» »

Orodje za izdelavo informacijskega sistema

Orodje za izdelavo informacijskega sistema

senator ::

Pozdravljeni,

Dobil sem nalogo izdelati informacijski sistem za naše gasilsko društvo. Vanj bodo vnašali različne podatke (npr. datum intervencije, število udeležencev, število vozil, trajanje intervencije ipd.), podatki naj bi se hranili v bazi podatkov, sistem bi naj imel možnost izdelave različnih poizvedb (poročila za izbrano obdobje, statistike ipd.). Nekateri podatki naj bi se tudi prenašali na spletno stran društva.

Kaj mi svetujete, v katerem okolju naj se lotim dela, katero bazo podatkov izbrati (MS Access, MySQL?), ali naj delav v Visual Basicu ali s katerim drugim programom (PHP?). Nekaj izkušenj z osnovami programiranja že imam, vendar sem se pripravljen še učiti.

hvala in lep pozdarv

trnvpeti ::

Meteor mongo
Angular mongo

Spura ::

Delaj s tistim kar ti je najlazje. Sprasujes ce naj delas v VB ali v PHP... v tistem katerega znas.

jype ::

senator> Kaj mi svetujete, v katerem okolju naj se lotim dela

To naj bo kar del spletne strani. Pozanimaj se, na kakšni platformi poganjate spletno stran zdaj in napiši v tistem, kar tisti spletni strežnik podpira.

flyko ::

Bravo jype, če bi tukaj podeljevali nagrade za najboljsi odgovor, bi glasoval za tega, hitro, ekonomično in praktično.
Sicer sem bolj po redko sledil ta forum, še redkeje komentiral, ampak kolikor se spomnim si vedno znal zakomplicirat :)

senator ::

hvala vam vsem, vsako mnenje je dobrodošlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: senator ()

Invictus ::

Za te zadeve lahko uporabiš kar koledar poštnega strežnika.

In napišeš aplikacijo, ki na te podatke prikazati na kak drug način.

Če imajo gmail, lahko to tam narediš brez nekih problemov. Bolj je problem definirati proces kako naj bi vnašanje potekalo. Ampak tudi za to jim lahko narediš vmesnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WarpedGone ::

Kaj mi svetujete, v katerem okolju naj se lotim dela, katero bazo podatkov izbrati (MS Access, MySQL?), ali naj delav v Visual Basicu ali s katerim drugim programom (PHP?). Nekaj izkušenj z osnovami programiranja že imam, vendar sem se pripravljen še učiti.

Za opisan problem si poglej zastonjski Oracle XE - ima omejitve ki pa za vašo velikost problema nebi smele bit problem sploh.
Web interface naklikaš v priloženem APEX, ki je RAD za web aplikacije - laufa znotraj brskalnika.
WebServer je vgrajen v samo bazo, če se ti ne da ubadat z ločenim severjem.
Zadnje tedne se igram z njim, ne poka ravno po šivih od raznoraznih fičerjev ampak zato pa tisto kar zna, enostavno dela brez čudnih presenečenj.

Za okus si poglej par predstavitev na YouTube.
Zbogom in hvala za vse ribe

Datadog ::

WarpedGone je izjavil:

Kaj mi svetujete, v katerem okolju naj se lotim dela, katero bazo podatkov izbrati (MS Access, MySQL?), ali naj delav v Visual Basicu ali s katerim drugim programom (PHP?). Nekaj izkušenj z osnovami programiranja že imam, vendar sem se pripravljen še učiti.

Za opisan problem si poglej zastonjski Oracle XE - ima omejitve ki pa za vašo velikost problema nebi smele bit problem sploh.
Web interface naklikaš v priloženem APEX, ki je RAD za web aplikacije - laufa znotraj brskalnika.
WebServer je vgrajen v samo bazo, če se ti ne da ubadat z ločenim severjem.
Zadnje tedne se igram z njim, ne poka ravno po šivih od raznoraznih fičerjev ampak zato pa tisto kar zna, enostavno dela brez čudnih presenečenj.

Za okus si poglej par predstavitev na YouTube.


Oooo cool zgleda super zadevca ko se ti ne da z neko resno heko zajebavat pa rabiš neki quick simpl & dirty...
Mi je žal da nisem nikoli prej pogledal kaj omogoča.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje v MS Access

Oddelek: Šola
101648 (853) odgovornost
»

C++ Izdelava GUI programa

Oddelek: Programiranje
10812 (612) zacetnik11
»

php

Oddelek: Izdelava spletišč
111035 (959) Trubadur
»

Krmiljenje LPT porta

Oddelek: Programska oprema
101168 (1027) DJroky
»

C++

Oddelek: Programiranje
71320 (1082) zdravcc

Več podobnih tem