» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
32 / 189
»»

YesPeace ::

Mare2 je izjavil:

Danes sem na Aliexpresu naročil polnilec za tablico in je javilo (takoj, ko sem odtipkal številko kartice), da ne morem plačati z Mastercard od N26.

Šlo pa je normalno z mojo primarno Mastercard iz SLO. :)

Zakaj?



!?!? resno? Sicer sam z kartico od N26 še nisem poizkusil vendar je moj oče plačal brez problema! Moram vprašati še kolega, ki je pravtako naročal preko Aliexpressa in plačeval z kartico N26! ker to mi je malo čudno, da ne bi delovalo, saj je baje banka enakovredna ostalim in bi tudi mastercard moral delovati pod enakimi pogoji kot mastercard na ostalih bankah!

Mare2 ::

Sem sedaj še eno stvar naročil in je delovalo tudi na N26. Res čudno, važno da dela. Kartica in kabel, ko ga dobim.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

pinka ::

Pa morda kdo ve, kako je s tem če, pošlješ dokazila pa je znesek na netu vseeno višji in ti carina ne verjame? Lahko preprosto rečem, da cene ki je trenutno na spletu in davka zanjo nisem pripravljena plačati in naj pošljejo zadevo nazaj? Ali že ko sem se oglasila sem zavezana za neke prevzeme itd?

Hvala (:

Mare2 ::

pinka, ko kupim, si naredim PrtScr. In to pošljem...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

monaco ::

Posljes dokazilo o nakupu in toliko kot je bila tam vrednost se šteje. Ce je zdaj višja, ni tvoj problem. Na aliju se itak ful spreminja.

Ce pa nočeš placat, pa itak lahko vefno zavrnes in bodo poslali nazaj...
www.ramsak.si

pinka ::

mah vem,ampak kar ne verjamejo ker je pac cena zdaj res nekaj visja ampak ker mi tega denarja ni zal, sem jim ze napisala da lahko kar posljejo nazaj in sem dobila znova mail da naj posljem se izpisek itd. Teoreticno sem ze rekla naj posljejo nazaj pa nevem, ce sem kaj zavezana to prevzet ce tako silijo.

OK.d ::

Hahaha imajo sedaj več dela s tem, namesto kot da sprejmeš pošiljko:D
LPOK.d

pinka ::

Torej kaj to pomeni ? (: da naj pac delajo in posljejo nazaj in se nerabim vec javit whatsoever?

OK.d ::

jup
LPOK.d

BorutK-73 ::

pinka je izjavil:

mah vem,ampak kar ne verjamejo ker je pac cena zdaj res nekaj visja ampak ker mi tega denarja ni zal, sem jim ze napisala da lahko kar posljejo nazaj in sem dobila znova mail da naj posljem se izpisek itd. Teoreticno sem ze rekla naj posljejo nazaj pa nevem, ce sem kaj zavezana to prevzet ce tako silijo.

Poglej med svoja naročila, tam je pravi znesek ki si ga plačala in naredi screenshot.

MIHAc27 ::

Točno tako. Med naročili je točen znesek, ki se je plačal.
Včasih, če sem plačal z Paypalom, sem dal izpisek od tam, in je bilo tudi vedno ok.
Drugače pač posreduješ link do izdelka (če je samo 1 v paketu) dvomim da bi se cena tako močno spremenila (razen za čas festivalov, ko radi nabijejo ceno za 100%, da potem dajo 50% popust).

Če ceni vseeno ne verjamejo, in hočejo nabit preveč davkov, carine...se pač zavrne paket. Lahko pa se seveda zgodi, da zaradi tega prodajalec neha pošiljat v Slovenijo.

impre ::

Ali moram kaj označiti, da preklicujem naročilo, ker ni bilo do časa odposlano ali to kar aliexpress nakaže nazaj denar? Piše mi še 2 dni in nekaj ur, potem bo avtomatsko preklicano... Kaj to pomeni?

BorutK-73 ::

Kako dolgo je že odkar si naročil, več kot teden dni? Potem prekliči naročilo in traja par dni da ti vrnejo denar nazaj na kartico.
Možno je da bo prodajalec preklical tvoj preklic ker si napisal da si dal preklic zato ker "processing" traja predolgo (se je meni že dvakrat zgodilo) in ti bo rekel da napiši da nočeš več tega izdelka.

impre ::

Nič nisem še poklikal ali napisal zato pa sprašujem. Potem je bolje da kenslam že preden poteče čas za odpošiljanje ali kontaktiram prodajalca? Vprašanje pa je ali mi bo odgovoril v tem dnevu in pol kolikor je še časa preden avtomatsko prekličejo oni...

BorutK-73 ::

Odgovarjajo ponavadi od polnoči do nekje dopoldna po našem času. Kontaktiraj prodajalca in če ne bo odziva, prekliči naročilo.

