» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
45 / 189
»»

bajsibajsi ::

Kontaktiras prodajalca, da mu nakazes na PP.

_Denny_ ::

V AE buyer protection obstaja zadeva z imenom "On-time Delivery":
All products on AliExpress.com are guaranteed to be delivered within 60 days (90 days for deliveries to Russia,120 days for deliveries to Brazil). If you buy any product through the site, you are protected if you don't receive your order on time.

Full refunds are not available under the following circumstances:
1. Your order did not arrive due to factors within your control (i.e. providing the wrong shipping address)
2. Your order did not arrive due to exceptional circumstances outside the seller’s control (i.e. not cleared by customs, delayed by a natural disaster)
3. Other exceptional circumstances outside the control of AliExpress.com
4. Unauthorized charges made to your bank account (e.g. if you bypassed AliExpress and made a payment directly to the seller)

Pri teh 60 dneh sem prijazen in jim z date calculatorom štejem samo delovne dni od datuma pošiljanja dalje. Prodajalec noče podaljšati roka, ki bo potekel v naslednjih urah? Dispute. Je 60. delovni dan od pošiljanja, paket ni zadržan na carini in ga še nimam na mizi? Dispute. Stvar dobim 61. dan? Free stuff. Od začetka sem poskušal biti bolj papeški od papeža, dokler nisem ugotovil, da se te hočejo z lažmi znebiti na vsak način in izkoristiti, da po zaprtju disputa le-tega ne moreš odpreti še enkrat, zdaj pa pač upoštevam vse pravice, ki mi jih ponuja AE. Do zdaj sta od 1000+ naročil samo dve stvari pod 1€ bili free stuff, vse ostalo kar je prekoračilo 60 dni nisem nikoli dobil, tudi po "don't worry, we will resend".

Brez skrbi, za "dražja" naročila (5€+) se vedno potrudijo, da ne prekoračijo teh 60 dni. En petek sem naročil 50€ stvar in sem jo v torek že imel doma; DHL free shipping, brez davka, brez pregleda. Nesledljive pošiljke (Yanwen, TR pošta) sem do zdaj tudi dobil v max. 14 dneh, edino vse v zvezi s China Post se vleče tudi po 2 meseca in več.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

laguna1 ::

Pozdravljen

pred tremi dnevami sem kupil na aliekspres en magnetni ventil za 6 eur. Ko sem plačeval je bilo zaradi te akcije 11.11. mi odtegnjeno le nekaj manj kot 1 eur, verjetno kot predplačilo.

Sedaj me pa zanima, kako lahko plačam še preostanek oz. ali bo se plačilo izvedlo na dan 11.11. avtomatično.

Lp

klekej ::

A bo jutri dejansko kej tazga, da se splača naročit k je 11.11-kao big sale al je to pač obična nategancija? :p

_Denny_ ::

@laguna1: Ne vemo, če bo avtomatsko ali manualno doplačilo, letos imajo to prvič. Pri drugih trgovinah s podobnimi stunti je drugače urejeno vse avtomatsko, kako je pri Aliju bomo videli jutri.

@klekej: V browser si dodaj AliPrice extension in poglej zgodovino cen za posamezne izdelke. Eni so res malo cenejši, drugim so pa pred enim tednom zvišali ceno in jo s "popustom" znižali na prvotno raven. Nekatere stvari so s "popustom" celo dražje kot prejšnji mesec brez njega.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

laguna1 ::

@denny.... upam da bo avtomatski.. nič.. bomo morali počakat na jutri in videt... hvala..

OvCa77 ::

laguna1 je izjavil:

Pozdravljen

pred tremi dnevami sem kupil na aliekspres en magnetni ventil za 6 eur. Ko sem plačeval je bilo zaradi te akcije 11.11. mi odtegnjeno le nekaj manj kot 1 eur, verjetno kot predplačilo.

Sedaj me pa zanima, kako lahko plačam še preostanek oz. ali bo se plačilo izvedlo na dan 11.11. avtomatično.

