» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
54 / 189
»»

mat11 ::

Se je kakšna ladja potopila, avion dol padel?
mat

hotig ::

Sigurno bom podaljšal, sedaj je že odločeno. Izdelek je pač bil toliko cenejši (približno 30% cene v Sloveniji oz. 50% cenejši od redne ponudbe na Aliexpress) in bo "uradno" poslan iz Francije, tako da ni dajatev in bom raje dobil izdelek malce pozneje kot pa denar nazaj.

Sicer pa je bilo ob dnevu naročila zapisana tudi garancija, da bo izdelek dostavljen pred 20.12.2019 ali pa povrnejo denar (Delivered before 12/20 or full refund). Upam samo, da se bojo držali tega roka, ne vem pa kako to upoštevajo, če sam podaljšam čas pošiljanja.

Netrunner ::

Naročil sem neke malenkosti preko aliexpresa v vrednosti 30€ in sem se spozabil, da bi oddal dve naročili po 15€ tako da bom moral plačati še 22% davka sedaj. Kako to poteka? Te kdo to obvesti ali moraš sam kaj narediti? Je kakšna možnost da bodo to spregledali na carini ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hotig ::

@#000

Verjetno boš dobil obvestilo od carine po pošti. Navedli bojo tracking številko in zahtevali, da jim pošlješ račun. Najbolše, da narediš en printscreen tvojega nakupa, kjer je naveden izdelek, tracking številka in cena ter jim to pošlješ v elektronski obliki na njihovi spletni strani (elektronsko pošiljanje je malce ceneje kot če jim te podatke pošlješ v pisni obliki po pošti). Potem boš pa dobil obvestilo o plačilu (mislim da je več opcij - elektronsko/kartica, položnica), ko plačaš pa ti pošljejo tvoj izdelek. To je nekakšen povzetek, za več info pa poglej v temo na tem forumu.

msms ::

Če oceni na rentgenu, da je manj kot 22€ pol ne plačaš nič. Meni je tako šla skozi mi band4. Dobiš pa na dom pismo na dokažež kupninom ponavadi je dovolj link naročila. Oni to obdelajo in pol dobiš po pošti in plačaš razliko.

Netrunner ::

@hotig => hvala za info
@hotig => Račun je 30EUR, kaj ima veze ocenitev na rendgenu?

Pa še eno vprašanje. Kaj se gleda skupna cena ali cena na izdelek, saj najdražji izdelek je 19EUR in ostali so po 1-2EUR ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

hotig ::

Sicer na rentgenu pregledujejo vsebino paketa oz. kaj je dejansko notri, vrste materiala. Več bo mogoče vedel msms. Je pa tako, da bodo na paketu oz. na CN22 obrazcu napisani izdelki in skupna vrednost (če je pravilno izpolnjen), ker če si vse naročil pri enem prodajalcu si tudi opravil eno skupno plačilo. Tako da je verjetno, da bodo vse skupaj šteli kot en račun v skupni vrednosti 30€, kar pomeni: DDV(cca 6,6€) + postopek 5/7€(odvisno, če je obrazec CN22 izpolnjen pravilno). Sicer govorim na splošno, vse je odvisno od carine.

Netrunner ::

Kaj še postopek? Se da temu izogniti, saj se mi ne splača več, če moram dati še skoraj 15EUR poleg

Vse je kupljeno pri istem. Danes popoldan in sem malo prej dobil obvestilo da so že poslali. Če prekličem naročilo dobim denar nazaj četudi je plačano s kartico ?

To sem opazil preden sem dobil obvestilo in sem preko aliexpresa napisal prodajalcu če mi lahko razdeli na dva paketa vendar nisem še dobil odgovora.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

hotig ::

- Ne, postopek carinjenja boš moral plačati.
- Če imaš pri naročilu še vedno opcijo preklica, lahko probaš preklicati (zahtevati vračilo denarja) in naročiti ponovno ampak z več naročili. Ker če je že poslano, potem verjetno ni več možnosti, da bi ti prodajalec prepakiral v več škatel.

blink ::

Ali je kdo že uveljavljal garancijo za izdelek kupljen na Aliexpress? Pred 6 meseci sem kupil el. ščetko in sedaj ne dela več pravilno, garancija je 1 leto. Zaenkrat sem poslal sporočilo prodajalcu.

Je to vse kar moram storiti ali obstaja še kakšen drug vzvod katerega se lahko poslužim?

darkolord ::

Netrunner je izjavil:

@hotig => Račun je 30EUR, kaj ima veze ocenitev na rendgenu?
Pošiljk je veliko preveč, da bi "carinili" vsako, zato izberejo tiste, pri katerih je več možnosti, da je notri dražje blago. Mala kuverta polna diamantov bo verjetno šla skozi, velika kuverta z dvema kilama železa pa verjetno ne.