Antares88 ::

Imam primer kjer moram odpreti reklamacijo za usb 3.0 HUB kateri dela obupno v kombinaciji z macbook pro. Prodajalec želi met paypal naslov za nakazilo. Ali je to varno oz. ali obstaja pametnejša pot za delno prejetje denarja? Vračilo ne pride v upoštev, hub je vreden 4€.

lp Nino

slodreamer ::

A dispute ne moreš odpret več? ker te gre vračilo preko aliexpress na tisto kreditno, s katere si plačal.

Drugače pa sicer nimam konkretnih izkušenj, ampak dvomim da si lahko samo s tvojim paypal naslovom kaj pomagajo, to je po moje itak "javni" podatek, kot številka TRR.

amacar ::

Pomagati si ne morejo, lahko pa kasneje prekličejo transakcijo, ker ni nakup, kao pomota/hacked account etc... Js bi zahteval vračilo tja s čimer si plačal (kartico verjetno).

Mare2 ::

Antares88 je izjavil:

Prodajalec želi met paypal naslov za nakazilo. Ali je to varno oz. ali obstaja pametnejša pot za delno prejetje denarja?


Malo izgubiš, ker paypal računa provizijo. Predpostavljam, da si plačal s kartico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

OvCa77 ::

Mare2 je izjavil:

Antares88 je izjavil:

Prodajalec želi met paypal naslov za nakazilo. Ali je to varno oz. ali obstaja pametnejša pot za delno prejetje denarja?


Malo izgubiš, ker paypal računa provizijo. Predpostavljam, da si plačal s kartico. :)

Zahtevaj na aliexpress, ali pa počakaj na escalacijo disputa.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Antares88 ::

Prodajalec pravi, da celotnega zneska ne more vrniti. To mi ni problem, tisth 20%. Sem pa skeptičen glede vračila preko paypala. ja plačal sem s kreditno kartico direktno preko aliexpress pay sistema.

slodreamer ::

verjetno se da preko dispute dogovoriti za delno vračilo?
če je dispute še možen, in te želi preusmeriti na paypal, po možnosti še ob pogoju da prej zapreš obstoječi dispute, pa je res verjetno, da se hoče izognit plačilu ...

Antares88 ::

To počnem prvič. Po pomoti sem zaprl dispute tekom zadnjih parih dni, ker sem poslušal prodajalca, češ da to zeloo škodi njihovemu ugledu bla bla :D
Zdej ne morm odpret ponovno. Kontaktiram tole robotko iz aliexpressa. Zaenkrat se zdi zelo v pomoč.

Mare2 ::

Naj se ti kitajci ne smilijo. Zgodovinsko gledano, 25% naročene robe je bilo škrt, na tak ali drugačen način. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

OvCa77 ::

Tudi meni se ne. Če že zajebejo naj vsaj plačajo, pa tudi če dobijo rating.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

slodreamer ::

No če si dispute že zaprl (torej je nakup zaključen) in je aliexpress že nakazal denar prodajalcu, pa je res samo še njegova dobra volja, da ti vrne karkoli ... tak da mu daš paypal naslov, pa vidiš če bo kaj :)
Drugače pa smo verjetno že vsi kdaj kakšen "klump" kupli iz teh kitajskih strani, tako da 4€ tudi ni tako draga šola :P

Antares88 ::

Glede na pomoč iz help klepeta dobim preko aliexpress tisti delež nazaj v 7-20 delovnih dneh. Za 4€ se mi res ne gre, me je predvsem zanimal despute sistem. Tako, da zdaj vem kaj morem in kaj ne smem naslednjič.
Kitajski klump je splošna znanost. Sem opravil sigurno več kot 40 nakupov na aliju in sem z 90% teh nakupov zadovoljen. Npr. ovitki za telefon se dobijo za mal denarja in so lahko res vredu izdelani.

mulc007 ::

Do zdaj sem nekaj kupil že pred precej časa samo na Ebay.
Zdaj bi še na Aliexpress pa me zanima če je tu registracija podobna pot na Ebay. Pozabil sem kakšna je bila ampak verjetno se samo registriraš, vpišeš svoje podatke in račun povežeš s paypal?

Mare2 ::

mulc007 je izjavil:

račun povežeš s paypal?


Edino tole ne drži. Doslej še nisem imel možnost plačati s paypal. Imajo rado kartice. :)

Sicer je pa registracija hitra.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BorutK-73 ::

mulc007 je izjavil:

Do zdaj sem nekaj kupil že pred precej časa samo na Ebay.
Zdaj bi še na Aliexpress pa me zanima če je tu registracija podobna pot na Ebay. Pozabil sem kakšna je bila ampak verjetno se samo registriraš, vpišeš svoje podatke in račun povežeš s paypal?

Uporabljaš spletno stran ali android/apple aplikacijo? V aplikaciji so cene nižje.
Imho za aliexpress ne rabiš paypal, je njihov alipay dovolj zaščita za nas kupce.

mulc007 ::

Uporabljam spletno stran.
Zakaj so cene nižje in koliko nižje? Zaradi pretvorbe dolar-evro?
Na ebayu se da nekje nastavit da preračuna v evre in je potem nekoliko ceneje.

borisk ::

v aplikaciji so nižje zaradi promocije aplikacije. mislim da razliko krije aliexpres in ne trgovec.

