» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
41 / 190
»»

Mare3 ::

Evo, samo da sporočim. 5€ moram doplačati za carinski postopek preverjanja.

Mare2 ::

Nekaj pa morjo zaslužit. :)

Razlika je očitna:
"na paketu 6$, plačano 18,42€!
Imaš še srečo, da bo izdeleka služil namenu. :)

Mare3 ::

To je res ja, na koncu se je še lepo izteklo. V prihodnje bom bolj pazljiv :)

__Devil__ ::

Zdaj pa mene zanima, če kdo ve kaj točno se je oz. se bo spremenilo glede teh naročil iz 3. držav? A je že v veljavi davek tudi do 22€? Malo je nejasnosti tukaj. Kolikor vidim zaenkrat še lahko vse izdelke naročim in dobim na dom v roku 2-5 tednov.
Zakaj je treba vedno (po novem?) priložit osebno, če kaj prodaš z plačilom po povzetju? (offtopic) Hvala za odgovor!

fikus_ ::

Davek nad 22EUR
Carina nad 150EUR oz. odvisno od artikla, za nekatere ni carine.
Nekaj še tukaj:
https://carinska.posta.si/Help/Index
http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/po...
. . .
Pri plačilu npr. na pošti oz. poštarju se moraš identificirat, velja od lani enkrat. Bo kdo drug kaj več napisal.

Sedaj pa še moje vprašanje. Sem naročil zadevo iz Kitajske, po trackingu bi jo naj že dobil, vendar nisem (prej kot v enem tedni Kitajsla-SLO ?!), odprl dispute, sedaj mi pa prodajalec piše:
"Really sorry for the inconvenience.I have just checked the information,and I am sorry to tell you that your parcel has been lost on the way.
Please open a dispute, then choose the reason: you no longer need the product ,we will refund your money."


Moti me odebeljen del teksta! Kako naj odgovorim? Hvala za odgovore.

Edit:tipkarska napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Mare2 ::

V Aliexpresu najdeš

My orders.

Klikneš na dispute

in ravnaš po odebeljenih navodilih.

_Denny_ ::

In potem mu bo prodajalec (ter kasneje AE) zavrnil dispute, ker bo moral pred izbiro vzroka označiti, da je zadevo dobil. Naj raje izbere, da ni dobil nič in "Purchase Protection is running out, but package is still in transit" ali pa kaj drugega v rubriki "Logistics tracking problem". Pod dokaz je treba obvezno priložiti screen prodajalčevega sporočila.

Na AE ni nobenemu za verjeti, ne glede na to, če deluje pošten ali ne. Trenutno imam zabavo s prodajalcem, ki je že marca priznal, da po 2 mesecih ne bom dobil nič in še vedno laže, da je vse ok, naj sprejmem 0EUR refund in počakam par dni. Tisto naročilo za en cent je tudi že poteklo, a ne bom odpiral disputa...jim 1 zvezdica feedbacka naredi več škode.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

husky1 ::

Naročil eno zadevo, nič dobil, mimo že kakšne 2 meseca, prodajalec ne odgovarja. Kaj mi je storiti?

_Denny_ ::

husky1 je izjavil:

Naročil eno zadevo, nič dobil, mimo že kakšne 2 meseca, prodajalec ne odgovarja. Kaj mi je storiti?


V My Orders pri tem naročilu klikneš Open Dispute, potem gumb Refund Only in:
Did you receive the item -> No
Reason for refund request -> Logistics tracking problem -> Purchase Protection is running out, but package is still in transit
Refund Amount -> celoten znesek naročila
Request detail -> v angleščini napišeš isto kot si tu

Na začetku ti bo prodajalec predlagal 0€ refund in "prosil", da to sprejmeš oz. prekineš dispute. Tu klikneš Reject in počakaš nekaj dni, da se kot arbiter vmeša Aliexpress. Dalje je odvisno od njih kaj in kako se bodo odločili.

To seveda velja, če še buyer protection ni potekel...če je, lahko pozabiš na denar.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

fikus_ ::

Sem že odprl dispute! Zgoraj sem citiral odgovor prodajalca. In se mi je zdelo čudno, če bi sledil njegovim predlogom ter ostal brez kupnine!
Hvala za odgovore.

