» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
47 / 189
»»

Bye ::

Ima kdo kupone za aliexpress?

St235 ::

FoxKnox je izjavil:

Sem tudi jaz mislil, da je post NL top, doklet mi niso na carini ustavili dve pošiljki naenkrat, obe opremljeni z rumeno nalepko (za eno plačal ddv +stroške za drugo nič. Zdaj raje izberem drugega carrierja.


To nima nikakršne veze z dostavno službo, ampak s tem ali so bile za izdelek plačane uvozne dajatve ali ne.

The Player ::

že dlje časa razmišljam o nakupu preko aliexpressa.

Ker preko interneta nisem še nikoli kupoval me zanima kako varno je kupovanje preko aliexpresa?

Ni mi ravno najbolj jasno; ko nek izdelek kupim moram vpisati številko svoje bančne kartice. Kako in kdo potem izvede transakcijo? Da nebi potem nekega dne videl, da so mi izpraznili cel bančni račun 8-O

In potem, ko enkrat vpišem informacije svoje bančne kartice, kdo in koliko časa se hranijo?

Tega še nikol nism počel, zato mi stvari niso najbolj jasne oz. se bojim, da nebi kdo "hacknil" v moj bančni račun.

OvCa77 ::

The Player je izjavil:

že dlje časa razmišljam o nakupu preko aliexpressa.

Ker preko interneta nisem še nikoli kupoval me zanima kako varno je kupovanje preko aliexpresa?

Ni mi ravno najbolj jasno; ko nek izdelek kupim moram vpisati številko svoje bančne kartice. Kako in kdo potem izvede transakcijo? Da nebi potem nekega dne videl, da so mi izpraznili cel bančni račun 8-O

In potem, ko enkrat vpišem informacije svoje bančne kartice, kdo in koliko časa se hranijo?

Tega še nikol nism počel, zato mi stvari niso najbolj jasne oz. se bojim, da nebi kdo "hacknil" v moj bančni račun.

Aliexpress je velika firma, ki ima AliPay procesni center za plačila. Računa ti ne morejo kar tako izprazniti, ker imaš limite na kartici. Tako kot v trgovini procesirajo plačila preko POSa je tu isto.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

The Player ::

Aliexpress je velika firma, ki ima AliPay procesni center za plačila. Računa ti ne morejo kar tako izprazniti, ker imaš limite na kartici. Tako kot v trgovini procesirajo plačila preko POSa je tu isto.


ok se pravi je poslovanje podobno kot, če bi kupoval s kartico v fizični trgovini, ampak kako naredijo transakcijo, zgolj s podatki iz kartice (brez fizičnega stika le te)?

predpostavimo še drugi scenarij:
PC imam okužen z virusom, trojancem ali keyloggerjem in izvedem naročilo preko interneta. Kaka je možnost, da mi potem hacker izprazne moj bančni račun?

BorutK-73 ::

The Player je izjavil:

že dlje časa razmišljam o nakupu preko aliexpressa.

Ker preko interneta nisem še nikoli kupoval me zanima kako varno je kupovanje preko aliexpresa?

Ni mi ravno najbolj jasno; ko nek izdelek kupim moram vpisati številko svoje bančne kartice. Kako in kdo potem izvede transakcijo? Da nebi potem nekega dne videl, da so mi izpraznili cel bančni račun 8-O

In potem, ko enkrat vpišem informacije svoje bančne kartice, kdo in koliko časa se hranijo?

Tega še nikol nism počel, zato mi stvari niso najbolj jasne oz. se bojim, da nebi kdo "hacknil" v moj bančni račun.

Jaz sem si nabavil za spletne nakupe predplačniško kartico na Banki Koper in zapraviš toliko kot si si naložil. Pa še mobilno aplikacijo imajo kjer preverjaš promet.

ttommy ::

Jaz sem do zdaj opravil okrog 200 nakupov na Aliexpress in nikoli ni bilo kakšnih problemov s plačili. Nekaj časa sem imel celo shranjeno kartico v Alipay, ampak sem jo potem iz previdnosti vseeno raje izbrisal. Plačujem pa vedno z uporabo zaslonske tipkovnice. Enkrat je ena "pametna" ženska po FB opozarjala glede plačil na Aliexpress, ker so z njeno kartico izvedli par plačil. Kdaj ji je sploh kanilo, da je problem njen računalnik..?
Gamer

Mare2 ::

The Player je izjavil:

že dlje časa razmišljam o nakupu preko aliexpressa.

