj kot treh tednh. Seveda imam pa še naročila za 2 meseca nazaj ki še niso prišla.:))

ps
Ta tracking app meni dela ok, mi je včeraj app javil da je zgornji paket v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

BorutK-73 je izjavil:

Danes spet dobil hitro paket. Naročil 18.6. in je naročilo stalo 7 dni da je prodajalec sprejel (kao dopust ali nek praznik). Tako da je paket prišel v manj kot treh tednh. Seveda imam pa še naročila za 2 meseca nazaj ki še niso prišla.:))

ps
Ta tracking app meni dela ok, mi je včeraj app javil da je zgornji paket v sloveniji.

ali lahko poveš kako je bila številka sledljivosti, gledam po aliexpressu ali je pomembno kakšno oznako ima številka sledljivosti..
zanima me katero od teh številk bi lahko prišla najprej do kupca,...primer:
UBxxxxxxxxxxSG
RBxxxxxxxxxxSG
RUxxxxxxxxxxNL
S00000xxxxxxx
vse so kao standard shipping
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

slotech5 ::

Moj primer:
RUxxxxxxxxxxNL - naročil 15.6. in preko nizozenske dobil prejšnji teden
UBxxxxxxxxxxSG - naročil 1.6. in še čakam

Tudi jaz priporočam zgornji tracking app Parcels.

BorutK-73 ::

Tracking number je LB709099390BE

JudyLarose ::

rajc123 je izjavil:

zanima me če bi dobil te stvari če bi jih naročil preko te strani
http://www.aliexpress.com/item/2013-col... text to speech online converter
mortgage calculator online
http://www.aliexpress.com/item/2013-GOL...

V nasprotju s splošnim prepričanjem je nakup pri AliExpressu zelo varen. Pravzaprav je verjetno varnejše od nakupovanja z Ebaya zaradi programa zaščite kupcev.

hojnikb ::

sj ebay ma isti program in je ponavad dost bolj odzivn in hitrejši, k je treba dobit nazaj keš
#brezpodpisa

darkolord ::

Razlika je, da na ebayu prodajalci dobijo denar takoj, pri Aliexpress pa šele takrat, ko poteče purchase protection (torej čez nekaj mesecev). Tako se že v štartu izognejo nategunom, ki hočejo na hitro olupiti ljudi in potem pobegniti (takih je ebay poln).

bedarija ::

pri ALiju dobijo denar takrat ko se izteče protection ali ko ti potrdiš da si dobil. tako da ja. je veliko bolje zaščiteno pred nateguni in želja prodajalca je da paket čim prej pride na naslov.

pwn3rrr ::

Sam naročil par zadev v času korone, zaenkrat nimam problemov, edino čas dostave je pač daljši. Če se vam mudi z dostavo, potem naročajte iz Slo ali EU.

Moji primeri: naročeno - dostavljeno
1.4. - 20.5.
4.4. - 8.5.
26.5. - 16.7.
Dva naročila iz 26.5. še čakam. Na tracking se sploh ne zanašajte, ima zgleda tudi korona vpliv. Tole stvar, ki sem jo dobil danes dostavljeno s strani Pošte, ima po vseh trackingih še vedno status "in transist - hand over to airline", se pravi naj še sploh ne bi bila v EU.

connel ::

Naročil par stvari 7.7., iz Francije in Španije prišlo včeraj, s Kitajske pa vprašanje kdaj bo kaj prišlo. Takoj ko so pošiljke večje od pisma se še po EU vlečejo kot megla. Skoraj 10 dni za hitro pošto lol. Po drugi strani, navadni pismi, eno iz Nemčije, drugo iz Hrvaške, 3 dni.

Tracking strani, takoj ko nisi na izvajalčevi, so precej nezanesljive. GLS mi je kazal pravilno, vse ostale s hudo, tudi nekaj dnevno zamudo.

stara mama ::

Do novga leta bo stalo, ko pa po novem letu uvedejo carinjenje na vse pakete, bote pa dobli domov kup položnic :D
Ekologija™ in Trajnost™

FoxKnox ::

stara mama je izjavil:

Do novga leta bo stalo, ko pa po novem letu uvedejo carinjenje na vse pakete, bote pa dobli domov kup položnic :D


Ja, za stroške skladiščenja:))

deleted ::

Imel sem en primer, kjer je potekel protection že za več kot 1 mesec, naročilo od aprila se mi zdi.

Prodajalec se je kar nekaj časa sprenevedal in ni hotel nič slišati o resendu, kao da bo prišlo in naj počakam (90 dni od naročila, valda ne bo nikoli prišlo).

Sem pa nekje kliknil na nek dispute Aliexpressu direktno in so mi še isti dan vrnili keš. Nekaj mi je izpisalo, da naj drugič pazim na protection, to je blo pa to. Tako da smo izgleda kupci res dobro zaščiteni tu gor.

Ful dobra izkušnja v glavnem, nisem niti vedel, da se to da. :)

hipertija ::

stara mama je izjavil:

Do novga leta bo stalo, ko pa po novem letu uvedejo carinjenje na vse pakete, bote pa dobli domov kup položnic :D

hvala bogu sem si vse kar rabim nabral... do konca leta naročim še 4 kamere za na bajto in zaradi mene naj začnejo cariniti.

BorutK-73 ::

Ravno zaradi teh carin po novem letu si jaz delam malo zalogo;)

darkolord ::

Tega ne bo še takoj po novem letu. Pa tudi narobe si predstavljate, da bodo to poštarji "carinili" kot do sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
««
63 / 189
»»