Lp

Pojdi med orders verjetno je tam. PS: akcija se je že začela
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

laguna1 ::

@ovca77 .. šel na orders, dal pay now, plačal, ko pa sem hotel drugo stvar plačat, pa mi kaže da nimam sredstev na predplačniški visi.. nekak mam občutek, da ko sem prvič plačal samo tisto akontacijo 0,40 eur, da se je tedaj na kartici tudi preostanek rezerviral. A je to možno? In ali bodo tam 12.11. tisti znesek, glede na to, da je že plačano, vrnjeno oz. sproščeno in na voljo za uporabo...

Lp

OvCa77 ::

laguna1 je izjavil:

@ovca77 .. šel na orders, dal pay now, plačal, ko pa sem hotel drugo stvar plačat, pa mi kaže da nimam sredstev na predplačniški visi.. nekak mam občutek, da ko sem prvič plačal samo tisto akontacijo 0,40 eur, da se je tedaj na kartici tudi preostanek rezerviral. A je to možno? In ali bodo tam 12.11. tisti znesek, glede na to, da je že plačano, vrnjeno oz. sproščeno in na voljo za uporabo...

Lp

Nimam pojma, nisem imel možnosti probat preorder. Je pa danes naval in sem čakal 1 uro, da so sprocesirali vsa plačila
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

__Devil__ ::

Tako, akcija se je začela, na hitro primerjam nekaj izdelkov in so cene enake ali višje, bom pa se zdaj potrudil še najt kar bi se splačalo kupit do 15€ :) Mogoče kakšni gadgeti?

martincek1 ::

Kolk časa kaj traja, da stvar pride na dom, ko enkrat dobiš sporočilo o prispetju v ciljno državo?

delfinus ::

@martincek. Pri meni ponavadi naslednji dan. Zaenkrat mi se niso nic ocarinili, da bi moralo zaradi tega priti kasneje.

filips ::

Na Aliexpressu bi rad naročil neke elektronske dele in senzorje. Naročil bom od različnih prodajalcev (sellers).

Zanima me, ali je mogoče dobiti vse izdelke v paketu in plačati poštnino za vse skupaj samo enkrat?
Prebral sem, da obstaja dropshipping ampak me zanima kako to poteka in katerega priporočate.

Rad bi, da pošiljka pride čim prej, ter je poštnina čim manjša.

Zanima me tudi, ali je varno plačati z virtualno kartico Revolut.

Hvala za odgovore!
(Se opravičujem, če je takšno vprašanje že postavljeno ampak ga trenutno ne morem poiskati)

darkolord ::

Ne. Aliexpress je kot ebay.

Izjema so naročila, ki gredo direkt prek Aliexpress ("fulfilled by aliexpress"), ampak to je samo za nekaj večjih prodajalcev.

filips ::

@darkolord

Kaj pa dropshipping? Kako to poteka in katerega priporočate?
Rad bi, da pošiljka pride čim prej, ter je poštnina čim manjša.

Zanima me tudi, ali je varno plačati z virtualno kartico Revolut.

_Denny_ ::

Dropshipping nima veze s teboj kot končnim kupcem. To je namenjeno trgovinam in preprodajalcem.

Kupec A naroči izdelek pri trgovini B. Trgovina B nima svojega skladišča/zaloge teh izdelkov, zato sporoči naslov kupca A dobavitelju C, ki izdelek direktno odpošlje le-temu. Kupec A plača ceno+maržo trgovini B, ta pa plača ceno dobavitelju C. Brez dropshippinga bi moral A čakati, da najprej B dobi izdelek od C in potem B odpošlje A-ju. Upam, da je razumljivo. Če ni - https://www.volusion.com/blog/a-beginne...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

filips ::

Kaj lahko potem storim, da bo poštnina za vse skupaj?
Brezplačna poštnina je 30-50 dni, kar pa je preveč. Zato bi rad plačal 4 EUR za hitrejšo poštnino. Problem je, da nočem plačati poštnino za vsak izdelek posebej, ker bo to predrago.

darkolord ::

Hja, to je tako kot da bi rad naročil na mimovrste, harvey norman pa enaa in bi rad plačal samo eno poštnino za vse tri.

