» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
44 / 190
»»

St235 ::

Jerry000 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Vsak prodajalec pošlje posebej.

Super, torej to pomeni da carine ne bo (ker noben artikelj ne presega 21EUR).


Tam poglej, če nista dva prodajalca nekako povezana. Zaradi ziher pač drug izdelek naročiš šele, ko je prvi odposlan. Mislim da je ravno v tej temi nekdo opisal to zgodbo. :)

Kje pa lahko pogledam to, če so povezani?


ne moreš, pa tudi če pride kup robe ob istem času na carino, se lahko odločijo, da bodo obravnavali kot celoto. Še najbolj sigurno, je da naročaš z razmakom.

Jerry000 ::

Mare2 je izjavil:

Jerrryy, poglej septembrska sporočila. :)

A moraš nujno naročiti vse izdelke naenkrat?

Bom pregledal, thx :). Jah nujno...ni nujno, bi blo pa super :). Drugače pa bom nekaj ven dal toliko da ne presega 20EUR, ostalo pa potem kak teden kasneje.

Mare2 ::

Saj tam vidiš, ko pošljejo. To je včasih tudi čez dva dni. Potem ponoviš postopek z drugimi izdelki. Pa napiši jim, naj pravilno izpolnijo daklaracijo. :)

louser ::

8 dni iz Kitajske v Slovenijo. Artikel v vrednosti 16 evrov.

Mare2 ::

louser je izjavil:

8 dni iz Kitajske v Slovenijo. Artikel v vrednosti 16 evrov.


Težko verjet. :) Po navadni pošti ali DHL? DHL pride enako hitro.

louser ::

AliExpress standard.
Veliko je odvisno, kakšnega kurirja do pošte ima prodajalec.

darkolord ::

Če se vse "poklapa" - že zapirajo zabojnik, pa ravno še tvoj paketek vržejo notri, potem gre. Moj rekord z navadno kitajsko pošto je 5 dni.

__Devil__ ::

Kmalu bo 11.11 , se že pripravljate na naročila? Kaj imate namen naročit oz. se splača? Jaz navadno kupujem razne malenkosti po 0,50€ - 5€ .

DarwiN ::

Bookmarkajte stran z zgodovino cen AE artiklov, da se prepričate, če so dejansko sploh kaj spustili ceno. Enostavno vneseš url artikla in izpiše zgodovino gibanja cene.

No, sicer so za 11.11 kupončki tisti, ki naredijo neko bistveno razliko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FoxKnox ::

Ja, ja, so mi ceno izdelka, ki ga imam že nekaj časa v košarici nabili za 100 % in ponudili 50 %popust na 11.11. LOL.

Se izogibam naročanju na ta datum pa tudi dostava je daljša. 5tednov+

darkolord ::

Pri tistih, ki še niso zvišali+znižali cen za 11.11. se splača kupiti kar sedaj - veliko ljudi bo čakalo na 11.11., tako da bo dostava precej hitrejša kot ponavadi.

tikitoki ::

St235 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Vsak prodajalec pošlje posebej.

Super, torej to pomeni da carine ne bo (ker noben artikelj ne presega 21EUR).


Tam poglej, če nista dva prodajalca nekako povezana. Zaradi ziher pač drug izdelek naročiš šele, ko je prvi odposlan. Mislim da je ravno v tej temi nekdo opisal to zgodbo. :)

Kje pa lahko pogledam to, če so povezani?


ne moreš, pa tudi če pride kup robe ob istem času na carino, se lahko odločijo, da bodo obravnavali kot celoto. Še najbolj sigurno, je da naročaš z razmakom.


Je kaksna pravna podlga za taksno odlocitev?

__Devil__ ::

https://viralko.si/viralno/aktualno-nar... do 2021 je čas, potem pa davek na vse.

BorutK-73 ::

Old news.