Netrunner ::

Pa je kakšna možnost da se moja pošiljka izogne carini ali avtomatsko pade noter zaradi vrednosti nad 22€?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

msms ::

Je možno da gre skozi, ker ponavadi prodajalec napiše vrednost od 2-15$. Pač malo sreče pa gre skozi.

;-) ::

Rabim 5-6 senzorjev temperature z peikazovalnikom. Najbolje bi bili taki ki se da pritrditi tudi na plasticno cev da vidim koliko je topla. Super bi bilo ce so brezzicni. Ima kdo kako budget varianto z aliexpressa?

OK.d ::

Sonoff + TH16
LPOK.d

hotig ::

Off topic: mogoče pa kak francoski Kitajec bere ta forum in je prebral moje komentarje ter je danes ponoči poslal moj paket :)

Bellzmet ::

Jaz tudi nisem dobil 2 naročil iz 1/2 septembra. Oboje dobil refund.

Konlov ::

Solarna zunanja wifi kamera? Je uporabno, se vrti, kdo ima?

BorutK-73 ::

blink je izjavil:

Ali je kdo že uveljavljal garancijo za izdelek kupljen na Aliexpress? Pred 6 meseci sem kupil el. ščetko in sedaj ne dela več pravilno, garancija je 1 leto. Zaenkrat sem poslal sporočilo prodajalcu.

Je to vse kar moram storiti ali obstaja še kakšen drug vzvod katerega se lahko poslužim?

Garancija je toliko dolgo dokler lahko odpreš dispute, potem te ne jebejo več. Mislim da 6 mesecov za aliexpress,

Urbano#Desno ::

A še kdo neskončno dolgo čaka na izdelke iz alija?
En kup zadev v vrednosti €10 +- 3 čakam že od srede oktobra (na trakingu ni spremembe že cel mesec).
Se mi zdi da je bila včasih dostava hitrejša.

darkolord ::

Jp, isto tukaj.

Glihkar vidim, da se je danes en paket iz srede oktobra vrnil nazaj v Peking (vprašanje, če je sploh šel kam naprej).

Zgodovina sprememb…

ManDriver ::

Urbano#Desno je izjavil:

A še kdo neskončno dolgo čaka na izdelke iz alija?
En kup zadev v vrednosti €10 +- 3 čakam že od srede oktobra (na trakingu ni spremembe že cel mesec).
Se mi zdi da je bila včasih dostava hitrejša.


Drži. Sam še nisem prejel naročil iz konca septembra (0/4). Očitno jih je nekaj zabasalo. Sicer to "rešim" tako, da po poteku predvidenega roka dam dispute. Ne da se mi jajcat z vsakim Kinezom...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

bedarija ::

jaz sem pa naročil kake 3 tedne pred 11.11., nekje tak kot ti, zato da prehitim gužvo in sem 2 paketa od 4 dobil v dveh tednih, tretji paket še kak teden ceneje, samo še enega čakam. vrednosti nekje 3-6€ na paket

jaz sem pa naročil kake 3 tedne pred 11.11., nekje tak kot ti, zato da prehitim gužvo in sem 2 paketa od 4 dobil v dveh tednih, tretji paket še kak teden pozneje, samo še enega čakam. vrednosti nekje 3-6€ na paket

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

_Sajmon_ ::

Tudi sam čakam eno miško že mesec in pol. En izdelek prej sem odprl dispute, ker ga v predvidenem roku ni bilo. Pa so me v tisti trgovini prosili, da naj ga začasno umaknem za par dni, da bodo lahko nedobavo "iztožili" od njihove pošte. Sem jim šel na roko. No, končen epilog je bilo vračilo kupnine, čez par dni pa je izdelek vendarle priromal v moj nabiralnik.

paljer ::

Jaz imam že par mesecev težave, praktično nobene pošiljke poslane preko China Post ne dobim. Ostali pošti ponudniki niso "okuženi" in zadeve dobim v običajnem roku. Trenutno imam odprta dva disputa, čez par dni me čaka še en.

mared ::

isti primer. kar so pošiljali preko china post nisem prejel. sledil samo dispute.

ManDriver ::

Hm... mogoče je Chino Post "ujel" sindrom "Going postal". Kot v US and A, le z zamikom.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

BorutK-73 ::

Jaz sem ravno danes dobil paket, naročil pa 16.11.

slotech5 ::

zanimivo, 28.10. naročil 4 pakete. vsi so dostavljeni, čakam samo še enega od China Post. Po 60 dneh odprem dispute, če ne prejmem paketa a ne?

impre ::

Kako naj si pa to razlagam...?
Dobim dva paketa, katera sploh nisem naročil... V enem je sumljivi avtopolnilec, v drugem cenena čelka na AAA baterije. Na etiketi so popolnoma enaki podatki (naslov, cena, teža, datum odpošiljanja, črtna koda,...)in v opisu izdelka piše "night light*2" na obeh.
11.11. sem naročil fake LEGO in dve T10 LED žarnici za avto.
Sploh ne vem komu naj pišem, ker nobena od teh dveh trgovin nima tega v ponudbi, kar sem dobil...:)

darkolord ::

A čakaš kaj drugega?