Micho95 ::

dejte še men prosim pomagat, oz povedat če mate kako izkušnjo iz tegale, namreč rad bi naročil tale camera sholder rig ker je pač drastično ceneje kot pa pri nas, zdej pa če pogledate, ta artikel ponuja tut shipping iz nemčije, in me zdej zanima, če izberem iz nemčije, katera je v eu, a potem useen lahka pride do plačevanja carine oz. zaseg izdelka ali ne? ne kupujem veliko prek spleta, zato prosim za pomoč brez kakih bednih komentarjev :)

BuDi79 ::

Micho95 je izjavil:

dejte še men prosim pomagat, oz povedat če mate kako izkušnjo iz tegale, namreč rad bi naročil tale camera sholder rig ker je pač drastično ceneje kot pa pri nas, zdej pa če pogledate, ta artikel ponuja tut shipping iz nemčije, in me zdej zanima, če izberem iz nemčije, katera je v eu, a potem useen lahka pride do plačevanja carine oz. zaseg izdelka ali ne? ne kupujem veliko prek spleta, zato prosim za pomoč brez kakih bednih komentarjev :)
Odgovor je "verjetno boš moral vseeno plačati carino".
1.) Carina kljub temu da se pošilja iz Nemčije verjetno še ni bila plačana - praviloma ni.
2.) Če res ni bila plačana imaš velike šanse da te ocarini naša carina, ni nujno da te praviloma pa te - odvisno kako očitno je da carina prej ni bila plačana (ponavadi je na pošiljki velika nalepka rumene barve na kateri piše da carina ni bila plačana .. ni pa nujno... odvisno kako legalno posluje prodajalec)

Mare2 ::

Micho95 je izjavil:

dejte še men prosim pomagat, oz povedat če mate kako izkušnjo iz tegale, namreč rad bi naročil tale camera sholder rig ker je pač drastično ceneje kot pa pri nas, zdej pa če pogledate, ta artikel ponuja tut shipping iz nemčije, in me zdej zanima, če izberem iz nemčije, katera je v eu, a potem useen lahka pride do plačevanja carine oz. zaseg izdelka ali ne? ne kupujem veliko prek spleta, zato prosim za pomoč brez kakih bednih komentarjev :)


Poglej, če imajo to na Gearbestu. Večina brez carine. Iz EU itak, ali izbereš tapravo pošiljanje iz Chine. :)

hotig ::

Mogoče malo of topic ampak vseeno v zvezi z Aliexpress. Zadnje dni me nekako moti iskanje predmetov na njihovi spletni strani. Ko pač začnem brskat po najdenih izdelkih (filtriram, kolikor je pač mogoče), mi tam nekje okoli 11-13 strani najprej po 2 ali 3 straneh, potem pa vsakič ko kliknem naslednjo stran najprej pokaže neko zahtevo za vpis štrimestne kode, ki jo seveda pokaže na ekranu (črke in številke). V originalu je zahteva: Please input captcha. In to je ratalo že precej ... No, zanima me ali ima to kakšno povezavo s tem novim GDPR ali pa se nekdo samo zaj... s potencialnim kupcem?

pixelzgaming ::

Ja, to je čisto normlano. Že kr nekaj časa je tako in se ponavadi začne dogajat če zelo hitro odpiraš linke, npr odpreš 30 tabov ipd.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

valdo ::

Aliexpres --> ne gre plačati z paypal-om?
Verjetno vsi to že veste, jaz sem bil malo "zmeden".
Kako to rešujete?
Kartica MC ali Vi, ali ... nekaj tretjega?
Prebral sem da obstaja Alipay, uporablja kdo to, je vredno to odpirat če naročaš 2-3 krat leno?

Hvala!
Lp

MIHAc27 ::

paypal zaenkrat ni podprt. Jaz sam to rešujem z Viso elektron, ki me pride 10€ na 4 leta (prvih 4 celo zastonj). Naložim gor denar in zapravljam, hkrati se pa ne sekiram preveč, ker v minus ni možno iti.