Opcija so razni posredniki (npr. bhiner.com), ampak tam verjetno ne bo nič ceneje. Imaš kalkulator gor na strani.

MacGyver141 ::

filips je izjavil:

Kaj lahko potem storim, da bo poštnina za vse skupaj?
Brezplačna poštnina je 30-50 dni, kar pa je preveč. Zato bi rad plačal 4 EUR za hitrejšo poštnino. Problem je, da nočem plačati poštnino za vsak izdelek posebej, ker bo to predrago.


Če je slučajn to yanwen pošta (ko si glih omenil 30-50 dni), pol bo hodil tam od 10-20 dni.

filips ::

@MacGyver141

Ja (skoraj) zastonj pošiljanje je yanwen. Ali to pomeni, da bo prišel prej kot je napisano na spletni strani?

Opazil sem tudi, da ga nekateri trgovci nimajo napisanega. Ali to pomeni, da ga ne podpirajo.

Dele bom rabil za en projekt in zato bi rad, da pridejo najkasneje v enem mesecu.

pierch ::

filips je izjavil:

Zanima me tudi, ali je varno plačati z virtualno kartico Revolut.

Jaz jo uporabljam na Aliju že nekaj časa in nobenih problemov. Tudi refund-e sem že dobil na to kartico BP.
Pač kot vsaka druga MC kartica s to razliko, da je predplačniška.

Aja, pa še to. Ta yenwen ni nujno da je hiter, sem čakal na neki banalnega za 1$ več kot 2 mesca, pa še refunda niso hotli dati, je moral Ali vskočiti v dispute.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Mare2 ::

pierch je izjavil:

filips je izjavil:

Zanima me tudi, ali je varno plačati z virtualno kartico Revolut.

Jaz jo uporabljam na Aliju že nekaj časa in nobenih problemov. Tudi refund-e sem že dobil na to kartico BP.
Pač kot vsaka druga MC kartica s to razliko, da je predplačniška.


Jaz plačujem z N26. Če govorimo o varnosti, morda je dobro, da ob vpisovanju ne shraniš številk v Aliexpres. Pač vpisujem vsakič. :)

MacGyver141 ::

filips je izjavil:

@MacGyver141

Ja (skoraj) zastonj pošiljanje je yanwen. Ali to pomeni, da bo prišel prej kot je napisano na spletni strani?

Opazil sem tudi, da ga nekateri trgovci nimajo napisanega. Ali to pomeni, da ga ne podpirajo.

Dele bom rabil za en projekt in zato bi rad, da pridejo najkasneje v enem mesecu.


Yanwen je ponavad tam, kjer so majhne stvari. Drugače je do mene v povprečju prišel paket v 14 dni, rekord je pa bil 9 dni. Možno pa je, da bo zdaj dlje trajalo zaradi 11.11.

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Yanwen je fin, pa Singapure mail... v bistvu vse kar ni China mail ponavadi pride malce hitreje, lahko profitiraš tudi 2-3 tedne.

Še zmeraj se seveda lahko zgodi, da hodi 2 meseca ali tudi več.

DarwiN ::

Evo vam en super last minute deal... Kape in šali za vso družino za božič 8-): klik

kupon za 8$ in select coupon za 2$.... Skratka, 10$ popusta ob nakupu za 23$+... Velja pa samo za artikle na linku.. 6 strani artiklov.

Še slabi 2 uri do izteka akcije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

filips ::

Odločil sem se, da bom bolj pomembne dele naročil preko plačljive pošte, ostale pa preko Yanwen.

Kaj pa če naročim več izdelkov pri istem prodajalci? Ali bodo prišli skupaj v paketu in bo poštnina za vse skupaj?

Mare2 ::

filips je izjavil:



Kaj pa če naročim več izdelkov pri istem prodajalci? Ali bodo prišli skupaj v paketu in bo poštnina za vse skupaj?


