» »

Razvlaževalec zraka (za sušit cunje)

Razvlaževalec zraka (za sušit cunje)

first_line ::

Torej, gledam za enim razvlaževalcem zraka, da bi v tem vremenu lahko normalno posušil cunje. Kar mi ni jasno je, zakaj je taka razlika v porabi: 16L/dan je v Merkurju 250W, iz Obija pa 450W? Cena je tam tam, isto druge karakteristike.

A kdo kaj pozna, da ne vržem Eurčke čez balkon...

IB4: klima je v napačnem prostoru in preveč požrešna, sušilni stroj pride predrag (mam že pralni stroj) in preveč požrešen, če sušim na balkonu se v tednu sploh ne posuši, le smrdet začnejo cunje. Dokler se nisem preselil k morju nisem imel takih težav.

heresjohnny ::

jaz sem tega nabavil v big bangu, zelo v redu

first_line ::

V čemu je fora, da tvoj porabi 350W, medtem ko Merkurjev porabi le 290W?

http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaje...

Razlika je v pretoku zraka, ali še kaj??

RejZoR ::

Učinkovitost. Če imata oba isto kapaciteto odvzemanja vlage iz zraka in pokrivata enako kubaturo, potem je samo učinkovitost. Podobno kot imaš pri klimah in sušilnih strojih.

Je pa to drugače dobra fora za sušit cunje. Imaš en zaprt prostor, obesiš not cunje in daš to enoto not. Tko lahko razvlažilnik uporabljaš celo leto, ne samo takrat ko imaš preveč vlage v stanovanju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

first_line je izjavil:

V čemu je fora, da tvoj porabi 350W, medtem ko Merkurjev porabi le 290W?

http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaje...

Razlika je v pretoku zraka, ali še kaj??
Jst bi reku, da je razlika v glavnem v pogojih, pri katerih podajajo količino razvlaževanja. Pri suhem zraku ti lahko porablja skoraj nazivno moč, vode bo pa zelo malo skondenziral, ker je v zraku skoraj ni.
Za reklamo pa podajajo stopnjo razvlaževanja pri skoraj tropskih pogojih.

first_line ::

Morda je res le v učinkovitosti kompresorja razlika, ker ventilatorji niso ravno požrešni.
Kolikor sem slišal od uporabnikov je to res dobra stvar za sušit cunje, trenutno po 'naravni' poti ne gre, oziroma cunje začnejo smrdet (ko na fitnesu v taki majici navijam za Švico fuŁ).

@energetik: saj moj problem je ravno ko so 'tropski pogoji'. Če bo 40% vlage te stvari ne bom rabil. Barabe pa ne podajajo info. o tem do koliko lahko % osuši, in kdaj (temp in % vlage)je zmožen spraviti 16L na dan iz zraka.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Koliko so pa te stvari glasne? Pri 100 kubikih na uro strašno tihe najbrž ne morejo bit, ne?

Furbo ::

Kupi se sušilni stroj, ne pa razvlaževalec zraka. Doh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

floyd1 ::

Točno. Edino če za sušilca ni prostora. 100 EUR več kot te igračke zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

first_line ::

Ne vem zakaj bi nabavljal sušilni stroj. Kolikor so mi pravili tisti s sušilcem, raje to uporabljajo (vsaj ko ne moreš dati cunj ven). Manj zmečkane cunje in manj energije porabi...

Poraba:
Run cost

Run costs:
?2,500 per 20 yrs - Tumble dryer
?80 per 20 yrs - Dehumidifier

Here we assume costs of 10p per kWh for electricity, and 6x 5kg loads dried per week. Drying more (or use of a non-condensiing dryer) will increase the savings from a dehumidifier.

A dehumidifier may use 0.15kWh per 5kg load, at a cost of 1.5p per load. This is ?3:90 per annum or ?78 per 20 year product life.

A condensing tumble dryer using 5kWh per 4kg load costs 40p a load, ?125 per year, and ?2,500 in electricity per 20 year product life.

Thus buying a dehumidifer saves in the region of ?2,400 in electricity during its life. This is a payback of around 100% pa ROI.

http://wiki.diyfaq.org.uk/index.php?tit...

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ja seveda no, ne vem koga ti poslušaš ampak nimajo pojma.

Zdaj boš pa komaj sproti vodo odnašal iz razvlaževalca in tako sušil perilo?

A potem tudi lijaka nimaš in pereš piskre v banji? Takojšnji prihranek!
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

first_line ::

Furbo je izjavil:

Ja seveda no, ne vem koga ti poslušaš ampak nimajo pojma.

Zdaj boš pa komaj sproti vodo odnašal iz razvlaževalca in tako sušil perilo?

A potem tudi lijaka nimaš in pereš piskre v banji? Takojšnji prihranek!


Prosim če se osebki brez poznavanja osnov fizike ne mešate v debato.