_Denny_ ::

Paypal je bil podprt na začetku dokler ga niso posamezniki začeli zlorabljati za refunde. Alipay je kar dobra alternativa...pred 2 letoma sem dodal MC in do zdaj ni bilo težav. V bistvu po tem nisem njihove strani rabil več nikoli obiskati, ker se vsa plačila po zadnjem koraku Aliexpressove košarice sama izvedejo.

Btw ta "2-3 krat letno" vzemi z rezervo. Jaz sem tudi v 2016 rekel, da naročim samo filtre za Samsungov sesalec, ker se jih ne da dobiti nikjer drugje, zdaj pa imam že čez 500 naročil. Ko enkrat ugotoviš, da se da dobiti čisto iste stvari kot pri nas tudi 10x ceneje (npr. torbice za telefon so 2-3€, pri nas hočejo 15+; top usb 2.4A+1A polnilci so 6€, pri nas za 15€ dobiš komaj 0.5-1A noname sranje; več nategov). Pri meni je celo šlo v take ekstreme, da sem raje naročil šilček za 10 centov kot pa se vozil 20km do najbližje papirnice...itak so to stvari, ki niso življenjsko pomembne in lahko počakaš tiste 3-4 tedne.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

valdo ::

_Denny_ je izjavil:

Paypal je bil podprt na začetku dokler ga niso posamezniki začeli zlorabljati za refunde. Alipay je kar dobra alternativa...

Hvala za izčrpen opdgovor in nasvete.

Ali kdo dejasnko uporablja Alipay?
Lp

predi ::

Alipay uporablja večina uporabnikov Aliexpressa, saj je to edini način, da shraniš podatke o kartici in ti jih ob naslednjem nakupu ni potrebno ponovno vpisovati. Takrat se v bistvu naredi "light" verzija Alipay account-a, do katere dostopaš preko Aliexpress logina. Če pa želiš dodati drugo kartico ali odstraniti oziroma zamenjati obstoječo, moraš čez proceduro za stvaritev fully fledged Alipay accounta - tudi to začneš preko Aliexpress linkov. Vsaj tako se spomnim za svoj primer. Skratka, če uporabljaš Aliexpress, je tudi velika verjetnost, da uporabljaš Alipay.

borisk ::

ja, sam imam MC dodan v alipay, potem pa kupuem brez vsakodnevnega kucanja številk. 2-3x letno :)):)) sej vsi vemo kako to gre. Priznam, v aprilu je bil vmes trenutek, ko nisem čakal nobenega paketa, prvič letos. Nekaj za sebe, nekaj za ženo, pa nekaj za v garažo, pa nekaj za soseda, pa ...se nabere

BorutK-73 ::

valdo je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

Paypal je bil podprt na začetku dokler ga niso posamezniki začeli zlorabljati za refunde. Alipay je kar dobra alternativa...

Hvala za izčrpen opdgovor in nasvete.

Ali kdo dejasnko uporablja Alipay?

Vsi ki kupujemo na Aliexpressu.

FoxKnox ::

ALIPAY je dejansko Aliexpressov kitajski Paypal

Konlov ::

BorutK-73 je izjavil:

valdo je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

Paypal je bil podprt na začetku dokler ga niso posamezniki začeli zlorabljati za refunde. Alipay je kar dobra alternativa...

Hvala za izčrpen opdgovor in nasvete.

Ali kdo dejasnko uporablja Alipay?

Vsi ki kupujemo na Aliexpressu.

Za kaj pa ne mastercard?

_Denny_ ::

Mastercard/Viso dodaš v Alipay, da ti je ni treba pri vsakem AE nakupu ponovno vpisovati. Alipay je tako kot Paypal samo payment processor; zadeva NI nadomestek za plačilno kartico.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Mare2 ::

_Denny_ je izjavil:

Mastercard/Viso dodaš v Alipay, da ti je ni treba pri vsakem AE nakupu ponovno vpisovati. Alipay je tako kot Paypal samo payment processor; zadeva NI nadomestek za plačilno kartico.


Jaz MC nisem dodajal. Tistih 10x na leto mi namreč ni problem vpisat številke.