Naložiš v košarico, greš v nakup in vidiš situacijo preden dokončaš nakup. Po mojem se moraš posebej dogovorit za poštnino oz popust s prodajalcem, ne z nami na slo-techu. :)

MIHAc27 ::

Načeloma kar je od enega prodajalca gre vse v istem paketu (ker ima kitajc manj stroškov). Se pa lahko zgodi da sam po sebi paket razdeli na več delov (ponavadi če nekaj ni na zalogi, pošlje večino čim prej, ostalo pa pač ko ima). Tebi ne bo nič dodatno računal, če to naredi, zna pa carina 2x računati stroške obdelave, če ne bo kaj štimalo.

tikitoki ::

Mare2 je izjavil:

Sem naročil dva izdelka po 1 do 2 EUR. Nisem napisal, kaj naj napišejo na deklaracijo.

Zanimivo bi bilo vedeti, če je kaj centov tolerance pri zaračunanju postopka za preverjanje 5 EUR.


Kak cent bi morali spregledati, ker se ze menjalni tecji dnevno spreminjajo za kaksen procent.

Problem je s temi bizgeci kitajskimi, da ne vedno, da ti popolnoma nic ne koristijo s prirejanjem podatkov oz. ti celo skodijo.

Pa, da ne boste bentili sam cez Kitajce, men so Avstralci naredili isto. Obrazlozili so, da mi tako zelijo pomagati, da bom placal manj stroskov carinjenja.

tikitoki ::

hator je izjavil:

Kako se postopa, če resnično dobim pošiljko po par mesecih?


Pojem jim, "kupi" isti predmet se enrkat in jim reci, da ga naj ne posljejo. Lako pa jim tudi nakazes preko paypala.

darkolord ::

Heh, kot pričakovano, 31. oktobra sem naročil nekaj zadev, pa sem vse danes dobil. Me prav zanima, kdaj bo prišla roba iz 11.11.

Klemen13 ::

Dobil kupon -50$ ob nakupu vsaj 100$. Poleg drugih stvari ki so bile pod 22$ sem narocil se zvocnik, katerega je bila cena 34$. Po uporabi kupona je bila cena tega 19.08$. Zanima me, ali lahko pricakujem carinjenje ali pa sem zaradi kupona opravicen placevanja DDV?
Ce grem pod order info je takole razdelana cena:


drugace pa povsod drugje kaze ceno 34.67$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemen13 ()

mulc007 ::

Mene pa bo zanimalo zakaj imajo nekatere trgovine brezplačno poštnino druge pa ne ali koliko mora neka trgovina dati pošti da ji ta pakete raznaša zastonj.

_Denny_ ::

Klemen13 je izjavil:

Dobil kupon -50$ ob nakupu vsaj 100$. Poleg drugih stvari ki so bile pod 22$ sem narocil se zvocnik, katerega je bila cena 34$. Po uporabi kupona je bila cena tega 19.08$. Zanima me, ali lahko pricakujem carinjenje ali pa sem zaradi kupona opravicen placevanja DDV?
Ce grem pod order info je takole razdelana cena:


drugace pa povsod drugje kaze ceno 34.67$.

Pred časom je na strani pošte bilo to:
Vrednostni kuponi, ki jih v zadnjem času vse pogosteje pošiljajo spletni trgovci, se ne upoštevajo pri carinski vrednosti blaga – so le vaba za kupce. Ravno tako se ne upoštevajo dobropisi ali ugodnosti, zbrane pri spletnem trgovcu.

Pri carinski vrednosti blaga se upoštevajo popusti (jasno in nedvoumno označeni), znižane cene izdelkov (jasno označene) in npr. izlicitirane – plačane cene.


Torej bo plačilo DDV-ja na vrednost $34,67.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

filips ::

Kako je s carino in DDV če je cena vseh izdelkov (brez poštnine) okoli 20-25 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

tikitoki ::

mulc007 je izjavil:

Mene pa bo zanimalo zakaj imajo nekatere trgovine brezplačno poštnino druge pa ne ali koliko mora neka trgovina dati pošti da ji ta pakete raznaša zastonj.


Nekatere to vstejejo v ceno, druge ne. Cist nihce pa ti tega ne raznasa zastojn.

Ales ::

tikitoki je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Sem naročil dva izdelka po 1 do 2 EUR. Nisem napisal, kaj naj napišejo na deklaracijo.

