» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
46 / 190
»»

Groot ::

Del razloga zakaj so poštnine iz Kitajske tako cheap - https://www.rtvslo.si/svet/zda-zaradi-k...

Mare2 ::

tikitoki je izjavil:


Se pa strinjam, da so nekateri izdelki sumljivo poceni.

Itak, ca 20 do 30 % robe ni ustrezne kvalitete. Na žalost. :(

hator ::

A je ta traking normalen?
Datum Pošta Opis
25.10.2018 26603300 Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
30.10.2018 CNBJSA Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
11.11.2018 SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto

Vedno je paket takoj šel čez uvozno izmenjevalno pošto, ali pa so paket zadržali (se je videlo na trakingu). Na pošti pravijo, da je bil palet zadržan. Malo dolgo traja brez spremembe trakinga.8-O
Gre za bundo v vrednosti ca. 14 eur in ni ponaredek dragih znamk.

Stari maček ::

Če je dostava preko post.nl to pomeni, da je izdelek v evropskem skladišču?

LeyaPrive ::

Stari maček je izjavil:

Če je dostava preko post.nl to pomeni, da je izdelek v evropskem skladišču?


Čisto možno, da paket pride iz Nizozemske.

Nekateri kitajci imajo tam že robo v skladiščih. Na ta način pride roba običajno vmax 14 dneh.

Furbo ::

hator je izjavil:

A je ta traking normalen?
Datum Pošta Opis
25.10.2018 26603300 Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
30.10.2018 CNBJSA Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
11.11.2018 SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto

Vedno je paket takoj šel čez uvozno izmenjevalno pošto, ali pa so paket zadržali (se je videlo na trakingu). Na pošti pravijo, da je bil palet zadržan. Malo dolgo traja brez spremembe trakinga.8-O
Gre za bundo v vrednosti ca. 14 eur in ni ponaredek dragih znamk.

Na žalost povsem normalen, celo večnost si vzamejo, da ti pošljejo dopis.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hotig ::

Torej, vem da ta tracking na Aliexpress in tudi na 17track.net ni vedno najbolj natančen, sploh pa je katastrofa na Pošta Slovenije. Zato tudi ne spremljam tega preveč ampak samo čakam da izdelki pridejo. Sem pa danes prvič na 17track videl ta opis, ki me je malo "zdrmal":

2018-11-21 13:05 "Guangzhou Interchange Bureau" has been exported to open and demolished

oz. prevod:

2018-11-21 13:05 "Guangzhou Interchange Bureau" je bil izvožen za odpiranje in porušene

Medtem je stanje na spletni strani PS:

19.11.2018 Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu

Predvsem me zanima ta izraz demolished, ki po mojem razumevanju pomeni, da je bil izdelek uničen ali se mogoče motim in je vse skupaj le del napačnih oz. nenatančnih podatkov na tracking strani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

darkolord ::

Slab prevod iz kitajščine.

MIHAc27 ::

Pomoje tudi. Sploh če nisi naročal kake baterije in podobne stvari.
Ponavadi cariniki obvestijo, preden karkoli uničujejo.

Neophytez ::

MIHAc27 je izjavil:

Pomoje tudi. Sploh če nisi naročal kake baterije in podobne stvari.
Ponavadi cariniki obvestijo, preden karkoli uničujejo.

Dejansko te obvestijo cariniki iz Kitajske?

Drugače je pa slab prevod, nanaša se pa na "shipping container". Pošiljka je torej bila prestavljena v ta odprti "container" (in ne uničena).

darkolord ::

Cariniki iz Carinske Pošte.

MIHAc27 ::

Ja, naši. Dvomim da Kitajski cariniki kaj dosti pregledujejo kaj se izvaža. Pa če že bi zavrnili paket, bi ga verjetno vseeno poslali nazaj prodajalcu, ne pa kar uničili.
Uničujejo pa seveda naši, če izdelek ne zadostuje pogojem uvoza (je ponaredek, brez certifikatov,...).

borisk ::

MIHAc27 je izjavil:


Uničujejo pa seveda naši, če izdelek ne zadostuje pogojem uvoza (je ponaredek, brez certifikatov,...).


za osebni uvoz se ne preverja CE oznak

Vsi izdelki, ki se uvozijo iz drugih držav v EU jih pri vstopu v državo pregledajo carinski organi - to pa ne velja za izdelke, ki jih uvažajo fizične osebe za lastno uporabo.

https://eudace.eu/knjiznica/clanki/2014...