MIHAc27 ::

Kot vsi čivkajo, 11.11 ni nič posebnega. Sam opazim mogoče 1% popust na običajne cene. Splača se edino, če se dobi kak dober ALIexpress ali Store kuponček z extra popustom. Same trgovine pa nabijejo ceno potem pa dajo popust in si na istem kot če bi kupoval na kak drug datum.

techuser ::

Mene zanima, če je kdo dobil kdaj neobdavčen izdelek iz aliexpressa, ki znaša nad 22 EUR in manj kot 150 EUR? Imajo namreč toliko različnih vrst ponudnikov dostave in če je kje kakšna podobnost z gearbest, kjer ni davka bi bilo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Okapi ::

Če ne piše, da je brez plačila davščin, potem je stvar loterije. Imaš pa tudi na Aliexpressu že kar nekaj trgovin, ki pošiljajo iz Evrope, ali ki same poskrbijo za plačilo davščin. Ni pa to stvar dostave, ampak trgovine.

MIHAc27 ::

Itak, da sem že dobil nekaj nad 22€ brez doplačila. Ampak to je stvar loterije in se ni za zanašati na to. Če enkrat ni bilo treba nič plačati, bo mogoče treba naslednjič odvisno kaj bodo cariniki vzeli pod drobnogled.

Stari maček ::

Ta telefon dobiš v EU brez dajatev, izbrati pa moraš DHL za dostavo:
Global Version Xiaomi POCOPHONE F1 6GB 128GB POCO F1 Snapdragon 845 4000mAh Dual Camera 6.18" Full Screen Smartphone
https://s.click.aliexpress.com/e/cGmvon...

omni-vor ::

A na AliExpress nimajo takega načina pošiljanja robe iz Kitajske kot je pri GearBest, ko ti ne gre skozi carino in nimaš dodatnih stroškov?

Okapi ::

Imajo, nekateri prodajalci.

SumTingWong ::

Moraš vedeti, da je Gearbest ena trgovina, Aliexpress pa ima na strani ogromno prodajalcev, ki prodajajo zase. Torej Gearbest odvisno od pošiljanja, Aliexpress pa od prodajalca.

hator ::

2.9 sem naročil pas za uro v vrednosti ca. 2,5 eur. Ker nisem dobil paketa sem 2.11 odprl disput. Sicer sem pisal 29.10 prodajalcu, a ni odgovoril. Zdaj mi piše, da je paket na carini in da naj zaprem dispute. Jaz ne najdem paketa ne tukaj https://sledenje.posta.si/ in ne na uvozno izmenjevalni pošti: https://uvoz-izvoz.posta.si/en/entry Po tracking na aliexpress paket ni zapustil Kitajske.
Kaj naj naredim?
Kako dolgo od naročila lahko odpreš disput, če nisi dobil paketa? To sprašujem za naslednjič.

Ja vem, da gre za ceno kafeja.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

Ales ::

Kaj naj narediš? Ne zapiraj ničesar, prodajalec naklada. Ko paket prispe, zapri, sicer ne.

delfinus ::

Najprej precekiraj se preko tega: https://www.17track.net/en , nato mrtvo hladno odgovoris, da na trackingu nimas tovrstne informacije in da disput ostaja.

lp, d.

PrihajaNodi ::

hator je izjavil:

2.9 sem naročil pas za uro v vrednosti ca. 2,5 eur. Ker nisem dobil paketa sem 2.11 odprl disput. Sicer sem pisal 29.10 prodajalcu, a ni odgovoril. Zdaj mi piše, da je paket na carini in da naj zaprem dispute. Jaz ne najdem paketa ne tukaj https://sledenje.posta.si/ in ne na uvozno izmenjevalni pošti: https://uvoz-izvoz.posta.si/en/entry Po tracking na aliexpress paket ni zapustil Kitajske.
Kaj naj naredim?
Kako dolgo od naročila lahko odpreš disput, če nisi dobil paketa? To sprašujem za naslednjič.

Ja vem, da gre za ceno kafeja.:))



Dokler ne dobiš paketa ne zapiraj disputa. S prodajalcem se nikoli ne pogovarjaj. Če imaš dober rating ti bo Alixpress vedno povrnil denar!
Če pa nateguješ kitajce, potem je pa itak žalost od žalosti.

Meni je prodajalec sam od sebe povrnil denar, še predno je Alixpress vstopil kot mediator, sicer je prodajalec pisal naj podaljšam rok, ampak več kot 2 meseca nikoli ne čakam.

hator ::

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

BorutK-73 ::

SumTingWong je izjavil:

Moraš vedeti, da je Gearbest ena trgovina, Aliexpress pa ima na strani ogromno prodajalcev, ki prodajajo zase. Torej Gearbest odvisno od pošiljanja, Aliexpress pa od prodajalca.