Zanimivo bi bilo vedeti, če je kaj centov tolerance pri zaračunanju postopka za preverjanje 5 EUR.


Kak cent bi morali spregledati, ker se ze menjalni tecji dnevno spreminjajo za kaksen procent. ...

Tečajna lista za določanje carinske vrednosti blaga se prilagaja le enkrat mesečno, objavljena je tukaj.

Torej, od 1.11. do konca novembra 2018 je 1 EUR = 1,1389 USD.

Samo ta tečajna lista je relevantna za mejo 22 EUR, da ne bo kakega začudenja.

MIHAc27 ::

filips je izjavil:

Kako je s carino in DDV če je cena vseh izdelkov (brez poštnine) okoli 20-25 EUR?

Če je 1 paket in nad 22€ računaj 6€. Če je pod 22€ in narobe deklarirano isto.
Če bo pa več paketkov nižje vrednosti(pod 10), verjetno ne bo nič

xxxul ::

dejte mal povedat osebne izkušnje, kolko prodajalcev upošteva ko napišete naj dajo na CN22 pravo vrednost?

jst že vdaj eno leto pri vsakem naročilu dopišem naj dajo pravo ceno na cn22 customs declaration, pa še tud en paket ni mel tega pravilno izpolnjeno...

matobeli ::

Točno tolk kot pri tebi.

tikitoki ::

Ales je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Sem naročil dva izdelka po 1 do 2 EUR. Nisem napisal, kaj naj napišejo na deklaracijo.

Zanimivo bi bilo vedeti, če je kaj centov tolerance pri zaračunanju postopka za preverjanje 5 EUR.


Kak cent bi morali spregledati, ker se ze menjalni tecji dnevno spreminjajo za kaksen procent. ...

Tečajna lista za določanje carinske vrednosti blaga se prilagaja le enkrat mesečno, objavljena je tukaj.

Torej, od 1.11. do konca novembra 2018 je 1 EUR = 1,1389 USD.

Samo ta tečajna lista je relevantna za mejo 22 EUR, da ne bo kakega začudenja.


Se ne cudim:). Hvala za link. Problem je, da roba velikokrat pride sele cez mesec ali celo dva. Tko, da potem ne ves kje bos:)

xxxul je izjavil:

dejte mal povedat osebne izkušnje, kolko prodajalcev upošteva ko napišete naj dajo na CN22 pravo vrednost?

jst že vdaj eno leto pri vsakem naročilu dopišem naj dajo pravo ceno na cn22 customs declaration, pa še tud en paket ni mel tega pravilno izpolnjeno...


Tudi sam se nisem videl pravilno izpolnjenega obrazca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Okapi ::

xxxul je izjavil:

dejte mal povedat osebne izkušnje, kolko prodajalcev upošteva ko napišete naj dajo na CN22 pravo vrednost?

jst že vdaj eno leto pri vsakem naročilu dopišem naj dajo pravo ceno na cn22 customs declaration, pa še tud en paket ni mel tega pravilno izpolnjeno...
Upošteva malokdo, ampak to napišeš zato, da potem lahko upravičeno zahtevaš povrnitev stroškov, ker je on naredil napako pri pošiljanju.

Mare2 ::

Okapi je izjavil:

xxxul je izjavil:

dejte mal povedat osebne izkušnje, kolko prodajalcev upošteva ko napišete naj dajo na CN22 pravo vrednost?

jst že vdaj eno leto pri vsakem naročilu dopišem naj dajo pravo ceno na cn22 customs declaration, pa še tud en paket ni mel tega pravilno izpolnjeno...
Upošteva malokdo, ampak to napišeš zato, da potem lahko upravičeno zahtevaš povrnitev stroškov, ker je on naredil napako pri pošiljanju.


Ja, če je vrednost do 22 EUR je kar fajn, če je točno napisano. :)

mulc007 ::

tikitoki je izjavil:

mulc007 je izjavil:

Mene pa bo zanimalo zakaj imajo nekatere trgovine brezplačno poštnino druge pa ne ali koliko mora neka trgovina dati pošti da ji ta pakete raznaša zastonj.