Ker preko interneta nisem še nikoli kupoval me zanima kako varno je kupovanje preko aliexpresa?

Ni mi ravno najbolj jasno; ko nek izdelek kupim moram vpisati številko svoje bančne kartice. Kako in kdo potem izvede transakcijo? Da nebi potem nekega dne videl, da so mi izpraznili cel bančni račun 8-O

In potem, ko enkrat vpišem informacije svoje bančne kartice, kdo in koliko časa se hranijo?

Tega še nikol nism počel, zato mi stvari niso najbolj jasne oz. se bojim, da nebi kdo "hacknil" v moj bančni račun.


Če boš plačal na Aliexpresu s kartico, nikoli ob plačilu ne klikni "save card". Naj je nimajo v njihovi evidenci zaradi možnosti hekanja. :)

Rizik seveda obstoja vendar tudi jaz kupujem na aliju. Vedeti moraš tudi, da kitajci prodajajo škrt robo, cca 20% izdelkov bo slej ko prej odpovedalo, če že ne dobiš pokvarjenega.

Skratka upaš na najbolje. Na srečo. Ali kako se že temu reče. :)

purplegreen ::

Kupovanje preko Aliexpressa je varno, drugače pa lahko kupiš predplačniško Viso ali Mastercard na banki (Abanka, NKBM, Gorenjska ...) ali v trafiki.

pierch ::

Če je že govora o predplačniških. Imam 2, od NKBM in Revolut. Prvo pač zato ker so to ponujali med prvimi v SLO pri moji banki, ampak od kar imam Revolut je sploh ne uporabljam več. Enostavno je Revolut precej bolj dodelana rešitev in pa predvsem hitrejša in enostavnejša za uporabo.
Pierch

MIHAc27 ::

Jaz tudi uporabljam predplačniško. Odpadejo impulzivni nakupi, ker moraš prej naložit denar ampak 1 dan se pa že počaka.
(Razen če greš v banko, potem je denar takoj gor, jaz si nakazujem iz NLB na Kopersko pa traja 1 dan).
Me pa pride 10€ na 4 leta..torej poceni.

pierch ::

Aja še to. Revolut ponuja free virtualne predplačniške kartice, občasno pa imajo akcije tudi za free fizične kartice. Zdaj pa dovolj reklame :)
Pierch

Bellzmet ::

purplegreen je izjavil:

Kupovanje preko Aliexpressa je varno, drugače pa lahko kupiš predplačniško Viso ali Mastercard na banki (Abanka, NKBM, Gorenjska ...) ali v trafiki.


mBills ima zastonj debetno Mastercard.

The Player ::

kaj pa paysafecard?

Se mogoče da s tem kupovati po internetu, ebyu, aliexpresu itd.?

Sem šel gledat na njihovo spletno stran, ampak imajo gor samo primer za google play.

louser ::

kyzersoze je izjavil:

louser je izjavil:

Morda zaradi povečanih tarif? Ampak menda še niso stopile v veljavo tako zgodaj.


Kakšnih povečanih tarif?

Nevermind. Tarife se povečajo šele čez čas.
PS kitajska je izgubila status razvijajoče se države, ki jim je omogočala poceni poštne storitve.
Ps nisem temeljito preverjal dejstev.

omni-vor ::

pierch je izjavil:

Aja še to. Revolut ponuja free virtualne predplačniške kartice, občasno pa imajo akcije tudi za free fizične kartice. Zdaj pa dovolj reklame :)


Ali lahko kdo potrdi, da lahko s tako predplačniško kartico plačuješ tudi preko paypala?

MIHAc27 ::

Itak, sprobano. Za online je predplačniška čisto ista kot navadna. Razlika je samo pri navadni greš ti lahko v kar globok minus, ker dobiš račun mesečno.
Na predplačniški pa je limit 0, torej zapraviš lahko samo to, kar naložiš prej gor.

Furbo ::

omni-vor je izjavil:

Furbo je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Post.nl pobira pakete tudi na Kitajskem?

Ne ravno. Pošljejo jim cele kontejnerje pošte, oni pa razpošljejo po EU.


A lahko kdo potrdi, če je poslano s PostNL, da potem na tak artikel ni DDV, če je naročeno iz Aliexpress-in verjetno tudi od tam odposlano?