Aliexpress je kitajski eBay.

OvCa77 ::

hator je izjavil:

Hvala za odgovore.

Naročil si z unregistered pošto, "UN" na začetku sledilne številke. To pomeni, da boš še čakal, če ni vsaj 2 meseca preteklo
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

hator ::

OvCa77 je izjavil:

hator je izjavil:

Hvala za odgovore.

Naročil si z unregistered pošto, "UN" na začetku sledilne številke. To pomeni, da boš še čakal, če ni vsaj 2 meseca preteklo


A naj zaprem dispute?

Ales ::

Ne, ne dotikaj se. Saj smo ti povedali, dokler ne dobiš paketa ne zapiraj disputa, pa karkoli da ti prodajalec reče.

Tudi če ti pošlje nek tracking, kjer je paket kao viden pri nas ali v Evropi kje, ne zapiraj disputa dokler nimaš zadeve V ROKI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

DarwiN ::

Glede akcije 11.11:

Praktično ves bonus se tokrat skriva v kuponih, ki jih dobite preko COUPON RAIN promocije na mobilnem telefonu.

Skratka, vsakih 6 ur (ob 0:00, 6:00, 12:00 in 18:00) po našem času se pojavi ikonica coupon rain (pravzaprav se pojavi 2 minuti pred začetkom in odšteva sekunde) in morate v 30 sekundah tapnit na darilce, ki dežujejo. Preprosta zadeva. Ni težko zadet s prstom. In to potem predstavlja kupon za 5$ popusta ob nakupu za +35$. V vsaki rundi "igre" lahko pograbiš en kupon.

Dejansko gre torej za slabih 15% popusta na vse izdelke, plus prodajalci običajno spustijo cene za ~3%. Pri določenih izdelkih lahko povrh tega unovčiš še "select coupone" (2$ popust na vsakih 15$). Končni popust v tem primeru doseže ~25-30%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BorutK-73 ::

Plus čakalna doba se podaljša za najmanj 50%. Predlani sem dobil zadnji paket od 11.11 akcije konec januarja.:|

Mare2 ::

Sem naročil dva izdelka po 1 do 2 EUR. Nisem napisal, kaj naj napišejo na deklaracijo.

Zanimivo bi bilo vedeti, če je kaj centov tolerance pri zaračunanju postopka za preverjanje 5 EUR.

_Denny_ ::

Odvisno od carinika, ki bo pregledoval...mene tudi moti, da včasih dobiš 10€ stvar s $5 in gift na deklaraciji brez dodatnih stroškov, pri 15€ stvari s $15 ti pa zaračunajo. Naj upoštevajo vse do centa natančno ali pa nič.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

darkolord ::

Spet eden, ki ga moti, da mu prevečkrat pogledajo skozi prste.

Kaj takega 8-O

Lahko daruješ v dobrodelne namene vsakič, ko ti ni treba plačati teh stroškov.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

_Denny_ je izjavil:

Odvisno od carinika, ki bo pregledoval..


Če me tu "upalijo" za 5 EUR...

https://www.aliexpress.com/item/Knife-S...

https://www.aliexpress.com/item/Clip-N-...

... se sploh ne bom ukvarjal s tem.

_Denny_ ::

darkolord je izjavil:

Spet eden, ki ga moti, da mu prevečkrat pogledajo skozi prste.

Kaj takega 8-O

Lahko daruješ v dobrodelne namene vsakič, ko ti ni treba plačati teh stroškov.

Če boš kdaj živel v vukojebini, v 99.9% posloval samo s karticami in šel mogoče par krat letno do 20km oddaljene banke/bankomata po gotovino (v obratni smeri kot ponavadi hodiš), boš spremenil mnenje. Je lepo, ko po pošiljanju podatkov ne veš, če boš moral koga fehtariti za tistih 5€ ali ne, ker poštarji v našem koncu ne nosijo pos terminalov; lahko bi vsaj po preverjanju po mailu sporočili, če bodo stroški ali ne.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

darkolord ::

Kaj bi pa naredil, če bi ti to zaračunavali za vse pošiljke?