Furbo ::

No pa mi pojasni fiziko, ker po moji logiki, ti stroji ne teleportirajo vlage v Piranski zaliv.

Pa tudi vidim, koliko vode dobimo iz sušilnega stroja po vsakem sušenju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

first_line ::

Porabo sem razložil že zgoraj.

Litre in litre vode iz opranih cunj boš pa težko dobil. Morda če bi dal sušit cunje od vseh iz bloka. Ti ne ločiš med vodo ki pride od pranja in med tisto iz sušenja. Praši mamo.

jype ::

first_line> Litre in litre vode iz opranih cunj boš pa težko dobil. Morda če bi dal sušit cunje od vseh iz bloka. Ti ne ločiš med vodo ki pride od pranja in med tisto iz sušenja. Praši mamo.

Od petih kilogramov suhega perila, ožetih na 1600 obratov in stlačenih v sušilni stroj, se izloči približno tri litre vode, pa perilo še ni popolnoma suho.

first_line ::

Za 5kg perila, ožetih na 1400rpm pa je 2 litra kondenza v razvlaževalniku v pralnici. Je pa res da je zelo odvisno kakšne so te cunje (brisača bo držala več vode kot pa srajca). Pa problem uporabe sušilca je, da so cunje po sušenju še zmeraj malo vlažne in jih moraš obesiti da se posušijo. Pri trenutnem ozračju pa se cunje le dodatno navlažijo, vsaj pri meni.

energetik ::

first_line je izjavil:

@energetik: saj moj problem je ravno ko so 'tropski pogoji'. Če bo 40% vlage te stvari ne bom rabil. Barabe pa ne podajajo info. o tem do koliko lahko % osuši, in kdaj (temp in % vlage)je zmožen spraviti 16L na dan iz zraka.
Tropski pogoji sem mislil s 32°C in 80%RH, mislim da te litre podajajo pri takih pogojih. Takih pogojev nima noben niti poleti v stanovanju, razen če ne zrači nikoli in ves čas nekaj kuha.
Iz izkušenj ti povem, da moj 10L/24h razvaževalnik pridela pri 26°C in ~60% vlage tam okoli 3L/24h, non stop obratovanje.

Furbo ::

first_line je izjavil:

Porabo sem razložil že zgoraj.

Litre in litre vode iz opranih cunj boš pa težko dobil. Morda če bi dal sušit cunje od vseh iz bloka. Ti ne ločiš med vodo ki pride od pranja in med tisto iz sušenja. Praši mamo.


Če gledam vodo, ki jo dobim iz sušilca, kaj ima to veze s pralnim strojem?

Sicer pa kar kupi razvlaževalec zaradi mene. Po možnosti takega na tablete.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

jype je izjavil:

first_line> Litre in litre vode iz opranih cunj boš pa težko dobil. Morda če bi dal sušit cunje od vseh iz bloka. Ti ne ločiš med vodo ki pride od pranja in med tisto iz sušenja. Praši mamo.

Od petih kilogramov suhega perila, ožetih na 1600 obratov in stlačenih v sušilni stroj, se izloči približno tri litre vode, pa perilo še ni popolnoma suho.


In razvlažilniki imajo rezervar za 2 deci vode ane? Jao. Zdele sem nahitro preračunal za Argo Narciso 16 in ima okoli 4L velik rezervoar. Lahko pa narediš direktni izpust v večjo kanto in ga mal dvigneš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

first_line ::

Furbo je izjavil:

first_line je izjavil:

Porabo sem razložil že zgoraj.

Litre in litre vode iz opranih cunj boš pa težko dobil. Morda če bi dal sušit cunje od vseh iz bloka. Ti ne ločiš med vodo ki pride od pranja in med tisto iz sušenja. Praši mamo.


Če gledam vodo, ki jo dobim iz sušilca, kaj ima to veze s pralnim strojem?

Sicer pa kar kupi razvlaževalec zaradi mene. Po možnosti takega na tablete.


Sori no, sem mislil da imate 2 v enem (pralni + sušilni).

A 200w dehumidifier running 25% of the time equals 50w average. Run for an 9 hour overnight drying cycle that's 0.45kWh, and that will dry a few tumble loads in one go, so about 0.15kWh per 5kg load. If you're only drying one load the energy consumption per load is similar, the machine running less of the time.

New condensor tumble dryers consume in the region of 4kWh per 5kg load.

Sušilca že iz ekološkega vidika nočem imet. Ni bolj ekološko oporečne stvari kot pa porabljati elektriko za gretje. Čeprav kdaj pač ne gre drugače.