Ne vem kako si prišel do zaključka, da potem ni carine, tega nisem rekel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MIHAc27 ::

Po moje je samo manjša verjetnost, da carina ustavi (ker mogoče kdo na hitro pogleda, pa ker piše post NL misli da je itak iz Evrope in spusti čez), definitivno pa to ni pravilo.
Jaz še vedno mislim,d a manjši kot je paket lažje pride čez. Kak 1Tb SSd ali ključek za 200€ bo šel lažje čez kot kot neka plastična igračka za 25€, ki tehta 1kg

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Po moje je samo manjša verjetnost, da carina ustavi (ker mogoče kdo na hitro pogleda, pa ker piše post NL misli da je itak iz Evrope in spusti čez), definitivno pa to ni pravilo.
Jaz še vedno mislim,d a manjši kot je paket lažje pride čez. Kak 1Tb SSd ali ključek za 200EUR bo šel lažje čez kot kot neka plastična igračka za 25EUR, ki tehta 1kg


Miha če kupuješ izdelek nad 22 EUR pred nakupom na Aliexpresu poglej še cene na Bangood, Geekbuying, Gearbest, kjer imajo v določenih izbirah pošiljanja dejansko DDV in carino plačano vnaprej in ni dodatnih stroškov. Tudi Evropska skladišča imajo sedaj zagotovo brez dodatnih stroškov. Seveda le na omenjenih trgovinah. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

FoxKnox ::

MIHAc27 je izjavil:

Po moje je samo manjša verjetnost, da carina ustavi (ker mogoče kdo na hitro pogleda, pa ker piše post NL misli da je itak iz Evrope in spusti čez), definitivno pa to ni pravilo.
Jaz še vedno mislim,d a manjši kot je paket lažje pride čez. Kak 1Tb SSd ali ključek za 200EUR bo šel lažje čez kot kot neka plastična igračka za 25EUR, ki tehta 1kg


Post NL na vse pošiljke iz tretjih držav vztrajno lima rumene nalepke da dajatve v E U niso plačane in na naši carini vse take praviloma zaustavijo, ne pa tudi na pošiljke iz euro skladišč, ki pa so dražje. Ampak ko upoštevaš 22%ddv +5 eur stroškov je lahko to iz eu skladișča lahko celo ceneje, kot te olupi naša carina.
To nalepko sem pri Post NL opazil od letos, prej tega na mojih pošiljkah od njih ni bilo. Verjetno jih je kakšna evro komisija malo pritisnila. Kitajci itak vedno iščejo neke variante, kako pretentati evropsko carino in ne glede, kako je to ugodno za naše denarnice je to zelo nelojalna konkurenca

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

__Devil__ ::

Na aliexpressu sem opravil že 424 nakupov in bil z vsemi zadovoljen, mogoče je bilo nekaj izjem, izdelkov, ki niso delovali, cenejših 2-5EUR katere so prodajalci po večini poslali ponovno ali pa sem bil prepozen za garancijski rok 1-3 mesece. Priporočam Aliexpress, mislim, da je zelo varno nakupovanje, če si vsaj malo previden in kupiš izdelke z veliko naročili in dobrimi ocenami. Večina izdelkov je bila pod 22EUR. Dobil sem carino samo 1x ko sem naročil več izdelkov preden so jih poslali, na to nisem bil pozoren, zato sem dobil potem 40EUR carine za plačat, carina je zelo draga, še posebej, če ne odpišeš takoj in iz prve podaš vse potrebne podatke, vsak dan šteje. Vse plačujem z mastercard posebej za spletno plačevanje, mislim da je 17EUR letna članarina.

Imam že v košarici veliko izdelkov za avto, cenejših, vendar čakam na limit reset :D

offtopic: mogoče kdo ve kaj storiti, če pozabiš kodo za bančno kartico?

Zgodovina sprememb…

Jabo1 ::

The Player je izjavil:

kaj pa paysafecard?

Se mogoče da s tem kupovati po internetu, ebyu, aliexpresu itd.?

Sem šel gledat na njihovo spletno stran, ampak imajo gor samo primer za google play.


Jo uporabljam že več let in do sedaj še ni bilo problemov, pa imam za seboj 300+ nakupov.
V NOBENEM primeru ne uporabljaj Paypal-a.

Jabo1 ::

Bye je izjavil:

Ima kdo kupone za aliexpress?


Katere kupone misliš?

Mare2 ::

Jabo1 je izjavil:

Bye je izjavil:

Ima kdo kupone za aliexpress?


Katere kupone misliš?


Kuponi so različni. Ponavadi ga ponudi trgovina na Aliexpresu, če kupiš še nekaj izdelkov npr. nad 30 USD (različno). To potem kar sam poklikaš in dobiš. :)

Jabo1 ::

Mare2 je izjavil:

Jabo1 je izjavil:

Bye je izjavil:

Ima kdo kupone za aliexpress?