Jerry000 ::

Se splača sploh zdaj kaj naročvat al je bolje počakat do januarja?

MacGyver141 ::

Jerry000 je izjavil:

Se splača sploh zdaj kaj naročvat al je bolje počakat do januarja?


Ja pri meni trenutno zgleda zelo dobro glede časov dostave. Naroču sem 4 stvari na 11.11 in en paket je že prišel (sem upazil, da iz Švedske), trije paketi so mi pa 23.11 po trackingu prišli v Slovenijo preko Special Line-YW, PostNL in China Post Registered Air Mail.

Stari maček ::

Post.nl pobira pakete tudi na Kitajskem?

MacGyver141 ::

Stari maček je izjavil:

Post.nl pobira pakete tudi na Kitajskem?


Prvič sem tako stvar naročal, da je imela možnost preko PostNL. Nekaj o tem piše tudi tukaj:
https://www.postnl.nl/en/about-postnl/p...
Po trackingu pa takole zgleda:

Jerry000 ::

MacGyver141 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Se splača sploh zdaj kaj naročvat al je bolje počakat do januarja?


Ja pri meni trenutno zgleda zelo dobro glede časov dostave. Naroču sem 4 stvari na 11.11 in en paket je že prišel (sem upazil, da iz Švedske), trije paketi so mi pa 23.11 po trackingu prišli v Slovenijo preko Special Line-YW, PostNL in China Post Registered Air Mail.

Hm...torej če še kaj naročim lahko pričakujem do božiča? Me pa zanima, ali je kje opcija da bi brskal samo po stvareh ki jih pošiljajo iz Španije (ali druge EU države)?

blackmack ::

Dva paketa naročena septembra in oktobra, poslana preko China post sta potrebovala 55 dni.

MacGyver141 ::

blackmack je izjavil:

Dva paketa naročena septembra in oktobra, poslana preko China post sta potrebovala 55 dni.


Saj jaz tudi ponavadi čakam od 30-50 dni, če je china post. Mam enak primer iz septembra, kot ti :D

Furbo ::

Stari maček je izjavil:

Post.nl pobira pakete tudi na Kitajskem?

Ne ravno. Pošljejo jim cele kontejnerje pošte, oni pa razpošljejo po EU.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

km- ::

a je imel ze kdo tak primer? A to pomeni da se posiljka vraca? Listka za dvig poste nisem dobil, vraca se pa kar takoj po vikendu?

darkolord ::

Pojdi na pošto in vprašaj, verjetno je v poštni knjigi zabeležen vzrok vračila. Lahko je neberljiv ali napačen naslov.

echo ::

Predvčerajšnjim sem dobil od prodajalca na aliexpressu naslednje sporočilo:
"Hi dear,
thanks for your purchase,We just get notice from Logistics company that the shipping fee is increased.It is 0.19USD for extra fee. we will be much appreciate if you pay for extra shipping fee.
Here I send a link to you . The value of the link is $0.19 each. And you can choose the amount of the product for 1 , so that you can pay for the shipping fee to us. And besides, please leave us a message of the new order you will make """"repay the shipping fee """", so that we will understand it. We will send your parcel as fast as possible.
The link : https://pt.aliexpress.com/item/D-lar-EU...
Hope to hear from you soon.
Best regards and have a great day!"

Zanima me, če je to pogosta praksa, resda znesek ni omembe vreden, samo mi gre na živce, ker na ta način izpadejo izdelki kao "free shipping" in so višje posortirani.

louser ::

Morda zaradi povečanih tarif? Ampak menda še niso stopile v veljavo tako zgodaj.