Predvsem zaradi varnega občutka. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

BorutK-73 ::

Mare2 je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

Mastercard/Viso dodaš v Alipay, da ti je ni treba pri vsakem AE nakupu ponovno vpisovati. Alipay je tako kot Paypal samo payment processor; zadeva NI nadomestek za plačilno kartico.


Jaz MC nisem dodajal. Tistih 10x na leto mi namreč ni problem vpisat številke.

Predvsem zaradi varnega občutka. :)

Jaz imam ravno zaradi tega predplačniško kartico od BK samo za kitajske nakupe. Večinoma je gor par evrov.

__Devil__ ::

Glede plačila in vseh spletnih nakupov uporabljam Mastercard za spletno plačevanje zgolj, se prijaviš v sistem, vpišeš kartico, nastaviš mesečni limit in naročaš izdelke zelo preprosto z enim klikom, ker je kartica že shranjena samo klikneš "pay now" in čakaš 1-2 mesca. Večkrat na teden naročim kaj iz aliexpressa, zelo dobro, mislim, da je zaenkrat vse prispelo. Zdaj sem že "Platinum member" in se kmalu bližam najvišji stopnici "Diamond member".
Priporočam mastercard, menim, da je varno.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

V obliki "REVOLUT";)
LPOK.d

snowzoor ::

Z Aliexpress sem naročil paket za ~50€. Najprej so me nategnili ter mi poslali namesto wi/fi verzije wired verzijo zadeve. Nato sledi drugi šok na dom sem dobil pismo, da moram poslati dokaze o nakupu ter njegovi ceni (verjetno carinjenje) to sem lepo poslal po internetu ter danes dobil obvestilo s pošte, da me čaka paket ter da moram plačati 20€ za prevzem.

Glede na to, da si paketa tako ali tako ne želim (rabim wi/fi verzijo, wired mi ne koristi nič) me zanima kaj lahko v tem primeru naredim?

Opcija 1: Lahko paket pustim na pošti ter ga bodo oni poslali nazaj in nato zahtevam refund? Moram pošti v tem primeru kaj plačati?

Opcija 2: Paket prevzamem ter ga sam pošljem nazaj in zahtevam refund za stvar + carinjenje?

Predlogi in vaše izkušnje so dobrodošli.

Okapi ::

Kako veš, kaj so ti poslali? Si pogledal v paket?

snowzoor ::

Na spletni strani je pisalo, da je izdelek wireless. Jaz lepo naročim ter se veselim izdelka, čez kakšen teden grem preverit naročilo ter piše, da sem naročil wired izdelek. Takoj kontaktiram prodajalca, ki mi ponudi le 5EUR popusta ob nakupu novega wi/fi izdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snowzoor ()

Okapi ::

Kako veš, da so te nategnili? Da nisi kar sam sebe nategnil?

matobeli ::

Dogovori se z prodajalcem. Če ti niso poslal prave zadeve mu to povej in pusti paket na pošti.

Ko enkrat plačaš dajatve ti jih noben kitajc ne bo čisto brez matranja povrnil.

Ampak ja, dostikrat človek samega sebe nategne.

snowzoor ::

Kako pa je s pošto? Sem jim kaj dolžan, če paket kar "carelessly" pustim pri njih?

matobeli ::

nič nisi dolžan.

snowzoor ::

Super, hvala za pomoč. Glede na to da paketa itak ne rabim/nočem ga bom pustil pri njih ter naj ga pošljejo nazaj. Prav tako imam še 14 dni "buyer protection" tako, da bi moralo iti skozi.

Zanima me še kako, da je bila vrednost dodatnega plačila 20EUR, če računam, da je davek 22% bi bila stvar za doplačati največ 10EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snowzoor ()

Mare2 ::

snowzoor je izjavil:

Super, hvala za pomoč. Glede na to da paketa itak ne rabim/nočem ga bom pustil pri njih ter naj ga pošljejo nazaj. Prav tako imam še 14 dni "buyer protection" tako, da bi moralo iti skozi.

Sporoči, kako se je izšlo. :)

darkolord ::

Če v naročilu piše, da je wired, potem si zagotovo sam narobe izbral.

snowzoor ::

Ni bilo vprašanje ali sem pravilno izbral ali ne. Vprašanje je bilo pomagati kaj naj naredim v danem primeru tako, da ni nobene potrebe po OFFTOPICU. Sicer pa, da dokažem še nevernežem, da boste lažje spali.

