» »

Katero zunanje ohišje za disk

Katero zunanje ohišje za disk

iro ::

Iščem zunanje ohišje za navadne diske .Kaj mi priporočate ?

OnTheMic ::

ICYBOX USB2.0/FireWire (lahko tudi cenejša varianta brez FireWire), oziroma Q-TEC.

LP:)

Caligula ::

Ce Rabis samo USB 2.0 je cimcenejsi Canyon dovolj. V BOFu ponavadi za 7 jurjev. Dela brezhibno.

OrkAA ::

Kolikšna je pa dejanska razlika v hitrosti med tem, če je disk v ohišju ali pa direktno priklopljen na matično?

OnTheMic ::

Pri disku na USB2.0 so ponavadi najvišje hitrosti prenosa nekje do 20MB/s, tudi do 25MB/s. Na matični plati pa seveda vsaj dvakrat več. FireWire pa je nekje vmes.
Sem testiral na Q-TEC in ICYBOX.

LP:)

bkreutz ::

pravzaprav bi teoretično mogu bit firewire počasnejši od usb 2.0......


ker ma firewire 400 mbit/s, usb 2.o pa 480 mbit/s (mislim da je nekako tako)

Caligula ::

Ja ma jaz sem mel pri prejsnjem disku pri HDtachu rezultat 45Mb/s pri tem zdaj pa 25.
Se pravi, da je prejsnji iz neznanega razloga sekal skoraj enako kot na plati.

Dr_M ::

Ce Rabis samo USB 2.0 je cimcenejsi Canyon dovolj.

ma teli so kurac.
jest ga mam za 2.5" disk, pa zadeva sploh ne dela, ce pa ze, pa grozno pocas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Meni dela BO in kolegu, ki ga je kupil naknadno dela BP. Oba 3.5'' modela.

Penderecki ::

Posedujem ohišje Pleiades 400+ več kot leto dni.
Podatke prenašal na x računalnikih, prav tako s peko na x računalnikih ni bilo nikoli problemov. Ohišje je narejeno iz dokaj masivnega aluminija, fine obdelave, lepega designa, pasivno hlajenje. Na otip primerjal ostala ohišja v delovanju, ki so po pravilu toplejša za nekaj stopinj.
V živo zgleda lepše kot na sliki.

Dr_M ::

Na otip primerjal ostala ohišja v delovanju, ki so po pravilu toplejša za nekaj stopinj.

se pravi, boljsi prestop toplote iz diska na ohisje :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Penderecki ::

V bistvu je narejeno iz dveh ohišij.
Disk je položen v notr. ohišje - ščit, ki že odvaja toploto. Ta potem lepo uhaja iz ohišja pri luknjasti front plati. Večina poceni ohišij je zaprtih, kar je slabo. Vse skupaj pa ščiti in dodatno hladi še dokaj masivno zunanje alu ohišje. Disk včasih pozabim ugasnit tudi po 2-3 dni, pa ni problema.
Na alu podstavek sem zaradi vibracij zalepil gumo, tako da teh ni zaznati.

OnTheMic ::

Če je potreba do dobrem pasivnem hlajenju, potem je ICY BOX odlična zadeva, ob straneh ima namreč mrežico okoli celega ohišja: KLIK

LP:)

konstrukter ::

Tudi jaz kopujem ohisje. Imam disk Seagate SATA, katerega bi rad uporabljal kot prenosnega. Sicer navijam za Q-tec-ovega, vendar me zanima s katerim ohisjem je mozno uporabljati SATA diske. Disk je 3,5/80GB SATA.

Caligula ::

BLUP-z SATA diskom v zunanjem ohisju pa verjetno zal ne bo nic.
Daj v oglase, da menjas SATA disk za ATA potem.

nodes ::

ne razumem zakaj ne...še posebnega kontrolerja ne bi potreboval

hot plug

Dami ::

ICY BOX SATA
Zanima me sam zakaj spodaj pise da je kompaktibiln z IDE. A ma vmesnik noter? Js sn kupu nek Digitus crap pr comtronu kr druga niso mel in sem zelo razočaran. Skor sn prej zlomu vse skup predn mi je ratal pokrov odpret. Disk se po pol ure tak segreje da ne morš prijet ohišja. Pa mal me tud skrbi kak je z vklopom pa izklopom. Kr nima on/off štekarja zadevo vgasnem sam da kabl ven potegnem, sam a ma disk sploh še čas da glave pospravi al je to isto kot da štroma zmanka. Kr v tem primeru ne bo delal dolgo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tugo ::

Dr M: kupil canyon v BOFu. deluje kar odlično. kar odlično sem napisal, ker ima kolega v svojem ICY BOXu počasnejši disk in dela hitreje. ampak samo pri sebi doma. pri meni pa kar nekaj počasneje. sam sem probal svojega canyona doma in na dveh drugih PCjih, ter na prenosniku. povsod sem dobim cca 20M/s prenosa (v obe smeri). si se probal igrat z jumperjem? btw, kater disk imaš notri?

sam sem kupil tega canyona zato, ker je bil vsaj 1500 sit cenejši kot najcenejše ohišje drugje. sem zelo zadovoljen, ker še vedno dela ;) ga pa prenašam sabo v ruzaku 5 sni v tednu.

lp, T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
101162 (993) bili_39
»

zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
131905 (1741) Pyr0Beast
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303032 (2361) fizolcek
»

razlika hitrosti med USB2 in firewire pri externem disku

Oddelek: Strojna oprema
112046 (1866) BigFoot
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422394 (1791) Realman

Več podobnih tem