OldSkul ::

Meni je prišel hdd case po 4-5 mesecih. Sem že pozabil na njega. Sicer pa mi je ravno danes prišel paketek, ki je bil plačan 27.10. Enega ki je bil plačan še tri dni prej, ga pa še ni na spregled. China post ja ...

darkolord ::

Danes se je po enem mesecu zadeva (kao) premaknila:

impre ::

darkolord je izjavil:

A čakaš kaj drugega?

Saj sem napisal, da čakam paket LEGO in 2 LED žarnici od 11.11.
Tega, kar sem dobil, še v življenju gledal nisem:)

darkolord ::

Ups, spregledal. Počakaj pač še nekaj časa in če ne dobiš tistega dvojega, odpri dispute ...

impre ::

To bom itak, samo kaj takega se mi še ni zgodilo...
No rad bi dobil naročeno, vendar če ne bo druge...

borisk ::

sam sem se prvič srečal z fake trackingom oziroma ponovno uporabo številke. paket sem naročil 17.10. kmalu po naročilu poslano, potem pa nič od njega, v soboto je prišel v slovenijo, včeraj pa dostavljen v kopru, namesto na štajerskem

Kona77 ::

Zdravo,

Nabralo se mi je prek 100€ refundiranih izdelkov.
Noben ni bil dostavljen in za vse so prodajalci odobrili refund.
Na koga se še lahko obrnem, da se nakazilo dejansko izvede?

matobeli ::

Če so odobrili mal počakaš da ti paypal/AE vrneta keš. Morš pa dobit sistemsko potrdilo od Ebay/AE za vračilo. Da ne ostane samo pri besedah.

Groot ::

Kona77 je izjavil:

Zdravo,

Nabralo se mi je prek 100€ refundiranih izdelkov.
Noben ni bil dostavljen in za vse so prodajalci odobrili refund.
Na koga se še lahko obrnem, da se nakazilo dejansko izvede?


Kot že omenjeno v temi, bodi pozoren glede refunda, saj se slednji v bančnem izpisku (praviloma) ne pokaže kot nov priliv, ampak se zgolj pri starem odlivu prikaže minus.

Urbano#Desno ::

Jaz sem tudi včeraj prisel domov in kaselc nabasan z kitajskimi paketi in listki od poštaja (vse skupaj 10 komadov). :D Zgleda je kitajc pometel skladišče. :)

Bellzmet ::

Jaz sem tut včeraj dobil paketke.

slotech5 ::

tudi jaz dobil paket od China post

hotig ::

Jaz tudi dobivam paketke v zadnjem tednu, ampak ne v roke od poštarja. Morem sam it na lokalno pošto, ker so očitno preleni, da bi pritisnili gumb na zvoncu in puščajo listke, ko sem jaz doma. Včeraj je bil poštar z paketom že ob 6.40h, pa bi me komot lahko zbudil :D ampak ga je raje cel dan naokoli prenašal in sem ga dobil šele popoldne. Danes spet isto, s temi listki bom kmalu napolnil lokalni kontejner za papir :). Očitno je težava na lokalni (in tudi državni) pošti! 8-)

Bellzmet ::

Kona77 ::

matobeli je izjavil:

Če so odobrili mal počakaš da ti paypal/AE vrneta keš. Morš pa dobit sistemsko potrdilo od Ebay/AE za vračilo. Da ne ostane samo pri besedah.


Ali vrača refund tudi na kraditno N26?
Sporočilo na AE je:

AliExpress' Judgment

Proposal:
Refund EUR € 3,00

__Devil__ ::

@Urbano#Desno: Jaz čakam na eno pametno uro (~15€) že od sredine oktobra, samo 10 dni zaščite še je, da odprem dispute, sem včeraj pisal prodajalcu, vendar še ni odgovoril. Verjetno bo to prvi izdelek izmed 1212 naročil za katerega bom odprl dispute :D.

To je ravno ta "čar" aliexpressa, da ne veš kdaj bo izdelek prispel in potem BUM naenkrat ga prejmeš in si toliko bolj presenečen :))

Upam, da deluje ta dispute.. Lp vsem

bozicek ::

No meni se je tokrat prvič zgodilo da sem dobil izdelek po pretečenem času
Naročil sem 23 septembra. Rok za dostavo 30 dni
Seveda sem vmes pozabil na njega ker imam en kup teh mini naročil in čas je potekel
Pač ajde nisem odprl dispute, naj ima tistih pet evrov
No v četrtek prejšnji teden je pa le prišel :)
Darila letos samo za poredne

T-h-o-r ::

Dajte mi povedat, kaj je for naročanja nekih pičkarij iz jebene kitajske, ki so tako nepomembne, da vmes pozabite, da ste nekaj naročili.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

darkolord ::

Sej poleg kruha in vode je vse ostalo nepomembno ...
««
54 / 189
»»