DarwiN ::

Jaz sem imel dva takšna enaka primera. Prvemu sem plačal dodatnih 1.4€, ker bi sicer naročilo skenslal, drugemu pa nisem plačal, ker je želel doplačilo za "hitrejšo dostavo".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kyzersoze ::

louser je izjavil:

Morda zaradi povečanih tarif? Ampak menda še niso stopile v veljavo tako zgodaj.


Kakšnih povečanih tarif?

FoxKnox ::

Nisem še slišal za primer, da se po sklenjenem poslu (oddaji in plačilu naročila) spremenijo pogoji nakupa.
Čudni tiči so to

darkolord ::

To sigurno ni po pravilih Aliexpressa in tako naročilo lahko zavrneš in tam označiš, da je zajebal prodajalec.

matobeli ::

To se čist lepo refund naredi in še enkrat kupi.

Vse ostalo so kitajske mahinacije nategovanja.

Edit: tko kot pravi darkolord

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Jesenican2 ::

Zdravo, imam vprašanje. 17.11. sem v trgovini Mi Global Store naročil telefon. Ker po dobrem tednu še ni bilo poslano sem poslal sporočilo kdaj bo in šele danes dobil tole sporočilo:
Dear friend
Thank you very much to placing order in our store!
Due to the system error. We guess the reason is billions of orders during the Shopping Festival. We are unable to process your order. We would provide the solutions below:
1. We suggest you placing the new order on 23rd(Black Friday Sale). AliExpress offers coupon, and we offer coupon as well. You can save a lot of money.
2. Cancel the order. Please kindly choose "Other reasons" for the cancellation reason. Thank you for your cooperation!
We apologize for the inconvenience caused!
Looking forward to your response!
Kind Regards
Mi Global Store
Sandra


Če dam Cancel order, bom dobil ves denar nazaj? Brez prošenj, dopisov, pripisov in ostalih traparij ali bo potrebno prerekanje s trgovino oz. prodajalcem?

darkolord ::

Daj Cancel, pa pod razlog izberi, da je prodajalec zajebal. Dobil boš ves denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DarwiN ::

matobeli je izjavil:

To se čist lepo refund naredi in še enkrat kupi.

Vse ostalo so kitajske mahinacije nategovanja.

Edit: tko kot pravi darkolord

Ni tako preprosto.. Tega natega so se prodajalci očitno domislili v času 11.11 akcije, kjer so ljudje unovčili AE kupone za 10-20% popusta.. Če skenslaš naročilo in naročiš ponovno, boš plačal več.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jesenican2 ::

Hvala, sem dal Cancel order in je sedaj v stanju Awaiting Cancellation. Koliko časa približno traja da je vse to končano, da potem mirno naročim pri drugem prodajalcu?

borisk ::

ja, kitajci so zelo prebrisani. z baterijami je vedno težava glede pošiljanja, ampak pri manjhnih gumbnih bateriah za slušne aparate pa mislim da ne presegajo tiste omejitve v wh/kg. Zato so mi zadnjič baterije za slušni aparat za tasta zavili v upore in gor napisali da je to zaradi shippinga :)

Mare2 ::

A se ne da več naročiti npr. baterije za prenosnik?

ttommy ::

Kakšne imate izkušnje z baterijami? Ali so te original?
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh...
Gamer

MIHAc27 ::

Jaz imam zaenkrat dobre. Jih pa ne rabim veliko in ne kupujem pogosto. Ali so original ti pa teško rečem.

MIHAc27 ::

Eh... Evo en Dispute so zaključli žal prodajalcu v prid. Sem se pritožil in hotel 5$ nazaj, ker so me ocarinil. Itak kljub mojem opozorilu, naj prav napišejo, so napisali pol manjši znesek. Njihov argument je bil, da pač kupec plača vse carinske postopke.

Tistim, ki je ratal dobit povrnjeno, kaj je bil vaš argument?

pierch ::

Meni so povrnili, ista situacija, enak argument. Sicer se ne spomnim ali mi je že prodajalec vrnil ali je AE vskočil.
Pierch

Okapi ::

Moraš v pritožbo jasno napisati, da to ni carina ali davek, ampak kazen za napačno izpolnjen CN22. Napišeš, da si moral plačati kazen, ker je prodajalec goljufal (napisal napačno vrednost pošiljke), kljub temu da si ga posebej opozoril, da tega ne sme narediti.

hmm23 ::

ttommy je izjavil:

Kakšne imate izkušnje z baterijami? Ali so te original?
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh...


