» »

Kaj naresti?

Kaj naresti?

Tropex ::

Živjo,

tukaj sem nov, upam da bom kej pamtnga napisau in tud kasneje pomagal če bom znal. Sedaj pa me zanima tole:
Imam PC računalnik, ki vem da ima 2GB rama in duo procesor 2.63 GHz. Sedaj pa igram neko igro in kadar jo igram in se kaj nalaga rabi fuuuuul cajta, medtem ko druge vprašam rabijo tako 1 min max. Medtem ko to dela mi na računalnik utripa ali pa se vžge in ne ugasne rdeča lučka. Ko ugasnem špil rabi vsaj 15 min da se ugasne ( kot da bi zamrznu ). Potem pa ko grem še vn iz špila mi dela vse počas. Kaj pravite kaj bi to lahko bilo, sicer sem naredu test hitrosti neta, mam samo 24mb/s, plačujemo doma 50 tako da bi to bilo treba popravit ampak ne vem če ma to kej z povezavo. Podatke o matični in ostalih stvareh ne vem nisem nek ekspert in ne vem kako to pogledat bi bilo super če bi mi povedali kako, računalnik pa nimam tukaj tako da bi v petek lahko vedel vse info. Nevem, ali je potrebno formatirati disk mogoče, dokupiti grafično ali ram? Prosim, za normalne nasvete in pomoč. Hvala vnaprej.

LP

dottor ::

Za dolge loading screene je lahko kriv disk, premalo rama, preštvoh procesor, prešvoh grafična, ... odvisno od igre do igre. Super bi bilo dobit specifikacijo računalnik. Poberi si CPU-Z in iz njega prepiši kiri procesor imaš, ploščo, grafično in disk (disk lahko tudi v Mojem računalniku pogledaš kolko imaš), ter kire igre igraš. Če je bil sistem na zadnje naložen 10 let nazaj ne bi bilo slabo formatirat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Invictus ::

Kak CCleaner, Defragler, odstranitev nerabljenega softwara bi za začetek pomagala.

Naredi to in se javi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

imaš internet preko brezžičnega routerja? To lahko pojasni 'polovični' internet.

imagodei ::

Zdaj bom mal zloben: igra je original ali skrekana? >:D
- Hoc est qui sumus -

Tropex ::

Igrca je prek neta in sm je zdownloadu na offical strani in imenuje se star wars the old republic. Mogoce kdo pozna specifikacije...racunalnik je star ene 3 leta max pa nevem ce je bil kdaj formateran disk. Vem pa da zna bit tezava ker ne najdm cdjev od grafe, zvicne windowsov.

DarwiN ::

Če imaš windows 7, potem je 2Gb rama kmalu veliko premalo, sploh če nisi previden in te napadejo kakšni črvi, nezaželjen software, in konec koncev tudi zaželjen software... Mine par let in so windowsi lahko hitro tako zašopani, kot ti opisuješ..

Sveže windowse in si rešen.. To bi bil moj best guess.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

shadeX ::

Formatiraj računalnik. Problem solved.

Tropex ::

Kaj naresti ce nimam windowsov na voljo. Drgac ja imam windows 7.

dottor ::

Še posebej če imaš 300 toolbarjev nameščenih. To se pri nevednih uporabnih hitro nabere, saj pri nameščanju programov grejo po proceduri: next->next->I agree->next->finish pa se nabere cel kup navlake. Najprej pobrisat vse kar ima v imenu toolbar ter vse kar se ne rabi (ne rabiš met 4 antivirusne programe, 8 programov za gledanje filmov in poslušanje glasbe, 6 obdelovalnikov slike, ...).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tropex ::

Formaterat disk mislm da bi blo okej. Kaj pa menite, kje dobit software za zvocno pa graficno?

mihibo5 ::

Windows 7 naj bi vse to že sam preko Windows updata naredil. Sicer pa kot je bilo že napisano, povej konfiguracijo računalnika. Če neveš kako, vprašaj.

dottor ::

Na uradni strani proizvajalca. V CPU-Z poglej model plošče in jo vstavi v google, kjer ti bo kot prvi zadetek najverjetneje dalo uradno stran. Tam klikneš na support&download (ponavadi je tako ali pa samo download), izbereš operacijski sistem in pobereš dol vse najnovejše verzije driverjev (tudi za drugo ne samo za zvočno).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Tropex ::

Bi prosu ce bi mi povedali kako to preverim. Hvala

dottor ::

V CPU-Z imaš zavihtek Mainboard in Kjer ti piše proizvajalec in model. Oboje prepišeš v google in greš na uradno stran izdelka tam pa pobereš vse driverje za tvoj operacijski sistem enega po enega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

LitralSM ::

shadeX je izjavil:

Formatiraj računalnik. Problem solved.

Časi ko si take težave rešil s formatom so žal mimo. Nesnaga gor ali dol, sw ne more delati hitreje kot je hw sposoben.

dottor ::

Prišparaj 20€ pa dej not še 2GB rama, ker kot je že nekdo napisal je 2GB hitro konec na W7. Sam windowse ti pobere več kot pol, pol da imaš še kak sype vžgan in 10 tabov v brskalniku pa si na nuli.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shadeX ::

LitralSM je izjavil:

shadeX je izjavil:

Formatiraj računalnik. Problem solved.

Časi ko si take težave rešil s formatom so žal mimo. Nesnaga gor ali dol, sw ne more delati hitreje kot je hw sposoben.


Se popolnoma strinjam. Ampak on je napisal da mu igre nalaga zelo nenormalno veliko časa. Vsak PC z 2GB rama in dual core procesorjem naložil vsako v dostojnem času. Jaz mislil da je tukaj problem, ker mu še veliko druge nesnage laufa v ozadju in to zna biti problem. Naj proba s formatiranjem, ter pa seveda naj nadgradi RAM vsaj na 4GB.

Andrej15 ::

mene pa zanima če lahko na kompu v mapi > C:\Users\UPORAB~1\AppData\Local\Temp\ < izbrišem te mape in neke dokomente? pa če je varno to izbrisati?

hojnikb ::

da..
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Program za informacije o računalniku:
http://www.filehippo.com/download_specc...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave po formatiranju

Oddelek: Pomoč in nasveti
51078 (814) filip007
»

Upgrade iz XP na WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
232643 (1965) mtosev
»

Najboljši Windowsi!

Oddelek: Operacijski sistemi
245299 (4228) solatko
»

XP ali Win7 na prenosnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9418550 (16852) LJ4L
»

RAM (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677087 (6347) Mr.Nice

Več podobnih tem