A je tako nepredstavljivo, da imaš doma v gotovini npr. 100 eur, ki jih itak lahko zapraviš tudi za kaj drugega?

_Denny_ ::

Potem bi naročeval samo to kar res rabim in ne 50+ stvari na mesec. Gotovine nimam zaradi varnosti, ker mi je je v preteklosti, poleg zlorabe kartic, zmanjkalo x-krat (na črno vseljen sestričnin parazit/lopov/lenuh) in zaradi vaške sramote ne smem vključiti policije...ravno danes ponoči je mater spet "izgubila" 20€ iz denarnice. Sicer pa je to vse že preveč off-topic.

Pač me moti, da pred zvonenjem poštarja ne veš, če bo plačilo ali ne, za ostalo mi je vseeno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

darkolord ::

Razumljivo, ampak to je čisto drug problem - ker ti vaščani kradejo gotovino, te moti, da carinska pošta (tudi vsem ostalim) prevečkrat pogleda skozi prste :)

Morda je lažje, da se z lokalnim poštarjem zmeniš, da ti pošiljke z odkupnino prinese naslednji dan.

Mare2 ::

A poleg 5 EUR stroškov zaračunajo še 1,10 EUR za položnico?

DarwiN ::

Mare2 je izjavil:

A poleg 5 EUR stroškov zaračunajo še 1,10 EUR za položnico?

Nope... Je pa strošek 6€, če pošlješ dokazila preko e-pošte, namesto preko njihove strani. Sicer pa manjših paketov ne preverjajo in se nimaš kaj bat za tista dva artikla, ki si ju prilepil zgoraj.

-----------------------------------------------------------------
Če bo kdo kaj naročil za 11.11... En primer za maksimalni popust:

Vzamemo recimo spodnjice pri eni trgovini in nogavice pri drugi trgovini. Obe trgovini ponujata select kupone -2$ za vsakih 15$.. V košarico dodaš nogavice za ~20$ in spodnjice za ~20$.. Pri obeh lahko unovčimo ta 2$ select kupon, kar navrže končno ceno ~36$, nato pa se obračuna še 11.11 kupon za 5$ popusta ob nakupu nad 35$ (kako do tega kupona). Nazadnje torej 31$.

Poleg tega so za 11.11 cene že privzeto znižene za par odstotkov. In kot velja vedno, če nakup zaključite preko mobilne naprave (košarico lahko napolnite na PCju), so cene običajno nižje za 1-2%.

Skratka, se nabere za cirka ~30% popusta v takšnem primeru.

p.s.: Stran, ki beleži zgodovino gibanja cen AE artiklov
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hator ::

Aliexpress je rešil dispute v mojo korist. :)

Mare2 ::

hator je izjavil:

Aliexpress je rešil dispute v mojo korist. :)


Pošiljko dobiš v sredo. Kaj pa zdaj? :)

hator ::

Kako se postopa, če resnično dobim pošiljko po par mesecih?

PrihajaNodi ::

Mare2 je izjavil:

hator je izjavil:

Aliexpress je rešil dispute v mojo korist. :)


Pošiljko dobiš v sredo. Kaj pa zdaj? :)



Meni se je to zgodilo. Pojma nimam al komtaktirat AE, prodajalca...res je samo 2$:)

Mare2 ::

PrihajaNodi je izjavil:



Meni se je to zgodilo. Pojma nimam al komtaktirat AE, prodajalca...res je samo 2$:)


Jaz bi vrnil, sploh če je refund odobril že prodajalec, brez posredovanja Aliepresa. :)

Poznam tudi enega, ki dela na fURSu. Dobil je pošiljko v vrednosti 40 EUR, ki mu je niso ocarinili. Kljub temu je plačal DDV, ker je pač pošten. :)

PrihajaNodi ::

Ma bom pomoje kontaktiral AE, kaj v tem primeru. Carine pa ne bi placal, ze tako nas drzava lupi povsod.

Mare2 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ma bom pomoje kontaktiral AE, kaj v tem primeru. Carine pa ne bi placal, ze tako nas drzava lupi povsod.

Pri 2$ ni carine niti DDV. :)
««
44 / 190
»»