Nekatere to vstejejo v ceno, druge ne. Cist nihce pa ti tega ne raznasa zastojn.



Če je to res koliko bi prodajalcu ostalo od 0.29 dolarja če je v tem še poštnina. Ali pa je pošiljanje iz kitajske smešno poceni.

https://de.aliexpress.com/item/DIY-Vint...

Okapi ::

Pošiljanje iz Kitajske je smešno poceni. Kitajska s tem subvencionira izvoz, in v težave spravlja trgovce, zlasti male, po vsem svetu, ker preprosto ne morejo konkurirati. Ta smešno poceni kitajska poštnina je tudi glavni vzrok, da bodo v EU ukinili mejo 22 evrov za pošiljke brez plačila DDV.

darkolord ::

Imaš kakšen vir o tem? Kolikor vem, subvencioniranje izvoza ni dovoljeno in Kitajska uradno tega ne počne več.

Pošiljanje je sicer res še vedno smešno poceni, ampak ko sem nazadnje gledal, je bilo to ranga pol evra za majhne paketke.

Sem že večkrat dobil kitajske paketke z nalepljenimi znamkami, ki so že same po vrednosti presegale vrednost naročila. Go figure.

Takšne stvari najdeš tudi na ebayu, kjer ebay že vzame 30 centov provizije, kar ti da vedeti, da je tukaj v igri nekaj drugega. Dumping pač.

Okapi ::

darkolord je izjavil:

Sem že večkrat dobil kitajske paketke z nalepljenimi znamkami, ki so že same po vrednosti presegale vrednost naročila. Go figure.
Če niso bile znamke ponarejene.>:D

Mare2 ::

Okapi je izjavil:

Pošiljanje iz Kitajske je smešno poceni. Kitajska s tem subvencionira izvoz, in v težave spravlja trgovce, zlasti male, po vsem svetu, ker preprosto ne morejo konkurirati. Ta smešno poceni kitajska poštnina je tudi glavni vzrok, da bodo v EU ukinili mejo 22 evrov za pošiljke brez plačila DDV.


To ni res, mislim vzrok. Vzrok je, da je treba nafilat državne malhe. Nekako takole: Marija k sebi. :)

tikitoki ::

mulc007 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mulc007 je izjavil:

Mene pa bo zanimalo zakaj imajo nekatere trgovine brezplačno poštnino druge pa ne ali koliko mora neka trgovina dati pošti da ji ta pakete raznaša zastonj.


Nekatere to vstejejo v ceno, druge ne. Cist nihce pa ti tega ne raznasa zastojn.



Če je to res koliko bi prodajalcu ostalo od 0.29 dolarja če je v tem še poštnina. Ali pa je pošiljanje iz kitajske smešno poceni.

https://de.aliexpress.com/item/DIY-Vint...


Zna, da jim drzava subvencionira. Pa raznasanje tukaj placamo sami oz. tisti, ki koristijo postne storitve, so te tolk drazje, da krijejo tudi to.

tikitoki ::

darkolord je izjavil:

Imaš kakšen vir o tem? Kolikor vem, subvencioniranje izvoza ni dovoljeno in Kitajska uradno tega ne počne več.

Pošiljanje je sicer res še vedno smešno poceni, ampak ko sem nazadnje gledal, je bilo to ranga pol evra za majhne paketke.

Sem že večkrat dobil kitajske paketke z nalepljenimi znamkami, ki so že same po vrednosti presegale vrednost naročila. Go figure.

Takšne stvari najdeš tudi na ebayu, kjer ebay že vzame 30 centov provizije, kar ti da vedeti, da je tukaj v igri nekaj drugega. Dumping pač.


Ocitno se nisi bil na Kitajskem. Tam kupis kartico za mobitel na kateri pise 100 yuanov za 8. Ne vem zakaj, sam ni bila edina zapisana cena, ki se ni skladala z realnostjo.

Se pa strinjam, da so nekateri izdelki sumljivo poceni. Po drugi strani pa na posredniki tudi lupijo, k pr norcih.
««
45 / 189
»»