RejZoR ::

Tud sušilnik ne bo nikoli sprejel 2 stroja cunj. Obešalnik pa bo. Razvlaževalniku pa je potem itaq vseeno če je prostor pol al pa samo pol stroja. Kapaciteto ima 16L na 24 ur in to je to. Poraba sicer pol mal niha ampak you get the point. Slabost je samo to, da moraš pač žrtvovat en prostor. Ampak če kaj kombiniraš in uproabljaš razvlažilnik zaradi kakšne druge vlage je to super combo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

first_line je izjavil:

Sušilca že iz ekološkega vidika nočem imet. Ni bolj ekološko oporečne stvari kot pa porabljati elektriko za gretje. Čeprav kdaj pač ne gre drugače.


Ne bolj ekološko je, da vsi v Ljubljani zakurimo na drva in bomo imeli super eko šit.
Imaš sušilce s TČ...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

floyd1 ::

Litre in litre vode iz opranih cunj boš pa težko dobil.

Za 5kg perila, ožetih na 1400rpm pa je 2 litra kondenza v razvlaževalniku v pralnici.

Trolaš ali resno misliš? Enkrat praviš, da veš, da se nabere 2 litra od enega pralnega stroja perila v razvlaževalniku, hkrati pa praviš, da ti ni jasno od kod vsi ti litri vode iz mokrih cunj. Bo moral kdo drug vprašat mamo. V sušilcu imamo včasih čisto polno posodo (okrog 4 litre) od 5kg perila ožetega pri 1300. Kot si sam rekel - pač odvisno od cunj.

first_line ::

Magic1 je izjavil:

first_line je izjavil:

Sušilca že iz ekološkega vidika nočem imet. Ni bolj ekološko oporečne stvari kot pa porabljati elektriko za gretje. Čeprav kdaj pač ne gre drugače.


Ne bolj ekološko je, da vsi v Ljubljani zakurimo na drva in bomo imeli super eko šit.
Imaš sušilce s TČ...


Ljubljančani raje vidite, da v Šoštanju kurijo premog. Eko šit od drv... jao. Stupid iz wat stupid daz.

floyd1 je izjavil:

Litre in litre vode iz opranih cunj boš pa težko dobil.

Za 5kg perila, ožetih na 1400rpm pa je 2 litra kondenza v razvlaževalniku v pralnici.

Trolaš ali resno misliš? Enkrat praviš, da veš, da se nabere 2 litra od enega pralnega stroja perila v razvlaževalniku, hkrati pa praviš, da ti ni jasno od kod vsi ti litri vode iz mokrih cunj. Bo moral kdo drug vprašat mamo. V sušilcu imamo včasih čisto polno posodo (okrog 4 litre) od 5kg perila ožetega pri 1300. Kot si sam rekel - pač odvisno od cunj.


Jaz ne vidim problema če ima 4l posodo. Eni mislijo da bo padlo ven 50l. So vidli ko je mami pralni stroj zalaufala.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Da, 500k ljudi veliko raje vidi, da se kuri v Šoštanju(v namenskem obratu, s filtri), kot pa da se svinjarija dela na veliko v Ljubljanski kotlini. Zdravsto se tudi strinja.
Magic

floyd1 ::

Jaz ne vidim problema če ima 4l posodo. Eni mislijo da bo padlo ven 50l. So vidli ko je mami pralni stroj zalaufala.

Dvomim, da je kdorkoli tu govoril o 10+ litrih, ampak mogoče sem tako bral le jaz...
Mislim pa, da so te hoteli le opozoriti, da se v sušilcih (in razvlaževalnikih) nabere kar nekaj litrov vode. Jaz sem bil ob nakupu sušilca pošteno presenečen, koliko vode je "pridelal" tudi iz male količine mokrega perila. In ker včasih ljudje (z malimi otroci) operemo tudi po 2-3 runde dnevno, se tega kar nabere.

first_line ::

Še zmeraj ne razumem v čemu je problem, da se nabere 3l kondenza v 4l posodo?
Zakaj bi kupil dražji sušilni stroj ki poleg tega porabi več energije in uničuje cunje??

Razen če je kdo iz mojega posta spregledal kako se je zaklal s sušilcem, potem razumem da je sedaj jezen in zanika dejstva.

Denial is not just a river in Egypt

RejZoR ::

Če imaš razvlažilnik že zaradi drugih rzlogov (recimo do gradnje al pa zato ker imaš nekje preveč vlage), ne vidim razloga zakaj ga ne bi porabil še za sušenje perila.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marivo ::

Tale je baje dobr (mal dražji sicer):

http://www.aktobis.de/Bautrockner-WDH-7...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521270 (9884) LeXani
»

Pralec in/ali sušilec za perilo?

Oddelek: Loža
181985 (1515) looser
»

Kateri pralno sušilni stroj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7839831 (34168) MasterSPi
»

Sušenje perila v kleti

Oddelek: Loža
4911421 (7312) Jakka
»

Pralni stroj

Oddelek: Loža
488865 (5753) simnov

Več podobnih tem