Takole je izdelek izgledal na prvi strani (Lepo piše, da je zadeva wireless):
SLIKA

Ko klikneš na link pa res piše, da je zadeva wired. Ampak čigava napaka je to? Če so bile posredovane dvojne informacije mislim, da je to napaka prodajalca. Prav tako nisi imel na izbiro wireless/wired ob nakupu ampak le 2 različna modela.

Drugače je pa vprašanje: Kaj v primeru storiti in ne kdo je tukaj storil napako. Torej tudi, če je bila napaka z moje strani ali lahko izdelek pustim na pošti brez posledic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snowzoor ()

St235 ::

ja, na pošti lahko izdelek pustiš in bo vrnjen prodajalcu. Prav tako je to, da je izdelek oglaševan kot wireless (četudi potem piše, da je wired) razlog za refund.

20EUR na carini pa pomeni DDV in stroške carinskega postopka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

snowzoor ::

St235 je izjavil:

ja, na pošti lahko izdelek pustiš in bo vrnjen prodajalcu. Prav tako je to, da je izdelek oglaševan kot wireless (četudi potem piše, da je wired) razlog za refund.

20EUR na carini pa pomeni DDV in stroške carinskega postopka.


Temu se reče odgovor na mestu. Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snowzoor ()

matobeli ::

Sem pogledal ta izdelek, pa ni v ponudbi "wired" verzije sploh. Pomojem imaš v resnici wireless verzijo. Kitajci so itak nepismeni.

Preveri da boš 100%. Nova pošiljka bo mogoče prišla šele po koncu dopusta ;)

snowzoor ::

matobeli je izjavil:

Sem pogledal ta izdelek, pa ni v ponudbi "wired" verzije sploh. Pomojem imaš v resnici wireless verzijo. Kitajci so itak nepismeni.

Preveri da boš 100%. Nova pošiljka bo mogoče prišla šele po koncu dopusta ;)


Predlagaš, da grem na pošto in preverim kaj je v paketu? Nekje sem bral, da če pokažeš preveč interesa je nato 10€ plačila pošti stroškov, da zadevo pošljejo nazaj. Sem študent tako, da vsak € pride prav.

matobeli ::

Ne, nič odpirat, kontaktiraj prodajalca kako in kaj in da boš imel dodatne stroške če to ni to. Če ti zatrdi da je prava stvar ga vprašaj če je pripravljen nosit xy€ (zračunaj koliko) stroškov če naprava ni OK.

Če ne bo odgovora pa zahtevah refund in naroči novo. Ampak ponavadi so kar komunikativni.

Mare2 ::

snowzoor je izjavil:



Takole je izdelek izgledal na prvi strani (Lepo piše, da je zadeva wireless):
SLIKA



Tole pa ni problem ribe lovit s temle. Bom še jaz enga kupil. :)

BorutK-73 ::

Kaj se dogaja z Aliexpressom zadnje dni? Dobivam pakete po 8-10 dneh od naročila in to ne samo en paket in so različni trgovci.:)

St235 ::

snowzoor je izjavil:

matobeli je izjavil:

Sem pogledal ta izdelek, pa ni v ponudbi "wired" verzije sploh. Pomojem imaš v resnici wireless verzijo. Kitajci so itak nepismeni.

Preveri da boš 100%. Nova pošiljka bo mogoče prišla šele po koncu dopusta ;)


Predlagaš, da grem na pošto in preverim kaj je v paketu? Nekje sem bral, da če pokažeš preveč interesa je nato 10€ plačila pošti stroškov, da zadevo pošljejo nazaj. Sem študent tako, da vsak € pride prav.


Ne, carinska pošta ti ne bo pustila odpirat paketa dokler dajatve niso plačane in ne, ne glede ns to koliko interesa pokažeš s pošiljanjem nazaj (če pošiljke nisi prevzel) nimaš stroškov.

Okapi ::

Sevedati ti ga bo. Na slepo, vnaprej, ti ni treba nič plačati. Ni pa ogled brezplačen.

St235 ::

Vir?
««
41 / 190
»»