Katere kupone misliš?


Kuponi so različni. Ponavadi ga ponudi trgovina na Aliexpresu, če kupiš še nekaj izdelkov npr. nad 30 USD (različno). To potem kar sam poklikaš in dobiš. :)


Saj zato sprašujem, ker mu ne morem odgovoriti.

Imaš pa "sellers coupon", "select coupon" in "aliexpress coupon". In med njimi je velika razlika, pa še vedno niso na razpolago.

The Player ::

Jabo1 je izjavil:

The Player je izjavil:

kaj pa paysafecard?

Se mogoče da s tem kupovati po internetu, ebyu, aliexpresu itd.?

Sem šel gledat na njihovo spletno stran, ampak imajo gor samo primer za google play.


Jo uporabljam že več let in do sedaj še ni bilo problemov, pa imam za seboj 300+ nakupov.
V NOBENEM primeru ne uporabljaj Paypal-a.


hvala za odgovor.

Mi mogoče znaš povedati kako se lahko plačuje na Aliexpressu s paysafe card (lahko tudi preko ZSja)?

Sem šel na njihovo spletno stran, pa je gor samo primer za plačevanje na google play, ne pa tudi za spletne trgovine. Če pogooglam, "Aliexpress paysafecard", pa ne dobim kakih pametnih rezultatov.

Zakaj odsvetuješ plačevanje s paypalom? Ali ni bolje plačati s paypalom kot, če bi jim dal direkt podatke svoje bančne kartice?

Mare2 ::

Na Aliexpresu ne moreš plačati s Paypalom. :)

Furbo ::

A je sploh kakšna garancija, razen tistih 14 dni ali koliko po prejemu? Nek pretvornik mi je crknil, kitajec ne odpisuje glih.

Saj ni nek denar, ampak na živce mi gre. >:D

Ker če hočem dati dispute, mi mori, da je samo 15 dni od prejema. Nikoli več ne potrdim nobenega prejema. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

The Player ::

Mare2 je izjavil:

Na Aliexpresu ne moreš plačati s Paypalom. :)


Uporabnik Jabo1 je rekel, da uporablja paysafe card in, da je opravil že 300+ nakupov.

Praviš, da me potem on trola?

Mare2 ::

The Player je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Na Aliexpresu ne moreš plačati s Paypalom. :)


Uporabnik Jabo1 je rekel, da uporablja paysafe card in, da je opravil že 300+ nakupov.

Praviš, da me potem on trola?

Razlika je med
-Paypal
-Paysafe card

Dimnik ::

Trola s tem, ko je rekel, da naj ne plačuješ s paypalom. Na aliexpres ne moreš plačati z paypal...se pravi nima pojma o tem, drugače je pa priporočljivo plačevat z paypal, kjer se da....se pravi, da spet nima pojma ali trola

The Player ::

my bad, sem preveč hitro prebral.

kako se pa plačuje s paysafecard na aliexpresu (če se sploh da)?

Jabo1 ::

S paysafom plačuješ tako kot z običajno kartico, potem, ko pritisneš "buy" ali "pay" vneseš številko, rok zapadlosti, varnostno kodo in ime lastnika kartice. Nikoli je pa ne shranim. Nikjer.

Dimnik je izjavil:

Trola s tem, ko je rekel, da naj ne plačuješ s paypalom. Na aliexpres ne moreš plačati z paypal...se pravi nima pojma o tem, drugače je pa priporočljivo plačevat z paypal, kjer se da....se pravi, da spet nima pojma ali trola


Jaz nič ne trolam, vse je na podlagi mojih izkušenj.
S paypalom se nekaj časa na Aliju sploh ni dalo plačevati. Drug problem je, da nekateri trgovci ponujajo refund na Paypal in nato naredijo cashback. Očitno o tem nimaš pojma - TI. Drugače, če pa ne želiš(te), da komu pomagam, tudi prav. Jaz nimam s kitajci nikoli problemov, mogoče tudi zaradi vljudnosti. Tudi vsi disputi (ni jih bilo veliko) so bili zaključeni v moj prid.

Pa lep pozdrav.

PS. Moj status na Ae je diamond.

Dimnik ::

Trolaš...ni paypala na aliexpres, je alipay, toliko v vednost

Jabo1 ::

Dimnik je izjavil:

Trolaš...ni paypala na aliexpres, je alipay, toliko v vednost

trolaš ti.

Z letošnjim letom ga nekateri trgovci sprejemajo, ne pa vsi. Najprej se prepričaj, potem pa govori. Ni pa jih veliko.