Kaj pomeni: button battery?

Je to lahko tudi CR 2032?

Okapi ::

Gumbnih baterij je na desetine različnih. CR2025 iz povezave je debela 2,5 mm, CR2032 pa 3,2 mm. Premer in napetost (3V) je enak. V nekaterih napravah lahko uporabljaš obe vrsti, v nekaterih pa ne (ker recimo ne moreš zapreti pokrovčka zaradi 0,7 mm debelejše baterije).

MIHAc27 ::

Okapi je izjavil:

Moraš v pritožbo jasno napisati, da to ni carina ali davek, ampak kazen za napačno izpolnjen CN22. Napišeš, da si moral plačati kazen, ker je prodajalec goljufal (napisal napačno vrednost pošiljke), kljub temu da si ga posebej opozoril, da tega ne sme narediti.


Bom drugič še extra omenil, da je to penalty. Sej splačalo se mi je vseen, sam vseen me jezi, ker kitajčki to veselo ignorirajo. Sem dal bad review da si vsaj malo popravim okus.

BorutK-73 ::

MIHAc27 je izjavil:

Eh... Evo en Dispute so zaključli žal prodajalcu v prid. Sem se pritožil in hotel 5$ nazaj, ker so me ocarinil. Itak kljub mojem opozorilu, naj prav napišejo, so napisali pol manjši znesek. Njihov argument je bil, da pač kupec plača vse carinske postopke.

Tistim, ki je ratal dobit povrnjeno, kaj je bil vaš argument?

Meni tudi zadni dispute zaradi tega ni uspel, prej pa vedno uspelo. Pa sem Platinum member, karkoli že to pomeni.:P

Mare2 ::

BorutK-73 je izjavil:


Meni tudi zadni dispute zaradi tega ni uspel

Če takole pogledamo, ni ravno korektno, da zaradi malomarnosti kitajskega trgovca najebe Slovenec, pa čeprav je kitajca opozoril na to.

Mene na ta način izpod 22 EUR še niso opilili, kljub temu a jim napišem, kako naj izpolnijo CN obrazec, v 90% tega ne naredijo pravilno. :)

MIHAc27 ::

Itak da ne izpolnijo pravilno. Če gre čez se ne potožim, ko ne gre pa pač pojambram.

Najbolj smešno mi je, ko sem enkrat naročil 2 izdelka 2x pri isti trgovini (celo isti dan). Opozoril na CN22 in enga so prav izpolnili drugega pa ne.

omni-vor ::

Furbo je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Post.nl pobira pakete tudi na Kitajskem?

Ne ravno. Pošljejo jim cele kontejnerje pošte, oni pa razpošljejo po EU.


A lahko kdo potrdi, če je poslano s PostNL, da potem na tak artikel ni DDV, če je naročeno iz Aliexpress-in verjetno tudi od tam odposlano?

Ker Gearbest in Banggood se tako poslovanje že gresta, robo odpošljejo iz Kitajske in očitno nekje vmes plačajo davek, verjetno v EU državi kjer se jim to najbolj splača. Znotraj EU pa je potem itak prost pretok...vsaj tako si jaz to predstavljam. Samo ne vem ali Aliexpress to ima oziroma na kaj moram bit pozoren.

darkolord ::

Sploh ni nujno. Zelo velikokrat pošljejo iz carinskih skladišč in zalepijo gor rumeno nalepko, da dajatve še niso bile plačane. Pri manjših paketkih gre to večinoma mimo carinikov, pri večjih pa ne.

FoxKnox ::

Sem tudi jaz mislil, da je post NL top, doklet mi niso na carini ustavili dve pošiljki naenkrat, obe opremljeni z rumeno nalepko (za eno plačal ddv +stroške za drugo nič. Zdaj raje izberem drugega carrierja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()
««
46 / 190
»»