Mare2 ::

borisk je izjavil:

v aplikaciji so nižje zaradi promocije aplikacije. mislim da razliko krije aliexpres in ne trgovec.


A vse cene? Ali samo ob odprtju računa z aplikacijo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

borisk ::

določeni artikli.

Ko si prijavljen na PCju, ti piše zraven cene "SAVE MORE ON APP" in QR koda, ki jo poskeniraš z aplikacijo, da ne iščeš izdelka še enkrat.

BorutK-73 ::

Mare2 je izjavil:

borisk je izjavil:

v aplikaciji so nižje zaradi promocije aplikacije. mislim da razliko krije aliexpres in ne trgovec.


A vse cene? Ali samo ob odprtju računa z aplikacijo?

Popusti so stalni. Odkar sem izvedel za popuste v aplikaciji sem nehal uporabljat spletno stran.

impre ::

Imam PP, vendar ne vem kako prodajalcu poslati račun da mi povrne denar... Kje moram to pogledati? In na prejšnji strani sem prebral da mi mora vrniti nekaj več, ker PP pobere še neki dodatni delež... Koliko je to več???

monaco ::

Mi lahko kdo prosim pošlje fotografijo "računa" od pošte, ko je bilo potrebno plačat stroške carinjenja in DDV. Po možnosti iz 2017 oz vsaj od septembra 2016. Hvala!

BorutK-73 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

borisk je izjavil:

v aplikaciji so nižje zaradi promocije aplikacije. mislim da razliko krije aliexpres in ne trgovec.


A vse cene? Ali samo ob odprtju računa z aplikacijo?

Popusti so stalni. Odkar sem izvedel za popuste v aplikaciji sem nehal uporabljat spletno stran.

Najdeš na spletu, daš v košarico in potem plačaš preko mobilne aplikacije ;) Imajo pa zdaj akcijo za nove uporabnike. Če pošlješ priporočilo prijatelju in se potem on registrira preko aplikacije, dobita oba $5 dobropisa.
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

BorutK-73 ::

Včeraj sem dobil paket 16 dni od naročila, brez dodatne poštnine, pač normalna pošta. Kupil sem pa 10 metrov 4 žilni kabel za rgb led trak za 3.5€. Na naročilo iz januarja še pa čakam.;((

slodreamer ::

monaco je izjavil:

Mi lahko kdo prosim pošlje fotografijo "računa" od pošte, ko je bilo potrebno plačat stroške carinjenja in DDV. Po možnosti iz 2017 oz vsaj od septembra 2016. Hvala!


Tole sem dobil včeraj za moj Beelink GT1 Ultimate

ttommy ::

A je ta telefon originalen?

https://www.aliexpress.com/item/Origina...
Gamer

DarwiN ::

Da.. Ampak ni povsem nov, pač pa tovarniško obnovljen (refurbished).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ales ::

Mene osebno, ko bi videl "93.7% Positive feedback" pri prodajalcu, ne bi več niti malo brigalo, ali je izdelek originalen ali ne. Poleg tega... "refurbished" ..?

What could possibly go wrong... :))

ttommy ::

No, tudi Mimovrste je prodajal obnovljen Samsung Galaxy S5 za 220€. A se ne splača kupiti takega telefona?
Gamer

Ales ::

Hm.

1) čakal boš en do dva meseca nanj, ali pa doplačal še 30 EUR za hitrejši DHL in še dražji uvoz
2) 155 EUR oz. 185 EUR + DDV + carina + stroški postopka ob uvozu
3) 93% feedback prodajalca
5) refurbished ali "refurbished"? Slik dejanskega telefona ni videt.

Ne štekam, kaj te privlači?

shadeX ::

Dobim domov paket, ki ga sploh nisem naročil.









Zmeden grem gledat zadnja naročila na AX in katerega paketa ne bom dobil - sklepal da se je kitajc zmotu.

Nato še enkrat pogledam avto malo bolje in sicer noter v samem ohišju se je nekaj skrivalo. Nato odkrijem



Dejansko naročilo :))

Sklepam, da so začel baterije skrivat, ker jih dost vrnejo nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Ta avto je the best. Popolnoma funkcionalna zadeva :))

Jerry000 ::

To so dal da baterije sprobaš :P

hmm23 ::

Kaj pri Aliexpressu pomeni:

total reward points: 12
A1 level member
Your level is higher than 13% of other users.

hojnikb ::

heh, da neboš odpru še baterij in dobil še dodatno presenečenje :))
#brezpodpisa

MIHAc27 ::

hmm23 je izjavil:

Kaj pri Aliexpressu pomeni:

total reward points: 12
A1 level member
Your level is higher than 13% of other users.


V bistvu nič. A3 in A4 malce hitreje sprocesirajo reklamacije. A1-A4 te pa lahko spamajo na email, če je kaj v Wishlistu dobilo popust.
««
32 / 189
»»