Alipay pa ni kartica ampak posredniški sistem.

Mare2 ::

Jabo1 je izjavil:


Z letošnjim letom ga nekateri trgovci sprejemajo,


Daš link? :)

matobeli ::

Jabo1 je izjavil:


Alipay pa ni kartica ampak posredniški sistem.


Ma nemoj, pa ne da tako kot paypal?

Nimaš pojma.

Jabo1 ::

Mare2 je izjavil:

Jabo1 je izjavil:


Z letošnjim letom ga nekateri trgovci sprejemajo,


Daš link? :)


https://alixblog.com/en/aliexpress-payp... :):)

Mare2 ::

Link do izdelka, konkretno, da lahko kupim - plačam s paypalom. Teorija me ne zanima.

Jabo1 ::

Boš moral pa sam poiskati.

Nekateri prodajalci to na veliko oglašujejo.

Jaz nimam paypala in jih ne iščem. LP

matobeli je izjavil:

Jabo1 je izjavil:


Alipay pa ni kartica ampak posredniški sistem.


Ma nemoj, pa ne da tako kot paypal?

Nimaš pojma.


Alipay @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jabo1 ()

matobeli ::

Sem samo komentiral ker je kontekst nakazoval da primerjaš paypal in alipay, ki sta obe praktično isti zadevi.

Mogoče si kot primerjavo mislil MC/Visa in alipay?

OvCa77 ::

Mare2 je izjavil:

Link do izdelka, konkretno, da lahko kupim - plačam s paypalom. Teorija me ne zanima.

Spremeni državo na anglijo, pa ti pod izdelkom piše paypal. Sem enkrat plačal tako, potem pa ni delalo več za Slovenijo.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Jabo1 ::

matobeli je izjavil:

Sem samo komentiral ker je kontekst nakazoval da primerjaš paypal in alipay, ki sta obe praktično isti zadevi.

Mogoče si kot primerjavo mislil MC/Visa in alipay?


Ne. Ko opravim naročilo preko telefona (ne računalnika) se mi vedno zelo na kratko pokaže Alipay kar pomeni, da gre vse skozi Alipay Escrow. Pri tem, da nisem komitent Alipaya. Je pa logično, ker je to uradna plačilna pot. Pri vseh ostalih nimaš "Buyer protection".

mulc007 ::

Nekaj sem naročil preko aliexpress in dobil ta odgovor:

There are some defects in this batch of goods. In order to be responsible for you, we can't send it to you.
Please cencel the order, choose "other reasons" we will refund full to you.

Ker imam s kitajci že tolk slabih izkušenj raje vprašam če naj to res storim, ali naj raje počakam da preteče rok.

darkolord ::

Prekliči naročilo, ampak za razlog izberi, da je kitajc zajebal.

mulc007 ::

darkolord je izjavil:

Prekliči naročilo, ampak za razlog izberi, da je kitajc zajebal.


Kje se nahaja ta funkcija?
Našel sem samo Dispute, ki pa je v tem primeru ne morem uporabiti ker pride v poštev 10 dni po tistem ko je bil paket poslan.

FoxKnox ::

mulc007 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Prekliči naročilo, ampak za razlog izberi, da je kitajc zajebal.


Kje se nahaja ta funkcija?
Našel sem samo Dispute, ki pa je v tem primeru ne morem uporabiti ker pride v poštev 10 dni po tistem ko je bil paket poslan.


Moja izkušnja s Kitajcem :
Naročil narobe stvar in mu pisal če lahko zamenjam in je odgovoril, da žal ne, lahko pa skenslam naročilo. Ker mu nisem odgovoril, je kao oddal naročeno ampak pošiljka ni bila poslana. Mu po dveh tednih pišem in pravi, da čaka mojo odločitev. Mu povem da bi skenslal naročeno in mi odgovori, da naj potrdim prejem pošiljke?? in odprem dispute, navedem, da to ni to, kar sem hotel, zahtevam full refund in on se bo strinjal.
Res storim tako, on se strinja še isti dan in dispute rešen v mojo korist. Denar, cca 2oEUR dobil po dveh dnevih na kartico.


Torej, prvo se dogovori z prodajalcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

mulc007 ::

saj je vse dogovorjeno

darkolord ::

mulc007 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Prekliči naročilo, ampak za razlog izberi, da je kitajc zajebal.


Kje se nahaja ta funkcija?
Kaj imaš čisto na desni na seznamu naročil?

««
47 / 189
»»